Gemeentelijke Aankondigingen vischacten. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van hen, die zich voor het a.s. seizoen 1928'29 in het bezit wen schen te zien van een vischacte, dat de aanvraagformulieren ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie (Kamer 10), al waar zij behoorlijk ingevuld en onder teekend voor den 15den Maart a.s. moeten zijn terug bezorgd, teneinde aan den Commissaris der Konin gin in deze provincie te worden «toege zonden. Hij vestigt er de aandacht op, dat voor het visschen met één hengel, geen loop- of sleephengel, en geen peur zijnde, geen aanvraag behoeft te geschieden. Leiden, 21 Jan. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. PAARDENFOKKERIJ. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de in onze gemeente gevestigde eigenaren of houders van tweejarige of oudere hengsten, dat zij ingevolge art. 23 der Paardenwet 1918 verplicht zijn, hiervan ten stadhuize aangifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden 6f in hun bezit is gekomen, alsmede vóór Februari van elk jaar. Leiden, 23 Jan. 1928. A VAN DE SANDE BAKHUY2EN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan L. J. P. Herendorf en rechtverkrij genden, tot het oprichten van een fijn goed wasch- en strijkinrichting in het perceel Korte Hansenstraat No. 7, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K No. 1428. Leiden, 23 Jan. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Btormfilm vertoond, welke ons een dui delijk beeld gaf van de werking van den Vrijw. Landstorm, de Lancl- en Zeemacht, het Vliegwezen enz. Zeer be langwekkend was het zien van de groo te manifestatie in 1918 op het Malie veld gehouden, waarbij duidelijk bleek de trouw dier Nederlanders aan ons [Vorstenhuis. Tot slot had nog een prijsuitreiking plaats van de onlangs gehouden schiet wedstrijd. Prijswinnaars waren de hoe ren J. vV. Hoogenboom, ie pr.; J. Koek. 2e pr.; C. Hoogenboom, 3e pr.; M. Hoo- genDoom, 4e pr. en C. de Jong, 5 e pr. Vermeld dient nog te worden flat de heeren Hoogeveen en Arlemans uit Alphen eenige voordrachten ten beste gaven, welke zeer in den smaak der Aanwezigen vielen. H?t was dan ook een goed geslaagde avond en na een jwoord van dlank te hebben gebracht aan allen voor hunne medewerking en wel' in het bijzonder aan die heeren, die het muzikale gedeelte hadden ver zorgd, werd de bijeenkomst door den leider gesloten. VOORHOUT. B. en W. hebben aan den heer B. Warmerdam, bloemist, vergunning verleend tot bet bouwen van een bloem- bollenscbuur aan den Loosterweg alhier WOUBRUGGE. In het jaar 1927 zijn in deze ge meente door verschillende ingezetenen, een achttal warenhuizen gebouwd, voor het kweeken van vruchten en bloemen zijnde de heeren J. Borst, Th. Hoogen boom, B. C. Disseldorp, J. G. Beentje. J. C. van der Meer, A. G. Rijkelijkhuizen G. van der Zwei en P. F. Noordam, de laatste is nog in aanbouw. Ds. J. F. Lyssen, de beroepen Pre dikant der Ned. Herv. Gem. alhier, zal 4 Maart afscheid nemen van zijn ge meente te Nigtervecht en alhier zijn intrede doen 11 Maart a.s. na beves tigd te zijn door Ds. B. P. A. Rütgêrs van Katwijk aan Zee. Het voorloopig comité voor ijs- feesten, heeft met een aantal ingeze tenen, welke zich als lid voor een de finitieve IJsvereeniging hadden opge geven, vergaderd. Een bestuur is ge kozen, grootendeels uit het comité en aangevuld met die heeren F. Kroés, C. J. Wittebol en J. Boehove. Het bestuur zal nu een concept-reglement opmaken. Nader wordt nog gemeld dat het be drag dat onder weduwen en andere be- hoeftigen is verdeeld, bedroeg f200,16. BOSKOOP. Burgerlijke stand. GeborenCor nelia Elisabeth d.v. J. y. Lent en C. P. v. d. Woude; Everhard Jan Anton z.v. E. A. L. Dammen en E. D. Droog; Jacobus z.v. J. J. Buitenhuis en N. v. d. Knijff. Ondertrouwd: G. v. d. Meer en H. W. v. Rijn; J. v. d. Vlies en Ramp. Overleden: M. Hoogendoorn echtge noot©-van P. Benders 34 j.; J. P. West- dijk, wed. van M. Rijnsburger 71 j. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In de hedenmorgen gehouden zitting st.nd J. A. d. Z. terecht terzake dat hn ii u zijn w.|en niet genoegzaam waS "weken t+% het doen passeeren van een auto waardoor eon aanrijding had plaats gevonden en de auto beschadigd werd. Een tweetal getuigen, die in de auto hadden gezeten, hadtbn slechts weinig te verklaren. Een van hen meen de dat de wagen door niets belemmerd werd om uit te wijken, do ander had de he le wag n niet gez'en. De ambte naar vroeg f5,of 2 dg. Uitspraak over 14 dagen. Gemeenteraad Leiden. De vergadering van den Gemeenteraad werd hedenmiddag 2 uur door den Burge meester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen precies op tijd geopend. Spr. houdt de volgende rede: Het is mij een behoefte bij den aanvang van de eerste zitting van den Gemeente raad in het nieuwe jaar u en door u aan de geheele burgerij mijn hartelijke geluk- wenschen aan te bieden en allen die mij hunne wenschen toezonden daarvoor nog maals te danken. God moge onzen arbeid ook dit jaar ze genen en wij mogen ons door Zijnen Geest laten leiden in het verantwoordelijke werk dat wij hier tezamen tot stand te brengen hebben. 1927 is voor onze stad niet van groote beteekenis geweest; voor groote onheilen, behoudens dan de brand in de drukkerij van de r.eidsche Courant, bleef de stad ge spaard. Uit de rijen der vroede vaderen verloor de gemeente een der ijverigen, in den heer Witmans; zijn doodsklok was blijk baar ook die voor zijne partij; want toen de raad in Juni van het afgeloopen jaar vernieuwd werd, verdween zij uit de rij. Met die raadsverjonging ging samen een verandering in het College van Burge meester en Wethouders, dat thans ont worsteld aan de tijdroovende begrootings- beslommeringen het schip op koers hoopt te houden op den weg der voorspoed. Onder de kringen van het personeel in dienst der gemeente betreuren wij het ver lies van Dr. van der Kolk, die door den dood aan zijn nuttige werkzaamheden onttrokken werd. Ir. Driessen, Dr. Bever- sen en Mej. Numan verlieten den dienst met pensioen. Onder de vele belangrijke raadsbeslis- singen mag ik noemen die tot den bouw van 174 woningen aan den Morschweg, tot het bouwen van een groote Havenbrug, tot verbreeding van het Gangetje, tot het leggen van een deel van het stamriool der centrale rioleering, alsmede tot een uit breiding van de Gestichten met twee pa viljoens, een verbreeding van de Morsch- poortbrug en verandering van den toe gangsweg tot die brug. Grootendeels zijn deze werken reeds voltooid. Van groot be lang was de tot standkoming en in ge bruikneming van de Jan Vossenbrug. het nieuwe kaasmarktterrein, alsmede de ope ning van het nieuwe politiebureau. De bevolking van Leiden is maar ter nauwernood in zielenaantal toegenomen. Er is toeneming door geboorten, er is ver loop der bevolking door vestiging elders. Het is moeilijk te zeggen of toeneming on der alle omstandigheden een zegen is, stilstand of achteruitgang is echter zeker nadeelig en wij mogen er wel op bedacht zijn de levensvoorwaarden in deze ge meente zoo te maken, dat begeerensvvaar- dige elementen zich tot vestiging aange trokken, niet daarvan afgeschrikt zien. Betreuren doe ik het dat het levendig schouwspel dat de bewoonde Kweekschool voor Zeevaart in vroeger jaren bij het be treden der stad opleverde, geheel van aanzien veranderd is. Moge die mooie en goede Leidsche stichting, die dit jaar, naar het schijnt, zelfs alle banden met on ze nationale marine verbrak, spoedig een paèsende bestemming herkrijgen. De