Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van de N. V. Gebr. van Hoek^n's Houthandel, om vergunning tot het uitbreiden van de stoomhoutzagerij in de Waard, op 't perceel, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie N 110. 318, is verdaagd. Leiden, 7 Februari. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. voor vrijheid voor het tot de Ver. St. feehooreride Porto Rico. Gisteren kwam de nieuwe regee ring in Hessen tot stand. Adeluhg, sociaal-democraat, werd staatspresi dent en minister van onderwijs. Uit Praag wordt gemeld, dat het aldaar gehouden partijcongres der Tsjechische fascisten ontbonden is, toen een der sprekers zich aan belee- digingen tegen president Masaryk te buiten ging. De eerstvolgende bijeenkomst der ministers van buitenlandsche zaken der Kleine Entente zal plaats hebben te Boekarest, in de eerste helft van Maart. GEMENGD NIEUWS. Jongens en krijt. Het is dezer dagen gebeurd in een der nieuwe wijken in Am sterdam-Zuid. Jongens van zoo om en bij de tien jaar hadden een stuk krijt in handen gekre gen en hadden daarmee, op vensterbanken en muren geteekend en geschreven. Een paar knapen, „die het altijd heb ben gedaan kregen als gewoonlijk de schuld. De moeder kreeg bezoek van een buurtbewoonster die allerlei lieflijkheden zeide over de jongens en woedend eisch- te, dat moeder met spons en lap het krijt zou doen verwijderen. Hetgeen geschiedde en daarmee had de zaak uit kunnen zijn. Maar er gebeurde nog iets achter de schermen. De jongens kregen van moeder een standje voor hun klodderij. Doch de knapen, ook niet van gisteren, antwoordden: „Is dat nu zoo erg? De groote menschen doen het ook en veel erger, die gebruiken verf, welke er niet af kan en die plakken de muren vol". O, zool Uit den mond der kinderen.... Zeker, wat die jongens hebben gedaan viel niet goed te keuren. Zij hadden een praedagogisch lesje noodig. Maar hoe zullen moeder en vader en het onderwij zend personeel succes bij de jeugd kun nen hebben als volwassenen het slechte voorbeeld geven? Een waarschuwing! Een reeks ongevallen. Zaterdag na den middag en Zondag is het op de stra ten in de hoofdstad altijd nog wat gevaar lijker dan andere dagen, tenminste als het lijstje der ongevallen als een maat staf mag worden genomen. Twee jongens van 6 en 8 jaar, die op de Kattenburgerkade aan het spelen waren, geraakten onder een auto. Beide hadden lichte wonden. Erger is een ongeval, dat Zaterdag avond is gebeurd op de Ceintuurbaan. Twee zusters, die de straat overstaken, zijn onder een auto gekomen. De eene zus ter kwam er vrij goed af, de andere, die eerst naar haar woning was gebracht, is op advies van den hiusdokter naar het Binnengasthuis vervoerd. Zij had tal van wonden aan rug en beenen. De vroüw had geheel onder het voertuig gelegen. De auto is doorgereden. Op de kruising NassaukadeDe Clercq- straat zijn gisteren twee personenauto's in botsing gekomen. Beide wagens zijn zwaar beschadigd. Een 38-jarige vrouw, die in e.n der auto's zat, had wonden aan hoofd en beenen. De beide auto's zijn in beslag genomen. Vrouw verbrand. De 85-jarige wedu we W. te Neerbeek-Beek was Zondag on der de hoogmis alleen 'huis. Waarschijn lijk is zij, aldus de Limb. Koerier, te dicht bij het vuur gekomen, waardoor haar kleeren vlam hebben gevat. De buren heb ben de vrouw levend verbrand gevonden. Behouden binnengebracht. Door Enk- huizer visschers zijn Zondagmorgen al daar in de haven gesleept de vaartuigen „Volharding", kapitein J. Haar en gela den met tegels van Alphen aan den Rijn met bestemming Bafïo en het vaartuig „Vertrouwen", kapitein W. Kallenkoot, met kunstmest van Amsterdam naar Leeuwarden. Beide vaartuigen waren door den storm in het Krabbengat van hun akkers gesla gen, op