te Brussel en Leuven, maar weigerde verhooging der credieten voor de rijks universiteiten te Luik en Gent, De ex-dictator van Griekenland, Pangalos, is door de parlementaire commissie gehoord. Bij het debat in den Belgischen senaat over de begrooting van buiten- landsche zaken, bespraken een socia list en een liberaal het verdrag met Nederland en België's „gewettigde eischen". Ook Marinkowitsj heeft van de vorming van een nieuw Joegoslavisch kabinet afgezien. Borah heeft in de commissie van buitenlandsche zaken in den senaat der V. S. voorgesteld tot een codifica tie van het internationaal zeerecht over te gaan. Mecklenburg-Strelitz is op het oogenblik zonder regeering, wijl tegen de ministers een votum van wantrou wen is uitgebracht. De onderhandelingen in de Tsje- cho-Slowaaksche mijnwerkersstaking zijn zonder resultaat afgebroken. UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. Op cLe jaarvergadering van de Chr. Hist. Kiesvereen. is in de vacatu re ontstaan wegenis het overladen van den heer Schaum gekozen de heer K. R. Ellerbroek en herkozen de heer W. Kranenburg. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau Inlichtingen te bekomen. Duimstok, blauw werkpak en een hand beschermer van een rijwiel. Op de jaarvergadering van de Ned. Herv. Schoolvereen., zijn tot bestuursle den gekozen de heeren: W. G. da Jon ge, A. A. Nijveldt en C. Spijker. -Bij de jl. alhier gehouden controle op het al of niet hebben van een belas- tiïïgpiaatje op de rijwielen, zijn weder 6 slachtoffers gevallen. LEIDERDORP. Geref. Knapenvereen. „Samuël". Gisteravond werd cle jaarvergadering gehouden van de Geref. Ivnapenvereeni- ging „Samuel" alhier. De voorzitter, de heer D. de Haas, open de de feestelijke vergadering met het doen zingen van Psalm 25 2 en 3. Hierna leest hij 1 Sam. -3 en gaat voor in gebed. In Zijn openingswoord wijst de voorzitter naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte op de plaats en beteekenis van den profeet Samuel voor het volk van Israël en' stelt zijn geloof en gods vrucht als voorbeeld voor de leden der Knapenvereeniging „Samuel". Vervolgens wordt er door den voorzit ter op gewezen dat deze jaarvergadering de eerste is, welke gehouden wordt onder leiding van de Oud'ervereeniging. Vroeger ging de vereeniging uit van de Jongel.ver., maar thans wordt deze geleid door de ouders, wier taak het is voor de vorming en ontwikkeling der knapen, en jongelieden te zorgen. Na dit openingswoord werden door se cretaris, penningmeester en bibliothecaris de jaarverslagen uitgebracht. Uit deze verslagen blijkt o.ii., dat de vereeniging 19 leden telt, dat'de biblio theek 166 boeken bevat en dat er een ba tig saldo in kas is van 2.22. De voorzitter bracht een woord van dank aan de functionarissen voor hun verslagen, in 't bijzonder aan den oud- penningmeester, den heer Roest. Thans wordt een aanvang gemaakt met de wedstrijden. Als juryleden werden be noemd de heeren C. van der Zwet en J. Bos. Achtereenvolgens werden een drie tal inleidingen geleverd n.l. Kerkgeschie denis, Gewijde Geschiedenis en Vaderland- sche Geschiedenis, en verschillende an dere voordrachten. Er werd door de kna pen goed werk geleverd. Nadat door den voorzitter der Jongel. ver. nog een woord van dank was ge bracht aan vriend de Haas voor het vele werk, dat door hem gedurende zes jaren als leider, in het belang der Knapenver eeniging was gedaan, trad de pauze in. Na de pauze was de 2e voorzitter, de heer G. van der Beek, met de leiding be last. Een paar luimige samenspraken hiel den de stemming er in. De heer H. D. van Osnabrugge ^jrgde voor muzikale afwis seling. Ten slotte was het woord aan de jury die bij monde van den heer v. d, Zwet, den volgenden uitslag