Afscheid Ds. F. A. v. d. Heijden te Wassenaar Gisteravond nam in een stampvol kerk gebouw Ds. F. A. v. d. Heijden, predikant bij de Geref. Kerk alhier, die vanwege zijn gezondheidstoestand emeritaat heeft ver kregen, afscheid van zijn gemeente. Aan het begin van de godsdienstoefe ning werd gezongen Ps. 27 1 en 7. Ge lezen werd Openb. 3 713, uit welk hoofd stuk Z.Eerw. als zijn tekst gekozen had vs. 11 waar Gods Woord aldus luidt: „Zie, Ik kom haastelijk; houdt wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme". Nadat Z-Eerw. voorgegaan was in gebed, wees hij in zijn voorafspraak op het feit, dat het thans 25 jaar geleden is, dat hij ook zijn werk moest neerleggen. Dat hij dit thans weer doet, terwijl hij niet meer de hoop durft koesteren het nog eens op te mogen vatten, is pijnlijk. In de jaren die achter den rug zijn, heeft spr. echter weder met liefde mogen werken. En daar is hij dankbaar voor. Het leven bestaat nu eenmaal uit opgaan, blinken en ver zinken. Het eene geslacht gaat en het andere geslacht komt. Hoe vreeselijk is deze tragiek van het menschenieven. Zoo is het echter, gelijk de Prediker gezegd heeft, alleen onder de zon, boven de zon is het anders. Daar is eindeloos geluk. Komende tot zijn tekst verdeelt spr. deze in drie punten: 1. Waartoe we hier wor den opgewekt; 2. Waarom we hiertoe wor den opgewekt; en 3. De bemoediging die Christus in deze tekst geeft. Houdt wat gij hebt! is de opwekking van het tekstwoord. En inderdaad wij be zitten iets. De gemeente bezit de waar heid, Gods eeuwige waarheid. Het wordt wel eens voorgesteld alsof de mensch de waarheid nooit kan bezitten, of hij steeds zoekende blijft. Maar immers gaat het vinden boven het zoeken. Tegenover alle zoekers naar de waarheid plaatsen wij; Wij hebben, wij weten. Niet in hoogmoed, maar nederig en dankbaar. We erkennen tegenover God onze onwetendheid, en in stille verwondering buigen we het hoofd dat God óns zijn lijke openbaring heeft gegeven. Houdt wat gij hebt, zegt de tekst. Houdt wat gij hebt tegenover het radi calisme van den modernen tijd, tegenover alle conservatisme, tegenover alle gods dienstig relativisme. In dat wat wij heb ben vinden wij rust voor onze zielen, vin den we moed en kracht om verder te streven. Vier en dertig jaar heeft spr. thans het Woord aan de gemeente bediend. Dikwijls is hij tekort geschoten in woorden om de heerlijkheid van de waarheid te schilde ren, maar Gode zij dankt heeft hij het toch steeds gedaan met klimmende liefde, en die liefde geeft ons wat de taal der En gelen en der menschen niet kan geven. Wanneer aldus beantwoord is de vraag waartoe we hier worden opgewekt, dan komt spr. met een tweedr vraag: Waarom geeft Christus deze opwekking aan de gemeente? Het antwoord luidt; Opdat nie mand uw kroon neme. Hiermede is niet bedoeld dat Christus wel eens kon nemen de kroon der zaligheid alsof God zijn uit verkorenen weder zou verstooten. Neen, deze kroon is de kroon der waarheid, zijn de zegeningen des Ileeren samengevloch ten, tot een kroon die Jezus de Zijnen op de slapen drukt, zooals de gemeente van Philadelphia die bevat. Die kroon wordt bedreigd van alle kanten, door wereld en zonde en het eigen hart. Die kroon der waarheid kunnen we niet zelf vinden en niet zelf behouden. Daarvoor moeten we naar Christus heen vluchten, Hem aan hangen en Hij zal helpen. Nadat vervolgens gezongen was Ps. 6 1 en 9 komt spr. tot het derde deel van zijn predikatie n.l. de vraag: Welke bemoedi ging laat Christus in deze tekst hooren. Deze is samengevat in de woorden: Zie, Ik kom