DAG-AGENDA. Maandag 27 Febr., 's av. acht uur. Vrij© Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samehk. Spr. de heer J. Sevensma. Dinsdag 28 Febr., 's av. acht uur. Gebouw Chr. Bel., Hooge Morschweg: Openb. Jaarverg. va tide J. V. op G. G. „Bid en Werkt". Dinsdag 28 Febr„ 's av. van 78 u. „Pniël", Middelstegracht: Zitting van het Prot. Bureau voor Soc. Adviezen Dinsdag 28 Febr., s av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert door de Haarl. Orkest-Ver een. Woensdag 29 Febr., 's av. half negen. Pieterskerkgracht 11: Alg. Ledenver gadering der Vereen. „Schoolkinder voeding en Schoolkinderkleeding". Vrijdag 2 Maart, 's av. half acht. Graanheurs, Burgsteeg: Uitvoering v. d. Gymnastiekvereen. „Hestia" en de Padvinders van Patrimonium. 1315 Maart. „Patrimonium", Hoog- landsche Kerkgracht, Bazaar. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Febr.*t/m. Zondag 4 Maart a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. RECLAME SPLINTER m Heden geëtaleerd: LINOLEUM KROMMENIE 2 Meter breed f 2,60. Het was 11.000 lager, dan in het voorafgaande kwartaal en 10.000 la ger, dan in het overeenkomstige kwar taal van 1926. Er werden echter 13000 meer hu welijken gesloten dan in het derde kwartaal en zelfs 15000 meer dan in het laatste kwartaal van 1926, zoodat men verwacht, dat het laagste punt van de geboorecijfers weldra achter den rug zal zijn, of hei misschien reeds is. HET BELGISCHE INDEXCIJFER. Een kleine daling. Het indexcijfer, dat sedert de stabili satie van den Belgischen franc schier onophoudelijk zeer geleidelijk was ge stegen, blijkt thans lichtjes te zijn ge daald. In Januari bedroeg het 813; in Fe bruari verminderde het. voor het Rijk, met 2 punten. Brussel blijft de duurste stad met het indexcijfer 858 (v.m, 860), Hene gouwen de duurste provincie met 835 (vjn. 838). ITALIAANSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Na een aanvaring. Een telegram uit Deal meldt, dat het Italiaansche stoomschip Alcanta ra gezonken is na een aanvaring in den mist bij Dungeness met het Rus sische opleidingsschip Tovarisj. De Alcantara was een schip dat 1682 ton bruto en 979 ton netto mat, in 1906 gebouwd was en uit Carloforte kvam. De Tovarisj is een in 1892 ge bouwde stalen viermastbark van 2472 ton bruto en 2218 ton netto. Zij was van Holtenau naar Buenos Ayres on derweg. De bemanning van de Alcantara bestond uit tusschen de achttien en twintig koppen. De Tovarisj is met zware averij naar Southampton op weg. Waarschijnlijk 20 dooden. Visschers, vliegtuigen en stoom bootjes uit Dungeness, Hythe en an dere kustplaatsen hebben den gehee- len dag Zaterdag naar overlevenden van het Italiaansche stoomschip Al cantara gezocht, doch zonder resul taat. De laatste hoop is, dat in de buurt zijnde visscherspinken, die nog niet thuis zijn, misschien een of meer overlevenden aan boord hebben, maar ook deze kans is zeer gering, omdat de mist zeer dicht was. Het blijkt nu, dat de reddingsboot van Dungeness, die op het eerste sein van het Russische schip klaar stond om uit te varen, weer teruggekeerd is, omdat binnen een half uur een twee de draadloos telegram werd opgevan gen met de mededeeling, dat er geen direct gevaar was en het schip de reis voortzette naar Southampton om daar te dokken. Eerst twee uur later, werd bekend, dat het Italiaansche schip gezonken was en toen de boot daarop onmiddellijk uitvoer, bleek het reeds te laat. DE GESCHILLEN IN HET CENTRUM Een rede van Imbusch. Qisteren heeft de Centrum-afge vaardigde Imbusch te Dusseldorf een rede gehouden. Bij zijn inleiding constateerde Im busch, dat de Centrum-fractie inzake ae schoolkwestie