DE FAAM's Kleediiipagazijaeit, LEIDEN, Viscltmarkl 1G-17 bleef aan bod op 65.000 op welk bedrag de baan werd afgeslagen. Vele bekenden uit de Wielerkringen waren bij de veiling tegenwoordig. Alleen door den oud-president commissaris den heer H. v. d. Burg, werd een bod gedaan tot een bedrag van ƒ60.000. De gunning zal plaats hebben op Dinsdag 14 Februari a.s. des middags om 2 uur eveneens in het Venduhuis der Notarissen. Sven Hedin in goeden welstand. Wolff seint uit Berlijn: Naar uit Stockholm wordt gemeld, heeft mej. Alina Hedin, zuster van Sven Hedin, van haar broeder het volgende telegram ontvangen: „Hami gelukkig aangekomen, na een moeilijke reis. Alles zeer goed. Gaan spoe dig verder naar Urumtschi. Alle vrien delijke brieven ontvangen. Ook andere af- deelingen behouden en wel. SVEN HEDIN." De onbewaakte overwegen. Gisteren middag heeft op een onbewaakten over weg tusschen Maarssen en Breukelen een ernstig ongeluk plaats gehad, meldt het „U. D." Een bediende van de firma Al- bert Heyn te Utrecht wilde op de fiets den overweg passeertn, toen hij gegrepen werd door den éneltreifi yan Amsterdam naar Utrecht, die daa^- 6m 2J1 moet arri- veeren. De man werd door de locomotief gegrepen en een eind weegs meegesleurd. De trein stopfee onmiddellijk en het per soneel hield zich met het slachtoffer, dat zeer ernstig gewond was, bezig. Er kwam echter spoedig hulp opdagen en met een kwartier vertraging kon de trein naar Utrecht verder gaan. De toestand van den wielrijder is zorgwekkend. Storing op den electrischen trein. Door het breken van een voedingsdraad op de lijn der Z.H.E.S.M. tusschen Veen- weg en Pijnacker is de trein die om 16.53 uit Den Haag was vertrokken, stil blijven staan en pas om 18.13 uur in Rotterdam (Hofplein) gearriveerd. Hierdoor ontstond een tekort aan ma teriaal voor de treinen welke van het Hofplein moesten vertrekken. Om 17.25 was een trein op gewone wij ze van Rotterdam vertrokken, doch pas om 18.15 vertrok de volgende. De draad werd echter spoedig hersteld door een montagewagen uit Leidschen- dam, zoodat voor het verkeer uit Den Haag slechts een trein behoefde uit te vallen. Na 18.13 kwamen de treinen weer op gewonen tijd in Rotterdam binnen. Na 18.45 kwamen ook de treinen in Den Haag weer volgens de dienstregeling binnen. Schandelijk. In den Middelpolder on der de gemeente Nieuwer-Amstel woont sinds jaren een oude schillenophaler, die thans wegens hoogen ouderdom er het bijltje bij neer heeft gelegd. Hij huist daar in een bouwvallige woning, die korten tijd geleden van gemeentewege onbewoon baar is verklaard. Dezer dagen nu heeft volgens het „Hbd." de huurder van het land, waarop de woning staat, het dak van het huisje afgebroken, zoodat de oude man aan weer en wind was blootgesteld en hij den nacht tusschen de vier muren doorbracht, terwijl de regen naar binnen gutste. De buren vonden den man, die zich haast niet kan verplaatsen, verkleumd en verstijfd in zijn daklooze woning en be werkten, dat hij werd opgenomen in het R.K. Tehuis voor Ouden van Dagen te Ouderkerk. RECHTZAKEN. De Kantonrechter alhier heeft heden morgen conform den eisch veroor deeld H. te Zoeterwoude, wegens het afleveren van vervalschte karnemelk, tot 100 subs. 30 dagen en tot 3 maal 4 subs. 3 maal 4 dagen wegens het vervoer van karnemelk, zonder dat dit op de kannen aangegeven stond en zonder dat deze kannen voorzien wa ren van een roerstang. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. De gemeenteraad lieeft besloten tot aanvulling van het ambtenaren- _en werkliedenreglement. Deze aanvulling beoogt, aan de ambtenaren en werklie den te verbieden, hun loon te cedeeren; in bijzondere gevallen kunnen hun voor schotten van gemeentewege worden ver leend. Op voorstel van den heer Yan Kleef (V.BJ, werd besloten, ambtenaren met (een inkomen van meer dan f 2500 uit te schakelen van de groep ambtenaren en werklieden, die voor een voorschot in aanmerking kunnen komen. De grens van een te. verloenen voorschot werd bepaald op 10 pet. der wedde. De tarieven van electrischen stroom voor licht en kracht werden verlaagd met resp. 5 en 4 ct. per K.W.U. De plannen voor den bouw van eeo nieuw gemeentehuis, ontwerp van den architect D. L». Landman, werden aan genomen, zooals reeds door ons ver meld. HILLEGOM. Gistermiddag 3 uur reed op den straatweg de heer Cardon met zijn zoon op een motorrijwiel, toen er juist een door vier beambten voortgeduw de handwagen der N. Z. H. T. M. aan kwam. De heer C. wilde uitwijken voor de zen handwagen, doch in de bocht bij de Kalksteenfabriek naderde een auto. Hij reed tengevolge daarvan den arbei der Otte aan, die een eind meege sleurd werd, terwijl de motor over den kop sloeg. De drie slachtoffers werden in de Kalkzandsteenfabriek binnengedragen waar bleek, dat O. ernstig aan armen en beenen verwond was, en.de beide M otorrijders een hersenschudding had Jen bekomen. Zij werden per ziekenauto naar bet ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Hun toestand was hedenmorgen zorgelijk. LIS3E. Door dén heer Grullemans als voorz. van Blcembol'encultuur, afd. Lisse werd gistermiddag om 2 uur een bloe mententoonstelling geopend, in de ge bouwen van H.Ë.G., dia in alle op zichten geplaagd mag hee'en. Men waant zich in een tooverland en llaat op zich inwerken de kleurenpracht daarmede men aan al'le kanten om ringd wordt. Het goheel illustreert zeer •duidelijk, hoe ver ook de techniek in de bollen were' cl is doorgedrongen, hier meer speciaal in het vervroegen. Men ziet soorten aangevoerd in pracht con ditie, waarvan men voor 5 of 10 jaar het onmogelijk zou geacht hebben ze reeds in het begin Februari te hebben. De heer Grullemans ging in zijn ope ningswoord een 50-tal jaren térue in z'n verbeelding en herinnerde zich de ouderwetsche tentoonstellingen in „De witte Zwaan" te Lisse, waar alles even stijf en houterig was opgesteld als een regiment soldaten. Als we nu eens rond zien, zijn wij in een bloementuin], alles geur en fleur. Hij brengt vooral het jon gere geslacht hulde voor hetgeen ze hier gepresteerd hebben, en wekt ze op om op den ingeslagen weg voort te gaan. Hi] hoopt dat de tentoonstellings commissie per mam ent zal' zijn; ze heeft zich reusachtig van haar taak gekweten en mocht er nog iets te leeren zijn ge weest, dan kan dat een volgende maal in toepassing worden gebracht. Hij orengt dank aan het H.B.G. be stuur voor het afstaan der loodsen, en hoopt dat men er de volgende keer ook weer tce bereid zal zijn. Ten slotte over handigt spr. aan de fa. Gebrs. Vree burg een zilveren beker, aangeboden door de Gemeente Lisse om aan die fa. te schenken, die de grootste