-BEHANGSELPAPIEREN- DAG-AGENDA. Woensdag 1 Febr., 's av. acht uur. "StadsgehoorzaalSymphohie-Concèrt door de Haarlemsche Orkest-Vereen. Donderdag 2 Febr., 's av. acht uur, Gr,aanbeurs, Burgsteeg G: Opénb. Verg. v. d. Nat. Bond v. Geref. Spr. Ds. ïL C. v. d. Brink, van Zandvoort an Dr. J. G. Geelkerken, van Amster dam. Woensdag 8 Febr., 's av. half acht, Stadsgehoorzaal: Uitvoering „D.O.S.". ■De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag .20, Jan. tot en met Zondag 5 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. lederen Woensdagavond 8.309.30 uur, Middelweg 28, zitting van de Commissie tot bestrijding van den woeker. RECLAME. SPLINTER in de vragers over allerlei onderwer pen worden ingelicht en een boeken schouw vindt men in dit nummer. Het is een prachtig hulpmiddel, dat de 4 aan abonnementskosten ruim 'waard is. STATISTIEK DER GEMEENTE- FINANCIEN 1927. Het eerste gedeelte der statistiek der gemeentefinanciën over 1927, be werkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, is zoo juist verschenen ;én bevat voor een 29-tal afzonderlijke gemeenten de cijfers der inkomsten, "Uitgaven en batige of nadeelige sloten v. den gewonen en den kapitaaldienst eh van de schulden over de jaren 1925, 1926 en 1927, elke rubriek verdeeld naar de begrotingshoofdstukken met gesplitste cijfers voor elk der bedrij ven. De cijfers over 1925 zijn ontleend aan de vastgestelde rekening, die over 1926 en 1927 zijn nog begrootinscijfers en ondergaan derhalve nog wijziging. In elke volgende zendingen zullen nog de overeenkomstige gegevens ver meld worden voor een aantal andere, gemeenten, terwijl daaraan zal wor den toegevoegd een beredeneerde in leiding met uitgebreide overzichten voor alle gemeenten te zamen en ver deeld naar enkele groepen van ge meenten volgens het aantal inwoners. Voor de afzonderlijke gepubliceerde gemeenten zijn in aanmerking ge bracht allereerst alle gemeenten bo ven 20.000 inwoners, bovendien voor elke provincie een gemeente van elk der groepen 100120000 en van 5001 10000 inwoners, alsmede twee gemeen ten van de groep beneden 5001 inwo ners. Voor deze gemeenten zullen in de statistiek behalve de reeds boven genoemde n,og een aantal andere ge gevens worden opgenomen, die het in zicht in den financieelen toestand de zer' gemeenten kunnen bevorderen, zoö.als de opbrengst van elk der belas tingen en de winsten of verliezen der voornaamste bedrijven. ENTSTOF TEGEN DIPHTERIE. Tn Verband met de berichten over een tekort in de productie van het antidiphterie-vaccin van het instituut Pasteur, meldde een Havas-bericht j.l. Zaterdag, dat de productie van het vaccin zal worden vertienvoudigd. De vraag naar het immuun-makend mid del was plotseling sterk toegenomen, in verband met vermeerderde ziekte kansen voor een tijdelijk toenemen van het aantal gevallen; in verband echter ook met het vertrouwen, dat men blijkbaar meer en meer in het vaccin gaat stellen. De eerste pogingen tot het immuun maken voor diphterie zijn in 1923 ge daan door den directeur van de bijbe- hoorende afdeeling van het instituut Pasteur te Garches, G. Ramon. Na verschillende proefnemingen is zijn voorbehoedmiddel in gebruik ge nomen en het instituut Pasteur heeft thans in het geheel 10.600 vaccines toe gepast, waarvoor 31.800 injecties noo- dig waren. De productie van het vac cin zal nu worden gebracht op een peil, waarbij het mogelijk zal worden maandelijks 50.000 doses van de ent stof af te leveren. TELEGRAMMEN PER BODE. De directeur-generaal der posterijen en telterafie maakt bekend: a. dat. het vaste bedrag, dat in het binnenlandsch verkeer, door don af zender vooruit kan worden voldaan voor bezorging van telegrammen per bode (betaalde dienstaanwijzing Bo de betaald'' of X