geheel eensgezind is; evenwel bestaan er ten aanzien van de economische opvattingen te genstellingen. Spr. wees er op, dat hij het arbeiders-standpunt deelde; den academici komt niet alleen de leiders positie toe. In tegenstelling met de opvatting van Dr. Wirth dient evenwel te wor den geconstateerd, dat de Centrum partij niet alleen werd gesticht, om looneischen te kunnen doorzetten, doch tevens ter instandhouding van het Christendom. De arbeiders willen niet alleen regeeren in de partij, wel ke binnen het.kader van den staat j'jt. De ernstigste geschillen in de Cen trumpartij zijn evenwel ontstaan als gevolg van do stijging der uitgaven .mpt J.L;.milliard, liet fataal effect; zal zicli evenwel pas lil de komende jaren manifesteer en. De verbetering van den levensstandaard van de ambtenaren is slechts dan mogelijk indien de geheele bevolking deze op- waartsche beweging medemaakt. In dit verband deed spr. ook opmer ken, dat de voorstellen tot salaris-her vorming der ambtenaren een schade lijken invloed zullen oefenen, wijl er tusschen den levensstandaard der be volking en der ambtenaren geen ver schillen mogen ontstaan. De sti'ging der uitgaven zullen niet leiden tot hoogere belastingen. Nog even voor de actie tot salarisherv ningen heeft men echter wel de gerechtvaardigde eischen der arbeiders, n.l. verhooging der invalidityitsrente, afgewezen. De salarishervorming werd alleen hierdoor mogelijk, dat in het parle ment zeer vele ambtenaren als parle mentariërs zitting hebben. En wan neer hiertegen geen stemmen opgaan, is dat slechts hieraan toe te schrijven, dat niemand den moed bezat, impo pulair te zijn. De Centrum-partij als volkspartij heeft evenwel de verplich ting allen lagen der bevolking ge rechtigheid te doen wedervaren. De bestaande tegenstellingen in de par tij dienen langs een openlijken en eer lijken weg te worden opgelost. De partij moet weer worden, hetgeen zij v/as: Christelijk-sociaal niet alleen in woorden, doch ook in daden. In een resolutie, welke vervolgens werd aangenomen, sprak de vergade ring zich uit voor de door Imbusch voorgestane opvattingen. KORTE BERICHTEN. Bij de viering van het tienjarig be staan der republiek Estland heeft zich 'n anti-Duitsch incident voorgedaan, dat den Duitschen gezant te Reval aanleiding was, zich verre te houden van de officieele feestelijkheden. De tentoonstelling van Hollandsche kunst te Rome is Zaterdagmorgen door den koning van Italië geopend. In Beieren dreigt een regeeringscri- sis in verband met de ambtenaarssalaris sen. Volgens de Sovjet-pers bedraagt het aantal onderstand of pensioen-genietende oorlogsinvaliden in de Sovjet-Unie onge veer 250.000. Bovendien zijn een 35.000-tal invaliden werkzaam in verschillende spe ciaal voor hen ingerichte bedrijven. Vrijdag en Zaterdag is te Jeruzalem en in het dal van den Jordaan een flink pak sneeuw gevallen, dat op sommige plaatsen een voet dik bleef liggen. De bui duurde vier uur aan een stuk, wat zoo ver Zuidelijk een groote zeldzaamheid is. Het vroor echter slechts 2 a 3 graden. Naar aanleiding van een ontploffing die twee slachtoffers maakte, ontdekte de Portugeesche politie een bommenfabriek in de provincie Algarve. Een aantal com munisten werden gearresteerd, Drie duizend boeren, die thans in An gola wonen, dreigen Z.W.