DAG-AGENDA. Vrijdag 2 Maart, 's av. half acht. Graanbeurs, Burgsteeg: Uitvoering v. d. Gymnastiekvereen. „Hestia" en de Padvinders van Patrimonium.' Zondag 4 Maart, 's morg tien uur. Vrije Kvang. Gem., Middelstegraeht 3: Samenkomst. Spr. de heer v. d. Horst, 's Avonds zeven uur de heer Mulder. Dinsdag 6 Maart, 's av. 7—8 uur. „Pniël". Middelstegracht. Zitting van het Prot. Bureau voor Soc. Adviezen. 13—15 Maart. „Patrimonium", Hoog- landsche Kerk gracht. Bazaar. Woensdag, li Maart, Kamer van Koophandel.' Stationsweg 43: Verkie zing van eer lid v. d. afd. Kleinbedrijf Donderdag 15 Maart,, 's av. acht uur. Chr. Geref. Kerk. Steenschuur: Ds. H. Janssen van Den Haag, over „Geen anderen naam". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Febr. t/m. Zondag 4 Maart a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. RECLAME ■m SPLINTER Ha» Heden geëtaleerd: LINOLEUM KROMMENIE 2 Meter breed f 2,60. te bedienen, zooals anders mogelijk zou zijn gpweest. De Schuttevaer is opgevaren naar Lon den zonder eerst in Gravesend de douane te hebben aangedaan. Te Londen waren de douanebeambten aan boord gekomen, doch deze waren zeer welwillend, zoodat zich geen moeilijkheden voordeden. Voor]oopig blijft ie Schuttevaer- eenige dagen te Londen liggen. Verder vernemen wij. dat de Neder- landsche Telegrap„maatschanpij Radio- Holland een ambtenaar naar Londen heeft gezonden om den toestand van de radio installatie te onderzoeken. CENTRALE FILMKEURING. De voorzitter der Centrale Commissie voor de Filmkeuring bericht nog in Aan vulling zijner vorige mededeeling. dat uit sluitend z.g. journaals, waarvan vast staat. dat zij v'r 1 Maart in Den Haag, Amsterdam Rotterdam toegelaten zijn voor vertooning. doch waarvoor de Cen trale Commissie, door gemis aan de noo- dige gevens, géén toelatingskaart voor den overgangsiijd (tot l September 1928) heeft kunnen uitreiken, met, goedvinden van de Plaatselijke Commissies van Toe zicht of de burgemeesters voorloopig zon der keuring.sk a art mogen vertoond wor den. Bij journaals, die op of na 1 Maart voor het eerst in circulatie gebracht, worden, moeten de keuringskaarten aanwezig zijn. In geval van twijfel worden de burge meesters of Plaatseliike Commissie van Toezicht verzocht den voorzitter der Cen trale Commissie te raadplegen. HULDEBLIJK AAN Jhr. Mr. H. A. VAN KARNEBEEK. De nieuwbenoemde commissaris der Koningin in Zuid-Holland, minister van staat jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, heeft gisterochtend. na den loopenden dienst te hebben overgenomen van den waarnemenden commissaris der Koningin, het lid van Gedeputeerde Staten jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, zijn ambt aanvaard. Ter gelegenheid van die ambtsaanvaar ding heeft iemand uit de kringen van den middenstand in Den Haag als huldeblijk voor jhr. van Karnebeek aan het gebouw van het provinciaal gouvernement aan het Korte Voorhout laten bezorgen een mahoniehouten etui met inschrift, bevat tende een palissander-houten voorzitters hamer met de wapens van 's-Gravenhage en Zuid-Holland. Voorts werden vermeld de data van aanvaarding van de hooge bestuursfuncties, welke jhr. van Karne beek heeft vervuld en nog vervult, n.l. burgemeester van Den Haag, minister van buitenlandsche zaken, voorzitter van den Volkenbond, minister van staat en commissaris der Koningin. De bijgevoegd^ opdracht luidt: „Aan Ziine Excellentie jonkheer mr. dr. H. A. van Karnebeek, eerbiedig aangeboden ter gelegenheid van de aanvaarding van het ambt van commissaris der Koningin in Zuid-Holland". KOSTEN VAN VLFESCHKEURINGEN. De heer Wintermans, lid van de Twee de Kamer, -heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vraag gesteld: Is de minister bereid een specificatie te geven van de kosten, over de dienstjaren 1923. 