SPLINTER DAG-AGENDA. i 17 December 192715 Januari 1928. Museum „De Lakenhal". Tentoonstel ling van Leidsche Topografie, door üe Ver. „Oud-Leiden". Woensdag 23 Dec., 's av. acht uur. Nutsgebouw. Steen schuur: Jaarver- gadèring dei- Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag „Obadja". Noorwijk a. Zee. Woensdag 28 Dec., 's av, acht uur, Geref. Kerk: Uitvoe ring der Chr. Zangver. „Zingt den Heer". Woensdag 28 Dec., 's av. half acht. Stadsgehoorzaal: Generale Repetitie van het Gemengd Koor „Sursum Cor- da". Sassenheim. Donderdag 29 Dec., 's av. half acht. „Concordia": Openb. Verg. der A.-R. Kiesvereen. Spr. de hr. Chr, V. d. Heuvel, lid der Tweede Ka mer, over „Onze handelspolitiek". Donderdag 29 Dec., 's av 8 uur, Stads gehoorzaal, Gem koor „Sursum Coi- da", Weinachts-oratorium. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 27 December tot en met Zondag 1 Jan. (Nieuwjaarsdag) waargenomen, dooi de apotheek van den heer C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. lederen Woensdagavond 8.309.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. RECLAME. MEUBELEN hetgeen in deze richting geschiedt. Als lid van deze vereeniging kan dan ook een ieder zich opgeven, die met het doel instemt. De minimum-contributie bedraagt 2 per jaar. Ook instellingen en Kerken kunnen lid der vereeni ging zijii Zij, die het doel niet onderschrijven de. sympathie voor den practischen arbeid hebben, kunnen door een bij drage van 100 ineens of 5 per jam ais donateur optreden. A!s bestuur van de vereeniging tre den voorloopig op de heeren: Drs. J. van Andel, Den Haag; H. A- melink. Utrecht;.Ds. S. W. Bos, Leeu warden; Mr. L. Bouma, Emmen; T. Cnossen, Rotterdam; Dr. K. Dijk, Den Haag; J. Douwes, Amsterdam; Ds. T. Hagen. Delft; Chr. v. d. Heuvel, Haar lemmermeer; H. Jager, Delft; IJ. G. Kuiper, Hillegersberg; H. Leenstra, Heerenveen; D. v. d. Meulen, Sneek; G. v. d. Putte, Vlissingen; Q. de Rid der, Den Haag; Ds. Sj. Rijper, Nieuw Weerdinge; Prof. Dr. A. A. van Schei- ven, Haarlem; A. War naar Jr., Sas senheim; R. Zuidema. Goes. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren: Mr. L. Bouma, voorzitter; Prof. Dr. A. A. van Schelven, Ds. Sj. Rijper, A. Warnaar Jr., en T. Cnossen, secretaris-penningmeester. Het secretariaat is gevestigd Stati onsplein 9b te Rotterdam, dat gaarne leden en donateurs zal inschrijven en inlichtingen aan emigranten wil ver strekken. De vereeniging hoopt contact te hou den met de voormannen in verschil lende landen, inzonderheid met de Holland Reformed Immigrant, Afil. Society for Canada, waarvan Dr. H. Beets te Grand Rapids directeur en de heer J. J. A. Wijenberg te Winni peg secretaris is. De vereeniging streeft een belijnd doel na, doch is geen kerkelijke vereeniging. BRAND IN DE KAP VA? EEN SPOOR WEGRIJTU#l. Men meldt uit Amsterdam: .Het spoorwegverkeer had gisteren avond veel vertraging,, vooral treinen uit Rotterdam waren zeer verlaat. De Brusselsche trein uit Rotterdam kwam met ongeveer twee uur vertra ging binnen. Van den Jaatsten trein uit Rotter dam werd die vertraging nog ver meerderd doordat in de kap van een der rijtuigen brand ontstond. Bij Vo gelenzang werd het vuur ontdekt. Daar werd gestopt en het begin van brand gebluscht. Bij het vertrek uit Haarlem werden wederom vlamme-.. tjes waargenomen. In Halfweg werd opnieuw stil gehouden en hier is de rest van den brand gebluscht. Daarop is doorgereden naar Amsterdam. TREIN VERTRAGING. Tengevolge van den ijzel en