SPLINTER Spoorwegongeluk bij Leiden DAGAGENDA. 17 December 192715 Januari 1928. Museum „De Lakenhal". Tentoonstel ling van Leidsche Topografie, door de Ver. „Oud-Leiden". Dinsdag 10 Jan., 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: Concert door de Haarl.Orkestvereen. 'Sassenheüm. Dinsdag 10 Januari, 's av. half acht. Chr. School: Openb. Verg. van „Patrimonium". Spreker de heer J* Hollander, van Den Haag, over: „De les van een oude legende". Donderdag 12 Jan., s av, kwart over acht. Stadsgehoorzaal: 18e Concert van den Leidschen Kunstkring „Voor Allen". Donderdag 12 Jan., s av. acht uur. Nittszaal, Steenschuur: Dr. van Es, over: „Het land van de Middernacht zon", voor den Ned. Chr. Vrouwen hond. avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 Jan. tot en met Zondag 15 Jan. a.s, waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visehmarkt 8, Telef. 552. lederen Woensdagavond 8.309.30 uur, Middelweg 28, zitting van de Commissie, tot bestrijding van den woeker. RECLAME. UITVERKOOP «i van het hoofdbestuur, van 3 op 5 le den zal gebracht worden. WEEK DER GEBEDEN. Zaterdagavond werd in de Ooster- kerk de laatste der samenkomsten van de Week der Gebeden gehouden, uitgaande van de Evangelische Alli antie. Het onderwerp van dezen avond was: „Inwendige zending en zending onder Israël". De eerste spreker, Ds. M. J. Punse- lie, Ned. Herv. pred. alhier, behandel de het eerste gedeelte van het onder werp: „Inwendige Zending", waarbij hij uitging van het woord uit Joh. 3 16: „Alzoo lief heeft God de wereld -gehad, dat hij zijn eeniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk die in Hem gelooft, niet verderve maar het eeuwige leve hebbe". Spr. wees er op, dat al onze Chris- telijk-philanthropische arbeid moet gedragen worden door de liefde en moet geschieden in levensgemeen schap met God, die Zijn Zoon in de wereld gezonden heeft tot der wereld verlossing, hulp en zaligheid. pe tweede spreker, Ds. W. H. Gis pen Jr., Gei'ef. pred. te Hazerswóude, Besprak het tweede gedeelte van het onderwerp, n.l. „Zending onder Israël" Velen staan tegenover de Joden- zending met zulk een klein geloof; zij achten het bijkans uitgesloten, dat iemand uit Israël uit overtuiging tot -de Christelijke kerk overkomt. Spr. bestreed dit: na gewezen te hebben op de wereldhistorische beteekenis van het volk Israël en het groote belang der bekeering van dit volk, toonde hij uit de statistieken aan, dat èr jaarlijks nog heel wat uit Israël meer dan men wel denken zou, tot het ware, zaligmakende geloof komen. En deze bekeerlingen zijn ook den Christenen dikwijls tot zegen; den ken wij, wat dit betreft, slechts aan Da. Costa en Capadose en hetgeen door hen verricht is in het belang van de opleving der Christelijke actie hier te lande. Deze samenkomst Was, wat vooral op een Zaterdagavond te begrijpen is, slechts zeer matig bezocht; des te verblijdender, dat. de collecte dezen avond nog ruim 55 opbracht. Het is wel te betreuren, dat deze samenkomsten dit jaar zoo slecht bezocht/waren, omdat dit een bewijs is, dat ër nog veèl te weinigen zijn die de beteekenis ervan inzien, aldus de eenheid van het lichaam van Christus (.(TJnum corpus sumus in Christo") te belijden en te beleven. Onder degenen die de noodzakelijkheid daarvan wel gevóelden zijn er die deze gemeen schappelijke week des gebeds aan het begin van het jaar niet gaarne zoudeo_. -willën missen, en die er een zegen van hebben Weggedragen, voor hun hart en teven. EXAMENS. Voor het diploma Duitsche handels correspondentie, afgenomen door de Federatie van Handels- en Kantoor- bediendenvereenigingen „Mercurius'! slaagde ónze stadgenoot de heer J. Boter. Bij de „L. T. E. H." zijn ge slaagd voor het diploma Engelsche handelscorrespondentie