bekend maakte: le prijs (ernstig) vr. H. Rietveld; 2e prijs vr. H. Roest; (luimig) le prijs A. van In- gen Schenau. Nadat nog een collecte gehouden was voor de a.s. uitgaansdag der Knapenver eeniging, welke collecte 12 opbracht, werd dit goed geslaagde jaarfeest door den beer van der Zwet met dankzegging gesloten, nadat vooraf gezongen was Ps. 75:1. LEIMUIDEN. Door de stemgerechtigde lidma ten der Ned. Herv. Kerk alhier, is tot Diaken gekozen de heer P. de Rijk NIEUWVEEN. liet publiek alhier is ontevréden wat betieft de Posterijen. De postbe stellingen zijn gering, en ook wat de kantooruren aangaat. Men zal' zich tot de Dir.-Gen. wenden. Dezer dagen vierde on«e oudste !rwoner, de heer J. de Wit, zijn 90 sten verjaardag. De oude de Wit ge niet nog een goede gezondheid. Idet zoontje van Verkerk dat aan het hoepolen was langs den Kanaalweg, geraakte te water. Gelukkig werd het opgemerkt, en het ventje van een an ders wissen dood gered. NOORDWIJK AAN ZEE. Ds. F. G. Hospere, Pred. bij de ,'cd. 'ilerv. Kerk alhier, komt voor op .e, viertul voor Predikant bij de Necl. ,c,v, Kerk van Middelburg. OEGSTGEEST. Gisteren had er een aanrijding plaats 't-usschen een auto van it. uit tiassenheilm, die pij de Slaagh links van den weg stoncl ea een auto uit de richting Den Haag, bestuurd door J. Id. B., die in eerstgenoemde auto geen •erg had gehad. Van de auto uit Sassenbeim, werd •de as vernield. Op 26 Februari a.s. zal voor het eerst een Jeugddienst wórden gehou den in het Groene Kerkje, waar Ds. Jansen Schoonhoven hoopt voor te gaan Deze dienst is uitsluitend voor jongens- en meisjes van 1321 jaar, en deze dienst houdt made verband met de beperkte ruimte in Irene, alwaar dan de gewone dienst zal worden gehouden. Aigem. Verg. Zwemvereen. Poelmeer. Dinsdagavond hield bovengenoemde vereeniging in het daartoe gezellig in gerichte en met bloemen versierde zaal tje van Hotel „Het Witte Huis"' haar jaarvergadering. De voorz. Dr. H. W. Borgerhoff Mul der heette allen hartelijk welkom, waar bij hij het seizoen 1927 in korte trek ken releveert. Vervolgens lezing, keurig verzorgde notulen, en jaarverslag van den secre taris A. van In gen Schenau, waaruit o.m. bleek, dat het aantal leden einld 1927 bedroeg 249 en 4 donateurs, dat 5.741 baden waren genomen en 1.181 volksbaden. Mee blijdschap werd de gewaardeer de medewerking van het gemeentebe stuur vermeld. Uit het financieel verslag bleek dat ointvangsten en uiigaven hadden bedra gen f 1.474,33. De begrooting der ex ploitatie voor 1928 werd vastgesteld in •ontvang en uitgaaf op f 1.382, De heer Koelman had nog een wenscli ten opzichte- van de kleedkamers, waar mede het bestuur rekening zal houden. Bij monde van Dr. Blok als lid der kascommissie, werd mededeeling gedaan dat alles in orde was bevonden en den penningmeester werd onder dank de charge verleent. Hierna werden 3 obligaties uitgeloot t.w. de no.'s 53, 59 en 33, terwijl con form voorstel bestuur besloten werd om 4 obligaties in het bezit der vercyni- gijng, van de obligatielening af te schrijven. De aftredende bestuursleden Dr. Ëorgerhoff Mulder en mej. de Vries werden "beiden met op een na algemee- ne stemmen herkozen en lieten zich de ze herbenoeming welgevallen. De hee ren Dr. Blok en v. Riessen werden bij acclamatie herkozen als leden der kies commissie. intusschen was de zaal vol geloopen en had de gezéllige stemming naar intrede gedaan. Hierna deed de voorz. nog m-euedeer ling, dat de zweminrichting weer zal worden uitgediept, een springplank zal worden aangebracht, zoodat die inrich ting aan de hoogste eischen zal vol doen. Bi] de rondvraag voeren nog enkele heeren het woord, waarna het offici- •eeiie gene ei te is afgeloop.en en net feest programma onder