UIT ONZE INDIEN. DE GEHEIMZINNIGE SCHAT VAN ZUID BANTAM. Een medewerker van het Bat. Nbd. schrijft: In langen tijd vernamen wij niets meer van de ongehoord rijke vondsten aan zilver en goud in het zuiden van Bantam. Het laatste gerucht daaromtrent, dat naar huiten doordrong, sprak van fantastische berichten betreffende ert sen met een gehalte van een kilo edel metaal per ton. En verder hoorde men van een voort durend komen en gaan van hoogere en lagerè ambtenaren van den geolo- gischen opsporingsdienst te Bandoeng naar de moeilijk toegankelijke en ver af gelegen streken bezuiden de goe- noengs Hamiloen, Noengtjoeng en Tjangkoeang in het Malingping-dis trict. Toch schijnt er nog met kracht te worden gewerkt, afgaande althans op de groote hoeveelheden ontplofbare stoffen, welke derwaarts worden ge- randen. Wij nemen ten minste aan, dat deze explosie-middelen moeten dienen, om rotsen en steenlagen te doen springen en niet om tevis- schen. Want ook aan visch zijn de stroomen en kreeken in Zuid-Bantam rijk! Wij vragen ons af; waartoe al die geheimzinnigheid Men kan zich gereedelijk denken, dat de faits et gestes van den geolo- gischen opsporingsdienst in den aan vang van de opènbaarheid, dus aan de critiék, worden onttrokken. Daarvoor is die dienst een onder- aardsche organisatie (grootendeels) en als zoodanig moet de leiding vrijheid van beweging hebben. Maar het gaat hier om een bedrijf, dat reeds een paar jaren aan den gang is; waarvan men dus mag veronder stellen, dat het al schatten heeft ver slonden. Wordt het nu niet langza merhand tijd, dat de gemeenschap op de hoogte wordt gebracht van den stand van zaken? Het gouvernement beschikt immers over de middelen, en schroomt niet om ze eventueel toe te passen om gansche landstreken te „reserveeren en daarmede tevens alle liefhebbers tot het doen van mijnbouwkundige opsporingen te weren! Wij zijn er van overtuigd, dat, in dien de vooruitzichten inderdaad zóó gunstig zijn, in de toekomst gaarne daarvoor elk benoodigd bedrag zal ge voteerd worden. Indien er aanleiding bestaat aan te nemen, dat het maken van groote winsten voor het gouver nement groote waarschijnlijkheid be zit, zullen eventueel benoodigde cre- dieten niet worden geweigerd en de eenige methode om daartoe te gera ken, is het publiceeren van rapporten en gegevens. DE BENDE VAN MARDI ONSCHADELIJK GEMAAKT. Eenigen tijd geleden meldde de Loc. den dood van Mardi, een beruchten moordenaar, dief en roover, uit de desa Wadoek. De man was op een avond een wo ning van een desaman binnengedron gen om revanche te nemen, en werd ontvangen met een lanssteek. Na een korte worsteling was hij met zijn eigen klewang afgemaakt. Het stond vast, dat Mardi aan het hoofd stond van een beruchte dieven bende, die reeds menige ketjoepartij en menig luguberen moord op de de betzijde heeft staan. Door een toeval heeft men nu ook zoo goed als de rest te pakken kunnen krijgen, en mag nu, op een enkelen voortvluchtigen handlanger na, de bende als uitgeroeid worden be schouwd. EEN ZEEMANSPRESTATIE. Ter reede te Soerabaia is aangeko men het motorschoenertje Kalapa van de Handelmij. Kalapa te Merauke. Het scheepje meet 12 ton en is bemand door den 3den stuurman van de Mij „Nederland Waiboer en eenige in- landsche matrozen, meldt de N. S. C. De Kalapa is een motorbootje, dat door de eigenaars bedoeld was voor de kustvaart in Nieuw-Guinea, doch voor het doel te klein blijkt, daar het