Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereeniging. 5.15 Kinderuurtje, onder leiding van Arie Post, Chr. Voordrachtskunstenaar te Schevemingen. Zang 'dioor mej. Ber tha Stotijn, alt-zangeres en zang-pae- (dagoge te Den Haag. Begeleiding door mei. W. A. J. Boxen, pianiste enmu- zieKleerares te Den Haag. 7.00 Lessen Instituut Scheevers. 7.30 Causerie over Pluimveeteelt. 8.00 Uitzending vanuit Wageningen Sprekers: die Edelachtbare heer J.M. A. Wynaenidts van Resandt, Burgem. van Wageningen. Ondierwerp: ,^Een en ander over Tropisch Nederlands". De WelEerw. heer Ds. E. van Meer, Ned. Herv. Pred. te Wageningen. On- (derwerp„Moeder". Muzikale mede werking verleenen: „Sursum Corda" Vrouwenkoor en „Kunst na Arbeidi" Mannenkoor te .Wageningen, beide on der leiding van A. Lintnxeyer. Solis ten: mevr. Dido ZuidbergJkvr. Striok v. Linschoten, aldiaar, Sopraan: mevr. Nelly Oortm^n-Haye, aldaar, Alt; Jan Hissink, aldaar, Tpnor. Hierna persberichten van Vaz Diai I HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.30 Diner-muziek. 7.15 Gezondheidshalfuurtje. Spreker: Dr. G. Kapsenberg. Onderwerp: „Eén ,en ander over koepokinenting". 7.45 Folitiebtrichten. 8.10 Uitzending van den avond! ten behoeve van den Joodschen Invalide" met medewerking van Louis Zimmer- mann, Viool', ie concertmeester van het Concertgebouworkest. Het koor van de groote Synagoge-, Dir. S. H. Englander. Spreker: D-r. Vos, Weth. van Amsterdam. cmx> Prof. Dr. E. C. Jul. Mohrover „De Bodem van Nederlandsch-Indië". 9.50 Voortzetting Concert. 10.00 Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.50 Muziek en zang. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.30 Muziek. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 .Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der Muziek. 8.05 Muziek. q.20 Weerbericht, nieuwsberichten. 8.50 Muziek. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Variété. 10.20 Muziek en zang. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 8.20 Landbouwpraatje. 8.50 Muziek. s.s. onlangs uit Hamburg te Tsjintou was aangekomen met 7C00 kisten mu nitie van Duitsch fabrika t, die wa ren afgeleverd aan de strijdkrachten der Noordelijken. Het blad protesteert tegen zulke zendingen van wapentuig uit landen die zich „neutraal" noemen. Het is al zoo werd beweerd de tweede dergelijke zending van on langs uit Europa. EEN LAGERHUISVERKIEZING. Een overwinning voor de arbeiders. De uitslag van de aanvullingsver kiezing voor het Lagerhuis voor het district Northampton is als volgt: Ma- lone (arbeiders) 15.156 stemmen, Ren- ton (conservatief) 14.554, Morgang (liberaal) 9575, Hailwood (onafhanke lijk conservatief) 1090, zoodat Malone gekozen is. Deze uitslag beteekent, dat de arbeiders een zetel winnen op - conservatieven. Deze verkiezing was noodig gewor den door het overlijden van het con servatieve Lagerhuislid Sir A. Hol land, die bij de algemeene verkiezin gen 16.017 stemmen verkreeg, terwijl de Arbeiderscan didate, Margaret Bondfield, 15.046 stemmen verkreeg. Van de 35 tussckentijdsche verkie zingen hebben de conservatieven er 19, de arbeiderspartij 12 en de libera len er 4 gewonnen. HOOG WATER IN WEST- VLAANDEREN. Tengevolge van den regen der laat ste dagen vergezeld van dooi staan sommige streken in West-Vlaanderen, n.l. tusschen Brugge en Oostende on der water. De daar liggende moeren met de omliggende dorpen zijn geheel overstroomd. Talrijke hoeven moesten ontruimd worden. De bewoners der andere hoe ven moesten door middel van schui ten van levensmiddelen worden voor zien. De moeren zijn lager gelegen dan het kanaal van