Door wijlen M. J. van Tongeren, te Zwolle overleden, is gelegateerd aan de Geref. Kerk te Zwolle, 500, en aan de Diaconie der Geref. Kerk 500, vrij van successierechten. VARIA. Men verzoekt aan de Stand, te mel den,; dat de mededeeling, dat bij de classis Deventer der Geref. Kerken ook een schrijven van onvoldane broe ders uit Wierden was ingekomen, niet juist is. Ds. Joh. Jansen van Wierden schrijft n.l., dat uit Wierden geen enkel schrijven van onvoldane broeders ter tafel was. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer van Duyvenbode. De voorzitter opent de vergadering met gebed en spreekt daarna de gebrui kelijke Nieuwjaarsrede waaruit we bet volgende aanstippen. De gemeente werd in bet afgeloopen jaar voor rampen bewaard. Ook was de ge zondheidstoestand in bet algemeen gun stig. In dat verband herinnerde spr. aan de vestiging van een consultatiebureau voor zuigelingen. Het geboortecijfer leverde een overschot op het sterftecijfer van 164. Hoewel er meer de gemeente verlieten dan er zich vestigden, bleef de toeneming der bevol king in totaal bij het vorip jaar niet ach ter en kon zooals bekend is, reeds de 15.000ste ingezetene ingeschreven worden. De economische toestand was langen tijd voor Katwijk niet gunstig. Niettemin kan er in vergelijking met het vorig jaar van vooruitgang melding gemaakt wor den. Het vreemde]ingenbezoek was in het afgeloopen jaar bijzonder groot. Er waren enkele dagen in het badseizoen, dat het aantal gasten in hotel en pension het cij fer van 5000 'naderde, ten spijt van het meestal ongunstige weer. De beteekenis van Katwijk als badplaats moge ook in de toekomst tot haar recht komen! De tuinbouw was in het afgeloopen jaar in 1927 mede niet ongunstig. Het omzet cijfer der gehouden veilingen van de Tuin- bouwvereeniging Katwijk en Omstreken" is belangrijk hooger geweest dan in 1926 hetgèen voor een groot deel te danken is geweest aan dè betere aardappeloogst. Deze vergoedden de minder goede uit komsten van de teelt der bloemkool en bospeen. een gevolg van den nadeeligen invloed van den natten zomer/ gepaard aan de lage prijzen. In verband met de zware heffingen van Duitsctiland van de producten die hier worden geteeld en de vrij hooge l&ndprij- zen is voor het oogenblik een niet veel verder gaande verbetering te verwachten. Komende tot een andere voorname tak van bestaan dezer gemeente, de vissche- rij, deelde de voorzitter mede. dat de trawlvisscherij in 1927 werd uitgeoefend door 42 zeilloggers, 3 motorloggers en één stoomschip, die resp. 161. 53 en 8 reizen maakten met besommingen van ƒ268240, 33890 en 18639. De gemiddelde besom ming per zeillogger bedroeg ƒ64000. De haringvisscherij, het eigenlijke hoofd bedrijf, gaf in 1927 als doorsnee besom ming voor zeilloggers het cijfer 19000; voor motorloggers ƒ43000 a ƒ48000. Aan deze visscherij werd deelgenomen door 65 zeil loggers. waarvan de hoogste 35000 en de laagste ƒ7000 besomde, voorts voeren er 23 motorloggers. waarvan de hoogste ƒ72000 en de laagste ƒ24000 besomde. Voorts één stoomboot of stoomdrifter met 7500 besomming. Totaal werd aan haring besomd ƒ2 299.000. Men moet echter met gevolgtrekkingen hieruit voorzichtig, wezen, door te beden ken, dat groote verliezen uit vroegere ja ren nog moeten worden goedgemaakt. Spr. besloot de rij zijner belangwekken de gegeVens met een korte bespreking van de gemeentebedrijven, die ook een stijgen de lijn vertoonen, wat de fabricage be treft. Aan gas werd gefabriceerd 1.206.000 M3 of 105000 M3 meer dan in 1926. Afgeleverd werd 137.500 M3 water, welk cijfer vrijwel gelijk is aan dat van het vorig jaar. Spr. besloot met den wensch dat God den Raad. en het College van B. en W. dit jaar