Mej. J. V. d. Kreke en de heeren E. Kooreman en J. W. Nagtegaal, allen alhier en allen leerlingen van Mej. Zaalberg. DAMMEN. Kampioenschap voor Lelden ev Omstreken. Wedstrijd om de Leidsch-Dagblad- Dambeker. Heden is de inschrijving geopend voor het jararlijksch kampioenschap 1st© en 2de klasse. Deelnemen kan hij, die te Leiden woonachtig is, of zoo nipt. lid is vg.n een Damvereeniging te dézer plaatse. Gelegenheid tot inschrijving is da- olijks bij P. van der Stel, Boisotka- *e No. 3; en eveneens bij Maks Swe- Nieuwe Riji-Ne. 23. Tevens eiken ^oermdag^v.o®^ aan Clublokaal: Botsing tusschen een goederentrein en een personentrein. Groote materieele schade. Geen ernstige persoonlijke ongevallen. Even voorbij de Gevangenlaan of Pesthuislaan, dicht bij het Leidsche Stationsemplacement, daar waar de lijn UtrechtLeiden en het rechter spoor van de lijn RotterdamAmster dam te zamen komen, heeft heden morgen te half zeven een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad. De goederentrein 4052, die met an derhalf uur vertraging uit den Haag was vertrokken, is daar namelijk dwars op den personentrein 1200 ge loppen, die om 5.20 uur uit Utrecht was vertrokken en te 6.34 uur te Leiden moest aankomen. Ter plaatse van het ongeluk kwamen de treinen op hetzelfde spoor. Achter aan de personentrein bevonden zich een tweetal goederenwagens. De voorste hiervan die met stukgoederen was geladen, werd gegrepen in de flank, waardoor ze op zijde werd ge duwd en geheel vernield. De wagen bevond zich vlak achter den perso nentrein, zoodat het een wonder mag worden genoemd dat deze niet is ge grepen, waardoor zeker ernstige per soonlijke ongelukken zouden zijn voor gekomen. Van de goederentrein werden de beide eerste wagens geheel vernield. De locomotief en verschillende andere wagens ontspoorden. Van de perso nentrein zijn alle wagens in het spoor en onbeschadigd gebleven. Ernstige persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Alleen de hoofd geleider van de goederentrein, de heer Matser uit Amsterdam, die zich in de voorste bagagewagen bevond, liep een lichte verwonding op aan een zijner voeten. Hij is door Dr. Timmerman, commandant van het Roode Kruis al hier, in posthuis T verbonden en kon met den volgenden trein naar Amster dam terugkeeren. Door den seinhuiswachter, P. Bek- ker, die ter plaatse in het seinhuis III de wissels bedient, is op het laatste oogenblik nog geprobeerd de wissels om te gooien, waardoor de trein op 'n ander spoor zou zijn geleid, maar hij mocht hierin niet slagen. De stationschef van Leiden, de heer v. d. Born, was spoedig na het onge luk ter plaatse, alsmede de inspecteur Van Vierssen uit Amsterdam, belast met de leiding, de ingenieur van den weg, de héér Schutte uit Amsterdam en de ingenieur van de tractie, de heer Rustkamp. Al deze heeren stonden ons met groote welwillendheid te woord en hebben ons alle gewenshte inlich tingen gegeven. De machinist van de goederentrein was de heer v. d. Berg II en de leer ling-machinist, de heer Matthijsen, bei den utt Amsterdam. De heer v. d. Berg heeft, naar we vernamen, toen hij het sein onveilig zag staan, op behoorlijken afstand en tijdig de remmen aangezet en het remsignaal met de fluit gegeven, waardoor de rem mers van de verschillende wagons ge waarschuwd werden. Zelfs heeft hij nog tegenstoom gegeven, maar ondanks dat alles is de trein voortgegleden, waar schijnlijk tengevolge van de gladheid van den weg er. vooral door het feit, dat de trein bestond uit 93 assen en zwaar belast was. Van het hoofdspoor R'damAmster dam was het rechterspoor versperd, de lijn UtrechtLeiden geheel. Nadat de officier van Justitie ter plaatse was geweest, is met het oprui- mingswerk begonnen om te trachten zoo spoedig mogelijk de lijn vrij te