P.), te rekenen van 23 Januari 1928 is verlaagd van 0,75 tot 0 60; b. ibat van 23 Januari 1928 af, gedu rende den minimum termijn, voor de bewaring der bescheiden vastgesteld, aan den afzender en aan den geadres seerde van 'n telegram of aan hun ge machtigden, mits zij de noodigo aan- wijzihgen verstrekken om de telegram men. waarop hunne verzoeken betrek king hebben, te vinden, behalve deug delijk verklaarde afschriften ook foto grafieën kunnen worden verstrekt te gen rlen prijs van 2,50 per foto. BELASTING VAN NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND. Het comité van verzet van Neder landers in het Rijk woonachtig tegen het wetsontwerp betreffende de belas ting van Nederlanders, wonende in t buitenland, schat het aantal buitens lands, wonende-landgenooten op ten_ nTiTf^lè;35Ü.CÖÓ.tEh het meent, dat juist" die Nederlanden..yoor, wie ,de heffing kennelijk is bedoeld, de z.g. belasting- vluchtelingen, over het algemeen al lang genoeg hun domicilie in een an der land hebben, om binnenkort door naturalisatie ook aan deze heffing te ontkomen. EXAMEN GEM.-ADMINISTRATIE. Het schriftelijk gedeelte van de examens ter verkrijging van een acte van bekwaamheid m de gemeente-ad ministratie en in de administratie en controle der geipeentefinanciën wordt gehouden op IS en 19 April te Deven ter, Dordrecht, Groningen, Haarlem, Oisterwijk, Utrecht en Venlo. Het mondeling examen wordt in de tweede helft van Juni te 's Gravenha- ge afgenomen. Het schriftelijk gedeelte van het voorbereidend examen gemeente-ad ministratie wordt 2 Mei gehouden te Groningen, Utrecht, Dordrecht en Ven lo voor candidaten gemeente-admini stratie en op 1 en 2 Mei voor candida ten van het Nationaal verbond van ge meenteambtenaren. LUCHTVAART. DE A.S. ZOMERDIENST VAN DE K. L. M. De K. L. M. heeft haar voorloopig program voor den Zomerdienst 1928 vastgesteld, welke 10 April a.s. zal aan vangen. In het drukke verkeersseizoen van 1 Juni tot en met 1 September, zullen naar en van Londen drie dien sten ingericht worden. Daarop zullen uitsluitend de groote, nieuwe F VIII- machines in gebruik gesteld worden. Parijs krijgt twee dagelijksche dien sten met vertrek uit Amsterdam des morgens te 9 en des namiddags te 3 uur zomertijd. De Zwitsersche lijn, welke verleden jaar Bazel als eind punt had, is doorgetrokken tot Zürieh Brussel zal niet slechts door de Zwit sersche lijn met Nederland worden ver bonden, doch krijgt een extra dienst. Bovendien wordt te Brussel aanslui ting verkregen op de nieuwe Belgi sche luchtlijn: Brussel-Antwerpen v.v. Van de nieuwe groote verkeersvlieg tuigen. type F VIII zal de eerste bin nenkort in dienst worden gesteld, ter wijl de andere successievelijk volgen. Gedurende den zomerdienst worden zes van deze vliegtuigen, welke door Fokker zijn gebouwd en van de aller nieuwste constructies zijn voorzien, op de internationale luehtroutes van de K. L. M. gebracht. BUITENLAND. DE „S 3" VAN HET ESKADER AFGEDWAALD. De Amerikaansehe onderzeeër „S 3", een zusterschip van de onlangs gezonken „S 4"' is Zaterdag tijdens een storm van het es-: kader, dat van Hampton Roads naar de manoeuvres bij Guantanameonderweg was, afgedwaald. Onderzeeërs en andere schepen zoeken de omgeving af. De flottielje was óp weg naar de Cu- baansche wateren voor dn 'wintermanqeu- vres. Men vreest, dat de ,,S 3" bij den storm, die Zaterdagavond kwam opzetten gezonken is. Nasporingen, waaraan een vliegtuig deelnam, hebben geen succes op geleverd. De „S 3" is het laatst ongeveer 100 mijl ten Zuiden van Kaap Hatteras gezien. De zee moet daar ter plaatse ruim 3000 me ter diep zijn. Aan boord van de ,.S 3" be vonden zich behalve den commandant 3 officieren en 37 manschappen. MAARSCHALK HAIG t De doodsoorzaak. Maarschalk