Ostende, waarvan het water niet normaal kon worden af gevoerd met het gevolg dat gevreesd wordt, dat de streek nog wel een maand onder water zal blijven. DE SPOORLIJN DOOR DE SAHARA. Het plan goedgekeurd. Na een discussie van.... dertig jaar is thans de kwestie van den spoorweg door de Sahara opgelost. De Fransche ministerraad heeft het plan tot den aanleg goedgekeurd. De lijn zal de rechte route Algiers— Timboktoe volgen. EEN PROTESTANTSCHE CENTRUM PARTIJ IN DUITSCHLAND. Naar de „Kreuzzeitung" meldt, is de Christelijke Volksdienst, welke reeds bij de laatste gemeenteraadsver kiezingen eenige successen te boeken had, voornemens bij de eerstvolgende verkiezingen zelfstandig op te treden en een eigen rijkslijst op te maken, waarop de zendingsdirecteur Spieker bovenaan zal staan. Pastor Fikentscher (Neurenberg) en andere evangelische geestelijken uit Zuid- en Miclden-Duitschland, zoo als pastor Weedner, zullen met hem leidende plaatsen innemen in de nieu we partij, welke een soort protes- tantsch-centrum belooft te worden. Daarentegen hebben personen als de vroegere rijkskanselier Michaelis, dr. Philipps en andere evangelische voormannen van naam zich beslist tegen het plan van de vorming van een nieuwe partij uitgesproken. KORTE BERICHTEN. De Fransche regeering zal morgen opnieuw de opheffing van de parle mentaire immuniteit van de veroor deelde communistische Kamerleden vragen en daarbij de kwestie van ver trouwen stellen. Aan het Britsche memorandum inzake de veiligheidskwestie, dat te Genève zal worden ingediend, mogen geen te hooge verwachtingen worden vastgeknoopt. Zoowel uit Hamburg als uit Düs- seldorf worden nu weder gasontplof fingen gemeld, die echter geen groote catastrofen veroorzaakten. Te Villa Magreta (Italië), is een autobus te water geraakt. Zes perso nen zijn omgekomen. De Berlijnsche politie onderzoekt in verband met de ontploffing in het laboratorium te Dulhem de moge lijkheid, of de verongelukte Stammer zelfmoord heeft willen plegen met be hulp van een ontploffingsmiddel en aldus de catastrofe veroorzaakt heeft. Te Antwerpen is gearresteerd de diamantmakelaar van Alster, be schuldigd van frauduleus bankroet. Er is een tekort van 650.000 gulden. De pogingen om liet ijs op den Donau bij Pressburg te doen springen, vorderen slechts langzaam. In de ijs massa is een gat gemaakt van veertig meter breed en anderhalven kilome ter lang. De toestand is zeer ernstig en overstroomingen v „rden verwacht Het Congres van Estlandsche vakvereenigingen nam met 77 tegen 27 stemmen een resolutie aan, beslui tend tot aansluiting bij de tweede in ternationale. GEMENGD NIEUWS. Poging tot moord en zölfmoord. Gis teravond laat heeft in een woning aan den Houtkoopersburgwal te Amsterdam de 39-jarige koopman Jozef Daglooner ge tracht bij een twist zijn 17-jarige echtge- noote met een mes te doorsteken. Zij werd slechts licht gewond. Toen hij haar zag vallen, heeft hij zichzelf met het mes van het leven beroofd. Treinontsporing te Utrecht. Op het stationsterrein te Utrecht zijn gistermid dag bij het terugzetten van een treindeel naar het Buurtstation een bagagewagen en een personenrijtuig door het te vroeg omtrekken van een wissel vlak voor den Vleutenschen overweg ontspoord. Persoon lijke ongelukken zijn er niet gebeurd, doch drie sporen, leidende naar het Buurtsta tion, raakten er door versperd. De sporen naar het Centraalstation bleven geheel vrij, zoodat in het algemeen het treinver keer door dit ongeval geen belemmering ondervond. De treinen, dia in gewone om standigheden van het Buurtstation ver trekken, liet men tijdens de versperring