krijgen. Waarschijnlijk zal het geluk ken het rechterspoor van de lijn Rot terdamAmsterdam vandaag nog vrij te krijgen. De lijn UtrechtLeiden zal waarschijnlijk morgenochtend vrij zijn. De materieele schade, die aan de treinen veroorzaakt is, is zeer groot. Aan de spoorlijn is slechts geringe schade toegebracht. Slechts een klein stukje rail is vernield. De stationchef, de heer v. d. Born, was oogenblikkilijk. den toestand mees ter en heeft alles gedaan wat in zijn vermogen was om de reizigers voor on aangenaamheden te bewaren, wat hem dan ook voor het grootste gedeelte zeer goed is gelukt. Een woord van lof voor de wijze waarop hij den toestand be- heerschte, is hier wel op zijn plaats. Het spreekt vanzelf, dat het ongeluk heel wat menschen naar de Gevangen laan lokte, waar de gevolgen van de botsing zeer goed të zien waren. Maison Bessen, van 8 tot.12 uur, Bree- straat 157. Sluiting der inschrijving 30 Januari e.k. De speelavonden zijn eiken Woensdag. Aanvang v. d. wedstrijd 1 Februari a.s. Christelijke Leidsche Damvereen. Hedenavond speelt bovengenoemde Vereen, haar twee vriendschappelijke wedstrijden tegen de Leidsche Dam vereeniging. De drie rijwielen, die j.l. Vrijdag zijn ontvreemd, zijn alle na verloop van enkele dagen op den openbaren weg teruggevonden; verschillende on- derdeelen waren er afgehaald. In den nacht van Zondag op Maandag is aan den Stationsweg ten nadeele van een bezoeker van een ca fé een motorrijwiel B. S. A. van 3)4 P. K., letter en nummer H 8783, ont vreemd. Uit een drogistwinkel aan den Nieuwen Rijn zijn 24 zeemlappen ont vreemd, vermoedelijk door een onge veer 17-jai'igen jongen. Deze jongen kwam in den winkel om iets te koopen; toen de winkelier het achter was gaan halen, bleek de jongen geen geld bij zich te hebben. Hij vertrok, doch daarna miste de win kelier de zeemlappen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een rijwiel, dat on beheerd in een café is aangetroffen. den -chauffeur van de Urbaine geen schuld treft. De Minister heeft zelf ge constateerd, dat de vrachtauto niet vol doende uithaalde. Tegen den chauffeur van den vrachtauto zal dan ook proces verbaal worden opgemaakt. BINNENLAND. MINISTER WASZINK. Mr. A. Waszink, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, zal 10 Febru ari zijn ambtsbezigheden hervatten. DE AMERIKAANSCHE GEZANT MET VERLOF. -De Amerikaansche Gezant te 's-Gra- venhage, de heer Reikard M. Tobin, heeft gisteravond voor eenige maanden de Residentie verlaten met verlof. Hij blijft eerst een tiental dagen in Engeland en vertrekt van daar per s.s. Mauretania naar Amerika. In de tweede helft van Maart wordt de heer Tobin op zijn post terug ver wacht. Gedurende zijn afwezigheid zal het Amerikaansche Gezantschap geleid worden door den heer Henry Norweb, len secretaris der Legatie. HET ONGEVAL, DAT DEN MINISTER VAN WATERSTAAT OVERKWAM. Het onderzoek in zake het ongeval, dat den Minister van Waterstaat over komen is op den weg van Rotterdam Daar Den Haag, heeft uitgewezen, dat DE KOSTER. DIE ZICH VOOR GENEES HEER UITGAF. De raadkamer der Haagsche recht bank heeft den koster eener katholie ke kerk aldaar die eenige maanden ge leden gearresteerd was, verdacht van onderscheidene zedenmisdrijven (zoo als men zich herinneren zal, deed hij zich voor bi; families waar een dienst bode aanwezig was, als geneesheer van den Raad van Arbeid) buiten vervol ging gesteld met gelasting van zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gedurende één jaar, DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Men schrijft uit Noord-Holland: Dat er alleen of wel in hoofdzaak in Groningen en Drente slachtoffers zou den zijn gevallen van de gestie van de Veendammer Hypptheekbank, kan niet juist zijn. Ook in Noord-Holland en in andere