SPLINTER DAG AGENDA. 17 December 1927—15 Januari 1928, TÜüseum „De Lakenhal". Tentoonstel ling van Leidsche Topografie, door dé Ver. „Oud-Leiden". Woensdag 4 Januari, 's av. half acht. Stadsgehoorzaal: Zangavond van Chr. Zangvereen. Ring Leiden en Omstr. Oegstgeest. Donderdag 5 Januari, 's avonds acht uur. Rehoboth-Ivapel: Winterlezing, Ds. Is. Voorsteegh, van Gouda. Vrijdag 6 Jan., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Film v. d. Philips- f abrieken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 Jan. tot en met Zondag 8 Jan. a,s, waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg, 9; Telef. 807. lederen Woensdagavond 8.309.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v. Aang. en Voorlidhting inzake Crediet- versthaffing. RECLAME. UITVERKOOP ten. weder geopend. Van de tien gearres teerde geestelijken zijn er nog slechts twee weer in vrijheid gsteld. Op een tegemoet komende houding van Litauen moet dien tengevolge ook niet worden gerekend. Woldemaras naar Berlijn. Van Levoegde zijde wordt te Berlijn medeled; .M. da* 3e Litausche premier, Wuldemar - in de tweede helft, van Ja nuari naar Berlijn zou komen, om met Stresèmann besprekingen te voeren over de modaliteiten in zake een Duitsch-Li- tuasch handelsverdrag. HET FASCISME IN HET NIEUWE JAAR Een verklaring van Mussolini. Mussolini heeft Zondag den secretaris generaal van het directorium der fascis tische partij Turati ontvangen, die hem de nieuwe lidmaatschapskaart voor h^t jaar 1928. afgestempeld als no. 1, ozerhan- chgde. Mussolini liet zich zeer tevreden uit over de prestaties van bet directorium in het afgeloopen jaar, o )k wat betreft de zuivering van de partij van ongew.-nsch- te elementen. De opvoeding van een nieuwe generatie, die bereid is tot blindelings gehoorzamen en noesten arbeid, moet volgens den Due? het voornaamste doel voor het komende jaar zijn. Deze eigenschappen heeft het Italië van voorheen nooit gekend. Mussolini voorspelt een gnnstig 1928. Naar gemeld wordt voorspelt Mussolini in een nieuwjaarsverklaring in de Lon densche „Sunday Chronicle" voor het jaar 1928 groote politieke veranderingen. De wereld zal het door den wereldoor log verloren moreel evenwicht herkrijgen en tusschen de volken zal een ongekende geest van wederzijdsch legrijpen ontstaan DE ARBEIDSCONFLICTEN IN DUITSCHLAND. Arbitrale uitspraak in Saksen verworpen. De arbeiders in de Saksische ijzerindus trie hebben met algemeene stemmen de arbitrale uitspraak omtrent de loon- en arbeidstijdvoorwaarden van 29 December verworpen. Het verbond van industrieelen in: de ijzerindustrie zal heden zijn standpunt vaststellen. ZWEMTOCHTEN OVER DF STRAAT VAN GIBRALTAR. Miss Gleitze. De poging van de Londen iche typiste, Miss Gleitze, om de straat van Gibraltar over te zwemmen, is mislukt. Dit was haar tweede poging. ZIJ ging gistermorgen te drie uur te wa ter, en werd vergezeld door Engelsche consulaire vertegenwoordigers; die zouden optreden als onafhankelijke getuigen. Te gen den midaag bevond zij zich half weg tusschen Tanger en Gibr .ltar. Later werd zelfs gemeld, dat 2ij zich slechts nog op 1 mijl afstand verwijderd bevond van Ta- rifa, en verwacht werd, dat zij daar ook aan land zou stappen. Een later bericht ipaakte evenwel melding, dat Miss Gleit ze haar poging had moeten opgeven, door dat de zee te hol was. Miss Hudson. Zes uren nada. Miss Gleitze was gestart, is ook Miss Hudson vai. Alcazar vertrok ken om eer. zwemtocht over de straat van Gibraltar te wagen. Ook zi' werd verge zeld door consulaire ambtenaren, die haar in een sleepboot begeleidden, terwijl zich ook een schutter aan boord bevond, voor geval dat de zwerrster door haaien mocht worden