had niet de instemming van den Ko lonialen Raad. Doch wat deed de gou verneur? Hij zond als gemachtigde den commandant van de troepen, en hierdoor werd de atmosfeer als met electriciteit geladen. Inderdaad is de ontlading niet uitgebleven. Militaire politie op zichzelf wil Spr. wel aanvaarden, maar niet hetgeen hier is gebeurd. Spr. acht het onhoudbaar, dat het Koninklijk besluit van 21 Nov. 1927, dat de uitoefening van den politie dienst in Curagao aan de troepen op draagt, wordt handhaafd en een motie in dien geest zou z.i. wel effect kunnen sorteeren. De heer VAN VUUREN (R.-K.) is niet bevredigd over dezen gang van zaken. Men had ten deze tot een be hoorlijk overleg moeten komen, waar toe de Minister het initiatief had be lmoren te- nemen. Wat het gebrek aan voortvarend heid van den Gouverneur in het al gemeen betreft, dit is niet goed te pra ten met de niededeeling, dat hij ge brek heeft aan voldoende personeel. Met betrekking tot het Katholieke onderwijs, constateert Spr., dat de R.-K. missie, blijkens een hem toe gezonden telegram, waarmede Spr. zich destijds dadelijk tot den Minister heeft gewend, volledige gelijkstel ling van openbaar en bijzonder on derwijs verlangt. Men wil deze met alle daaraan verbonden lusten en De heer LINGBEEK (H.G.S.) meent, dat de baten, die aan de R.-K. missie op Curagao toevloeien, reeds zoo ruim zijn, dat meer wordt verkregen, dan waarop redelijk aanspraak kan wor den gemaakt. De begrootingen der R.-K. missie zijn trouwens in de laat ste jaren geregeld overschreden ge worden. De economische belangen van Cu ragao gedoogen geen verhooging van subsidie aan het R.-K. onderwijs. Spr. eindigt ten deze met een beroep op het rechtvaardigheidsgevoel van den Minister te doen. De heer VAN BOETZELAER (C.-H.) constateert, dat een verwijdering is ontstaan tusschen Curagao en het moederland. In elk geval moet ge tracht worden de klovo te overbrug gen. In de eerste plaats moet aan het heerschende conflict inzake de mili taire politie een einde komen. Tegen een reorganisatie heeft de Kamer zich niet verklaard, doch zij heeft wel ge- wenscht, dat deze, zoo eenigszins mogelijk, zou geschieden in overeen stemming met den Kolonialen Raad. Spr. vraagt zicli af of er ook op het Departement geen krachten aan het werk zijn, die minder gunstig ge stemd zijn jegens Curagao. Hier moe ten maar een3 nieuwe leidende perso nen worden aangesteld. Mede is het vreemd, dat de diverse officieele stukken in het Engelsch zijn gesteld, in plaats van in het Ne- derlandsch. Te 5.05 werd de vergadering ver daagd tot hedenmiddag één uur. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. In de gehouden vergadering van „Ziekeriipiisverpleging" bleek uit het fi nancieel verslag, dat do ontvangsten be droegen f 1.365,06. Het aantal verpleeg- dagen was 346 mei een bedrag van f896,—. Per auto waien 8 patiënten vervoerd, voor f84,30. Aan bodeloon, drukwerk, gratificatie enz., was uitge ven f230,15, zco-dat d.t boekjaar sloot mot een batig saldo van f180,41. De aftr. bestuursleden werden herko zen. Het bestuur van den Noord- en Zuiclenneei-polder heeft aan B. en W. het verzcek gericht, om een subsidie in de kosten van het herstel1 van de sluis bij het stoomgemaal „Neptunus"' alhier Onder voorwaarde dat al.e schepen, wel ke de sluis passeoren, 25 ct. sluisgeid betalen en de sluis goed zal worden on derhouden, werd f 1500,— toegezegd. Op de jaarvergadering der Eieren- (veiling, bleek uit hot verslag, dat er Eiangevcerd werden 90.648 eieren. D». veilingskosten werden gebracht van 5 pet. op 4 pet. Da ontvangsten waren 16.323,13, de uitgaven f6.312,09. Burgerlijke stand. Bevahen: J. B. v. d. Wiel geb. van den Wijngaard, z. J. M. van