haastelijk. Daarom deze opwekking. Hoe klinkt dit woord van Jezus in onze ooren. Worden we er van bevreesd, is het een boodschap, die ons onaangenaam is, laten we dan onszelf nauw onderzoeken. Zie, Ik kom haastelijk, zegt Jezus. Hij komt. spoedig. We kunnen het niet bere kenen, wanneer Hij zal komen. Maar wie UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een deel der burgerij alhier woildt d-e laatste dagen ten zeerste verontrust door... een spook. Een witte gedaan te beeft een terrein achter het kerk hof uitgekozen voor lugubere avondlij ke demonstraties en eiken avond stroo- iren tal van nieuwsgierigen, zelfs uit ctmliggendie gemeenten, naar d© plek •de3 onbeils. Men heeft zelfs de politie verzocht het spook met „doorslaande" argumenten tot den aftocht te nopen. Vermoedelijk heeft men hier meteen flauwe grap te doen. Aldus de meening van verstandiger menschen. Natuurlijk. Laat een een pootige in gezetene hem een flink pak slaag toe dienen, dan is 't uit. Het „gilde" der inbrekers. Alhier zijn een tweetal inbraken ge pleegd .Bij den landbouwer H. werden de dieven gestoord en sloegen op de vlucht. Bij de wei. K. kwamen de da ders door een raam binnen en namen verschillende voorwerpen van waard en een bedrag van f30,mede. BODEGRAVEN. Ernstige val. De tuinman v, E. alhier is in een kelder gevallen en met een zware her senschudding bewusteloos opgekomen. De man is naar het St. Antoiniuszie- kenhuis te Utrecht vervoerd. Onfortuinlijk. Terwijl de eierenhancblaar v. V. een groote partij eieren vervoerde, ontviel hem zijn vrachtje, waardoor 300 stuks braken en de struif over de straat vloeide. zal zeggen hoe spoedig de klok stilstaat op eeuwigheid. Daarnaar moeten we meer en meer leeren uitzien. Dan is alle leed geleden en ontvangen we de kroon der heerlijkheid, die niemand ons zal ontne men. Spr. richt daarna een persoonlijk woord achtereenvolgens tot de afgevaardigden van de kerken van Voorschoten en Ouds hoorn, tot Dr. D. K. Wielenga, van Voor schoten, die aanwezig was namens de classis Leiden, tot de broeders van de fi- nancieele commissie, tot de broeders van den kerkeraad, hen dankende voor de aangename samenwerking. Er was onder ling vertrouwen. Het heil van Sion lag allen op het hart. De tijd dat spr. in deze gemeente gewerkt heeft., zal voor hem on vergetelijk zijn. Tenslotte richtte spr. zich tot zijn cate chisanten en tot de leden der gemeente. Spr. zal nog wel niet de gemeente verla ten, het is slechts een half scheiden, maar de verhouding wordt thans toch anders. Spr. herinnert aan het werk door hem verricht in deze laatste negen jaren. Ne genhonderd en twintig predikaties heeft spr. gehouden. Het is in zwakheid ge weest, maar toch: we hebben het hier me nigmaal zoo goed gehad, aldus spr. Een apart woord richt spr. tot zijn col lega Ds. H. Alting, em. pred. van Voorscho ten, die in dezelfde positie verkeert als hij en ook zich onmachtig gevoelt om lan ger zijn ambt te vervullen. Met te wijzen op de heerlijkheid van het hiernamaals en de bede: Heere Jezus, ja, kom haastelijk, besloot spr. Daarna sprak ouderling Floor een en kel woord van afscheid tot den scheiden den leeraar, namens de gemeente. Het is spr. heel moeilijk de gedachten weer te geven die er in hem opkomen. Het werk van een predikant wordt aan ons gedaan van de wieg tot aan het graf. Dit werk is ook zoo teer, het raakt onze diepste veze len. Spr. herinnert er aan, wat Ds. v. d. Heijden gedaan heeft voor catechisatie, voor zieken enz, en ook aan zijn leiding in den kerkeraad. Spr. dankt bovenal voor de bediening van het Woord Gods en hij is dankbaar dat Ds. v. d. Heijden de ge meente nog niet geheel verlaat. Het doet spr. veel leed, dat de gezondheidstoestand hiertoe noopt en wenscht hem spoedig her stel toe en een goeden ouderdom, genie tende des Heeren defde. Staande zong de gemeente daarna Ps. 121 4. Vervolgens sprak Dr. D. K. Wielenga van Voorschoten namens de classis Lei den. Spr. dankt Ds. v. d. Heij .'