Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Katholieke Radio-Omroep. 5.30 Diner-muziek Ó.30 Instituut Schoevers, Esperanto 7.00 Instituut Scheevers, Engelsch. 7.30 Cursus Kerklatijn. 8.00 31de Beethoven-avond. Alle me- td^v^rkjenderi zijn leden van de Holl Kamermuziek "Vereeniging. Spreker: Ide heer Th. v. dl. Byl: „Beethoven etn- zjjn werken". Hierna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.30 Vcor-Avondconcert. A.N.R.O. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. Ned Omroep-Vereeniging. 8.10 Piano-recital te geven door me vrouw S. Bosmans-Benedicts. 845 Kinderstube, Liederen-cyclus, te geven door mevr. J10 Hendnchs. 9.00 Indische praatjes. Henri van AVermeskerken over „Feestdagen in Indië". 9.30 Concert. 10.00 Persberichten van Vaz Dias. Ned. Omroep-Vereeniging. 10.30 Gramophoonplaten. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 4.206.05 Muziek. 7.30 Muziek en zang. LANGENBERG, 4.69. M. 5.20 Concert. 7.35 Kamermuziek. DAVENTRY, 1604, M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der Muziek. 8.05 Muziek. -1.20 Weerbericht, nieuwsberichten. 9.50 Scheepsberichten. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 17.50 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 8.50 Muziek. zouden geneigd zijn faciliteiten van eiken aard in de vrije zone van Saloniki te ver- leenen. Overgaande tot de Balkanvragen ver klaarde de minister: Wanneer de leuze „De Balkan voor de Balkanvolkeren" de uitsluiting van den invloed van alle mo gendheden op het Balkan-schiereiland be- teekenen moet, zal niemand protesteeren. Wanneer zij echter de hegemonie van één Balkanstaat over de andere moet betee- kenen, dan zou Griekenland ze niet kun nen aanvaarden. Wat een Balkanpact aangaat, Grieken land zou gelukkig zijn, wanneer het mo gelijk was een ontwerp van een dergelijk verdrag om den vrede te waarborgen, op te maken. Ook de gedachte van een Bal- kan-Locarno heeft iets, dat aantrekt, doch de verwezenlijking van een dergelijk plan stuit op fundamenteele feitelijke zwarig heden, want het zou niet makkelijk zijn een garant voor een dergelijk verdrag te vinden. DE ONTPLOFFING TE BERLIJN— DAHLEM. Weingartner gearresteerd. De politie heeft gisteravond den mede eigenaar der villa te Berlijn-Dahlem, waar zich Zondag de ontploffing voorgedaan heeft, den consul-generaal Weingartner gearresteerd wegens het veroorzaken van den dood door schuld en het overtreden van de wet op de ontploffingsmiddelen. De oorzaak der ontploffing. Over de oorzaak der ontploffing loopen de meeningen voorloopig nog sterk uiteen. De politie, die onmiddellijk na dé brand weer ter plaatse was, heeft de hulp eener commissie van deskundigen ingeroepen. Het valt natuurlijk niet meer vast te stellen, welke de stoffen waren, waarmee dr. Stammer experimenteerde, op het oogenblik dat de ontploffing gebeurde. De beide firmanten hielden zich o.a. bezig met een nieuw soort knalsi£nalen voor de spoorwegen. Een laboratorium voor „schoonheids middeltjes". Naar met betrekking tot tie ontploffing in Dahlem bij Berlijn nog wordt medege^ deeld, bevonden zich in het laboratorium buitengewoon explosieve chemische stof ten, terwijl het bedrijf slechts als labora torium voor schoonheidsmiddelen bij de politie stond aangegeven. Bij het verhoor van den huiseigenaar is gebleken, dat reeds meermalen kleine ont ploffingen hadden plaats gehad. KORTE BERICHTEN. In het Huis van Afgevaardigden te Washington heeft een der democra tische leden voor Texas, Blanton, voor gesteld om voor den duur van zeven jaar alle immigratie te verbieden, be halve het binnenkomen van seizoen arbeiders uit Mexico of Canada. Koningin Maria van