Intrede van Ds. H. Katwijk Na sedert 28 Juni 1926, door het vertrek van Ds. J. J. Impeta, vacant te zijn geweest, mocht de Geref. Kerk van Katwijk aan Zee gisteren, in Ds. H. Ph. Ingwersen, overgekomen van Nijkerk, weder haar eigen Dienaar des Woords ontvangen. Des morgens had de bevestiging plaats door den consulent Ds. H. Meyering te Katwijk a. d. Rijn, die het Woord bediende naar aanleiding van 1 Cor. 3:9: „Want wij zijn Gods medearbeiders: Gods akkerwerk, Gods gebouw zijt gij". Onder groote belangstelling deed gisteravond de nieuwe leeraar zijn intrede. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. Aan het begin van de godsdienst oefening werd gezongen Ps. 86 13, Gelezen werd Jesaja 62. Z,Eerw, had als tekst gekozen Jes, 62 6 en 7, waar des Heeren Woord aldus luidt: „O Jeruzalem! Ik heb wachters op uwe muren besteld, die geduriglijk al den dag en al den nacht niet zullen zwijgen. O, gij die des Heeren doet gedenken laat geen stil zwijgen bij u wezen en zwijgt niet stil voor Hem tot dat hij bevestige en tot dat hij Jeruzalem stelle een lof op aarde". Nadat vervolgens gezongen was Ps. 122 2 en 3 begon Spr. met te zeggen dat bij de aanvaarding van het ambt de predikant tot de gemeente en de gemeente tot predikant vreemd te genover elkander staan. De vraag rijst nu: Passen wij bij elkaar? Wan neer men niet bij elkaar past wat komt er dan terecht van vruchtbaar werk. Spr. staat echter blijmoedig te genover deze vraag. Immers het is Gods leiding geweest dat hij heden hier intrede doet. Bovendien komt Spr. met een aanbeveling van God: „O Jeruzalem ik heb wachters op uwe muren besteld". Zoo wil Spr. komen: als een door God bestelde wachter. En wanneer de gemeente hier op antwoord: „O gij die des Heeren doet gedenken!, laat geen stilzwijgen bij J wezen", dan is dat de rechte toon en zal God Zijn zegen geven op Spr.'s werk in deze gemeente. Spr. verdeelt zijn predicatie in twee punten: 1. Hoe Christus Zijn dienaren aan beveelt; 2. Hoe de gemeente de gezondenen des Heeren aanvaardt. Hoe beveelt Christus Zijn dienaars aan? In den tijd dat bet tekstwoord geprofiteerd werd was het volk Is raël in ballingschap. Het was een duisteren tijd. Maar in dien tijd deed God Israël Zijn vertroostingen hooren door de mond van Jesaja. Zoo ook is het tekstwoord een troostrede. Deze profetie is echter niet vervuld met de terugkeer uit de ballingschap. Neen, deze profetie is nog steeds bezig ver vuld te worden. Het is Christus Zelf, die hier spreekt, wat blijkt uit het vorige hoofdstuk en ook uit de aan vang van het tekstkapittel. Toen de profetie uitgesproken werd nioest nog veel vervuld worden dat thans reeds lang achter den rug is, maar thans is toch het geheel nog niet vervuld. Wij wachten op de tee kenen der laatste dagen. Door dit al les heen, door alle ontwikkelingsgan gen heen zal God een zichtbaar ver band houden met Zijn kerk. Immers wanneer er niet bestond een geïnsti tueerde kerk welk een leven zouden dan die verspreide uitverkorenen heb ben. Dan zouden ze immers doen wat goed was in hun oogen en zich verlie zen in ongeloof en bijgeloof. Neen, de geloovigen moeten eikander zien en spreken; met elkander God loven en danken en smeeken. Daarom houdt Christus met Zijn kerk verband door het stellen van wachters op de muren. We denken daarbij in deze ure aller eerst aan de dienaars des Woords, maar zij zijn 'uct gelukkig niet alleen. Er zijn er velen, bidders, die wachten op Sions muren. Het blijkt al dadelijk van welk ge wicht die wachters zijn in de