-en voor wat hij geweest is voor de gemeente van Was senaar en voor de classis Leiden. Wij heb ben u lief gehad, aldus spr. Gij vaart één van de meest markante figuren in onze classis. Wij hebben u om uw slagvaardig heid, uw wijsheid in het bestuur der Ker ken, dikwijls bewonderd. Spr. spreekt ook namens de gemeente van Voorschoten en wijst op de sympathie die tusschen beide Kerken bestaat. Spr. besluit met er op te wijzen, dat Ds. v. d. Heijden, zooals alle dienaren des Woords eeuwigheidswerk beeft verricht. Laat u dit bemoedigen, al dus spr. Heerlijk zal bet zijn uit Jezus' mond te hooren: Wel, gij goede en ge trouwe dienstknecht, over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal Ik u zet ten; ga in in de vreugde des Ileeren. Daarna sprak namens de kerk van Ouds hoorn de heer J. G. Baart, die wees op de band, die steeds heeft bestaan tusschen Ds. v. d. Heijden en de gemeente van Oudshoorn. Er hebben in deze gemeente broedertwisten bestaan, maar door u, al dus spr., onder Gods zegen, zijn die twis ten bijgelegd en de broeders verzoend. Spr. dankt voor wat Ds. v. d. Heijden heeft gedaan voor de gemeente van Ouds hoorn en wenscht hem van harte toe, dat het licht van Gods genade zijn weg ook verder moge bestralen. Ds. v. d. Heijden dankte met eenige woorden de sprekers, waarna hij voorging in dankgebed. Als nazang werd gezon gen Ps. 130 3. BOSKOOP. Bloemenvervoer per vliegtuig. Het bestuur van de'Boskoopsciie vei ling heeft besloten zqn veilingurea te wijzigen en te regelen naar de ver trekuren van de vliegtuigen. In ver band met aanvragen uit verschillende deel en des lands zullen de K.L.M. en de ^ndere luchtvaartmaatschappijen de beschikbare laadruimte naar Engeland Duitschland, Denemarken en Zwitser land vergrootten. De totale hoeveelheid door de lucht g e jx porteer de bloemen beliep in '27 ruüm 130.000 K.G., tegen 50.000 K.G. in 1926. Gedenkraam voor het Raadhuis. De tot Juli alhier verblijvende Teun Ottolander, hieeft het gemeentebestuur een gedenkraam aangeboden, te plaat sen in het te bouwen nieuwe Raadhuis. HILLEGOM. Burgerlijke stand. Bevallen: A WestcrlakenBoogerd, z.; J. H. van TrigtSmit, z.; J. M. Noppen—Klomp, d.; E. M. TeefuwiHamers, d.; M. An- naixll—van der Laan, di.; M. W. P. Verhoeven-^Kuipera, d. Getrouwd: D. Hicesemans en A. Ra venhorst. Overleden: G. van Beek m. 83 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vrijdagavond had de bijeenkomst plaats van den Kring „Rijnsburg en Om streken" der Meisj esvereeniging op Ge reformeerden Grondslag in de £fere£ Kerk alhier. Ds. Metering opènde de bijeenkomst door te laten zingen het 10e vers van Ps. 68 en gebed. Hierna werd door de Presidente van den Kring, meg. L. Metering, een ge deelte voorgelezen van 1. JoL JU Ver volgens h.'eid zij een toespraak, waari: zij de aanwezigen ha teljK namens het bestuur, welkom heette, in het bijzon der den heer Arje Pest, die zoo wel willend wes geweest om dezen avond le komen vooi d agen. Al et ue.i wensen dat het een genoeg Tjke avond mocht zijn, en oen opwekking aan de amwe- n^e miuisjes, die nog geen lid zijn, •der M'cisjesverecnom toch eens d; vergaderingen te komen bezoeken, be