1924, 1925 en 1926 geraamd en ge maakt ter uitvoering der keuringen van vee en vleesch, waarover respectievelijk krachtens de artikelen 68 en 75 der vee wet vergoeding van kosten geheven wordt en van dé kosten, geraamd en gemaakt ten behoeve der overige werkzaamheden van den Veeartsenijkundigen Dienst vol gens de onderdeelen in de begrootingen en rekeningen d-er opgemelde dienstja ren? en aan den minister van financiën: Is de minister bereid spoedig de in de vergadering der Tweede Kamer d.d. 17 November 1927, volgens de Handelingen, pag. 435, kolom 2, toegezegde aanvullen de gegevens te verstrekken betreffende de kosten der keuringen, bedoeld in de num mers 123 en 124 van den Vergelijkenden Staat (no. 4) van de Wet op de Middelen 1928? BELGISCHE VREES VOOR HET JULIANAKANAAL. Het Liberale Kamerlid van Brussel, oud minister A. Devèzj heeft, naar uit Brussel wordt gemeld, tot den minister van Zee wezen een schriftelijke vraag gericht be treffende de opvatting van de regeering over de toepassing van den coefficient 6 op de door de binnenscheepvaart te beta len vaartrechten. Daardoor zou naar de héér Devèze meent, aan de spoorwegen een nieuw concurrentie-wapen tegen de scheepvaart in handen worden gespeeld, terwijl anderszijds nog kan worden ge vreesd dat, voor wat de scheepvaart tus- De Kon. Ned. Jachtvereen. organi vereeniging een slip jacht. Te 2 uur schen-Luik en Antwerpen betreft, de af leiding van het binnensche-pvaartverkeer naar de haven van Rotterdam zal worden bevorderd en dit juist op het oogen' lik dat het Julianakanaal voor scl epen van 2000 ton gebouwd, zal worden opengesteld. PROF. Dr. H. SNELLEN. Gistermiddag heeft Prof. Dr. H. Snellen, hoogR.eraar in de oogheelkrnd aan de universi'eit te Utrecht, zijn afscheidscol lege gegeven. De belangstelling was zeer groot. RIJKSKLERK BIJ DE BELASTINGEN. In verband met het feit. dat bij de ad- ministra ie der Belastingen, Registratie. Hynotheken en Kadaster ten onrechte honderden tot rijksklerk benoembare klerken boven den 21-jarigen leeftijd ;n zijdelihgschen dienst worden gehouden, heeft het hoofdbestuur van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond bij de Bijzondere Commissie van Overleg een voorstel in gediend, strekkende om den minister te adviseeren alle op 1 Januari 1928 benoem baren tot rijksklerk te benoemen op het hun. sedert het bereiken van de benoem baarheid toekomende salaris. EXAMENS GYMN. EN TOELATING UNIVERSITEIT. De minister van Ond. K. en W. noodigt hen, die zich in 1928 aan een der examens ter tc dating tot de studie aan een uni versiteit wenschen te onderwerpen, uif, daarvan vóór 1 April te doen blijken aan den inspecteur der gymnasia te 's-Gra- vnhage (Verhulststraat 60). Vermeld moet worden of men de less^" van de.6de klasse van een openb. gymn. of van een overeenkomstig art. 157 der H. O-wet aangewezen bijz. gymn. tot dusver re heeft gevolgd: alleen dezen kunnen Zich opgeven voor het eindexamen van 't gymhasiipT. Alle anderen dienen zich aan te melden voor het Staatsexamen ter toe lating tot de universiteit. AFLEVERING VAN KOEPOKENTSTOF. In de week van 19 tot en met 25 Fe bruari werd afgeleverd: door de entstof inrichting te Amsterdam koepokstof voor 1291 personen, door die te.Rotterdam voor 580. door die te Groningen voor 88, to taal voor 1959 personen. HET VOORSTEL-ZIJLSTRA. Op de vragen van den heer Albarda in verband met de medegedeelde globale be cijfering in de Mem. van Antw. nopens het wetsvoorstel van den heer Zijlstra in zake wijziging van de leerlingenschaal, antwoordde de. Minister van Ond., K. en W. het volgende: De in bedoelde Mem. v. Antw. door den heer Zijlstra gegeven cijfers aangaande het vermoedelijk bedrag der financieele gevolgen van dat voorstel, zijn het resul