teedere aanspraak: „O Jeruzalem". Daarmede toont Christus ten volle te verstaan de moeiten van Zijn volk. Om dat „O Jeruzalem" moet het al tijd te doen wezen. Telkens moet deze klank ons met ^Christus en met elkan der vereenigen. Wat wil Christus na deze aanspraak tot Zijn gemeente zeggen. Deze woorden: Ik heb wach ters op Uwe muren besteld, die gedu riglijk al den dag en al den nacht niet zullen zwijgen. De muren van Jeru zalem waren stuk en menigen vijand heeft er het hoofd op gestooten en toch waren ze slechts symbolen van de verlossing door Christus. Aan die muren moet dus door ons worden gebouwd. Maar niet alleen gebouwd. Die muren moeten ook wor den bewaakt, wat helpt anders het bouwen. Wat was nu de plicht van de wach ters: Hun plicht was dag en nacht te waken voor nachtelijk© doorbraken en om de verraders binnen de muren te ontmaskeren. t)ie wachters mogen niet zwijgen van het gestorte bloed van Christus. Ze moeten de behoeft© wekken aan het Evangelie bij de gemeente van Christus. Al den dag en al den nacht moeten ze werkzaam zijn, dat wil zeggen bij Jubel en droefheid moeten zij mededeelen in den jubel en troos ten in de droefheid. Zulk een wachter wil Spr. zijn met Gods hulp en met deze aanbeveling van Christus komt hij in de gemeente* Na het zingen van Ps. 133 2 kwam Spr. tot het tweede gedeelte van zijn predikatie: Hoe moet de gemeente den dienaar aanvaarden? Dat komt INGWERSEN te n Zee. uit in het antwoord van de kerk: O. gij die des Heeren doet gedenken 1 laat geen stilzwijgen bij ulieden we zen en zwijgt niet stil voor Hem, tot dat Hij bevestige en totdat Hij Jeru zalem stelle een lof op aarde. Hieruit blijkt dat het om hooge be langen gaat: De wachters kunnen zooveel zegen verspreiden. Daartegen over als ze ontrouw zijn dan blijft de schat van Gods Woord gesloten, dan is het stil als in 't graf, waar niemand Gods lof zingt. Uit het tekstwoord blijkt ook een ootmoedige belijdenis voor de gemeente. Zoo spreken de naamchristenen niet. O, gij die des Heeren doet gedenken. Dat beteekent: Prediker, breng balsem aan d© ge wonden, laat ons weten wie Jezus is en breng ons bij Hem. „Laat geen stil zwijgen bij U wezen', zegt Jeruzalem verder. Helaas het kan, dat de wachters stilzwijgen, dat ze zonder herderlijk hart de gemeente leiden. Zoo iemand het gebed in de binnenkamer noodig heeft dan is het de prediker. Maar wanneer zijn lippen zijn aan geraakt met een kool van het altaar dan is het een gelukkig© taak die hij heeft. Als het allergewichtigste werk voor de wachter beschouwt, zooals uit het tekstwoord blijkt, de gemeente de wasdom die van God Zelf komt. God Zelf moet het werk bevestigen. Hij moet bevestigen al Zijn kostelijke be loften. Vele beloften zijn reeds ver vuld maar v. vele anderen wachten de vervulling nog. God zal het getrapte Jeruzalem tot een sieraad van d© we reld verheffen. Alles samenvattend© herinnert Spr. aan de aanbeveling van Christus en vraagt hem met liefde te ontvan gen. Dan kan er verheuging zijn en volgen we tezamen Christus in het geloof. Nadat vervolgens gezongen was Ps. 98 4 sprak Z.Eerw. een persoonlijk woord, allereerst tot Burgemeester en Wethouders van de gemeente Katwijk, die hij dankt voor hun tegenwoordig heid. Spr. waardeert het hoogelijk wanneer er een goede verhouding mag bestaan tusschen de overheid en de kerk en spreekt de wensch uit, dat de Geref. Kerk onder het huidige ge meentebestuur een stil en gerust le ven mag lijden. Spr. maakt van de gelegenheid gebruik om te danken voor de gift van