sloot zij haar openingswoord. Alvorens het woord aan don heer Arie Post te geven, was het haar een behoefte, na mens het bestuur een woord van har- leiijken dank te brengen aan Ds. Mete ring voor de grooU: belangstelling! die het Kringbestuur steeds van Z.Eerw. mocht ondervinden. Alsnu trad de heer Arie Post naar veren, om zijn eerste nummer voor te dragen, en wel De ridder met den beker-' van E. J. i leerackers, welk stuk onder groctc aandacht werd a an ge hoord. Door de inzet van dit stuk nad de lueer Post de aanwezigen weer ge trokken, en was hij volkomen meester van zijn terrein. Hierna volgden: „Het feest van Belsazar" van W. de Merode en „O 'k sta mij zoo geren" van Guidp Gezrlle. Dit laatste stuk werd door de aanwezigen niet voldoende gevat, niet tegenstaande het pp keurige wijze werd vertolkt. Na een zangstukje van een dames koor, werd door don heer Post voor gedragen „Man over boord" van G.F. Haspels, wat een geweldigen indruk bij de aanwezigen achter.iet. Dit kwam om dat de heer Post het zoodanig vertolk te, dat het door de aanwezigen werd medegemaakt, men leefde als in wer kelijkheid mede, waardoor men het ga- vaar van het visschorsleven gevoelde Een p#.ar uitdrukkingen hadden beter in die laatste stuk achterwege kunnen gelaten worden, daar zij voor enkele fijngevoelige menschen hot mooie van het stuk wegnamen. Na de pauze hield de heer Post een causerie over: „Iets over lezen en voor dragenwaarin in hot bijzonder, naai voren werd gebracht: de voordrachts kunst als hoogste ideaal, maar ook het lezion van den Bijbel, he'.goan spr. op zeer juiste wijze door voorbeelden wist te demonstreer en. Nadat nog wasvoor gedragen „De Lruiid van Jan Prins, werd door Ds. Metering het slotwoora gesproken, waarin hrj in het bijzonder den hoer Arie Post hartelijk dank bracht voor den gemotvolien avond, waarbij hij hem toewenschte, dat het hem ook bp den voortduur door Gods genade gege ven mega zijn in de eenvoudigheia des harten de talenten te gebruiken hem van God geschenken. Hierna werd dooi Z.Eerw. die bijeenkomst met dankgebed gesloten. Het was een welgeslaagde avond en de opkomst was boven verwachting, vooral als men bedenkt, dat de heer Po6t voor de derde maal' te Katwijk aan den Rijn optrad. KATWIJK. liet strand van Katwijk toit Sche- veningen zal onveilig zijn 09 Dinsdag 28 en Woensdag 29 Febr., en op Don derdag 1 Maart, telkens van 11 uur v.m tot 2.30 n.m. wegens het schieten met geschut. De aandacht Wordt er op gevestigd, dat het strand dan weder voor het pii bliek toegankelijk is, wanneer de roo de vlaggen, waarmee de onveiligheid wordlt aangeduid., zijn ingehaald. LEIDERDORP. r- Woensdag as. fca 7.15 uur komt de A.R. Kiesvereenigmg in ledenvergade ring bijeen in „Irene". Plet cerate deel van den avond, zal besteed worden aan huishoudelijke za ken, waai na de heer W. Warnaar van Bassenbeim een politieke rede zal hou den Na 8 uur. zijn allen welkom. NOORDWIJK BINNEN. Donderdagavond j.l. werd in de consistoriekamer der Geref. Kerk ah hier, een vergadering gehouden door den Ring Rpnsburg yan J.V. op Geref. Grondslag. De seer., vr. J. D. Koers van Noordi- wrjk aan Zee, opendJe de vergadering door te laten zingen P3. 33 1 en ging voor in gebed. Na het voorlezen van Pred. 12 werden de notulen der vo rige vergadering ongewijzigd vastge steld en krijgt vr .Meijering van Kat wijk a. d. Rijn, de gelegenheid om zijn 'Ja leiding get.