taat van een schatting van de kosten, welke uit dat voorstel zouden voortvloei en. Bij die schatting werd geen rekening gehouden met de wederinvoering van den zevenjarigen leerplicht. Aan het departement werd bereids een becijfering gemaakt van de vermoedelijke stijging der uitgaven voor het Rijk, indien de leerlingenschaal van 1923 in het jaar 1928 zou worden hersteld. Bij die becijfe ring is uitgegaan van den toestand, wat de verschillende scholen betreft. op 1 Jan. 1928 en is rekening gehouden met het gemiddeld aantal leerlingen over 1927 aan elke van die scholen. De stijging der schoolbevolking ten gevolge der vervroeg de wederinvoering van de 7-jarige leer verplichting is hierbij dus buiten beschou wing gelaten. Bij deze becijfering is ge bleken, dat het weder invoeren van die leerlingenschaal over 1928 voor 's Rijks kas een uitgaaf zou vorderen van onge veer ƒ4.830.000. BUITENLAND. DE VEILIGHEIDSCOMMISSIE. De regionale verdragen. In de redactie-commissie van de Volkenbondscommissie voor arbitrage en veiligheid is gisteren het Fransch- Duitsche meeningsverschil over de taak van den Volkenbondsraad ten opzichte van het al dan niet bevorde ren van het sluiten van regionale vei ligheidsverdragen naar den geest van Locarno besproken. Bij de algemeene discussies in de voltallige vergadering der vorige week had Paul Boncour voor een krachtige activiteit van den Raad in deze ge pleit, terwijl von Simson daarentegen een groote passiviteit van den Raad had aanbevolen. Gisteren was er een zekere mate van toenadering tusschen het Fransche en het Duitsche stand punt te bemerken. Het optimisme van den voorzitter, Benesj, dat de conferentie reeds deze week haar zittingen zou kunnen be ëindigen, is gelogenstraft. Van een bijeenkomst van de voltal lige arbitrage- en veiligheidscommis- sie op heden kon nog geen sprake zijn, daar niet alleen de redactie-com missie den tekst der ontwerp-verdra- gen nog ni°t heeft vastgesteld, doch zelfs de commissie van drio leden le gisteren met de Utrechtsche Jacht- 't gezelschap af van het slot te Zeist (Cecil Hurst, Politis en Rollin Jac- quemijns) den tekst der ontwerp-ver- dragen nog niet heeft kunnen vast stellen. Onder d-eze omstandigheden zal de voltallige arbitrage- en veilig heidscommissie op zijn vroegst Zater dagmiddag kunnen bijeenkomen en zal de zitting der commissie op zijn vroegst eerst Maandag kunnen ge sloten worden. De voorbereidende Ontwapenings commissie. Het schijnt thans wel vast te staan, dat de voorbereidingscommissie voor de ontwapeningsconferentie, onder voorzitterschap van jhr. Loudon op 15 Maart inderdaad zal bijeenkomen, zooals in December was vastgesteld. Van een algeheel uitstel dezer zitting is thans geen sprake meer, doch wel neemt men meer en meer aan, dat de zitting van deze commissie ook dit maal slechts van korten duur zal zijn en niet veel verder zal gaan dan de bespreking van het ontwerp-conventie van de Sovjet-regeering en de door zending van de resultaten der veilig heidscommissie naar den Volken bondsraad. DE A.S. ZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. De inleidende besprekingen. Naar uit Genève gemeld wordt, zal Zondagmiddag de eerste bijeenkomst tusschen Briand, Stresemann en Chamberlain in hotel „Beau Rivage" te Genève plaats vinden. In de eerste plaats zou de houding van den Raad inzake het onderzoek, dat de Kleine Entente in Hongarije heeft gevraagd, besproken worden. Chamberlain en Briand zullen Zon dagmorgen met denzelfden trein uit Parijs te Genève aankomen. Dr. Stre semann zal reeds Zaterdagavond of Zondagmorgen vroeg te Genève .arri- veeren. Verder verluidt, dat de ministers van buitenlandsche zaken van Roeme- ni4, Tsjecho-Slowakije en Zuid-Slavië Zondagmorgen eveneens bijeen zullen komen. Titulescu werd