slechts een laadvermogen heeft van 100 ton. Het scheepje is 15 M. lang en het loopt slechts 3 mijl per uur. Erg prettig is de reis* van Merauke niet geweest; o.a. ontstond in volle zee gedurende den nacht een lek, dat eerst den volgenden morgen ontdekt werd! Het scheepje lag in de Kalimas, van waar het over drie of vier dagen na het innemen van olie en water en na eenige kleine reparaties weer zou vertrekken. DOOR EEN OLIFANT VERPLETTERD. In de buurt van Takengon in de Alaslanden klaagde de bevolking er over, dat zich een eenzame man netjes-olifant, waarschijnlijk een uit- gestootene, zich in den omtrek op hield en buitengewoon woest was. Een officier en een drietal mare- schaussee's trokken er op uit en na lang zoeken werd het spoor van den olifant gevonden. Toen het dier zelf ontdekt was, zag men met een groot exemplaar van het mannelijk geslacht te doen te hebben, met één slagtand. Voorzichtig werd het dier met een grooten boog omsin geld. Een van de militairen, de Ambonees Kollewai, waagde zich tot op enkele meters achter het beest en zocht juist een goede, kwetsbare plek om zijn doodelijk schot te lossen, toen de oli fant zich omkeerde en op den militair afvloog. Voordat deze tijd had om te vluchten of te schieten, werd hij door den kolossus verpletterd. Zijn kameraden snelden toe en von den slechts het opengescheurde li- schaam van den soldaat. De man laat een vrouw met eenige kinderen achter. DE TIJGERS IN HET BRANDANSCHE. Op de onderneming Bebirah, onge veer 6 K.M. van Pangkalan Brandan, ter Oostkust van Sumatra, ontdekte een koelie bij een van de rubberboo- men, welke hij moest tappen, een flin ken tijger. Hij zette het natuurlijk op een loopen en waarschuwde den man doer. Deze moest een uur later met eenige koelies naar een nieuw gedeelte van de kebon en ongeveer 2 K.M. van den grooten weg hoorden zij eenig leven en ontdekten in een proefgat van de B. P. M. een tweetal jonge tijgers. Bij het verschijnen van de moeder koos alles het hazenpad en waar schuwde men de veldpolitie en den heer Neyendorf, die reeds menig groot stuk wild heeft neergelegd. 's Avonds is men nog op zoek ge gaan, maar niets werd gevonden. Den volgenden morgen vroeg werd de moedertijger gezien. Een schot op haar gelost miste en het dier ver dween. Hierna heeft men de beide jonge tijgers in het gat dood geschoten en meegenomen. EEN ERNSTIGE VEEZIEKTE. Van den resident van Tapanoeli uit Siboga wordt telegrafisch bericht ont vangen, dat in de Bataklanden een ge vaarlijke buffelziekte is uitgebroken. In afwachting van nader veeartsenij kundig onderzoek en eventueele be smetverklaring zijn mede op advies van bedoelden resident door den gouverneur van de Oostkust onver wijld maatregelen genomen en getrof fen, waardoor as weg en voetpaden be noorden Asahan voor transport van herkauwers, varkens, huiden en vleesch zijn afgesloten. De wegen worden bewaakt. Het staat te vreezen, dat men heeft te doen met de zeer gevaarlijke kar- bouwenpest, hetgeen een ernstige slag voor de bevolking zou beteekenen. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. D'e Chr. J.V. „Samuël" heeft in het gebouw „Salyatori" haar jaarver gadering gehouden. Na de opening door den WelEerw. heer de Jonge, ging men over tot het feestelijke gedeelte, hetgeen bestond in het houden van voordrachten, samen spraken, zang enz. Ook werd er aan aen inwendigen mer.sch gedacht. Het was weder vcor de leden der ver- eeniging, genoodigcen en belangstellen den een genoeglijke avond. Bij voldoende deelname zal er des Woensdags in de Nutsbewaarsehoo) een cursus worden gehouden in het Amerikaansch sr. elk nippen, re-keren, als mede teeltenen. Het aardige van deze cursus is, dat iedereen die er belang in stelt, er aan kan deelnemen. Mej. M. H. v. d. Broek alhier, kweekelinge aan de School Rozenlaan is met ingang van i Februari benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Herv. School te Werkendam. De J.V. op Geref. Grondslag „On derzoekt de Schriften'', hield Donder dag i.l. in de Chr. Êewaarschool aan de Nieuwstraat haar jaarvergadering. Evenals vorige jaren was het pro gramme ruim voorzien van verschil).en de inleidingen, voordracht-en en een oamenspraak. Het was reeds laat in den avond toen de voorz. de verga dering sloot en ieder voldaan huis waarts keerde. Woensdag 25 Jan., n.m. 8 uur, hoopt in de Rem. Kerk op te treden mej. Dr. N. A. Bruining uit Scheve- ningen met het onderwerp: „Een boek van een merkwaardig tijdgenoot" (God de onzichtbare Koning,). Voor de Vrije Geref. Gem. aan de Nieuwstraat hcopt Dinsdag 24 Januari n.m. 7 uur op te treden Ds. Grisnigt uit Wadditnxveen. HAZERSWOUDE. Donderdagavond gaf de Chr. Zang vereniging „Zang en Vriendschap" on der leiding van haar directeur, den heer C. van der Keur Jr. van Leiden, in de Ned. Herv. Kerk oen openbare uitvoering, die uitnemend is geslaagd. De voorz. van den Ring Leiden vao Zangvereenigingen, de heer G. Goed hart van Zoeterwoude, o;.ende de sa menkomst door te. laten zingen Ps. 98 vs. 3, ging voor in gebed en sprak een openingswoord Hierop werd door het zangkoor, on der de bekwame leiding van haar dir.. het uit 16 nummers bestaande program ma op zeer verdienstelijke wijze ten gehcore gebracht, waarvan op verzoek no. 10, „Sneeuwklokjes" werd herhaald De Directeur, de heer C. v. d. Keur, gaf op het kerkorgel tot tweemaal toe een schoon muziekstuk te hooren. De voorz. bracht aan het einde een woord van welverdiende dank aan di recteur en koor voor de avond van kunstgenot de aanwez:gen bereid, en ging, nadat gezongen was Gez. 180, vcor in dankgebed. NOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagavond brak de beugel van de tram welke om 7.15 van hier was vertrokken. Het gebeurde bij Noordwijk- Binnen, zcodat de tram uit Leiden de defecte tram meenam naar hier, waar de wagens op een zijspoor werden ge plaatst. Ook deze tram had daardoor vertraging, zoodat de reizigers om pl.m. 8 uur van hier. vertrokken. OEGSTGEEST. Bij B. J. Averdieck, eigenaar van het hotel „Centraal", heeft gisteren dooi* krachtdadig optreden, met.behulp der politie, voorkomen dat zijn panel aan de Ge. ersstraat is uitgebrand. Een dochtertje van hem had met lucifers gespe:ld, wauid.01* op e-n gegeven cogenblik de linnenkast in brand stond Met e?n iS-tal emmers water wist men het te blussch n. Be brandmeesters v. d. Voet en de Rooij waren ook ter plaatse. Be heer J. J. do Jonrii, Dir. van de Jongs Woningbureau alhier, is Don derdagavond met zijn autilo ter hoogte van halfweg op den Haarlemmerweg aangeieden door een motorwagen yan E. M. uit Amsterdam. Be Jong werd vrij ernstig gewond, terwijl zijn auto ge heel vernield word. Verblinaende lich ten waie.i vermeed rink oorzaak. Zaterdagmiddag had er een aan rijding plaats ter hoogte van den Haag- schen Schouw. De 21-jarige J. V. te Katwijk a. d. Rijn, gezeten op zijn rij wiel, werd aangcreck-n