H. K. H. Prinses Ju liana, die ontvangen is door de be middeling van den burgemeester. Spr. richt zich daarna tot zijn be vestiger, Ds. Meyering, die Spr. har telijk dankt over de kostelijke wijze waarop hij hem in den dienst des Woords heeft ingeleid. Bij het spreken over wachters op Sions muren heeft Spr. ook gedacht aan de broeders van den Kerkeraad. Nu Spr. ook in deze wachterskring is opgenomen zal het hem een eere zijn met hgn samen te mogen werken. Spr. hoopt dat het vertrouwen in hem niet zal worden teleurgesteld. Aan wie verder in eenige bediening is gesteld zooals de koster en de orga nist zegt Spr. ten volle zijn waardee- ring en genegenheid toe. Verder uit Spr. een woord van sym pathie tegenover de hoofden, de on derwijzers en de onderwijzeressen der Chr. Scholen. Spr. dankt de afgevaardigden van de zusterkerken voor hun tegenwoor digheid en richt zich tenslotte tot de geheele gemeente. Spr. dankt voor de eenstemmigheid waarmede hij is be roepen en geeft de verzekering dat de deuren der pastorie en de harten van hem en zijn echtgenoote open staan voor alle gemeentenaren. Spr. zal zich gaarne wijden aan al lerlei werk speciaal aan het jeugd werk. De jeugd staat aan zoo groote gevaren bloot. Spr. besluit met lof te brengen aan Hem, aan Wien toekomt alle lof en hulde in hemel en op aarde Daarna spreekt de Voorzitter van den kerkeraad, de heer C. A. Veld kamp. Spr. begint met te herinneren aan Ds. Impeta en zijn 20-jarig werk in deze gemeente. Spr. wijdt hartelij ke woorden aan hem en herinnert daarna aan de moeilijk© weken van de vacature, waarbij hij in 't bijzonder dank zegt aan Ds. Meyering, die als consulent is opgetreden. Dankbaar is Spr. vooral gestemd dat God aan de gemeente Ds. Ingwersen gegeven heeft. De gemeente zal U eer toekennen als dominé, aldus Spr. Gij komt ook als dienaar des Woords en dat is wel uw grootste taak. Gij komt ook als pastor, als herder. De Heere heeft de herdersstaf op Uwe schouders gelegd. Dat is een moeilij ke taak maar ook een heerlijke. Spr. wenscht Ds. Ingwersen toe de leiding van den H. Geest. Daarna richtte Spr. zich tot de ge meente en maande haar aan den nieuwen leeraar eere te geven, ver trouwen te schenken en zich onder zijn leiding te stellen. De gemeente zong daarna staande den nieuwen leeraar toe Ps. 134 1 en 3 Daarna werd nog gesproken door Ds. Meyering, die namens de zuster- gemeenten Ds. Ingwersen welkom heette en daarna nog een persoonlijk woord tot hem richtte, waarin hij de wensch uitsprak, dat de samenwer king prettig mocht zijn, waaraan hij overigens geen oogenblik twijfelde. Aan het eind van de godsdienst oefening werd gezongen Ps. 135 2. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. „Isolement en Coalitie". Donderdagavond trad voor de A.R. Prop. 'Club „Groen van Prinsterer" in de Chr. Bewaarschool alhier in openbare vergadering op, Ds. C._ VV. J. v. Lummel van Zuidland, met hot hier bovengenoemd onderwerp. De vergadering VTd door den voorz. den hr. J. de Bruin Sr. geopend, deze las Ps. 2o. en ging voor in gebed. Daar na sprak hij tnkel? wc orden ter in leiding van den ouden en getrouwen veteraan onzer partij, 'en gaf het woord aan Ds. van Lummel. De geachte spr. begint met het •eerste' gedeelte van zjjn gekozen on derwerp, n.l. „Isolement", en zegt dat dit woord door velen niet goed wordt begrepen, niet alleen door on ze principieel© tegenstandei's, maar ook door menschen welk© zich voor geven met „Groen" op ©en lijn te staan. Spr. zet cS£ alles keurig uit een, en geeft