inzending zou hebben. Hierna verklaart hij de tentoonstel ling yoor geopend en geeft aan den heer Krelage, voorz. van het Hoofdbestuur der Algem. Ver. voor Bloembollencul tuur te Haarlem, het woord. Deze sluit zich geheel aan bij de woor den van den heer Grullemans, en spreekt ook zijn voldoening uit over de fleurige tentoonstelling van thans. Als wij echter in aanmerking nemen dat Lissè is het centrum van de bloem bollencultuur (zooals Lisse's poststem pel dat meldt!en dat in Lisse het cen- jtrum is van de wetenschap en weten schappelijke ontwikkeling van ons vak (Tuinbouwschool!, dan was Lisse zoo'n tentoonstelling minstens aan zich zelf verplicht. Het volgend jaar zal het 50 jaar geleden zijn dat de afd!. Lisse werd opgericht; dat dit dan een aan leiding zij tot het organiseeren van een jubileumtentoonstelling, Lisse waar dig. Hij wenscht de Lissers veel1 succes. Alsnu kómt nog aan het woord heer v. d. Eerde, voorz. van het Win- kelbeurs-Comité „Lisse Vooruit". Hij dankt voor de uitnoodiging, en is blij dat deze tentoonstelling gelijk valt met de winkelbeurs. Hij memoreert het feit, dat het Winkeïbeurscomité feite lijk dien stoot gegeven heeft tot het organiseeren van deze tentoonstelling. Spr. wenscht als middenstander den in zenders veel succes, want uw welvaart is de onze, en verzoekt met het oog op de Winkelbeurs die gelijk gehou den worat„Geef ons een goede kans". Hiermede was de openingsplechtig heid afgeloopen en begon de officieele ommegang. Een beschrijving van de verschillen de stands krijgen de lezers van mij niet; ze moeten zed maar komen, waartoe tot en met Zaterdag a.s. nog volop gele genheid is. Deed ik het wel dan zou ik te veel plaatsruimte in beslag ne men en bovendien ontbreekt uw cor respondent den tgd, aangezien zoo da delijk de winkelbeurs zal worden geo pend waar hij ook bij wenscht te zijn en waarover hrj ook een verslag hoopt te leveren. Met vol vertrouwen beveel ik een be zoek aan deze tentoonstelling aan, als mede een bezoek aan de Winkelbeurs, die in dezelfde loodsen worden gehou den en beiden een bezoek ten yolle waard zjjn. OEGSTGEEST. Treffend sterfgeval. Het katholieke raadslid, de heer A. v. d. Hulst, is hedenmiddag tegen twee uur, terwijl bij zich op weg naar de raadsvergadering begaf, op den Rhijn- geesterstraatweg plotseling onwel ge worden. Hij werd bij den heer v. d. Ameele binnengedragen, waar bij bleek reeds te zijn overleden. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: Donderdagavond 7 uur, Ds. Joh. Jansen van Leiden. VOORSCHOTEN. Gisteravond is er in de Openbare' School Rijndijk, onder leiding van Dr. Wielenga een Evangelisatiesameukomst gehouden. Het onderwerp voor dien avond was: „De Historie ppreekt": De heer J. Santbrink vertoonde met zijn too verlantaarn verschil ende platen van de geschiedenis van het Oude Tes tament, waarvan Dr. Wielenga de betee- kenis op eenvoudige wijze* onder aan dachtig gehoor van de goed bezochte sa menkomst, vertelde. Gezongen werd. bn het begin „Er ruischt langs de wolken", en bij het einde Gez. 33 1 en 3. De samenkomst werd door Dr. Wielenga geopend en gesloten met gebed. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 6 Februari. J. Weijers, Den Haag, Koningstraat 37. Rechter-commissa- ris: mr. J. A. F. van Asperen; Cura tor: mr. J. J. Koeleman. J. Sondaar, Den Haag, Scheelel- doelfflnyen 66a, Reehtei>commissaris: mr. A. S. Rueb; Curator: mr. jhr. E. C. IJ. van Doorn B. Havenaar, sigarenwinkelier, te Delft. Peperstraat 1113. Rechter commissaris: mr. jhr. H.'O. Feith; Cu rator: mr. A. N. Nicol Speyer. Th. J.- J, Uljee, koopman, te Voor hout, Rechter-commissaris: mr. A. Kuhn; Curator: mr. G. W. Bannier. I. Hamme, koopman, Den Haag. Spinozastraat 48. Rechter-commissa- ris: mr. F. J. A. Hijink; Curator: mr. C. Verweij. S. Leman Sr., reiziger in melk producten, te Leiden, Rijnsburgerweg 83. Rechter-commissario: mr. W. Fick; Curator: mr. B. W. J. Paauwe H. de Roo, wijnhandelaar, te Delft, Oosteinde 172. Rechter-commis- saris: mr. G. Scholten; Curator: mr. J. v. d. Ven. I. Bino, koopman, Den Haag, Ged. Gracht 60. Rechter-commissaris: mr. H. W. E. Klop; Curator: mr, H, Smalhout. Opgeheven: L. van Eijnsbergen, te Scheveningen J. P. de Wit, Den Haag. P. van Pruissen. te Boskoop L. A. Gircour Jr., Den Haag. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Wis- en Natuurkunde (K.) de heer J. P. Parijs (Den Haag). STADSNIEUWS. DE DIëSVIERING. Dank zij de uitstekende en uitgebreide ordemaatregelen was het hedenmiddag mogelijk, dat bij. de rectorale oratie in 't groot auditorium der Universiteit allen hun plaats rustig konden innemen. Juist toen het Collegium van het I.eidsch Studentencorps had plaats genomen, kwam H.K.H. Prinses Juliana, vergezeld van Jhr. Baud en enkele studievriendin nen binnen en nam op de 9e rij plaats. Onder de Profesoren was aanwezig Prof. Einstein. Verder waren aanwezig de Cu ratoren Mr. Dr. Jhr. de Gijselaar, Jhr. Mr. R. Feith, Jhr. Ruys de Beerenbrouck, de jongste curator, Mr. A. van de Sande Bak- huyzen en de nieuwe secretaris van het curatorium Mr. P. J. Idenburg. Van het Gemeentebestuur waren met den burgemeester aanwezig de wethou ders Tepe en Reimeringer. Ook waren nog aanwezig de garnizoens commandant Overste Kist en de waarn. Commissiaris van Politie Balfoort. Om 10 minuten voor 2 werden de deu ren gesloten. De woorden gewijd aan de nagedachte nis van Prof. Lorentz werden door alle aanwezigen staande aangehoord. ASTRONOMISCHE TENTOONSTELLING. Wij vernemen dat tijdens het Interna tionaal Astronomisch Cpngres dat in Ju li alhier gehouden wordt de firma Bur- gersdijk en Niermans in 's-Gravenstein een tentoonstelling op Astronomisch ge bied zal organiseeren. Laatste Berichten. INBRAAK TE SCHEVENINGEN. Men meldt ons uit Scheveningen: Hedenmorgen omstreeks 5 uur hoor de een politieagent, die door de Bad huisstraat liep, achter een schutting geld tellen. Het bleek hem, dat een tweetal personen daar bezig waren, van wie de een de vlucht nam. De politieagent schoot met zijn revolver, doch hoewel hij getroffen was, kon hij toch nog vluchten. De andere inbreker werd gearres teerd en op hem werden gevonden 'n geladen revolver en een compleet stel inbrekerswerktuigen. Hij had 150 gouden ringen, 30 gou den horloges en vele andere gouden en zilveren voorwerpen in zijn bezit, die afkomstig waren van een diefstai in den goud- en zilverwinkel van den beer v. Wijnen op den hoek van de Badhuisstraat en de Harstenhoek- straat. De gewonde is nog niet gearresteerd UITSLUITING IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. Men meldt uit Amsterdam: Hoewel de Hoofdbesturen der Samen werkende