PUROL bij Brand- en Snijwonden PREDIKBEURTEN. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Moolhuiaen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uui Preeklezen en n.m. 1.30 uur Vrjjz. D. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. EENNEBROEK. Nèd. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Lekker kerker. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Collecte voor 't Orgel. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Gebouw Salvatori: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de heer W. G. die Jong®. Evangel. Dwars-Nieuwstr. v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Dekker uit Blleis- wjjk. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m 9.30 en '3 avonds 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savond3 6.30 uur Ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Bar- ger van Hoorn. Coll. voor de Evangeli satie. Nam. 5 uur de beer Smit van Heemstede. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksen. Cat. Zondag 41. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 [uur Leesdienst. Woensdag 25 Jan. n.m. 7. uur, Ds. Rie- kel van Sliedrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerkv.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Metering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.39 en n.m. 6.30 uur Ds. Israël. 's Morgens bev. nieuwe lidmaten. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. jo uur Ds. Mondt, Voorber. H.A. en n.m. 6.30 uui de heer die .Witt van Noordw^jk a. Zee. Woensdagavond 7 uur: Bijbellezing Ds. Mondt. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Velders van Rotterdam. LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. van Djjk en n.m. 5 uur Ds. Bargervan Hoorn. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 uur, Dr. Th. Ruys Jr. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.m. 6.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. Voorm. Bed. H.A. en n.m. Dankz. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. KePk: v.m. 10 en n.m 3.30 uur Ds. van Haaften. Voorm. Bed. H. A. en n.m. Dankz. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur uur Cand R. J. de Weert van Kampen. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uui Ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. SASSENHEIM Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Rarth van Alphen a. d Rijn. 's Morgens bevestiging van Ambts dragers. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 ea n.m. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. io uur Ds. Wartena van Scheveningem. Bed. H.A. Nam. geen Dienst. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Hart- wigsen van Leiden. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Veldhoen van Alphen a. d. Rijn, H.A., en 's avonds 6.30 uur Ds. Jacobs van Hcogmade. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. Gerei. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6 30 uur Dr. Ubbink. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Het personeel van den heer M. S. v. d Voort, alhier had het ongeluk, dat de stoommachine van de zolderschuit om kantelde en in den Rijn terecht kwam. Door B. en W. is voor de geneeskun dige armenzorg in ressort I (Aarlander- veen-dorp) benoemd de heer W. v. d. Wind arts alhier. TER AAR. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld, dat in de maand Nov. geen sterfgevallen zijn voorgekomen. Op den Kanaalweg sloegen de paarden van den veehouder R., ge spannen voor een wagen, op hol. R. wist er af te springen en een jongen, die ook op den wagen zat, viel er af, wat evenwel voor beiden goed afliep. Later werden de hollende dieren ge grepen. Alhier had een aanrijding plaats tusschen twee auto's, van de heeren Hervvijn, te Aarlanderveen, en van der Bijl, alhier. De chauffeurs bleven ongedeerd. De auto's werden bescha digd. Het dak van de schuur van P. A. stortte in. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tot onderwijzeres aan de O. L. S. alhier is benoemd mej. J. Baarspul, van Utrecht. HILLEGOM. Maandag 23 Januari a.9. des avonds half acht, vergadert de afd. „Patrimo nium" in het gebouw. De heer H. J. Korbee zal inleiden het onderwerp„Ziekteverzekeringswet". Burg. Stand. Ondertrouwd: J. M. J. Braam en M. J. Lommerse; J. S. Ruigrok en a. Jansen. Getrouwd; J. C. van W-averen en O. L. Splichal; J. de Wagt en C. de Graaf. Overleden: S. Boll m. 7 maanden; D. v. Dijk, m. 3 maanden. KATWIJK. Een afscheid. Nu besloten is dat het St. Willibrordus College te Katwijk aan den Rijn aan het einde van dit studiejaar wordt opgeheven blijkt dat overal bij oud-leerlingen het verlangen bestaat, nog eens voor het laatst daar te zamen te komen. De tegenwoordige pater rector, met wien overleg werd gepleegd, heeft verklaard de gelegenheid tot zulk een bijeenkomst gaar ne te willen geven in de eerste dagen na de prijsuitdeeling, d.i. ongeveer half Juli. Eenige oud-Katwijkers uit verschillende plaatsen des lands hebben nu een plan be sproken, dat op die laatste réunie ware uit te voeren, en overwogen hoe het best oudere en jongere kameraden te berei ken, ten einde ieder die wil in de gele genheid te stellen van de partij te zijn. Het eenvoudigst leek in de katholieke dagbladen alle oud-leerlingen, die het plan willen kennen uit te noodigen naam en adres op te geven, en dit, met het oog op de organisatie, liefst vóór 1 Februari en met vermelding der studiejaren, die zij op Katwijk doorbrachten. Prof. dr. Alph. Steger, Juliana van Stolbergplein 19 te 's-Gravenhage, is bereid gevonden de op gaven in ontvangst te nemen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De meeste winterproducten blijven duur, voornamelijk roode kool, gele kool en uien. Spruiten zijn aanmerkelijk in prijs gezakt. Voor peen is meer vraag dan tot heden het geval was. De voorraden der verschillende producten en de aanvoer zijn aanmerkelijk kleiner dan vorige ja ren in hetzelfde tijdperk. De veilingen zullen zeer waarschijnlijk vroeger geëin digd zijn dan anders. Er is in het tuin bouwbedrijf nog niet veel leven. De werk zaamheden blijven zich nog bepalen bij diepspitten (delven). Ander werk is er op heden nog niet. Er zijn dan ook nog ta melijk veel werkloozen. De huizen der fa. S. Parlevliet, dezer dagen door Notaris Wagenaar bij opbod mi afslag verkocht, brachten 19.500 op. Volgende week worden de schepen ge veild. De werkzaamheden aan de boven bouw der brug aan de Turfmarkt vorde ren flink. Dezer dagen zal het bovenstuk gereed komen. Daarna het bovendek met de electrische installatie voor de ophaal brug. Op Woensdag, 1 Februari a.s. zal het D.V. 40 jaar geleden zijn, dat de A.R. Kiesvereeniging alhier werd opgericht. Het bestuur overweegt tegen dien tijd groote plannen. Indien mogelijk, zullen er twee avonden worden georganiseerd. De eerste avond zal er een spreker optreden, terwijl den tweeden avond in een feeste lijke bijeenkomst het feit zal worden her dacht. Nu is het altijd een vanzelfsheid, .dat feestvieren zonder geld niet gaat en waar de kas er niet al te ruim voor staat zullen er in de komende week eenige da mes hij de A.R. Kiezers rond gaan om 'n kleine feestgave. De Kiesvereeniging werd opgericht door wijlen Ds. Unger, toenter tijd Ned. Herv. predikant alhier. LEIDERDORP. Gisteravond hield de Leiderdorp- scbe Chr. Muziekvereen. „Devote" haar jaarlijksche ledenvergadering in de gemeenteschool alhier. De le voor zitter, de heer v. Osnabrugge, opende de vergadering door te laten zingen Ps. 68 10, waarna hij voorging in gebed. Na een kort openingswoord, waarin hij