Nierop geb. van der Meer, z. J. J. Geschiere geb. Jongepier, d.; E. M. van Vliet geb. Lelieveld, z.; A. A. C. Loomans get), de Geus, z. Overleden: M. Zuyde-wjjfc 71 j. wedn. van A. E. Houniet. NIEUWVEEN. Reeds geruiihien tijd ondervinden wij hier ter plaatse moeilijkheden met Ide Posterijen. Voornamelijk de buiten wijken, die krijgen maar ééns per dag de post; in de kom (der gemeente is de postbestelling zeer ongeregeld. Dit i3 de porzaak dat er "een lijst heeft gecircu- Jieerd en handteekeningen zijn verza meld, welke lijst aan den Burgemeester die den huidigen toestand der post ook pngewenscht acht, is ter hand gesteld ï>eze zal stappen doen bjj den Direc- toeur-Generaaf der Posterijen, om ver- Betering te verkrijgen. Ook op 't gebied van openstelling van het Hulppostkan toor wordt verandering gewenscht. Was [eerst het kantoor open van 9-12V2, nu is idie tijd ingekort en is het kantoor om 12 uur gesloten. Wij zouden een verbetering ten zeer ste toejuichen. NIEUWE WETERING. Gisteravond hiel'd de Ziekenhuis- veirplegirigsverieen. „Onderling Belang [haar jaarvergadering in het café van wed. J. de Wit. De opkomst der le den was bevredigend. Door den vooïz. den heer van den Berg werd do vergadering geopend met een hartelijk .woord van welkom aan de leden. Hij deelde mede, dat van Dr. van der Bijl bericht was ingeko men dat deze tot zijn spnt verhinderd was om de vergadering Bij te wonea Verder deelde spr. nog mede, dat d'e vereeniging in het afgeloopen jaar acht lieden voor haar rekening in het zieken huis heeft toegelaten. Het totaal aan tal verpleeg dagen bedroeg 90. Twee le den zijn in het ziekenhuis overleden. iHierna leest de w.n. secretaris Idie notulen, welke worden goedgekeurd. De penningm. bracht verslag uit over den financieelen toestand-, waaruit bleek dat 1de inkomsten met het saldo van 1926 op 31 December i.l. bedroegen f 854,781/2; de uitgaven bedroegen to taal f232,10, zoodat het batig saldo oj èi December 1927 f 622,68V2 bedroeg, e boeken waren door de controle-com missie nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden G. Raaphorst, N. Klomp en A. Kalker, werden met meerderheid van stemmen herkozen en in de plaats van den heer Jac. van der Meer, die wegens vertrek als lid' be dankt heeft, is gekozen 'de heer A. Klomp. Tot lid van de controle-commis sie werd benoemd de heer P. Vis, en tot bode aangesteld de heer M. H. Op voorstel' van den heer J. Struive Bpnng in 't Veld. werd met algemeene stemmen aange nomen om, wanneer liet noodzakelijk is de zieken per auto naar het ziekenhuis te doen vervoeren op kosten van de vereeniging. Hierna sluit de voorz. de vergadering met een wooid van (dank voor de goe de opkomst. RIJNSBURO. (Slot). (Vervolg van de vergadering der Coöpe ratieve Boerenleenbank). De secr. bracht vervolgens het jaar verslag uit. Met voldoening zedde spr. op het vorige jaar te kunnen terugzien. De gestadige bloei van de bank deed het ledenaantal stijgen tot 288. Bestuurswij zigingen hadden niet plaats. De kassier had zijn werkzaamheden tot volle te vredenheid van het bestuur verricht. Wat betreft de financiën, alle leden konden tevreden zijn, met wat was ver richt, al zullen er ook wel' eenigen te leur gestelden zijn. Hen wees spr. op do groote voorc.eolen van de bank, al was het dikwijls moeilijk deie volledig aan te wijzen, indien de boerenleenbanK er niet was, ging veel van het daarin be legde geld naar eiders, of bleef rente loos liggen. Maar waar moest men dan het kapitaal voor het bedrijf vandaan halen, en tegen welke bezwarende con dities b.v. geld voor de boLen opnemen? Do teleurg-esteldea nmestin bedenken, dat het bestuur beschikte over het vaak zeer zuur verdiende geld van