DAG-AGENDA. Zaterdagmorgen defileerden de regimenten Grenadiers en Jagers voor de Koninklijke Familie voor het Paleis aan het Noordeinde en voor H.M. de Konjngin-Moeder aan het Voorhout. Het voorbij trekken der troepen op het Noordeinde. s straf voor het -Tirol en zijn Zuid-Tirol. ver- ;n en tijdschrif- en en de laatste ;en, die zich nog in worden ver dat de door t ongemotiveerd in op, die Italië oorlog aan Oos- weidde hij uit id-Tirol had tot lerde er aan, dat 3e van de stem- ch om hulp tot het zich door 1de. Italië heeft oek van Oosten- het gebied van ar.rvoor de Oos- heeft bedankt, ïn heeft de Oos- ank van mgr. ie buitengewo on Italië in de controle en de geestdriftig toe- klaring, dat aan I der groote Ita- deze rec.e zon- it Piavelied. e Vossische Zei- uit de rede van L, dat de voort- cdsche manifes- iid-Tirol slechts zouden kunnen rts nog gezegd, iid-Tirolers door ;ou zijn gesteld, acht van buiten :he regeering uit 1G" VERBODEN, illë. is bij beschik- autoriteiten voor taatsge-.ied ver- iepartement van Berlijn tegen dit Radio-Programma» WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadlooao Omroep. N. C. R. V. 7.00 N. D. O. Instituut Schoevers. 7.30 Lezing door don heer Fr cd., H. Hoek, Hoofdl?eraar van den Rijks voorlichtingsdienst v. d. Schoen makerii tc Waalwijk. Onderwerp: ,,Hoe houdt men zijn schoenen mooi én die schoenenrekening laag?" 3.00 Concert en toespraken. Sprekers: de heer W. G. Schee- res, Den Haag, voorz. van de ver- eeniging van den Chr. Hand el- drijvenden en Industriëlen Mid denstand in Nederland. Onder werp: „Tien jaar zouten^ zout" en de heer C. Plonrp te Rijswiik. Onderwerp: „Waarom Chr. Pa- troons-vakorganisati e? Muzikale modewerhTng verleenen mej. Frieda Mooy, Sopraan. Am sterdam. Marinus van 't Woud, cello. Jan Vogel, piano en orgel', Amsterdam. "Vijfde avond van de liederencyplusHollandsche com ponisten. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM. 1060 M. A. V. R. O. 4.40L55 Kind eruurtje. 6.00 Dinevmuziek, dloór het Trio, be staande uit: W. Rentmeester, vi ool'. D. van der Horst, cello. H. Swart, piano. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.05 Concert door het Omroep orkest onder leiding van Nico Treep. 9.00 Voordracht door Willem van Cap- peLen. „Hofjesgebeuren", vanP. Kramer. 9.45 Voortzetting van het concert. 10.00 Persberichten van Vaz Dias 10.10 Voortzetting van het concert KöNIGSWUSTERH., 125.0 M 8.50 Muziek en zang. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Concert. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber ,7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Muziek en zang. 9.20 Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. 9.55 Muziek. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 7.20 Landbouwc:mmuniqué. 8.20 Koersen en me>dedeelingen. 8.50 Concert. Tij-ens de pauzes: persberichten. Dinsdag 6 Maart, 's av. 78 uur. „Pniël", Middelstegracht. Zittiqg van het Prot. Bureau voor Soc. Adviezen. Woensdag 7 Maart, 's av. acht uur. Nutsgebouw, Steenschuur: Kolonel P. J. van Munnekrede. Vrijdag 9 Maart, 's av. acht uur. Ambachtsschool, Haagweg 4: Alg. Ledenverg. der Vereen. Vrijdag 9 Maart, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal; 3e Gewoon Concert door de Mij. voor Toonkunst. 1315 Maart. „Patrimonium", Hoog- landsche Kerkgracht, Bazaar. Woensdag 14 Maart, Kamer van Koophandel, Stationsweg 43: Verkie zing van een lid v. d. afd. Kleinbedrijf Donderdag 15 Maart,, 's av. acht uur. Chr. Geref. Kerk, Steenschuur: Ds. H. Janssen van Den Haag, over „Geen anderen naam". Vrijdag 23 Maart, 's midd. vier uur. Leidsche Broodfabriek, N. Mare 1: Aandeelh.verg. dezer N.V. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Maart a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 128. Telefoon 594. RECLAME SPLINTER m Heden geëtaleerd: LINOLEUM KROMMENIE 2 Meter breed f 2,60. in vele plaatsen met succes werd toege past. Dan heeft de Bond tot taak „eerherstel" te geven aan oude monumenten. Vrijwel ieder dorp heeft een aardig kerkje, maar na de Hervorming heeft men inet het koor en de kapellen niet goed raad geweten. Daarvan gaf spr. verbluffende staaltjes. In Geervliet wordt het koor als wagen- loods gebruikt. In Kloosterzande dient de altaarsteen met de vijf kruisjes, symbo- liseerend de vijf wonden van Christus als plaveisel. Niet alleen de Herv. Kerk, maar ook de oude kerken in het Zuiden zijn hier en daar verprutst. Het vraagstuk van de ontsierende re clame ondervindt de laatste jaren steun in provinciale verordeningen en in en kele gemeentelijke, o.a. in Amsterdam. Een andere taak heeft de Bond weer bij den aanleg van buitenwijken. Veelal beerscht de meening, dat de oudere stads gedeelten zijn gegroeid en de nieuwere ge maakt. Dit is onjuist. Men denke slechts aan de planmatig opgezette binnenstad van Amsterdam. Waarom steekt het nieu we gedeelte toch zoo ongunstig af tegen de oude stad. Als oorzaken noemt spr. de opheffing der gilden en het verloren ra ken der gildegeheimen, de machinale pro ductie van bouwmaterialen, maar vooral de zucht naar nieuwigheden en het im porteeren van allerlei stijl uit andere lan den. De bond Heemschut, heeft een advies bureau opgericht, waar plannen voor hui zen worden ingezonden en zoo noodig ver beterd. Zoodoende is reeds veel bereikt. In tal van plaatsen zijn op deze wijze goe de voorbeelden van nieuwe bouwkunst ge komen, die bij de plaatselijke aannemers navolging vinden. De lezing werd met een groote serie lichtbeelden verlucht vooral uit Am sterdam. Als een treffend staaltje van een foutieven stadsaanleg liet spr. ook zien het stationsplein te Leiden en het nieu we Politiebureau noemde hij „meer dan schandelijk". Tot slot wees spr. op de serie kopergra vures van oude Amsterdamsche stadsge zichten, de bekende De Leth-platen, die langs de wanden waren tentoongesteld en vergeleek deze oude 18e eeuwsche pren ten met den indruk, welke Amsterdam op een moderne Hongaarsche kunstenares Lene Schneider Kaines maakte, van wie ook verschillende werken te zien waren. De voorzitter van „Bouwkunst", de heer Verhoog, sloot dezen belangwekkenden avond mej een hartelijk dankwoord tot den spreker. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen 250 volwassen per sonen en 6 kinderen, totaal 256 pers. Gistermiddag 2 uur is bij het aanslaan van den motor de auto van de wed. B. in brand geraakt. De auto werd uit de garage gereden, waarna de brand met zand gebluscbt werd. Zaterdagavond half 9 brak een schoorsteenbrand uit bij den slager V. in de Haarlemmerstraat. De brand kon spoedig gebluscht worden en de schade is nihil. Gisteravond heeft in de Park straat Mej. L, in een driftige bui haar schoonzuster Mej. V. zoodanig gesla gen, dat zij tegen den grond viel en een bloedende hoofdwonde bekwam. De E. H. D. heeft hulp verleend. Aan leiding tot dezen twist was een fami liekwestie. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. J. A. Voorzaat, jrn. 27 jaar en J. Krook, jd. 31 jaar. J. Kooreman, jm. 23 jaar en M. Meijers, jd. 18 jaar. B. van Tol, jm. 25 jaar en P. Koppeschaar, jd. 17 jaar. A. Bavelaar, jm. 23 jaar en F. J. Haverkamp, jd. 22 jaar. D. v. d. Lin den, jd. 22 jaar en M. J. v. d. Berg, jd. 21 jaar. J. Kloos, jm. 22 jaar en G. Leu- gering, jd. 18 jaar. A. de Roo, jm. 24 jaar en E. Partenheimer, jd. 27 jaar. M. de Tombe. jm. 35 jaar en M. C. Ver- ra, gesch. 33 jaar. J. Rietbergen, jm. 26 jaar en W. Oudshoorn. jd. 22 jaar. H. H. Boerendonk, jm. 33 jaar en M. A. Wagemans, jd. 26 jaar. G. Nas. jm. 24 jaar en J. C. Slegtenhorst, jd. 22 jaar. W. Rijnsburger, jm. 22 jaar en E. v. Gijzen, jd. 19 jaar. BINNENLAND. PROF. H. SNELLEN JR. Prof. H. Snellen Jr., die zoo juist wegens gezondheidsredenen zijn ambt heeft neergelegd gaat Utrecht met terwoon verlaten en zich in Den Haag vestigen. FRAUDE BIJ DE INCASSOBANK. Zaterdagnacht te drie uur zijn ten huize van den heer Vismans, directeur van de IncassobanF? de directeur, de procuratiehouder en een bediende van het bijkantoor Goudsche Singel te Rotterdam, door de politie gearres teerd, daar zij verdacht worden van fraude, tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 150.000 gulden. Deze personen hebben vermoedelijk in de laatste twee jaren voortdurend galden van de bank gebruikt voor par ticuliere speculaties, hetgeen op een zeer listige wijze is geschied. Door de controle welke drie-maandelijks werd uitgeoefend kon dit niet geconsta teerd worden, daar de boeken op zeer handige wijze vervalscht waren. Er is veel met gefingeerde rekeningen en valsche saldo-biljetten gewerkt. Slechts op toevallige wijze is men achter deze fraude gekomen. Het geld is geheel als verloren te beschouwen, doch de cliënten van de Bank zullen geen nadeel van deze zaak onder vinden. daar assurantie de schade ge heel dekt. Als hoofdschuldige moet de directeur van dit bijkantoor worden beschouwd. De gearresteerden zijn vrijwillig ten huize van den heer Vis mans gekomen. Deze had de politie gewaarschuwd. Deze fraude wekt veel emotie, temeer, daar de aangehoude nen tot voor zeer korten tijd het ver trouwen genoten. De juiste wijze, waarop deze zeer ernstige ongeregeld heden zijn geschied, is nog niet bekend Dit bericht schijnt bij sommigen de meening bevestigd te hebben, als zou de heer F. J. F. Vismans, directeur der Incassobank Leuvehaven, persoon lijk bij deze affaire betrokken zijn. Dit is onjuist. De* aangehoudenen zijn sde heeren A., directeur; B., procuratie houder en M„ bediende. EEN AMOKMAKER. Een amokmaker doodde op Molen vliet te Batavia één inlander en ver wondde er 23, van wie verscheidene zeer ernstig. De dader, die bijna door de bevol king gelyncht werd, is met 'n hersen schudding naar het hospitaal ge bracht. MEPPELS GEM. SECRETARIS. In de vergadering van den gemeen teraad van Meppel, dienden de heeren Lobstein, Schuurman, Goldsteen en Doorenbos, het volgende voorstel in: „De raad der gemeente Meppel. ge lezen het rapport van de commissie van onderzoek naar het. beheer van de gemeentefinanciën, spreekt als zijn meening uit, dat het' gemeentebelang gediend is door een onmiddellijk ont slag van den heer v. d. Zeo uit den ge meentedienst en besluit dëïi heer v. d. Zee op zijn verzoek ontslag te verlee- nen als secretaris der gemeente met ingang van 1 Maart 1928". Dit voorstel werd aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Het aanbod van den heer v. d. Zee, om de vermiste gelden, ten bedrage van 3890 aan de gemeente terug te betalen, werd aanvaard. SPOORLIJN GOUDA-ALPHEN. Naar de Cour. verneemt, zullen dit jaar de werkzaamheden