kracht en wijsheid mag schenken om dé hen opgedragen taak zoo te vervullen als aan het belang ^er ge meente bevorderlijk kan zijn. (Teekenen van instemming). De hëer Meerbrug dankt den voor zitter vbor het duidelijk overzicht dat hij heeft gegeven en voor de goede wenschen Al bleef teleurstelling niet uit, de econo mische toestand is veel verbeterd. Spr. dankt, den voorzitter om wat hij in het afgeloopen jaar voor de gemeente heeft gedaan en bidt hem voor het komende jaar'Gods besten zegen toe. De notulen van vier vorige vergaderin gen werden vastgesteld- Onder de ingekomen stukken merken we op; Missives Ged. Staten houdende disposi ties op raadsbesluiten. De beslissing op de begrooting 1928 is door Ged. Staten verdaagd. Het verslag van de- Commissie tot We ring van Schoolverzuim te Katwijk aan Zee. Idem dat van de Commissie te Katwijk aan den Rijn. Van het Hoofd van de Bewaarschool alhier, mej. H. J. Knol, is een adres in gekomen, houdende een verzoek tot ver hooging van salaris. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. In verband met een motie van het raads lid Wouda in een vorige vergadering, waarin voorgesteld wordt over te gaan tot het plaatsen van een lantaarn bij het hui zencomplex achter het 2e Duinpad, deelen B. en W. mede, dat deze lantaarn intus- schen is geplaatst. B. en W. deelen in verband hiermee mede dat door de commissie van de be drijven verzocht is op de bedoelde plaats een lantaarn te plaatsen. De commissie stelt voor om de 8 bewoners zich te laten verbinden om 0.20 perjnaand in de kos ten van de plaatsing te doen betalen. Als regel wordt in zoo'n geval 25 per jaar betaald, maar de commissie meent, dat men thans met het eerst genoemde bedrag genoegen kan nemen, omdat er kans op uitbreiding van het huizencomplex aldaar bestaat. B. en W. hebben gemeend daar mede accoord te moeten gaan, hoewel haar college er aanvankelijk tegen was. Evenwel moeten de kosten van de plaat sing van deze lantaarn komen ten laste van de bedrijven en niet van de gemeente. Op een verzoek van de vereen, voor Chr. M. O. te Leiden om weder als vorige jaren subsidie van de gemeente Katwijk te mogen ontvangen, stellen B. en W. voor gunstig te beschikken, daarbij opmerken de, dat het Openbaar M. O. veel meer kos ten meebrengt voor de gemeente dan het Chr. M. O. De kosten van het Chr. M. O. bedragen per leerling 35.50, die van het Openbaar M. O. bedroegen in 1925 184.14 per leerling. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. Van het bestuur van de visscherijschool is ingekomen een schrijven, waarin ge vraagd wordt, of de raad een besluit wil nemen, waarin'goedgekeurd wordt de aan stelling van een leerkracht voor het mo- tordrijven, omdat dit door den Minister van Onderwijs wordt gevraagd, terwijl te vens aan de gemeente een subsidie wordt gevraagd. B. en W. praeadvisèe-rën hierop in te gaan en een dusdanig besluit te nemen als gevraagd wordt, terwijl ze tevens voor stellen een subsidie te verleenen van 30 pet. in de kosten van dit nieuwe vak, ge zien het groote belang van deze zaak. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. Een adres van eenige voerlieden in de gemeente, waarin verzocht wordt wijzi ging van de politieverordening op het punt van het vervoer van vaten, wordt gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden gekozen voor Katwijk aan Zee de aftredenden, de hee- ren W. v. d. Akker, D. Bakker, J. Holt- rust, C. A. Kruyt, D. Parlevliet, C. van Rhee; voor Katwijk aan den Rijn de af tredenden, de heeren J. Ilueting, Jac. Meyer, Joh. Korpelshoek, D. van Riessen en J. Raadsveld. B. en W. stellen voor op verzoek van den heer Joh. Spronk, die op zijn erf aan de Hoogstraat 8 te Katwijk