sprexend© voorbeelden, o.a. neemt hij een voorbeeld aan electriciteit, hce twee draden geïso leerd naast elkander liggen, elke draad heeft zijn eigenschap, negatief en po sitief, maar om licht te krijgen moe ten die twee draden met elkaar in aanraking komen, en dat is- geljjk aan coalitie, waar spr. het straks over hoopt te hebben. Spr. gaat in deze terug naar de Fransche revolu tie, handelt over 'da conservatieven en liberalen van den ouden tijd, kond zoo tot den stichter onzer partij, Groen van Prinsterer en andere groote man nen, die gezegd hebben: „in ons iso lement li^ onze kracht", dat is niet bedoeld met een boekje in een hoekje te gaan zitten, neen Gods Woord uit dragen ook in de regeering des lands en op het publiek terrein, ook moe ten wij in acht nemen den tijd wan neer aeze woorden gesproken zijn, en komt zoo tot de conclusie dat isolement ook in onzen tijd noodig is. Nu komt spr. tot het 2e ged. „co alitie", en zegt: hoe staan wij te*- genweordig daar tegenover? en wat is -coalitie? en zet ook dit weer met sprekende vcorbeslden uiteen. Hij doel uitkomen, dat samenwerking heel iets anders is als coalitie, daarom zijn alle Chr. t partijen op elkaar aange wezen, wij laven uit één wortel des geloofs; de Liberalen zeggen: wij lo ven bij ons verstand enz., maar de Chr. partijen zeggen: -wij le-ven bij God-s openbaring, daarom moeten on ze beginselen door coalitie blijven bloeien. Spr. vraagt nu: is coalitip thans ge- wenscht? en zegt: indien mogelijk ji met 2 groote partijen zal dit wel gaan, maar met de 3e? daarom moe ten wij wachten tot die tijd rijp is. niet overhaasten, maar noodzakelijk is het, dan geen halfheid, maar krach tig, elke partij geïsoleora, en als het •noodig is de draden in contact te brengen, daarom geen „Isolement oj Coalitie", maar: „Isolement en Coa litie". Nog wijst spr. op het spook van het communisme, welke het jonge ge slacht met vre-eze in het hart riet op komen, en zegt: is God dan dezelfde God niet meer? kan Hij niet meer verlossen? daarom gij jonge menschen gaat den strijd tegemoet in den naam uws Gods, staat in uw beginsel, -en blijve het: „in ons isolement ligt onze kracht". De voorz. geeft nu gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan geen gebruik wordt gemaakt, en conclu deerde daaruit dat alle aanwezigen met het gesprokene instemmen, dankt daarna den geachten spr. voor zijn leerzame rede, en verzoekt tevens spr. met dankgebed te eindigen, waaraan door spr. wordt voldaan. Het was voor onze A.-R. een schit terende avond. Dinsdag 10 Januari n.m. 7 uur, hoopt voor de Vrij©Geref. Gem-, aan de Ni-euwstraat op te treden Ds. H. J. Grisnigt uit Waidriinxveen. Burgerlijke stand. Geboren: Geer- truij Antje d.v, W- Gr Gen eveld en A. de Jong; Mary Johanna d.v. J. A. Booij eri L. J. Goemans. Ondertrouwd: R. A. Veerens en J. C. Colla. Overleden: Arie Rodder 70 j.; E. J. Bornmater wed', van C. v. Nes 94 jaar. Nadat op 3 Jan., 's avonds een algem. ledenvergadering der Boskoop- scne Burgerwacht was gehouden, die zich in een groote opkomst der leden mocht verheugen, werd op 4 en 5 Jan. d.a.v., de jaarlijksehe onderlinge ledenschietwedstrijd gehouden in ho tel Visbach, Voor 'de wedstrijden bestond veel animo. Het is een groote voldoening votar de bei de commandanten, de hee ren D. Nie-uwesteeg en G. Benck- huijsen 'dat men deze- wedstrijd als geslaagd mag worden beschouwd. Na afloop va nderi wedstrijd werd-en de Srijzen door den voorz., den heer P. van der Meulen met een toepas selijk woord' uitgereikt, terwijl