zouden volgen, was de onderteekening een sprong in het duister. Lord Cecil zeide, dat hij, ofschoon het antwoord der regëering hem verre van bevredigend leek, geen motie zou indienen en de zaak niet nader ver haasten. DE DREIGENDE DUITSCHE CRISIS Het einde der coalitie. In de interfractioneele commissie van den Duitschen Rijksdag, die gis termorgen bijeenkwam, heeft de lei der van de Centrumfractie, van Gué- rard, vastgesteld, dat alle pogingen om het over de schoolwet eens te wor den zijn mislukt en dat de schoolwet thans échec heeft geleden. In aanslui ting hieraan verklaarden Centrum en Beiersche Volkspartij, dat de de coa litie als ontbonden beschouwen. Onmiddellijk na afloop van deze ver gadering publiceerde de Duitsch-na- tionale fractie een verklaring, waarin wordt betoogd, dat het uiteenvallen van de coalitie enkel en alleen te wij ten is aan de onverzoenlijke houding, die de Duitsche Volkspartij in de schoolkwestie heeft aangenomen. Voor April ontbinding van den Rijksdag. De leiders van de voormalige regee- ringspartijen hebben gisteravond in onderling overleg besloten, dat de Rijksdag uiterlijk 31 Maart zal wor den ontbonden. Er zal nog in de loop van deze waek een werkprogram wor den opgesteld, dat dan vóór den 31- sten Maart moet zijn afgehandeld. Waarschijnlijk zal in overeenstem ming met den wensch van het Cen trum de spreektijd gedurende de de batten over de begrooting, de supple mentaire begrooting en de nog han gende wetsontwerpen worden gelimi teerd. DE STAND VAN DEN RIJN. Gevaar voor hoog water. Volgens mededeeling van de Rhein- Strombau-Verwaltung" te Koblenz, be staat er gevaar voor hoog water in het Rijngebied tengevolge van den regen en het smelten der sneeuw. Alleen de Moezel bij Trier is dalen de. Het water wast reeds. Naar uit Koblenz gemeld wordt, is de Rijn tengevolge van de plotselinge dooi in Zwitserland en de liooge tem peratuur in West-Duitschland in den afgeloopen nacht 1 tot l'A M. gestegen In den gelieelen bovenloop is de Rijn in den afgeloopen nacht reeds buiten zijn oevers getreden, terwijl langs den middenloop van Mainz tot Bonn groo- te uitgestrektheden in den loop van den morgen overstroomd zijn. TOENEMING DER WERKLOOSHEID IN AMERIKA. De oorzaken. In de Vereenigde Staten wordt een toeneming der werkloosheid gecon stateerd met name in New-York waar de toestand de ergste wordt genoemd sedert 1916, dat een vrij slecht jaar was. Voor de lokalen waar voedsel verstrekt wordt, vormen zich urén te voren „broocl-files" van degenen, die voor deze verstrekking in aanmerking willen komen. De toeneming der werkloosheid wordt door de arbeidsbureaux van de staten en het rijk en door sociale werkers aan allerlei oorzaken toege schreven. De voornaamste hiervan zijn de verminderde productie in de auto-industrie gedurende 1927 en de geringere bed. ijvigheid van aanver wante industrieën; het weer geduren de tal van maanden, waardoor de ver koop en de vervaardiging van klee ding daalde alsmede de drukte in de hotels, de hoeveelheid verbruikte brandstof, de omvang van het sneeuw ruimen en de herstellingen aan de spoorwegen; voorts de langdurige depressie in de textielindustrie; de afneming in den aanbouw van nieu we woningen, kantoren en fabrieken er de beduchtheid van kleine werk gevers voor stilte in zaken in een jaar dat er een presidentsverkiezing wordt gehouden hetgeen hen er toe gebracht heeft zeer voorzichtig te zijn ten aan zien van den omvang van hun perso neel. ENGELAND EN DE VER. STATEN. Het ontwerp-arbitrageveidrag. In antwoord op een vraag van het lid Buxton in het Lagerhuis ver klaarde de ondersecretaris van bui- tenlandsche zaken Locker Lampson, dat het arbitrageverdrag, waarover de Vereenigde Staten met Groot-Brit- tannië onderhandelen, een clausule bevat, waarin clë