Vakbonden in de Kledingin dustrie geen enkele mededeeling van den Bond van Kleedermakerspatroons hebben ontvangen, is den Hoofdbesturen bekend geworden, dat de' maatpatroons besloten hebben de georganiseerde kleedermakers tegen Zaterdag 18 Februari a.s. uit te slui ten. De Hoofdbesturen der vakbonden kwamen hedenmorgen bijeen en beslo ten gezamenlijk wanneer dat noodig mocht blijken, tegen-maatregelen te treffen. Den afdeelingsbesturen der Vakbonden is medegedeeld, dat tot geen enkelen maat regel mag worden overgegaan, dDch Jat de instructies van de Hoofdbesturen moe ten worden afgewacht. Nog deze week zullen de kleermakers worden ingelicht, terwijl in verschillende plaatsen vergade ringen zullen worden belegd. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) VERDUISTERING. MEN ADO, 8 Februari (Aneta-V.D.). De boekhouder-verificateur van den Minahassaraad. de heer Van Diest, heeft 12800 verduisterd. Hij is ge schorst. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta-V.D.) De nieuw benoemde gouverneur van Suriname, de oud-directeur van Land bouw, dr. A. A. L. Rutgers, is onder zeer groote belangstelling met de „Prinses Juliana" naar Nederland vertrokken. MARKTBERICHTEN. KOUDEKERK, 7 Febr. Elerenveiling en Pluimvee. Aanvoer 2006 eieren. Prijs: Kippeneieren 67.80, eenden eieren 6.807, per 100 stuks. Hanen 1.752, konijnen 22.25, per stuk. WOERDEN, 8 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 62 partijen. Prijs: le kw. 49 53; met rijksmerk le kw. 5558, 2e kw. 5154. Handel matig. AMSTERDAM, 8 Febr. Veemarkt. Aangevoeld 262 vette kalveren, le kw. 1,10—1,25, 2e kw. 0,85—1,10, 3e kw. 0.800,95, per Kg. levend gewicht; 137 nuchtere kalveren, 1217 per st.; 940 varkens, Holl.. Overz. en Gelder- sche, le kw. vleeschvarkens 0,720,73, 2e kw. 0,700,72, 1 prima varkens 1 cent hooger, vette varkens 0.700.72. per Kg. slachtgewiclit. AMSTERDAM, 8 Febr. Oliën. Lijn olie: Maart 32. 31 u: Mei/Aug. 33, 33F. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Februari. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 782.3 te Clermont. Laagste barometerstand 733.2 te Ingö. Verwachting: matige tot krachtige westelijke tot zuidelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LUCHr~ - 7i:PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Woensdag 8 Febr.: 5.29 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.22' LondenI2.09\e New-York 2 48'/. Parijs 9.75 Brussel 34.54*/» Zürich a 47.74 Praag 7.36 Rome V\ 13.13 Madrid V, 42.30 Oslo Tv 6602'/» Kopenhagen 66 42'/» Stockholm t>6.62V» Weenen 34.97'/» en welgemoed kunt ge thans Uw werkzaamheden verrichten, want „DE FAAM's" KLEEDING NAAR MAAT op abonnement neemt alle kleedlngzorgen weg, biedt doorloopend groote tevredenheid en Uw gereserveerd geld blijlt onaangeroerd. Maandelijks betaalt U slechts een klein bedrag van Uw inkomen en daarvoor kunt U, geheel naar eigen verkiezing, een uitgebreide garderobe samenstellen. Reeds zeer velen maken gebruik van „DE FAUM's" diensten. Doet evenzoo en wordt ook abonné. De smaakvolle moderne stofien, de chique coupe en onberispelijke afwerking geven aan DE FAAM's MAATKLEEDING een zeer apart cachet. Vraagt nog heden onze conditiën aan en wordt ook abonné. Desgewenscht is onze coupeur aan huis te ontbieden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3