„Wat leest de Gerei, jongeling?" ten gehoore te brengen, het welk een mooie bespreking opleverde Hierna trad de pauze in. Na de rond vraag, welke niets opleverde, werd de vergadering na het zingen van Ps. 25 va .6 met dankgebed gesloten. SASSENHEIM. Vergadering van den gemeentei- raad op Dinsdag 28 Februari, dies v.m 10 uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Opmerkingen Ged. Staten op re kening 1926 en begrootinor 1028. 3 .Voorschotten aan schoolbesturen art. ioi Lager Onderwijswet. 4. Verlenging ontruimingstermijn on bewoonbaar verklaarde woningen Bijen nest. 5. Comptabiliteit 1927 en 1928. 6. Verzoek Bond Heemschut omtoe- tredijng. 7. Verbreeding Menneweg. GEMENGD NIEUWS. Een meesterlijke daling. Zaterdag morgen was de reserve le luitenant vlie ger-instructeur W. van Gameren boven het terrein der Militaire Luchtvaart Af- deeling te Soesterberg opgestegen met het toestel S IV 125 voor het geven van plas tisch vliegonderricht aan den reserve 2e luitenant leerling-vlieger Eekhout. Op een hoogte van 1400 meter, terwijl de leerling-vlieger het stuur in handen had, viel het dezen plotseling op, dat de_ stuurinrichting hokte. Hij waarschuwde den voor hem zittenden instructeur en deze bemerkte, omziende, dat het hori zontaal stabilisatievlak aan le voorzijde was gebroken en opgeklapt, waardoor de draden van het hoogteroer, die door dat vlak heengeleid zijn, tegelijk nagenoeg geblokkeerd waren! Zonder dep leerling van de breuk kennis te geven, nam de in structeur ijlings het stuur over en begon met de daling liet was echter niet meer mogelijk om onder een constanten hoek te planeeren. Telkens dook de neus van het toestel voorover, totdat de snelheid zoo groot was geworden, dat de vlieger door tegelijk „vol motor" te geven, dien weer kon oprichten en min of meer in horizontale positie komen, waarna het toestel dan opnieuw vóórover dook. Aldus behendig met motorvermogen en wat er nog aan bestuurbaarheid restte, van 1400 meter naar beneden manoeuvreerende, gelukte het den instructeur ten slotte om het toestel uit de laatste duikbeweging juist boven den grond vrijwel horizontaal te krijgen, zoodat de landing merkwaar digerwijs zonder ongeval tot stand kwam. Door een auto overreden. Men meldt uit Heelsum: Vrijdagavond werd de 56-jarige heer v. d. Westeringh, oud-burgemeester van Vee- nendaal, bij het instappen in de tram te Heelsum, door een auto gegrepen. Hij be kwam hierbij een drievoudige been- en schouderbreuk en verschillende andere kwetsuren, die onmiddellijke opname in het ziekenhuis te Arnhem noodzakelijk maakten. De patiënt heeft geen goeden nacht gehad. Door een vrachtauto overreden en ge dood. Vrijdagmiddag werd de 9-Jarige J N., te Hoensbroek, door een vrachtauto overreden en onmiddellijk gedood. De chauffeur S., uit Grevenbicht, is gearres teerd. Doodelijk ongeluk. Donderdagmiddag is op de cementfabriek te Maastricht de Duitsche arbeider II. doodgebleven. Aan vankelijk dacht men, dat hij aan een be roerte gestorven was. Thans is gebleken, dat hij door een kipkar tegen de borst kas was gereden, tengevolge waarvan de man aan inwendige verbloeding stierf. Tusschen de buffers. Donderdagavond is op het terrein der zinkwitfabriek te Maastricht de 25-jarige arbeider V. met het onderlijf bekneld geraakt tusschen de buffers van twee wagons. Met zware in wendige kneuzingen is de ongelukkige naar Calvarieberg vervoerd, waar hem de laatste H.H. Sacramenten zijn toegediend. Gistermorgen is hij aan de bekomen ver wondingen overleden. V. laat een vrouw met twee kinderen achter. Brand. Te Melick is Zaterdagmor gen de tuinderswoning van het Camillus- huis Schóndeln afgebrand. Verzekering dekt de schade. Brandstichting. Het O.M. bij de recht bank