oorlog als politie wapen in de betrekkingen tusschen beide landen wordt veroordeeld. KORTE BERICHTEN. Lord Oxford and Asquith zal niet in de Westminster Abdij begraven worden, hoewel de regeering dit had aangeboden. Minister-president Jaspar ver klaart in de Belgische Kamer, dat het Kanaal AntwerpenLuik zoo spoedig mogelijk zal worden aangelegd. In Bengalen is in verband met de komst der cemmissie-Simon een alge- meene en onverwijlde boycot van Britsche goederen, met name stoffen, geproclameerd. Verwacht wordt, dat de Sovjets tot een minder strenge toepassing van het export-monopolie zullen be sluiten. De politieke toestand in Roeme nië is nog steeds zeer precair. In een onderhoud met een dagblad-corres pondent verklaarde generaal Averes- cu, dat hij binnen 14 dagen weer mi- i'ister-president zou zi;n. De moordenaar Hickman is door het gerechtshof te Los Angeles ter dood veroordeeld. GEMENGD NIEUWS. De inbraken in de Mijnstreek. De 30- jarige Duitscher C. C., die te Heerlen had ingebroken in een winkel en daarbij op twee kostgangers, die naar beneden kwa men en hem in de weide naliepen ge schoten, waardoor beiden in het been ge wond werden, stond heden terecht. In het geheel had hij 25 a 30 inbraken gepleegd. Het O.M. bij de Maastrichtsche rechtbank had, met het oog op die feiten, zes jaren gevangenisstraf gevraagd. De rechtbank veroordeelde hem thans tot vier jaren en voor twee inbraken (te Vaals) bovendien nog tot 3 maanden gevangenisstraf. Verdacht van brandstichting. Zooals reeds gemeld werd, was de oorzaak van den brand in de boerderij van den heer W. te Twijzel onbekend. De politie vond bij haar onderzoek echter aanleiding W. te arresteeren, verdacht den brand ge sticht te hebben. Naar wij vernemen, ont kent hij ten stelligste van de oorzaak iets af te weten. Hij is op last der Justitie in preventieve hechtenis gesteld. Nog meer geraamten gevonden. Op dezelfde plaats, waar men eergistermor- gen achter den Minderbroederssingel te Roermond, op een geraamte stiet, zijn eer gisteren in den loop van den daag, naar de „N. K." meldt, nog drie geraamten en een schedel gevonden. De skeletten lagen regelmatig naast elkaar, hetgeen doet ver onderstellen, dat men hier met èen vroe gere begraafplaats te doen heeft. De ge bitten van al de gevonden geraamten zijn buitengewoon gaaf. De schedel, welke af zonderlijk werd gevonden, vertoonde een kleine ronde opening. Branden. Vermoedelijk doordat er vuur uit een droogkachel was gevallen is te Nijmegen brand ontstaan in de lijsten- fabriek der fa. v. d. E. en P. aan den Berg en Dalschen weg. Droogkamer en werk plaats zijn uitgebrand, terwijl ook de voor raad lijsten in vlammen opging. Verzekering dekt de schade. Vermist. Maandagmorgen circa 10 uur vertrok, naar de „N. K." meldt, de heer H. J. per rijwiel van Panningen naar Ospel, teneinde te Nederweert des namid dags voor de wet in het huwelijk te tre den. Des middags tegen half vijf ontving de familie bericht uit Ospel, dat de heer H. J. nog steeds niet was gekomen, waar na men, doodelijk ongerust, per auto op onderzoek uittrok, evenwel zonder resul taat. Dinsdagmorgen, toen de kerkelijke plechtigheid zou plaats hebben, was de heer J. nog steeds niet terug. De familie verkeert in groote ongerustheid. Diphteritis. Wegens het steeds toe nemen van gevallen van diphteritis is de openbare lagere school te Breskens ge sloten. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE-Rijndijk. Geslaagd voor het toelatings-exac men Ambachtsschool IT. v. Leeuwen t.' Koudekerk, leerling van de Chr. School lalhier. Vrijdagavond vergadert de A.R Kiesvereeniging alhier. De heer G. Se- pers zal het onderwerp vleesverbod be handelen. Tevens komt aan de orde de bespreking over de bevolking van d? Rijnstreek en de brug. Verder be stuursverkiezing en verslagen Secreta? ris en Penningmeester. LIS3E. Gisteravond vergaderde de Chi: Meisjesvereen. „Ken Hem in al uwe we gen" en „De kleine vereeniging". De voorzitster, mej. Mulder, opent op de onder ons gebruikelijke wijze 'de vergadering, waarna zij een warm ge stemd openingswoord spreekt. De secretaresse levert haar jaarver ag, waarop geen bespreking volgt. Hierna leidt mej. Krösschell een Bij- belsch onderwerp in: „Naomi, Ruth en Orpa". Zij kwijt zich kostelijk van haar taak, en met stille aandacht wordt door de aanwezigen geluisterd, wat geen wonder was, want het was een prachtig, weldoorcfacnt opstel. Ter afwisseling zingen nu eenige leden „Avondlied'', dat keurig gezongen werd en applaus uitlokte. Verschillende afgevaardigden voeren het woord, en worden door de Presi dente beantwoord. Het schimmens;el „Het gouden bril letje", werd best voorgedragen, en oogst te welverdiende, ruime bijval. Even gun stig werd beo-ordleeld een klucht in een photografisch atelier, die ook kos telijk werd vertolkt. Hierna worden er een reeks tableau's .vertoond, die achtereenvolgens voor stellen: Bijbelonderzoek, Geloofsbelijde nis, Opvoedkunde, Zending- en Vader- landsche Geschiedenis. Onder de voor stellingen werden min of meer toepas selijke liederen gezongen. Nadat het doek na de laats ie voorstelling was ge zakt, klaterde het applaus op. In de nu volgende pauze werden de aanwezigen door de dienende Martha.':- voorzien van een kopje koffie, waarna mej. de Nedërlanden een inleiding le vert met als titel: „Juliana van Stol berg". Ook deze was haar onderwerp volkomen meester en leverde een keu rig peuK-'g. Het was een lust haar te volgen; het applaus schalde na beëindi ging van het opstel warm pp. Het zangstukje: „Grootuioeder en kleinkind" (_met vooisiel.ing), volgde nu en werd blijkens het applaus ook ge waardeerd, in welke gunst ook dee'd n verschillende voordrachten in po-zee.: proza, met of zonde: zang. Voor het slot-tableau verkr^gt Dr. Ruys als vcoiz. van v.en Keia.e.and het woord; deze so.ee..t een hare ï^k w_o.'d van waart.ee inj en bemoe.ii u g en wenscll- i e ve.c.ngng Uo-ls zog h t e en gaat \^i in ..an c_. g uxn lid zingen van Ps. 64 De Winkelbeurs is gisteravond ge sloten. Ongeveer 11.000 betalende bez~e kers bezochten de Beurs; de standhou ders zijn dcoreengenomen, tevreden Op een en ander komen wij nog nader terug. NIEUWVEEN. Alhier vergaderde de A.R. Kies vereniging. Als onderwerp werd in geleid „A.R. en Politiek", door Ds. J. D. Speehr.an, waar een aardig de a, op volgcre. De balangsteliing was gering. Van de receptie ter getegeintue'fd van het icwjarig jubileum van den heer G. Wolf, stationschef alhier, is druk gebruik gemaakt. Burgemeester, en verschillende colleges lieten zich ver tegenwoordigen om den jubilaris gelul; te wenscben. Burgerlijke stand. Bevallen: C. Vei meuten gob. v. Damme, d. In de Ge.e:. Kerx al'hier trad oj mej. H. S. S. Kuype:, welke sprak ;over Hongarije, tcvge.icht me- licht beelden. Een aandachtig luisterend pu bliek volgde deze geachte spreekster. Ds. Speelman, sloot met dankzegging. Aan de R.K. School is aangesteld de lieer J. Zweers, die als onderwijzer is geslaagd aan de Kweekschool te Be verwijk. OEGSTGEEST. In vèroana iy.et de gewijz'gde Trek- hondenwet, zijn in dien loop der maand Janua i - e ho.der v. n homdia 1 met kun hond, kar e.i tuig, üitgeaoodigd om een en ancle: aan een herkeuring to onder werpen. Er zijn gekeurd 20 honden en 17 karren, en afgekeurd werd e.n horjd weke te jong was. De meest-en voldoden evenwel nog niet aan de vereischten, voor wat ka: en tuig betrof, en deze zal een nieuw nummerbewijs wore en arg* geven, nadat ales in o.de is gebracht, wat vóór 1 Maa.t :s. geree.l moe. zijn. De Zwemvereen. Poelmeer" houdt hare leden-, evens fe.stvergadeiing, op 