anderen, -dat aan do goede zorgen van het bestuur was toevertrouwd. Dank bracht spr., bovenal aan Hem, die alien had gespaard, en hij hoopte dat allen ook weder d.t jaar in staat ge steld mochten worden, hun taak naar behoioren te vervullen. Den secretaris werd voor zijn vele verdiensten voor de bank door den voorzitter hartelijk dank gebracht. Hierop volgde het uitgebreid verslag van den kassier, den heer Jac. Krom hout. Spr. memoreerde dat in 1927 veel goeds was, en al had ook veel beter Kunnen z(jn, er v.el toch over de gehee- le lijn weder vooruitgang te consta teer en. Er waren 85 spaaMers bijge komen, wier te goed tnans bedraagt f194-957^1 voor 334 spaarders, een vooruitgang van f30.509,05. Het aan tal rekening-couranthouaers r.eemt ook geregeld tce. Vooral onder de hande laars op bet buitenland onder de le den van Mora worden veel rekening- couranthouders aangetroffen. Hun aan tal bedraagt thans 23, het debetsaldo f310.630,32, het ciediisaldo f 153.762,09 en f23.931,07 aan de centrale bank. De vaste voorschotten verdeeld over 63 voorschotnemers, bedraagt f49.811,02. De winst is f3.650,68, zijnde f 1.134,49 meer dan vorig jaar. De totale- omzet was f 1.708.070,88 meer dan vorig jaai; n.l. f6.055.911,27. Dat spr. op zoo aangename wijze zijn taak als kassier had kunnen vervul.en, daarvoor bracht hij dank aan allen, die -daartoe medewerkten, in de allereerste plaats aan de heeren T. Kralt en G. v. Delft. Spr. wekte allen ten slotte op tot steun aan de plaatselijke vereenigin- gen, en niet in de allerlaatste plaats de Boerenleenbank, waarbij het motto moest zijn: Land- en Tuinbouw moet zichzelf financieren. Nadat de voorz. ook den kassier har telijk dank had gebracht voor zijn ge wichtige diensten aan de bank bewe zen, werd door hem de balans en dei winst- en verkeer ekening voor gelezen, en waar noodig toegelicht. Als verheugend werd daarbij door hem ge wezen op het feit, dat de inleg van spaargelden de terugbetaling overtrof met pl.m. f37.000,terwijl ook een goed teeken was, dat slechts f 51,42 ren te aan de centrale bank was vergoed. Rekening en verlies- en winstrekening werden onveranderd vastgesteld, en be sloten de winst k f3.650,68 naar het reservefonds over te brengen, ■den herkozen: tot lid van het bestuur, Na gehouden bestuursverkiezing wer- de heer P. v. Delft, tot lid van den Raad van Toezicht, de heer J. den Haan en -tot plaatsvervangende leden van het bestuur de heeren Jac. v. 'd. Eijkel en P. Kort Jr., die allen de herbenoeming nanvaardden. Namens het bestuur deelde de voorz. mede, dat het bestuur besloten had, de rente te handhaven op 5 Va pet. en we derom. de zegelkosten voor rekening van de bank te nemen. Verlaging van de rente kwam voorshands on^eis enscht voor, omdat men eerst nog het reserve fonds wil versterken. Aangeraden werd onverwijld de boek jes ter bijschrijving van rente in te le veren. Aan de verplichting dit in Janu ari te doen, had met ieder voldaan, en bjj herhaling zou het bestuur voorstel len deze rente te doen vervallen. Bjj de rondvraag werden geen vragen gesteld, waarop ae voorz. fle vergade ring dank racht voor den goeden toon waarop de besprekingen waren gevoerd Spr. eindigde met een heilwensch voor familie- en zakenleven voor de leden voor 1928. WASSENAAR. Gisteravond trad voor de Chr. J.V. alhier op Ds. P. G. de Vey Mest- •dagh van Rotterdam, sprekende over Oud- en Nieuw-Testamentiscli Egyptisch (onderzoek en Ocstersch leven en toe- Standen in verbanld met het Bijbelonder zoek .Spr. bepaalde zijn gehoor aller eerst bij het Oud-Testamientisch Egyp- teland, daarna bjj het Nieuw-Testamen- tisch Egypteland en vervolgens bij Oos- tersche toestanden en levensomstandig heden in den