van het Centraalstation vertrekken. Zoolang de sporen bij den overweg ver sperd waren, was de overweg niet voor het rijverkeer te gebruiken, zoodat dit ge heel over den Leidschen weg moest wor den geleid. Om half vijf was de versper ring opgeheven. De materieele schade is gering. Het bij Petten gestrande schip. Het stoomschip Vang, dat bij Petten gestrand was, is gisteravond door sleepbooten van het bureau Wijsmuller vlot gebracht. De sleepboot Drente is ermee opgestoomd naar Nieuwediep. Een pseudo-verpleegster? Bij de poli tie te Amsterdam zijn, naar Het Volk, meldt, de laatste dagen klachten van por tiers van hotels ingekomen betreffende zonderlinge gedragingen van een als ver pleegster gekleede vrouw, zich noemen de zuster van Eerdt. Zij verschijnt per huur-auto aan de hotels en bespreekt dan kamers voor haar „meesteres", mevr. van Lidt de Jeude Nepveu en voor zich zelf. Gewoonlijk blijft zij dan enkele oogenblik- ken in het hotel, waarbij zij den portier verzoekt de taxi en soms ook enkele an dere onkosten „even voor haar te willen afrekenen". Daarna echter vertrekt zij en keert zij niet in het hotel terug. Om hun eigen land te vrijwaren. De gemeentepolitie betrapte gistermorgen op heeterdaad onder Haarlo drie landbou wers die bezig waren, de kade van een waterloop door te graven, waardoor het water reeds over het land stroomde. De bedoeling was, hun eigen landerijen voor overstrooming te vrijwaren. De drie da ders zijn gearresteerd en worden voor de justitie geleid. Lijk gevonden. Men meldt uit Oos terhout: Gisteren is in den 's-Gravenmeerschen polder het reeds in staat van ontbinding verkeerende lijk van een onbekenden man gevonden. Gistermiddag om 11 uur is het ter aarde besteld. Bericht van vermissing is tot op heden niet ingekomen. Het ijs. Het ijs in de binnenwateren is in het Zuidwesten der provincie Fries land thans zoover gesmolten, dat enkele bootdiensten gisteren weer werden hervat. Op de moren bevindt zich evenwel nog /.eer veel en zwaar ijs en ook de zeekust is nog door een zware ijsmassa geblok keerd. De dienstEnkhuizen—Stavoren kan daarom nog niet worden hervat. De Eems en de haven in Delfzijl zijn weer vrij van ijs. Inbraak. Gisterennacht is in het kan toor van de Pharmaceutische fabriek te Hilversum ingebroken. Alle kasten, laden en bureaux zijn opengebroken, maar geld hebben de dieven niet kunnen vinden, daar de directeur dit steeds des avonds mee naar huis neemt. Smokkelen van gedistilleerd. Door de rechtbank te Breda werden gisteren niet minder dan 4ó zoogenaamde belastingza ken behandeld: ze betroffen in hoofdzaak het smokkelen van gedistilleerd. In veel gevallen geschiedd- het in opdracht van derden, die buiten schot blijven en een kleinigheid per liter betalen voor het „overbrengen". IJs ln de Zuiderzee. Uit Enkhuizen meldt men als een bijzonderheid, dat de kom van de Zuiderzee door de ijsschui- vingen thans op een heuvelland gelijkt, Overal verheffen zich ijsheuvels, zoodat dan ook de Urkerboot dit eiland niet kon bereiken, maar gisteren te Enkhuizen is teruggekeerd. De kapitein van het te Enkhuizen gesta- tionneerde rijksbetonningsvaartuig rap porteert nog dat op vier meter water ijs- heuvels zijn ontstaan, die zich vaak zes tot acht meter daarboven verheffen, ter wijl verscheidene een omtrek hebben van tachtig tot honderd meter in het vierkant, lusschen Medemblik en Harlingen is al les één ijsveld; Stavoren en Lemmer zijn vrijwel door het ijs geblokkeerd. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Het Post- en Telegraafkantoor is geopend van 8.3011; 14.16 en 1819 uur. Telefoon 1 Juni31 Au gustus vain 816.30 en 1819-3° uur; 1 Sept.31 Mei, 8.3012.30, 14 16.30 en 1819.30 uur. Op Zon en Feestdagen: Post-, Telegraaf- en Telefoondienst van 8—9 uur. BOSKOOP. Maandagavond, had de Iandb. B. uit Waddinxveen het ongeluk, om aan de Ridderbuurt onder deze ge meente., met paard en wagen in de Gouwe te geraken. B. was er spoe dig uit, doch het paard verdronk. Onze dorpsgenoot, de heer R. Kramer, slaagde dezer dagen voor het examen Engelsche Handelscorres pondentie. Maandagavond gaf Boskoop's Strijk orkest, onder leiding van haren di recteur, den heer Mac. Weil, een con cert in de Ned. Herv. Kerk, wat als uitstekend geslaagd kan worden ge noemd. Het was wederom een avond vol kunstgenot. NOORDWIJK AAN ZEE. Op uitnoodiging der Chr. J.V. „Volg Mij", hoopt D.V. morgenavond in de Ned. Herv. Kerk (Hulpkerk), te spreken: Ds. Gravemeyer van Den Haag. Onderwerp: „Gcds Woord houdt stand". In het vereenigingsgebouw alhier vergaderde gisterenavond de Chr. Be sturenbond. De vuorz. de heer D. v. d. Niet, opendie de vergadering met gebed, nadat was gezongen Ps. 8q 8. Na een kort openingswoord verkrijgt de spreker het woord, n.l. Ds. Westen burg, Ned. Herv. Pred. te Feqenoord om in te leiden het onderwerp: „Chris tus en het sociale leven". Z.Eerw. zal met het laatste begin nen. De tijd is voorbij, aldus spr. dat we op de vergaderingen schoone beloften gingen voorspiegelen. Maar we moeten het sociale vraag stuk bezien als zedelijk juridisch. De (arbeidersklasse vraagt om rechtspo sitie. Toen met de Fransche revolu tie vrijheid werd uitgeroepen, werd veel omvergeworpen, veel ontnomen ook, b.v. het G-ildewezen. Maar er ,werd niets voor in de plaats gege ven. Het gaat dus niet zooals door velen wordt gedacht, om loonsver- hoogïng, vacantie, vrije Zaterdagmid dag of 45-urenwerkweek. In het tweede gedeelte van zijn rede wenschte spr. de vraagstukken te bezien in het licht van het Evan gelie van Jezus Christus. Onze Hei land gaf geen theorie, maar de daad. B.v. bij het- graf van Lazarus zgn het weinige woorden, maar „Lazarus, Ik zeg u, kom uit". Na nog verschil lende voorbeelden genoemd te heb ben, wijst spr. nog ernstig op Jezus Christus, welke is de Weg, de Waar heid en het Leven, en eindigt zijn yede. De voorz. dankt Ds. W. voor het gesprokene, waarop Z.Eerw. na ge meenschappelijk zingen van Ps. 119 vs. 3 voorgaat in dankgebed. N OORD WIJK-BINNEN. r In de Geref. Kerk alhier, hoopt D.V. hedenavond te spreken Dr. K. Dgk van Den Haag, op uitnoodiging der Geref. J. V. NOORDEN. Gekozen zijn tot notabelen der Ned. Herv. Kerk, de heeren J. Hoo- gendoorn en Z. de Graaf. De tuinders alhier, welken zoo geleden hebben met de stormramp in Juni j.L zullen gedeelteltjk wor den vergoed. VOORSCHOTEN. Rijndijk „Vooruft". Gisterenavond h.eld bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in café „De Groote .Vink," alhier. Te ongeveer kwart over acht opent de voorz., de heer v. d. Plas, de vergadering, na alle aanwezigen voor hun zaken en gezin een gelukkig jaar te hebben toegewenscht. De w.n. secr., de heer Derogce, kreeg hierna gelegenheid tot het voor lezen der notulen van de vorige ver gadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ook het jaarverslag werd met dank aan gen. secr. goed keurd. Hierna was aan de orde bestuurs verkiezing, waarvan de uitslag als volgt was: G. G. v. d. Plas, voorz*; W. Derogec, secr.; E. Jansen, Pen ningmeester; W. Meier en B. de Ko ning, Commissarissen. Door den heer J. Meier werd ge klaagd over den zeer slechten toe stand waarin het wandelpad van den Rijndijk zich momenteel bevindt; het is volgens spr. zoo erg dat sommi