Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereeniging. 5,00 Concert met meidswerking van mevr. Chr. Sik kingStro-er uit Bus- gum en een dameskoor; den heer K. ïpanoff, begeleiding, ó.oo Lezing. preker: Mr. van Proos dij te Amsterdam. Onderwerp: „Het beslag op het vermogen van dien Mid denstander". Katholieke Radio-Omroep. 6.45 Kerklatijn. Vrijz. Prot- Radio-Omroep. 7.30 Lezing. Spreker: Ds. 1). A. orster. Ondenverp: „Tijd en Eeu wigheid". 8.10 V.P.R.O.-medieidieelingen. 8.15 Programma van den A.N.R.O. in ruil voor den avond van 30 Nov. HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 6.00 Muziek. 7.15 Landbouwhalf uurtje. Spreker: ir. \V. de Jong. Onderw.: „Le Varkensf okkerij in Nederland? 7.45 Poii.ieberichten. 8.10 Radio-Dienst van het Onderwijs fond i voor de Binnenvaart. 8.35 A.N.R.O.-Orkest. 9.00 Dr. A. R. Zimmerman. Onderw „Terugblik op 1927". 9.50 Concert. 10.00 Pers- en nieuwsberichten. 10.10 Concert. KöNIGsWUSTERH., 1250 M. 3.506.05 Populaire muziek. 0.50 Muz.ek en zang. 9.50 Muziek. LANOENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Muziek en zang. Daarna Muziek. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Muziek.. 6.50 Tijdsein', weerbericht. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der Muziek. 8.05 MuzieK en zang. 8.20 Variété. w'.co \ve..rbericht, nieuwsberichten. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Concert. 11.20 Muziek. PARIJS, (RadioJ, 1750 M. 5.05 Littérair en muzikaal programma 8.50 Radio-Concert. De nieuwe Duitsche zender. De nieuwe zender te Z-esen, die liet station te Kónigswostarhausen vei vangt, is vorige week in georuik ge nomen. De golflengte is dezeifdsa.s van Königswusterhausen. Er wordt echter blikbaar nog niet met vol;, energie gewerkt, zoolang men doen de is de kwaliteit der u-tzcndingen te verbeteren. steeg 25 j. en K. Huogendjorn 25 j. Overleden: W. Bongsrs 79 j. En- Idegeest; W. F. S. van Oosten 75 j. wede. van J. v. Weeren, Endegeest Catha. O vermeer 93 j. wede. van H. ÏBeq, Endegeest; J. de Wolf 78 j. Johanna van Zwieten 91 j. wede. van J. Gertenaer, Endegeest; Joha. Ro- jngn, 55 j. echtgen. van Th. Waaijer lEndegeest; A. J. v. Leijden 3 m.: J. B. Bouwer 63 j. overl. te Bus- ftfum; A. R. Rijser 07 j. gesch.echt- gen. van J. Schipper Rhijngeest; N Etiva 84 j. Endegeest; G. P. M. Schermer Voeet 78 j. Duinzicht. Hedenmorgen omstreeks half 12 brandde een auto van de fa. v. d. Kwast te Amsterdam geheel uit. Het ongeval gebeurde op den Rijks straatweg alhier, doordat dcor onbc kende oorzaak plotseling de motor vlam vatte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De bestuurder kon zich redden door onmiddellijk uitdien brandenden wagen te springen. RIJNSBURG. Gisterenavond werd in tegen woordigheid van eenige officieele per- isionen, de electrische installatie be zichtigd in de Chr. Geref. Kerk. Direct bij hst binnentreden van het kerkgebouw konden wij een zeer keu rige verbetering constateeren. In plaats van de eenvoudige gasarmen wordt het oog getrokken door een soliade bronzen kroon met zes flinke licht punten. Rondom de kroon zijn nog teen viertal Holophane lampen aan gebracht, terwijl boven de luifelban- kêri en aan de zijmuren bronzen ar men de g^heele verlichting zeer ge lukkig voltooien. Eveneens in de bij gebouwen troffen wij een zeer goede verlichting aan; in de consistorieka mer een kaplamp in de kleur van het meubilair en in de groote zaal >een mooie verlichting met kelken, •die een zeer gezellig milieu scheppen. Bij den hoofdingang van het kerk gebouw en het ziipad naar de zaal is een uitstekende