tegenwoordigen tjjd. Spre kende over Oua-Testamentisch Egypte land, wees hij op de opgravingen en ontdekkingen, waarin zulk een machtig bewijsmateriaal gevonden wordt voor het Bijbelverhaal in de eerste boeken van -den Bijbel vermeld. Wordt er dan zoo veel over Israël geschreven in dat hy- rogliefenschrift der oude Egyptenaren. Neen dat niet, want zjj vermelden al leen de groote daden en de overwin ningen der Egyptenaren. Opmerkelijk b evenwel dat er een groote tusschenruim te in dat historisch schrift is, een tus- schenruimte van ongeveer vier eeuwen juist in den tijd der aartsvaders. Vast is komen te staan dat juist in dien tjjd het oude Egypte overweldigd werd door machtige Bedoïnenstammen, die jaren lang hun heerschappij er over hebben uitgeoefend. Begrijpelnk is dan ook dat als er na Jozefs dood een andere ko ning opstond uit het oude Egyptische volk, deze van de daden zijner voor gangers niets wilde weten en van toen aan ook de druk der kinderen Israels begon. Sprekende over Nieuw-Testamentiscb Egypteland, wees spreker op d'e vele geschriften die gevonden worden, al le geschreven in de Grieksche taal, in de dagen van 1de geboorte van on zen Heiland; dei wereldtaal, waarin ooi het Nieuwe- Testament geschreven was Enkele van die stukken werden door spr. voorgelezen, o.a. een huwelijkscon tract, een brief van iemand die werk had gezocht in Alexandrië, en vandaar -een brief aan zijn vrouw schreef, een beschrijvingsbiljet voor de volkstelling, welke om de veertien jaar schijnt ge houden te zijn en een offerbewijs van gemand die tot de christenen scheen te behooren, maar uit vrees voor de ver volgingen, het christendom verloochen de en tot de heidensche afgodendienst teriigkeerde. Spr. wee3 in verband hier mede ook op een boekwerk van een ze keren Renau uit Frankrijk, die na een reis -door Azië gemaakt tei hebben, het recht zich aanmatigde o.m. heit Lukas Evangelieverhaal van een beschrijving in die dagen, te loochenen. Enkele ja ren later vond een Engelsche professor onder de verschillende papieren onder meer ook zulk een beschrij vingsbilj et met datum en al er op. Voor Renau geen prettige ontdekking, voor de waar heid van het Lukas-Evangelie een heer lijk bewijs. Sprekende over O-ostersch lieven en toestanden ,wees spreker op een viertal toestanden, die ons zoo dui delijk deden verstaan wat de profeet Jesaja bedoelde liiet de bekende woor den van komt, koopt en eet zondjer prijs wjjn en melk enz., en op de gelij kenissen, welke Jezus zelf verkondigd lover: Ik ben de goede herder, en de schapen hooien Mijne stem; over: Ik ben de deur der schapen, en over de verloren penning, om ten slotte te ein digen met aan te toonen wat wij te ver staan hebben mét wat Jezus bedoelde toen Hij zeide tegen den man dien hij gezegd had Hem \e volgen, „laat ide do-oden hunne do eden begraven, maar gÜ. volg gij Mij hem niet toelatende '.eerst zijn vader te begraven. Met bijzondere aandacht werd deze heerlijke en leerzame lezing door een groote menigte belangstellenden ge volgd en keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Door de Geref. Kerk alhier is gisteravond een beroep uitgebracht op Ds. J. C. Rullman van Utrecht. GEMENGD NIEUWS. Door de tram overreden en gedood. Gistermorgen werd door de stoomtram ZutfenEmmerik, komende uit Emme rik en op weg naar 's Heerenberg, een ze kere Smit, toen hij met zijn fiets van een zijweg komende nog voor de tram wilde oversteken, door de tram gegrepen en ge dood. De machinist en conducteur zijn in Emmerik op het politiebureau in verhoor genomen. Een extra bus is uit Doetin- chem naar 's Heerenberg gegaan om de passagiers voor Doetinchem op te halen. Een Urker botter verongelukt. Het in De Gronden bij Terschelling gezonken visschersvaartuig is vermoedelijk de mo- torbotter Urk 169. De epuipage bestond uit drie personen, de gebrs. v. d. Berg en een zwager. Men onderstelt, dat de botter bij het binnenkomen op het wrak van de West Aleta geloopen is en gezonken. Dit zou dan reeds eergisteravond omstreeks zeven uur geweest moeten zijn. In den storm gebleven? De motor boot Zeester is Vrijdag 10 Febr. 