tevens door den zwaren sneeuwval in Noord- Holland, heeft het treinverkeer op Zóndagavond (Eerste Kerstdag) nog al vertraging ondervonden. Op het electrische spoorwegnet Vel- zen-Haarlem waren* eenige voedings draden gebroken; waardoor het ver keer met de electrische treinen ge handicapt werd en elders konden ook de stoomtreinen hier en daar niet ver der door de sneeuw, die op verschil lende plaatsen drie a vier voet hoog lag. Maandag was het spoorwegverkeer in Noord Holland echter weer vrij normaal. VORST EN IJZEL. Het is toch iiog in verschillende deelen van ons land een witte Kerst mis, althans een witte 2de Kerstdag geworden. Op vele plaatsen viel Maan dagmorgen sneeuw en daalde de tem peratuur. Deze laatste was oorzaak, dat in vele rijijiijetoin shrdlu cmfwyp dat vooral in de Noordelijke provin ciën van ons land ijzelvorming plaat.-' r had. Het gevolg van den ijzel was, dat Maandag alle telegrafische en te lefonische verbindingen met het groot ste gedeelte van de provincie Noord- Holland verbroken waren. Uit Am sterdam kon men slechts via één lijn over Groningen verbinding krijgen met Leeuwarden. Alle andere verbin dingen met Friesland en Groningen waren gestoord. Ook met verscheide ne andere plaatsen in het land, voor al ten Noorden van de groote rivie ren kwamen hedenmorgen storingen voor. Van het Kon. Meteorologisch Insti tuut te De Bildt vernamen wij Maan dagmorgen, dat uit het Noord-Noord- Oosten een koude luchtstroom over ons land trok. Hierdoor had allereerst in de Noor delijke provinciën ijzelvorming plaats Hedenmorgen was in het Zuiden van ons land de temperatuur nog ver boven het vriespunt; te Maastricht b.v. nog acht graden. Door den kou den luchtstroom zal tegen den avond ook echter in het Zuiden van ons land de temperatuur dalen. De weers verwachting is voorloopig matige vorst. CENTRAAL COMITé. Het Bureau van het Centraal Co mité van Antirevolutionaire Kiesver- eenigingen, tevens het Bureau van het Verband van Antirevolutionaire Propagandaclubs en der Redactie en Administratie van „Nederland en 0- ranje" is van 1 December 1927 af ge vestigd: Dr. Kuyperstaat 3 te 's Gra- venhage. Telefoon 17396. bij geen ge hoor 10710. Postrekening No. 134589. MGR. A. J. CALLIER ERNSTIG ONGESTELD. Mgr. A. J. Callier, de bisschop van Haarlem, is ernstig ongesteld. Gistermiddag te vier uur is hij van de H. H. Sacramenten der Stervenden voorzien. LUCHTVAART. MEVROUW GRAYSON VERMIST. Vroegere tochten. Er schijnt ernstig gevaar te bestaan, dat mevrouw Grayson, de koene Amerikaan- sche vliegster, die met de Kerstdagen den Atlantischen Oceaan over had willen vlie gen, verongelukt is, dat de Oceaan op nieuw een luchtvrouw onder zijn slacht offers telt. Men zal zich nog de ontroering herinne ren toen bleek, dat de miss Doran met haar naamgeefster, het aardige jonge on derwijzeresje aan boord, op den wed vlucht van San Francisco naar Honoloe- loe verloren was geraakt. Dat was in Au gustus. De volgende maand ging het toestel van kapitein Minchin verloren, waarmede prinses Loewenstein Wertheim als eerste vrouwelijke passagier den overtocht over den Atlantischen Oceaan maakte. Men vroeg zich toen af, of het niet al te roe keloos was van deze vrouwen om als pas sagier tochten te ondernemen, die niet al leen groot gevaar voor mislukken oplever den, maar tevens zooveel van het uithou dingsvermogen vergden, dat zij zelfs voor menig man te zwaar zouden zijn. Dat heeft de vrouwen niet afgeschrikt. Mevrouw Ruth Elder h' eft