gisteravond te Genève verwacht. Het niquwe Volkenbondsgebouw. De definitieve plannen voor 't nieu we Volkenbondsgebouw te Genève zijn tot op onbeteekenende onderdee- len na vastgesteld. Men hoopt, dat de Volkenbondsraad de volgende week definitieve beslui ten zal nemen, waarna met de werk zaamheden voor den bouw een aan vang zal kunnen worden gemaakt. DE ARBEIDSCONFLICTEN. Onderhandelingen in de Berlijnsche metaalindustrie. Het scheidsgerecht voor Berlijn heeft de directies der firma's Siemens en Halske, Siemens-Schuckert en de be- drijfsraden dezer fabrieken uitgenoo- digd tot een bespreking, om te komen tot een oplossing van het geschil. Evenals de Siemenswerke hebben ook de firma's Bergmann en Mix en Genest tegen Zaterdag de sluiting van haar bedrijven aangekondigd, Lo- rentz en de Deutsche Telephonwerke tegen Maandag. Beide partijen hebben hun bereid willigheid tot onderhandelen te ken nen gegeven. Havenstaking te Marseille. Tengevolge van de verwerping door de havenarbeiders van de nieuwe re geling van den werktijd, door de werk gevers vastgesteld, lag gistermorgen in de haven van Marseille het werk grootendeels stil. Overeenstemming bereikt in de Tsjecho-Slowaaksche mijnstaking. De onderhandelingen tot bijlegging van de staking in het bruinkolenge- bied van Noord-West-Bohemen heb ben tot volledige overeenstemming ge leid op alle betwiste punten. Hedenochtend zou een commissie bijeenkomen, om den tekst van het nieuwe arbeids en looncontract op te stellen. Het schijnt, dat door de suc cesvolle onderhandelingen van giste ren de staking op dit gebied binnen kort tot het verleden zal behooren. TREIN CONTRA BUS. Een groot bus-station midden in Londen, De finaneiëele medewerker van de „Evening Standard" meldt, dat vol gens den Britschen draadloozen dienst er plannen zijn gemaakt voor het bouwen van een groot autobusstation midden in Londen. Het zal perrons voor aankomst en vertrek krijgen voor ongeveer 80 bussen, die expressdien sten onderhouden met alle deelen des lands, in concurrentie met de spoor wegen. Er is reeds een terrein voor aangekocht bij Russell Square'. Er wordt niet bij gemeld, of één en kele maatschappij achter het plan zit, maar wel wordt te verstaan gegeven, dat de autobusdiensten gezamenlijk door aaneensluiting en het bouwen van groote centrale stations hun po sitie sterker hopen te maken vóór de spoorwegen van het parlement nieuwe bevoegdheden krijgen voor het vervoer langs den weg en een organisatie op te houwen, zoo volledig en doeltref fend, dat zij in staat zullen zijn nog meer vervoer aan de spoorwegmaat schappijen te ontnemen. ERNSTIG MIJNONGELUK BIJ RECLINGHAUSEN. 12 dooden en 36 gewonden. Gistermorgen tegen 6 uur stortten in de mijn Ewald te Erkenschild bij Recling- h'ausen twee liften in de diepte. Het ongeval geschiedde bij de perso neelswisseling. De opgaande liftkooi was met 20 man bezet, terwijl zich in de neer gaande 28 mijnwerkers bevonden. Nadat ongeveer 100 meter was afgelegd, bereikte men een vrij groote snelheid, waarvan men evenwel in de machinekamer niet bemerkte, daar de snelheidsmeter blijk baar weigerde. De opgaande kooi, waarin zich 20 per sonen bevonden liep met volle vaart in op een stellage en bleef daar steken. Door den hevigen schok, bekwamen tal van ar beiders, die zich binnen bevonden, sche delbreuken. Het reddingswerk was uiterst moeilijk. De verongelukten uit de neergaande lift kooi, welke in de diepte schoot, kwamen er met lichte verwondingen af en konden in vrij korten tijd naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het bericht van het ongeluk heeft in het geheele Roergebied beroering gewekt en reeds vroeg in den ochtend verdron gen zich honderden nieuwsgierig rondom de schacht. De twaalf lijken liggen in een chapelle