dcor de auto (bcdowagerU van N. B. te Rijnsburg. J. V. bekwam een hersenschudding, armbreuk en hoofdwond en werd weg gebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Zijn toestand was van dien aard dat die politie geen \*.rhoor kon af- inemen. De politie vond Zondag in de slcot aan den Haagschen Straatweg 10 kazen van 15 p.; 56 pakjes rund vet van 1 pond en 20 halfrondspakjes Mar garine. Bij onderzoek bleek dit van dief stal afkomstig uit een schuit te Leiden. De politie stelt een onderzoek in. OUDE WETERING. A.s. Vrijdag 27 Januari hcopt de Kies ver ceniging alhier in vergadering bijeen te komen, des avonds te 7 uur. jDö heeien D. Huinink en J. Karstens tö Leiden, zulien in d'eze vergadering een Kort woord spreken in het belang der Chr. Pers. Woensdag 18 Januari des avonds te 7 uur, trad voor de aid. Patrimoni um .„O.-Wetering en Omsta*/ op de hoer H. v. d. Pol van Alphen aan den Rijn met het .onderwerp: „De Vrouw in de Maatschappij''. Nadat de vergadering op de gewone v/ijze was gejp- nd behandelde de ge achte sprerer het aangekondigde on derwerp op uitnemende, wijze, geheel aan ds hand van het Wcord Gods, vanaf de schepping tot hst hedan en de voieinding. Adam gesteld in,den hof als bewaar der en verzorger over al het geschape ne, de dieien namen geveide naar elks aard, vond g:en hulpe als tegenover zich, waarmede Hij van gedachten kon wisselen, en teen behaagde het God cm hem h'grvoor een vrouw te geven, en werd het eerste huwelijk voltrokken, zcoals er naderhand niet esn rt-er ge sloten is. Bij dit eerste huwelijk in hst Para dijs stond de spreker langen tijd stil juist omdat hier de groncl l'gt voor de bestemming van dien man en de vrouw. Aan ds hand^ van Gods Woord voortgaande, zien wij dat geen vrouw meer genoemd wordt vanaf Adam tot Sara; wel' vrouwennamen, maar niet nre; ah hulpe tegenover den man. Bij Abraham's geschied?n;s komt weer dè vrouw naar voren ajs „vrouw", hoewel met verschillende voorbeelden, uit Gods Wcord wordt aangetoond, op hoe min achtende wijze over de vrouw werd ge sproken en gehandeld. Wel was Israël vooruit bij de heidenen, maar toch werd ook bij het verb anus volk de vrouw in veel gevallen meer als1 slavin, dan als mertsch behandeld. Eerst in het N. Test. zen wij de vrouw weer in ears hersteld, en weer als een vrouw, als hulpe tegenover den man. Ook hiervoor noemt sur. verschil lende voorb eelden. Door al deze voor bedden toont spr. aan dat de vrouw in het gezin haar rechte plaats heeft in de Maatschappij, waarin zij tot grooten zegen kan zijn, en helaas cok tot groo te schade. Ook uit den tegenwoordigen tijd tee kent spr. verschillende voorbeelden, om te laten zien, dat de vrouw zooals zij zich in vele gevallen aanstelt, het vrou welijke verliest, en den man gaat na doen. Een vers van Clinge Boorenbos schilderde dit op uitnemende ironische wïjze, en spr. noemt nog verschillende andere voorbeelden om een en ander aan te tconen. Bij de bespreking die op dit onder werp volgde, werden enkete gedach ten nog dui 'elijker verklaard, zoodat allen voldaan huiswaarts keurden. Het is zeer te betreuren dat zoo wei nigen ter vergadering waren, vooral cok van het jongere geslacht. Was het anders, Patrimonium zou er wel bij varen. De voorzde heer G. W. Lagarweij bracht aan het einde eun woord van harteliiken dank aan dan spreker, en verzccnt deze voor ie gaan in dank gebed. WASSENAAR. -Zaterdagmiddag is alhier de 8-ja- rige R., terwijl