-Afrika en de Unie binnen te komen wegens beweerde vervolging door de Portugeezen. In de omgeving van Bergen (Noor wegen) heeft een ongeveer 300 M. hreede lawine een klein spoorwegstation volko men bedolven. Uit het Sociale Leven. LOONSVERHOOGING BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. Men meldt uit Sliedrecht: Naar aanleiding van het dreigende con flict met de rijswerkers hij de Zuiderzee werken, zijn besprekingen gehouden tus schen het hoofdbestuur van den Centr. Bond en de directie. Deze laatste stelde voor het grondloon te brengen op ƒ26 (thans 25) en het tariefwerk op 0.40 (thans 0.20). Men is overeengekomen dit aanbod te aanvaarden. Over de afge- loopen weken is aan de arbeiders een toe slag van 3.50 per week gegeven ter com pensatie van het lagere loon. GEMENGD NIEUWS. Begeerd baantje. Voor de vacante betrekking van armbezoeker bij d<-n Heer- lenschen Armenraad hebben zich niet minder dan 458 sollicitanten aangemeld. Ontploffing. In de smederij van De G., Roggeveenstraat 55 te Den Haag is een acetyleenketel door onbekende oor zaak ontploft. Er werden, zoowel van de smederij als van de daar boven gelegen woning eenige ruiten vernield. Persoon lijke ongelukken zijn er niet bij voorge vallen. Aanrijding. De 30-jarige W. F. M. uit de Weissenbruchstraat is op den Fluwee- len Burgwal te 's-Gravenhage aangereden door een vrachtauto. Hij brak zijn linker bovenarm en werd in het militair hospi taal opgenomen. Vischbakkerij uitgebrand. In de St. Geertruidensteeg No. 1, bij de Nieuwe- zijds Voorburgwal te Amsterdam is ge vestigd de vischbakkerij van den heer P. Hoogeveen. Gistermiddag om twee uur sloeg plotseling, toen de man bezig was, met vischbakken, de vlam in de pan met olie. Een groote vlam deed den man zoo hevig verschrikken, dat hij de vlucht nam. Toen de brandweer kwam, stond ook de eerste verdieping van dit onbewoonbaar verklaarde huis reeds in brand. Met twee stralen op de rnotorspuit werd het vuur gedoofd. Behalve de vischbakkerij brand de de eerste verdieping en een gedeelte an den zolder uit. Uit een ketel koaend water gedronken. Een tweejarig kind der familie C. te Bergambacht dronk uit een ketel kokend water. In zorgvoller! toestand moest de kleine naar hel ziekenhuis overgebracht worden. Boomen planten in het voorjaar. Eergisteren werd te Oisterwijk voor de schooljeugd een boomplantdag gehouden, ten einde bij het opkomend ge slacht de liefde voor de natuur en de planten aan te kweeken. Onze foto laat duidelijk zien, met welk een enthousiasme de jeugdige planters zich des morgens vroeg naar buiten begaven, waar de eerste boom door den burgemees ter werd ingeplant. Bedorven vleesch in beslag genomen. De rijkspolitie heeft bij een inwoner te Lange Ruige Weide een groote partij be dorven vleesch en spek in beslag geno men. Alles werd vernietigd. Tegen den eigenaar is proces-verbaal opgemaakt. Door een wielrijder aangeraden. De 11-jarige P. J. te Woerden werd door een wielrijder overreden en ernstig verwond naar het ziekenhuis aldaar vervoerd. Am putatie van een been bleek noodzakelijk. In een sloot gesprongen en bijna gestikt. De kweeker G. K. te Aalsmeer was met een benzinelamp bezig, toen plotseling de vlammen hem in het gelaat sloegen. Ern stig verwond sprong de man hals over kop in een sloot, waarin hij doordat zijn hoofd in de modder bleef steken, bij na gestikt was. Spoedig aanwezige hulp bevrijdde hem. Auto verbrand. Te Venlo geraakte Vrijdagavond een luxe auto die in repara tie was en waarmede een proefrit gemaakt werd, in brand. De chauffeur redde zich door er af te springen. De auto brandde geheel uit. Overreden. Zaterdagmiddag is te Hil versum de zevenjarig* Eugene van Beur den, die met eenige kinderen aan het spe len was, voor de ouderlijke woning aan de Eikenlaan 20 te Hilversum, door een auto bestuurd door den heer H. v. Essen te Hil versum, gegrepen toen het plotseling van het voetpad op den rijweg sprong. Het kind was op slag dood. Het tweede geval dezen