's avonds vóór den storm, van Amsterdam vertrok ken. De havenmeester van Enkhuizen, heeft gisteren uit Amsterdam telefonisch de vraag gekregen, of hem al iets. van het met drie opvarenden vermiste vaartuig bekend was. Uit Medemblik kwam giste ren te Enkhuizen telefonisch bericht, dat daar ter plaatse ook nog niets van de Zeester bekend was. Twee beruchte Inbrekers gearresteerd. Gisternacht is de Haagsche politie er wederom in geslaagd twee bekende inbre kers, die reeds langen tijd gezocht wer den, aan te houden. Een agent bemerkte, dat zich een per soon op verdachte wijze ophield bij een der woningen van het Canteloupenburg. Hij hield den man aan en vond op hem een partij inbrekerswerktuigen. Nadat de man op het Hoofdbureau was gebracht, bleek hij te zijn de 27-jarige J. H. v. W., schoenmaker van beroep en wo nende aan de Hooilcade. In een zijner zakken vond de politie nog een gouden ketting. Daar hij op het Hoofdbureau geen on bekende was, wist men ook wie zijn ka meraad was, die hem op nachtelijke ex pedities meestal vergezelde. Deze de 30-jarige van B. viel al spoedig door de mand en bekende, dat zijn vriend en hij „er wel eens op uitgingen." De gouden ketting was afkomstig van een inbraak, op 4 Februari j.l. gepleegd in een perceel aan de Laan van Meerder- voort. Bij dezen diefstal werden een gouden horloge met ketting, een gouden sigaret tenkoker en nog eenige sieraden gestolen. Van B. bekende, dat hij een gedeelte daarvan verkocht had. Inderdaad kon de politie bij eenige opkoopers in Delft een sigarettenkoker en een prismakijker in be slag nemen. Hij had pogingen in het werk gesteld om den gouden ketting bij een juwelier in de Vlamingstraat te verkoopen. Door een winkeljuffrouw werd hij her kend. Beide personen zijn in verzekerde be waring gesteld. Abnormale biggetjes. Bij een boer in Engeland is in een nest biggen bij drie van de diertjes een abnomaliteit geconsta teerd. Twee ervan hebben vijf onderpooten een ervan zes. De dubbele pooteinden zit ten aan den voorpoot. Alle abnormale ex tremiteiten zijn volkomen goed ontwik keld evengoed als de andere aan het been waaraan zij zitten. INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geen legendes maken. In de laatst gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd behandeld het prae-advies op het verzoek van het Be stuur van den Leidschen Ophaaldienst voor de belastingen te Leiden om toeken ning van een subsidie uit de gemeentekas. Niet in de eerste plaats over hetgeen hierover, blijkens het verslag in uw blad, in de Gemeenteraad is gezegd, wil ik een enkele opmerking maken, maar over de praatjes, die mij ter oore kwamen, die over onze Belastingophaaldienst worden rondgestrooid. Door een der Rechtsche raadsleden werd mij inlichtingen gevraagd over een geval waarover op de vergadering van de Recht sche Raadsfracties was gesproken. Het ge val betrof iemand, die in 1925 bij onzen Ophaaldienst was aangesloten. Bedoelde persoon had, volgens het zeggen van en kele Raadsleden, ondanks het feit, dat hij bij onzen Dienst het aan belasting te be talen bedrag reeds had gestort, vervol- gingskosten gehad, ten bedrage van 25 cent. Hierover zou hij zich tot ons heb ben gewend en wij moeten hem toen heb ben geantwoord: „Ja, ook met jou geld hebben wij voor