hij de straat wilde over steken, d:or <en Vrachtauto aangereden In ernstl^en toestand is hn opgenomen en naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. WOUBRUGGE. God. Staten van Zuid-Holland heb ben inzake het ba-roep van de vereeni- ging voor Chr. Nat. schoolonderwijs al hier, tegen het basluit van den Raad dezer gemeente, d.d. 17 Februari 1027 het bedrag der vergoeding ingevolge art. 101 der lager onderwijswet over de jaren 19221924 ten behoeve der ap- pe-lleerende vereeniging vastgesteld op f2.755,20 en hc/ bedrag, dat over di-e jaren te veel is uitgekeerd op f2.042,71 De Raad had deze bedragen resp. be paald op f2.381,35 en £2.416,56. GEMENGD NIEUWS. Drama in Den Haag. Wij lezen in De Courant: Het was niet alleen den omwonenden, doch ook aan de Haagsche politie hekend, dat de blikslager W., wonende in de Rijs- wijksche straat te 's-Gravenhage, met zijn vrouw, hoewel nog niet zoo lang getrouwd bijna voortdurend in onmin leefde. Er was doorloopend hooge ruzie, waarbij de man, die geen al te gunstige reputatie in de buurt geniet, en-trouwens geen onbekende is bij de politie, het niet alleen bij schel den liet. Ook in den afgeloopen nacht is wederom tusschen man en vrouw hevige twist ont staan. Ditmaal kwam er zelfs een revol ver bij te pas. Zooals meermalen gebeur de, kwam de man ook nu weer lang na middernacht, beschonken thuis. Hij maak te onmiddellijk zijn vrouw, die met hun kind van enkele maanden naast zich, lag te slapen, ruw wakker. Met luide stem eischte hij zijn kind op, zeggend, dat hij er nu genoeg van had en dat hij er van door ging. De moeder wilde begrijpelij kerwijze in geen geval haar kind aan den dronken man afstaan. Hierover ontstak W. zoodanig in woe de, dat hij zich vloekend naar de aangren zende werkplaats begaf. Plotseling hoorde de vrouw hem daar een scho* lossen, waarna de man wederom de slaapkamer kwam binnenstuiven, wild zwaaiend met de revolver. „Nu zou hij haar wel eens mores lee- ren", gilde hij. „Het kind of...." De daad bij het woord voegend, loste hij nogmaals een schot. Gillend en kermend vluchtte de vrouw toen naar de buren, waar .bleek dat zij niet getroffen was. In haar angst had vrouw W. het kind in de kamer ach tergelaten, waarover zij zich thans zeer ongerust maakte. Buren waarschuwden toen de politie, die den man met het kind naast zich, in slaap aantrof, terwijl de nog geladen revolver tusschen hen in lag. Nadat eerst het kind in veiligheid was gebracht wekten de rechercheurs den man ten einde hem te kunnen overbrengen. De arrestatie heeft echter heel wat moeite gekost, daar W. zich als een dolleman verzette. Het gelukte eerst na geruimen tijd den beschonkene zwaar geboeid, weg. te voeren. Bij het eerste verhoor dat hem kon wor den afgenomen, nadat hij zijn roes had uit geslapen, ontkende de man pertinent, dat hij op zijn vrouw zou hebben geschoten. Hij had naar zijn zeggen in een geheel anderen hoek van de kamer gevuurd, al leen om zijn vrouw schrik aan te jagen. Er wordt thans door de politie onder zocht of men hier te doen heeft met een poging tot doodslag of met bedreiging te gen het leven. Onderzeeër aan den grond gevaren* Een Turksche onderzeeër, is gistermorgen toen hetvaartuig terugkwam van een proeftocht, tijdens mist nabij Poortersha ven aan den Zuidwal aan den grond ge varen, doch met rijzend water zonder hulp vlotgekomen. Het vaartuig is opge varen naar Rotterdam. Verdronken. Sinds geruimen tijd