Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de N. V. Fabriek van Verduur zaamde levensmiddelen, voorheen L. E. Nieuwenhuizen en rechtverkrijgen den tot het uitbreiden van de fabriek van verduurzaamde groenten in het perceel Morschweg No. 60, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 1213; b. A. Vros, en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de boek- en han delsdrukkerij in het perceel Hooge- woerd No. 46, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie D No. 1544. Leiden, 18 Jan. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris den Rijswijkschen weg tusschen viaduct en Laakbrug te V-Gravenhage. Van ver schillende winkels werden de ruiten be krast. Ook nu konden deze wandaden weer onopgemerkt worden volbracht. Toen het vernielingswerk werd opgemerkt, wa9 de dader reeds verdwenen en legde het publiek een groote belangstelling aan den dag. Ook te Delft. Te Delft zijn gistermid dag in het centrum van de stad een groot aantal ruiten van magazijnen met een glassnijder bewerkt, in navolging van Rotterdam en De.i Haag. De schapekoppen-kwestie te Veenendaal De Rechtbank te Arnhem heeft giste ren uitsprak gedaan in de bekende 2aak tegen G. J. v. d. B., tegen wien het O.M. de vorige week een week gevangenisstraf had geëischt terzake, dat hij Willemijhtje van Veenendaal met schapekoppen zou hebben omgekocht om op hem bij de Ge meenteraadsverkiezingen te Veenendaal te stemmen. De Rechtbank sprak v. d. B. vrij. De ruzie in een woonwagenkamp. Men meldt uit Venlo: Te Venlo is gisteravond in het gasthuis ,,St. Joseph" de 34-jarige H. P. M. uit Groesbeek, die gistermorgen bij een twist in het woonwagenkamp op de Kleine Hei de door zijn schoonvader L. G. met een dubbelloops jachtgeweer in het onderlijf geschoten was, aan inwendige verbloe ding overleden. Inbraak. Te Zundert is ingebroken bij den landbouwer van N. Een bedrag van ongeveer 200 en een horloge wer den ontvreemd. Autobus in de sloot. Gisteren moest een groote A.T.O.-bus, die den dienst tus schen UdenEindhoven onderhoudt, tus schen Boekei en Hemert een boerenkar passeeren. De chauffeur week te veel uit en kwam met de wielen op den berm Van de sloot. De berm zakte weg, waardoor de autobus in de sloot kantelde. De passagiers en de chauffeur kwamen men den schrik vrij. De autobus werd later door «een andere van dezelfde maatschappij op den weg ge bracht. Dit is 't tweede ongeval met deze auto bussen in acht dagen tijds. Verdronken. De motorschipper Jan sen heeft vannacht bij de politie te S.tomp- wijk aangifte gedaan, dat zijn schoonzoon, die bij hem als dekknecht werkzaam is, bij „Allemansgeest" in de Vliet over boord is gevallen en verdronken. Gistermiddag om 2 uur is men er in geslaagd het lijk op te halen. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. Het drama te Wijnandsrade. Als oor zaak van het drama te Wijnandsrade wordt thans aangenomen, dat mej. R. met liefdesbetuigingen door B. werd lastig ge vallen, waarvan zij niet wilde weten. O.a. omdat B. niet katholiek was. Het meisje, dat uit Klimmen komt, ging B., die af komstig ,is uit Friesland, uit den weg. Zondagmiddag wilde zij haar moeder te Klimmen bezoeken en oni noette B. op den weg. Zij is toen naar de hoeve terug gekeerd. Toen zij later wederom den weg opging, ontmoette zij den man andermaal en heeft toen van haar bezoek afgezien, 's Avonds heeft de knecht het meisje op gewacht, met het bekende gevolg. De werkgever had het plan B. wegens zijn eigenaardig karakter Maandag te ont slaan. B. was daarvan echter nog niet op de hoogte. De toestand van het meisje is nog zeer zorgwekkend; het bewustzijn is nog niet teruggekeerd. Branden. De woning van