VLOERZEILEN. DAG-AGENDA. Woensdag 22 Febr., 26. T10 V» u. Chr. School, Heerenstraat: Bazar „Clara Dozy". Woensdag 22 Febr., 's av. van 89 uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden in het gebouw van den R.-K. Volksbond. Steenschuur 15. Sassenheim, 21—24 Febr. Gebouw „Bloemlust": Bloemententoonstelling. Donderdag 23 Febr., 's av. acht uur. Geref. Kerk Heerengracht: Openb. Verg. v. d. Vereeniging voor Drankbe strijding. Spr. Ds. P. N. Kruyswijk, van Vlissingen. Donderdag 23 Febr., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Lezing door Luit. G. A. Koppen over zijn vliegtocht Am sterdamBatavia. Dinsdag 28 Febr., 's av. van 78 u. „Pniel", Middelstegracht: Zitting van het Prot. Bureau voor Soc. Adviezen 1315 Maart. „Patrimonium", Hoog- landsche Kerkgracht, Bazaar. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. RECLAME. SPLINTER werd het voorstel daartoe met 22 tegen 3 stemmen verworpen. De gemeenteraad van Winschoten heeft het voorstel-van der Wolf om den directeur der gasfabriek ing. 22 Februari te ontslaan, aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. DOETINCHEMS GASDIRECTEUR. De heer G. Pieterson, directeur van het gasbedrijf te Doetinchem, heeft thans zelf een adres aan de Koningin gericht, met verzoek het d.d. 9 Februari door den raad genomen besluit om hem onmiddellijk in gaand oneervol ontslag te geven, te wil len vernietigen, op grond, dat dit besluit in strijd is met de wet en het algemeen belang. Een afschrift van dit adres is aan den Commissaris der Koningin in de provin cie Gelderland verzonden. DE BANKLOOPER VAN DE H.T.M. IS OPNIEUW GEARRESTEERD. De gewezen banklooper van de Haag- sche Tramweg Mij., A. C. O. G. is Maan dagmorgen opnieuw in arrest gesteld, naar Het Vaderland meldt. G. moest op 27 September van het vo rige jaar voor de H.T.M., bij welke Mij. hij destijds als banklooper in dienst was, ƒ20.000 gaan halen bij een bank. Het geld werd hem op de bank uitbetaald. Hij bracht echter slechts 50 bankbiljetten van 100 gulden op het kantoor en verklaarde de overige 15.000 gulden verloren te heb ben. Destijds is nagegaan of er aanwijzin gen tegen hem waren, zonder resultaat echter. Hij is aan een scherp verhoor on derworpen, maar hield stijf en strak vol, dat hij van niets wist. Hij deed voor het oog mee, om de oplossing van het geval te vinden. Toen de maatschappij, waarbij de H.TJd. tegen dergelijke verliezen ver zekerd is, er prijs op stelde, dat het geval door een „ziener" behandeld zou wor den, had G. geen bezwaren met vertegen woordigers van de maatschappij mee te gaan naar Scheveningen. De ziener zei- de te zien dat G. het geld van den eenen zak in den anderen had overgestoken. Maar verder i3 hij niet gekomen. De ver zekeringsmaatschappij betaalde het geld uit. Later heeft de H.T.M. G. eervol ont slagen. Thans is echter gebleken, dat G. het geld verduisterd heeft om het ten eigen bate aan te wenden. Veel pleizier heeft het hem niet ge bracht. Naar verluidt is hem meermalen door ongure elementen, die zeiden op de hoogte te zijn, geld afgeperst, onder be dreiging, dat zij hem anders zouden ver raden. DE AANLEGSTEIGER TE NIEUWEDIEP. Het Tweede Kamerlid de heer Oud heeft aan den minister van waterstaat de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat de regeering de in het bijzonder met het oog op den stoomboot- dienst op Texel dringend noodzakelijke vernieuwing en vergrooting van den aan legsteiger in de Rijkshaven te Nieuwe- diep niet voor rekening van het rijk wenscht te doen geschieden, tenzij de pro vincie Noord-Holland en de gemeenten Helder en Texel een belangrijk deel der kosten voor haar rekening nemen? Is het juist, dat de kosten van de nieu we aanlegplaats, te Breskens voor den stoombootdienst op Vlissingen geheel Vvoor rekening van het rijk zijn genomen? Indien de vorige vragen bevestigend worden