den tocht on dernomen en er het leven afgebracht, al wist zij ook haar doel. Parijs, slechts per boot en spoor te bereiken. Duitsche vrou wen hebben gereed gestaan om den tocht van'West. naar Oost mee te maken. Fran- sche en Engelsche vrouwen wilden met Lévine terugvliegen en mevrouw Graysón die al geruimen tijd gereed stond voor een vlucht over den Oceaan, bleef aan haar plan vasthouden. Vrijdag vertrok zij op haar eerste étappe van New York naar Harbour Grace, vanwaar zij de groote reis over den Oceaan had willen begin nen. De vermissing. Op dit eerste traject New York-Harbour Grace schijnt de vliegster omgekomen te zijn. Men maakt zich althans over haar lot ongerust, daar de Oceaan woelig en de wind krachtig was en men geen be richten meer van haar vernomen had. Natuurlijk is nog niet alle hoop ver lóren. Het kan zijn," dat mevrouw Grayson verdwaald is, dat zij als Ruth Elder gedaald is in de buurt van een schip, dat haar gered heeft. Gezien de weersomstandigheden en de nabijheid van de kust, (snelle radiografi sche gemeenschap) wordt echter de kans, dat ook deze vrouw een slachtoffer van den Oceaan geworden is, aanzienlijk groo- ter met elk uur, dat nader bericht uit blijft. Mevrouw Graysons metgezellen. Mevrouw Frances Wilson Grayson, die rpet de Kerstdagen den overtocht had wil len beproeven, in de hoop, dat dan de reeks van tegenslagen, die zij bij de voor bereiding van. haar tocht had ondervon den, breken zou, was vergezeld van luite nant Oskar Omdal als bestuurder en ka pitein Bryce Goldsborough als navigator. Bovendien zou Fred Koehler een deskun dige op het gebied van Wrightmotqren, den tocht tot Harbour Grace* meemaken. Mevrouw Graysons toestel, The Dawn ge- heeten, is namelijk een groote Sikorski, voorzien van Wrightmotoren. De vleugels waren ingesmeerd met glycerine om de afzetting van ijs te voorkomen. Haai vrcegerpogingen. Mevrouw Grayson heeft in October al driemaal getracht den tocht te onderne men. Bij haar eerste poging begon The Dawn een paar minuten na het vertrek hoogte te verliezen en moest men 900 L. benzine overboord werpen. Bij de tweede poging bracht .men het tot een afstand van 2U K.M., maar ook toen was de last te zwaar en bij de derde poging moest men, na 800 K.M. afgelegd te hebben, te- rugkeeren, omdat de motor niet goed werkte. Ondanks al deze mislukkingen, bleef de vrouw volharden. Thans -bij haar vierde poging moet er weer iets mis zijn gegaan. Wij willen hopen, dat zij er ook ditmaal het leven zal hebben afgebracht. BUITENLAND. DE BRITSCHE VAKBEWEGING. Cijfers over haar toestand. Volgens de thans gepubliceerde cijfers zijn er 577 vakvereenigingen in Groot- Brittannië, met een totaal ledental van 4.190.147. Sinds de vakvereenigingsbeweging in 1920 haar grootsten bloei bereikte met een ledental van 6.981.750, is het cijfer geleidelijk achteruit gegaan. Begin 1926 was het totaal aan fondsen van de vakvereenigingen 12.70.000 pond sterling, tegen 8.650.000 pond aan het ein de van hetzelfde jaar. De fondsen der mijnwerkers verminderden van 1.400.000 pond tot 225.000 pond. OVERSTROOMINGEN IN ENGELAND. De Theems wast. Naar uit Londen gemeld wordt, is de Theems zeven voet boven het normale peil gestegen. De rivier heeft reeds in haar buitenloop al het lager gelegen land over stroomd. Ook andere rivieren als de Trent, de Neve, de Stour en de Avon zijn buiten haar oevers getreden. BOMONTPLOFFING IN BUENOS AIRES. Dooden en gewonden. In de plaatselijke filialen van de Natio nal