aan den spoorweg Gouda-Boskoop-Alphen zich hoofdzakelijk bepalen tot bureau-ar beid. Aan de lijn zelve zal weinig wor den gedaan. De afbouw van de spoorlijn zal ver moedelijk eerst in 1932 gereed komen. EMIGRATIE NAAR ZUID-WEST FRANKRIJK. Bij de regeeringscommissie, betref fende de emigratie van landarbeiders gezinnen naar departementen in Zuid- West Frankrijk, hebben zich een vrij groot aantal personen uit alle deelen des lands voor die emigratie aange meld. Uit een nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat de a.s. herfts de meest geschiktje tijd is voor de vestiging van metay's (deelbouwers) in Frankrijk. De Fransche commissie stelt tegen dien tijd een flink aantal deelbouw- boerderijen ter grootte van ongeveer 20 a 30 H.A. beschikbaar. De gegadigden zullen echter reeds met April, bij voorkeur met het ge- heele gezin, naar Frankrijk vertrek ken en zoolang met regeeringsstun in loondienst zijn. De bedoeling is, dat de gezinnen de proef zal genomen worden met een zestal gezinnen van de meest gunsti ge formatie zoo mogelijk in deself de streek te werk gesteld zullen wor den en een Fransch sprekend voor man van raad en voorlichting zal die nen. VUILVERWIJDERINGSKWESTIE. De Directeur van Gemeentewerken en Gemeentereiniging van Den Haag, de heeren Lely en De Groot, hebben op last van B. en W. een rapport met kostenberekening opgesteld omtrent een eventueel vervoer van het Haag- sche stadsvuil naar Nieuwkoop ter cultiveering van de rietlanden aldaar. Tevens hebben beide directeuren 'n rapport samengesteld, omtrent het voorstel van het Landschap Drenthe, betreffende het verzenden van stads vuil naar die provincie. Beide rapporten zijn door de Com missie van de Reiniging behandeld en thans op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw aan hem toegezonden, omdat de minister wil nagaan, of er aanlei ding bestaat het standpunt der regee ring, om op de eerste plaats te bevor deren, dat het stadsvuil naar Drenthe gaat, te herzien. WETSONTWERP VOOR STRALEN- WERKPLAATSEN. Vaz Dias meldt, dat aan het depar tement van arbeid, handelen nijver heid wordt gewerkt aan de voorbe reiding van een wetsontwerp, dat ten doel heeft waarborgen te scheppen, dat de stralenwerkplaatsen der roent- genologen aan daaraan te stellen eischen voldoen. JHR. MR. F. BEELAERTS VAN BLOKLAND. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, is Zaterdagmiddag naar Genève vertrokken tot het bijwonen der vergaderingen van den Volken bondsraad. Mr. D. A. P. N. KOOLEN. Zaterdagmorgen is de oud-minister Mr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State, van zijn studiereis naar Nederlandsch-Indië in Den Haag teruggekeerd. Op 31 October van het vorig jaar was mr. Kooien naar Indië vertrok ken. DE FRANSCHE GEZANT. De Parijsche correspondent der Maasbode seint: Uit absoluut betrouwbare bron ver nemen wij, dat de Fransche gezant te 's-Gravenhage, de heer De Marcilly, hij het Nederlandsche Hof geaccredi teerd zal blijven. RECTIFICATIE. In den aanhef van het artikel over Jan Toorop staat, dat deze gistermid dag overleden is; dit moet zijn Zater dagmiddag. LUCHTVAART. REISJES MET DE K. L. M. Evenals vorige jaren zal de Kon. Luchtvaart-maatschappij buiten de gebruikelijke rondvluchten boven Amsterdam en Rotterdam, in den ko menden zomer op eenige plaatsen pas sagiersrondvluchten organiseeren. Het thans opgestelde programma omvat reeds vluchten te Vlissingen, Goes* Gilze-Rijen, Venlo, Arnhem, Soester- berg, Ermelo, Assen en Helder. Dezer dagen is