gang van het economische leven geeft weinig stof tot juichtonen, al ziet het er in het algemeen voor handel en indus trie iets beter uit; summa summarum zou men kunnen zeggen, dat 1927 voor Leiden geen slecht jaar geweest is, indien niet over onze samenleving een donkere wolk hing en blijft hangen: de werkloosheid, die maar niet wijken wil. Regeeringen staan daartegen hulpeloos. Werkverruiming en werkverschaffing, waarvan heil verwacht wordt, blijken of onmogelijk of verlichten niet noemens waard. Zij kunnen ook geen genezing brengen. Staat noch gemeente kunnen de economie beheerschen, hoogstens beinvloe- den en dan nog slechts in dien zin, dat ge varen worden afgewend of moeilijkheden uit dep weg geruimd. Het zijn economi sche wetten die de werkloosheid veroor zaken, er ontbreekt evenwicht tusschen vraag en aanbod en het is niet mogelijk dat vraag en aanbod zich altijd op een steeds hooger wordend nivehu ontmoeten, dat kunnen menschenhand en menschen- verstand niet bewerken. Laat ons hopen, dat overleg tusschen belanghebbenden de oogen moge openen voor een juister in zicht, opdat daarna het nut van allen ge diend en verzorgd kunne worden in de mate waarin dat economisch mogelijk is. Het is mijn innige wensch, dat 1928 voor al in dit opzicht een jaar van vooruitgang moge zijn. x Applaus. De heer S ij t s m a (V.D.) beantwoordt deze rede. In de eerste plaats merkt hij op, dat het oudste raadslid nu eenmaal een eigenaardige plicht heeft. Zoo o.a. j.l. Vrijdag, toen spr. tot zijn verbazing plot seling waarnemend Burgemeester was. Thans rust op spr. naar traditie de aange name plicht om namens raad en burgerij den voorzitter dank te zeggen en weder- keerig het beste te wenschen. Spr. memo reert dat 1927 als feit van gewicht bracht de benoeming van den Burgemeester. De ze benoeming is gevolgd door een aan vankelijk aangename en doeltreffende lei ding van Raad en Gemeente. Spr. wil niet roemen over 1927, maar toch in verband met andere jaren bracht 1927 wel eenige vooruitgang. Mogen de 70.UU0 inwoners v. Leiden ook een meer voorspoedige ople ving zien. Spr. zegt namens den Baad, dal het college gaarne met dat van B. en W. zal medewerken aan den bloei van Leiden. (Applaus). De voorzitter dankt den heer Sijts- ma. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen is een overlijdensbericht van den Commissaris der Koningin. Na mens Leiden is een brief van rouwbeklag verzonden. Spr. herdenkt met dankbaar heid het vele door den heer Sweerts de Landas Wyborgh voor onze Provincie ver richt. Verder zijn ingekomen disposities en be richten van Ged. Staten betreffende ge nomen raadsbesluiten. Aan den Raad worden overgelegd ver schillende verzoeken en adressen die in handen van B. en W. worden gesteld voor prae-advies. Ten aanzien van het adres inzake de pensioenen der wethouders vraagt de heer K o o i s t r a (S.D.) om daarover ook ad vies uit te brengen. De voorzitter meent, dat dit voor B. en W. moeilijk is. Op aandrang van verschillende leden zal de benoemde raadscommissie inzake wethouderssalarissen advies uitbrengen. Ingekomen is een verzoek van den heer J. W. van Hèes, waarin deze vraagt niet op hem te stemmen voor lid van de Com missie voor het Lager Onderwijs. Processen-verbaal \an Kasopneming en ambtelijke bezoeken aan inrichtingen worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres inzake de luchtbrug over de Kerksteeg zal worden behandeld bij punt 18. Daarna is aan de orde: 1. Benoeming van vijf leden van de Plaatselijke Schoolcommissie. Aanbevolen worden: a. 1. J. W. van Hues, 2 S. van den Burg. b. 1. J. L. C. Timmerman; 2. C Molken- boer c. 1. W. Koops Azn.; 2. A. Meerburg. d. 1. S. Gaasterland; 2. G. iakema. e. 1. A. Couvée P. Jzn.; 2. Ds. M. J. Pun- selie. Naar aanleiding van het zich terugtrek ken door den heer van Hees, beveelt de heer V e r w e ij (S.D.) ter benoeming aan den heer J. W. Harting, secretaris van den Centralen Ouderraad. Benoemd worden de heeren: J. W. Har ting, J. L. C. Timmerman, J. W. Koops, S. Gaasterland en A. Couvée. 2. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Bewaarscholen. De voordracht luidt: 1. de heer J. A. van Hamel; 2. de heer A. L. Reimeringer. Benoemd wordt de heer Van Hamel met algemeene stemmen. 3. Benoeming van een leerares in het Engelsch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. De eenig voorgedragene is Mej. W. H. Nederhoed, in deze betrekking tijdelijk werkzaam. De voorgedragene wordt, benoemd me1 algemeene stemmen. 4. Benoeming van een lid van het be stuur van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. In deze vacature ontsta ar door het uit treden van prof. mr. A. J. Blok is de vol gende voordracht aangeboden: 1. de heer J. Ileeringa; 2. prof Dr. H. T. de Graaf. Benoemd wordt ae heer Heeringa met 17 stemmen en 15 van onwaarde, uitge bracht op Prof. Plooy. 5. Begrooting dienst 192S, van het H. G of Arme Wees- en Kinderhuis. Aangenomen. 6. Voorstel inzakj de verhuring van het voorm. IJkkantoor aan de Lammermarkt, aan de vereeniging „de Leidsche Padvin ders". Aangenomen. 7. Voorstel tot verhuring van een 3-tal lokalen met binnenplaats en bijbehooren- de localiteiten van het voormalig school gebouw aan de van der Werfstraat, aan de vereeniging „de Leidsche Padvinders". De heer TTeem kerk (R.K.) heeft geen bezwaar, maar vraagt inlichtingen over den huurprijs. Hier wordt gevraagd 50, in een ander punt 100 per lokaal per jaar. Op een interruptie var den heer S ij t s- m a (V.D.) dat deze organ'satie niet zoo rijk is, merkt spr. op, aat de gemeente daar geen rekening mee behoeft te hou den. Spr. vraagt gelijke behandeling. De heer S3 li 11 e r (S D.) vraagt ook in lichtingen. Spr. vraagt aan B. en W. om mededeeling over het systeem dat bij ver huring wordt toegepast. De heer Splinter, weth., deelt mede, dat bij de Padvinders inderdaad rekening is gehouden met du draagkracht en ook, omdat deze steeds 50 betaalden. Voor den R.K. Volks.oor.d is gevraagd 100 per lokaal, overeenkomstig de opbrengst van andere lokalen. De heer Schüller (S.D.) keurt dit sy steem" af. Ook merkt hij op, da' zwakke vereenigingen niet gelijk behandeld wor den. Spr. vraagt een algemeenen regel en vast systeem. De heer Heemskerk (R.K.) is ook niet tevreden. Spr. vindt een onbillijkheid in het systeem. Het voorstel wordt aangenomen met 27 tegen 6 stemmen. Tegen de R.K. leden en de heer Groeneveld. (Wordt vervolgd). STADSNIEUWS. PROF. DR. H. A. LORENTZ. Naar wij vernemen, is Prof. Dr. H. A. Lorentz. die a.s. Woensdag zijn 56- jarig professoraat aan de Leidsche Universiteit herdenkt, sedert eenige dagen ongesteld, waarbij zich koorts verschijnselen voordoen, waardoor hij genoodzaakt is het bed te houden. DE HERDENKING VAN PROF. BUYS Na afloop van de lierdenkingsbijeen komst ter gelegenheid v. den lüOsten geboortedag v. Prof. Mr. J. Th. Buys, Donderdag a.s., zal het herdenkings comité in de senaatskamer der Leid sche Universiteit receptie houden. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden op Vrijdag 20 Jan. 1928, ten overstaan van: 1. C. Versluys, notaris te Leiden., Drie pereeelen weiland in den Morsclipolder te Oegstgeest, samen groot 4.3Ü.90 II.A. Kooper J. B. Beider, q:q. voor 12102. Vier pereeelen wei land te Oegstgeest hij den Lagen Morschweg, samen groot 2.84.50 H.A., Kooper J. J. Mastrigt voor 8509. 2. B. H. Stumpel. Notaris te Leiden. 10 nog niet geheel afgewerkte hee renhuizen te Leiden, aan de Fagelstr. J. Bergsma voor 001CO, Apothekers- dijk 26, J. v. d. Poel voor 6100. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afdeeling Handelsinformtaies). Ochtend 21 Jan. 1928. Uitgesproken: 19 Jan. C. van der Linden, Alphen a. d. Rijn, R.-C. Mr. G. Scholten, Cur. Mr. A. Korver, te Alphen. 19 Jan. H. Cl van Leeuwen, winke lier te Leiden. Hansenstraat 53. R.-C. Mr. Dr. W. Fick, Cur. Mr. E. J. Gel derman te Leiden. 19 Jan. A. J. M. van Helvert, winke lier te Den Haag, Bezuidenhout 118. R.-C. Mr. A. B. Bommezijn, Cur. Mr. M. J. A. Steenhuis, te Den Haag, Kneu ter dijk 10 19 Jan. A. van Wageningen te Den Haag, Wilhelminastraat 141. R.-C. Mr. H. W. E. Klomp, Cur. Mr. M. H. Sta- verman, te Den Haag, Stadhouders laan 94. Opgeheven wegens gebrek aan ac tief: 19 Jan. A. M. Cohen, Den Haag. 19 Jan. J. C. Ridderhof, Den Haag. 19 Jan. M. Suurland, Den Haag. Laatste Berichten. HET CHRISTENDOM. De Apologetische Vereen. „De Toorts drager" te Amsterdam heeft zich tot alle Universiteits-professoren in Nederland ge wend met een circulaire, waarin antwoord gevraagd wordt op de vraag: „Wat is vol gens uw inzicht het wezen en de beteeke nis van het Christendom?" De antwoor den zullen in het orgaan gepubliceerd en later wellicht in boekvorm uitgegeven worden, INBRAAK IN EEN JUWELIERSWINKEL Gistermiddag tusschen vier en zes uur is een brutale inbraak gepleegd in de ju welierswinkel van de firma S. aan den Binnenweg te Rotterdam. Een groote voorraad sieraden, juweelen enz. is gestolen. De vermoedelijke waarde van het gestolene wordt geschat op 30 a ƒ40.000. Het politioneel onderzoek is in vollen gang. NEKKRAMP IN DE KAZERNE TE GRONINGEN. In de kazerne te Groningen is een mili tair overleden aan een ziekte, waarvan de verschijnselen duiden op nekkramp. Ofschoon het bacteriologisch onderzoek nog niet met zekerheid heeft aangetoond, dat men hier inderdaad met de gevreesde ziekte te doen heeft zijn in overleg met den hygiënist der Landmacht Dr. H. Pee- ters te Utrecht door den waarnemenden chef van den Militairen Geneeskundigen Dienst Dr. M. v. d. Rijs alle maatregelen getroffen om eventueele uitbreiding der ziekte te voorkomen. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE KRAKATAU. BATAVIA, 23 Jan. Aneta-V. D. De uitbarsting van den Krakatau gaat nog steeds verder. Er zijn drie punten van eruptie en er worden soms stee- nen tot 1200 M. hoog uitgeworpen. De punten van eruptie naderen de opper vlakte van de zee en zullen weldra hoven het water uitsteken. Direct gevaar voor de omgeving be staat niet. DE ONDERHANDELINGEN MET AMERIKA. PARIJS, 23 Jan. V. D. De New York Herald meldt uit Washington, dat men in Amerikaansche politieke krin gen van meening is, dat het antwoord van Kellogg 't einde van de onderhan delingen over een veelzijdig verdrag tegen den oorlog beteekent. Alle verdere onderhandelingen over dit plan zijn doelloos. Nog een weg blijft slechts open, n.l., dat de met de groote mogendheden gevoerde onder handelingen leiden tot de publicatie van een verklaring, waarin de oorlog veroordeeld wordt. Deze verklaring zou dan een surrogaat voor het voor genomen veelzijdig verdrag beteeke- nen en zeker een groote moreede be teekenis hebben, zonder dat de regee ringen zich tot iets verplichten. Kel logg zal, nadat hij zijn voorstel ook aan andere groote mogendheden heeft voorgelegd, haar antwoord afwachten, voordat een verdere stap te verwach ten is. Dit beteekent evenwel niet, dat de zuiver persoonlijke onderhandelin gen niet verder gevoerd zullen worden STAKING IN DE ZWEEDSCHE MIJNINDUSTRIE. STOCKHOLM, 23 Jan. V. D. Giste ren is in de Zweedsche mijnindustrie de staking begonnen. Het conflict in deze industrie omvat 8200 arbeiders. De bemiddelingscommissie zal mor gen vergaderen. HET PAN-AMERIKAANSCHE CONGRES. HAVANA, 23 Jan. (V.D.) De rede van den Ainerikaanschen