provincies toch zijn er indertijd heel wat pandbrieven geplaatst. Ver schillende kassiers, vooral ook de kan toren der Coöperatieve Boerenleen banken, werden herhaaldelijk aange zocht tot het" koopèn van deze pand brieven. Ook Werden meermalen cir culaires "verzonden als antwoord op 'n waarschuwing van de bekende, reeds in 1890 door mr. N. F. Wiïkens en dr. D. Bos opgerichte Nederlandsche Hy potheekbank te Veendam, om deze niet te verwarren met de 12 jaar later opgerichte Veendammer Hypotheek bank, die nu in 'déconfiture verkeert. De voorspiegeling was altijd zóó mooi, dat ongetwijfeld velen er daar door zijn ingeloopen. Veelal kwamen inspecteurs de kas siers bezoeken, om hen op de soliditeit der thans in moeilijkheden geraakte hypotheekbank te wijzen. Verschillen de faciliteiten werden dan verleend aan hen, die" pandbrieven konden plaatsen. DE POGING TOT DOODSLAG OP INSPECTEUR PAUL. Naar gemeld werd, heeft de koop man H. P. R., die door de Haagsche Rechtbank, wegens poging tot doodslag gepleegd op den inspecteur van poli tie Paul en op de heeren Jansen en Gerlach, voorafgegaan door inbraak in de woning van kapitein Gerlach aan de Houtrustlaaa te Den Haag, is ver oordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf, tegen dat vonnis hooger beroep aange- teekend. HAAGSCHE RECHTBANK. Voor de enkel- en meervoudige straf kamer der Haagsche Rechtbank zijn in het afgeloopen jaar 2064 zaken behan deld tegen 1922 in 1926. In 276 zaken werd van het gewezen vonnis hooger beroep aangeteekend (in 1926: in 196 zaken). UIT DE S.D.A.P. De Zondag te Heerlen gehouden jaar- lijksche vergadering van het gewest Lim burg der S.D.A.P. heeft, naar aun De Cou rant wordt gemeld, de conclusie van een rapport, samengesteld, door twee hoofdbe stuursleden van de S.D.A.P. en twee hoofd bestuursleden van het Ned. Vakverbond, waarbij van den vroegéren propagandist der S.D.A.P. in Limburg, het Staten- en gemeenteraadslid H. v. d. Ploeg, voorzit ter van het gewest Limburg, geëischt werd zijn functies neer te leggen, verworpen met 29 tegen 5 stemmen en 1 blanco. Daarna werd met 21 tegen 9 stemmen en 5 blanco een resolutie aangenomen, waarin het gewest Limburg een nadere regeling van het partij-bestuur aanvaardt doch den v heer v. d. Ploeg de vrijheid laat, al of niet af te treden als gewestelijk bestuurder. DE HANDELSREIZIGERS EN HET CADEAUSTELSEL. Het bestuur der Nationale Vakgroep van Handelsreizigers en -agenten in de Ned. Vereen, van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden, heeft zich naar aan leiding van Let antwoord van den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid op de vraag van den heer van Wijnbergen, terzake de instelling eener commissie, aan welke ware op te dragen het cadeaustel sel en de daaruit voortvloeiende nadeelen aan een nader onderzoek te onderwerpen en na te gaan, welke maatregelen daarte gen eventueel zouden zijn te nemen tot genoemden minister gewend om Z.Exc. er op te wijzen, dat verscheidene handels reizigers en -agenten als deskundigen over de nadeelen van dit stelsel kunnen oordeelen, terwijl zij aangezien zij in het bijzonder bekend zijn met de mentali teit van de afnemers van artikelen met cadeaux evenzeer competent mogen worden geacht, Om mede de maatregelen aan te geven, welke eventuee' ter bestrij ding van dit stelsel kunnen dienen. Op grond hiervan en met het oog op het feit, dat een groot aantal vakgenoo- ten als direct-belanghebbenden mogen worden beschouwd, verzoekt genoemd be stuur den Minister bij de samenstelling dezer commissie het handelsreizigers-ele ment er in op te nemen en de Nationale Vakgroep in de gelegenheid te stellen, voor de benoeming van een li i dezer com missie één of meer terzake-kundige leden aan Z.Exc. voor te dragen. VERLAGING