aangevallen. Volgens latere berichten vordert zij goed. SNEEUWSTORM IN JOEGO-SLAVIë. Aan de Adriatische kust. Een buitengewoon hevige storm heeft aan de Adriatische kust gewoed en het Verkeer onderbroken. De sneeuw bereikte een hoogte van 2,50 M. op sommige plaatsen zelfs van 3 M. Alle spoorwegverbindingen tusschen Zag reb en Datmatië zijn verbroken. Hongersnood in Bosnië en Herzegowina. Ten gevolge van den sneeuwval is in een groot gedeelte van Bosnië en de Her zegowina hongersnood uitgebroken. Het provinciaal bestuur van Mostar heeft in zijn zitting van gisteren toege stemd, in een crediet van 500.000 dinar voor de verzorging van het noodlijdende gebied. Hot is echter zeer de vraag of het gebied van levensmiddelen kan worden voorzien, omdat het verkeer nog steeds belemmerd is. HET WINTERWEER IN ENGELAND. Overstroomingen en verkeersbeperkingen. De overstroomingen, vvplke in vele dee- len van Engeland door de gesmolten sneeuw zijn aangericht, worden door auto mobilisten als even hinderlijk als r]p sneeuwstormen beschouwd. De Koninklijke Autoclub in saraenwer k>ng met de Automobile Association geeft lijsten uit, waarop de onbegaanbare we gen staan aangegeven; in sommig.1 gevul- .en staat het water 18 vcet hoog. Behalve de overstroomingen leveren ook de minia tuur-lawines van sneeuw, welke van hoo- ger gelegen plaatsen op den weg schuiven, groote moeilijkheden op Vooral 's avonds wordt hiervan groote. hinder ondervon den. Ook op het Kanaal ondervindt hei ver keer groote moeilijkheden door di straffe Zuid-Westerstormen. Zoo moest Je boot van de Boulogne—Folkestone lijn naar Do ver worden gedirigeerd. EUROPA ZIEN EN DAN DUISTERNIS. De geestkracht van een Amerikaansche. Miss. Carol Hovius, twintigjarige stu dente aan de universiteit van Wisconsin, zal over ruim een half jaar geheel blind zijn. Alle specialisten verklaren eenstem mig, dat tegenover de kwaal, welke haar het licht harer oogen zal benemen, de we tenschap machteloos staat. In plaats van zich over te geven aan wanhoop en moedeloosheid, heeft de jeug dige Amerikaansche een kloek besluit ge nomen. Zij wilde trachten van haar oogen zoolang zij er mede zién kon, een zoo nuttig mogelijk gebruik te maken. Daar om vertrok zij in Augustus j.l., onmiddel lijk nadat zij had vernomen, welke ramp haar boven het hoofd hing, naar Europa. Zij bezoekt alle beroemde musea en in haar brieven aan haar ouders en vrien den beschrijft zij de wonderen van de Londensche National Gallery, het Parij- sche Louvre, en de kunstschatten en an tieke bouwvallen van Rome. Thans be vindt miss Hovius zich te Berlijn, waar zij eveneens onverpoosd datgene bezich tigt, wat de natuur en de mensch aan schoons hebben voortgebracht. Inderdaad een geestkracht die bewon dering afdwingt, schrijft de „Tel". EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP GEVAT Hij huwde in vijf maanden zestien vrouwen. Te Bridgeport in den staat Connecticut is een zekere Frank Wille gearresteerd, wegens het feit, dat hij zestien vrouwen in vijf maanden tijds getrouwd had. Bo vendien is hij deserteur en vervalscher. Bij zijn verhoor bekende hij, overigens wist hij zich het juiste aantal huwelijken niet meer te herinneren. Van zijn gevaarlijke mentaliteit gaf hij blijk door de volgende woorden: Ik houd van haar, later verlaat ik ze. Scheiding heb ik niet noodig. Als ik van één van haar genoeg heb, ontdoe ik mij van haar. en ik zet een advertentie in de krant. Zoo doende heb ik nog vier-en-tachtig ant woorden van personen, die mij dadelijk willen trouwen. Zijn laatste vrouw, die hij verliet, om dat hij vond, dat zij geen geld had, is op zettelijk uit New York overgekomen om hem in de gevangenis te bezoeken. RAS TAFARI KATHOLIEK? Het Katholicisme staatsgodsdienst in Abessinië? Volgens melding van Fransche bladen zou de regent van Abessinië, Ras Tafari in Maart tot de Katholieke Kerk overgaan en bij deze gebeurtenis de Katholieke godsdienst tot staatsgodsdienst worden verklaard. Tot dusverre is in Abessinië de Kopti- sche Kerk, welke niet met Rome is ge ünieerd, staatsgodsdienst. 