het betreurde, dat zóó wei nig donateurs aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven deze vergade ring bij te wonen, gaf hij den secreta ris. den heer M. H. Zaalberg, gelegen heid tot het voorlezen der notulen van het vorige jaar, die goedgekeurd werden. Daarna bracht de secretaris een jaarverslag uit over 1927. De voozitter dankte den secretaris voor het verslag. Het woord was nu aan den lsten Penningmeester, den heer G. Groenen dijk. Het boekjaar liep van 1 Oct. 1926 tot 31 Dec. 1927. De inkomsten waren 733.55. De penningmeester bracht hierbij zijn dank uit voor de ontvangen subsidie, zijnde 100, van de Gemeente. De uitgaven zijn 788.30 zoodat de kas sloot met een na- deelig saldo van 54.75. De kasna- zicners, de hcc-ren de Roode en Spaar garen hebt en de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. Daarna bestuursverkiezing. Als 2de Penningmeester (vacature de lieer van Tol, die bedankte), werd gekozen de heer van Alphen. De voor zitter bracht zijn dank uit aan den heer van Tol, voor hetgeen hij voor de Vereen, had gedaan. Daarna werden de heeren v. Osnabrugge, Groenen dijk en van der Wal herkozen, respec tievelijk als 1ste voorzitter, 1ste pen ningmeester en bibliothecaris. In de plaats van den heer v. d. Stoel (die zich niet herkiesbaar had gesteld) werd gekozen de heer G. den Braver (lste secretaris). Al de nieuw- of her benoemde heeren namen hun benoe ming aan. Verder werd besloten in Maart een niuziekavond te geven met Bazar, waarbij de voorz. hoopte de medewerking te hebben van donateurs, kunstlievende leden en allen die hier aan mede kunnen werken. Ook is met meerderheid van stemmen besloten naar 't Concours te gaan, eerst zal ech ter advie9 ingewonnen worden van den Directeur, den heer J. Noordanus Sr. Bij de rondvraag werden nog een paar kleine dingen besproken, waar na de 2de voorzitter, deze zeer gezel lige avond met dankzeging sloot. LEIMUIDEN. Dinsdagavond 24 Januari a.s. zal het fanfarecorps „Symphonie" haar eerste winteruitvoering geven in de groote zaal van het café Sneeboer. NIEUWKOOP. Door den Minister van Justitie is aan onzen vroegeren plaatsgenoot, W. Kranenburg, thans rijksveldwach ter te Warmenliuizen, den rang van brigadier-titulair verleend. Het batig saldo der Wilhelmina Vereen, bedraagt totaal 347.04. NOORDWIJK. Burg. Stand. Geboren: Maria Alida Johanna, dv. C. M. F. Zonneveld en J. v. d. Burg; Petrus Albertus, zv. A. A. v. Schie en C. v. d. Zwet; Alida Johanna, dv. D. W. Hartman en J. E. W. Zwennes. Getrouwd: M. Brederode, 21 j. en E. Vink, 20 j. Ondertrouwd: L. Plug, 26 j. en A. Vink, 26 j.; K. Passchier, 24 j. en K. Korbee, 27 j.; J. W. v. d. Zalm, 24 j. en M. H. J. Maat, te Noordwijkerhout. Overleden: Elisabeth Koot, 76 j., wed. J. v Paridon. Naar wij vernemen is de heer J. N. Roest voornemens een groot hoenderpark te stichten op een terrein gelegen aan de Oostzijde van den Gooweg achter de drie daar aanwezige villa's. OEGSTGEEST. ft. Dezer dagen kwamen de R.K. tuin ders en kweekers bijeen ter bespreking van het onderwerp: „Is R.K. georgani seerd noodzakelijk?" De opkomst was be vredigend en er volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. In principe werd tot oprichting van een plaatselijke vereeni- ging besloten, doch in Februari hoopt men opnieuw bijeen te komen tot het vormen van een definitief bestuur. Aan den van Wijttenbachweg zullen weer een -paar woningen, welke door de bewoners zijn verlaten, worden afgebro ken. Zoo langzamerhand gaan deze krot woningen verdwijnen wat ook zeer ge- wenscht is. De heer Dr. Oeberius Kapteyn alhier, verbonden aan het Acad. Ziekenhuis, heeft zich gevestigd te Leeuwarden. De redactie van het Kerkblad der Ned. Herv. Gem. of „de jongen met de zil veren gespen", zooals de redactie het blad noemde, maakt melding van het feit, dat het blad bijna 400 abonné's heeft en over weegt uitbreiding. De redactie verzocht degenen, die meenen een bepaald idee in deze richting te hebben, hiervan kennis te willen geven. Dit jaar en wel in de maand Febru ari, zal er weer een Propaganda-avond Jeugdwerk worden gehouden. Plannen zijn in voorbereiding en zullen nader worden bekend gemaakt. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en spreekt daarna de gebruikelijke Nieuwjaarswensch uit. Spr. hoopt, dat al len in het nieuwe jaar met nieuwe lust en nieuwe kracht het werk in het belang van de gemeente zullen voortzetten. De notulen van de twee vorige vergade ringen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verschillende missives van Ged. Staten houdende goedkeuring van raadsbeslui ten. Verslag van den Keuringsdienst van Waren over 1927. Verslag van den Keu ringsveearts over de werkzaamheden van den keuringskring Katwijk over 1927. Adres van den Kon. Ned. Politiehond- vereeniging waarin verzocht wordt toetre den door de gemeente als begunstiger van deze vereeniging. Worden voor kennisgeving aangenomen. In verband met een adres van de Chr. II.B.S. te Leiden, waarin verzocht wordt een bijdrage over 1925 in de onkosten van G leerlingen, wordt besloten het gevraag de bedrag ad 130.17 toe te staan. Daarna komt in behandeling een adres van Mej. Zandbergen, de schoonmaakster van het Raadhuis waarin verzocht wordt een verhooging van haar jaarwedde. B. en W. stellen voor, ^iaaraan thans nog niet te voldoen, maar daar de meerdere werkzaamheden door B. en W. nog niet goed overzien zijn, daarmede te wachten tot het najaar. De heer K n ij f vindt, dat als B. en W. RECLAME er van overtuigd zijn, dat er meerder werk aan de betrekking verbonden is, er ook meer betaald moet worden. De heer v. d. G u g t e n kan zich wel vereenigen met het voorstel van B. en W. daar toch een gratificatie in het vooruit zicht gesteld wordt. De heer v. d. V ij v e r is er voor, om een verhooging van de jaarwedde te geven, waarbij ook de heer K r a 11 zich aan sluit. Nadat door wethouder Schoneveid dit voorstel nader toegelicht is, wordt het aangenomen. Vervolgens komt in behandeling een adres van den heer A. A. Hogewonin^, to Noordwijk aan Zee, waarin verzocht wordt over te gaan tot uitbreiding van de gas buis en de electrische kabel van de Sandt- laan. De heer Hogewoning wil een tege moetkoming in de begrooting geven van 400. De meerderheid van B. en W. stelt voor, gezien' het advies van den heer v. Dalen, deskundige te Katwijk, en gezien het advies van de Commissie voor de Be drijven aan het verzoek te voldoen, wan neer door den heer Hogewoning 800 be taald wordt. De heer Kpijf verzet zich hiertegen. Spr. vindt dit bedrag wel wat te boeg en wil met de door den heer Hogewoning toegezegde tegemoetkoming volstaan. De heer v. d. V ijver vraagt, welke mo tieven B. en W. tot dit prae-advies geleid hebben, daar spr. dit voorstel betreurens waardig vindt. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. de zaak grondig onderzocht hebben en in overeenstemming met verschillende an dere gemeenten gehandeld hebben. Wethouder Schoneveid zegt, dat van inwoners der gemeente zelf reeds lang geleden aanvragen zijn gekomen om op verschillende plaatsen de kabel door te trekken. Toen heeft men besloten er niet toe over te gaan en spr. gelooft, dat dat besluit goed geweest is, omdat men anders een precedent zou hebben gescha pen. Daarom kan men thans niet komen en zoo maar bijna geheel op kosten van de gemeente de kabel en de gasbuis verlen gen. Spr. wijst er verder op, wat andere gemeenten doen, b.v. Leiden, die alle kos ten van aanleg door den aanvrager laat betalen. Het voorbeeld van Oegstgeest, dat genoemd is, vindt spr. wel wat ongeluk kig gekozen, omdat