VAN POSTTARIEVEN. Bij de behandeling, van de P.T.T.tbe- grooting voor 1928 in dé Tweede' Kamer hëeft de Minister van Waterstaat, ver klaard, dat vrij zeker met 1 Februari a.s. de drukwerktarieven en de posttarieven voor locaal verkeer zullen worden ver laagd. De „Tel." verneemt thans, dat het definitief vaststaat, dat deze verlaging met 1 Februari zal ingaan. Naar men zal weten, bedraagt de verlaging ongeveer, 25 procent, doch de desbetreffende nieuwe tarieven zullen thans spoedig worden be kend gemaakt. DE OPVOLGER VAN COMMISSARIS SWFERTS. Wij lezen in het Handelsblad: De traditie wil, dat d"? burgemeester van de Residentie, wanneer het ambt van Commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland openvalt, als opvolger wordt aangewezen. Burgemeester mr. J. G. Patijn werd gouverneur der provincie. Zijn opvolger in de hofstad, baron Sweerts eveneens. Het behoeft dus niet te verwon deren, dat ook de naam van den tegen- woordigen burgemeester van Den Haag, mr. J. A. N. Patijn, thans reeds als opvol ger van baron Sweerts wordt benoemd. Maar ook andere namen komen ter sprake, voornamelijk die, van jhr. mr. dr. H. A. van Karneteek, oud-ministeT van Buitenlandsche Zaken, en die van Mr. V. H. Rutgers, oud-minister van Onderwijs en oud-Gedeputeerde van Zuid-Holland. Voor een betrouwbare voorspelling be schikken wij intmschen niet over vol doende informatie. BUITENLAND. DE BOND TOT VERNIEUWING DES RIJKS. De houding der Duitsch nationalen. De Duitsch nationale persdienst schrijft aangaande de stichting van den bond tot vernieuwing des rijks: De Duitsch nationale volkspartij heeft met voldoening kennis geno men van den oproep van den Bond tot vernieuwing des rijks, als van een nieuwe poging tot oplossing van het dringendste aller nationale vraag stukken. De kern van de uiteenzettingen van Dr. Luther, inzake het hondsprogram is wel het betoog over 't anorganisch naast elkaar bestaan van de twee cen trale machten, rijk en Pruisen. Als uitweg uit dit dualisme heeft de Duitsch nationale volkspartij voor gesteld, de ambten van rijkspresident en Pruissisch staatspresident in één persoon te vereenigen, evenals de functies van rijkskanselier en van Pruisischminister-president. De Duitsch-nationale partij zal op de aanstaande conferentie der minis- rer-presidenten elk voorstel steunen, hetwelk tot dat groote doel den weg zou kunnen effenen. Zij zal geen voorstel afwijzen, dat geschikt lijkt, om volk en staat nauwer te verbin den en deüfijkior d'e historie beproef den Duitsclïen staatsvorm zich verdei te laten ontwikkelen. MOORSCHE BADINRICHTING INGESTORT. Vijf vrouwen gedood. Naar uit~Tiënicen (Algiers) gemeld wordt, is tengevolge van de aanhou dende regens het terras van een Mooi sche badinrichting ingestort. Vijf Mooi'sche vrouwen zijn dood onder de puinen uitgehaald. Men vreest, dat nog meer badenden bij het ongeluk om het leven zijn ge komen. DE PAUS „TER DOOD VEROOR DEELD". De Paus zou, naar een buitenlandsch nieuws-agentschap uit Rome ver neemt, een aangeteekend schrijven hebben ontvangen, waarin hem wordt meegedeeld, dat hij „wegens begun stiging van de anti-bolsjewistische beweging „ter door veroordeeld" is. Het vonnis is onderteekend door de „orthodoxe synode" en de bolsjewisti sche leiders Rykoff, Stalin, enz. De Paus zou het vonnis aan alle kardinalen als curiosum hebben laten zien en het als historisch document in de archieven van het Vaticaan heb ben doen déponeeren. DE EERSTE VROUWELIJKE ADVOCAAT IN TURKIJE. Turkije schrijdt snel voort op den weg der moderniseering. Een jaar of zes geleden waagde zich nog geen in- heemsche vi'ouw ongesluierd op straat en thans heeft Turkije al zijn eerste vrouwelijke advocaat, die spoedig door vrouwelijke artsen, ingenieurs, enz. gevolgd