21 Februari a.s. in Hotel „Het Wit te Huis", en een ie le: houd d. ze avond welke altijd bij uitat k gezellig is, vrij. Voor zoover geen uitnoodiging ontvan gen is, zijn kaaiden aai te vragen bij ciea secretaris, den heer van lngen Sc Ke nau. Inlusschen bre.ngc iede: ld een in troduce („ds^.i.ant ld) mee wat gezien het groote aantal volksharten per jaar, worat een mooi sociaal y,erk door de Zwem v ei e eniging verrch t Zuster Victor, de zoo zeer be minde wijkzus.e: der Wijkverpleging voor alle gezindten, die reeds eniger tijd ernstig ongest.kl is, is in zooverre aan de beterende hand dat zij voor algeheel herstel tijdelijk naar het bui- tenianu ncopt te vertrekken. Wij ho pen dat zij weer geheel hersteld haar werk „van dienende liefde' zai kun nen waarnemen. Intusschen komt het o-ns gewenscht voor, met het oog op de groei der gemeente, dat een xweed2 zus-er worcit aangesteld. Of het financi eel mogelijk is, is een twegde vraag. lieden herdenkt de heer J. de Jonge, tuinman van Endegeest, zijn zilveren ju bileum als zoodanig. Hij- werd hedenmor gen 11 uur door den geneesheer-directeur op hartelijke wijze gelukgewenscht en ont ving van dezen een enveloppe met inhoud. Van zijn collega's en het overige perso neel ontving hij een pendule met vazen, en een fauteuil, waarbij hij op hartelijke wijze werd toegesproken door den heer De Wit. RIJNSBURG. De vereen, voor Zie .en .u.s. -rpla ging „Draagt Elkanders Listen" hield gistel avond een algemeen: leilenverga dering in de zaal achter het Weeshui! alhier. De voorz., Ds. Altena, verzocht de aanwezigen te zingen Ps. 100 1 en opende daarna de verg .dering met ge bed .Vervolgens lus de voorz. de Gelij kenis van ei en EarmhaiKigen Samari taan en hield aan do hand hiervan een openingsrede. In het bijzonder de d spc uitkomen, clat de verplichting tot ha Bi verleenen aan den naaste do leden moest bewegen lid te worden en niet het vcorrecnt in geval van nood hulp te ontvangen. Indien dit meer werd in gezien, zou o ok ee belang deling in ae vereeniging en hei medeleven grea ter zijn. Dan zou mei lid zijn en bUg- ven, om waai- te maken Go.ls Woord ,„Waar liefde woont, g .biedt de Heer Zijn zegen". Op verzoek van den voorz. las daar na de seer., Dr. H. G. Jonker, de notu len van de vorige vergadering, die on gewijzigd werden vastgesteld en bracht deze het jaarverslag u t. Bij de overdenking van het jaar 1927, zei de secretaris, door een dankbaar gevoel te> zjjn overvallen. Nutt'ge en noodzakelijke ding n konden weder aan de leden worden verstrekt, en deden de vereeniging te meer waard sieren. I-Iet getal gezinnen is gelijk geble ven, evenveel als er werden 'afgeschrer ven, traden er ook weer toe. Bedroe vend was, dat niettegenstaande de ge ringe contributie en er mee: dan de reglementair voorgeschreven lankmoe digheid was betracht, toch nog zeven gezinnen wegens wanbetaling moesten worden geroyeerd. Uitbetaling was ge slaan voor 963 ver- pleegdagen, achttien maal was de zie kenauto gebruikt en vijftien maai een luxe auto. Op 25 Juni j.I. trad de cereen. toe tot de icderatie van vereonigingeo vos.i z ekenhuisverpleging en voor zieken zorg in Nederland 10 Leiden, waardoor de vereeniging kan worden hescnouwd als rechtsp ersoonlijkh i i te bezitten. Ook werd de \e.eea. ingeschreven bij het handelsregister. Spr. eind.gde zijn verslag met de be de, dat de vereen, telken jare vooruit moge gaan en veel nat afwe:pen. Dit is alleen mcgciijk, wanneer al.e.i eendrach telijk samenwerkenen hun vertrouwen stei.en op een Aimacht.ge en Zijn ze- •Ten af-meeken. J e voS'iz. .T fe ion secr-, hartelijk oor uiciu ungeo.UJ. vers-ag. Het verslag van den penningm., d'eo heer D. van Biezen, bepaalde zich tot het geven van de cijfers. De ontvang sten overtroffen de uitgaven met f222,98, waardoor