dag liep nog goed af. De vierjarige Jacoba Wilhelmi- na Gaillard wilde voor de ouderlijke wo ning aan de Langestraat 17 te Hilversüm den rijweg oversteken, toen de heer J. C. van der Waag met zijn auto kwam aanrij den. Het kind maakt* weifelende bewe gingen, viel en kwam onder de auto, die onmiddellijk stopte, waarop het heelhuids tusschen de achterwielen te voorschijn kroop. De gestrande „Shonga". De bericht gever van de Maasbode te IJmuiden schrijft: De wrakstukkei) van het achter de Noordpier gestrande Brits,che stoomschip „Shonga" blijven de belangstelling van velen trekken. Met auto's, rijwielen en te voet komen de belangstellenden naar hier om aan het strand een kijkje te nemen. Ook officieele personen toonen hun belangstelling in deze scheepsramp; zoo zagen wij dezer dagen het dagelijksch bestuur van de N.- en Z.-Hollandsche Reddingmaatschappij, vergezeld door eenige leden van het plaat selijk bestuur; den adjunct-inspecteur v. d. scheepvaart; verschillende assuradeu ren en bekende personen uit de scheep vaartkringen, die zich per sleepboot naar boord begaven om daar de, wrakstukken en de berging der lading gade te slaan. Voor de kleine visschersvaartuigen is het een ongedacht buitenkansje tegen goe de betaling de lading naar IJmuiden te vervoeren. Aan de Buitenhaven staan de aangebrachte natte balen in groote hoe veelheden uitgestald om de koopers in de gelegenheid te stellen monsters te trek ken. De IJmuider jeugd, die natuurlijk sterk vertegenwoordigd is, doet zich te goed aan de cacaoboonen en de palmpit- ten, die uit de gescheurde zakken rollen. Paard door een trein gegrepen. In de Maanderbuurt te Ede sloeg een paard voor een kar op hol. Het dier holde over den spoorwegoverweg op het oogenblik, dat een trein passeerde. De kar werd ver nield en het paard zoodanig verwond, dat het afgemaakt moest worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Hand afgeklemd. Zaterdagmorgen werd den 32-jarigen H. C. W., hij werk zaamheden aan de teerinstallatie op het Vulcaanterrein te Vlaardingen, een hand afgekneld. Vitriool gedronken. Te Nieuw-Namen Z.) dronk een 5-jarig jongetje uit een flesch vitriool. Het kind verkeert in zorg- wekkenden toestand. UIT DE OMGEVING. HAARLEMMERMEER. 15-jari'ge jongen vermist. Sediit Londendag il. wordt alhier ve.nfst de 15-jarige W. K., wonende aan den i.sse.weg ,,.ei vre sl dal hein e. n ongeluk is ..ve k_mea. De politie siet ten ende.z e.: in. OEGSTGEEST. tiUu;g .v ..d uur h.opt de Ge. ei. u.Y. ,^-id. en Wcr-l', haar jaar vergadering te houden in het gebouw voor Chr. Belangen aan den Morsch. Belangstellenden zeer welkom. Ouderavond Bi/z. Lagere School, Endegeesterstraatweg 4. Vrijdag had boy en vermelde ouder avond plaats in ee.n der lokalen dier school. Alvorens de vergadering een aanvang nam, was er ge.egenheid het werk der leerlingen te bezichtigen en niet de klasse-onderwijzer of -onderwij zeres een en ander te bespreken, waar van een diruk gebruik werd gemaakt. 'Hierna cpende Ds. Jansen Schoon hoven, voorz. van het schoolbestuur, de ouderavond met het zingen van Ps. 105 vers 5 en het lezen van Col. 3. Vervolgens heette hij allen hartelijk welkom ,en gewaagde van verinniging van den band tusschen ouders, school en pjersoneel, welke door het houden dezer bijeenkomsten wordt bevorderd. Het verheugt hem zeer dezien avond te moren openen en hij gedenkt het aïg Joo pen jaar met zijn wisselingen. Met wee meed gedenkt hij wijlen mevr. v. Meene, die steeds medeleefde in alles wa tde school betrof. Verder gaat hii de personeelswisseling 11a en heet den nieuwen onderwijzer, den heer A. Huis man, welkom, en hoopt diat hii tot