M. Veenstra, te Boelenslaan is een prooi der vlammen geworden. Er kon niets worden rered. Al les was verzekerd. Russische schrijvers. In de jongste vergadering van het bestuur der Russi sche federatie van letterkundigen zijn er maatregelen besproken, welke zouden kunnen leiden tot verbetering van de le vensvoorwaarden en versterking van de maatschappelijke positie van de schrij vers in Sovjet-Rusland. Besloten is o.m. tot oprichting van een bureau voor juri- dischen bijstand aan letterkundigen en tot het organiseeren van tournée's door schrijvers, die daarbij hun eigen werk zullen voordragen. Aan de regeering zal worden verzocht, aan de schrijvers bij zondere faciliteiten te verleenen met be trekking tot de distributie van woning ruimte. UIT DE OMGEVING. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Jan na, d.v. G. Markus en M. de-Leeuw; Anna Maria d.v. C. H. Jongenelen en A. M. van Poecke; Dirk Corneli© z.v. C. J. Moens en J. Paarlberg; Leendert z.v. J. de Berg ©n J. Korte Matje Karolina d.v. J. van Wielin gen ©n A. Vreekien; Geertje d.v. L. van Hal en A. A. Markus; Catho lijntje, id.v. J. Romeiji en A. H. Hartgerink; Willem z.v. L. W. Schou ten en R. Blommers. Overleden: Pietertje van Dillen 2S j., geh. met L. Luijten; Clasina Geers 3 mnd. d.v. J. Geers en M. Smit; Cor- stiaan Sack 3 mnd. z.v. C. Sack en F. den Dekker; Willemina Maria van Anidel! 52 j. geh. met H. van Limpt: Mechelina van Wijngaarden 76 j. ge huwd met M. Broekhuizen; Wilnelmi na Kaptein 75 j. geh. met L. J. van Rookhuijzen. OEGSTGEEST. Dr. D. J. van Katwijk, Gereh Predikant alhier, ontving een beroep naar de Geref. Kerk van Velzen. WOUBRUGGE. Dezer dagen, vergaderde in de oude ixchukamer het ojrioopig comité voor ïjsieesten te Woubrugge. De voorz., de heter Cur. van der Nagel, heetue al.en welkom en gal het woord aan den s-cretaris, aen heer Wesanaas, we He een Uitvoerig ver- siag gai van de gmouden ijsi.eeöien Daarna kwam dc penningmeester, de heer L. Tondu, aan het woord. Deze deed rekening en veiantwcoidmg van zijn gehouden beheer. Aan inkomsten was Ontvangen de som van f 322,— terwijl de uitgaven bedroegen 1303,41 batig slot f16,59. De gezamenlijke winkeliers, slagers, en brandstoffennandelaren, hadaen aai. bonnen welke aan wed'awen e.a. wa ren uitgereikt, gezamenlijk ontvangen f 104,25, terwijl de prijzen voor de winnaars cok alle bjj die handelaren in deze gemeente zijn gekocht. Tot het nazien van de ïekening wer den benoemd die heeren G. Anker eo van Wijk, aan wien de skaten mei bescheiden ler hand werden gesteld, welke commissie bij monde van den laatste rapporteerde, dat alles zeer accuraat in orde was bevonden, waar na de penningm. werd gedechargeerd De voorz. dankte den penningm., se cretaris en commissieleden voor hun werkzaamheden Uit de verslagen bleek dat het plan bestaat een zelfstandige plaatselijke ijs- vereeniging op te richten. Reeds 104 ingezetenen hadden zich hiertoe op gegeven, mede om dit te steunen des winters als een soort werkver schaffing als er ijs komt. De voorz. deelt mede dat de vol gende week deze ingezetenen zullen worden uitgenoodigd tot een vergade ring, om een definitief bestuur te kiezen en een concept-reglement vast te stellen. Nadat de voorz. alle com missieleden had dank gezegd voor hun vele arbeid, de een meer, die ander minder, alsmede het Woubrug sche fanfarecorps, stelde hij de ge bruikelijke rondvraag aan de orde. De heer Tond.i deelde mede d t door vekn o.m. ook weduwen hem was opgedragen hun dank over te brengen voor de verrassingen hun geschonken. De vcorz. sluit hierna de vergadering NOORDEN. Ten Gemeentehuize is terug te bekomen een bus met benzine, welke alhier is