drift geraakt en op den leidam geloopen. Met een weinig averij kwamen ze vrij. Ruitenkrassers gesnapt. Ook Schie dam mocht zich sinds eenigen tijd in het bezit van een of meer ruitenkrassers ver heugen. Verscheidene ruiten op Broers- veld en Hoogstraat werden reeds het slachtoffer. Gisteravond bemerkte nu een winkelier op de Hoogstraat dat. een jongen een ruit van het bloemenmagazijn der fa. K. al daar bewerkte. Hij wist den jongen te grijpen en leverde hem over aan de politie. Toen een tweetal kameraden van den ge snapte, die eerst op de vlucht waren ge gaan, zich bij den volksoploop voor den bloemenwinkel weer vertoonde, heeft de politie ook hen ingerekend. Zij zijn alle drie 15 a 16 jaren oud. Vergiftig veevoeder. Bij den veehou der Tr. O. te Haarlem stierven een dezer dagen binnen enkele uren na een kort stondige ziekte drie runderen, terwijl drie andere runderen dezelfde ziekteverschijn selen vertoonden. Van deze laatste ie ten slotte nog één rund uit nood geslacht. De dierenarts meende in verband met de verschijnselen bij de zieke dieren en met de ondervinding bij de sectie opgedaan, met vergiftiging te doen te hebben, voor al ook omdat het hooi bedenkelijke afwij kingen vertoonde. Prof. dr. Wester, hoog leeraar te Utrecht, in consult geroepen, deelt voorloopig dezelfde meening en zal verder door bacteriologisch en chemisch onderzoek trachten uit te maken in hoe ver het bewijs daarvan te leveren is. In den laatsten tijd is meer en meer geble ken, hoe gevaarlijk hooi voor het vee kan zijn, wanneer daarin rottende bestand- deelen worden aangetroffen of indien daarin cadavers van katten, ratten, kippen of andere dieren verzeild geraken. Het zelfde is onlangs gebleken te Bemeler in Limburg, waar een achttal paarden aan een dergelijke vergiftiging ten offer vie len, welk geval toen eveneens door prof. Wester is onderzocht. Paard op hol geslagen. Te Enschedé is gistermorgen de 42-jarige broodventer E. Assink door het op hol slaan van zijn paard onder den wagen geraakt en ge dood. Botsing tusschen auto en tram. J.l. Maandagmorgen is de stoomtram Koude- kerke—Middelburg door een vrachtauto met melkbussen aangereden. De materi- eele schade was vrij groot. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Door een kogel getroffen. Bij het doo- den van een rund met een schietmasker werd te Middelburg de slagersknecht T., door een kogel getroffen. De man is in het gasthuis opgenomen. Lijk gevonden. Men herinnert zich misschien, dat op het eind van 1927 twee jongens in de buurt van Ferwerd door het ijs zijn gezakt en verdronken. Een hunner werd gevonden, de andere bleef zoek. Thans is ook zijn lijk het is de 13-jarige W. Rozema uit het kanaal op gehaald, dicht bij de ongeluksplek. Ongeluk op school. In een openbare lagere school aan de Hommelstraat te Arnhem moest gistermorgen een jongen voor het bord komen. De jongen talmde daarbij lang omdat zijn voet vastzat tus schen de latten van de bank. Bij de po gingen van den onderwijzer om hem te bevrijden, werd het been van den jongen op twee plaatsen gebroken. De éénmanwagens. Naar Het Volk meldt, zullen de éénmanwagens op lijn 4 te Amsterdam krachtens een dezer dagen door de tram-directie genomen besluit, verdwijnen en zal de exploitatie van deze lijn, met het gewone materieel in de druk ke uren met motorwagens en bijwagens, wagenbestuurders en conducteurs, wor den voortgezet. Dit zal, is het blad wel in gelicht, geschieden met ingang van Don derdag 16 Februari. Voorts verneemt het blad, dat het in het voornemen ligt, het wagenmaterieel, dat uit den dienst van lijn 4 zal verdwij nen, op genoemden datum in gebruik te stellen op de nieuwe lijn 21. Op die lijn zal dan uitsluitend met éénmanwagens gereden worden. 