nog verschillende dee- len van die gemeente slechts karig zijn bedeeld. Verder is hier overleg gepleegd met den deskundige en met de commissie voor de bedrijven, die allen tot eenzelfde resultaat kwamen. De heer v. d. Vijver vindt deze moti veering uiterst pover. Spr. vindt dat men zich moet laten leiden door de omstandig heden van een apart geval. De vergelijking met Leiden gaat niet op. Spr. heeft het uit eigen ondervinding dat Leiden wel dege lijk tegemoet komt' in de kosten van aan leggen en Oegstgeest vindt spr. juist wel een goed voorbeeld. Overigens gelooft spr. dat men zich niet moest laten leiden door het advies van den gasdirecteur van een andere gemeente. De heer v. d. G u g t e n wijst op de wei nige gelegenheid die bestaat in deze ge meente om te houwen. Het zielenaantal is dit jaar achteruitgeloopen en dat is een treurig verschijnsel. Spr. is er daarom voor, dat zooveel mogelijk de gelegenheid tot bouwen geschapen wordt. Desondanks zal spr. stemmen voor het voorstel van B. en W. De heer Schoneveid repliceert. De heer K r a 11 merkt op, dat de heer v. d. Vijver in een vorige vergadering ge zegd heeft dat wat betreft de bedrijven een commercieele houding moet worden aangenomen, maar tevens ^at het beheer zoo zuinig mogelijk moet zijn. Op dat laat ste zou spr. de nadruk willen leggen. De bedrijven zijn eerst onlangs in eigen be heer genomen en daarom is het beter de zaak eerst eens een jaartje aan te zien en kan men zich veilig tr etsen aan be drijven die al langen tijd bestaan en wan neer men dat doet, dan vindt spr. de te gemoetkoming, die hier door de gemeente gegeven wordt, hoog genoeg. Spr. zou het onverantwoordelijk vinden om meer te geven. De heer Jonker sluit zich hierbij aan. De heer v. d. V ij v e r repliceert. De heer Schoneveid dupliceert. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. om de kabel en de gasbuis door te trekken en een tegemoet koming te vragen in de kosten van het werk, dat ongeveer 1500 zal kosten, van ƒ800 in stemming gebracht en aangeno men mef 7 tegen 4 stemmen. Tegen stem den de heeren v. Klaveren, Knijf, v. d. Vij ver en K. v. Delft. Vervolgens wordt het innen van de ha vengelden gegund aan den heer N. van Egmond Nz. voor 250. De andere in schrijver, de heer Walkhaus, had inge schreven voor 225. Daarna wordt vastgesteld de opgave in gevolge contract-waterleiding. Het laatste punt van de agenda: Benoe ming gemeentewerkman R. Filius, wordt nadat de Raad eenigen tijd in geheime vergadering is geweest, uitgesteld tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag wees de heer v. d. G u g t e n nogmaals op de noodzakelijk heid dat de gelegenheid geschapen wordt dat door particulieren in de woningnood kan worden voorzien. Vele menschen moe ten naar andere plaatsen omdat ze hier geen woning kunnen vinden. Verder vraagt spr., of het de bedoeling is dat het veiligheidshek dat om het Wil- helminahek stond, en thans weggenomen is, niet meer geplaatst wordt. Spr. zou dat jammer vinden. Verder vindt spr., dat de waarschuwingsborden, die geplaatst zijn bij de Langevaart en bij Kromhout te laag zijn. De voorzitter antwoordt, dat wat het eerste betreft deze zaak ernslig onder oogen wordt gezien. Het veiligheidshek zal inderdaad wegblijven en de borden, die bij de Langevaart geplaatst zijn. ge looft spr. dat zoo goed staan. De heer Schoneveid zegt dat wat be treft de woningnood aan de wenschen van den heer v. d. Gugten moeilijk voldaan kan worden. Het is heel gemakkelijk te zeggen, dat men ergens beslag op moet leggen, maar spr. zou gaarne zien, dat de heer v. d. Gugten nader de gelegenheid daartoe aangaf. De heer v. d. Gugten wil aan B. en W. wel nadere mededeelingen doen. De heer v. d. Vijver wacht nog steeds op antwoord op zijn brieven inzake het gascontract. De