gevonden. Vcor de lichting 1929 zijn ten gemeentehuize 37 persDnen ingeschre ven. Als buitengewoon dienstplichtige is bij de landmacht ingelijfd F. Woel- ders. Gedurende het 4e kwartaal '27 werden ten Gemeentehuize ter keu ring aangegeven 60 runderen, 1 kalf 207 varkens, 49 schapen, 543 K.G. vlees :h en 1 geit. RIJNZATERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Aga tha, d.v. Jacob Bulk en Pleuntje Don ker; Neeltje d.v. Pieter Kinkel en Marijtje Sappee. Overleden: Driesje van de Streek 14 mnd. d.v. Jan van de Streek en Ger- ritje Smit. L ZEVENHOVEN. Burgerlijke stand. Levenl. aange geven kind van K. G. Bader en P. Plasmeijer. Ondertrouwd: C. A. M. Schutter33 j-, van Nieuwkoop en C. M. Waule 25 jaar. Overleden: J. J. v. Mastwijk 54 i echtgen. van C. P. Blom. Land- en Tuinbouw. HET MERKEN VAN BUITEN- LANDSCHE EIEREN IN DUITSCHLAND. Voor eenigen tijd heeft de Duitsche rijksdag een motie aangenomen, waar in aan de Rijksregeering verzocht werd, ter bescherming van de binnen- landsche pluimveeteelt en den afzet van eieren voor te schrijven, dat uit het buitenland afkomstige en „dus" niet versche eieren, duidelijk moeten worden gemerkt. De Rijksregeering heeft nu, naar de Nederl. rijkslandbouwconsulent te Berlijn mededeelt, geantwoordt, dat zij elk buitenlandsch ei als zoodanig te doen kenmerken en dat het uitvaar digen van een speciale wet voor dat doel haar ongewenscht voorkomt om de volgende redenen: Ten eerste zou de controle buiten gewoon tijdroovend zijn en vele onkos ten met zich brengen, en ten tweede is de vrees gewettigd, dat 'n gedwon gen merken, dat zich alleen tot bui tenlandsche eieren zou beperken, door de betrokken landen zou worden be schouwd als een invoerbelemmering, welke in strijd zou zijn met de han delsverdragen. De buitenlandsche regeeringen zou den daarin aanleiding kunnerf vinden tot ongewenschte vergeldingsmaatre gelen op ander gebied. Naast een bevordering der pluim veeteelt en van den afzet van eieren door rationalisatie enz. verklaart de regeering zich bereid, zooveel moge lijk aan gerechtvaardigde wenschen inzake een grootere bescherming van de inheemsche productie tegemoet te komen en in dit verband wil zij over wegen of het niet mogelijk is op grond van de nieuwe levensmiddelenwet, 'n verbod uit te vaardigen om buiten landsche eieren in den handel te bren gen als versche eieren, of onder an dere, voor den afzet bijzonder ge schikte, aanprijzingen. De draagwijdte van een dergelijken stap is nog niet te overzien, voegt de Ned. rijkslandbouwconsulent terecht aan dit bericht toe. Inderdaad! Merkwaardig is de vrees van de Duitsche regeering. dat het gedwon gen merken van buitenlandsche eie ren door de betrokken importeerende landen zou kunnen worden be schouwd als een invoerbelemmering, en dat zij 'n eventueel verbod om bui tenlandsche eieren in Duitschland in den handel te brengen als versche eie ren niet als zoodanig aanmerkt. Of moet de verklaring van deze zonder linge logica gezocht worden in de me- dedeeling, dat de invoerbelemmering welke het gevolg zou zijn van het ge dwongen merken der buitenlandsche eieren, in strijd zou zijn met de han delsverdragen, en wordt deze strijd bij een eventueel verbod om buiten landsche eieren als versche eieren in den handel te brengen, niet aanwezig geacht? Hoe weinig grond er overigens is voor de opvatting,als zouden de in Duitschland geimporteerde buiten landsche eieren niet versch aan de markt komen, is wel gebleken uit het geen de Berlijnsche Kamer van Koop handel onlangs aan het Rijksministe rie voor Volksgezondheid heeft ge schreven over deze zaak. In dien brief staat, dat de motie van den Rijksdag uitgaat van de geheel onjuiste