ardente op baren. De mijnbouwautoriteiten waren spoedig na het gebeuren van het ongeval ter plaat se om een onderzoek in te stellen. Een nader bericht meldt, dat bij het on geluk 12 mijnwerkers gedood en 36 ge wond zijn, van welke laatsten verscheide- nen zeer ernstig. KORTE BERICHTEN. De Kamercommissie voor de amnes tie in België zal de volgende week haar rapport indienen; de meerderheid spreekt zich voor volledige amnestie uit. De verwerping van het verdrag met Engeland door het Egyptische kabinet is zoo goed als zeker. Een Japahsch stoomschip is bij For mosa door Chineesche zeeroovers geplun derd. Uit de thans gepubliceerde statistie ken blijkt dat het aantal Italianen, die in Frankrijk zijn gevestigd, het millioen overschrijdt. Daarbij vergeleken is het aantal Franschen in Italië gering; onge veer 10.000. Te Rome telt de Fransche ko lonie 1100 geestelijken en 40 civielen. De tegenwoordige Italiaansche gezant te Weenen, Auriti, zal vermoedelijk door een anderen diplomaat worden vervan gen- De Zweedsche luciferstrust verkrijgt het monopolie in Estland. I,n een gevecht in Mexico zijn 43 op standelingen gedood. Pjatakow, een der geroyeerde oppo sitieleden heeft wederopneming in de com munistische partij in Rusland verzocht. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. 't Spookt Zooals wri reads kort vermeldden schrijft de Tel., wordt deze gemeente den laatsten tijd uit haar rust opge schrikt door spookverschijningen. Eer stille Zondagavond, een verlaten wei pandje achter het kerkhof der Prot gemeente leken de verschijning een uit gezochte entourage voor een angstvcr wekkende entrée en weldra stroomden avond aan avond tal van nieuwsgieri gen naar het langs een smal watertje te bereiken terrein des onheils waar men een witte' fladderende gedaante zov kunnen zien. De politie had handen vol om de bezoekers, tuk op sensatie, te we ren, hetgeen niet dioenïijk bleek. Om zeven uur begon de toeloop al. Minder uit occulte overwegingen dan gedreven door eerlijke belangstelling voor de geciragingen van het geheim zinnig opgedoken „verschijnsel", heb ben wij ons in het avondlijk duister achter die rustplaats der dooden ge waagd. Er viel juist „werking" te be speuren. D.w.z. in de gemoederen'dei geduldig wachtende kijkers spookte hei reeds danig, allerhande akelige bijzon derheden gingen van mond tot mond Een oud manneke was ons van. dienst zeer onaer den indruk, met gedempte stem gaf hij uitleg. „Daar meneer, kaik nou is langs me vinger naar yhe donkere tronk, 't Is wis en werachtig dat het inerakel' daarmo4 zwever^ een wolkie- stoom za'k maar zegge., met een duvelsch akelige kop". De uitgestrekte arm werkte blijkbaar ihagisch op de omstanders; men sloop nader en tuurde met strakke oog-en naai den zwak zichbaren boomtronk. Men huiverde*, men griezelde, men zuchtte, de een zag wat, een anuer niets en ook wij konden geen „wolkie stoom", nog minder een of andere, macabere schim ontdekken, 't Spook had zich vermoede lijk afkeerig van zooveel roem, dijen avond verborgen gehouden. „As 't maar geen onzin is", mompel de een teleurgestelde, „gisteravond was 't d'r ook niet en ik Web Itooren zeg gen, dat hier in de buurt 'twee lakens gevonden zijn. Ze hebben een bakker op 't oog, die met een Blool' voor, hier epookkie speelt". Velen spraken den man heftig tegen. Ei' waren immers ook al spoken in het land langs de Gouwe gezien. Iemand die 's avonds laat van Boskoop was 'ko men fietsen, had er verscheidene ge zien, t was net of nevelige gestalten over den grond zwierden en dansten. „Sjarrekstonne zeker", gehelde een brutaal jog, Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. IHUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadlooae Omroep. N. C. R. V. 5.15 Vooravond-Concert.Serge Rach- maninow-Concert door den heer Hugo van Dalen, Piano, tie Den Haag. l K. R. O. 6.45 Sociologie. V. P. R. O. 7,-35Mediedeelingen van het Vrijz. Prot. Persbureau.. 