deneer Nieuwesteeg eenige beschouwingen hield over de behaalde schietvaardigheid resultaten en de heer Benekhuijsen een klein propagandawoord sprak. Vermelding verdient voorts, dat_ de mooie siervaas, die door den ex-Keizei van Duitschland beschikbaar was ge steld, gewonnen is door een der oudste leden der Vereen., den heer J. Spaar- faren. Na de uitreiking der prijzen leef men nog geruimen tijd gezel lig bijeen en genoten de leden van de voordrachten van de heeren van Erik, van Schalk, v. d. Blom* Jac. v. Wijk, doch het grootste succes van den avond ondervonden wel de hee ren van Vliet en Kleijn, die 'de aan wezigen in de zaal soms deden schud den van de lach. Het was reeds ge- ruimen tijd na het middernachtuur. toen de voorz. met een kort woord van dank aan al'len, die tot het wel slagen van den avond hun medewer king hadden verleend deze bijeen komst sloot. Het bestuur verzoekt ons voorts mede te doelen, dat op 2. Februari een openbare propaganda vergade ring in Hotel Visbach gehouden zal wor den. .waarin als spreker hoopt op te treden Gen.-Maj. Tonnet. Waar wij kunnen aannemen, dat het bestuur niets onbeproefd zal laten dezen avond te doen slagen, en het reeds de mede werking heeft g-kreeen van de .hee ren van Vliet en Klijn, hopen wij dat velen dien avond in Hotel Vis bach aanwezig zullen zijn. Per adver tentie zullen nadere bijzonderheden nog bekend gemaakt- worden. Bij B. en W. is een verzoek in gekomen van J. Janssen, alhier, om hem vergunning te verleenen voorden verkoop van sterken drank in het klein, in het perceel Koninginneweg no. alhier. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen 1 fietslantaarn, 1 duimstok, 1 por- temennaie met inh., 2 huissleutels en een handbeschermer van een rijwiel. Bij de gehouden examens in de Ned. Handelscorrespondentie (MercJ. slaagde dezer dagen onze plaatsge noot T. v. d* Berg. Woensdag 11 Januari zal de Harmonie „Excelsior" ondier leiding van haren directeur den heer H. v. d. Veld uit Leiden, een concert geven in hotel Neuf. GEMENGD NIEUWS. De Storm. Door den storm van Vrij dagavond is te Enschedé de steiger van den toren van de nieuwe R.K. kerk in de Deurningerstraat/ met groot geraas "naar beneden gestort, gelukkig zonder persoon lijke ongelukken te veroorzaken. Toeval lig bevond zich niemand op straat. Het dak van de pastorie is door het vallend steiger ernstig beschadigd, terwijl van enkele hoornen voor de pastorie de krui nen afknapten. De schade is nogal aanzienlijk, aange zien de toren nog gevoegd moet worden en een nieuwe steiger derhalve noodza kelijk is. Te Deventer heeft de storm veel scha de veroorzaakt aan daken en schoorstee- nen op verschillende plaatsen in de stad. Bij de Worp werden eenige boomen ont worteld, terwijl op de Steenkamer "talrijke broeiramen en dakpannen zijn vernield. Het waterniveaa in Friesland. Men meldt uit Lemmer: Tengevolge van den buitengewoon la gen waterstand in de provincie Friesland, 40 c.M. boven zomerpeil hebben Ged. Sta ten last gegeven het provinciaal stoom gemaal nabij Lemmer weer in werking te stellen. De storing in de electriciteitslevering te Deventer. Men meldt uit Deventer: De Vrijdagavond hier opgetreden storing in de levering van electrischen stroom, vond haar oorzaak in een defect in de ka belleiding aan deze zijde van Zwolle. Deze kabel is slecht en wordt daarom ver nieuwd, waarmede men al gevorderd is tot Olst. Door de vorst konden in de laat ste dagen de werkzaamheden daar geen voortgang hebben. Bij de storing van Vrijdagmiddag