leiding van „Het Groene Zoodje" uit Deinen wordt af gewerkt. Het was een gezellige avond en nu maai' gewacht op mooi weer. Veranuwoording financiën over Januari 1928 Ned. Herv. Kerk. Voor de 2e kerk ontvangen f3,Col lecten voor de Diaconie f190,53. Eere- dienst f83,17. Geestelijk werk f93,39 Totaar i3°7>°9- Melding wordt gemaakt van een gift van f25,en 2 van f 1.0,voor de Diaconie en werd door de Kerst-feest commissie f18,50 SASSENHEIM. De Bloemententoonstelling. De bloemententoonstelling in. Bloem- lust, verheugt zich voortdurend in veel bezoek, terwijl er ook, wat het voor naamste is, goede zaken worden gedaan Ze is nog tot Zaterdagavond geopend, en de entree bedraagt thans slechts 25 cent, zoodat dat voor niemand een be zwaar kan zijn. De Burgemeester lieeft zooals we nog vergaten te melden een zilveren beker aan de tentoonstellingscommissie ter hand ges.eld, die bestemd zal worden voor de meest ha-nde.swaardevolie nar- GEMENGD NIEUWS. Negen arrestaties. Nader wordt nog gemeld betreffende den gearresteerden banklooper der H.T.M.: De banklooper, die een autozaak was begonnen, vertelde bij zijn bekentenis, dat twee gebroeders, oude schoolvrienden, die, wetende dat hij de beschikking had over groote sommen, hem aan het lijntje hiel den. Deze heeren schijnen veel pressie op hem te hebben uitgeoefend en hielden ook andere bankloopers van de H.T.M. op het oog. Op den 27sten Sept. 'e ochtends tus- schen 10 en 11 had de man 20.000 ont vangen bij Oppenheim en Van Till. Hij is met dat bedrag geloopen naar Meyendel, waar hij 15.000 verstopte in de buurt van het radiostation Daarop liep hij-door naar Leiden, Dadelijk, nadat bekend werd, dat er ƒ15.000 verdwenen was, werd de bank looper aangeklampt door zijn ou,de school vrienden, maar nu weigerde hij "te zeggen waar hij het geld gelaten had. Deze ge broeders zorgden ervoor, dat de man het geld niet kon terughalen. Tenslotte is de banklooper, door angst gedreven, het geld gaan halen. Niet alleen de broeders, maar ook hun kornuiten hebben van het-geld ontvangen en dat werd hun gegeven, om dat ze ieder op hun beurt dreigden met chantage. Van het bedrag van 15.000 had de man thans nog 300 over. De handlangers van den man zijn ook gearresteerd; de politie meent met deze arrestatie tevens dé meest beruchte in brekers van Den Iiaag in handen te heb ben; Een negende verdachte in deze zaak is een dergenen, die zich in voorloopig arrest bevindt, verdacht, van d.en inbraak hij een juwelier Ie Scheveningen. Allen zullen deze week ter beschikking van de j list i l ie worden gesteld. Uit het Sociale Leven. UITSLUITING IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. Van de zijde van de samenwerken de vakbonden in de kleedingindustrie deel't men 0113 mede, dat i;i de plaatsen, waar de staking is geproclameerd, het werk bij de betrokken patroons vrijwel stil ligt. Uit twee 'kleine af de dingen is bericht ontvangen, dat de patroons niet tot uitsluiting zijn overgegaan. Dc staking en de uitsluiting betreft op het oogenblik alleen de heeren maat- kleedingindustrie. Wij vernemen, dat de vakbonden aan de maat-confeetle patroons dezelfde eischen hebben ge steld als aan de kleermakerspatroons. De vakbonden willen met den betrok ken patroonsbond over deze eischen con fer eer en. Te Amsterdam zijn bij 45 patroons ongeveer 150 arbeiders-uitgesloten. Vol gens opgave van patroonszijde zijn nog ruim 100 ongeorganiseerden aan het werk. Land- en Tuinbouw. KAASCOHTROLESTATION. In de gisteren te Rotterdam gehou den vergadering van het Kaascontrole- station Zuid Holland voor volvette kaas, welke, behalve door stemgerech tigde afgevaardigden van alle afdee- lingen, werd bijgewoond dSor Mej. R. Spanjaard, directrice en Jhr. P. P. de