opvatting, dat de buitenland sche eieren niet zoo versch zijn als de binnenlandsche en dat het publiek, in dien de buitenlandsche eieren als zoo danig worden gemerkt, aan de binnen landsche de voorkeur zullen geven, omdat de buitenlandsche van mindere kwaliteit zijn. De eieren uit Denemar ken, Nederland en België zijn, vol gens de Berlijnsche K. v. K„ tenmin ste even versch als de Duitsche en de uitvoerhandel is in die landen zoo goed georganiseerd, dat hunne eieren dikwijls nog vroeger in handen der Duitsche consumenten komen, dan de inheemsche. Een maatregel als in de motie verlangd, zou volgens de Berlijn sche K. v. K. zelfs kunnen leiden tot een voorkeur van het Duitsche pu bliek voor de buitenlandsche eieren. Als men dit oordeel uit onverdach te Duitsche bron leest, doet het wel vreemd aan, de Duitsche Rijksregee ring haar bezorgdheid te hooren uit spreken, dat het gedwongen merken door de betrokken importeerende lan den als een invoerbelemmering zou kunnen word enbeschouwd! Integen deel is men geneigd te antwoorden, in den gedachtengang van de Berlijnsche K. V. K., is het merken eer te beschou wen als een mooie reclame voor die eieren. DE HOLLANDSCHE MELK IN ENGELAND. Reuter seint uit Londen: Aan het einde van een pas versche nen verslag van een commissie uit het departement van volksgezond heid betreffende een onderzoek naar de melkproductie in Nederland en Denemarken, komt die commissie, wat Nederland betreft, tot de slotsom, dat de zuiverheid van de melk, welke ons land voortbrengt „even groot is als 'Rie van de Engelsche". De commissie kreeg een zeer gun- stigen indruk van de particuliere or ganisaties van het controleeren van de zuiverheid van de melk en de ge zondheid der koeien en prijst de zeer doeltreffende werkzaamheid der coö peratieve beweging. De commissie uit de meening, die gesteund wordt door mededeelingen van Nederlandsche ambtenaren, dat deze organisaties den grootst moge lijken bijstand verleenen en dat een dergelijke onderneming in Engeland de Britsche productie zou verbete ren. Tenslotte verklaart de commissie, Jat zij niet gelooft, als zou het ver schil in behandeling van zuivelpro ducten in Engeland en Nederland niet kenmerkend genoeg zijn om 'n diffe- rentieering te rechtvaardigen, op grond van gevaren voor de gezond heid, tusschen Engelsche en Neder landsche zuivelproducten. NIEUWE INVOERBELEMMERINGEN VOOR LANDBOUWPRODCTEN IN FRANKRIJK? De invoerrechten op landbouwproduc ten zijn in Frankrijk tegen goudkoers berekend, belangrijk lager dan in 1914 Om op het peil van dat jaar te ko men, zouden de oudi© rechten met ten coëfficiënt van ca. 5 moeten wor den vermenigvuldigd. Dit is alleen met het inkomend recht op tarwe het geval. Voor levend vee bedraagt die coëfficiënt 4, voor versch vleesch 3.6 en voor bevroren vleesch slechts 1.7 Ook voor zuivelproducten zijn de coëffi ciënten lager dan de prducenten we) wenschen: voor kaas 2.9, voor boter 1.7. De min. van landb. heeft nu me degedeeld, naar de Ned. rijkslandb.con sulent te Parijs bericht, dat de re geering aan d .- wenschen der landbou wers gevolg zal geven. Een wetsont werp tot verhooging van do inkomen de rechten op landbouwproducten, ligt gereed en zal thans onverwijld wor den ingediend. Het is de ATaag, of de coëfficiënten gemiddeld wel tri; 5 zul len worden verhoogdhet is echter «waarschijnlijk dat zij tusschen 4 en 5 zullen liggen en dat vrijwel alle land bouwproducten zullen worden getrof fen. De importeurs van landbouwproduc ten in Frankrijk zullen er dus reke ning mee dienen te houden, dat zij ^.waarschijnlijk binnenkort nieuwe in- voerbelemm ©ringen zullen ondervinden Uit het Sociale Leven. INTERN. FEDERATIE