beantwoord, is de minister dan niet van oordeel, dat er geen reden is, om in de beide gemelde gevallen een zoo ver schillende gedragslijn te volgen en vor dert dan, naar zijn meening, het ook bij den stoombootdienst op Texel betrokken algemeene verkeersbelang niet, dat de kosten van vernieuwing en vergrooting van den aanlegsteiger te Nieuwediep, evenals die van den aanleg van dien te Breskens, geheel voor rekening van het rijk worden gebracht? C. WOUDENBERG. Naar „Het Volk" meldt, heeft de heer C. Woudenberg, voorzitter der Federatie Amsterdam der S.DA.P. zich genood zaakt gezien die functie neer te leggen. Het voorzitterscliag van den Meubelma- kersbond en zijn raadslidmaatschap laten hem geen tijd ook nog voorzitter van de Federatie te blijven. BEGRAFENIS Dr. H. FRANSSEN. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van wijlen dr. H. Franssen, oud-wethouder van Zwolle en oud-lid van de Eerste Ka mer, te Zwolle aan den schoot der aarde toevertrouwd. De Zwolsche Courant meldt hierover: Naar de algemeene begraafplaats, waar de overledene zou worden ter ruste ge legd, waren velen gekomen om door hun tegenwoordigheid een laatste blijk van be langstelling te geven. Wij merkten er o.m. op; mr. dr. I. A. van Roijen, burgemees ter, de heeren J. Balkestein, E. Bredewout, J. W. de Vent en N. Boden, wethouders, J. W, Bartels, dr. Ea Eerkes, J. J. P. Va- leton, G. J. Cromme, L. Lindeboom, R. F. Bokelman, mr. R. G. baron van Voorst tot Voorst, mr. J. H. F. Koetsier, raadsleden der gemeente Zwolle, mr. dr. G. van Leij- den, gemeente-secretaris van Zwolle, U. P. Cavaljé, burgemeester van Zwollerkerspel, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, lid der Eerste Kamer, mr. G. Schot Dijk man, kantonrechter in het kanton Zwol le, mr. H. A. Wassenbergh, ambtenaar van het O. M. in dat kanton. Voorts waren er afgevaardigden van de theologische school te Kampen en was er onderwijzend personeel der Ger. scholen. Aan de geopende groeve trad Ds. Thijs naar voren, die zeide dat het de uitdruk kelijke wensch van den overledene was geweest, dat er aan zijn graf niet zou gesproken worden, doch dat er voorle zing zou worden gedaan van Ps. 89 vers 1 en 8: 'k Zal eeuwig zingen van Gods goede'rtierendheid en Gez. 38 vers 1 en 8: Alle roem is uitgesloten, onverdiende za- ligheên heb ik van mijn God genoten, 'k roem in vrije gunst alleen. Tenslotte bad Ds. Thijs eveneens op verzoek van den overledene het Onze Vader. Mr. H. Franssen, de zoon van den over ledene, dankte mede namens zijn moeder en familieleden voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. DE „BURGERDIJK" NOG NIET BINNEN. Het s.s. „Burgerdijk" van de Holland— Amerika lijn, dat in midden Januari tij dens een vliegenden storm op den Atlan- tischen Oceaan zijn roer brak en na zeer veel moeite door de sleepbooten „Roode Zee en „Poolzee" op sleeptouw is geno men, zou gisteravond den Waterweg heb ben moeten binnenkomen. Daar de „Burgerdijk" echter 29 voet diepgang heeft, was onmiddellijk binnen komen niet mogelijk. Het schip is daar voor anker gegaan. De sleepbooten heb ben haar trossen ingehieuwd. NIEUWE TREINVERBINDING BELGIë— NEDERLAND. Dank zij herhaalde pogingen, aange wend door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam en de Nederland- sche Kamer van Koophandel te Brussel bij de Nederlandsche en Belgische spoor wegen om te kunnen geraken tot het in leggen van een lateren trein naar Neder land, is thans besloten, dat met ingang van de nieuwe dienstregeling van 15 Mei a.s. een trein om 19.15 van Brussel-Noord zal vertrekken. Deze verlaat Antwerpen (Berchem) om 19.55 en komt om 22.46 te Rotterdam D. P. aan. Te Rotterdam vindt men een aansluiting naar Amsterdam met een electrischen trein Rotterdam D. P., vertrek 23.02, aankomst te Amsterdam C. S. 0.20. Deze trein is voor zakenlieden van het grootste