aan Zee een houten schuurtje wil bouwen, gezien het rapport van den hoofdopzichter, aan ge noemde heer dispensatie te verleenen van art. 22 der Bouwverordemng. Aangenomen. Eenzelfde dispensatie wordt verleend aan den heer v. Kuieren, die een houten schuur wil bouwen achter zijn perceel Kerkstraat 14. Thans komt in behandeling het rapport op het voorstel tot wijziging der Leges- verordening, met nader advies van B. en W. De commissie kan zich wel vereenigen met de verordening, zooals ze door B. en W. is voorgelegd, behoudens enkele pun ten, die de comm. gaarne gewijzigd wilde zien. De comm. zou namelijk de leges in gevolge art. 5, le lid sub a van de bouw verordening niet willen zien vastgesteld op ƒ3, maar deze leges vast te stellen vol gens den ciiivang van het werk. De comnjissie stelt daarom voor bijbou wingen of verbouwingen van minder dan 1000, 0.50 leges te heffen, van 1000 5000 3, boven 500050.000 voor iedere duizend 1 meer, boven 50.000 0.50 °/00. B. en W. gaan hiermee niet accoord en stellen voor, deze leges uniform te hou den op 3.en geen rekening te hou den met de meerdere of mindere grootte van het werk. Bovendien zou deze bepa ling het bouwen nog duurder maken, ter wijl dat juist zoo goedkoop mogelijk moet worden gemaakt. B.v. zou voor de te stichten 68 wonin gen door de Bouwvereeniging moeten worden betaald aan leges 123.50. De heer Dubbeldam stelt voor om voor vergunningen, bouwingen of verbou wingen, waarvoor geen advies wordt ge vraagd van den, gemeente-architect, slechts 0.50 leges te heffen en voor de andere vergunningen 3 De heer H u e t i n g verdedigt het rap port van de Commissie. De voorzitter licht het prae-advies van B. en W. nog nader toe. Niet alleen laat de aard van de leges een voorstel als dat van de commissie niet toe volgens het inzicht van B. en W., maar bovendien is het practisch onuitvoerbaar, omdat B. en W. dan ook de kosten van een even tueel te bouwen perceel zouden moeten ramen. Na nog eenige besprekingen wordt het voorstel van den heer Dubbeldam in stem ming gebracht en verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Ouwe hand, Kruyt, Dubbeldam en v. Tongeren. De commissie trekt haar voorstel in. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen na artikelsgewijze behandeling. Vervolgens wordt besloten tot aankoop van een perceel Domeingrond ten Zuiden van Katwijk aan Zee tegen een bedrag van 1 per c.A. Verder wordt besloten over te gaan tot verkoop van grond: le aan T. Meijvogel een perceel grond aan de Secr. Varkevis- serstraat, groot 328 M2 tegen ƒ3.50 vrij geld en 2e. aan A. Parlevliet een perceel grond eveneens aan de Secr. Varkevisser- straat groot 440 M2 ƒ3.25 vrij geld, beide onder de voorwaarde, dat de perceelen binnen den tijd van een jaar moeten zijn bebouwd. Enkele wijzigingen van de begrootingen 1927 en 1928 worden vastgesteld. Betreffende eenige reclames tegen be lastinggelden wordt besloten volgens ad vies van B. en W. Op enkele vragen van den heer Hueting jn een vorige vergadering, antwoorden B. en W. dat in de Secr. Varkevisserstraat geen kabel is gelegd, omdat die aanleg groote kosten met zich zoli brengen en mede, omdat een verdeelkast zou noodig zijn. Had het vooruitzicht bestaan, dat die aanvrage spoedig zou zijn ingekomen, dan zou de kabel ondanks deze kosten, toch gelegd zijn. Uit het onderzoek bleek even wel, dat slechts twee woon- en winkelhui zen aansluiting verzochten. Het is on juist dat van de aanvragers thans een be paalde afname gevraagd wordt. Wat een andere vraag van den heer Hueting betreft, antwoorden B. en W., dat het vorig jaar begonnen is met afzetting van de duinen aan de strandreep ten N. van Katwijk aan Zee. Thans is dit beëin