lichtverspreider aan gebracht. De heer G. van der Perk alhier heeft eer van zijn arbeid, en wij kun nen de gemeente gelukwenschen met dit mooie resultaat. Vooral waar jong en oud door vrijwillige liefdegaven dit werk tot stand brachten. ter, z.w J. v. d. Kooij en H. Klou- wen. Ondertrouwd: J. L. de Laeuwe en K. E. Graab. Gehuwd: H. J. raaiabkoopcr en C. E. v. d. Kamp. Overleden: C. Uitendaal 43 j., esht- genoote van W. J. Rietveld. WOUBRUGGE. Te merkwaardig:* loopbaan had hij, onze voormalige dorpsgenoot, d? heer Jan Rip, om nu bij zijn ver scheiden, niet ©en woord ter zijner gedachtenis te schrijven. Als knaap trad hij hier in dienst als leerling bij den schilder, den heer C. Jonker en was toen reeds hoe joncr ook, een ijverig lid der Chr. J.V. „Timothëus" alhier, waar van hii jaren achtereen de functie van bibliothecaris bekleedde. Bij zijn indiensttreding als milicien, klom hij binnen het jaar op tot mi licien-sergeant, daarna werd hij, door bemiddeling van den veearts, den heer Jacob van Dam, benoemd tot leider eener schilderszaak te Olden- broek. Bij dezen veelomvattenden ar beid, oefende hij zich zelf en be haalde de acte als onderwijzer en daarna de hoofdacts, liet de schilders zaak aan anderen over, en werd bij de eerste vacature aan de Chr. Nat School te Oldsnbroek, tot hoofd dier school benoemd. Met recht een „selfmade-man", waar op ons dorp trotsch mocht zijn. HAZERSWOUDE. De oudste inwoner onzer ge meente, de heer J. ten Brink, is de zer dagen op 9 7-jarigen leeftijd over leden. Door de Ned. Herv. Meisjes- ver eeniging „Lydia" werden in het afgeloopen jaar 73 kleedingstukken vervaardigd, waarmede in dit koude jaargetijde ongetwijfeld weer vele be noef tige gezinnen werden verblijd. In de maand Januari moeten personen, die in 1909 geboren zijn. worden ingeschreven voor den dienst plicht. Voor de aangifte zal in 't bijzonder daartoe gelegenheid worden fegeven op Donderdag 12 Jan. a.s. es v.m. 9 tot n.m. 1 uur ter gem., secretarie. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk is in de plaats vaji den heer PI. Groen Lzn., die niet meer in aanmer king wenschte te komen, gekozen de heer D. die Bruin Pzn., aie echter bedankte, zoodat weder een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. Bij het probearen van de auto van den heer B. werd het rijwiel van den heer F. alhier ernstig be schadigd aan het achterwiel, dat to. taal werd ingedrukt. Als een bijzonderheid kunnen we meloen, dat dezer dagen rejJs bij den veehouder B. in net West- einde, door een schaap twee flinke beste lammeren werden ter wereld gebracht. WASSENAAR. Gisterenmorgen is op den Rijks straatweg nabij „Rast en Vreugd" een vrachtauto geslipt en omgekanteld. Persoonlijke ongelukken hadden ge lukkig niet plaats, doch de materi- e?k* schade is niet gering. Burgerlijke stand. G.boren:Wou- PREDIKBEURTEN. HAZERSWOUDK Ned. Herv. iCerK: Uuckjaarsavond 7 uur .Ds. Luui-ing. Gerei. Kers: oudejaarsavond 7 uur Ds. Gis,en. Nou. xierv. Iverk: v.m 9.30 en .1 avonds 6.30 uur Ds. Luuriug. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Gispen. s Morgens bev. Ambtsdragers. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsavond 7 uur Ds. Israel. Geref. Kerr: Oud jaarsavond 7 uur Ds. Haspers. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds Israël. Bevestiging Keraeraadsleden en n.m. 6.30 uur de Eenv. heer die Yi'itte van Noordivijk aan Zee. Geref. Kerk v.m. 9.30 ea n.m. 6.30 rur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsavond 7 uur Ds. Mondt. Geref. KerkOudejaarsavond 7 uur Ds. Winokel, Em,Pred. te Sloterdjjk Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Mondt; bevestiging van Kerkeraalds- leden, 's Avonds geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m.6.30 uur Ds. Winckel, Em,Pred. te SIo- terdjjk. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsavond 7 uur Ds. Hospers. Geref. KerkOud -'jaarsavond 7 uur Ds. Koers. Neri. Herv. Kerk v. :m. 10 uur Ds. Hospers; bevestiging Kerkeraadsledeu en n.m. 5 uur Ds. Voorsteegh van Gouda. 1 Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsavond Ó.30 uur Ds. v. Haaft-en. Geref. Kerk: Oudejaarsavond 7 uur Ds. H. Thomas van Leiden. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uurDs. v. Haaften; bevestiging Kerkeraads- leden. Geref. Kerk: v.m. 10 en mm. 4 uur Ds. A. M. Donnar, Em.-Pred. van Amersfoort. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsavond 7 uur Ds. Hartwigsen van Leiden. Kievitskerkn.m. 7 uur Ds. den Her tog van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: Oudejaarsavond 7.30 uur Ds. v. de Iieydjon. Ned. Herv. Kerk: v.m. geen Dienst en n.m. 5.30 uur Ds. Verhagen van Wateringen. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. van Dorp van 's-Gravenhage. Geref. Keric: v.m. 1U en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. GEMENGD NIEUWK, Inbrark. Tn hot kantoor van den heer B. te Heerlen werd ingebroken en een bedrag ontvreemd van ƒ200. In verband hiermee werden door de politie aangehouden II. v. d. B. en de Duitseher W. S., die naar Maastricht zijn overgebracht. Te Rosmalen is ingebroken bij den lieer M. Hermans, vertegenwoordiger van de Wolverin Aut.ofabrieken. De dader of daders hebben zich toegang verschaft door het W.C.-raampje en als buit een ijzeren geldkistje met 500 bankpapier en eenig klein geld bemachtigd. De sneeuw val heeft alle sporen uitgewischt. Verdronken. Aan de Zuiderdwars straat le Drachten is de bejaarde Wietze V., dicht bij zijn woning te water geraakt en verdronken. Twee inbrekers ontmaskerd. De in specteur van politie te Zwolle de heer H. G. W. Banninck is er in geslaagd twee inbrekers te ontmaskeren. Woensdagmid dag meldden zich op het politiebureau twee mannen, die om overtocht vroegen naar Heerenveen. Zij gaven op te beeten de gebroeders W. en J. de V. en zeiden een bankbiljet van 10 verloren te heb ben. De inspecteur, die weinig vertrou wen schonk aan de verklaringen van de verdacht uitziende landloopers, onder wierp hen aan een scherp verhoor. Spoe dig kwam aan het licht, dat zij verkeer de namen hadden opgegeven, en boven dien bekende de jongste der twee, dat zij schuldig waren aan diefstal met braak gepleegd in een kapperswinkel te Mars- sum bij Leeuwarden. Op aanwijzing van zijn broer had de jongste met een mes de winkeldeur geforceerd, waarna de oudste binnentrad en uit de toonbanklade on geveer 80 ontvreemdde. Hierna zijn zij op reis gegaan, kochten verschillende voorwerpen, doch in een paar dagen was de buit verteerd. Van Amersfoort gingen zij te voet naar Zwolle, waar zij bij de politie om overtocht verzochten met het gemelde resultaat. Proces-verbaal werd opgemaakt, waar na de gebroeders de V., die in Franeker woonachtig zijn, ter beschikking werden gesteld van den burgemeester van Menal- dumadeel. Verduistering. De koopman van G., te Delft heeft bij de politie aangifte ge daan, dat de 23-jarige reiziger J. van S., een bedrag van 558 heeft verduisterd. De verdachte is voortvluchtig. Een mooie lading visch. De IJmuider stoomtrawler Petten keerde gisteren na een reis van dertien dagen van de Noord- zee-visscherij te IJmuiden terug en bracht een prachtige