VAN CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS Op 24 April a.s. zal te Weenen in het gebouw van het Oostenrijksche Christelij ke vakverbond de elfde bestuursvergade ring worden gehouden van de Internatio nale federatie van christelijke fabrieks- en transportarbeidersbonden. Op 25 April zal de tweede internationa le conferentie voor het chauffeurswezen plaats vinden, bij welke gelegenheid door den heer Rechbergen, voorzitter van den Oostenrijkschen fabrieks- en transportar beidersbond een inleiding zal worden ge houden. Op 26 April vindt een internationale conferentie voor de binnenscheepvaart plaats; op déze bijeenkomst zal de heer J. Zwaga, secretaris van den Nederlahd- schen R.K. transportarbeidersbond een re feraat houden. Op 27 April wordt de tweede Internatio nale Christelijke zeeliedenconferentie ge houden. De heer W. Strijbis, voorzitter van den Nederlandsche Christelijken fa brieks- en transportarbeidersbond, zal een voordracht houden in verband met de in 1929 te houden internationale arbeidscon- ferentie, welke zich met het zeelieden- vraagstuk zal bezighouden. ACADEMIE -NIEUWS. LEIDEN, 17 Januari. Geslaagd voor het doctoraal-exam en rechtsgeleerd heid d© heer H. Albarda, Den Haag; voor het candidaats-examen rechtsge leerdheid die heeren G. H. Lingbeek, Den Haag en H. D. Hofkes, Den Haag; voor het taalkundig-doctoraal examen Indologie de heer B. Ochers Den Haag. STADSNIEUWS. JUBILEUM. Heden was het veertig jaar geleden, dat de heer J. van der Blom, thans voorslager bij de Kon. Ned. Grofsmederij alhier in dienst trad. Hij werd vanmorgen door de Directie ontvangen en op hartelijke wijze toege sproken, ontving de traditioneele enve loppe met inhoud, en mocht den dag ver der in den huiselijken kring doorbrengen. Laatste Berichten. DE TYPHUSGEVALLEN OP HET S.S. „GELRIA". Van de zes leden der bemanning van het s s. „Gelria", die na aan komst te* Amsterdam in verband met de onder het personeel voorgekomen typhusgevallen ter verpleging in het Wilhelmnagasthuiis zijn opgenomen, is de 24-jarige 4e machinist L. Willem se dezer dagen overleden. VAN HET DAK GEVALLEN. Hedenochtend is de 17-jarigelood- gietersknecht B. bij het verrichten van werkzaamheden op het dak van een huis in de Veestr. te Beverwijk uit gegleden en omlaag gestort. Hrj was op slag dood. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) COMMUNISTEN PROCES. LONDEN, 18 Jan. (V.D.) Uit Constanti- nopel wordt gemeld, dat daar gisteren een proces tegen 65 Turksche communis ten is begonnen. Zij worden beschuldigd van de stichting van een geheime com munistische organisatie, welke de omver werping van de regeering ten doel had. Het proces zal verscheidene dagen duren. D. VAN ZWIETEN's OVERLIJDEN. BANDOENG, 18 Jan. (Aneta-V.D.) Op 17 November is bericht, dat r'e hoofdbeheer der van het Pandhuis de heer D. van Zwieten overleden was tengevolge van vergiftiging. Een onderzoek heeft thans uitgemaakt, dat van vergiftiging geen sprake is. DE INHOUD VAN DE NOTA VAN LITAUEN. WARSCHAU, 18 Jan. (V.D.) Naar uit Kowno gemeld wordt, bevat de aan den specialen Poolschen koerier overhandigde nota der Litausche regeering in het eer ste gedeelte een uitvoerige uiteenzetting van de overeenkomsten te Genève. In de eerste plaats hebben de uit het Wilna-gebied uitgewezen Litauers tot nu toe geen toestemming gekregen daar te rug te keeren en in de tweede plaats heeft Polen het onder leiding van Pletschkaitis gevormde emigrantenleger niet ontbon den. Integendeel bevinden zich nog steeds troepenafdeelingen in Litausche unifor men in het garnizoen van Lida nabij het stadje Grodno. Woldemaras verklaart dan verder, dat de Poolsche voorstellen met