'Doodelijk ongeval. Gistermiddag wa ren in de Corn. Crusemanstraat te Am sterdam twee mannen bezig met het dres- seeren van een paard, dat voor een z.g. „afrijdbrik" was gespannen. Op een gegeven moment raakte de hal ster van het paard los en toen een van de mannen het wederom wilde vastma ken, werd het dier schichtig en wierp den man een eind op zij. Ongelukkig kwam hij juist tegen een wagen van lijn 16 terecht. Hevig aan het hoofd gewond werd de man opgenomen en naar het Tesselscha- de-ziekenhuis overgebracht, waar hij heel kort na aankomst aan de hekomen ver wondingen is overleden. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. In die gister gehouden vergadering Tan den Raad der gemeente is besloten om over te gaan tot dien bouw van een nieuw Raadhuis. Het nieuwe Raadhuis zal gebouwd worden op het voormalig sportterrein tvat reed6 eerder door tie gemeente «afgekocht is. HAZERSWOUDE. Een 13-jarige diochter van de B. in het Westeinde, geraakte met haar rijwiel' in de Westvaart in de omge^ ving van de woning. Haar zuster zag vanuit het raam van de woning het ongeluk gebeuren. Terstond werden tnaatregelen tot redlding genomen, met het gelukkig gevolg dat het meisje weer behouden op het droge werd ge bracht. De Harmonie* van deze gemeente gaf in het lokaal „Salvatori" een goed geslaagde* uitvoering, onder leiding van haar Directeur, d'en heer M. Bolder- dliik van Leiden. De opkomst wasgoed JDe vooTZ. dj3 heer A. Harker, open de met een welkomstwoord, waarop de die Harmonie het programma, dat uit 8 nummers bestond, op zeer verdienste lijke wijze ten gehoor©* bracht, en aan de opgekomenen een avond van kunst Eienot verschafte. De vcorz. sloot m*et een woord van dank voor de betoonde belangstelling «die samenkomst. Woensdag a.s. des avonds 7 uuc zal er D.V. in het lokaal achter de Geref. Kerk een gemeentevergadering Worden gehouden, waarbij hoopt op te treden de heer Vermolen van 's- Gravenhage, om te spreken over de Zending. OEGSTGEEST. Gisteren wta het 25 jaar geleiden dat G. Blijleve as ma^.zviiGe-i:endeoii Lndeg. esi 111 furie i e t.a 1 e*a z>Jah ie eiWcChvK.n was, is de e «ag n.e, o.ijtf gemerkt vuub^gegaan, imegeimecl is het een grootsche huldiging geworden. (Omstreeks half twaalf werd hij gecom plimenteerd door den w.n. Dir., Dr. A. Oort, die hem schetste als.een verdien stelijk man" en ijverig werker, en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Vervoleens werd hij gehuldigd door personeel en collega's, die hem een fciam-er-ameublement aanboden. Hij kreeg verder vrijaf, om dezen idlag lm huiselijken kring te vieren en (ook daar heeft hij deze dag prettig her dacht onder een schat van bloemen en cadeaux, o.a. een prachtige taart van Dr. Timmermans. Dr. Oeberius Kapteyn alhier, arts aan het Acadi. Ziekenhuis te Leiden, (heeft zich gevestigd te> Leeuwarden. SASSENHEIM. Woensdag 15 Febr. a.s. zal in „Concordia" voor de A. R. Prop.-Club optreden de heer W. Warnaar met het onderwerp: „Onze gedragslijn voor'29" In o*ns blad' van Zaterdagavond zul- llen per advertentie nadere bijzonder- bedien voor deze vergadering wordjen bekendi gemaakt. Maandagavond half 8 heeft in „Concordia'' de openbare jaarvergade ring dier Geref. J. V. plaats. ZOETERWOUDE. Gisteravond werd alhier op den Hoogen Rijndijk aangetroffen een klein •Reisje, dat blijkbaar de ouderlijke* we ning nilet meer kon vinden. Zij werd i'ij den veldwachter gebracht. Het kos? te dezen zeer veel moeite uit de kleine te kunnen begrijpen van waar zij kwam Eindelijk wist men uit hare verklarin gen op to maken, dat ze to Leiden thuis behoorde, en is zij aldaar bij hare ouders op het Levendaal terug gebracht Het bleek de 8-jartee M. M. te zijn, een "meisje dat niet geheel normaal is. Aan mej. C. M. Teljeur is