Haig maakte zicb Zondag avond gereed om ter ruste te gaan, toen hij op bed een beroerte kreeg. Hij bleef bij bewustzijn, doch de dood trad zeer spoedig in. Ofschoon hij onlangs zijn medicus om trent zijn gezondheidstoestand had ge raadpleegd, vervulde bij dezer dagen nog tal van openbare verplichtingen. De doktoren verklaren, dat de hart zwakte die de onmiddellijke oorzaak van den dood was, door ds vermoeienissen uit de oorlogsjaren was verkregen. Lvvensloop. Douglas Haig werd. den 9den Juni 1861 geboren. Hij was afstammeling van een zeer oud Schotsch geslacht, dat velen zij ner zonen als bevelhebbers of officieren van bet Britsche leger had afgestaan. Ook Douglas Haig koos na zijn studies te Ox ford de militaire loopbaan en werd in 1885 officier van bet zevende huzarenregiment. Als adjudant van den cavalerie-com- mandant onder Kitchener nam hij in 1894 deel aan den veldtocht in den Soedan. In den boerenoorlog maakte hij o.a. deel uit van den staf van generaal French. Bij het uitbreken van den oorlog werd Haig, onder maarschalk French, met de leiding van het eerste Britsche legercorps belast'. Langzamerhand ontwikkelde dit corps zich tot een leger. Ilaig werd naar Vlaan deren gezonden, waar zijn eerste zorg was, de posities der Britsche troepen te ver sterken. Bij den hardnekkigen slag in Vlaande ren (1917) stonden Haig reeds 56 de visies en meer dan 50üU kanonnen ter beschik king. Toen den 21sten Maart 1918 het Britsche leger, door de talluize aanvallen van den vijand gedecimeerd,, een catastrofe nabij scheen, opperde Ilaig, ofschoon bij inmid dels (1917) tot veldmaarschalk was be noemd, zelf het bekende plan inzake een heid, van opperbewl bij de geallieerden, bereid zich onder bel bevel van generaal I OCh te stellen De gevolgen van dezen maatregel waren dra merkbaar en leidden ten slotte tot. de uiteindelijke overwinning ..der geallieor- - dén. Jlaig. voerde -Sijn troepen - nog aan, Duitschland in, tot aan den Rijn en keer de toen naar Engeland terug, waar zijn verdiensten met een benoeming tot peer beloond w erden. In 1920 nam hij ontslag uit den actieven dienst. Zijn begrafenis. Een telegram uit Londen meldt,, dal Ilaig waarschijnlijk met militaire eer be- gra\en zal worden in de St." Paul Kathe draal. Het is niet onmogelijk, dat Koning Al- bert en maarschalk Foch de begrafenis zullen "bijwonen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De strijd om Hankou. Pei Tsjoeng Hsi, de commandant van Ilankou, verklaart, .dat hij vier legérs uit Honau op de. vlucht gejaagd heeft, vervol gens Tsjangsja heeft genomen, 15.000 man gevangen nam en 12.000 geweren, 20 ka nonnen, 50 machinegeweren. De overwonnen troepen uit Honau wa ren dezelfde, die Hankou op 14 Januari ontruimden, toen de troepen uit Nanking die.stad naderden. De hongerenood in Sjantoeng. De internationale hulpcommissie voor de slachtoffers van den hongersnood, deelt mede, dat de toestand in Sjantoeng en Z.- Sjihli steeds ernstiger wordt. De dorpelin gen breken hun huizen af en verkoopen het materiaal om voedsel te kunnen koo- pen. De emigratie-naar Mantsjoerije gaat op groote schaal voort. In enkele districten is de helft der .bevolking uitgeweken. De Praga. De Praga is een Tsjechoslowaksch schip dat een lading geweren of ander oorlogs tuig heeft overgebracht naar China. Er is over dit schip al veel te doen geweest, daar de nationalistische Chineesche.regee ring, diè te Nanking zetelt, gëprotesteert had tegên wapensmokkélarij met dit schip, dat mén te China voor een Duit- schen stoomer heeft aangezien en klaar blijkelijk nog aanziet. Engelsche en Ame rikaansehe bladen spreken ten minste nog steeds van de Praga als van een Duitsch schip. Het is n.l. Vrijdag te. Tsingtao aan gekomen, na een opwindende