ze gen van die jeugd en zichzelve hier mag werkzaam zijn. Vervolgens gaat.hij voor in gebed. Mediedeeling wordt gedaan van ver hindering van een uitgenoodigden spre ker, Ds. Vuiderink te Zeist, zoodat met eigen krachten deze avond wordt ge houden. Het hoofd der school, de heer v. d. Meene, houdt een causerie, over het „Instituut Schoolarts". Het groo.e slacht, aldus spr., geeft leiding in wat geleerd zal werden, .dit vloeit vanzelf voort- uit onze verantwoordelijkheid. We willen door de school tot een bestaan komen, vandaar dat (dia scholen meer en meer worden vakscholen. Daarnaast willen we scholen, waar opgevoed wordt in de richting van de Godsdien stige levensbeschouwing en sociale in zichten, w#lke wij als ouders zijn toe gedaan. Met dit al staat spr. op het standpunt, dat de taak der opvoeding bij de ouders ,dus in het huis thuis hoort, en die school in deze dus een aanvullende taak heeft, in de richting van ontwikkeling, tucht, gehoorzaamheid enz. Na een uitstapje naar Engeland, en Duitschland, hemt hij tot den school arts hier te. lande, geboren uit het feit dat lichamelijke, naast zedelijke op voeding, ook taak der school is ge worden. Hij wijst er op hoe reeds ia- ren wettelijke voorschriften bestaan be treffende hygiëne ten opzichte van schoolbouw, doch hoe het gewensc'i't is den schoolarts in de school te heb ben. In een duidelijk betoog behandelt hij achtereenvolgens de taak van den schoolarts, zijn werkwijze, zijn verhou ding tot het personeel der school, ouiden en schoolbestuur, waarbij hij nbg gele genheid vindt de vakantiekolonies, d* Leidsche Buitenschool en de consulta- tiebureaux voor bestrijding van T.B.G warm aan te bevelen en aanspoort lidi te worden, daar deze bureaux zeer nut tig werk dioen voor het zwakke kind in het algemeen. Hij is een warm voorstander van den schoolarts, waarbij hij constateert dat de ouders geheel' vrij blijven, doch laten we, aldius spr. van het recht om hem in die school te hebben, gebruik maken, waarvan hij met ervaringen uit de practijk, het nut aantoont. De voorz. bracht dien heer v. d. Mee ne dank voor zijn breedvoerige ondui delijke uiteenzetting. Na de koffie was er gelegenheid t-ot vragen stellen. De heer Wouterloot be pleit invoering van gymnastiek, waar bij bleek, dat het bestuur in deze dili gent is. De heer Dirkse spoort aan de invoering van den schoolarts te be spoedden, wat ook in de bedoeling ligt van het schoolbestuur, en dezer dagen is bij het gemeentebestuur hier op nader aangedrongen. Hierbij bleek nog, dat de 'voorz. meer voelt voor het idee, schoolarts waargenomen door de plaatselijke doktoren, terwijl deheei v. d. Meene de districtsarts bepleit. Het wil ons voorkomen, dat het laat ste te prefereeren is boven het eerste Hierna hield de heer Huisman een iinleidang over „Het willen", meer spe ciaal „de wil van het kind". Dit zeer diep zielkundig betoog op zichzelf zee: verdienstelijk, ging, naar het ons wil vouikemen, te' veel naar de diepte, zoo dat het voor velen niel bevattelijk was doch er kon niet worden ontkenid, dat hieruit gebleken is, dat de school in den heer Huisman een „aanwinst''heeft vai. groote beteekenis. Ds .J&raen Sek::--hoven dankteueu Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadlooae Omroep. N. C. R. V. 6.00 „Croneger" uurtje door den he r J; J. Huizinga. 7.30 Lezing door den heer Fred II. Hoek, leeraar van de Schoenni .- kerii te Waalwijk. Onder w.„Van slechte voeten en goede schje- nen". 