heeft men, om weer licht te krijgen, den stroom over Baalte geleid. Omdat men daartoe echter geen voldoende capaciteit had, is te Zwolle een tweede machine aangezet, waardoor ook hier weder stroom kon ge leverd worden. Aanvaring tnsschen twee stoomschepen in het NoordzeekanaaL Men meldt uit Amsterdam: Zaterdagavond te ongeveer half zeven heeft op het Noordzeekanaal een aanva ring plaats gehad tusschen het binnen komende vrachtstoomschip Drechtstroom der Hollandsche Stoomboot Mij. en het uitgaande vrachtstoomschip „Erato" der Kon. Ned. Stoomboot Mij. De boeg van de „Erato" werd geheel ingedrukt, zoodat het schip de reis niet kon vervolgen. Te 7 uur 40 keerde het terug aan de Suriname- kade. De „Drechtstroom" arriveerde even eens met vrij ernstige schade aan het voorschip aan de Zeeburgerkade. De aan varing gescheidde bewesten de Hembrug. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Door electriciteit gedood. Te Neck bij Purmerend kwam de 16-jarige M. per fiets in aanraking met een telefoondraad, die blijkbaar onder hoogspanning stond. De ongelukkige was op slag dood. Brand. Vermoedelijk doordat een der logeergasten achteloos een lucifer had weggeworpen, ontstond brand in. het lo gement van A. H. K., aan de De Wetstraat te Haarlem, 't Brandde geheel uit en ook de goederen van de- logeergasten gingen verloren. Inbraak. Te Gennep is ingebroken bij den heer S. De dief, die door het indruk ken van een ruit zich toegang tot de wo ning verschaft had, ontvreemdde 140 in geld en enkele gramafoonplaten. Een ornament van den Domtoren afge waaid. Vrijdagavond is gedurende den hevigen storm een stuk steen ter zwaar te van ongeveer 20 K.G. van een ornament van den Westelijken gevel van den Dom toren te Utrecht naar beneden gestort, ge lukkig zonder ongevallen te veroorzaken. Het stuk steen kwam met zooveel kracht op den grond, dat de straatsteenen ter plaatse drie tot vier centimeter naar be neden werden gedrukt. Daar bet brok steen in sterk verweerden staat verkeer de, zijn de betrokken autoriteiten daarvan op de hoogte gesteld. Het ijs in de Zuiderzee. De hevige wihd heeft het Pampus, van af den IJ- hoek tot „Uit den Dam" vrij van ijs ge maakt. Van de Oranje-sluizen tot den Durgerdammer vuurtoren is het ijs on veranderd en de scheepvaart nog ge stremd. Hoog water. De was vaö de Maas te Maastricht bedroeg Zaterdag 1.20 Meter, te Venlo 0.70 meter. De sfand te Grave is 7.90 Meter. Te Bhede bij Bellingwolde is Zater dagnacht de rivier de Kems buiten haar oevers getreden. De nabijgelegen lande rijen naar Aschendorf zijn onder water gezet. LIJST VAN Vt»s 1 i'jiNU kit* VERTREK. Gevastfgd. A. van Beek e.i lam., smid, Pak huisstraat 2; A. I. M. Bergers, onder wijzeres, Korte Ma.e 10 a, B. Be on ~en faun., metselaar, j.r.mps.i\ 2o; G. Loon, van Banchomstr. 22; A. V. Bouaert, onderwijzeres, Schelpenka- de 11; M. van den Brink, Haag weg 9; Wed. A. C. EradusWegman, Mau- ritsstraat 26; B. Fekkes en fam., bouwk., Nachtegaallaan 12; J. de .Graaf, schilder, Lammermarkt 13; J. E. de Gunst—Ober en fam., Sladhou- derslaan 32; W. K. N. Lengeve'd, Jan van Houtkade 16b; Th. C. van den Heuvel en fam., mandenmaker, Mid delstegracht 24; M. Külbiin, dienstb., Zoeterwoudsche Singel 75; J. H. M. KrekelaarKeyzer, PctgieGerlaan 24 a; G. Kreling, verpleegster, Diaconessen- huis; C. M. van der Krocht, dienstb., Zoeterwoudsche Singel' 92; J. H. Li- rnonard, huiskn., Groenhovenstr. 