anderen hun achterstand betaald. Wij moeten toch wat voor elkan der over hebben." Aangezien dit geheel met de waarheid in strijd is en door zulke praatjes onze Dienst en onze personen in opspraak ge bracht worden, meenen wij hiertegenover de juiste toedracht te moeten stellen. Wij vragen voor onzen arbeid geen waardeering. Wie evenals wij reeds jaren in de beweging werkzaam is, moet ge leerd hebben af te zien van waardeering, anders brengt iedere dag hem nieuwen tegenslag. Maar, hier wordt onze goede trouw en de naam onzer beweging in 't geding gebracht. Hiertegen meenen wij te moeten opkomen, te meer, omdat bedoel de persoon, die nog wel zijn belasting biljet aan de Raadsleden had afgegeven, ten bewijze dat het de waarheid was wat beweerd werd, notabene nog wel een be stuurslid is van onzen Besturenbond, van welke personen wij minstens verwachten, dat zij onze beweging niet helpen in een verkeerd daglicht plaatsen. Juist toch praatjes onder deze omstandigheden in de wereld gebracht, worden onvoorwaar delijk geloofd. Welk bestuurslid toch, zoo wordt dan geredeneerd, zal over eigen werk verkeerde inlichtingen verstrekken. Het geval gaat over de betaling van de Rijksinkomstenbelasting 1924'25. Voor het eerst betaalde bedoelde persoon bij onzen Dienst op 16 Februari 1925. Over eenkomstig het genomen besluit, betaalden wij na vier maal storting het gestorte be drag ten kantore van den Ontvanger. Om evenwel te trachten vervolgingskosten te voorkomen, betaalden wij voortaan iede- ren keer als onze deelnemer tweemaal bij ons gestort had. De laatste betaling op het belastingbiljet van de hier bedoel de persoon had plaats op 25 Mei. In to taal stond toen op zijn rekening een te goed van ƒ5, terwijl wij op zijn biljet ƒ7.09 aan belasting moesten betalen. Hierbij was 0.25 vervolgingskosten. Wij betaal den dus op genoemden datum ƒ2.09 in voorschot, welk voorschot door betrokke ne aan ons werd terugbetaald op 1 Juni d.a.v. Dat is dus geheel iets anders als wordt beweerd. Inplaats dat wij te laat zouden hebben betaald, waardoor vervolgingskos ten moesten worden betaald, betaalden wij te vroeg. Immers met voo: schot. Hoe iemand nu durft beweren dat in dit geval door hem kosten moesten wor den betaald omdat wij zijn geld voor an deren hadden gebruikt, is ons niet duide lijk. Wij verstaan bovendien niet met wel ke bedoeling zulke praatjes de wereld in gezonden worden, 't Is praten tegen beter weten in. 't Is liegen, een ander goed woord is daar niet voor. 't Heeft ons onaangenaam getroffen, dat op dusdanige wijze onze Raadsleden wor den ingelicht, 't Was ons ook zeer pijnlijk dit geval zóó te moeten behandelen, maar, men dwingt ons tot zulke onaangenaam heden. Wij willen deze gelegenheid gebruiken om er op te wijzen dat onze Ophaaldienst wel verschillende menschen uit de moeilijk heid geholpen heeft. Zoo werd in het be gin voor verschillende personen belasting schuld voorgeschoten tot een totaal be drag van ruim 500. Daarbij was geen cent van anderen die bij onzen Dienst wa ren aangesloten. Dat door de deelnemers bij onzen Dienst vervolgingskosten moeten betaald als niet op tijd op hun belastingbiljet is gestort, is helaas waar. Begin 1925 hadden wij daarover reeds een onderhoud met den Inspecteur der Directe belastingen en den Ontvanger. Wij verzochten onze men schen van vervolging vrij te stellen. Men heeft dit echter ons nimmer willen toe staan. Daarom moeten wij trachten de be talingen zoodanig te regelen, dat wij op den daarvoor gestelden tijd de belasting kunnen voldoen. Wij hebben nog nimmer op eenigl medewerking mogen rekenen. Wij zouden nog gaarne verschillende verkeerde meeningen, die bij de behande ling van opgemeld prae-advies