tevergeefs gezocht naar een geschikt terrein bij Ede of Wageningen; ook bij Nijmegen heb ben de pogingen, een terrein, dat vol doet aan de eischen voor het opstijgen en landen van verkeersvliegtuigen, te vinden, gefaald. Er wordt nog een onderzoek ingesteld naar terreinen bij Emmen, Hoogeveen en Leeuwarden, en onderhandeld wordt over vluchten naar Schiermonnikoog. Voor Twente bestaan ook nog plannen doch het is wachten op de uude kwestie van de luchthaven in Twente. Groningen is voorloopig van de baan. Naar andere terreinen wordt in alle provincies ge zocht. BUITENLAND. MUSSOLINI OVER ZUID-TIROL. De laatste waarschuwing. Mussolini heèft Zaterdag in de Italiaan- sche Kamer de met spanning verwachte rede over Zuid-Tirol gehouden. Dit is de laatste maal, begon hij, dat ik in een rede mijn meening over Zuid-Tirol zal zeggen, de volgende keer zullen daden spreken. Deze eerste zin werd door de af gevaardigden reeds op groot gejuich ont haald. De geestdrift weid nog grooter, toen de Duce aankondigde, dat al slechte gedrag van Zuid vrienden thans alle in schijnende Duitsche bladf ten zullen worden verbod* Duitsch sprekende beambt in functie bevinden, zulle plaatst of gepensionneerd. Mussolini zeide voorts, Weenen geopperde klach was en somde de weldadc sinds het einde van den tenrijk had bewezen. Ook over hetgeen Italië in Zu stand gebracht. Hij herinn Oostenrijk in 1920 ten tijc ming over Klagenfurth zi Italië had gewend, daar Zuid-Slavië bedreigd voe ook voldaan aan bet verz rijk om zijn troepen in het plebisciet te laten, w. tenrijkscbe gezant hem Nog veertien dagen geledi tenrijkscbe gezant den d Seipel overgebracht voor ne vriendelijke houding kwestie van de militaire nieuwe leening. Mussolini besloot zijn gejuichte rede met de ver de Brenner leven en dood liaansche natie staan. Na gen de afgevaardigden ht De correspondent van d tung te Rome meent, dat den Duce duidelijk blijkl zetting van de buitenlai taties ten gunste van Z\ nadeelig voor Zuid-Tirol zijn. Mussolini heeft voo dat een der verbannen Zi hem weder in vrijheid z indien men niet had getr af pressie op de Italiaanse te oefenen. DE „VOSSISCHE ZEITUN In geheel Ita De „Vossische Zeitung" king van de Italiaansche 1 het heele Italiaansche s boden. Het blad heeft bij het c buitenlandsche zaken te verbod protest ingediend UITSLUITING IN DE BERLIJNSCHE METAALINDUSTRIE. 65.000 arbeiders ep straat. De pogingen om het conflict in de Ber- lijnsche metaalindustrie bij te leggen, heb ben geen resultaat opgeleverd. Na tien uur te hebben gediscussieerd, werden de Zaterdag door de vertegen woordigers van patroons en arbeiders ge voerde onderhandelingen afgebroken. Het gevolg hiervan is, dat reeds meer dan 40.000 arbeiders werden uitgesloten. Het personeel van de Siemens Werke Berg- mann en Mix en Gnest, zijn reeds ontsla gen. Heden volgen de arbeiders van Lo- renz en de Deutsche Telefonwerke. In het geheel zullen door dit conflict 65.000 arbeiders op straat komen te staan. Tot nu toe is alleen het personeel uitge sloten van de ondernemingen, wier in strumentmakers begin der vorige week den arbeid hebben neergelegd. Men vreest echter, dat een algemeene uitsluiting in de Berlijnsche metaalindustrie niet zal kunnen worden vermeden, tenzij nog spoe dig een minnelijke schikking mogelijk mocht blijken. Heden vergaderen de Berlijnsche rae- taalindustrieelen, ten einde hun verdere houding te bepalen. Men acht het waar schijnlijk, dat reeds morgen ook de instru^ mentmakers der A. E. G. en Borsig in staking zulleh