het batig saldc gestegen tot f 1.046,81. Het reserve fonds is verhoogd tot f141,85. Nadat de heer A. in 't Veld namens de commissie voor het nazien van de rekening had verklaard, dat boeken en bescheiden geheel in orde waren be vonden, werden rekening en verant woording van den penningmeester goed gekeurd, en bracht de voorz. hem dank voor liet gehouden beheer, en die com missie voor haai- onderzoek. Als bestuurslid werden herkozen de heeren F. de Vletter en D. van Biezen, terwijl benoemd werden tot lid van de commissie voor het nazien van de boe ken van den penningmeester voor het nieuw ingetreden jaar, de heeren P. Kort Jr., A. in 't Veld en J. Wessel. Bij de rondvraag wees de heer den iHoed er op, dut voor trampersoneel het personeelslonds geen vergoeding geeft, als men lid van een vereeniging ais aeze is. Hij vroeg of het niet ge wenscht was in dezen tót een vergelijk te komen. De voorz. zegde toe, dat hiertoe on middellijk stappen zouden worden ge daan. Nadat nog was gezongen Gez. 96, sloot de voorz. ide vergadering met ge bed. WOUBRUGQE. De heer J. N. alhier, passeerde per fiets den Heerenweg alhier, en zocht schuiling voor den sterken wind achter een wagen met stroo, doch be merkte niet, dat achter twee tegen ko mende auto's, waarvoor hij week, nog een eerde was; zijn rijwiel werd ver nield, en zelf bekwam hij ernstige won den. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 14 Febr. .Jan Leene, reiziger. Haar lem, Kleverlaan 90. R.-C. Mr. G. Sluis Cur. Mr. Sil'vaijn Groen, Haarlem; Pieter Dekker, fouragehandelaar, Oosthuizen. R.-C. Mr. G. Sluis, Cur. Mi F. van der Goot, Haarlem; N.V. Johan Sliekers Handel-Mij., Haarlem, Rijksstr.weg 41, oud Schoten. R.-C. Mr. G. Sluis, Cur. Mr. J. Deenih Haarlem; J. Verzijlterg, bouwer, Haarlem Noord Timorstr. 171. R.C. Mr. G. Sluife Cur. Mr. M. van Toulon van der Koog, Haarlem. J. Helsdingen, hotelhouder. Zand- voort, Hcogeweg 23. R.-C. Mr. G. Sluis Cur. Mr. Jan .Gerritsz, Haarlem. Opgeheven, wegens gebrek aan actief: 14 Febr. A. \V. Christoffels, Haarlem; M. J. Stieva, Hoofddorp. STADSNIEUWS. ZILVEREN JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer A. I. Witmans, in dienst van de ge meente kwam als brugwachter om onge veer een jaar later te worden benoemd tot agent van politie- alhier, welke betrekking hij thans nog vervult tot eigen voldoening en tot volle tevredenheid van zijn chefs. Hij werd hedenmorgen 10 uur door den burgemeester en daarna om 11 uur door den wnd. commis., den heer Balfoort, ge complimenteerd; overigens had de her denking van dit jubileum in den hulselij- ken kring plaats. TRAMVERTRAGING. Gisteren heeft onder Voorschoten het electrisch tramverkeer ongeveer 20 minu ten stilgestaan, wegens een defect aan de bovenleiding. Op den Rijnsburgerweg bij de Post- hrug heeft gisteren een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto, bestuurd door C. J. S. en de Oegstgeestertram. Bei de voertuigen werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. Laatste Berichten. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. liet Gerechtshof te Arnhem heeft heden de verdachten in de Culemborgsch moord zaak Sweeris en Vroege vrijgesproken. SCHIP GESTRAND. Op de Makkumer waard is een der Stan- vriesbooten gestrand. De sleepboot Nep tunes is heden van Terschelling ter assis tentie vertrokken. Deze hoot is de Dokkum II van de N.V. Scheepvaart Mij. Holland-Friesland, v.h. Stanvries, op weg van Rotterdam naar Leeuwarden. Aan boord bevinden zich 5 leden der bemanning. SCHIPBREUK. Men meldt uit Volendam: Hedenmorgen geraakte de Bunschoter botter Bu. 187, schipper, J. Elokhute in een vliegenden storm. De giek brak midden door en een der stukken kwam den schipper tegen het been, waardoor hij een ernstige beenbreuk bekwam. De 22-jarige