belang. Immers hierdoor zijn zij in staat hunne zaken op normale wijze af -te wikkelen, om daarna nog naar Neder land te kunnen vertrekken, terwijl tot op heden de laatste trein naar ons land Brus sel verliet om 5.41. BURGERWACHTEN. De ministerieele mededeeling betreffen de Steunverleening aan Burgerwachten is verschenen en aan de respectieve Com- mandenten gezonden. Die regeling komt in hoofdzaak overeeD met die van vorig jaar met die bepaling dat b.v. patronen no. 1 en 7 worden ver strekt tot een aantal van van het aan tal patronen waarop de Burgerwachten in 1927 recht hadden. Voor de subsidie is deze wijziging aan gebracht dat het z.g. „grondbedrag" dat per kwartaal per gewapend en oefenend lid wordt ontvangen, voor 1928 zal zijn ƒ0.30 (voor 1927 was dat grondbedrag ƒ0.50). De subsidie voor de Kringwed strijden zal bedragen 0.15 per gewapend lid. Voor 1927 was dat bedrag 0.15. BUITENLAND. DE VEILIGHEIDSCOMMISSIE. De vergadering van gisteren. Te Genève zijn gisteren de algemee ne beschouwingen in de veiligheids commissie voortgezet. De Marinis (Italië) bepleitte veilig heidsverdragen tusschen naburige sta ten, die gemeenschappelijke belangen hebben. tn een uitvoerige rede zette Paul B o n c o u r het standpunt van Frank rijk uiteen, waarbij hij vooral het tot stand komen van regionale arbitrage- en veiligheidsverdragen bepleitte. Staatssecretaris Von Simson zet te het Duitsche standpunt uiteen. Hij betoogde, dat tot oplossing van alle conflicten een bepaalde procedure in gesteld moet worden; in de tweede plaats komt het er op aan practische mogelijkheden op te sporen voor pre ventieve maatregelen tegen den oor log. Eigenlijk komt het Duitsche voor stel hierop neer,, dat bij het uitbreken van vijandelijkheden volgens afspraak nog een wapenstilstand zal worden overeengekomen. Als laatste spreker bepleitte de Fin Erich het bijzonder belang van de Duitsche wenken, waarbij hem vooral de gedachte getroffen had, dat een der voornaamste plichten van de commis sie was om voor alle mogelijke soorten van conflicten een rechtvaardige, vre delievende en spoedige oplossing te vinden. ARBEIDERS UIT AMERIKA NAAR POLEN. Protesten der Poolsche vakvereenigingen. Naar uit Kattowitz wordt gemeld, heeft het Harrimanconcern met 400 Amerikaansche vakarbeiders contrac ten gesloten voor een werkzaamheid van één a twee jaar in de Poolsche fa brieken van het Amerikaansche con cern. Uit Poolsche vakvereenigingskrin- gen wordt medegedeeld, dat deze Amerikaansche arbeiders een loon van 50 zloti per dag zullen verdienen, en heen en terug vrije overtocht zul len genieten. Daar het aantal werkloozen in Poolsch Opper-Silezië ruim 46.000 be draagt, zullen de vakvereenigingen bij de Poolsche regeering tegen deze te werk stelling van Amerikanen pro testeeren. BELGIS'S BUITENLANDSCHE POLITIEK. Rede van Hymans in den Senaat. Gisteren hield in den Belgischen Se naat Minister Hymans een rede over de buitenlandsche politiek. Betreffende den stand der Fransch- Belgische economische onderhande lingen deelde hij mede, dat na vele moeilijkheden het eindaccoord voor de deur staat, waarvan hij hoopte, dat het Beligië's essentieele belangen zou waarborgen en dan ook de vriend schapsbanden met Frankrijk nauwer zou toehalen. Wat de betrekkingen met Duitsch- land betreft, gaf spr. als zijn meening te kennen, dat uit de redevoeringen van Stresemann en Briand blijkt, dat Frankrijk en Duitschland den wensch koesteren, nader tot elkaar te komen. België, aldus spr., kan niet anders dan met sympathie elke poging tot toenadering tegemoet zien. welke tot bevestiging strekt van het systeem der internationale eendracht en der politieke stabilisatie, doch die politiek eischt groote voorzichtigheid, want geen enkel punt, dat door het verdrag van Versailles is geregeld, kan worder. aangevoerd, of het geheele mechanis me loopt