228 MILLIONNAIRS IN AMERIKA. Het „Internal Revenue Bureau" deelt mede, dat in het kalenderjaar 1926 in de Vereenigde Staten 228 personen waren met een persoonlijk inkomen van meer dan een millioen dollar. Deze mededee- ling is gebaseerd op de inkomstenbelas ting over 1927. Veertien van hen hebben een inkomen van meer dan vijf millioen dollar. EEN OUDEN POTTENBAKKERIJ IN DE BELGISCHE PANNE ONTDEKT. In de duinen van De Panne, heeft de dienst der opgravingen van de Koninklij ke Musea van het Verjaringspark, van Brussel, dit jaar, tijdens zeventien weken opgravingen, een pottenbakkerij ontdekt, dagteekenend van het ijzer-tijdperk, n.l, vóór 3000 jaar, meldt de Brusselsche Stan daard. Sinds een veertigtal jaren had men op dezelfde plaats, stukken van pottenwerk gevonden, doch zonder ervan de beteeke- nis te gissen. Nu er wetenschappelijke en method!-, schq opgravingen gedaan zijn, door een bevoegd personeel, heeft men een zonder lingen driepikkel, in gebakken aarde, ge vonden, waar de primitieve menschen, on der beschuttingen van stroo, de potten, die zij gefatsoeneerd hadden, lieten dro gen, vooraleer deze te bakken. De indruk van het vlak van den driepikkel is in den bodem der vazen afgedrukt; wat met zekerheid aantoont wat van deze eigen aardige -driepikkels gemaakt werd. De kleine potten werden op zuiltjes van ge bakken aarde gedroogd. Men heeft ook ontdekt, hoe de primi tieve menschen indertijd de potten bak ten. Zij staken een soort lange en dikke nagels in den grond, door platen van ge bakken leem, van gaten voorzien, en tus schen deze nagels, waarop de leemaarden pot gezet werd, ontstaken zij vuur. De vlammen omriugden den heelen pot en verhardden hem. Deze twee methoden wa ren, tot nu toe, volkomen onbekend. Een merkwaardig feit is, dat men nabij deze pottenbakkerijen, yerach.cjdPne.:hoo- pen polderleem ontdekt heeft, en ook 1200 meter verder een leemgrond van gelijke soort. Ook heeft men bij tienduizenden scher ven v'an potwerk gevonden, met eigen aardig ingesneden versierselen. Wat wel schijnt te bewijzen, dat de pottenbakkerij op die plaats een „eilandje" in de dui nen, dat sinds duizenden jaren niet door de zee overstroomd werd r— gedurende minstens duizend jaar gevestigd was sinds het einde van het bronzen tijdvak tot bij het aanbreken van de groote Romeinsche beschaving. Men zal nu de tot op heden ongekende geschiedenis van de pottenbakkerij, in dit primitieve tijdperk, d^ bijzondere nijver heid in deze lang verloopen tijden, kun nen reconstrueeren. Er zal een tentoonstelling van het ge vondene georganiseerd worden tegen het einde dezer maand in de Koninklijke mu sea van het Verjaringspark te Brussel. KORTE BERICHTEN. Den 19en dezer zal een éxpresstrein- dienst worden geopend tusschen Londen en Kairo via Konstantinopel, Anatolië en Syrië. De reis duurt negen dagen. Ex-koning Ferdinand van Bulgarije heeft van Bremen uit een reis aanvaard naar Zuid-Amerika. In de Krim zijn vier boeren en een kind door wolven verscheurd. Op het Japansche eiland Hondo zijn GO personen omgekomen in de sneeuw, die hier en daar zelfs twee meter hoog las. Dr. Brauns, de Duitsche rijksminis ter van arbeid viert heden zijn üusten ver jaardag. Dr. Brauns, die katholiek gees telijke is, maakt sinds 1920 deel uit van het rijkskabinet. In Engeland worden de Fransch— Amerikaansche