City Bank en de First National Bank of Boston te Buenos Aires, zijn Zaterdag bommen ontploft, die daar, naar men meent, door communisten waren ge plaatst. De ontploffingen hadden plaats even voor twaalven, toen er zich veel menschen in de bankgebouwen bevonden. In de Na tional Bank City vielen gewonden, waar onder verscheidene bankbeambten. De bom die in de Bank of Boston ontplofte,, maak te geen slachtoffers. Een later bericht rheldt: Tengevolge van de bomontploffingen werden twee personen gedood en twintig gewond. Onder de gewonden bevinden zich de'directeur van de National City en vijf bedienden. KERSTTOESPRAAK VAN DEN PAUS. De Paus en de politiek. In zijn antwoord op de Kerstwenschen van de kardinalen beeft de Paus ongetwij feld gezinspeeld op de Action Fran<;aise, waar hij zegt, d,at het hem leod doet; dal er in Frankrijk tal van verdoolden zijn, die zekere dingen blijven eerbiedigen, welke hi' maar een verdraaiing van zijn gedachten zou noemen, om niet van las ter te spreken, en die meenen, dat hij hen aan zijn voeten zou wensehen. Nimmer echter bedt de politiek een plaats in de gedachte of in het werk van den Paus ingenomen. De Paus beklaagt er zich over, dat deze misvattingen in ze kere mate ook op Italië zijn overgesla gen, maar hoopt, dat het gezonde ver- stana der Italianen ze juist zal weten te waardeeren. De Paus brandmerkte voorts ie gebeur tenissen in Mexico, Rusland en China, waaromtrent in he geheim besprekingen plaats hebben gevonden. De Faus ver heugt zich over de ontwikkeling van het godsdienstonderwijs in Italië, doch rnaakt zich bezorgd over zekere bedreigingen, waaraan sprekers over het werk van de katholieke vereenigingen bloot staan. Ten slotte schenkt de Paus ailen zijn Apüstolischen zegen. EEN JUBILEUM VAN MARX. Op Eersten Kerstdag 1000 dagen Rijkskans^ier. Op den Eersten Kerstdag vierde. C i Duit sche rijkskanselier, Dr. Marx een jubileum dat zeker de moeite van het vermelden waard is. Hij was toen namelijk in vier verschil lende kabinetten t.p den kop af 1000 da gen rijkskanselier geweest en wel eerst 413 dagen van 30 November 1923 tot 15 Januari 1925 en sedert 17 Maart 1926 on afgebroken tot heden toe. Dr. Marx houdt daarmee een record in de republiek. Geen van de andere rijkskanseliers, die na den oorlog aan het hoofd van het rijk hebben gestaan, heeft het zoo lang uit gehouden. Dr. Wirth was 559 dagen-rijks kanselier, Dr. Luther 471, Dr. Fehrenbach, die intusschen overleden is, 324 dagen, "de sociaal-democraat Bauer 280 dagen, Dr. Cuno 265 dagen, Seheidemann 13ü-dagen en Dr. Strésemann 111 dagen. Herman Muller was slechts 86 dagen rijkskanse lier.. Ebert, die van het uitbreken van de re volutie af tot zijn verkiezing tot rijks president aan het hoofd van de regeering stond, maar geen eigenlijke rijkskanselier was, bekleedde dit ambt 97 dagen. ABD EL KRIM IN BALLINGSCHAP. Hij tuiniert. In de „Daily Mail" vertelt J. Roger Ma- thieu, die den Rifhoofdman Abd el Krim naar zijn verbanningsoord, Saint Denis op het eiland Réunion in den Indischen Oce aan is gevolgd, h,et een en ander over den balling, die met echt Oostersch geduld, zijn lot draagt. De „sultan van het Rif" heeft slechts twee vrouwen van zijn talrijken harem meegenomen, zijn beide favorites Fatima en Aija. Zijn andere metgezellen ip de ballingschap zijn zijn broeder Si Moham med, zijn oom Abd es Lem, zijn moeder en zijn beide zusters en de gezinnen van zijn broer en zijn oom. Gedurende de lange reis van Casablanca