gevaar te worden gestoord. Verder zeide Hymans, dat in ver band met de bezetting van het Rijn land te Brussel nog geen stappen wa ren gedaan. Hij wees er op, dat die bezetting niet door die overeenkomst van Locarno is afgeschaft of vermin derd, maar hij nam aan, dat de waar borg, door de bezetting geboden, door andere kon worden vervangen, doch het staat aan Duitschland zelf te dien opzichte voorstellen te doen. Den dag, waarop Duitschland nauwkeurig om lijnde voorstellen aangaande de veilig heid en het herstel zal formuleeren, zal België deze in gemeen overleg met zijn vroegere geallieerden in een geest van objectiviteit en billijkheid onder zoeken. HET CONFLICT IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. De arbitrale uitspraak bindend verklaard. In den loonstrijd in de Midden- Duitsche metaalindustrie heeft de rijksminister van arbeid de arbitrale uitspraak van 18 Februari j.l. in het openbaar bindend verklaard. Een manifest der werkgevers. De bond der patroons der Duitsche metaalindustrie verklaart in een ma nifest: ,,De regeering heeft tegen den zin van beide partijen de uitspraak van den scheidsrechter bindend verklaard, in het algemeen belang. De patroons bond zal zich daarbij neerleggen en geen uitzonderingsmaatregelen tref fen, zoodat alle arbeiders weer aan het werk kunnen gaan. In de arbeidspers is echter tot gis teren nadrukkelijk verklaard, dat ook deze bindendverklaring den strijd niet zou doen eindigen. Mochten de arbeiders dus niet in hun geheel den arbeid hervatten, dan moet de patroonsbond zijn bedreiging met uitsluiting, uit zelfverdediging handhaven. De bond besluit den ter mijn waarop de uitsluiting in dit ge val zou beginnen te verschuiven tot 29 Februari. Dit zou dan niet een be strijding van de uitspraak van het scheidsgerecht, maar een afweermaat- regel tegen de onwettige voortzetting van de staking door de arbeiders, of een groot deel der arbeiders, betee- kenen. Daarentegen zal de patroons bond de uitsluiting onmiddellijk op heffen, zoodra de werknemers zullen verklaard hebben, dat zij het werk op de door den scheidsrechter bepaalde voofwa'arden zullen hervatten." F. EN NOODKREET VAN ALBANIë. Dreigende hongersnood. De regeering van Albanië heeft den secretaris-generaal .an den Volken bond verzocht de kwestie van den hongersnood in Albanië op de agenda van de eerstvolgende zitting van den Volkenbond te plaatsen. Do regeering van Albanië herinnert in haar brief aan den Volkenbond er aan dat reeds eenige maanden honger snood in het Noorden van Albanië heerscht, die te wh'ten is aan den slechten oogst van het afgeloopen jaar. De budgetaire mogelijkheden van de Albaneesche regeering zijn Ti* beperkt en hebben haar niet ver oorloofd op voldoende wijze aan de behoeften van de streek tegemoet te komen, zoodat, ondanks de pogingen der regeering van Albanië zelf en on danks den edelmoedigen bijstand van het Italiaansche Roode Kruis de toe stand van de bevolking nog steeds zeer veel te wenschen overlaat. Daar de uitgebreidheid van hun behoeften steeds grooter is dan de middelen van bijstand, die tot dusverre konden ge nomen worden om aan hun meeste dringende behoefte tegemoet te ko men. In het vertrouwen in de humanitai re beginselen, die de grondslag zijn van de weldadigheidsactiviteit van den Volkenbond, veroorlooft zich der halve de Albaneesche regeering den Volkenbondsraad te verzoeken zich in haar aanstaande zitting voor de kwes tie te interesseeren, zoodat zoo spoedig mogelijk een afdoende hulp ten gun ste van de noodlijdende bevolking zal kunnen georganiseerd worden. De Albaneesche regeering verklaart, dat zij werkelijk zeer gelukkig zal zijn en met innige dankbaarheid zal ont vangen alle bijdragen die de Volken bondsstaten zouden willen geven aan dit werk van hulpverleening, waar van het dringende karakter zeker niet aan de aandacht