besprekingen over het niet-oorlog-pact met de grootste belang stelling gevolgd. LUCHTVAART. LUCHT VERBINDING LONDEN— ENGELSCH-INDIë. De plannen tot het oprichten van een luchtverbinding LondenKaaro Britsch-Indië zullen dit jaar vermoe delijk verwezenlijkt worden. Voor de ze plannen is concurrentie van de zij de van Frankrijk te dachten, aange zien brankrijk een dienst op Syrië, Britsch-Indiü en China wil openen Voorts is het plan een lijn Marseille Napels—Athene te openen, waarvoor samenwerking met Italië noodig is. Overeenkomsten voor de daarmee sa menhangende vraagstukken zijn tot nu toe niet getroffen, doch men ver wacht in politieke kringen dat bin nenkort desbetreffende verdragen ge sloten zullen worden. HET LAATSTE NIEUWS VAN Mrs, GRAYSON. De Mester, een visschersboot uit Nieuw-Schotland, bericht, dat zij in den storm van den avond van 23 Dec. een gerucht als van een vliegtuigmo tor vernomen heeft en daarna den plof van een zwaar voorwerp; dat in zee viel. Men gelooft, dat dit Gray son's vliegtuig is geweest GEMENGD NIEUWS. HET IJS. De verbinding met Ameland. Men meldt uit Hollum d.d. 2 Jan.: Ameland is thans geheel door ijs inge sloten zoodat er geen kans is, dat de boot de eerstvolgende dagen zal varen. Hollum zoowel als Amelandergat, zijn één ijsveld. Gisteren werd, zooals gemeld, de post van drie dagen per vliegtuig gebracht en weg gehaald. Ook ging een passagier mede. Vandaag komt hier weer een vliegtuig. Verschillende vacantiegangers zitten hier opgesloten. Als de vorst aanhoudt, zal zeer binnenkort de verbinding te voet over de wadden mogelijk zijn. De verbinding met Schiermonnikoog. De correspondent van Vaz Dias op Schiermonnikoog seinde gisteren draad loos via Leeuwarden, dat h'et telegrafisch vérkeer, dat bij de vorst* was verbroken, thans per radiodienst via Leeuwarden weer hersteld is. De burgemeester heeft de Posterijen namens de ingèzetenen be dankt. Bij aanhouden der vorst is herstel ling van den kabel onmogelijk. Post en passagiers zullen per vliegtuig wordep vervoerd. De geïsoleerde eilanden. De K.L.M. meldt: Bij-gunstig weder gaat er heden weer een vliegtuig naar Ameland en Schier monnikoog. Indien de ruimte het toelaat, er staan reeds 19 zakken mail gereed zullen ook 'enkele passagiers naar en van de eilanden kunnen worden vervoerd. Verder wordt gemeld, dat de postboot naar Uric, met de mail aan boord, vast zit in hét Keteldiep. Indien het-gelukt, de post van de hoof naar Kampen terug te brengen, zal de K.L.M. zich heden met de expeditie daarvan naar Urk belasten. Slachtoffers van het ijs. De 16-jarige Joh. Sart te Hesselingen is Zondag bij het Schaatsenrijden in het Meppelerdiep verdronken. Te Drempt zakten Zaterdagmiddag de twee gebroeders E. door het ijs en kwamen in een kolk terecht. De heer S. uit Doesburg zag het ongeluk en slaagde er in een der drenkelingen te redden. De andere verdronk; zijn lijk werd spoedig gevonden. Spoorwegongeluk voorkomen. Men meldt uit Purmerend: Toen de brugwachter J. van Weste gis terenmorgen den trein van 8,12 van hier naar Enkhuizen liet pass'eer'en, meende hij een vreemd geluid te hooren boven het leven dat de trein maakte, die over de Wherebrug ging. Toen hij na het passee- ren op onderzoek uitging, bleek, dat een stuk rail, aansluitende aan de brug door gebroken was. Het dek was van het voet stuk der rails afgeknapt. Wonder boven wonder liep geen der wa gens uit het spoor. Onmiddellijk ging de brugwachter den volgenden trein met de roode vlag. tegemoet en zette hel sein on veilig. De trein van 8.56 richting Amsterdam, werd opgehouden en de reizigers gingen loópend naar het station Purmerend, al waar inmiddels een extra trein werd aan gevraagd. Met vereende