jacht met een kruiser van de nationalisten, die de Praga op zee had aangehouden en de la ding had willen"' onderzoeken. De kapi tein van de Praga had zulks geweigerd. Er waren over en weer schoten gewisseld en de Praga had vervolgens flink stoom gestookt en was er vandoor gegaan, het oorlogsschip achter zich latende. EEN AANSLAG OP DEN TREIN VAN COSGRAVE? De trein, met welke de Iersche president Cosgrave in Canada van Montreal naar Ottawa onderweg was, is 30 mijl voor de hoofdstad, door onbekende oorzaak gede railleerd, war "bij echter geen persoonlijke ongelukken zijnvooi-gevallen. De politie onderzocht echter,, omdat de plek van het déraillement zeer eenzaam gelegen is, de mogelijkheid van eeh aanslag op het Ier sche gezelschap, door fanatieke republi keinen. HET SPOORWEGONGELUK IN BIRMA. Sabotage de oorzaak? De correspondent van 'de Daily Tele- pragh meldt uit Calcutta, dat-'tóen ver moedde, dat het spoorwegongeluk bij Rangoon, waarbij- zooals gemeld, volgens de laatste berichten 52 menschen om gekomen zijn,, aan. sabotage moest worden toegeschreven. Het afficieele onderzoek blijkt deze theorie te bevestigen, 'dat het ongeluk te wijten was aan het verwijde ren van een rail, De inspecteur-generaal van politie blijkt inlichtingen te hebben gekregen, dat te Kyauktagu, de plaats van het ongeluk, een misdaad werd- voorbereid. Hij ging er -heen en gaf order om versterkingen in re serve te houden om op het eerstè sein aan te rukken. Maar deze voorzorgen kwamen reeds te laat. ZIGEUNERPLAAG IN OOST- VLAANDEREN. Het Noorden van de Belgische provin cie Oost-Vlaanderen wordt door een aan zienlijke groep Zigeuners, sedert gerui- men tijd onveilig gemaakt. Deze ongewenschte gasten, welke door de Nederlandsche .grenspolitie in Noord- Brabant, over de Belgische grens blijken te zijn gejaagd, maakten zich reeds schul dig aan een zeer groot aantal-diefstallen. In een hunner woonwagens vond de poli tie niet minder dan 200 gestolen koffie molens en allerlei ander ontvreemd goed. De bende zwerft van het eene dorp naar het andere of vlucht, bij achtervolging door de politie, in de bosschen. Thans be vindt zij zich, in de omgeving van Eecloo. KORTE BERICHTEN. De conventie inzake de afschaffing der in-' en uitvoerverboden is. door de "Ver- eenigde Staten en Estland onder hét ma ken van enkele reserv.es geleek end - Heden zou de Kleine Entente -'bij den Volkenbond stappen doen in zake de bé- wapening. van Hongarije. Het Duitsch—Litausch arbitrage-ver drag is geteekend, Woldemaras is naar Kowno teruggekeerd.- In Ierland is een complot ontdekt te gen Mc. Neill, den nieuwen gouverneur- generaal. Bij een gevecht tusschen opstandelin gen en regeerlngstroépeii te La Barca, in den Mexicaanschen staat Jalisco, zouden de federalen nagenoeg volkomen versla gen zijn. De universiteit van illanoya (Pens- sylvanië) is afgebrand. De sehade wordt op 5 millioen gulden geschat 'Ie Moskou zou een twintigtal' officie ren. aziï. iangers van Trotzki, gearresteerd zijn. Gisteren had vanuit de werkkamer van Ir. Damme te Den Haag de officieele opening plaats van de telefoonverbinding Holland-Amerika (zie onder Bin nenland). V. I. n. r. Min. Beelaerts in gesprek met Kellogg (Staatssecreta ris te Washington), daarnaast Mr. Raymond, Henry Norweb (chargé d' Af' faire Amerik. Legatie), Mr. Swift (secr. Amerik. Legatie) en lr. Damme (Dir. Gen. der Posterijen). De landdagverkiezingen in Mecklen- burg-Strelitz brachten een overwinning voor de sociaal-democraten ten koste van de communisten. GEMENGD NIEUWS. Geldroof. Op het politiebureau te 's- Hertogenbosch werd door een 73-jarigen heer aangifte gedaen, dat hij in aanraking was gekomen jnet twee hem onbekende personen, die heni door het toedienen van sterke drank of een