21; W. Zandvlietde Mol, Korte Mare 36; J. Mulder en fam., koopman, Lftrechtsche Jaagpad 107; P. M. Ne- derburgh en fam., Rgnsburgenveg 8ii S. J. PaddistPrins en fam., Oude Heerengracht 16; J. Platteel, Ver versplein 5; J. J. Pijn naker, broodb, Molsnsteeg 4; T. Rietkerk en fam., arb., Pretoriusstr. 1G. J. Tolido, dienstb., Oude Singel 20; Wed. M. WarmenhovenMillar en fam., Bijna- burgerweg 117; M. G. Wessels, dienst bode, Nieuwe Rijn 17; S. Zwiers, dienstb., Heerengracht 35. Vertrokken. J. W. Omes, Alkmaar, Emmastraat 53; M. v. Hooidionk, Nieuw Helvoet, Straatweg C. 72; Fr. J. v. Thiel!, Gouda, Piersonweg 8; H. Beets Tetrode, Den Haag, Kronenburgerweg 52; A. J. Falke, Den Bosch, Kempen- Üand'straat 19; J. P. v. d. Zwart,«Haar lem, Rosmolenstr. 60 rood; L. J. Bak ker, Haarlem, Stationsrestauratie; W. K. F. Bijl, Harlingen, Zoutsloot; K de Jong, Sassenheim. b. Braam, schoen maker; H. J. R. Faubatd, Groningen Westerhavenstr. 4; A. Stigt/r, Sas senheim, Warmonderdam; Th. H. Pij- nacker, Haarlem, Duivevoordestr. oq rood; A. M. Weerink, Arnhem, Vel- ■perweg 29; J. Schaap, Oegstgeest, rr. Hendreiklaan 9; W. Slootweg, Den Haag, Hoefkade 521; P. J. Vol- water, Oegstgeest, Dorpstr. 5; W. Fr. v. Dam, Amsterdam. A. Z. Voor burgwal 8; W. Speel, Den Haag, W. Pyrmontkade 128; C. Koekkoek, Am sterdam, Singel 274 III* C. G. J. Cou- wenberg, Den Haag, To urnooi veld 6; M. Jansen, Wehl, b. B. de Koning; J. Huizen, Boskoop, Puttekade 11; J. J van der Mee, Amsterdam, Vosmaer- straat 1; J. J. Janzen, Vlaardingeir- ambacht, Omring 3; R. A. Libeerk. jdulemborg, Oosterwal 35; P. H. Zaudl- stra, Weltevreden N.O.I., onderwijzer; G. Otten, Ncordiwolde, verpleegster; J. A. Budding, Haarlem, Leeuwerikstt 27; J. Nieuws traten, Kampen, school v. verlofsofficieren; C. v. d. Zwart* Oegstgeest, H. Morschweg 45; L. Consaiv€6, JJaarlem, St. E.isabetn Ge stichtshuis; N. A. de Water, Den Haag, Hujrgenspark 45; J. Fr. Kei. lemans, Atjeh, Langsar; Joh. Brokke, Den Haag, Beukstr. 39. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver 4 v. San Josel (G.) WESTERDIJK, 7 v. R'dam n. New- York. EDAM, R'dam n. New-Orleans, 6' van Vigo. EEMDIJK, Vancouver n. R'dam 6 van Hamburg. BOSCHDIJK, 6 v. R'dam te N.-York. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO (thuisr.) 6 v. Seccondee. ALCHIBA (uitr.) 4 te Sapele. EEMSTROOM, 4 v. Freetown n. Sher- bro. FAUNA (uitr.) 7 v. Amsterdam. KILSTROOM (thuisr.) 7 v. Lagos. MAASLAND (thuisr.) 3 v. Monrovia. TEXEL, 7 v. Bremen n. Harmburg. IJSTROOM (thuisr.) 6 v. Seccondee. RIJNLAND, 7 v. West-Afrika te A'dam CERES (uitr.) 5 (10.4 n.m.) 50 mijl O. v. Niton. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BILLITON, 7 v. A dam te R'dam. GIEKERK (thuisr.) 7 v. Kilidini. ZENADA (thuisr.) p. 6 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA (thuisr.) 7 te A'dam. KENNEMERLAND (uitr.) 5 (7,1 n.m.) 35 mijl Z.W. van Niton. RIJNLAND, 7 v. R'dam n. A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAB AN AN (thuisr.) 6 v. Singapore. MENADO (uitr.) 6 (8,10 v.m.) 95 mijl Z. v. Land's End. GAROET, 7 v. Hamburg n. R'dam. GORONTALO (thuisr.) 7 v. Port Said. PATRIA (thuisr.) p. 7 Suez. MENADO (uitr.) p. 7 Ouessant. SITOEBONDO 6 v. R'dam n. Batavia. TAMBORA (uitr.) 6 v. Singapore. INDRAPOERA (uitr.) 6 v. Marseille. KERTOSONO (uitr.) 7 te Padang. KOTA RADJA, 7 v. Batavia n. R'dam. SIANTAR (uitr.) 7 te Singapore. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". VONDEL (uitr.) 5 v. Belawan. SALABANGKA, 7 v. A'dam n. Hamb. ROTTI, 7 v. Batavia te A'dam. JOHAN DE WITT (thuisr.) 6 v. Genua

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6