digd. Het ligt in de bedoeling dit jaar het Zuidelijk deel af te sluiten. Rijnland heeft onder zekere voorwaarden van den Mi nister van financiën vergunning verkre gen hiervoor, liet is juist, dat dit niet in het belang der badplaats is. Onderhande lingen zijn nog gaande. De heer van D u y n krijgt daarna ge legenheid tot het indienen en toelichten van een motie, die handelt over den toe stand op het.werk bij het afzanden van het terrein ten Zuiden van Katwijk aan Zee bij den vuurtoren. Spr. stelt aan den raad voor, in verband met het feit, dat de verhouding van den uitvoerder van het werk tot de arbeiders droevig is, aan B. en W. te verzoeken deze zaak eens gron dig onder oogen te zien en er voor te zorgen, dat de uitvoerder zich stipt houdt aan het bestek. De heer van D u y n verdedigt zijn mo tie. Spr. zegt, dat het optreden van den uitvoerder van het werk tegenover de ar beiders zeer onhebbelijk is, dat bekwame arbeiders worden ontslagen en dat hen groot onrecht wordt aangedaan. Uit de wijze waarop dat heerschap te werk gaat, aldus spr., zou men kqn/ien opmaken, dat hij zelf niet geschoold is. De voorzitter verzoekt dergelijke qualificaties niet meer te gébruiken. De heer van D u y-n licht zijn grieven nader toe en dringt er ten slotte op aan bij B. en W., om de zaak grondig te on derzoeken en er op te letten, dat het bestek stipt wordt nagekomen, want daar ontbreekt veel aan.. Ook de heer Guyt heeft vele grieven betreffende deze. zaak,, Spr. qualificeert den uitvoerder van het Wérk als een on betrouwbaar persoon,, die geen rekening houdt met de bestaande voorschriften en verzoekt B. en W. een dagelijksch opzich ter aan te stellen. De voo/zitter antwoordt, dat B. én W. bereid zijn de zaak te onderzoeken, maar wijst er tevens op, dat ook thans reeds door haar college wordt toegezien. Het spijt den heer W o u d a dat de zaak op deze manier is naar. voren gebracht. Spr. kan wel merken, uit welke hoek de wind waait. De heer v. Tongeren is er van over tuigd, dat B. en W. alles doen om het werk te bevorderen. Na nog eenige discussie wordt besloten dat B. en W. de zaak nader onder oogen zullen zien. Op het voorstel van den heer Guyt zal evenwel niet ingegaan worden. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Daarna sluiting. LISoE. Gisteravond hield de A.R. Kies- vereeniging weer'een openbare verga dering, in de school aan de Schoolstr. waar als spreker optrad de heer W. Warnaar van Sassenheim. De voorz., Dr. Ruys, opent de ver gadering op de ons bekende wijze en sjpreekt daarna- een inleidend woord. Hij wijst er op dat er voor ons A.R. een steeds toenemende strijd is, en dat ook vcor ons politieke leven een bouwen op de rots noodzakelijk is, waarna hij met een enkel woord den ons allen be kenden en door ons allen geliefden spreker inleidt. Eerst worden echter de notulen der vorige vergadering nog; voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. De neer Warnaar, het woord ver krijgend, spreekt dien wensch uit dat wij wat van hem zullen leeren en dat wij van elkaar zullen leeren als aan het einde der vergadering gedachtenwis- seling zal zijn. Spr. wekt vervolgens op tot persoonlijke actie en tot steun voor de A.R. pers. Zijn onderwerp: „Onze voorbereiding voor 1929'' benaderend, wil1 spr. eerst •een oogenblik verwijlen bij het heden en doet daartoe eerst een greep terug tot het Ministerie Ruys de Becrenbroeck en deszelfs val met 4950 over het vlootprogramma. Alle pogingen tot het vormen van een rechtsch ministerie faal den, waardoor het Ministerie Ruys maar weer moest aanblijven, welke toe stand ook na '25 kon worden besten digd, zij het dan onder onsen Coïiju, die met prachtfiguren voor dein dag