lading visch mede. Hiervoor werd bij verkoop in de hallen aldaar niet minder dan 10.826 besomd. Een schit terend resultaat voor een Noordzeereis. Verkeorsbelemmeringen op Walcheren. De tweede winter, dien wij ru binnen 14 dagen hebben gekregen, heeft o.a. ook in Zeeland tot groote verkeersmoeilijkhe den aanleiding gegeven en in deze krijgt Walcheren wel een groot deel daarvan. Niet alleen, dat het weer Maandagavond aanleiding werd tot het tranongeluk tus- sclien Vlisslngen en Middelburg, maar de dik besneeuwde wagen en tramwegen, maakten het voor ie autobusdiensten op Domburg onmogelijk die plaats te berei ken en Woensdag gaf ook de stoomtram Walcheren, die via Westkapelle naar Domburg rijdt, het op en kon ook de post dien dag niet naar Domburg komen. Ver schillende personen, die per rijwiel' er op uittrekken, keeren spoedig terug omdat zij er niet kunnen komen en wij hoorden ook van een paar personen, die 4 uur lie pen orn van Domburg in Middelburg te komen. De electrische tram Vlissingen—Middel burg, die anders orn het kwartier rijdt, reed Dinsdag den geheelen dag niet en Woensdag om het half uur, maar dan nog niet geheel tot de beide eindpunten. De kruik staat zoo lang op het vuur Gisteravond, omstreeks 1U uur heeft de dienstbode van een familie, die aan de West Kruiskade te Rotterdam woont, in de keuken een warmwaterkruik op het fornuis gezet, zonder de stop er af te draaien. Toen het \vater flink kookte, is de kruik met een hevigen knal uit elkaar gesprongen. Van de kruik was niets meer terug te vindeh; het fornuis is uit elkaar geslagen, een paneel is uit de keukendeur gesprongen en twee ruiten zijn vernield. De dienstbode heeft lichte verwondingen aan de beide oogen gekregen. Spuit 28, welke was uitgerukt, heeft geen dienst behoeven te doen. Vrachtboot gezonken. De vrachtboot Junior van J. A. van der Schuyt's Stoombootreederij is gisterochtend op het Hollandsch Diep gezonken. Zij zal gelicht worden door De Wit's bergings- en trans portbedrijf. Noodlanding. Het militaire Fokker vliegtuig nr. 435, thuisbehoorende te Soes- terberg, heeft wegens een motordefect een noodlanding moeten maken op een wei- land aan de Vlist tusschen Gouda en Schoonhoven. Het vliegtuig was naar Gil- zerijen gevlogen en ging vandaar via Am sterdam naar Soesterberg terug, waarbij het uit den koers is geraakt. De beide in zittenden, een sergeant ylieger en een kor poraal-vlieger, zijn ong'edeerd gebleven. Het vliegtuig is gedemonteerd en per vrachtauto naar Soesterberg terugge bracht. Ongelukkig schot. Bij een te Kallen- broek, gemeente Barneveld, gehouden drijfjacht, heeft een 74-jarige jachtopzie ner bij ongeluk een 20-jarigen drijver in bet hoofd geschoten en tamelijk ernstig verwond. Ook de zich in de nabijheid van den drijver bevindende 41-jarige zoon van den schutter werd door eenige hagelkor rels getroffen. LUCHTVAART. HET ZOEKEN NAAR MPS. GRAYSON Op zes en in ds lucht is al het mogelij'ke gedaan om de \c:'miste „Da- wa' te vinden tn het* onderzoek za~ spoedig gestaakt word -n. Het lucht schip „Les Angeles" is in _zrjn lood* teruggekeerd. 