1101, Horlogemaker, Maar,rSM- tlalera wij speciaal aiize litgÉti collect Uurwerken. RECLAME Vooral in moderne ArcSiiiecSuur zult U een ruime keuze aantreffen. Alles met garantie. kine aan de ontwikkeling van de Volken bondsgedachte geweest is, en welk een taak voor Spanje nog weggelegd is alvo rens het voldoening zal hebben verkregen nopens het Statuut van Tandzjer. Men leest hierin een toespeling dat van deze voldoening buiten den Volkenbond om, niet veel terecht zal komen. DE A.S. KAMERVERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. Vastgesteld op 22 en 29 April. Tegenover de geruchten, dat de datum der kamerverkiezingen naar de beide eer ste Zondagen in Mei verschoven zal wor den, stelt het Parijsche blad de „Journal" op grond van inlichtingen, ingewonnen ter bevoegder plaatse, vast, dat de eerste verkiezing vastgesteld blijft op den 22en April en de tweede op den 29en April. Een voorstel van Franklin-Bonillon. In een vrij lang artikel in de „Journal" ontwikkelt de afgevaardigde Franklin- Bouillon zijn bekende stelling over de handhaving van het nationale blok voor de nieuwe verkiezingen voor de Kamer. Hierbij verlangt hij in het bijzonder een vrede tusschen de partijen van min stens vier jaar en bovendien dat een ver- kiezingsverbond met die partijen, welke weigeren de verantwoordelijkheid voor de regeering op zich te nemen en met die, welke directe of indirecte betrekkingen onderhouden met de communisten, niet mag tot stand komen. Zijn program bevat o.a. de stabilisee ring van den franc, de regeling der schul den en de herziening van de in den te- genwoordigen vorm onaannemelijke inter nationale schuldenregelingen en vorderin gen op de geallieerden. Ook wenscht hij, dat aan Franrkijk dezelfde geranties voor de overdracht worden gegeven als aan Duitschland. Wat betreft de buitenlandsche politiek bestaan de eischen van Franklin-Bouillon uit de handhaving van alle allianties zon der een der onderpanden uit handen te geven. Ook is hij voor een algemeen ga rantieverdrag van den vrede voor geheel Europa. KORTE BERICHTEN. In het Engelsche Lager- en Hooger- huis is hulde gebracht aan de nagedach tenis van den overleden Lord Oxford and Asquith. De verbetering in den toestand van Z.Em. Kardinaal van Rossum blijft aan houden. Naar verluidt, beoordeelt Woldema- ras, na de ontvangst der jongste Poolsche nota, de vooruitzichten voor de Poolsch- Litausche onderhandelingen ongunstig. In het leger van den Chineeschen generaal Feng Yoe Hsiang moet een ern stige opstand zijn uitgebroken. Het Pan-Amerikaansch congres heeft o.m. het maken van een Pan-Amerikaan- schen automobiel weg goedgekeurd. De Russische Volkscommissaris van Landbouw, Smirnow, zou zijn afgetreden, in verband met de politiek van de Sovjet- regeering ten opzichte van de graanleve- ring door de boeren. De temperatuur te St. Moritz is weer gedaald. Gisteren begonnen ijshockeywed- strijden en werd een aanvang gemaakt met kunstrijden. Te Berlijn is een zeer ongewone warmte ingetreden. De thermometer is gestegen tot 13 gr. C. Een stijging der temperatuur wordt ook uit Maagdenburg Dresden en Breslau gemeld. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Het bestuur van de vereen., welke Samenwerking keet, bestaat de hee- ren A. Breeaijk, voorz; H. Straathof, ae voorz., C. J. Kempenaar, penningm., C. BreeaveM, 2e seer, en J. A. Af- fourtit, secr. Doel is de bevordering van landbouwbelangen. De bewoners uit de omgeving van het pand van Verdonk, werden opge schrikt door een doffen slag. De lange schoorsteen van genoemd pand viej door een rukwind naar beneden. Ge lukkig werd een der gangbewoners, ciie daar passeerde, nog juist op tijd ge waarschuwd door den heer H., die het onheil zag aankomen, zoodat hij met den schrik vrij kwam. Veiling. Aangeveerd 2.844 eieren. Prijs kippeneieren f7,409 p. 100 st., wei boter 9092 ct., .Roomboter f 1 1,05, Kaas 5460 ct., Appelen 3V2 5 ct. Alles per pond. Spruitjes 35 ct. per mandje, opgehouden. 