Beaufort, voorzitter van het Kaascon- trolestation te Utrecht, H. B. Hylkema oud-rijkszuivelconsulent in Utrecht en I-r. W. J. Huisman, rijkszuivelconsu- lent in Zuid Holland, heeft de voorzit ter, de heer J. v. d. Koogh, de heeren F. B. Löhnis en H. le Coultre herdacht, die als bestuursleden groote verdien sten jegens het station hebben gehad. Medegedeeld werd, dat de heer E. J. Los Wz. te Zoeterwoude heeft be dankt als lid van het hoofdbestuur; de afdeeling Leiden zal in deze vacature moeten voorzien. De afdeeling Bodegraven heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. le Coultre, tot lid van het hoofdbestuur benoemd den heer G. Sonnevelt te Woerden. Tot ondervoorzitter werd, in de va cature H. le Coultre gekozen de heer W. Boer te Bodegraven. De heeren, C. Knigge te Wilnis en Mr. Dr. K. J. Frecleriks te 's Gravenha- ge, werden herbenoemd als lid, resp. plaatsvervangend lid van den raad van beroep. Het jaarverslag over 1927 werd on gewijzigd goedgekeurd, onder dank zegging aan den directeur-secretaris penningmeester, Dr. H. van Gulik, voor de samenstelling. Ook de balans en de exploitatiereke ning over 1927 werden goedgekeurd, 11a daartoe strekkend advies van de financieele commissie, evenals de be grooting voor het jaar 1928, sluitend met een totaal cijfer van 96.600. De ontvangsten aan contributie zijn ge raamd op 80.000 (20 millioen K.G. kaas a 25 cent per 100 K.G.), de buiten gewone hijslag op 37.500 (75.000 koei en a 50 cent per koe), terwijl aan de leden zal worden terug betaald 10 ct. per koe. Voor salarissen is 63.32.5 uitgetrok ken, voor reis- en verblijfkosten der controleurs 9350. Dé rijweilvergoeding aan de contro leurs werd van 100 op 75 gebracht. Voor propaganda is 2000 geraamd, wegens deelneming aan tentoonstel lingen en ontvangst van buitenland sche deskundigen in 1928, terwijl ook ir. verhand met de Olympiade extra bezoek van buitenlanders verwacht wordt. De begrooting is sluitend gemaakt door een overschrijving van de reke ning exploitatieoverschot van voor gaande jaren ad 13.100; deze reke ning bedroeg op 31 December jongst leden 33.869,06. Na eenige discussie sprak de verga dering de wenschelijkheid uit, dat de af deelingen uitsluitend producenten aanwijzen als stemgerechtigde leden ter algemeene vergadering. Het denk beeld om te bepalen, dat ook in de af- deelingsbesturen uitsluitend produ centen zitting mogen hebben, zal door het hoofdbestuur overwogen worden. BLOEMBOLLENCULTUUR. Te Lisserbroek is een afdeeling van de algemeene vereeniging voor Bloem bollencultuur opgericht. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 20 Februari. J. A. Clir. Nonhebei, handelsreiziger, te Leiden, Vinken- straat 8. Rechter-commissaris: mr. G. Sc-holten; Curator: mr. W. de Clerq, te Leiden. F. K. van den Brink, te Leiden, Lijsterstraat 14. Rechter-commissaris: mr. A. N. Kuhn; Curator: mr. A. J. Sormani, te Leiden. N.V. Bouw- en Handel Maat schappij Dijkhoven III, te Noordwij- kerhout, Leidschevaart 9c. Rechter commissaris: jhr. mr. H. O. Feith; Curator: 1111*. P. E. Briët, te Leiden. Jhr. T. M. van Asch van Wijck, commissionnair in effecten, te Den Hang, Laan van Meerdervoort 44 Rechter-commissaris: mr. J. A. F. van Asperen;. Curator: mr. W. Francken, Don Haag, De Ruyterstraat 84. 21 Feburari. P. A. R. Lommerse, reiziger, vroeger caféhouder, Kruis weg 15, te Haarlem, thans Archipel- straat 2, te Haarlem. Rechter-com missaris:. 