Joegoslavië heeft gisterenmorgen vroeg het leven geschonken aan een tweeden zoon. Te Marseille is Zondag onder voorzitterschap van den vroegeren af gevaardigde Fiuti, het congres der ltaliaansche Socialistische Partij aan gevangen. Mussolini heeft gisteren op het graf van Koning Victor Emanuel II, in verband met zijn 50en sterfdag, een krans laten leggen. Op het lint staat: „De fascistische regeering aan den vader van hun land". Tengevolge van een ontploffing in een kolenmijn in de buurt van West francfort in Illinois (Ver. Staten) zijn 2 mijnwerkers gedood en worden er 24 vermist. Den 24en Januari zullen de rap porteurs der veiligheidscommissie (in December j.l. door de voorbereidende ontwapenings-commissie benoemd) te Praag eene conferentie houden. In het geschil in de metaal-nijver heid te Bochum is gisteren overeen stemming bereikt. Pplen zal binnenkort aan de Litausche regeering voorstellen doen toekomen betreffende onderhandelingen tusschen beide landen. In de Poolsch-Litausche kwestie zal eventueel weer een beroep op Jhr. Beelaerts van Blokland worden gedaan. Het Italiaansch-Joegoslavische vriendschapsverdrag is met zes maan den verlengd. De Noorsche en Zweedsche regee ringen hebben een ontwerp voor een algemeen pact voor verzoening en arbitrage aan den Volkenbond doen toekomen. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Spoedeischende vergadering van den Raad der gemeente Hazerswoude, op Zaterdag 7. Januari, des vooormiddags IQ uur. Voorzitter de burgemeester de heer J. v. dl. Meuten. Afwezig met kennisgeving die heer C. Patftn. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Het lezen der notulen wordt uitge steld tot een volgende vergadering. De Voorzitter spreekt op deze eer ste vergadering van het nieuwe jaar een woord van hartelijke gelukwensch tot de leden van den Raad, en wenscht hen voor persoon, gezin en zaken Gods on- mosbaren zegen toe. met dien wensch, dat God de noodige kracht moge schen ken, om ook diit jaar de belangen der gemeente te kunnen behartigen. Vele belangrijke zaken zullen ook dit jaar weer de aandacht vragen, niet het minst aklus de Voorzitter, de vergadering van heden, daar een zaak van groote betee- kenis aan de orde .zal worden gesteld. Met enkele waardeerende woorden herdenkt de Voorzitter daarop het over; lijden van den heer E. C. Baron Sweerts de Landas Wyborgh, Commis saris der Koningin van Zuid-Holland, en stelt voor de familie van den over ledene een schrijven van rouwbeklag te zenden, waarmede de raad instemt. D<e oudste wethouder, de heer D. de Rruijn, dankt de voorzitter voor de har telijke woorden, tot dien Raad gericht, en hoopt dat God ook aan den Voorz. in 1928 in rijke mate Zijn zegen mag schenken en hem mag verleen?n wat noodig is tot het vervullen van zijn gewichtvollen arbeid. Hierop komt aan de orde: voorstel vaa B. en W. inzake aankoop der Koudekerscbe brug. De Voorz. geeit omtrent dit punt een uitvoerige toelichting en zegt dat door het overlijden van de eigena res der brug de tijd aangebroken was tot spoedige beraadslaging. Met Ged. .Staten, R. en W. van Koudekerk en de fam. de Graaf hebben besprekin gen plaats gehad, met dit gevolg dat B. en W. thans met voorstellen ko men voor aankoop door de gemeente Koudekerk van: de Koudekerksche brug met de daarbij behoorende ge bouwen en terreinen voor de som van f45,500,plus de notarieeie kosten, en het verleenen aan de Prov. Z.