kwam. Het gelukte Kersten 'dit minisr terie ten val te brengem, wat na einde- llooze mislukte pogingen, tot resultaat had, dat wij nu nog met een intermez zo Kabinet zitten, dat sterk is in zijn zwakheid. Wij sukkelen voort met po litiek van de slechtste soort, wat nief. zeggen wil, dat dit kabinet .zijn werk niet goed zou doen. Er zitten pracht- en krachtmenèchen in. binder goed kwijt zich de Min. van Arbeid van z'n taak, hoewel moet worden toegegeven, dat „men" het hem moeilijk maakt. Toch vertrouwen wij dat dit kabinet wel zal aanblijven tot 1929, niettegenstaande ds toenemende strooming om weer coa litie en politiek te gaan voeren, die niet anders te vormen zal zijn dan uit A.R., C.H. e*i R.K. In de Prov. Staten loop-en de zaken nog wat, doordat daar in de praktijk de op de wip zittende S.G.P. en H.G.S. zich nogal eens aan de rechtsche zijde plaatsen. Toch komen af en tce ernstig"? principieele zaken naar voren, als krank zinnigenverpleging, ge .eeskundig school toezicht enz. Spr. heeft een speech ge leverd tegen Het laatste en daardoor een scherp, debat uitgeloktj en set zijn stand punt in deze aangelegenh -id na Ier uit een. Nu zijn onderwerp genaderd zijnde, herhaalt spr. de woorden van Dr. Se velijn, die de A.R. aan de spits stelt wa; principe betreet. Dat brengt verantwoor ding mee en spr. beveelt speciaal lie: boekje vr.n den heer de Wik.e aan„Om de Vrijheid", aangezien daar prachtma teriaal voor den strijd ligt opgesloten, vooral tegen de S.G.P. Thans komt spr. tot de vraag: „Moet. in '29 weer een coalitie gevormd -worden?" Deze vraag is niet eenvoudig. Indien deze zin in bevestigende zin moet word n beant woord, moet die sympathie der Partij daar achter staan. De woordvoerders der drie grootst? rechtsche partijen hebben zich in voor zichtige termen hiel* vóór verklaard, •de C.H. Partij het duidelijkst. Is coa litie V or d? A R. gewensjht? Spr. meent dat wij wel weer mee zullen willen doen als die op geschikte manier tot stand kan komen, niet omdat de partij er behoefte aan heeft, maar omdat het vermoedelijk beter zal zijn voor db landsregeering. Toch zijn er groote be zwaren aan verbonden, gezien do val van het Ministerie Co lijn, mede dloor- het toedoen vail coalitiegen00tenDe A.R. Partij zal zich hierover terdege moeten beraden en haar houding be palen. Koloniale Politiek, Defensie, Fi- nancieele Politiek en Sociale Politiek, zullen scher pbélrjnd tevoren moeten worden vastgesteld. In Indië staan groote dingen op het spel: Ee verhouding der Indisch 3 re geering tegenover Den Haag; als wij geen kolo-niën meer zouden hebben, zou dit vcor onze welvaart doódend zijn; wij moeten plaats hebben voor de mensehen die we hier door te dichte bevolking over krijgen. In Sociale Politiek moet de lijn ook scherp worden getrokken de houding worden vastgesteld, ter voor koming van moeilijkheden, zelfs ook in de partij. Nederland gaat steeds meel produceeren, dus zal de sociale politiek steeds urgent blijven. Ook de Fin. Pol. moet onder de oogen gezien worden; welke verlaging van belasting kan wor den ingevoerd^ kunnen de slachtoffers van de bezuiniging geholpen worden? de pónsicen- en wachtgeldregeling moei worden bestudeerd. Het Onderwijs vereischt veel zorg. Het onderwijs in Nederland kost ver reweg het' meeste van' alle landen; het kost aan land en gemeente schatten gouds. Verspilling moet worden voor komen. Vereen vo.