1 Kip 40 ct Konijnen f2,25 per stuk. Opbrengst collecte in de Geref. Kerk in Januari. Voor de Kerk f 107,89, Theol. School f32,70, Diaconie f82,144/2 TER AAR. Door de vorst heaft de bouw van verschiLendei in aanbouw zijnde kas sen en warenhuizen, op de lange baan geschoven. De ee.ste teelt, sla, b cem kool en peulen, daarvan zal de tijd spoedig verstreken zijn, zonder dat door ieder kasbezitter daarvan volle dig is geproifteerd. Te Langer aar werd voor de le den van de R.K. Tuindersvereen. St Phrocas een lezing gehouden, dooreen der afgevaardigden van de fa. Zwaan te Delft, over de teelt van tomaten en groenten onder glas. De lezing werd met ae grootste oplettendheid gevolgd. Het was een interessante lezing. KATWIJK AAN ZEE. Aan de af zander ij der Domein gronden ten behoeve der gemeente, aan genomen door den aannemer den heer de Geus ta Loosduinen, wordt nog ge staakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. De nieuwe brug aan de Turf markt kan reeds door electrische be weegkracht worden opgehaald. Thans win ut de weg bestraat. Als mén met dit i.es.iaten gereed is, zal het geheele werk wel afgeleverd kunnen worden. KOUDEKERK. Vrijdag 24 Februari a s's avonds 7 uur, zal in de Geref. Kerk een bij eenkomst worden gehouden, ter herden king, dat het 40 jaar geleden is, dat de Kerk tot openbaring kwam. D.V. zullen aan Er. Frankeover de historie der Kerk te dezer plaatse, en Ds. Boeijinga van Sassenheim over de beginselen en gced recht dor Refor matie der vorige eeuw spreken. Sinds een paar dagen, hebben wij bij wijze van proef, in onze gemeente, een derde postbestelling en wel des in.m .te ongeveer 5.30 uur. Voorzeker een groot© verbetering, welke wij hopen, dac bestendigd zal blij ven. Op de 1.1. Dinsdagavond gehouden Eieren veiling, waren aangevoerd: 2474 eieren. Kippeneieren f78,10; Eenden eieren f 7_7,50, Hanen f 11,75. LEIMUIDEN. Het Fanfarecorps „Symphonie" zal Maandagavond zijn laatste uitvoering ge ven in de groots zaal van den heer J. Sneeboer. NOORDWIJK AAN ZEE. Woensdagavond vierde de Geref J.V. „Hebt de waarheid en den vrede lief", haar 26e jaarfeest, onder leiding van haren Eere-Voorz. Ds. Koers. Deze opende de bijeenkomst door t« laten zingen Ps. 108 1, en ging voor in gebed. Na een kort openingswoord; waarin hij alle aanwezigen welkom heet te, te hebben gesproken, las Z.Eerw. Jozua 1 voor en sprak naar aanleiding daarvan eenige woorden tot de leden der J.V. en die belangstellenden. •Hierna gaf de leider aan den Secre taris, pennigm. en biblioth. de gelegen heid om hunne verslagen ten gehoore te brengen, waaruit bleek, dat de kas, ledental en bibliotheek geen reden tot klagen geven, al zou het ook beter kun nen zjjn. Twee voordrachten en twee samen spraken brachten de lachspieren inwer king. Ook werd door den heer de Boer een propagandarede gehouden.