verdoovend middel in een toestand van verdooving hadden ge bracht. Ilij herinnerde zich nog in een automobiel op een der buitenwegen te zijn geweest. Aldaar is hij den volgenden, morgen wakker geworden, waarbij hij tot de ontdekking kwam, dat men hem van een bedrag van 550 beroofd had. Op het politiebureau toonde men hem het misda- digers-album en vestigde zijn opmerk zaamheid op een foto van een-buitenland- sche vrouw die langen tijd geleden de om geving onveilig had gemaakt, doch thans te Oss wonen. Zij is er thans in geslaagd de vrouw en een manspersoon te Turn hout op te sporen. Bij hun arrestatie werd een groot ge deelte van het verdwenen geld op hen ge vonden. Autobus verbrand. Ten nadeele van den ondernemer W. is óp den Brunssu- merweg bij Waubach een autobus ver brand. Geen persoonlijke ongelukken. De bus was verzekerd. Smokkelaar aangehouden. Te Sehin- veld is door kommiezen een man aange houden, die drie paarden uit Duitschland had ingevoerd. De paarden zijn in beslag genomen. In een auto met dubbelen bodem. Aan het douanekantoor te Straz nabij de Duit- sche-Nederlandsche grens is een'luxe auto welke van de Nederlandsche grens kwam, aangehouden. De douanebeambten meen-, den voldoende termen te hebben Verden king te koesteren tegen de personen, die in den wagen zaten en het gevolg was, dat een zeer nauwkeurige visitatie plaats had. Toen bleek, dat de auto een dubbelen, bodem had, welke ruimte benut was door "er ongeveer vijfhonderd pond koffie in te bergen. Op deze wijze had men de koffie via de Nëderla.ndsche grens naar Duitsch land weten te smokkelen. De bestuurder, een zekere S., woonachtig te Aken, werd op staanden voet gearresteerd en op trans: port naar Aken gesteld. De wagen en de koffie zijn natuurlijk in beslag genomen. Men heeft reden om aan te nemen, dat op deze wijze sedert geruimen tijd enorme hoeveelheden koffie, uit Nederland over de grens naar Duitschland gesmokkeld zijn. Een uitgebreid onderzoek wordt in gesteld. Om in de gevangenis te komen. Kort geleden werd J. P. te Weesp naar de Gooi en Eemlander meldt, na een gevangenis straf van ruim 2 jaar te hebben onder gaan, vrijgelaten. Liet gelukte hem echter niet, met werken den kost te verdienen, daarom meldde hij zich aan bij de politie, wie hij bekende, zich in 1924 schuldig ge maakt te hebben aan diefstal van drie rollen koperdraad, ten nadeele van de Spoorwegen. Hij deed deze bekentenis in de hoop weer in de gevangenis te komen, opdat hij onder dak zou zijn. Het gestolen koperdraad is destijds ver kocht doör B., die in den nacht van 20 op 21 Nov. 1926 bij het visschen op tot nu toe niet opgehelderde wijze is verdronken. Daar deze medeplichtige niet meer in leven was, had P. er geen bezwaar tegen, het thans aan de politie mede te deelen. De rollen koperdraad waren destijds ver stopt in een weiland aan den 's-Graveland scheweg. Destijds is wel een onderzoek in gesteld en is P. ook verhoord, doch vol doende bewijsmateriaal tegen hem kon niet worden aangevoerd. De verloren gewaande ijsvlet. De ver loren gewaande ijsvlet van kapt. Doorman van de salonboot „Holland" is terecht. Zij .en de mannen, die haar Zondagmor gen van Lemmer over het ijs naar de be knelde „Friesland" brachten, werden hij aankomst te -omstreeks half twee in den. middag aan boord van dat schip gebracht engehouden. Toen de ijsvlet naderde, kwam name lijk ook juist de sleepboot „Ika Goed koop" opdagen. De heer A. van der Zee, chef Van den technischen dienst van de stoomvaart Mij. Verschuren Co. die zich aan boord van de „Friesland" bevond, wilde de moedige mannen, die met de vlet kwamen, niet wederom blootstellen aan de gevaren van een nieuwen ijstocht en dus beval hij hen aan boord te blijven. „Met de „Friesland" voeren de