voorzitter zegt, dat deze zaak geregeld is en dat de heer v. d. Vijver het antwoord spoedig zwart op wit zal ont vangen. De heer v. d. V ij v e r wijst er daarna op, dat een bericht in de A.R. Rotterdam mer inzake de herbenoeming van den bur gemeester en de tegenwerking daarvan door de A.R. raadsfractie geheel onjuist de toestand weergeeft. De heer Jonker vraagt of, wanneer door de gemeente op particulier terrein een electrische kabel aangelegd wordt, de gemeente ook verplicht is de straat daar voor eventueel opgebroken is. geheel in den vorigen toestand op te leveren of dat men kan volstaan met één keer bestra ten. De voorzitter zegt, dat hieromtrent geen voorschrift bestaat. Spr. zal de zaak nader onderzoeken. Later kan dan hier omtrent een besluit genomen worden. Verder leverde de rondvraag weinig bij zonders op. Volgt sluiting. Het blijft geregeld goed gaan in den bloemenhandel. De prijzen zijn goed loo- nend en het trekken gaat op heden ook goed. Er is niet bovenmatig veel uitschot. Prins van Oostenrijk gaat van ƒ7.50—8.40, Fred. Moore ƒ5.50—-6.20, Prosperity ƒ7.80 8.10. Gele Prins 7.408.50, Couronne d or ƒ7.508.20, Cramoisie Brillant ƒ4.50 4.80, La Reine 44.70, Flamingo ƒ8.50 9.10, Salvator Rose 7.307.80, William Copland 44.50, Victoir d'Olivierre 10 —10.50. RIJNZATERWOUDE. Tot adjunct-boekhouder van de Nuts- spaarbank is benoemd de heer W. L. Die- mont, te Leimuiden. De aanbeveling van B. en W. voor de benoeming van een gemeente-ontvanger luidt als volgt: 1. J. W. de Ren, ambtenaar ter Secre tarie, gemeente-ontvanger van Leimuiden. 2. W. Th. v. d. Burg, amb. ter secretarie te Leiden. De Raad dezer gemeente vergadert Maandagavond a.s. te 7 Yi uur. VOORSCHOTEN. Begrafenis Maarten Zwollo. Op de begraafplaats alhier is gisteren middag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den beeldhouwer Maarten Zwollo. Onder de zeer vele vrienden en belangstellenden, voor een groot deel werkzaam aan de „Zilverfabriek Voor schoten", bevond zich ook de burgemees ter van Voorschoten, de heer E. Vernède. De heer Van den Bosch uit Amsterdam, een studievriend van Maarten Zwollo, bracht den mooien studietijd en den vrien denkring van vroeger in herinnering. Hij roemde den thans ontslapene als een stil le werker, die geen roem zocht, maar be vrediging voor zijn kunstgevoel vond in zijn arbeid. De heer De Bruijn uit 's-Gravenhage sprak als vriend een kort woord van af scheid, waarbij hij herinnerde aan de tij den van geluk, maar ook van zorg, die Zwollo had gekend. De thans overledene was een fijn en rein kunstenaar. Een schoonzoon dankte voor de belang stelling. ZEVENHOVEN. De Raad besloot een som van 30 bij te dragen in de kosten voor het leggen van een zinkput op het eigendom van C. v. d. Akker, ten be hoeve van de afwatering van het schoolgebouw. OPDAT IKZIJN EIGENDOM ZIJ. Toen er in Zuid-Amerika nog sla venmarkten gehouden werden, kwam ook een zwart meisje aan^ bod, welks gezicht de diepste droefheid verraad de. ftlaar de kooplustigen stoordlan zich daar niet aan, beknepen en be voelden lid na lid, evenals men bij een stuk vee doet, en boden tegen elkaar op. Reeds zou de directeur der slavenmarkt toeslaan, toen plot seling een stem weerklonk: ,?nóg non iderd" dollars". Niemand wilde hoo- ger gaan en zoo werd! het sidd(> rende meisje z ij n eigendom. Itfaai terstond trad hij naar die tafel toe en zeide tot haar„ik schenk u df vrijheid". Eerst kon het kind het |niet gelooven, maar toen hij een wettig, in alle punten correct doe* ment voor den dag haalde, met haai naam invulde en het haar overreik te, viel zij aan zijne voeten neer en zeide: „nu ben ik vrij en kan dus doen wat ik wil nu wil ik mqn leven lang u dienen". Mijn lezer, maak zelf de toepas

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7