üdiging is zeker ge- wensoht. Van het invoeren van het 7e leerjaar is spr, geen bewonderaar. De Defensie behandelende, wekt spr. op tot nationalisme. Spr. behandelt voorts nog in het kort een event, nieuwe wijze van candidaat- stelling, die in behandeling is, en waar welgo-eds van te verwachten is. Deze aangelegenheid is door de Kring Lei den „aan het rollen" gebracht en thans bij de partijleiding in behandeling. Na nog het uitspreken van een érn stig slotwoord, besluit spr. zijn met stil len aandacht gevolgde rede. Van de gelegenheid tot vragen stellen, wordt door een zestal aanwezigen ge bruik gemaakt, welke vragen tot aan gename g-edachtenwisseling aanleiding geven; de vragers worden door den spr. afdoende en voldoende beantwoord'. Hierna wordt met al'gem. st. besloten adhaesie te betuigen met een adres aan de Kamer tegen die invoering van het 7© leerjaar, uitgaande van die Kiesver- eeniging van Hazetrswoude. Na een me dedeeling over de event, volksuitgave door Kok van Kampen van de Wifde's boekje Om de Vrijheid", sluit de voor zitter deze aangename vergadering. GEMENGD NIEUWS. Ernstige mishandeling. Gistermorgen zijn voor de justitie te Tiel geleid en na verhoor in het Huis van Bewaring aldaar opgesloten een 16-jarige en een 19-jarige jongen uit Ameide, berden verdacht van zware mishandeling van twee jongens te Leerbroek. De toestand van een van deze laatsten, die in het ziekenhuis te Gorin- chem wordt verpleegd, is bedenkelijk. Ook de andere ontving een gevaarlijken messteek. Een -liefdesgeschiedenis zou de oorzaak zijn. Aan de gevolgen overleden. De voer man Wolthuis te Hengelo (O.) die de vo rige week door een auto werd aangereden is gisternacht aan de daarbij bekomen ver wondingen overleden. Wagen door een trein vernield. Za terdagmiddag reed de landbouwer Arends wonende, te 't Schot, met een paard en twee wagens te Meppel over den weg naar dé Lankhorst. Ook was daar de heer Gott fried uit "Meppel met paard en kar Tege lijk wilden ze, naar de „Asser Crt." meldt, den spoorwegovergang passeeren. Hierbij geraakten echter de kar van G. en de ach terste wagen van A. verward. De sneltrein van half een was in aantocht en het ont warren, ging niet zoo gemakkelijk. De spoorweg-arbeider Morsink ging den trein tegemoet; deze kon echter niet zoo spoe dig stoppen, zoodat een der boerenwagens vernield werd. Gelukkig had men juist tevoren het paard voor den wagen kunnen verwijderén. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor; de trein ondervond eenige oogenblikken vertraging. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Goed afgeloopen. - Te Vlissingen ge raakte een 2%-jarig kind onder een vrachtauto. Toen de auto stopte bleek de kleine alléén een buil en een schram te hebben, door het vallen. De auto had de kleine wonder boven wonder niet geraakt. Een broodoorlog te RoosendaaL Naar aanleiding van een aangekondigde brood prijsverlaging van enkele bakkers te Roo sendaal, hebben thans alle bakkers aldaar den prijs van het brood met 5 cent per 8 ons verlaagd en aldus gebracht van 20 op 15 cent. Ernstig ongeluk. Gisterhiiddag te on geveer half twee heeft achter gebouw „Olympia" te Haarleip een ernstig onge luk plaats gehad, waarhij de 30-jarige ar beider van Dijk het leven verloor. Men was daar bezig een draaischijf op te vijzelen. Op een gegeven oogenblik viel de schijf naar voren, waarbij van Dijk on der het laatste gedeelte terecht kwam. De rrian is spoedig daarna overleden. VISSCHERIJBELICHTEN. IJMUIDEN, 30 jan. Heden aangeko men uan den Kijksu..sL.g u.h.-er de vang- stan van 27 soco-iiiUa.. lts, 5 loggers ■en 2 kuslviaschers. prijzen waxen vcor trawlvioCh: tarbut i 3^130, griet f34—74 P- 5° &.G.; gri tong 11,00 2, middel tang f 1,8ak1. toog f1,65 2 p. K.G.; gr. schol 2125, middel schol f2430, zetscnói f2836, ki. schol f ib32, bot iiu17, sonar i 10 24 p. k. van 50 k.G.; rog f17—33 p. 20 st.; vleet f2,20—3,19 p. st.; pieter man poontjes f 1610, gi. scnelvisch: f27,5039, middel s.hen.och f25—37 kkinmiddei sche.v*sA f18,5034, kt" LCiieHjsch f4,5020 p. k. van 50 K.G. "Icabeljauw f3747 p. k. van 125 K.G,; gr. gallen f11,5019. kl.