in den Raad naar voren gekomen zijn, bespre ken, doch volstaan thans met de mede- deeling, dat onze Dienst uiteraard geen subsidie behoeft. Daarvoor is onze Dienst te klein. Onze Dienst heeft ook een ande re bedoeling. Opzet is slechts te werken voor onze menschen voor zoover dat door hen zelf gewenscht wordt. Van een groo- ten Dienst droomen wij nimmer. De prak tijk leert ook dat er slechts betrekkelijk behoefte is aan eèn Ophaaldienst. Dit zal men ook bij den anderen Ophaaldienst wel leeren. Dat de andere Ophaaldienst, uit oorzake van den omvang, meerdere kosten voor exploitatie heeft, spreekt vanzelf. Wij wa ren er dan ook allerminst tegen, dat hun subsidie werd verstrekt. GROTENHUIS. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 15 Febr. Heden aange komen aan den R\jksvischa£slag 12 (stoomtrawlers, 5 loggers cm 1 kustvis- scher. Trawlvisch: 24 kn. tarbot f36 145, 19 kn. griet f3674, beide per 50 K.G., 14.15 st. gr. tong. f2,102,5^ 7291 st. middel id. f 1,902,50, 18.385 st. kl. id. f 1,60—1,85, alles per K.G, 35 kn. gr. schol f 34—3.9> 31 kn. mid- oel id'. f 32.43, 67 kn. zet idi f36— 55. 141 kn. kl. id. Ï17—42, 78 kn. bot f8i 5, 52 kn. schar 1923, alles p. k van 50 K.G., 10 kn. rog f 1933. p. 20 st., 10 st. vleet f4.10 p. st., 34 kn. pieterman poontjes 11016, 10 kn. gr. pchelvisch f4159, 15 kn. middel idi f42.54, 48 kn. Meinmididel id|. f35 45, 161 kn. kl. id f 11.5033, alles p. k. van 50 K.G., 69 kn. kabeljauw f35 58 p. k. van 125 K.G., 69 kn. gr. gullen f 1826, 37. kn. kl. id. f 1623 bedde p. k. van 50 K.G., 119 st. letng f 1,304,50, 10 st. heilbot f 5,808,50 beide p. st., 135 kn. kl. wijting f4,90 13 p. k. van 50 K.G., 1.140 st. kool viscih f 1,45—1,60 p. st. Van dé IJm. stoomtreilers kwamen er heden 12 aan de markt. De besom mingen waren: IJM. 20 m. f3.611, IJM, 195 m. f5.375; IJM. 63 m. f2.347, IJM. 126 m. f2.990, IJM. 69 m. f3,102, IJM. 266 m. f2.782, IJM. 1 erj m. f3,240, IJM. 120 m. f2.890, IJM. 142 m. f 2*039. IJM. 90 m. f3.433, IJM. 180 m. f3,910 en IJM. 42 m. f3,290. In de week van 9 tot 16 Febr. zqn te IJmuiden aan dien Rijksvisohaf- slag aangevoerd: 674,516 K.G. treilviscü. en 17.331 K.G. beugvisch. De totaaliop* brengst bedroeg f344.407. Van de freilloggers kwamen he den aan den 'afslag de KW. 57, ml. f i-375, KW. 153. m. fi.251, KWT 134 m,. f 1.420, KW. 153 m. f 1.402 en KW; 36 mi. £1.310 besomming. Scheepstij dingen. HOLLAND—AHSRIKA-LIJN. LOGHiGOIL 13 v. Vancr. n. Rott. MONTGOMERYSHIRE 14 v. .Vancr. n. Rotterdam. HOCHKATRINE Vancr. n. Rott. IJ 7.30 n.m. van Londen. EDAM 14 v.m. v. N.-Orl. n. Rotterdam. MAASDAM Rott. n. N.-Orl. 14 v.m. H Vera Cruz. LEERDAM Rott. n. N.-Orl. 14. n.m v. Bilbao. DINTELDIJK Rott. n. Vancr. 14. van Swansea. EEMDIJK Rott. n. Vancr. 14. te .Willem stad. NOORDERDIJK Rott. n. Vancr. 14. te Londen. RADNORSHIRE Vancr. n. Rott. v. Londen via [Hamburg.. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK 15 v. Rott. n. Hamburg. KLIPFONTEIN thr. 13 v. Pt. Sudan, MELLSKERK thr. p. 14 Las Palmaa. (AALSUM thr. 14 te Kilindini. HOLLANDWEST-AFRIKA'LIJN. 1ALGENIB thr. 14 te Munda. TEXEL uitr. 15 te Lagos. EEMSTROOM thr. 9 v. Konakry. DREGHTSTROOM tbr. 13. v. Freetown KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND uitr. 14 v. Santos ROTTERDAMSCHE LLOYD. ICOTA INTEN thr. 15 te Londen. trOSARI nitr. 15 6v.m te Antw. MODJOKERTO uitr. 13 1 v.m v. Pt Said. iPALEMBANG 14 v. Rott. n. Hamb. SLAMAT thr. 1 jn.m v. Cowes. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KON. DER NEDERL. uitr. 14 te Sabang J. P. OOEN uitr. 15 van Suez. KAMBANGAN thr. 15 te Suez. SALE1ER uitr. li van Penang. KAN'fiEAN .uitr. 14 .van Sabang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6