1111*. G. Sluis; Curator: mr. G W. C. Pliester Sr., te Haarlem. J. H. Klinkhamer, meubelmaker, stoffeerder en eigenbouwer, te Haar lem, I-Iolsteinstraat 13. Rechter-com missaris: mr. G. Sluis; Curator: mr. G. W. C. Pliester Sr., te Haarlem Opgeheven, wegens gebrek aan actief: 20 Februari. G. Littel, te Leiden. Laatste Berichten. ARBEIDSVOORWAARDEN BIJ WERKVERSCHAFFING. Op verzoek van de Contactcommis sie, bestaande uit een vertegenwoor diger van de Modernen, Christelijken en Katholieken Landarbeidersbond, zal naar wij vernemen, op de eerstvolgen de bijeenkomst met vertegenwoordi gers van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, in begin Maart de geheele positie van de arbeiders, werkzaam aan de vanwege het rijk gesubsidieerde werkverschaf fing worden besproken. ERNSTIG ONGELUK. Gistermiddag heeft bij de Zuider zeewerken een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het verplaatsen van een zware knipmachine van het eene schip naar het andere, werd deze machine over een loopplank vervoerd. Midden op deze plank, brak deze door. Het ge vaarte viel in de haven en sleurde 3 arbeiders mede. 2 van lien konden onmiddellijk op het droge worden gebracht. De derde arbeider werd later opgehaald en was bewusteloos. Het gelukte echter de le vensgeesten weder op te wekken. De mar; was ernstig aan het heen gewond ONDER DEN TREIN. Gistermiddag is het 5-jarig doch tertje vaQ den heer J. Modderman, wonende in de Flankeurspoort te Gro ningen, over de afsluitboomen van den spoorwegovergang aan den Paral lelweg geklommen. De kleine werd door een trein gegrepen en zoo ern stig gewond, dat zij 's avonds aan de hekomen verwondingen in het Acad. Ziekenhuis is overleden. GROOTE BRAND. Door tot nu toe onbekende oorzaak is Woensdagavond te ongeveer kwart over elf een groote brand ontstaan in de hcutopslagplaatsen van de firma Zyp aan het Visscherseiland te Hoorn. De brand werd ontdekt aan den bui tenkant der gebouwen, waarop de vol le wind stond. Spoedig werden de za gerij en de machinekamer aangetast. Beide gehouwen brandden tot den grond toe af.. De loods „De Molen- vloer' brandde eveneens geheel uit. Het blusschingswerk geschiedde met een eigen handspuit van de fabriek, terwijl de gemeente assisteerde met een handspuit en twee stralen op de waterleiding. Dooi het weinige water geraakte de motorspuit der gemeente spoedig de fect. Abes was verzekerd. NOODLOTTIGE BRAND. Hedenochtend te circa 9 uur werd brand ontdekt in de fabriek der Neu- chatel Asphalt Company in de Nova Zemblastraat le Amsterdam. De 65-jarige werkman P. Riemer, was de eerste, die de ontdekking deed Men zag den man ineenzijgen en toen eenige andere employes hém naar buiten hadden gebracht, bleek hij vermoedelijk tengevolge van den schrik, reeds overleden te zijn. In een der asphaltketels schijnen zich gassen te hebben ontwikkeld, die tot ontbranding kwamen, waarna de vlammen zich aan den houten kap mededeelden. Nadat men tevergeefs getracht had, met een chemisch apparaat het vuur te bezweren, slaagde de inmiddels ver schenen brandweer er in, met behulp van zand den brand te overmeesteren. De schade, die niet groot is, wordt door verzekering gedekt. Het lijk van^Diemers is door den G, G. en G. D. naar het Binnengasthuis overgebracht. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) HET GROOTSTE NOORSCHE STOOMSCHIP GESTRAND. OSLO, 23 Febr. V.D.) Het ongeveer 17000 ton groote Noorsche stoomschip „C. A. Larsen", uit Sandefjord, uitge rust voor cle walvischvangst, is hij het Steward Island op een rif geloo pen. Het schip kreeg een gat, dat zoo groot is, dat men vreest het schip niet te kunnen hergen. Het schip had 78000 vaten walvischtraan ter waarde van een half millioen pond sterling geladen, die als verloren kunnen worden beschouwd. De „C. A. Larsen" was Jiet grootste schip van de Noorsche Landelsmarine DE STRIJD IN NICARAGUA. MANAGUA, 23 Febr. (V.D.) Een ma rine-jachtvliegtuig rapporteerde gis teren, dat het in de nabijheid van Jjnotega door een kleine bende, waar schijnlijk een