-gullen f9,55; 15 p. k. van 50 K.G'.; lengf0,35— 6,50; heilbot f4,8075,40 p. st.; wij ting f5,5012 p. k. van 50 K.G.; kool- visch f0,501,95 p. st.; makreel f24 p. k. van 50 K.G. Voor beugvisch: gr. üovende scbelviscn f3034,50 p. 15 st.; middel lev. schelvisch f3236 p. 25 st.; kleinmiddel schelvisch f28—33 p. 40 K.G.; kl. schelvisch f1930 p. 6e st.; gr. docde schelvisch f37—45, middel tiood-e schelvisch f3144, kl. middel doode schelvisch f2634,' kl. doode schelvisch f2025 p. k. van 50 K.G.; levende kabeljauw f310,50 p, st.; doode kabeljauw f1215 p. k. v. 50 K.G.; levende gullen f2 p. st. Voor beugvisch: lev. leng f710,50, doode leng f36,50, levende" heilbot f26,40 p. st.; wijting f68 p. k. van 50 K.G1; rog f1329 p. 20 st.; vleet f2,102,93 p. stuk. Van de IJm. stoomtreilers kwamen er heden 28 aan den afslag. De besom mingen waren: IJM. 193 m. f2253; IJM, 133 m. f2019, IJM. 94 m. f1729, IJM. m. f2676, IJM. 119 m. f2888, IJM. 12 m. f2620, IJM. 39 m. f4155, IJM. 168 m. f2299, IJM. 110 m. f3510, IJM. 81 ,m. f3223, IJM. 501 m. f1673, IJM. 75 m. f3850, IJM. 59 m. f3066, IJM. 196 jn f4557, IJM. 2 m. f4775, IJM. 37, m. f4933, IJM. 183 m. f3420, IJM. 418 m. f3347, IJM. 161 m. f16444, IJM. 11,8 m. f2519, IJM. 50 m. f2894, IJM, 417 m. f2835, UM. 19 m. f2656, IJM. 130 m, f4631, IJM. 109 m. f2357, VL. .9 m, f1616, VL. 10 m. f2388 en KW". 123 m, f2823. Van de treilloggers kwamen he den aan d'en afslag de KW, 56, m. f1293, KW. 137 m. f463,. KW, 163 m, f696 en KW. 99 m. f616 besomming. Van de beug visscherij kwamenhiej heden binnen de stoombcugers VL. 80 m., f1949, VL. 172 m. f1902, VL. 114 in- f2337, VL. 199 m. f1910, VL.'i96 m. f2138 besomming. S cheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EDAM Rott. n. N.-Orl1. 29 v.m. te Tam- pico. iBiOSCHDIJK N.-York n. Rott. 30 12.5 n.m. 270 m. van Scilly. BLIJDENDIJK 28'n.m. v. Norfolk n. Rotterdam. NOORDERDIJK Vncr. n. Rott. 29 til Hamburg. «GROOTENDIJK N.-York n. Rott. 28 8.30n.m. 800 m. Z.-W. v. Valentia. [BINNENDIJK Rott. n. Boston p. 30 Lizard. GAASTERDIJK Rott. n. N.-York p. 30 Lizard. EEMDIJK Rott. n. Vancr. p. 29 Lizard. DINTELDIJK Vancr. n. Rott. 29 v. Soul hampton. RIJNDAM'Rott. n. N.-York 29 v. Ha- LEERDAM 29 v. N.-Orl. te Rott. SPAARNDAM N.Grl. n. Rott. 28 v. Vera Cruz. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN uitr. p. 29 Perim. [SPRINGFONTEIN uitr. 29 v. Antw. NIJKERK 29 v. Rott. te Hamburg. GIEKERK thr. 29 te Genua. GRIJPSKERK uitr. 27 te Durban. PARANA uitr. 28 v. Mozambique. MELISKERK thr. 28 te Kaapstad. RANDFONTEIN thr. 28 v. Beira. JAGERSFONTEIN thr. 30 v. Pt. Sudan. RIJPERKERK 30 v. Antw. te Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM 29 v. Hamb. te Amst. DRECHTERLAND uitr. 29 11.10 v.m. 30 m. Z. v. Niton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND uitr. 28 v. Bahia, FLANDRIA t-hr. 28 v. Pernambuco. ZEELANDIA uitr. 28 te B.-Ayre3. AMSTELLAND 30 v. Amst. n. Hamb. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". {3ALEIER uitr. p. 29 Perijm. SIMALOER thr. p. 30 Ouessant. MANOERAN uitr. 29 te Antwerpen. 3ATOE 29 v. Londen te Amsterdam. (BORNEO uitr. 29 v. IJmuiden. KANGEAN uitr. 29 v. Suez. KARIMATA thr. 29 te Havre. GROTIUS thr. 29 v. Pt. Said. MO EN A thr. 29 te Londen. RONDO thr. 28 v. Batavia. ©ALAWATI thr. 29 te Genua. ROTTERDAMSGHE LLOYD. MODJOKERTO 29 v. Bremen te Rott. KEDOE 29 v. Batavia te Rotterdam1. (TABANAN thr. 29 8 v.m. v. Tanger. TJERIMAI uitr. p. 29 Perm INSULINDE uitr. p. 29 Finisterre. [MEDAN uitr. p. 30 Sagres. BUITENZORG thr. p. 27. Sagres.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6