werd te St. Odiliënberg nabij Roermond de 15-jarige R. W. P. vermist. Gisteren is uit de Roer, te Roermond, een lijk opge haald, dat herkend werd als dat van den vermisten jongen. De doodende draad. Toen de land- houwer V. te Lage Zwaluwe Donderdag avond met zijn paard en rijtuig huis waarts keerde, trapte het paard op den draad van de electrische leiding, die door den sterken wind afgebroken was. Het dier werd direct gedood. V. kreeg geen letsel. Hoog water. In verband met den aanzienlijken was van de Maas zijn de stuwen bij „de Donck" te Roermond bui ten werking gesteld. Verdronken. Zaterdagmiddag is te Broek op Langendijk de 25-jarige schip persknecht L. Molenaar, wonende te Alk maar, 5n de Ringsloot overboord geslagen en verdronken. Het lijk is opgehaald. Diefstallen en inbraken. Te Beunin- gen bij Nijmegen drongen dieven in de pastorie der Kath. kerk en hebben daar een rijwiel en twee kistjes sigaren gesto len. Geld wordt er niet vermist. De inbre kers kwamen binnen door het uitsnijden van een ruit. Voorts werd ingebroken in de villa van de wed. G. v. d. B. onder St. Agatha bij Cuijk. Het meubilair werd deels naar bui ten gesleept; uit een bureautafel werd ongeveer ƒ500 ontvreemd. Dit geld was pas van de bank gehaald om een verbou wing te betalen/waarvan de dieven blijk baar op de hoogte zijn geweest. Voorts wordt een gouden horloge vermist. Op de mijn WillemSophia te Spek- holzerheide werden den laatsten tijd meer malen diefstallen gepleegd; voornamelijk van lood en kabeldraad. Ook in het begin dezer week werd weer koperen kabel draad en lood gestolen, ter waarde van 400. Een gedeelte van het gestolene werd bij een opkooper te Heerlen in beslag ge nomen. In verband met deze diefstallen zijn door de politie gearresteerd de 18-ja- rige Sch. en W., benevens de 16-jarige v. d. L., allen verblijvende in het woonwa genkamp op den Heksenberg te Heerlen. Alle drie zijn Vrijdag gévankelijk naar Maastricht overgebracht. In het hol van den leeuw. Tijdens de jongste zitting van de Arr. echtbank te Breda (Vrijdag j.l.) heeft een rijwieldief uit de gang naar de publieke tribune van het rechtbankgebouw een zoo goed als nieuw rijwiel weten te stelen en zonder eenig spoor achter te laten zich uit de voeten gemaakt. Onder een kar geraakt. Op het ter rein van de fabriek der fa. Hoffmans te Waalwijk is een zoontje van den heer v. d. B.M. spelenderwijs onder een om slaande kar geraakt. Hij bekwam een die pe wonde aan het hoofd en een hersen schudding. Oplichting. Te Zeist vervoegde zich bij een der ingezetenen een drietal perso nen, van wie er een beweerde adjudant in buitengewonen dienst te zijn van het Mi nisterie van Oorlog, daarvan een aanstel ling toonende. Door onverwachte uilga ven, zoo heette het. was het gezelschap niet meer in het bezit van voldoende reis geld naar Den Haag. Daar een der hee: ren evenwel een familielid van den in-: gezetene goed kende, had men de vrijheid genomen hem even j 25 ter leen te vra gen. De Zeistenaar gaf ze. De zaak echter niet vertrouwende, deelde hij aanstonds de politie het geval mede. Deze trok onmiddellijk op onderzoek uit en spoorde het drietal in een der ho tels te Zeist op. Het bleek dat men met oplichters te doen had, die alles verzon nen hadden en van valsche papieren had den gebruik gemaakt. Het drietal werd in arrest gesteld. Den verkeerde te pakken. De boeren knecht G. G. uit dè buurtschap Esveld, te Barneveld heeft verkeering