gaan. HET VERWORPEN ENGELSCH- EGYPTISCHE VERDRAG. Relletjes van studenten te Kairo. Op het gerucht, dat enkele ministers nog een modus vivendi trachtten te vin den en in elk geval huiverig waren voor een absoluut afwijzend antwoord, hebben de studenten te Kairo Zaterdagmiddag een spontane betooging voor het huis van afgevaardigden gehouden, waarbij de kreet „>veg met het verdrag" weldra gevolgd werd door een tweeden „weg met de re geering". De opgewondenheid nam zulke ernstige vormen aan, dat de bereden politie het met charges niet af kon en twee salvo's gelost moesten worden, waardoor vijf stu denten ernstig en tien of twaalf minder ernstig gewond werden. De weduwe van Zagloel Pasja trachtte de studenten van een balcon af toe te spreken en te kalmeeren, maar ofschoon zij een ovatie in ontvangst te nemen kreeg gelukte het haar evenmin zich verstaan baar te maken. Nadat de betooging ruim een uur ge duurd had, gelukte het de politie de toe gangsstraten tot het plein af te zetten en de betoogers eindelijk voor zich uit in een zijstraat te drijven. Hierbij vielen nog eenige harde klappen en een 20-tal betoo gers werd gearresteerd, doch na opge maakt proces-verbaal weer vrijgelaten. VOOR DE LUXEMBURGSCHE WIJNBOUWERS. Een „wijnfoor". Trots de overeenkomst getroffen tus- schen de regeeringen van Luxemburg en België, inzake de bevordering van den invoer en den verkoop van Luexemburg- sche wijnsoorten, blijken deze nog steeds niet aan de verwachtingen der Luxem- burgsche wijnbouwers te beantwoorden. Ten einde, zooveel mogelijk, daarin te voorzien is nu door het beheer van de aanstaande Brusselsche jaarbeurs het plan opgevat aldaar een tweedaagsche „wijn foor" te organiseeren bestaande uit voor drachten en lezingen over de Luxemburg- sche Moezel wijnen, proef uurtjes, concer ten door een Luxemburgsch orkest, enz. De Luxemburgsche staat zal daarbij al de kosten voor zijn rekening nemen. HET STATUUT VAN TANGER. Zaterdag onderteekend. De overeenkomst tusschen Frankrijk en Spanje inzake Tanger is Zaterdagmiddag onderteekend door Briand en Quinones de Leon, den Spaanschen gezant te Parijs. Bij deze overeenkomst krijgt Spanje het volledige politiebeheer over Tanger en de internationale zone. HET DUITSCHE SPOORWEG PERSONEEL. Onredelijke eischen. De vakvereeniginge.i van hét Duitsche spoorwegpersoneel hebben, 'schrijft de Ber lijnsche corr. van het „I-Ibld." tqgen 1 April a.s. de collectieve arbeidscontracten op gezegd. Zaterdag hebben zij tegenover de direc tie der spoorwegen hun looneischen ge steld. Zij eischen een verhooging van 10 pf. per uur, alsmede een toeslag vour overwerk. Een deel der organisaties eischt bovendien een extra toeslag voor lang jarigen dienst en dienstpremies. Indien deze eischen van de vakvere ni gingen werden ingewilligd, zouden du spoorwegen 250 millioen Mark meer aan loonen moeten uitbetalen, dan zij tot dus ver deden. De directie heeft aan de vak bonden medegedeeld, dat Lij eze eischen niet als een geschikte basts voor onder handelingen kan beschouwen, daar zij niet in overeenstemming zijn met den li nancieelen toestand der rijksspoorweg» n en ook in vergelijking met den algenio»-* nen loonstandaard niet als billijk kunnen worden beschouwd. Daarom acht de directie der spoonwg» n het ge.venscht om, ter voorkom-ng \un langdurige en moeilijke onderhandel) 11 gen, de kwestie zoo spoedig mogelijk i- laten regelen door een arbitrale beslissin van den mimatar yan Arbeid te >rag

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2