afdeeling van de strijd krachten van Sandino, is beschoten. Het vliegtuig ontkwam zonder door de kogels geraakt te zijn. EEN NIEUWE VLUCHT VAN LINDBERGH. ST. LOUIS, 2 3Febr. (V.D.) Lindbergh 4. met vier passagiers in een Ryan- eendekker naar onbekende bestem ming vertrokken. Hij heeft zijn be stemming geheim, gehouden om het bijeenkomen van een menigte te voor komen. VROEGERE RUSSISCHE MINISTER VEROORDEELD PARIJS, 23 Febr. (V.D.) De vroegere Russische minister van justitie Alexander Schreider, is wegens het ten onrechte innen van cheques tot een bedrag van 11,000 francs veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. DE CAVELL-FILM. LONDEN, 23 Febr. (V.D.) De voor zitter van de Britsche Filmkeurings commissie O'Connor verklaarde, dat hij gelooft, dat de minister van bin- nenlandsche zaken dezelfde bezwaren tegen de Cavell-film zal maken als de keuringscommissie en de minister van buitenlandsche zaken. De vervaardiger van de film en zijn aanhangers stellen alle pogingen in het werk om de film toch te laten draaien. Dinsdag zal hij vertoond worden in Albert Hall, waar ook het corps diplomatique is uitgenoodigd. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 22 Febr. Ons Belang. Ra barber 2224, selderij 4,907,80, pie terselie 9.4010, roode kool 29,4037, savoye kool 20,4029,80, groene kool 2,10—4.80," prei 8,409,80, alles per 100 stuks Spruiten 3439, postelein 24 29, witlof 25—27, uien 18,40—19,80, waspeen 14,1016^ kroten gek.) 22 24, alles per 100 Kg. KOUDEKERK, 22 Febr. Eieren on Pluimvee. Aanvoer 3249 eieren. Prijs: Kippeneieren 5,606,50, eendeneieren 66,20, per 100 stuks. Hanen 2,10 per stuk. GOUDA, 23 Febr. Veemarkt. Aange voerd 2644 stuks vee, waarvan 378 slachtvarkens, 0,300,31)4. Londen- sche 0,230,24, zouters 0,260,27, per pond, levend met 2 pCt. korting. 976 magere varkens, 25—40; 828 biggen, 8—15; 13 runderen, 275—350; 427 nuch tere kalveren, 59; 1 graskalf; 10 schapen, 1834; 11 bokken en geiten, 36, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen- sehe, zouters, handel vlug; biggen, runderen, nuchtere kalveren, gras kalveren, schapen, bokken en geiten, handel rnirig. GOUDA, 23 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 78 partijen. Prijs: met rijksmerk lo kw. 5458, 2e kw. *5053, zonder rijksmerk 49—53. Handel matig. GOUDA, 23 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 454 partijen. Prijs: Kippen eieren 5)46)4, eendeneieren 6—7, per 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 23 Febr. Botermarkt. Aan voer 1433 ponden boter. Prijs: Goebo- ter 11,10, weiboter 0,901 per pond. Iandel matig. HALFWEG. 22 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 11000 stuks. Prijs: Kippen eieren 5,656,90, eendeneieren 2,34— 5,25. Handel kalm. AMSTERDAM, 23 Febr. Oliën. Raap olie: vliegend 52. Lijnolie: vliegend 35, Maart- 31)4, 31)4; April 31)4, 31%; Mei/Au g. 33, 32 Sept./Dec. 33)1. Stemming vast. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 Februari. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779,2 te Weenen. Laagste barometerstand 747.8 te Isafjord. Verwachting: Zwakke 'tot matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, meest licht bewolkt, mogelijk met ochtendnevel, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur 19 aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 775. LUCn A TUUR. Hedenmiddag 3 uur: 3.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 23 Febr.: 5.55 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.30 londen 12.12 \ew-York 2.48'/,. Parijs9.1 V/* Brussel 34.60 £ürich 47.82 l'raa7.36'/, Rome 13.16'/, Madrid - 42.11'/» Oslo66.13'/, Kopenhagen 66.60 Stockholm 66,70 Weenen 35.02

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3