krachten is er direct een stuk rail ingelascht zoodat de trein zeer langzaam over deze plek kon rijden om de passagiers naar Amsterdam, na eenig oponthoud te vervoeren. Een woord van hulde voor den heer van Weste, die een groot ongeluk heeft'voorkomen, daar zeker de trein van Enkhuizen naast de brug en op het ijs zou zijn gereden. Het tramongeluk bij Laren. Men seint uit Bussum: De officier van justitie te Amsterdam heeft aan den controleur den heer K. van de Gooische stoomtram bericht gezonden, dat tegen hem geen vervolging zal wor den ingesteld in verband met het tram ongeluk bij Laren in Augustus j.l. Doodelijk motorongeval. Te Oldenzaal heeft een ernstig motorongeval plaat9 ge had. De 21-jarige Haarman uit Lemele na bij Oldenzaal, slipte bij het nemen van een bocht in de Ootmarsumschestraat al daar. Hij werd bewusteloos opgenomen en een nabij gelegen wonipg binnengedragen waar hem geneeskundige en geestelijke hulp verleend werden. Met een zware her senschudding werd de jongeman naar 't ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de ge volgen is overleden. Doodelijke mijnongevallen. Men meldt uit Heerlen: Het totaal aantal doodelijke mijnonge vallen bedroeg in 1927 34, tegen 33 in 1926 en .41 in 1925. Het vergiftigde broodje. Zaterdagmid dag is, naar het „U. D." meldt, de 7U-jarige bewoner van Heerenveen die, verdacht van medeplichtigheid aan dr door zijn schoondochter gepleegde poging tot ver giftiging in het Huis van Bewaring te Leeuwarden was opgesloten, op vrije voe ten gesteld. Een automobilist gedood. Op den weg naar Viare in de Parijsche banlieue in binnen enkele dagen de derde roofoverval gepleegd. Een handelaar in chemische producten kwam ondenyeg met vrouw en kind in z'n adtp bij het bosch van Viare een wegver sperring van takken en kreupelhout tegen. Toen hij stilhield, kwam uit liet kreu pelhout een kerel op den auto af en eisch-. te van dep koopman zijn geld, onder be dreiging met een revolver. De koopman wierp hem zijn portefeuille met 170 francs toe en toen de roover bukte om deze op te rapen schoot de koopman met zijn eigen revolver op zijn aanvaller, doch miste. De roover sprong op en schoot meteen den koopman dood. Daarop nam hij de vlucht. De vrouw van het slachtoffer kon on danks de hevige ontroering 't dichtstbij zijnde dorp bereiken, waar zij de politie van de snoode daad op de hoogte stelde. Deze stelde terstond een onderzoek in. Het onderzoek in het graf van Toet* ankh-Amen. Bij het verdere onderzoek \an het graf van Toet-ankh-Amen werd eergisteren de vierde grafkamer geopend, op welke gebeurtenis mén met spanning wachtte. Er bleek echter alleen dat de ka mer geplunderd was."Desondanks vond men er talrijke waardevolle voorwerpen, o.a. een gouden ketting en gouden oorrin gen, welke door den grootvader van den koning waren neergelegd. De dijkdoorbraak van de Bolksbeek. De Maasbode-correspondent te Deventer meldt het volgende: Radio-Progracma. WAT ER VANAVON1 TE BOREN 19 HUIZEN, 184c M. Na 6 uur n.n. 193 M. Nederl. Draad. Onü-ep. Katholieke Ralio-Om>ep. 5.30 Dinermuziek. 7.30 Spreker: Ir. Jos. Cx\es. Or denverp: „Do Kerkelijke |uwkunst' S.co Concert-Avond. Hierna persberichten vanj/az Dia: HILVERSUM. 1060 J Alg. Ned Racio-Omiep. 5.30 Lezing d^o: Edm. Kikum.Cr ■denverp: „Lo geschiedenis Let oor staan en cta ontwikkeling e.* Para pluie". 6.00 Dinermuziek A.N.R.O,'rio. 7.15 Engelsche les. 7.45 Po' iebcrichten. Ned Omroep-Vereenipg. 8.10 Lezing door Dr. P. Rittei Onderwerp: „Over de Suosboeker der laatste jaren". Algem. Ned. Radio-Oroep. 8.50 Muziek. 10.00 Persberichten van Va Dias. Ncd Omroep-Vereeaigg. 10.30 Gramophoonplatea. KöNIÜSWUSTERH., iz> M. 4.206.05 Muziek. 7.50 Concert. LANGENBERG, 469 M 5.20 Concert. 