ge bewoners niet zonder veel moeite hun woning kunnen bereiken. Door den voorz. werd toegezegd, dat over deze aangelegenheid bij de be voegde autoriteiten zal woraen aan geklopt. Door dien heer Niese werd daarna voorgesteld te komen tot oprichting teener ijsvereeniging, en vyel in sa menwerking met de vereeniging „Rijn dijk Vooruit". Na veel heen en weer gepraat, werd' ditvoorstel met meer derheid van stemmen aangenomen, zoodat binnen korten_ tijd de Rijn dijk weer een vereeniging rijker zal zijn en wel een ijsvereeniging. Na nog verschillende onderwerpen te hebben besproken, welke naar ter redenheid der voorstellers werden op gelost, sloot de voorz. te 11 uur deze zeer belangrijke vergadering. Bij de werkverschaffing hadden rich verleden week 60 werkloozen aangemeld WOUBRUGGE. In het 4de kwartaal van het vorige jaar zijn ter keuring aange boden de volgende slachtdieren Gewone slachtingen: 13 runderen, 1 pink en 71 varkens; In nood geslachte dieren: 5 run deren, 2 graskalveren, 1 nuchter kalf 2 varkens en 3 schapen; Gestorven dieren3 koeien, 3 gras kalveren en 9 schapen. Afgekeurd, ook verschillende dee- len wegens tuberculose; verder 5 run deren, 3 graskalveren en 7 schapen. Goedgekeurd op voorwaarde van ver koop in 't klein onder toezicht. 3 runderen, 2 graskalveren, 1 nuchter kalf, 1 varken en 5 schapen. ZOETERWOUDE. Door den heer O. uit Alphen a. d. R(jn is alhier in het Legerak een stuk grond aangekocht voor het bouwen van een pannenfabriek en arbeiderswoningen. De personen die in het }aar 1927 hun iSe jaar hebben bereikt, zijn v erplicht zich gedurende de maand Januari ter Secretarie aan te melden teneinde ingeschreven tewur- iden voor den dfuenstplicht. Bij het correspondentschap der [arbeidsbemiddeling alhier ziin in den afgeloopen maand 21 werkloozen in geschreven. 4 Personen kregen werk. Gedurende het geheels jaar meld den zich 102 personen aan. De voorloopige vaststelling van den loop der bevolking over 1927 de zer gemeente, (officieels vaststelling geschiedt door Ged. Staten) geeft de volgende cijfers: Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1926: 1650 m. en i860 vr., tot. 3510 Vermeerdering gedurende het jaar door geboorte, 36 m. en 44 vr., tot. 80; geboorte elders, 2 vr„ totaal 2; vestiging, 96 m. en 153 vr., tot. 249. Totaal 132 m. sin 199 vr., is 331. Vermindering gedurende het jaar dioor sterfte, 15 m. en 15 vr., tot. 30 vertrek, 107 m. en 161 vr., tot. 268. Totaal 122 m. en 1^6 vr. is 298. Totale vermeerdering in 1927 van 10 m. en 23 vr., totaal1 33. Bevol king op 31 Dec. 1927: 1660 m. en 1863 vr., totaal 3543. Verder was er een erkenning van een natuurlijk kind; 1 acte is in geschreven betreffende naamsverande ring; 4 wegens levenloos aangegeven kinaeren, terwijl er 29 huwelijken wer den voltrokken. Aan Keurloonen ingevolge ide Vleeschkeuringswet, werden in net af geloopen kwartaal ontvangen een be drag van f 669,50. Het gaat wel met moeilijkheden ge paard de huizenbouw aan den Vrou- iwenweg. Nadat verleden zomer die bouw door faillissement der aanne mers was stopgezet, is onlangs het afbouwen opnieuw aanbesteed1. Thans weer de stagnatie der Veenckammer Hypotheekbank. De huizen staan to taal te verwaarloozen. Burgerlijke stand. Geboren: Cor nells Petrus z.v. C. M. van der Meer -en C. M. van den Berg; Maria An- cilla, d.v. E. A. van den Akker en J. Slingerland. Margaretha Josefa Ma ria, d.v. N. van den Akker en A. H. Witsenburg; Hendrika Maria, d.v. Ch. B. A. Deckers en A. P. Angenent; Cornelia d.v. A. Verbeek en A. van Zwieten; Johanna Maria d.v. J. C. AVisselingh en C. C. Duivenvoorde. CORRESPONDENTIE. Abonné te Voorschoten. Wij be spraken Uw denkbeeld inzake ijsbre- ken, brandblusschen enz. met een des kundige. Wij kunjien diens oordeel hier niet weergeven. Genoeg moge zijn dat bij bet denkbeeld onuitvoer baar noemde. Het verslag van de raadsverga dering van Sassenheim moest wegens plaatsgebrek tot morgen blijven staan. RED. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. G. van dec Haas. koopman, te Hazerswoude. Rechter-Commissaris: Mr. A. S. Rueb; Curator: Mr. E. Ligtenberg. Laatste Berichten. HET TRAGISCH AUTO-ONGELUK. Mej. Liet van Nierop, de eenige ge redde bij het tragisch auto-ongeluk in den Haarlemmermeer op den Eer sten Kerstdag, waarbij haar moeder, en vader, alsmede haar oudere zuster om het leven zijn gekomen, heeft de zer dagen weer geheel hersteld het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, waar zij sindsdien verpleegd is, ver laten. - HET FAILLISSEMENT VAN DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Naar wij vernemen, zal de heer F. Kokosky, te Amsterdam optreden als verdediger in de zaak tegen den pre sident-commissaris van de failliet verklaarde Veendammer Hypotheek bank A. C. Möh'ring, terwijl Mr. Th. Muller Massis te Amsterdam de bei de oud-directeuren der bank, J. J. en J. P. Woltman als raadsman zal bij staan. Verder vernemen wij, dat de Justi tie gisteren een bezoek gebracht heeft aan de kantoren van de Centrale Bank te Hilversum, waarvan de heeren Woltman thans directeur zijn.. Daar zijn de grossen van de hypo theken van de Veendammer Hypo theekbank, die alle aanwezig waren, in beslag genomen. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) TELEFOONVERKEER BERLIJN—NEW YORK. BERLIJN, 11 Jan. V. D. De bladen melden, dat binnenkort het telefoon verkeer tusschen Berlijn en New York wordt geopend. Ook zal in April het telefoonverkeer Berlijn-Buenos Ayres bij wijze van proef worden open ge steld. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 11 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 245 vette kalveren, le kw. 1,10—1.20, 2e kw. 0.97—1.08, 3e kw. 0.68 0,92, per Kg. levend gewicht; 72 nuchtere kalveren, 1218; 630 var kens, Holl., Overz. en Geld., le kw. 0,730.74, Holl. 2e kw. 0,71—0.72; vet te varkens 0,71—0.72 ppr Kg. slachtge- wicht. WOERDEN, 11 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 125 partijen, le kw. 49 54, met rijksmerk le kw. 5356, 2e kw. 5052. Handel matig. KOUDEKERK, 10 Jan. Eieren en Pluimvee. Aanvoer 910 eieren. Prijs: Kippeneieren 9.7512.50, eendeneieren 7—9, kuikeneieren 89, per 100 stuks. Hanen 1.302.20 per stuk. AMSTERDAM, 11 Jan. Oliën. Lijn olie: Febr. 31, 30%, 31%; Maart 31%; Maart-April 31%; Mei-Aug. 32%. Stem ming vast. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 11 Januari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 767.3 te Zurich. L. B. 731.8 te Thorshavn. Verw. tot den avond van 12 Jan.: Aanvankelijk meest matige zuid westelijke tot westelijke, later krim pende en waarschijnlijk weer toene mende wind, licht bewolkt en kouder s nachts, overdag toenemende bewol king, met later weer kans op regen, zelfde temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 758. LUCH'x "7PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.0 gr, C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Woensdag 11 Jan.; 4.36 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.09 Londen 12.03*/* New-York 2.48V* Parijs 9.75*/. Brussel 34.61*/* Züricb 47.81 Praag7.35*/, Rome 13.12*/, Madrid 42.72 Oslo65.92*/* Kopenhagen S 66.45 Stockholm V# 66.76 Weenen 35.02*/*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3