van den Volken- bondsraad zal ontgaan. Tenslotte bracht de Albaneesche regeering in herinnering, dat reeds in 1924 de Vol kenbond aan een dergelijke stap van de Albaneesche regeering een zeer edelmoedige ontvangst heeft gegeven en de regeering drukt dus de hoop uit dat ook thans aan de noodlijdende be volking de noodige bijstand zal ver strekt worden. DE NOORSCHE REGEERINGS- VERKLARING. Motie van wantrouwen verworpen. In het Storting is gisteren het debat over de regeeringsverklaring begon nen. Hornsrud, de leider van de arbei derspartij en gewezen minister, dien de een motie van wantrouwen in de regeering-Mowinckel in, die met 85 tegen 62 stemmen verworpen werd. KORTE BERICHTEN. Het handelsverdrag tusschen Frankrijk en België en het Fransch- Duitsche verdrag inzake het Saarge- bied, zullen heden of morgen worden geteekend. De senaat der V. S. heeft 't wets ontwerp inzake de teruggave van in beslag genomen Duitsch eigendom aangenomen. De Duitsche rijkskanselier. Dr. Marx, is nog steeds ziek en zal voor herstel een langdurig verlof noodig hebben. Het aantal werkloozen in Enge land bedroeg op 13 Februari 1.159.800, d.i. 2353 minder dan de vorige week en 110.417 minder dan verleden jaar. Bij de verkiezingen in Tokio zijn 17 liberalen. 13 conservatieven, 1 pro letariër, en Prof. Abe, de leider der sociaal-democraten gekozen. Een groote troep Wahabieten heeft weer een inval gedaan in Irak, waar bij veel vee en andere bezittingen wer den buitgemaakt. In de gevangenis te Tegel een voorstad van Berlijn brak een ern stig verzet uit. dat evenwel kon wor den onderdrukt. Een groote overstrooming is in Zuid Rusland ontstaan tengevolge van het buiten haar oevers treden van de rivier de Koeban. UIT DE OMGEVING, TER AAR. lu de gehouden vergaderi ig der Hist. Kiesvereen., werden de aftreden de bestuursleden, de heeren G. de Bruijn Johzn., A. Kammeraat en W. d> Bruijn Johzn., herkozen. In de vac. C. Kroon werd gekozen de heer H. de Vos. Een kind van M". v. Eijk had het ongeluk in huis te vallen en brak haal been, zoodat overbrenging naar het zie kenhuis te Leiden noodzakelijk was. Alhier geraakte een ambtenaar van de Rijksverzekeringsbank met zijn aio tor te water. De man zat bekneld! onder zijn motor en kon zich niet red den. Een luxe auto(het no. is onbekend), naderde, men zag den man worstelen, maar men ging voorbij. Weer naderde een auto, maar .gelukkig bleek de be rijder een barmhartige Samaritaan, en deze redde den drenkeling. De man legde den drenkeling op een hek, daar hij niet kon loopen, en sleepte hem zoo naar de auto en vervoerde hem naar den arts. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Jaa2 tie Cornelia d.v. A. van Arkel en G. T. Reijm; Warnar z.v. W. van der Ven en A. M. Eigenhuis; Jannigje d.v. T. J. de Cloe en A. M. den Boer; Frekirica d.v. C. P. Biemond en L. van der Spek Antonia Clasina d.v. N. van Sohie en M. C. Vastenhout; Korving z.v. M. Op pelaar en K. van der Zwan; NeeltjeWol terdina, d.v. iH. J. Liefhebber en H. Affourtit; Pieert z.v. J. Spaargaren en M. Spaargaren. Overleden: Maria Cornelia de Heij 19 mnd., d.v. J. de Heij en M. C. Rij- gersberg; Theodorus Dam 70 j. gen met D. J. van Roode; Cornelia van der Laarse 46 j. geh. met M. van Tol. HAZERSWOUDE-Rijndijk. In het verslag van de vergadering van de A. R. Kies ver een. dat we Maan dag j.l. plaatsten, is een kleine onjuist heid ingeslopen. Onder punt 1 komt vooi* de zin: Ge wezen werd er op, dat Ged. St. en B. en W. van Hazerswoude dit ook niet gewenscht hadden, maar dat toegege ven was aan B. en W. van Koudekerk. Dit is niet geheel juist. .Ged. States Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na* 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadloozie Omroep. N. C. R. V. 5.15 Kinderuurtje, geleid door mej, Chr. Hoogenkamp te 's-Graven- hage en met medewerking van mej. Verel' te 's-Gravenhage. 