-Holland van een bedrag van 7000 gulden in de kosten van een nieuwe brug, welke door de- Prov. gelegd zal worden ter vervanging van de be staande, terwijl de gemeente Hazers- woude hare medewerking verleent door zich garant te stellen tot de helft van genoemde bedragen. De gemeente Koudekerk zal hot beheer over de brug voeren en de administratieve werkzaamheden verrichten. De Voorz. doet vervolgens eenige mededeelingen omtrent een gemeenschappelijke rege ling in deze zaak tusschen beide ge meenten, waarvoor machtiging zal wor den aangevraagd bij Ged. btaten. Met heffing van brugrecht wordt doorge gaan totdat de leening die daarvoor zal worden aangegaan, is afgelost en een fonds is gevormd van f24.000, Uit dit fonds meet dan het onderhoud en de bedieningskosten worden be streden. Als dit fonds er is, zal die brug folvrij zijn. Zoolang dit fonds echier niet vol is, zullen beide ge meenten ieder f250,per jaar in de kosten bijdragen. Van Rijnland en industrieelen uit Leiden wordt teza men een bedrag van fóoo,per jaar in het fonds gestort. Deze bijdragen worden alleen bestemd tot aflossing. De Prov. Z.-Holland zal j aarlij kscn f9oo,-r- bijdragen. Aan de gemeente Koudekerk zal voor adrmnjstratiekos ten een vergoeding worden gegeven van f 150,per jaar. De inwoners der beide gemeenten zullen des Zon dags worden vrijgesteld van het be talen van bruggeld. Vervolgens doet de Voorz. nog eenige medederiingon omtrent de verhoudingen tusschen bei de gemeenten; waarop een bespreking plaats heeft. Hierbij informeert de heer A. J. de Jong of de uitvoering geheel bij Koudekerk zal berusten en onze gemeente alleen een vers.ag zal wor den e/stieat? De Voorz. antwoordt, dat bij Kou dekerk de uitvoering zal berusten, waarop d-:or den heer F. F. Vee- lenturf duidelijk in het licnt wordt gesteld dat da uitvoering het oost bij ctü gemeende kun bei'us.^n, ea bw-ide §emeenten hetzelfde belang hebben ij de uitvoering dezer zaak. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt daarop met algem. st. aangenomen. In de rondvraag brengt de heer P. F. Veelenturf een woord van dank aan den Voorz. voor al d<en arbeid door hem in het belang van deze zaak verricht, en verblijdt zich over de gelukkige uitslag waarmede al dit werk is bekroond geworden. De Voorz. dankt de beide Wet houders voor den steun door hem bij dit werk van hen ondervonden, en sluit de vergadering. Door 'de Chr. Jonge Meisjes- vereeniging „Fébé", werden in het af geloopen jaar 99 stuks goederen ver vaardigd, welke over 14 gezinnen wer den verdeeld. Voor de Chr. J. V. „Eere zjj God", hoopt Donderdag 12 Januari, des avonds ten 7 uur in het lokaal ,^Sal\ atorie" op te treden de Wel- JjJerw. heer Ds. A. D. Meeter van Leiden met het onderwerp: „De les der Reformatie". Een woord van op wekking deze vergadering hg te wo nen, willen we gaarne hieraan toer voegen. Burgerlijke stand. Bevallen: M. Overbeeke geb. Verkerk, z.; M. Wort- man, geb van Har.skamp, z.; Overleden: T. Windhorst 84 j.wede. van J. Goldberg. OEGSTGEEST. Wegens ernstige ongesteldheid van Zr. victor zal Haar practijk als wijkverpleegster worden waargenomen door Zr. Ebeling Koning. De keuring van trekhonden irf deze gemeente zaï plaats hebben de ze gehaele week en Maandag en Dins dag van de volgende- week, eiken werkdag om 's middags 2 uur. NIEUWKOOPc Gedurende het jaar v 1927 kwa men alhier 2 gevallen van besmette lijke ziekten voor, n.l. Roodvonk. Dit is voor deze gemeente zeer weinig te noemen. NIEUWVEEN. Bij het keeren van een vracht auto van B. v. Nieuwkoop werd een spiegelruit in Hotel Künst ingedrukt. De heer van 't Kruis, stroohan- delaar, i«ezig een wagon stroo telos sen. is achterover van de lading ge vallen, waarbg hij zich ernstig zeerde. De tentoonstelling, waarvan de opbrengst ten bate der te bouwen Theresia-Kapel bij de R. K. Kerk, is geopend door dien Pastoor der Par. Ook Burgem. Geesink was tegen woordig. VOORSCHOTEN. De heer T. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat dies nachts aan z(jn woning een groot» spiegelruit is vernield. D-e dader is bekend Tegen hem zal procesverbaal worden opge maakt Door de brandweer is een be gin van schoorsteenbrand gebluscht bij de fam. O. aan de Voorstraat. ZOETERWOUDE. xii deze gemeent» hadden in het afgeloopen jaar 81 aangiften van geboorte en 34 van overlijden plaats 34 Huwelijken werden gesloten. GEMENGD NIEUWS. De kooplieden in den rooden auto. Bij de politie te Breda is aangifte ge daan van een uitgebreide geraffineerde oplichterij, waarvan vooral lieden uit de betere standen rijksambtenaren, inge nieurs, ja zelfs advocaten en leden der rechterlijke macht de slachtoffers van zijn geworden. Een 4-tal weken geleden deden t\ve€ Amsterdamsche „kooplieden" in een sier lijken rooden auto Breda e.o. de eer aan van een bezoek. Zij vervoegden zich bij de meer-gegoeden en toonden mooie stof fen. Zij zouden hun voor 30 a 40 gulden een prachtig costuum op maat leveren Bij zeer velen slaagden zij en zij waren uiterst coulant. Natuurlijk moest vanwe ge de risico de stof betaald worden, maar de kosten voor den kleermaker en alles, wat er bij behoorde, zooals voering, knoo- pen enz. zouden later wel in orde komen. De heeren vertrokken weer naar Amster dam en lieten vele Bredanaars in de blij de hoop van een mooi, solied engoed koop costuum. Maar 't kloppen der har ten van blijde hoop en 't wachten duurde urendagenwekenMen kreeg reeds argwaan, maar geen enkele der vele gedupeerden had den moed zich tot de politie of justitie te wenden. Nie mand wilde het voor zich weten op deze wijze door „de heeren van den rooden auto" bij den neus te zijn genomen. Tot dateindelijk, één moedige, de stoute schoenen aantrok en van 't geval aangifte deed bij de politie te Breda. Al spoedig bleek, dat men het slachtoffer was gewor den van een geraffineerde oplichterij, die sterk herinnerde aan de indertijd hier met zooveel succes doorgevoerde oplichte rij met de „Perzische tapijten". Bij risjes kwamen bij de politie naar aanleiding van een verder door de recherche inge steld onderzoek, de namen der gedupeer den binnen; Want de oplichters waren systematisch te werk gegaan; bij eiken nieuwen klant vroegen zij, bij wijze van introductie een naamkaartje voor 't be zoek aan den volgende. Het werd een soort sneeuwbalsysteem. Een verder on derzoek heeft uitgewezen, dat de door zoo vele Bredasche burgers betaalde stoffen reeds eenige weken beleend zijn in den Amsterdamschen lommerd! Naar gemeld wordt is tegen de „kooplieden" een ver volging in gesteld en zal de zaak eerlang dienon voor de Amsterdamsche Recht bank. Treinbotsing te Schoonhoven. Toen gisteravond de trein, die om 18 u. 46 uit Gouda te Schoonhoven aankomt, aldaar zou arriveeren, moest de rangeerder, de 33-jarige N., den trein binnenloodsen, daar een signaal niet in orde bleek te zijn. De man stond op den tender van de machine van den binnenkomenden trein. Doordat een wissel klaarblijkelijk niet was overge haald, is de trein tegen een stilstaanden trein opgereden. De machinist van den trein uit Gouda, waar N. op stond, waar schuwde den rangeerder nog toen hij ge voelde, dat de trein op verkeerd spoor kwam en zeide hem dat hij er af moest springen, maar het was reeds te laat. De man werd tusschen twee treinen doodge drukt. Het lijk is naar het politiebureau vervoerd. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij was pas ongeveer drie weken op de lijn Gouda-Schoonhoven werkzaam. Opsporing verzocht. De justitie te Winschoten verzoekt de opsporing van de weduwe J. K. bierhuishoudster aldaar, die Donderdag, vermoedelijk met den smokkelaar B. uit Heiligerlee, haar wo ning heeft verlaten, met achterlating van twee minderjarige kinderen. Vermoed wordt, dat vrouw K. naar Amsterdam of Rotterdam is vertrokken. Auto-ongeval. Gistermiddag had op den Vughterdijk een auto-ongeval plaats, dat bijzonder goed is afgeloopen. Een auto waarin de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst met zijn familie geze ten was, passeerde daar een met hout ge laden kar, die plotseling tegen de tram rails slipte. Achteruitstekende palen trof fen den auto, woordoor de chauffeur het stuur verloor en het trottoir opreed. Daar bij werd een achter de kar rijdende hand wagen aangereden. De jongen, die den wagen duwde, zekere W. Kuijs, werd op het trottoir geslingerd en bekwam inwen dige borstkneuzingen. Zijn toestand is echter niet levensgevaarlijk. Dr. Diamant, die spoedig uit het nabij gelegen Protes- tantsch ziekenhuis ontboden was, liet hem naar het ziekenhuis overbrengen. De com missaris der Koningin, was, evenals zijn familie, ongedeerd en ging zich onmid dellijk van den toestand van den jongen op de hoogte stellen. De auto is zwaar ge havend aan carosserie, spatborden en lan taarns, terwijl de voorveer gebroken is. WEER EEN ONTPLOFFING. HAMBURG, 10 Jan. V.D. In den afgeloopen nacht hoeft in een be nedenwoning in de wijk Hammerbrook een ernstige gastontploffing plaats ge had'. In de woning van een schipper, .waarin zich zijn vrouw met zeven kinderen bevonden, bemerkte eender kinderen een gaslucht. Het kind wekte de moeder die met een brandende kaars kwam kijken. Op hetzelfde oogen blik had de ontploffing plaats. De vrouw weid ernstig gewond. Een 15- jarige jongen kreeg eveneens brand- wonden, terwijl de overige kinderen ongedeerd bleven. In het huis is groo te verwoesting aangericht. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. HET ONGELUK MET DE GOOISCHE STOOMTRAM. Naar wij vernemen is het rapport van de Staatscommissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar het dezen zomer plaats gehad hebbende ongeval met de Gooiscbe stoomtram ter perse en zal bet eerstdaags ver schijnen. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE RED ROSE NEERGESTORT. MUNTOK, 10 Jan. Aneta-Vaz Dias. De ,,Red Rose" is gisteren om onge veer half twaalf alhier aangekomen. Het toestel steeg hedenmorgen om 7 uur op om de reis naar Batavia voort te zetten. Op ongeveer 50 M. hoogte brak de zuiger af tengevolge waarvan het toe stel neerplofte. Kapitein Lancaster heeft den onder lip gescheurd en hij kreeg een lichte hersenschudding. Mrs. Keith Miller brak liet neusbeen Het toestel is zeer zwaar beschadigd. De vliegers vertrekken Zaterdag met „Op ten Noort" naar Batavia. MUNTOK, 10 Jan. V.D. Nader wordt over het ongeluk van die Red Rose gemeld: kort na toet starten toen het toestel op geringe hoogte was, wei gerde de motor, zoodiat Lancaster moest dalen. Door de geringe hoogte waarop het toestel zich bevond was oimkeeren en het maken van een gig landing onmogelijk, daar de vlieger bevreesd was in een dicht voor die machine liggend bosch te geraken, waarop hij trachtte zijdelings te da len. De schroef raakte den grond en het toestel vloog over den kop. Ka pitein Lancaster en mrs. Keith Miller vertrekken morgen naar Singapore. De machine die hopeloos beschadigd is, wordt gedemonteerd. HET HOOGE WATER. LONDEN, 10 Jan. V.D. Het gevaar in verband met de richting van den voor verdere overstroomingen schijnt •wind en het uitblijven van regen, ge weken te zijn. Verwacht wordt dat het water heden belangrijk zal vallen. ONTPLOFFING. LONDEN, 10 Jan. V.D. Te Glasgow heeft Maandag een ontploffing plaats gehad in een filmverhuurkantoor. Bij het