op haar verzoek eervol ontslag verleend als as dstente* bq de Openb. School alhier op 1 Maart a.s. De commissie tot wering van schoolverzuim, benoemde uit haar mid den reep. als voorz. en sear., de heeren Schouten en Roos Bij die politie werd alhier ©eni ge diag*.n geleden aangifte gedaan door den veehouder van der H. dat hh zijn waakhond vermiste. Daar dehona blijkbaar van den ketting was losge maakt, meende men met kwaadwillig heid te doen te hebben. Gisteren werd <de hond in een wijk nabij hei erf ver- dronKon verug gevonden. Een raadselachtig geval. Gedurende de maand Januari zijn alhier bij de arbeidsbemiddeling 49 werkzoekenden ingeschreven. 5 hun- •ner konden worden geplaatst. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den waarnemend Kantonrech ter, Mr, M. .Vos, stond gisteren als eerste delinquent terecht J. L., auto bus-ondernemer te Alphen aan den R ij 11, die voor zijn dienst Wou- brugge-Ter Aar een andere dienstre geling onder het publiek had doen verschijnen als door Ged. Staten was goedgekeurd. Bekl. was verbaliseerd, toen hij op een niet op zijn dienstregeling ver meld uur naar Alpheen had laten rij den. Als getuigen werden ^gehoord ver balisant Mulders, en de chauffeur Schijf, die het verbaal bevestigden. Do ambtenaar eischte 15 of 15 la gen. De Kantonrechter stelde het von nis 14 dagen uit. J. J. M. B. te Apeldoorn stond in tweede instantie terecht voor het feit, dat hij bij den brand op de Jan van Houtkade door een afgezette weg was gereden. In een vorige zitting had hij gezegd, dat hij de afzetting niet had gezien, maar direct gestopt had, toen hij het gezien had. Nu werd gehoord de verbalisant Brandt, die verklaarde, dat hij alleen de afzetting vormde en meende, dat hij had moeten stoppen, omdat er menschen stonden. De ambtenaar eischte 5 of 2 da gen, waarop de Kantonrechter het vou nis 14 dagen uitstelde. F. A. v. B. te Ou w er kerk a. d. A co s t e.l stond eveneens wederom te recht wegens het feit, dat hij zooveel schapen in een wagen had vervoerd, dat een schaap door een rund was doorgedrukt. De verbalisant v. d. Berg. die nu ge hoord werd, verklaarde, dat er voor 15 schapen veel te weinig ruimte was. Het doode schaap had het schuim op den mond. Verdachte ontkende wederom het feit. De ambtenaar eischte 30 subs. 20 dagen, waarop de Kantonrechter ver dachte tot 25 subs. 10 dagen veroor deelde. M. L. te Amsterdam, had bij het Groene Kerkje te Oegstgeest de bDtht te snel genomen, zoodat hij bij de gladheid dwars over den weg was ko men te staan en een aanrijding had veroorzaakt. A's getuige werd nu gehoord de koopman Dotsch uit Amsterdam, die in tegenstelling met twee de vorige maal gehoorde getuigen, verklaar ie, dat verdachte niet harder reed dan 20 K.M. Hij had bij verd. in den wagen gezeten. De ambtenaar eischte 10 of 5 da gen hechtenis, waarop de Kantonrech ter verd. tot 5 of 5 dagen veroordeel de. ACADEMIE -NIEU W S. Geslaagd voor het doctoraal exa men genees^uiule, de heer J. C. van Heil te Den Haag. - Geslaagd voor het doctoraal exa men rechten, de heer N. H. Brummel- kamp, te Leiden. Laatste Berichten. BEGRAFENIS G. VAN DER VALK BOUMAN. Hedenmiddag had onder groote be langstelling op de begraafplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Leiderdorp de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den heer G. van der Valk Bouman, in leven burge meester van. Leiderdorp. Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij op verschillende burgemees ters van omliggende gemeenten, ver tegenwoordigers van corporaties waarvan de overledene bestuurslid was en het voltallige gemeentebestuur Achter de haar liepen de verpleeg den van het kinderhuis „Voordorp". Aan de groeve werden overeenkom stig verzoek van den overledene geen bijzondere toespraken gehouden, doch werd gelezen Matth. 