7.35 Lichte muziek. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Muziek. 7-35 Ite grondslagen der Miek. 8.05 Muziek. 0.20 Weerbericht, nieuwsberhten. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Variëté. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 8.35 Literaire causerie. 8.50 Cantates en Liederen m dt „Prix de Rome 1927". Bij het bezoek, dat we wederombraeh- ten aan het overstroomde gebieden de doorbraak van de Bolksbeek bij Gaelaar, constateerden we, dat de verwachtg, als zou deze overstrooming ernstiger lijken dan alle voorgaande, gelukkig totheden niet werd bewaarheid. De Bolksbk (én ook de Schipbeek in de buurt va: Mar- kelo) is thans door drijfijs vastget en bevroren, terwijl hetzelfde geschied» met d<» doorbraak in den dijk. Het watern het overstroomde gebied, Gelselaar enStok- kumerbroek, is reeds plm. 75 c.M. jzakt, nadat alles in ijs was veranderd. In totaal zagen we dear een elftaboer- derijen, die door het water wareninge- sloten. Enkele hiervan hebben w< be zocht en dat ging nu zonder al t veel moeite, daar de ontstane Ijsvlakte /eral wel betrouwbaar was. Bij een der geïsoleerde hoeven waimen zeer verheugd, dat het goed hard #vro- ren had, want nu konden ze weeivan huis; en dat werd zeer noodig, dar de voorraad brood en andere levensmidelen waren opgeraakt. De strenge vorst heeft aljes in ee ijs vlakte van ongekende afmetingen hescha pen, doch ze deed ook het water i de beek dalen. De omwonenden vreeze nu alleen nog, dat invallende dooi het ater opnieuw zal doen wassen. Het gat inden dijk is inmiddels tot een breedte van meer dan 25 M. uitgespoeld. DE DRAADLOOS-TELEFONISCH VERBINDING TUSSCHEN NEDERLAND EN NED.-INDIë Meeningen van autoriteiten. Het Persbureau Vaz Dias te ju- sterdam meldt: Nu de proefuitzendingen van iet Hoofdbestuur der P. T. T. naar Neer- landsch-Indië via Kootwijk, welke .ot nu toe door het Persbureau Vaz las in samenwerking met het Persburau Aneta hebben plaats gehad, geslagd zijn, hebben we ons in verband iet de uitzending op Oudejaarsavond ot verschillende autoriteiten en vooran- staande personen uit de kringen "an scheepvaart, handel en industrie :e- wend, met het verzoek hun meemg te willen zeggen over het belang an de Mraadloos-telefonische verbindag tusschen moederland en Koloniën. Z. Exc. Minister van Waterstat, VAN DER VEGTE zeide het volgene; „Toen mij eenigen tijd geleden je- vraagd werd, mijn meening te zeggn hoe ik dacht over een geregeldn vliegdienst tusschen Nederland a Indië, voelde ik mij eenigszins vr« legen. Hetzelfde deed zich voor, ton men mij vroeg, hoe ik dacht over en geregelde draadlooze verbinding mt Nederlandsch-Indië. Deze verlegei- heid ontstond niet, wijl ik niet wit wat te antwoorden, maar sproot voot doordat de vrager naar den bekende* weg voeg en ik niet onbeleefd genog was om hem dat ronduit te zeggen. Ik herinner inij nog zeer goed dei tijd, waarin de telefoon nog niet b- kend was. Tóen mij voor de eem maal gevraagd werd, of ik een tele foon in huis wilde hebben, zeide il; „Ik dank je wel!" en men had moeit mij tot andere gedachten te hrengei, .Vlaar toen ik de nieuwe uitvindinj eenig e dagen in gebruik had, was i; er niet meer van af te slaan, DestijA was het gebruik van de telefoon noj zeer beperkt. De invoer er van bete*. kende echter een groote besparinj van tijd en een groot gemak. Zij ia '1 onmisbaar iets geworden in het maet schappelijk leven. Aan een telefonee ren met Indië is eerst in den laatstei tijd gedacht, en wie mij nu yraag\ Het kruiende Zuiderzeeijs. De ijsdam voor Muiden. Een foto van een ducdalf, die door de ijsmassa omvergetrokken werd

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2