te Assen eischte tegen Philip B. te Zuidlaren wegens opzettelijke brandstich ting in de door hem bewoonde woning 8 maanden gevangenisstraf. Van twee jongens, die naar Transvaal wilden. Men meldt uit Deventer; Door de politie te Deventer werden gis teren twee minderjarige jongens aange houden, afkomstig uit Almelo, die op avontuur uit waren en naar Transvaal wilden. Ze hadden boeken gelezen over den laatsten Boerenoorlog, van Penning. En zóó woedend waren ze geworden op „die gemeene Engelschen", dat ze besloten, naar Transvaal te gaan, daar geweren te koopen en dan achter „de kopjes" te gaan liggen om eiken Engelschman, die er langs kwam, „het licht uit te blazen". „Maar", zoo vroeg de politïe-inspecteur, die hen ondervroeg, „wat zou jullie moe der daar wel van zeggen als je, zoo ver van huis, die dingen allemaal deed?" Toen begonnen de twee knaapjes zacht jes te schreien. Ze zijn nu al weer thuis. Oostersche mentaliteit. Tijdens de communistische woelingen in de Padang- sche Ommelanden werd het kampong hoofd van Aer Petjah vermoord. Het gold hier een complot, de vermoorde was te lastig voor ongunstige individuen. Vijf be klaagden stonden nu voor den Landraad terecht. Gedurende het geding bleek dat eender getuigen zich oorspronkelijk had verzet tegen den moord, waartoe reeds was be sloten. „Waarom hadt je bezwaar tegen den moord?" vroeg de president. „Omdat de man nog hij mij in het krijt stond!" luidde het lakonieke antwoord. RADIO-NIEUWS. Tüen jaar radio-industrie. Heden zal het tien jaar gele den zijn, dat de Nederlandsche Sein- toestellen Fabriek te Amsterdam op gericht werd. De periode is niet lang, maar gezien de groote schreden, waar mede de radio, gedurende dien tijd, vooruit gegaan is, mogen wij toch wel even een blik terug slaan. De N. S. F. werd 27 Februari 1918 te Amsterdam opgericht en in Juni van dat jaar vestigde men zich te Hil- Hilversum, Groest 108. In de Naarder- straat kwam in Maart 1919 de monta ge-afde-eling te werken, terwijl in Mei van het volgend jaar de exploitatie- afdeeling in de Groest 76 werd ge huisvest. Intusschen werd met spoed aan de nieuwe fabriek gewerkt. Het was een feit van beteekenis voor de N. S. F. toen zij in den zomer van 1921 haar intrek nam in het nieuwe gebouw in de Jan van der Heydenstraat. Wat tot dien tijd over drie plaatsen ver spreid was geweest, werd nu in één punt vereenigd. Op het terrein, dat zich om de ge bouw en uitstrekt, werden in het na jaar van 1924 twee, meer dan 60 me ter hooge antenne-torens opgesteld, waarvan er onlangs een wegens uit breiding der fabriek een twintigtal meiers achteruit is gezet. In het jaar 1926 werd opnieuw uit gebreid. Begin 1927 kwam er een af zonderlijk laboratorium tot stand. I11 November 1927 werd besloten een nieuwe fabriek voor liet montee- ren van radio-ontvangtoestellen en telegrafie- en telefoniezcnders te bou wen en een nieuw kantoorgebouw te doen verrijzen, volgens het ontwerp van architect K. v. Berg, die ook het ontwerp van het zendstation te Huizen heeft gemaakt. Veelsoortig zijn de voortbrengselen geweest, welke in den loop der jaren konden geëxpedieerd orden. Behal ve- zenders voor schepen, werden er ook voor onderzeeërs e t torpedo-boo ten en eveneens voor „life-boats" ge maakt; vervolgens werden vliegtuigen uitgerust. In 1924 werd voor het eerst een vliegtuig van de K.L.M. door de N.S.F. van een radio-installatie voorzien. Ook de zenderbouw heeft er nieuwe werkzaamheden bij gekregen, n.l. de constructie van omroepzenders, zoo als die welke in 1923 door ir. White gebouwd en in Mei 1926 