gedelegeer de Hughes op het Pan-Amerikaan- sche congres werd luide toegejuicht. De leider van de delegatie van Nicara gua heeft in antwoord op de rede van Hughes een verklaring afgelegd. Hij nam er acte van, dat de Vereenigde Staten niet voornemens zijn de sou- vereiniteit en de onafhankelijkheid van Nicaragua te schenden. Verder deelde hij mede, dat de regeering van Nicaragua bereid is verkiezingen te doen houden onder toezicht van de Vereenigde Staten. Tenslotte wees hij erop, dat het niet de bedoeling van de delegatie van Nicaragua was den toe stand in zijn land op de conferentie te bespreken, daar het grootste belang is de vestiging van het internationaal recht. ONGELUK IN DE SNEEUW. BERLIJN, 23 Jan. (V.D.) In vele deelen van Duitschland heerselit we der winterweer, met matige koude en sneeuwbuien. Tijdens een sneeuw jacht werd een automobiel, die van een sportdemonstratie terugkeerde, nabij Hirschberg door den trein ge grepen. Twee inzittenden werden ge dood en een zwaar gewond. DE ST. GOTHARï>KW£STIE. PARIJS, 23 Jan. (V.D.). De „Petit Parisien" meldt uit Boekarest, dat Roemenie de andere leden van de Kleine Entente verzocht heeft stappen bij den Volkenbond uit te te stellen tot begin Februari. De Roemeensche re geering verklaart, dat zij zich clan hij de stappen inzake het incident te St. Gothard zal aansluiten. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 23 Jan. Veemai^t. Aangevoerd 476 vette runderen, 213 vette kalveren, 803 schapen of lam meren, 1203 varkens. Prijzen: koeien 4749, 4044, 27— 32; ossen 4649, 4043, 37; kalveren 8590, 7075, 5560; schapen 28—33; lammeren 1830; varkens 32 >4, 31D, 31. Overzicht* koeien en ossen gewone handel, prijJen iets vaster; vette kal veren gewone handel, prijzen iets vaster; schapen en lammeren redelij ke handel, prijshoudend; varkens ta melijk© handel, prijzen weinig veran derd. ROTTERDAM, 23 Jan. Aardappelen, Brielsche eigenheimers 66.80, Zeeuw- sche blauwen 5.506, idem eigenhei mers 5.756, idem bonten 5.506.50, Bravo's 66.60, Red Star 55.50, In dustrie klei 4.504.75, drielingen bon te blauwe 3.253.75, drielingen eigen heimers 4.254.75. ROTTERDAM, 23 Jan. Vlasbeurs. Aangevoerd 1145 Kg. blauw, 120200; 12400 Kg. Holl. Geel, 130—185; 900U Kg. Gron., 140—ISO; 2200 Wit, 130— 185; 200 Kg. D.R., 120—140. AMSTERDAM, 23 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 530 vette koeien, le kw. 1—1.08, 2e kw. 0.86—0.98, 3e kw. 0,70— 0.84, per Kg. slachtgew icht; 120 melk en kalfkoeien, 280360 per stuk; 97 vette kalveren, 2e kw. 0.921.05, 3e kw. 0.740,90, per Kg. levend gewicht; 90 nuchtere kalveren, 16—22, 93 scha pen, 3644, per stuk; 660 varkens. Holl. le kw. 0.73—0.74, 2e kw. 0,70— 0,72; vleeschvarkens le kw. .730 74. vette varkens 0.700,72. per Kg. slacht gewicht; 77 paarden, 100225 p. st. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verri< lit in den morgen van 23 Jan. Medege deeld door het Kon. Ne l Meteorolo gisch Instituut te De Bi Ut. Hoogste barometerstand 772.1 te Coruna. Laagste barometerstand 717.8 te Vestmanoer. Verwachting: zwakke tot matige, later toenemende westelijke tot zuid westelijke wind, betrokken, tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, iets zachter, vooral in het noordoosten. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. 1 Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 769. LUCIri '.TFA.rUUR. Hedenmiddag 3 uur. 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maai vlag 23 Jan.: 4.58 nam. Wisdefnoteeringen. (Amsterdam'. Berlijn 59.01 Londen 12.077. Aew-York 72.47,8/ie Panjs 9.737, Brussel 34.531/» Zurich 47.73 Praa 7-35 tfome 7 13.lT Madrid 42.32 Oslo65.95 Kopenhagen 66.34', Stockholm 4 6Ó.511/. Weenen 34921/,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3