knecht kon niets anders deen dan voor anker gaau, tem de Bu. 73 om hulp te vragen. De Bu. 73 kon echter onmogelijk ver binding krijgen en zeilde toen naar Vdr j/endam cm daar hulp te halein. Aan de V.D. 202 gelukte het toen na veel moeite, de Bu. 187 te bereiken. Tegen 12 uur hedenmorgen werd het behouden in de haven van Volenidam binnengesleept. De schipper werd, na dat het eerste verband gelegd was, naar het z.exenhuis te Purmerend over gebracht TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) H. F. A. VAN LINGEN. BATAVIA, 16 Febr. (Aneta-V.D.) Over leden is de heer H. F. A. van Lingen, een der oprichters van Indo-Europeesch Ver bond. DE VACATURE-ZAALBERG. BATAVIA, 16 Febr. (Aneta-V.D.) De heer Zaalberg zal in den Volksraad worden opgevolgd door den leeraar aan de H.B.S. te Weltevreden Dr. P. J. van Loo, die hem op de lijst opvolgt. VISSCHERSVAARTUIG VERGAAN. LONDEN. 16 Febr. (V.D.) De te Fleet wood thuisbehoorende stoomlogger „Briar- lvn" is hedennacht omstreeks een uur nabij het eiland St. Kilda aan de weste lijke Hebriden vergaan. Men vreest, dat de acht leden der bemanning zijn omge komen. EEN LAWINE BIJ CHAMONIX. PARIJS, 16 Febr. (V.D.) In het dal van de Arve nabij Chamonix is op den straat weg tusschen Argentieres en Valorenne een lawine neergestort. Het verkeer tus schen beide plaatsen is gestremd. ERNSTIGE BOTSING TE BERLIJN. BERLIJN, 16 Febr. (V.D.) Gisteravond omstreeks elf uur heeft op den hoek van de Franz Jozef-strasse en de Friedrichs- strasse een ernstige botsing plaats gehad tusschen een tramwagen en een auto. De botsing was zoo hevig, dat beide voertuigen zeer ernstig beschadigd wer den. Een en twintig personen werden ge wond, van wie eenigen ernstig. Twee vrou wen en een man moesten naar het zieken huis worden overgebracht. De oorzaak van de botsing is tot nu toe onbekend. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 15 Febr. Ons Belang. Sel- aerij 7,109, pieterselie 6.409. roode kool 24,9033, savoye kool 22,4028, groene kool 2,403, alles per 100 st. Spruiten 2932, postelein 2831, witlof 2528, uien 18,4020. boeren kool 2530. waspeen 11,4013, kroten (gek.) 1617, alles per 100 Kg. KOUDEKERK, 15 Febr. Eieren en Pluimvee. Aanvoer 2474 eieren. Prijs: Kippeneieren 78,10, eendeneieren 77,50, per 100 stuks. Hanen 1—1,75, per stuk. GOUDA, 16 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 60 partijen. Prijs met rijksmerk le kw. 5457, 2e kw. 5053; zonder rijksmerk le kw. 4952. Handel vlug. GOUDA, 16 Febr. Eierenvelling. Aanvoer 375 partijen. Prijs: kippen eieren 6,507,50, eendeneieren 7, per 100 stuks. Handel matig. HALFWEG, 16 Febr. Eierenvelling. Aanvoer 10.000 suks. Prijs: Kipeieren 7,307,80, eendeneieren 6,406,90. Handel vlug. AMSTERDAM, 16 Febr. Oliën. Raap olie: vliegend 52, Maart 48 X, 48. Stem ming kalm. Lijnolie: vliegend 34>»; Maart 31, 30%, 31; April 31%, 31; Mei Aug. 32%; Sept./Dee. 33%. Stemming lusteloos. Telegralisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 Februari. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,8 te Toulouse. Laagste barometerstand 734.9 te Kinn. Verwachting: aanvankelijk afne mende. later opnieuw krachtige of stormachtige westelijke tot zuidweste lijke wind, zwaar bewolkt of betrok ken met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk aanvankelijk nog, en later opnieuw regen. Aanvankelijk iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 760. LUCh. "PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Donderdag 16 Febr.: 5.41 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn t 59.28 Londen* 12.117« New-York 2.48sl/«4 Parijs 9.761/. Brussel 34.587* Züricb 47.78 Praag 7.367» Rome 13.15 Madrid42.24 Oslo66.177» Kopenhagen 66.50 Stockholm f 66.65 Ween en 36.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3