weer eervol op non-activiteit werd gesteld, omdat hij plaats moest maken voor een nieu wen, sterkeren collega. Ook de zender te Huizen is door di N.S.F. geplaatst. Het eerste ontvang-toestel, dat van de N.S.F. ter wereld kwam, was het type O.8. Verschillende modellen heb ben daarna elkander vervangen. Op het oogenblik bevinden zich op de markt de N.S.F. 4 voor buiten-aniten- ne, de N.S.F. 5 voor raam-antenne en de I.4a voor ultra-korte golven. Het kruisspreken Oost-IndiëNederland. De proeven met het radio-telefonisch kruisspreken met Nederland worden nog geregeld voortgezet. Nu is. volgens het A. I. D. deze zaak practisch op het doode punt gekomen transacties, vastgesteld 30 Jan. 1928, goed, doch in Bandoeng en op Malabar gaat het niet meer zoo hard vooruit als men zou willen. Dit kotnt door gebrek aan de noodige materialen. Deze zijn in Europa besteld en wij verwachten, dat binnen afzienbaren tijd de kruisgesprekken weer geregeld kunnen plaats hebben en die dienst tenslotte voor 't publiek verkeer zal worden opengesteld. Tusschen de bedrijven door worden nog verschillende gesprekken gearran geerd. Zoo kreeg de directeur van het G.B. departement, Ir. D. de Iongh Wzn., ge legenheid met zijn dochter in Rotter dam te praten. Omgekeerd was het de minister van Waterstaat, Mr. H. van der Vegte, die een gesprek had met iemand hier ter stede (Bandoeng). Het bleek echter weer niet doenlijk den legercommandant, luitenant-gene raal H. L. la Lau, met een familie in Nederland te verbinden. Het wachten is dus op de reeds ge plaatste bestellingen en dan zal er spoedig weer een opleving op dit ge bied te constateeren zijn. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RIJNDAM, R'dam n. N.-York 24 (2,32 n.m.) 200 mijl Z.W. van Valentia. MONTGOMERYSHIRE, Vancouver n. R'dam, 23 v. San Francisco. ROTTERDAM (Midd. Zee kruistocht), 25 van Athene. RADNORSHIRE, 25 v. R'dam te Antw. BREEDIJK, 25 v. N-York n. R'dam. LOCHGOIL, Vancouver naar Rot terdam, 23 v. Portland (O.). LOCHKATRINE, 24 v. R'dam te Vanc. MOERDIJK, 23 v. R'dam te Vancouver EEMDIJK. R'dam n. Vancouver 21 v. Cristobal. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK (thuisr.) 25 te Antw. RIETFONTEIN (thuisr.) 24 te Dela- goabaai. PARANA (gech.) (thuisr.) 25 te Kaap stad. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 25 te Rot terdam. GRIJPSKERK (thuisr.) 22 v. Dar-es- Salaam. SPRINGFONTEIN (uitr.) 24 te Mom- basse. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES (thuisr.) 22 v. Seccondee naar Sassander. DELFLAND (thuisr.) 21 v. Gr. Bas- sam naar Freetown. DRECHTERLAND (uitr.) 24 v. Lagos na. Lomé. ORESTES (uitr.) 24 v. Teneriffe. PETWORTH (thuisr.) p. 25 Finisterre. RIJNLAND (uitr.) 24 v. Lagos naar Kotonau. TEXEL (thuisr.) 26 te Lagos verw. ALCHIBA uitr.) 23 (7,27 n.m.) 45 mijl O. van Niton. SCHELDESTROOM (uitr.) 25 v. A'dam KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZEELANDIA (thuisr.) 25 v. Cherbourg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GAROET (uitr.) 24 5 n.m.) te Belawan PATRIA uitr.) p. 21 9 v.m) Ouessant. TAMBORA thuisr.) 24 (11 v.m.) van Marseille. BONDOWOSO, 25 v. R'dam n. Batavia MEDAN uitr.) p. 25 Pt. de Galle. TOSARIO (uitr.) p. 25 (4 vm.) Gibralt. SOEKABOEMI, 25 v. Batavia n. R'dam SIBAJAK (uitr.) p. 25 (7 v.m.) Perim. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND**. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 24 v. Genua. RONDO (thuisr.) 24 v. Marseille. SALAWATI (uitr.) 23 (4.19 n.m.) 30 mijl Z.Z.W. van Niton.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6