8.00 Concert uit Hotel „De Nederlan den" te Wildervank. .Sprekersclc Edelachtbare lieer D. P. Te ernst ra Burgemeester van Wildervan';. Ds. G. Kerssjes, Geref. Prei. al daar. Ds. W .J. Kooiman, Evanr, Luth. Pred. aldaar. De heer P. Hoekstra, Declamator. R. Smi l Declamator. Muzikale medewer king verkenen: het Ev. Luth. Kerkkoor „D© Lofstem", Dir. de heer E. E. van dier Glas. 4>e Chr. Muziek vereen. „Deo Gloria" Dir. de heer R. Smid. Een Dub- belmannenkwartet, Dir. mevr. M. Schmidt Marlissa-Gelzenleuchter. Mevr. M. Schmidt Marlissa-Gri zenkuchter, Alt; Dr. F. Schmidt piano. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 4405-55 Kinderuurtje onder leiding van Mevr. Antoinette van Dijk. 6.00 Dinermuziek door het Trio. 7.00 N. D. O. Instituut Schoevers. 7.15 Engelsche les. 7-45 Politieberichten. 8.05 Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. 8.35 Muziek en zang. 9.15 Indische praatjes. Spreker: iH. Be rel. Onderwerp: „Grepen uit hel Indische leven". 9.45 H et Omroep-orkest. 10.00 Persberichten vaa Vaz Dias. 10.10 Muziek en zang. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.50 Concert. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Muziek en zang. 9.20 Vroolijke gedichten. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY. 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Muziek en zang. 9.20 Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Scheepsberichten. 9-55 Populair orcestraal concert. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 8.20 Koersen en meded 8.50 Concert. inleider v zijn belangrijk on derwerp. lik;.lat de heer va. 1 -0 Wate ring 110g op o> 1 d e lek e J nde vraag wa* inye v- -r<l ges-11 gei „Tk Wil u, o God, mijn dank betalen", en eii> dijgde d heer v. d. Meene met dankzeg ging. De gistermorgen alhier in hetGroe- ne Kerkje onder leiding van Ds. Jansen Schoonhoven gehouden eerste jeugd dienst, was bezocht door pl.m. 200 kin deren. Gistermiddag is bij bet Groene Kerkje alhier aangereden de wielrij der J. A. v. d. B. uit CüSsonheim, door een autobus van de Sleutelstad. Het rijwiel werd geheel vernield, v. d E bekwam geen letsel. Rectificatie. In het verslag van de opening van het gebouw voor Chr. Belangen aan den Morsch komt in d© laatste alinea de naam van den heer van Tol' voor; dit moet zijn: van Til. VOORSCHOTEN. Ds. Wiielenga, die voor het be roep naar Eindhoven bedankte, werd Zondagmorgen na het einde van den Dienst, toegesproken door ouderling G Kooy, die in hartelijke bewoordingen uiting gaf van de blijdschap dier ge meente, waarna den Leeraar werd toe gezongen: „Dat 's Heeren zegesn op u daal". Toen W. W. Zaterdagmiddag per rijwiel over den Leidschenweg reed, werd hij door een achterop rijdend mo torrijtuig aangereden, met gevolg' da: W. op den weg viel en later klaagde over pijn op verschillende plaatsen van zijn lichaam. Behalve zrjn kleeren, was ook zijn rijwiel totaal vernield. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld, terwijl de bestuurden van het motorrijtuig, de G., uit Voorburg, reeds werd gehoord. OUDE WETERING. Voor het Groene Kruis, afd. Oude Wetering en Omstreken, trad op de WelEd. Zeergel. heer Dr. B. H. Vos, Geneesheer-Directeur van het Volks sa natorium te Hellend-oom, in het Ho tel v. d. Bosch met het onderwerp „De strijd tegen de tuberculose", mot lichtbeelden. De verg. was goed bezocht. De voorz. van het Groene Kruis maak te daarover zijn compliment, heette a.- Jjetn hartelijk welkom, in 't bijzonder Dr. Vos, welke zoo bereidwillig was to ons over te komen, en wien direct het woord' werd verleend. De Tube-reu lose-bacil is een levend smetstof, len geien erfefqke, maar een besmettelijke. Vocht en duisternis e onvoldoende lucht is bevorderen van de totongriceet <ea goed© voeding, lie

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2