blusschingswerk werden twee brand weerlieden ernstig gewond. De brand weer redde met groote moeite allen, die zich in het huis bevonden. HET MIJNONGELUK. NEW-YORK, 10 Jan. V.D. Volgens de laatste telegrammen uit West-Frank fort, in den staat Illinois over de mjjnontploft'ing in de Peabodv-mgn, zijn tot nu toe 32 lijken geborgen. ARBITRALE UITSPRAAK BINDEND VERKLAARD. BERLIJN, 10 Jan. V.D. De arbi trale uitspraak in de Saksische metaal industrie van 29 December van het vorige jaar inzake de loon- en ar beidsvoorwaarden is door den Rijks minister van Arbeid bindend verklaard LEIDEN, Jan. Ons Belang. Sel derij 4,406, roode kool 29,4035, sa- voye kool 21,4029, groene kool 3.40 b, prei 7.40—9, alles per 100 stuks. Spruiten 2528, uien 13,1015, boe renkool 812, waspeen 14.4010, kro ten 1.408, idem gek. 1114, alles per 100 Kg. LEIDEN, 10 Jan. Vette varkens. Aangevoerd 025 stuks, w.o. 529 vette varkens, 0,590.62; 76 licht soort 0.57 0.60, per Kg. Handel matig; voor het buitenland werden enkel zware ge kocht tegen 2 ets. boven de noteering. HAZERSWOUDE, 9 Jan. Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 1887 kippeneie ren. Prijs: 10,30—11.51 per 100 stuks. Hanen 0.951,90; duiven 0.20 p. stuk. ZOETERWOUDE, 9 Jan. Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 1437 eieren. Prijs: Kipeieren 9,4011.90, kuiken eieren 8,109.50, eendeneieren 0,20, per 100 stuks. Hanen 1.601.80, konij nen 1—2.50 per stuk. ROTTERDAM, 10 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 188 paarden, 5 veulens, 985 magere runderen, 1056 vette run deren, 750 Lucbtere kalveren, 124 vet- kalveren, 125 schapen of lammeren. 131 biggen, 11 bokken of geiten, 100 graskalveren, 5 overloopers. Prijzen: vette koeien 4749, 4044, 2932, ossen 45—48, 4443, 37; stie ren 4143, 38, 35; kalveren 82%87%, 70—75, 57%—62%. Vet vee: kalfkoeien 200420, melk koeien 200415, stieren 110—480, pin ken 125—150; vaarzen 175225; werk paarden 250—350; slachtpaarden 100— 175; bitten 150—200; veulens 80—120; fokkal veren 1825; biggen 713; overloopers 18—24 slachtkalveren 11 16, biggen per week 1.201.50; gras kalveren 0.601.15. Overzicht: vette koeien handel traag; ossen terugloopende handel; stieren luie handel; kalveren trage handel, prijshoudend; kalf- efl melk koeien sleepende handel, prijshoudend; paarden redelijke handel, prijzen iets f hooger; fokkalveren trage handel lagere prijzen; biggen stille handel, prijzen onveranderd; overloopers wei nig handel, lagere prijzen; graskalve ren tamelijke handel, vastere prijzen. BODEGRAVEN, 10 Jah. Kaasmarkt. Aangevoerd 157 partijen Goudsche kaas, waaronder 145 met rijksmerk, 6280 stuks, 50240 Kg. Prijs: met rijks- merk le soort 5660, 2e soort 5054; zonder rijksmerk 4954. Handel mat. AMSTERDAM, 10 Jan. Oliën. Raap olie: vliegend 55. Lijnolie: vliegend 34)4, Febr. 31, 30%; Maart-April 31; Mei-Aug. 32%, 32; Spt.-Dec. 33. Stem ming lusteloos. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Januari. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.7 te Zürich. Laagste barometerstand 721.2 te Vestmanoeur. Verwachting: Matige tot krachtige tijdelijk wellicht stormachtige zuide lijke tot westelijke wind, betrokken met regen, later opklarend, aanvan kelijk zachter, later kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 760. LUCn. PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EjV. Dinsdag 10 Jan.: 4.35 nam. Wieeelnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Züricb Praag Rome Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Ween en 59.06*/, 12.09*/», 2.47*/,1 9.75 34.62*/, 47.82 7.35*/, 13.12»/, 42.75 65.92*/, 66.471/» 66.77*/,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3