7.00 N. D. O. Instituut Scheevers. 7.30 Lezing door den heer E. Knibbe te Landsmeer. Onderwerp: „Hoe het melken tegenwoordig ge schiedt en hoe het moet". 8.00 Lezing door den heer J. Schou ten te Rotterdam, Lid der 2e Ka mer der Staten-Generaal. Onder werp: „Levensbeweging en Ra dio 8.30 Zang wijdingsuur vanuit de Evan gelisch Lutnerscbe kerk te Rot terdam. Het Evangeiisoh-Luth. Kerkkoor „Cantate Deo", Dir.: de heer C. H. Hoorman. Met me dewerking van de Luth. Orkest- Vereen. L.O.V" Dirigent: de heer J. Altera. Mej. Truus Rex winkel, viool. Den heer Joh. v. d. Ploeg, tenor. Den heer J. T. Schaddelee, orgel. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.30 Vooravond-Concert door hetOm- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Solist: Boris Lenskey, viool. 7.15 Spreker: Ad. ter Cock, Voorz. van den Raad van Arbeid ta Amersfoort. Onderwerp: „Artike 99 v. d. Inv. Wet en de volksge zondheid". 7.45 rob >2o richten. 8.05 Uitvoering in de cantine van de Kromhoutkazerne te Utrecht tel gelegenheid van het as. 40-jarig robiieum van de Geniemuziek. MedewerkendenGeaimiuzlek, di rigent de heer W. van der Blij. Geniestrijkje, onder leiding van sergeant A. van der Laan. Utr. Mil. Dubbelmannenkwarbet, Din sei g.-majoor Chr. 'Karstens. Lei- e .^liedjeszanger sergea::t-inajA van Trotsenbürg. VcLszarg van liet geh.-ele Regiment Gen.etroe- l en, onder 1 iding van den heer G. H. Gocsscns. 9.00 Lezingen over Ocst- en West-Ind 2de lering door Mr. Dr. W. M. G. Schummn, ,,De be oekeais van Nc Ierland v'o r India". 10.00 Voortzetting van hei concert. KüNIGSWUSIERH.1250 M. 6.50 Muziek en zang. Daarna muziek. LANGENBEEG, 469 Al. 4.506.20 Herdenking van den 25 sten sterfdag van een compo nist Hugo Moli. Muziek en zang 7.20 Afritca, 2. 8.50 Muziek. Daarna nieuwsberichten. DA YEN TRY, 1604 M. 5.35 Kift der uurtje. 6.20 Muziek. 6.50 t ijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber 7.05 Muziek. 7-35 Oe grondslagen der muziek. 8.05 Muriek. 9.20 Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Scheepsberiehten. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en ï.i av, berichten. 8.20 Kce.sen en medede lingen. 8.50 Concert. en de colleges van ld en W. van beide betrokken gemeenten vonden het allen wel gewe.ns :ht, mr.ar de t est and van de financiën van Koudekerk vooral, was daarvoor een beletsel. RIJNSBURG. Vergadering van den gemeente raad meigenavond half acht uur. Onder we p n ter behandel ng: Ingekomen stukken. Besluit heffing 30 opcenten op <le hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting. Vaststelling verordening op het aan- Xeggen, lebben en onderhouden van kabels of geleidingen voor gas, elec- triciteit. Benoeming hulp-gasf tter. Benoeming gemeentewerkman R. Fl lius. Voorstel B .en W. bestrating Kerkstr. en Langevaart. Voorstel B. en W. rooien boomen Kerkstraat en Sandtlaan. ZEVENHOVEN. H.H. bestuurders en eigenaars van vrachtauto's, worden er op attent ge maakt, dat de Amstelkade westelijk deel, niet meer mag bereden worden met vrachten zwaarder dan 500 K.G. Men wordt er aan herinnerd, dat het westelijk deel van den Amstol be boerende onder deze gemeente, welk? postbestelling Den Hoef (Utr.) is, niet van toepassing is met het verlaagde posttarief voor brieven en briefkaarten Een vrachtauto, welke alhier de Kromme Mijdrecht passeerde, zakte bij het station aan den 'Hoef weg. Met moeite gelukte het de auto weer op den berijdbaren weg te brengen. Eerstdaags zal alhier de z.g. Zen- dingsfilm worden vertoond. Plaats en tijd alsmede de datum, zijn nog onbe kend. V Tot voorz. der Chr. Zangvereen. is hierkozen de heer L. J. Veerman. De heer F. J. A. Veltman, hoofd der R.K. Schooi alhier, heeft eervol ontslag aangevraagd tegen 4 Mei a.s wegens zjjn benoeming te Ouderkerk a. d. AmfttrJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2