betrekking tot Duitschland niet voldoende zijn en vraagt of de Poolsche regeering bereid is de kwestie van de schadevergoeding voor de door de bezetting van het Wilna-gebied veroorzaakte schade een onderwerp der onderhandelingen te doen uitmaken. Met betrekking tot de onderhandelin gen, die Polen voorstelt, vraagt Woldema ras of Polen deze onderhandelingen met of zonder inmenging van den Volkenbond wil voeren. In het eerste geval moet de plaats van onderhandelen in overleg met den Volkenbond worden vastgesteld. Een afschrift van de nota heeft Wolde maras aan het secretariaat-generaal van den Volkenbond gezonden. aejs&H, ZEEROOVERS. LONDEN, 18 Jan. V.D. Uit Hong kong wordt gemeld, dat zeeroovers een aanval hebben gedaan op het jChineesche rivierschip „Sannamhoi" waarop zich een Engelsch kapitein, een Engelsch hoofdofficier en viel gewapende Indische wachten bevon den. De hoofdofficier en twee wach ten werden gedood, de anderen wer den gewond. Zes der zeeroovers wer den in een sampan gedood. In ver band met dezen aanval zijn te H;n hoi elf verdachte personen geane- ©teard. HEVIGE KOUDE. STOCKHOLM, 18 Jan. V.D. Inm]d den- en Noord-Zweden is de tempe ratuur opnieuw tot 28 graden bene den het vriespunt gedaald. Men ver wacht dat de koudegolf zich naar het Zuiden zal uitbreiden. DE VERHOUDING TOT LITHAUEN. WARSCHAU, 18 Jan. V.D. Over den inhoud van het antwoord van de Li- thausche regeering verklaart heden het orgaan van Pilso.dski „Glosrraw- dy", dat zoowel inhoud als vorm der nota van absolute ontoerekenbaarheid getuigen. Van een Lithausch leger in Lida is niets' bekend. Wanneer ge sproken worde v an een liquidatie van iden oorlogstoestand, dan kan men daaronder slechts verstaan het aan- knoopen van diplomatieke en econo mische betrekkingen en niet kwesties omtrent schadevergoeding voor niet taan te wjjzen schade. Generaal Zeii- gowsky heeft de demarcatie-lijn nie1! feschonden; echter hebben Lithausch e enden verscheidene malen Poolsch gebied betreden. Wanneer Woldema ras zijn toevlucht tot d?n Volkenbond neemt, dan bewijst dit slechts, dat Woldemaras in hot geheel niet begre pen heeft wat hem in Genève gezegd is en dat de tijd komt, dat de uit spraak van de Parirjsche „Temps"' be waarheid wordt, dat Woldemaras bui ten het gezelschap der gentlemen staat MARKTBERICHTEN- AMSTERDAM, 18 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 234 vette kalveren, le kw. 1.10—1.20, 2e kw. 0.90—1.10, 3e kw. 0.760.90, per Kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalveren 1017 per stuk; 750 varkens, Holl., Overz. en Geld. le kw. 0,72—0,74, 2e kw. 0.72—0,73; vette varkens 0,710.73. per Kg. slachtgew. AMSTERDAM, 18 Jan. Oliën. Lijn olie:; Febr. 3132; Maart/April 32*. 32*. Stemming prijshoudend. WOERDEN, 18 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 85 partijen. Prijs met rijksmerk le kw 5457, 2e kw. 50— 53, zonder rijksmerk 4954. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 18 Januari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 778.5 te Sarno. L. B. 733.3 te Reykjavik. Verw. tot den avond van 19 Jan.: Zwakke tot matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, nevelig tot be trokken, later wellicht opklarend, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur. 756. LUCHl -"MPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 4.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 18 Jan.: 4.48 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.06 Londen 12.08"/* New-York 2.47w/,t Parijs9.75 Brussel 34.56 Zurich 47.761/, Praag Rome 13.117s Madrid 42^27, Oslo65.95 Kopenhagen 66.437, Stockholm 66.64 Weenen 3A97V*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3