mannen nu gisteren naar Stavoren. Inmfddels zal het zeer de vraag zijn, of P. wegens den diefstal veroordeeld zal kunnen worden, aangezien er geen enkele getuige is, die het feit bevestigen kan en ip bekentenis van den dader alleen, ver- 5-3° 6.30 7.00 7-30 8.00 6.00 7.15 7-45 8.00 Radio-Programma. ER VANAVOND TE HOOREN 13. HUIZEN, 1S40 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Katholieke Radio-Omroep. Diner-Muziek. Cursus Esperanto, Scheevers. Instituut Schoevers. Cursus Latijn. Utrechtsche Stedenavond, door dé R.K. Radio-Vereen, afd. St. Maarten aldaar, 's avonds in de groote zaal van Tivoli. Daarna laatste berichten. HILVLRSUM, 1060 M. A. V. R. O. Muziek. Engtische les. Poii.ivo r.chten. Lezing door den heer Francois -Pauw«-Is. Onderwerp: „Boevenen Burgers Vrcolijk Weensch programma. Met medewerking van het origi ncel „>.chramml"-Ensemble „Wie ner-:-, patzen de heeren A. Kassl, L. Maurer en E. Loser. Het om rocp-orkcst o.l.v. Nico Treep. Peisb: r.chten van Vaz Lias. Gramophoonplaten. KöNiGoWUSfERH., 1250 M. Muziek. Daarna laatste berichten. LANGEN BERG, 469 M. Concert. Een vroolrjke avond. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. Kinderuurtje. Muziek. Tijdsein, weerbericht. Muziek. De grondslagen der Muziek. Muziek. Weerbericht, nieuwsb rich'.en. Scheepsberichten. Zang. Muziek. 5.20 7 35 5-35 6.20 6.50 7.05 7.35 8.05 J.20 9.5O IO.OO IO.5O 5.O5 &20 &.50 PARIJS, (Radio), 1750 M. Koersen en nieuwsberichten. Land boüwpraat je. Muziek. oordeeling niet .volgen kan. In elk geval heeft de officier van justitie P. voorloopig in verzekerde bewaring gehouden, omdat mocht in zake den diefstal geen straf kun nen worden opgelegd, opzending naar Veenhuizen wegens landlooperij in elk geval mogelijk zal zijn. P. is dan toch on der dak. Auto tegen een huis gereden. Gister morgen Omstreeks 4 uur heeft in Wijk C te Sliedrecht een auto-ongeval plaats ge had. De heer C. E. Prins uit Dordrecht reed met zijn auto in de richting Dor drecht en bleek zijn stuur niet meer te kunnen houden, zoodat zijn auto tegen een huis opbotste. De auto werd zwaar beschadigd en de chauffeur ernstig ge wond. Hij is in het ziekenhuis te Dordrecht ter verpleging opgenomen. Inbraak bij een goudsmid. Te Henge lo is gisternacht ingebroken inden goud smidswinkel der firma van Wezel. Ver mist worden o.m. 20 gouden heerenhor loges, 20 idem dameshorloges, 140 zilveren heerenhorloges, 70 gouden heerenringen, 12 damesringen met brillanten, 100 fanta sie damesringen, samen voor ongeveer vijf duizend gulden. De dieven zijn door een valraam binnengekomen. De firma is niet tegen inbraak verzekerd. In het ruim gevallen. Zaterdagmor gen is de 21-jarige v. d. Wouden te Bolnes werkzaam op de scheepswerf van Gebr. Pot, in het ruim van een in aanbouw zijnd schip gevallen. Met gebroken ribben en andere inwendige kneuzingen werd hij opgenomen'. BrandenHet woonhuis van den heer R. v. d. Brink te Esveld, gemeente Barne- veld, is Zaterdagmiddag door onbekende oorzaak totaal afgebrand. Hét verbrande was verzekerd, doch 'laag. Zondagmorgen brak te Schaosberg brand uit in de stallen van den landbou wer S. Het vuur greep snel om zich heen De brandweer van Heerlen was spoedig ter plaatse en kon de belendende perceolen behouden. De stallen brandden uit. Be halve de oogst verbrandde een machine cn kwamen twee varkens in de vlammen om. Brandstichting? In de woning van den arbeider G. E. te Exloo (Dr.) ontstond brand op den zolder, zoodat het vuur al spoedig gebluscht werd. Zaterdag werd l evenwel onder verdenking van brandsiir 1 ting door de politie in arrest gesteld, de woning waren eenige met petr.i' gedrenkte voorwerpen gevonden. La hij weer op vrije voeten gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2