-Voord! pauze werd door den voorz. der J.V. een onderwerp geleverd, get.: „De le vensgeschiedenis van Jozef." Na de pauze bracht een lid der yer- ceniging een opstel ten gehoore, geti teld: „Prins W il.em III". Om cle samenkomst een gezellige in druk te geven, was de zaal eenigszins versierd, en werd den aanvVezigen een kop kef tie gepresenteerd. Van verschillende vereenigingen wa ren afgevaardigden gekomen om de J.V. geluk te wenschen. De- leider sloot de samenkomst met dankgebed, waarna gemeenschappelijk wem gezongen Ps. 100 4. Op uitnoodiging van de J. V. JVolg Mij", trad gisteravond in het hulpgebouw der Ned. Herv. Kerk al hier op, Ds. D. A. v. d. Bcsch van 's- Gravenhage. Nadat gezongen was Ps. 68 9 en voorgelezen Heür. 1, ging Z.Eerw. voor in gebed. Spr. plaatste zijn lezing in het licht van Gods Woord en wel dat w>e vinden in vers 14 van het voorgele zen gedeelte. Ten eerste schetste spr. het wezen van den engel, ten tweedie het werk en ten hats te de taak van hem. Alvorens het zingen van Ps. 72 vers 11, sloot Z.Eerw. de bijeenkomst met dankgebed. De rede werd door een talrijk gehoor gevolgd. RIJNZATERWOUDE. De geweldige Zuid-Westerstorm van gistermiddag zweepte het water van het Braassemermeer in die mate op, dat het land van den heer van Iperen geheel overstroomd werd. Dit land is buitendijks gelegen en wordt alleen door een kaae beschermd. De Raad dezer gemeente verga dert Maandagavond a.s., des n.m. te 7.30 uur. RIJNSBURG. De handel is traag en de lijzen niet bevredigend. Het bedrijf is met deze prijzen niet winstgevend. En de aanvoer is belangrijk. Betaald wordt per 100 Prins van Oostenrijk f3,20 3,70, Witte Valk f2,90—3,40, La Rei ne f 2,202,70, Grisde Liin f 2,60 2,80, Cramoisie Brillant f 1,702,10, Mu- rillo f3,604,20, Pelikaan f3,503,70 Theeroos f55,10, Darwin Le Notre f5,806, William Copland f3,303,60 William Pitt f 5,806,40, Bartigon f 5 5,90. Victoir a' Olievierre f6,907,10, Prof. Rauwenhofi' f5,505,70, Narcis sen Ornatis f1,201,30, Sion f1,50 1,80, Coster f22,50. Voor de vereen. „Evangelie en Be lijdenis" alhier, hoopt Donderdag 23 Februari op te treden Ds. Dijkstra van Amsterdam, met het onderwerp: „Wat is Gereformeerd?" Burgerlijke stand. Geboren: Hui bert, z.v. H. P. Hendriks en J. J. v. d. Velde; Johanna Cornelia d.v. J. Uit- tenbogaard en M. Brouwer; Gerardus Wilhelmus z.v. J. Noordover en A. J. v. d. Kwartel. Ondertrouwd: P. L. J. de Koekkoek en Chr. M. Zuiderduin; G. Wielders en M. Dworak. Over lenen: Maximi.iaan Christiaan Roos van Raadshooven 57 j. e htgenoo! van A. M. bcliweljs; Jacib I hannes Riem 29 j. WOELOFARENDSVEEN. Toen gistermiddag het zoontje van den heer B. P. uit de school kwam en zich evenals vele andere jongens ver maakte door zijn jas met de armen in de hoogte te houden en de wind daar onder te laten spelen, werd hij dcor eec hevige windvlaag opgenomen en in d? Veen wc tering geworpen. Gelukkig koe hij spoedig we r op het droge worden gebracht. L'e ouders zullen evenwel gced ■doen hun kinderen te-waarschuwen om tijdens het hevige stormweer der laat ste dagen vooral voorzichtig te zijn. OUD-.n.DE. Toen de heer P. B. alhier zich gis termorgen per rijwiel naar de markt begaf, werd hij door een hevigen wind vlaag verrasx en te water geworpen. Daar hij zich weer op het droge kon brengen, kwam hij er met den schrik en een nat pak af. UIT ONZE INDIEN. INDISCHE VRUCHTEN IN NEDERLAND. Naar aanleiding van de mededeelin- gen omtrent den invoer hier te lande van Indisch fruit, schrijft het „Koloni aal Weekblad" nog: „Hier in Den Haag zijn reeds een paai- maal Indische vruchten te koop aangeboden, in den laatsten tijd alleen mangga's en de savvee manila. De maag- ga's aie wij gezien hebben, waren over het algemeen goed overgekomen, maai voor een groot deel nog onrijp en zon der veel smaak, ongeveer als een rau we knolraap of zoo iets, zoorals^ ieder een heeft kunnen oonstateeren, die weet hoe een goede mangga smaken moet De prijs varieerde al naar grootte en soort van 20 tot 45 ct., pl.m. drie tot vier maal zooveel a s men in Indië voor onberispelijke vruchten be':aalt. Aange zien de grooie soorten mangga minstens een pond wegen, zou die prijs voor Ne derland wel dragelijk zijn, als de wear maar goed was. De sawoe manila was aanwezig in drie grootten, kestende van 10 tot 30 ct. per stuk en verkeerde uiterlijk groo- tendecls in goede conditie. Van de liaagst geprijsde waren de meieste ech ter zoo heurs en gegist en walgelijk van smaak, dat zelfs onze vierhandige neef jes ze met minachting zouden wegge worpen hebben. Bij de overigen waren vele exemplaren nog» hard en dan zijn ze ongenietbaar en wrang. Een goed* soort sawoe manila is ee 1 fijne vrucht» maar dan precies in den juisten gr aid van rijpheid, 't Lijkt ons zeer moeilijk om deze vrucht in een bevredigend percentage van de zending genietbaar in Nederland te krijgen ei d.v. met een lekker frisschen appel te doen wodlijve ren. De grootte van een flinke sawoe is ongeve r die van een ganzenei. Naar wij vernemen worn en binnenkort weer andere Indische vruchten hier verwacht, oa.. de overheerlijke mang- g is tan en de ramboetan. Blijkbaar do-et men in In dij proeven met vele soorten, hetgeen de goede weg is om de het b:st blijvende ie leeren kennen. Het wekt verwondering, waarom men nog geen pompelrnoeren, de z.g. djeroek baii, heeft laten kernen, aangezien het be kend is dat deze smakelijke, sappige vrucht, als een enorme sinaasappel, zich zeer goed lang laat bewaren. Men neemt ze som» wel builen de koelkamer der boot met succes in kleine kratten van Indië naar Nederland mede. Ook de djeroek keprok (grooter en fijner dan onze bekende mandarijn), serikaja en boeah nona hebben o.i. ee.i goede kans, maarlaat ons afwachten wat er nog komt". ACADEMIE-NIEUWS. LhJDEN. 17 Febr. Geslaagd voor he. doctoraal examen wis- en natuurkun de (hoofdvak Pharmacie) de heer E Modes, Schiedam. Geslaagd voor doet. ex. wis- en nar tuurkunoe (hoofdvak geologie) de heer Th. H. F. Kïompé, Den Haag. Geslaagd voor semi-arts, de heeren A iH. de Vries, Den Haag, en W. H. Bier man, Hilversum. Bevorderd tot arts de heer W. H. Verduyn en Boer, Bergschenhoek. Aan de Leidsche Universiteit is he den bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op een proefschrift „Prao tijk der gewestelijke keuren in Neer liandsch-Inaië van 1922 tot en met'26" de heer T. S. Smit, geb. te Ginneken. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Aid. Handelsinformaties) Vernietigd dcor Gerechtshof te Den Haag 25 Jan. A. Goedkoop, Oegstgeest. Laatste Berichten. DR. H. FKANSSHW OVERLEDEN. Hedennacht is te Zwolle op den leef tijd van 68 jaar overleden Dr. H. Franssen, Als A. R. afgevaardigde was hij ja ren lang lid der Eerste Kamer en wet houder van Zwolle. Ook heeft hij veel geijverd voor de tot stand koming van de IJsselbrug. DOOR DEN STORM. Hedennacht tusschen 3 en 4 uur is Mej. D. J. Wassink. wonende te Die ren, in het Apeldoornsch-Dierensch kanaal, ter hoogte van de Welgelegen- brug verdronken. Zij was met eenige jongelui na af loop van een bruiloft op weg naar de woning van Mej. Jansen, bij wie zij den nacht zou doorbrengen. De beide meisjes bevonden zich op eenigen af stand achter de overigen en liepen zij raakten den weg kwijt, doordat zij ter bescherming tegen den wind de parapluie hadden opgestoken te water. Op het hulpgeroep der meisjes kwa men de anderen te hulp. Zij brachten Mej. Jansen, die