met een meis je uit de buurtschap Essen, betgeen bij de jongelingschap in laatstgenoemd buurt schap blijkbaar in hevige mate de jalouzie heeft opgewekt. Vrijdagavond toen G. zijn meisje wilde thuis brengen, sprong eens klaps een van een knuppel voorziene jon gen uit de struiken te voorschijn en sloeg G. hiermede op het hoofd. De aangevallene liet zich niet ongestraft mishandelen, sloeg op den aanvaller toe, ontrukte hem den knuppel en sloeg hem er mede te gen den grond. Deze begon nu erbarmelijk te gillen, waarop plotseling een aantal, eveneens met knuppels gewapende jonge lui uit de struiken sprongen om hun vriend den aanvaller te hulp te komen. Iemand op den grond ziende liggen, meen den zij allen, dat het de boerenknecht G. was en sloegen hem bont en blauw. Ein delijk bemerkten zij, dat zij hun eigen vriend aan het afranselen waren. G. had inmiddels de plaat gepoetst met het meisje. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroelijkheld der Kedactie.) Geachte Redactie, In het verslag der raadsvergadering van Alkemade meldt uw verslaggever, dat ook de heer Horsman evenals de heer Bontje accoord gaat met het voorstel-Heemskerk aangaande de weg verbreeding bij de Wed; Hoogeboom. Het waren niet de heeren. Bontje en Horsman, maar de heeren Bontje en Rotteveel, die hiermede hun in- stemming betuigden. In deze zaak heb ik geheel niet ge sproken. Uw abonné, C. HORSMAN. Lid van den Raad van Alkemade. Oude Wetering, 23 Jan. 1Ö28. Wij danken den heer Horsman voor deze rectificatie. RED. Scheepstij dingen. HOLLAND— AM LfllKA-LIJN. NICTHEROY Vancr. n. Rott. i te San Francisco. MONiGOMERYSHIRE Londen n. Van couver 19 v. Colon. BREEDIJK Galveston n, Rott. 20 8.20 v.m. 400 m. v. Valentia. DIN'lELDIJK Vancr. n. Liverpool en Rott. 20 2.12 v.m. 1000 m. ZW. V. Valentia. RIJNDAM Rott. n. N.-York 20 40 v.m. 290 m. W. v. Bishops. .GROOTENDIJK 21 v. N.-York n. Rott 'VEENDAM Rott. n. N.-York p. 21 v.m. Kaap Race. MAASDAM Rott. n. N.-Orh 21 6.15 n.m. v. Boulogne. BLIJDENdIJK Philadelphia n. Rott. 21 te Baltimore. EEMDIJK Rott. n. Vancr. 21 3n.mi v. Antw. en pass. 730 n.m. Vllissütt- gen. NEBRASKA Vancr. n. Rott. 21 2.30 n.m. van Londen 22 4 v.m. te Rott verwacht. RADNORSHIRE Vancr. n. Rott. 21 v. Colon. DRECHTDIJK 19 v. Rott. te Vancr. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. ZEN AD A 20 v. Rott. te Hamburg. SUMATRA thr. 21 te Rott. JAGERSFONTEIN thr. 19 v. Mombassa. SPRINGFONTEIN 21 v. Hamb. teAmst MELISKERK thr. 19 v. Durban. RANDFON1ELN uitr. 20 te Beira. RIETFONTEIN uitr. 21 te Pt. Said. REGGESTROOM 21 v. Amst. n. Hamb. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALB1RB0 thr. 19 v. Sherbro. FAUNA uitr. 20 te Freetown. MAASLAND thr. 21 v. Havre. SCHOUWEN uitr. 20 te Accra. TEXEL uitr. p. 21 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIO 2 iv. B.-Ayres te Amst R0TT2RDAMSCHE LLOYD. GORONTALO thr. p. 21 Ouessant 22 5. n.m. verwacht SLAMAT thr. 20 v. Singapore. INDRAPOERA uitr. 21 3n.n1 v. Co lombo. PALEMBANG thr. p. 21 Perim. MADIOEN thr. p. 21 Perim. MODJOKERTO 21 v. Rott. n. Hamb. TERNATE 21 v. Rott. n. Hamburg. TABANAN thr. p. 21 Suez. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA uitr. 19 v. Sabang. ENGGANO uitr. 18 v. Belawan Deli. RIOUW thr. 21 te Suez. KAMBANGAN thr. 21 v. Batavia. RADJA uitr. 20 te Sabang. KANGEAN uitr. p. 21 Gibraltar. PRINS DER NEDERL. thr. 20, v. .Genua.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6