1 we torpedojagers en .andere schepen zijn zender nieuws over Grayson teruggekeerd. Er zijn nog 5 torpeebjagers op zo-k, doch men verwach. dit zij h-den terugge roepen zullen worden. Uit het Sociale Leven. HET ARBEIDSCONTRACT IN HET BL0EMB0LLENBE9RIJF. De contracterende arbeidersorgani saties hebben aan de besturen van den diocesanen Vakbond van R.R. patroons in het bloembollcntedrql in net diocees Haarlem, de Chr. Pa- troonsvereeniging voor de bloembol lenstreek *en den Bond van Werkge vers in het bloembolle nbedrijf de vol gende wijzigingen in het collectieve contract voorgesteld Doorvoering van den vrijen Zater dagmiddag tot de maanden welke thans daarvan nog zijn uitgesloten (Juni— October). Waar in de regeling van den ar beidsdag in hst thans geldende con tract wordt gesproken van „licht tot donker", deze aanduiding te ver vangen door een, met dat begrip in overeenstemming zijden, vastentijd In het reglement van het Toeslag fonds zouden de arbeiders-organisa ties de bepaling, dat losse arbeiders slechts f3,meer mogen verdienen dan het standaardloon vervallen wil len zien, daar zij onbillijk is en in de toepassing aanleiding geeft tot moeilijkheden. HET CONFLICT BEëINDIGD. De federatie van schoenfabrikanten en de rijksbemiddelaar, oud-minister dr. P. J. M. Aalberse, hebben dezer dagen opnieuw geconfereerd met de partijen, betrokken bij de staking en uitsluiting in de schoenindustrie te Hilvarenbeek. Er is een compromis voorstel vastgesteld, volgens welke het conflict a.s. Maandag 2 Januari zal worden beëindigd. Het geschil heeft vier weken ge duurd en 150 personen waren er bij betrokken. Land- en Tuinbouw. FRIESCH VEE NAAF MEXICO EN BRAZILIë. Door bemiddeling van d n heerK. J. Kuperus te Boe-tgumermolen zün zoo meldt de Leeuw. Ct., met de Edam 25 drachtige aarzen en vier Caanen-bokken verzonden naar Mexico Deze collectie is bestemd voor de boerderij van don rresident van Mexi co. den heer Calles die persoonlijk den heer Kuperus bij een vorig be seek aan Mexico de opdracht tot vee-aankoop gaf. Voorts zrjn nog 2 vaarzen en ©en stier naar Brazilië verzonden. R.-K. NEDFRLANDSCHE BOEREN- EN TUINDERSBOND. De heer Mr. Dr. L. M. Deckeits heeft entslag genomen als secretaris van den R.K. Nederl. Roeren- en Tuindersbond, wegens uitbreiding van zijn werkzaamhfd n. Hij blijft even wel aan den Bond verbonden als rechtskundig raadsman, en tevens za hem een plaats in het bestuur wor den gegeven. De functie wordt voorloopig waar genomen door het lid van het be stuur, L. F. J. M. baron van Voorst tot Voorst. De heer Mr. H. van Haastert, thans rechtskundig ambtenaar van den Bond wordt administrateur, belast met de leiding van? liet kantoor van den Bond Laatste Berichten. gestaan een zekere Nagele, die zich valschelijk mor aris had uitgegeven. In Mei van dit jaar was hij werkzaam als huisknecht hij een arts te Inns bruck. Tegenover een hotelbezitter en zijn familie te Marienbad gaf hij zich als arts uit en onder deze valsche voorspiegeling huwde hij de dochter van den hoteleigenaar. Hij kreeg een bruidschat van 11.000 shilling en tach tig duizend Tsjechische kronen. Ne gen dagen na het huwelijk stierf de vrouw en bij onderzoek bleek, dat hij haar vergiftigd had.. De man, die vroe ger reeds meer straffen heeft onder gaan, is tot zes jaar verzwaarde ker kerstraf veroodeeld. DE TOESTAND IN NANKING. LONDEN, 3g Dec. (V.D.) Volgens te legrammen uit Sjanghai zijn de Mi nister van Euitenlandsche Zaken van de regeering te Nanking VVu en de Mi nister van Financiën Sun Fo thans definitief afgetreden. Hun opvolgers zijn nog niet bekend. MARKTBERICHTEN. DE MOORD OP DIRK WIT. De Rechtbank te Assen veroordeel de heden den 32-jarigen landbouwer R. Dodermond uit Schattershuizen, gem. Zuidwolde, die op 11 Februari zijn buurman Dirk Wit, die tijdelijk bij hem inwoonde, van het leven heeft beroofd en daarna zijn geld heeft af genomen en het lijk vervolgens hij zijn woning heeft begraven, tot 15 jaar gevangenisstraf, met bepaling, dat het geld, dat tijdens het onderzoek in zijn woning is gevonden, afgegeven zal worden aan de erfgenamen van Wit. Het O. M. had levenslange gevange nisstraf geëischt. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dieast.) VRIJHAVENS. ROME, 30 Dec. V. D. Met ingang van 1 Januari 1928 zijn de havens van Sa- vonne, Genua, Livorno, Napels, Brin- disi, Bari, Ancona, Venetië, Triëst, Fiume, Palermo, Messina, Catania, en Cagliari tot vrije havens verklaard. Het doel van dit heden in de Staats courant gepubliceerde decreet is aan moediging en ontwikkeling van de export-industrieën, alsmede het be vrijden van noodzakelijke producten en grondstoffen van alle invoerrech ten binnen de grenzen der vrijhavens. LEIDEN, 30 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd 479 runderen, 95 kalveren, 1051 schapen, 15 stieren, 140370; 07 kalf- en melkkoeien, 230380; 106 va re koeien, 170285 231 vette ossen, 265—405 (0,60—0,95 per Kg.); 3 vette kalveren, 1,251,40 per kg.; 92 nuch tere kalveren, 916; 740 vette scha pen, 24—43; 311 weide schapen, 20— 33; 137 magere varkens, 13—36; 35 Londensche, 0,480,52 per Kg.; 00 zou ters, 0.52—0,56 per Kg.; 189 biggen, 5— 11; 1 paard, Overzicht: kalf- en melkkoeien han del stroef; vare koeien matige handel; vette ossen en graskalveren handel stug; schapen handel matig; varkens trage handel. LEIDEN, 30 Dec. Kaasmarkt. Aan gevoerd 65 partijen. Prijs: le soort Goudsche kaas 5558, 2e soort idem 5254; le soort Leidsche kaas 40—50, 2e soort idem 4045. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 41 par tijen, 1460 stuks, 13030 Kg. ZWOLLE, 30 Dec. Eotermarkt. Aan gevoerd 430 Kg., waarvan 10 achtste vaten, 10 zestiende vaten en 200 stukken van een half Kg. Prijs: 2,40— 2,50 per Kg.; per achtste vat van 20 kg. prima 45, afwijkende 44; per zes tiende vat van 10 Kg. 2222,50. Han del kalm. LEEUWARDEN, 30 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 30 enterstieren, 150300; 10 twenterstieren, 300500; 240 vette koeien, 230—390 (0,80—1 per Kg.); 285 melk- en kalfkoeien, 190450; 80 pin ken, 130—190; 15 vette kalveren. 45— 105; 308 graskalveren, 65140; 266 nuchtere kalveren, 1018; 468 vette schapen, 26—40; 60 weide schapen, 1828; 1535 lammeren, 1826; 1408 vette varkens, 50125 i,per Kg. 0,52 0,58, 0,54—0,55); 110 magere varkens, 22—50; 293 vette biggen, 7—13; 20 bok ken en geiten; 11 paarden; totaal 5148 stuks. LEEUWARDEN, 30 Dec. Kaasmarkt Aanvoer 13691 Kg. Prijs: Nagelkaas 2738, Goudsche kaas 4180; Edam mer kaas 4875. LEEUWARDEN, 30 Dec. Boter. Aan- voer 5 derde, 15 zesde, 1 twaalfde. Mijnboter 209—208—197. veilingprijs 200180, commissienoteering 214, bondsnoteering 215. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Decemb. Medege deeld door bet Kou. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778,4 te Kinn. Laagste barometerstand 760,0 te Toulon. Verwachting: matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, helder tot licht bewolkt droog weer, matige tot strenge vorst des nachts," overdag matige tot lichte vorst. Bar°me!erLtnnd. EEN VALSCHE DOKTER. INNSBRUCK, 30 Dec. V. D. Voor de rechtbank te Innsbruck heeft terecht De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wij/er. Stand van gistermiddag 3 uur: 766. LUS'n ^SBATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 1,7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Vrijdag "0 Dec.: 4,22 n;.m. Wisselnol'eeringen. (Amsterdam). Berhin 59.03V» Londen 12.07®/ New-York2 47'/. Parus 9 73% Brunei 34.53V. Ziirich 47.79 I raa 7.32*/, Koroe 13.05 Madrid 41.8jV# Oslo 65.80 Kopenhagen 66.28 Stockholm 66.80 Weenen34.927,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3