met de beenen in het water stond, op het droge, doch de 26-jarige Mej. Waszink werd eerst on geveer 10 minuten later, voorover in het water liggende, met de voeten bo ven het water uit, gevonden. Toen men haar aan den oever had gebracht, bleken de levensgeesten al reeds geweken. DE STRANDING VAN DE „SHONGA". De „Shonga" is door midden gebroken. De sleepbooten „Stentor", „Hector" en „Nestor" liggen gereed om uit te varen, om te trachten verbinding met het schip te krijgen. De reddingsboot is eveneens in gereedheid gebracht. Uit Amsterdam vernemen wij nog, dat de „Shonga" in hoofdzaak cacao als la ding inhad. Aan boord bevinden zich 40 a 45 man. ENGELSCH STOOMSCHIP GESTRAND. Hedenmorgen is tijdens den storm het Engelsche vrachtschip „Shonga" van de Elder Dempster Line op ongeveer een ki lometer afstand ten Noorden van de pier te IJmuiden gestrand. Het schip schijnt getracht te hebben voor anker te komen en is van de ankers losgeslagen. Het zit zeer gevaarlijk op ongeveer honderd me ter afstand van de kust. Het schip, dat 3044 ton groot is, was op weg van Amsterdam naar Hamburg. Volgens te half twaalf te Amsterdam ontvangen berichten is het schip gebro ken. DE DIJKEN BIJ NEDERASSELT. De burgemeester van Overasselt deelt ons hedenmorgen mede, dat de dijken be halve een zwakke plek bij Nederasselt en een te Balgooy zeer goed zijn. Dank zij de groote activiteit is men druk bezig de zwakke plekken te versterken en is men daar hedenmiddag zoo goed als gereed mee, zoodat er geen vrees meer bestaat voor doorbraak. SCHIP GESTRAND. Hedenmiddag is het Engelsche s.s. „Shonga", nadat het om 8.55 uur te IJmuiden was geschut en dat op weg was naar Hamburg, doordat het waar schijnlijk een defect aan de machine had en daardoor moest ankeren op 300 a 400 M. ten Noorden van de Noorderpier van IJmuiden vastge raakt. Het schip geraakte in de bran ding en daardoor is het achterschip bij het sloependek afgebroken. Het achterschip zakt steeds meer in de diepte. De bemanning, die, naar men zegt, uit 48 man bestaat, heeft zich op het voorschip verzameld. Vanuit Wijk aan Zee worden red dingspogingen in het werk gesteld. De reddingsboot van IJmuiden kan de haven niet uitvaren, evenmin als de sleepbooten. Het achterschip is al ver afgedreven. Stukken van de lading spoelen aan. De reddingsboot uit Wijk aan zee is op de plaats van het onge luk aangekomen, maar de kapitein van het gestrande schip acht het nog niet noodig om in zee te gaan.Met een reddingslijn worden thans pogingen in het werk gesteld om de bemanning naar de boot over te brengen.Deze zijn evenwel tot nog toe mislukt. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) HOOG WATER. WEENEN, 17 Febr. V. D. De Donau is gedurende de laatste twee etmalen 3 A M. gestegen. Overal uit het Donaudal worden overstroomingen gemeld. In Koenigswiesen (boven Oostenrijk) kwamen de huizen en meter diep in het water te staan. Het water steeg zoo snel, dat de bewoners zich slechts met moeite konden redden. Bij Hieflau (Stiermarken) moesten militairen te hulp geroepen worden om den spoordijk te versterken. PARIJS, 1 7Febr. V.D. De Rhone is in de omgeving van Lyon opnieuw ge wassen. Door het snelle wassen der ri vieren en de daaruit voortspruitende overstroomingen werden de bewoners van het dorp Vaulz verrast en moesten zij hun toevlucht zoeken op de diaken van hun huizen. Z-j zijn door de brand weer van Lyon gered en naar zieken huizen en hospitalen cvergeoracht. Ooi in andeie plaatsen moesten menschel gerei worden uit de bovenverdiepingen van hun woningen. In