7.40 Beeithp-vencyclus. Jaap Stotijn,ie hobo. J. Middendorp, 2-e> hobo. L. E. A. van Rooy, alt-hobo. 8.00 Lezing. Spreker: Dr. A. Nooy v. der Kolf, Arts te Soheveningen. Onderwerp: „De strijd vaii den mensoh met den dood 9.00 Spreker: Prof. D;. H. R. Kruvt, Hocgleeraar aan de Utrechtsche Universiteit. Onderw.: „Natuur wetenschap en Leven". HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.39 Vooravond-Concert door betOm- roep-orkest o.l.v. Nico Troep. Soliste: mevr. Koot de Graaf, so praan. 7,15 Spreker: Ir. J. D. Koeslag. On derwerp: „De keuringen te velde" 7.45 1 oli'iebcrichten. 8.05 Spreker: T. P. Keijzer. Onder werp: „Het Zuidergat, het Schaar van Waarde en het Schaar van Valkenisse". 8.35 Kamermuziek door het „Haydn-r kwartet, bestaande uit de hee ren: Kramer, De GrcVan den Bosch, Lijsen, allen leden van hel Concertgebouw-orkest. 9.00 Lezing door den heer G. de Cl'ercq Onderwerp: „De economische voordeelen van centrale verwar ming". 9.0 Kamermuziek. (Voortzetting). 10.20 Persberichten van V$z Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 8.20 Muziek. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 „Tantris der Narr". Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 3.05 Muziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Muziek. 9.20 Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Muziek. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 7.20 Landbouwcommuniqué. 8.20 Koersen en mededeelingen. 8.50 Concert. Tijdens de pauzes: persberichten. We hebben het toen maai- opgegeven. Ook een rustig toeziend politieman wist geen raad met het probleem. Een nauw gezet onderzoek onder de dorpsbengels leverde geen resultaat op. Oudere men- seben beweren volslagen nuchter, dat ze het spook met eigen oofen hebben gezien. Intusschen hebben de spookjagers weer een nieuw terrein aan de Gouwe. Is het spook misschien daarheen ge vlucht? Os zet oen concurrent het be drijf voort? KATWIJK AAN DEN RIJN. Op Maandag 5 Maart zal de offici- eele openstelling c'.er Nieuwe brug voor de Turfmarkt plaats hrbben. Enkele personen zullen door B. en W. uitger noodigd woiden hierbij tegenwoordig te zijn. Dinsdag wordt beginnen met de afbraak van de oude- brug. KATWIJK. Voor de j.zoveelste maal zijn uit het brugdek der Sandtlaanbrug welke uit harde blokken beslaat, enkele dier blokken uitgehaald en weg geworpen. In den avond vooral levert dit gevaar op voor de vele wielrijders die daar pass eer en. De baldadige rijpere jeugd uit Rgnsburg wordt hiervan verdacht. WASSENAAR. Dinsdag a.s. mce.en alle houders van trekhonden deze' dieren met kaï en tuig ter keuring worden aanbieden aan het stalgebouw aan de Pi-eter Twent- iaan alhier. Maandagavond is de gasfabriek ah hier stopgezet en haeffc do levering van gas door de gemeente Leiden een aan vang genomen. Gister werd aan de Christ. School alhier het nieuwbenoemde hoofd dier school, de li er Boekholt, a's zoodanig geïnstalleerd. Wegens ziekte van den w.n. voorz. van het bestuur, werd hij in zijn dienstwerk ingeleid door Ds. v d.. Heyden, allereerst in de klas en daarna in de bestuurskamer in tegen woordigheid van het personeel. Na een toepasselijk woord van dank werd door den heer Boekholt deze taak aanvaard onder biddend1 opzien tot Go I van Wien hij in die-ze alles verwachtte wat hij hiervoor van noodiei mocht heb ben. Burgerlijke stand. Geboren: Anto- nius Gerardus z.v. D. Brandt en M. Rem merswaal; Johannes Jacobus z.v. C. A Angevaren en M. J. L. Kortekaas. Ondertrouwd: R. Bulthuis en A. van Varick;. Fx*. D. G- Klinkenberg en J. J. -Luteal

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2