25. In verband hiermee wees Ds. Mondt in het bijzon der op de roepstem, die ook van deze groeve uitgaat om te waken, opdat wij bereid zijn wanneer de Zoon des Men schen komt. Deze begrafenis spreekt van rouw en droefheid; wij moeten afscheid ne men van het Hoofd onzer gemeente, Doch tevens worden wij er aan herin nerd, dat de Koning komende is. Wij staan thans aan het graf van een overheidspersoon, doch er is een hoo- gere Overheid, n.l. Jezus Christus, voor Wiens rechterstoel wij allen een maal zullen moeten verschijnen. Lei derdorp rouwt thans om hem, die heenging, en dien wij liefhadden, doch als onze liefde echt is, laat ons dan ook acht geven op de roepstem des Heeren, die thans hier tot ons uitgaat. Het graf wordt straks gesloten, doch de hemel blijft geopend en we hooren de voetstappen van den komenden Koning. Maranatha, Jezus komt. Ten slotte ging Spr. voor in gebed, waarbij hij in 't bijzonder de achter blijvende familie aan den Heere op droeg. De oudste zoon van den overledene, de heer G. van der Valk Bouman Jr., burgemeester van Linschoten, dankte voor de laatste eer, zijn vader bewe zen, speciaal Ds. Mondt en het Ge meentebestuur van Leiderdorp, het laatste voor de groote eer, liggende in het feit, dat de begrafenis geschied is op kosten der gemeente. Daarna verlieten de aanwezigen diep geroerd den doodenakker. DANKBAAR. De 29-jarige G. A. genoot gedurende eenigen tijd in het Tehuis van het Le ger des Heils aan het Spaarne te Haar lem. Als bewijs van dankbaarheid heeft hij in den nacht van Zondag op Maandag uit een bureau een sigaren kistje ontvreemd, waarin een bedrag in klein geld van plm. 110. Het si garenkistje werd ledig terug gevonden en de dankbare dader is voortvluchtig TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) ZWARE REGENVAL. DJOKJAKARTA, 7 Febr. Aneta-V.D. Gisteravond heeft een zware regenval langs de hellingen van den Merapi overstroomingen veroorzaakt. De hoofdweg van Djokjakarta naai* Solo werd overstroomd. De ringmuur van de suikerfabriek „Gondang Winangoen" is weggespoeld en belangrijke waterwerken in Zuid Klaten vernield. Railbanen werden weggespoeld. MAATREGELEN TEGEN BANDIETEN. NEW YORK, 7 Febr. V. D. Naar uit Mexico-City wordt gemeld, heeft de regeering sterke troepen-afdeelingen, gesteund door vliegtuigen gezonden tot zuivering van de staten Jalisco, Michoacan, Aquascalientes en Colima van bandieten en revolutionairen. De regeering heeft besloten aan hun optreden een eind te maken. DE ZTEL VAN DEN VOLKENBOND. WEENEN, 7 Febr. (V.D.) In ver band met de geruchten omtrent de verplaatsing van den zetel van den Volkenbond van Genève naar Wee- nen, wordt in goedingelichte kringen verklaard, dat de Oostenrijksche re geering geen officieel© of officieuse stap in deze richting heeft gedaan. DE ARBEIDSCONFLICTEN. STOCKHOLM, 7 Febr. (V.D.) De on derhandelingen in de pulpindustrie zullen waarschijnlijk spoedig worden hervat. De bemiddelingscommissie zal Zaterdag bijeenkomen ter bespre king van den toestand met een arbei ders-delegatie. HET ROOVERWEZEN. ROME, 7 Febr. (V.D.) De rechtbank te Palermo heeft 76 leden van de Ra- f ia-ben de tot zware gevangenisstraf fen veroordeeld. Vier werden vrijge sproken. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 6 Febr. Ons Belang. Sel derij 10.1012, pieterselie 7.4010, 100de kool 24.8031, savoye kool 22.1029, groene kool 3.405, prei 6.40 —9, alles per 100 stuks. Spruiten 27 32, postelein 27—32, witlof 2528, uien 15.4018, boerenkool 25—30, kro ten (gek.) 1517, alles per 100 Kg. LEIDEN, 7 Febr. Vette varkens. Aangevoerd 595 stuks, w.o. 544 vette varkens 0.61—0.62, 51 licht soort, 0.56 0.60. Handel matig, enkele zware hokken 1 cent boven noteering. HAZERSWOUDE, 6 Febr. Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 7081 Kip peneieren, 6.507.30, eendeneieren 7 7.50, per 100 stuks; Hanen 1.352.15, per stuk. ZOETERWOUDE, 6 Febr. Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 2890 eieren. Prijzen: Kipeieren 6.507.60, krielkip eieren 5.20, eendeneieren 66.50, per 100 stuks. Kippen 1.55, hanen 1.60 2.10, konijnen 1.052.50, per stuk BODEGRAVEN, 7 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 110 partijen Goudsche kaas, waaronder 99 met rijksmerk, 4485 stuks, wegende 35880 Kg. Prij9 met rijksmerk le soort 5658, 2e srt. 5154; zonder rijksmerk 4852. Han del matig. ROTTERDAM, 7 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 227 paarden, 1114 magere runderen, 980 vette runderen, 1522 nuchtere kalveren, 148 vette kalveren, 218 schapen of lammeren, 4 biggen, 11 bokken of geiten, 4 ezels, 100 graskal veren, 13 overloopers. Prijzen: vette koeien 4648, 39 42, 27—31; ossen 46—48, 39—41, 37; stieren 43—47, 4041, 37; kalveren 85—90, 72X—77X, 60—65. Vet vee: melkkoeien 200405, kalf- koeien 200310, stieren 120480, pin ken 120—150, vaarzen 175225, werk paarden 200325, slachtpaarden 150 —180, hitten 125—200, veulens 80—120, nuchtere fokkalveren 1825, biggen 714, overloopers 1030, slachtkal- veren 814, biggen per week 1.20— 1.40, graskalveren 60105. Overzicht: melk- en kalf koeien flauwe handel, prijzen stationair; paarden trage handel, de prijzen van vorige week konden nauwelijks be dongen worden; biggen slechte han del, lagere prijzen; overloopers kalme handel, prijzen weinig veranderd, slachtkalveren iets meer handel, oude prijzen konden gemakkelijk bedongen worden; graskalveren slappe handel en nauwelijks prijshoudend. PURMEREND, 7 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 210 vette runderen, 0.75 1 per Kg.; 216 melk- en geldekoeien 120350; 15 stieren; 34 paarden, 100 200, per stuk; 14 vette kalveren, 1.50 1.65 per Kg.; 621 nuchtere kalveren, voor de slachterij, 1340, voor de fok kerij 1230; 500 vette varkens, voor de slachterij, 0.580.64, voor de zoute- rij, 0.510.54, per Kg.; 89 biggen, 22 32; 147 schapen, 1015; 1215 lamme ren, 2840, per stuk. Overzicht: vette runderen, melk- en geldekoeien, vette kalveren, nuchtere kalveren (voor de slachterij en fokke rij), lammeren, handel matig; vette varkens (voor de slachterij en voor de zouterij), biggen, schapen, handel vlug. PURMEREND, 7 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 18 kleine fabriekskaas, met rijksmerk, 52; 3 kleine boeren kaas, met rijksmerk 51, totaal aange voerd 18500 Kg. Handel vlug. PURMEREND, 7 Febr. Botermarkt. Aangevoerd 631 Kg. Prijs: 2.05—2.60, weiboter 1.901.95 per Kg AMSTERDAM, 7 Febr. Oliën. Raap olie: vliegend 52K. Lijnolie: vliegend 35X; Maart 31H, Z1X, 31^; Maart/ April 32; Mei/Aug. 33. 32^. 33; Sept./ Dec. 33^, 32ÏL Stemming prijsh. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht iü den morgen van 7 Februari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 781.7 te Toulouse. L. B. 734.2 te Reykjavik. Verw. tot den avond van 8 Febr.: Matige tot krachtige, tijdelijk afne mende W. tot Z.W. wind, betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen, aanvankelijk weinig of geen regen en iets zachter. Barometerstand. De 9tand van hedenmiddag 3 uur 19 aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LUCxï- riPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Dinsdag 7 Febr.: 5.26 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.20 Londen 12.097. New-York2.487.» Parijs9.75V. Brussel 34.55*/. Zürich47.75 Praag 7.357* Rome 13.121/. Madrid 42.15 Oslo66.027. Kopenhagen 66.60 Stockholm 66.637 Ween en 35JK)

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3