Lyon drong; het water in verschillende wijken in die kei ders der woningen. Het water is thans hooger dan sinas 1856 het gjöval la go weest. EEN MIDDEL TEGEN LEPRA. BATAVIA, 17 Febr. (V.D.) De leeraar aan de S.T.O.V.I.A. Dr. M. T. Koks, heeft gunstige resultaten verkregen met een door hem uitgevonden middel tegen le pra, dat hij „Salembine" genoemd beeft. De positieve genezing moet nog in de practijk worden uitgewezen. DE STRANDING VAN DE „ZEEMEEUW". SOERABAJA, 17 Febr. (V.D.) In tegen woordigheid van kopstukken van de scheepvaart zijn gouden horloges uitge reikt aan den gezagvoerder Willemse van de „Menten", het vaartuig, dat de overle venden van de ramp van de „Zeemeeuw" gered heeft, aan den eersten machinist Velthuizen en aan den loods Grippeling. De inlandsche bemanning ontving zilve ren horloges. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 17 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd 635 runderen, 354 kalveren. 1097 schapen, 9 stieren, 189300; 127 melk- en kalf koeien, 225380; 258 vare koeien, 195270; 241 vette ossen, 250465 (0,540,98 per Kg.); 1 vet kalf; 353 nuchtere kalveren, 612; 722 vette schapen, 24—45 375 weide scha pen, 2235; 652 magere varkens, 13 24; 30 Londensche varkens, 0,440,48; 90 zouters, 0,500,52; 613 biggen, 4 11; 1 paard; 2 bokken of geiten, 410. Overzicht: kalf- en melkkoeien, va re koeien, vette en weide schapen, ma gere varkens, Londensche varkens en zouters, handel matig; vette ossen handel stroef; graskalveren stugge handel. LEIDEN, 17 Febr. Kaasmarkt. Aan gevoerd 53 partijen kaas. Prijs: Goud- sche kaas, le soort 5457, 22 soort 51 53; Leidsche kaas le soort 4652,50, 2e soort 4045. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 33 partijen, 1244 stuks, 982.' Kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 Febr. Uien 16—16,20, spruiten 24—29, per 100 Kg. Roode kool 2730, gele kool 2427, per 100 stuks. LEEUWARDEN, 17 Febr. Veemarkt Aangevoerd 164 enterstieren, 80140; 32 twenterstieren, 190500; 310 vette koeien, 220—380 (0,70—0,94 per Kg.); 821 melk- en kalfkoeien, 180—410; 182 pinken, 65135; 14 vette kalveren, 35—40; 539 nuchtere kalveren, 713; vette schapen 2493; 13 weide scha pen, 3650; 1304 vette varkens, 42 125 (0,520,60 per Kg.); zouters 50 52; 120 magere varkens, 2042; 429 kleine biggen, 612; 24 bokken en geiten; 46 paarden; totaal 4457 stuks. LEEUWARDEN, 17 Febr. Boter. Aanvoer 5/3. 34/6, 1/12. Prijs: Mijnbo- ler 215—212190, veilingprijs 207 188,, commissienoteering 211, bonds- noteering 218. LEEUWARDEN, 17-» Febr. Kaas. Aanvoer 17290 Kg. Prijs: Sleutelkaa9 4062, Nagelkaas 3141, Goudscbe kaas 4989, Edammerkaas 3179. AMSTERDAM, 17 Febr. Oliën. Lijn olie: Maart 30%, 30 A30 April 30^ Mei/Aug. 32, 32Stemming traag. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van, 17 Februari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 774.6 te La Coruna. L. B. 736.6 te Lerwick. Verw. tot den avond van 18 Febr.: Stormachtige of krachtige noordwes telijke of westelijke, later afnemende en krimpende wind, afwisselende be wolking, waarschijnlijk nog regen of hagelbuitjes, aanvankelijk kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 759. LUCxi. ^SRATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJt. Vrijdag 17 Febr.: 5.43 nam. WisseInoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.28 Londen 12.111/, New-York2.48si/a Parijs9.767. Brussel 34.587. /.ürich 47.78 l'raa7.367. Koine13.15 Madrid42.24 Oslo66.177, Kopenhagen 66 50 Stockholm 66.65 Weenen 35.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3