zal worden. Hanoem Sóerei, die een paar jaar geleden afstudeerde in de rechten, heeft aan liet ministerie van justitie en de Kamer van Advocaten meege deeld, dat zij haar verplichten leertijd op een advocatenkantoor achter den rug heeft en zich nu als zelfstandig advocaat heeft gevestigd, waarvan de overheid kennis genomen heeft. Hiermee is Hanoem Soerei de eer ste vrouwelijke advocaat in de Turk- sche republiek. DE OPPOSITIE IN RUSLAND. De leiders naar Siberië gedeporteerd? De Russische staatspolitie heeft, aldus een telegram uit Moskou aan het Berliner Tageblatt besloten een aantal bekende persoonlijkheden uit oppositioneele krin gen te verbannen. Dertig der meest op den voorgrond tre dende leden van de oppositie hebben bevel ontvangen te vertrekken, het oord hunner bestemming is niet bekend. Vast staat alleen dat ze zich naar Aziatisch Rusland, in de streek tusschen Archangel en Midden-Azië zullen moeten begeven. Volgens den correspondent van het Ta geblatt zou men thans ten stelligste op de deportatie van Trotzki en Radek en de boetvaardige Kamenjef en Zinowjef en anderen kunnen rekenen. Men heeft ge tracht de deportatie onder den dekmantel van „partijbeleid" door te voeren, hoewel de genoemde personen niet eens meer tot de partij behooren. Op welke wijze de lei ders van de oppositie zullen worden be handeld, blijkt wel hieruit, dat het in de bedoeling ligt ze naar Wiatka en op een afstand van 500 K.M. van een spoorweg station te brengen. Op de lijst der gedeporteerden fungee- ren de namen van Sebriakof, die belang rijke diensten heeft bewezen bij het aan- knoopen van economische betrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en de Ver. Staten, Smilga die een leidende rol heeft gespeeld in liet oosten der Sovjet-unie, de schrijver Sossnowski, die dapper critiek op het Sov jetleven heeft uitgeoefend en een paar journalisten. Ten slotte wordt ook Belo- borodof, gewezen tsaristisch minister van binnenlandsche zaken, gedeporteerd. DE CRISIS IN DE BRITSCHE MIJNINDUSTRIE. Nieuwe plannen der Arbeiderspartij. Naar de Westminster Gazette meldt, za! de Labour Party zich in haar congres van 20 Januari bezighouden met een nieuw plan voor de nationalisatie van den En- gelschen mijnbouw. Het geheele plan is gebaseerd op over neming door den Staat van den geheelen mijnbouw en de daarmede in verband staande industrieele ondernemingen, zon der dat de regeering evenwel de controle over de-industrie zal hebben. Het plan bevat verder invoering van den zevenurigen arbeidsdag voor den on- dergrondschen arbeid. De geheele mijnbouw zou bestuurd wor den door een concern, door den Staat te vormen, waarin zitting zullen hebben een vertegenwoordiger der mijneigenaren, 2 vakvereenigingsleiders en 10 technische leiders. Verder zullen nog vertegenwoor digers van de industrie in het concern plaats nemen. Daarnaast zal een Raad van Verbruikers worden ingesteld om controle uit te oefenen over de distribu tie in het binnenland. Verder wordt voor gesteld een welvaartscommissie in het le ven te roepen, die de toestanden in den mijnbouw en in de andere industrieën zal onderzoeken. Ten slotte zal een commis sie worden benoemd ter bestrijding van de werkloosheid, welke commissie de be schikking moet hebben over een bedrag van zeven millioen pond sterling, aan te wenden gedurende drie jaar. De Staat zal voor het overnemen der bedrijven aanvan gen met het beschikbaar stellen van 260 millioen pond. EEN BALKAN-LOC ARNO EEN UTOPIE. De meening van Michalokopoelos. De Grieksche minister van buitenland sche zaken Michalokopoelos heeft bij een bezoek aan Saloniki uitvoerig de betrek kingen tusschen Zuid-Slavië en Grieken land behandeld en .verklaarde daarna: W ij

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2