naar Réunion werd hem een zoon geboren, zoodat hij er nu drie heeft. Zoodra het schip te Marseille aankwam, legde zijn broer de Moorsche kleeder dracht af, doch Abd el Krim trok eerst op Réunion Europeesche kleeren aan. Hij woont- in een speciaal voor hem gehuurd landhuis, dat het „Chateau de Maurange" genoemd is, doch slechts bestaat uit een beneden- en een eerste verdieping met 'n moestuin, een boomgaard en 'een weide er bij. Zijn eerste zorg was zijn hui9 zoo behagelijk mogelijk in te richten en zijn vrouwen en zijn familie op haar ge mak te stellen. Toen hij Marokko verliet, kende hij maar heel weinig Fransch, maar hij heeft er zich thans met de borst op toegelegd, zoodat hij het al even vloeiend spreekt als zijn broer, die er voor bekend staat, een goed kenner van het Fransch-te zijn. De oudste twee kinderen van Abd el Krim gaan school. Thuis spreken de Krimmetjes het inlandsche dialect, maar met hun schoolmakkertjes Fransch. Al draagt de balling Europeesche klee ren, toch volgt hij nog trouw de gewoon ten van zijn land, waarin hij geheel vrij wordt gelaten. Hij heeft kennis gemaakt met een groot aantal eilandbewoners en vaak brengt hij uren aaneen rnet zijn ken nissen door; een der intiemste is de lui tenant der gendarmerie. De voormalige Rifhoofdman brengt een groot deel van zijn tijd met tuinieren door, waarin hij het al aardig ver heeft gebracht. Zijn bei de vrouwen zijn moeder en zijn twee zus ters, wandelen veel, maar altijd in hun Moorsche kleederdracht. liet onderwerp van de gesprekken van Abd el Krim is steeds hezelfde: „Wanneer zal ik naar Marokko terug mogen/" Hij tracht het verleden uit te wissehen en' zijn trouw aan Frankrijk te bewijzen, waarbij hij uiteenzet wat hij doen kan voor den vrede en den voorspoed van het land. Door bemiddeling van den gouver neur van Réunion heeft hij een groot aan tal brieven geschreven aan den resident- generaal van Marokko, Steeg, en aan ge neraal Mougiii, brieven, waarin hij zijn trouw aan Frankrijk betuigt en van zijn wensch doet blijken oin terug te keeren naar Marokko. EEN ZEILTOCHT OM DE WERELD. Twee jaar onderweg geweest. Na een zeiltocht om de wereld, die bij na twee jaar geduurd heeft, is gistermid dag Kap. Kirchels met zijn schip, de zeil- kotter „Hamburg'' op de Elbe aangeko men. Kap. Kirchels vertrok in Januari 1926 voor een zeiltocht om de wereld. Uit Hahi- burg over Spanje, Middellandsche Zee, via Britsch-lndië ging hij naar Sumatra, Bor neo, de Philippijnen, China en Japan. Van daar zeilde hij in 53 dagen naar Honoloe- loe. Van Honoloeloe ging .hij via Mexico en Panama-kanaal naar de Oostkust van Amerika en bezocht als laatste overzee- sche haven New York en kwam na een moeilijke reis van 18 dagen in het Ka naal aan. Als gevolg van de weersom standigheden werd hij hier eenige dagen opgehouden, alvorens hij naar Hamburg kun terugkeeren. In totaal heeft Kap. Kirchels met zijn schip 34.UU0 zeemijlen afgelegd. Hij werd gistermorgen te Hamburg op enthousiaste, wijze door de menigte begroet. Er had een officieele ontvangst plaats. EEN GROOTE ONTPLOFFING VAN DE STANDARD OIL CY. Het Noord Chinees^Iie' hoöfddepot "van de Standard Oil Cy. tc Tientsin is gisteren met alle tanks in de lucht gevlogen. De ontploffing is veroorzaakt door een brand in een nabijgelegen munitiedepot. In de aangrenzende Belgische Concessie zijn talrijke huizen ve-woest. Tientsin was gehuld in dichie zwarte rookwolken, in de stad lieersci.t een pa niek, daar men vreesde, dat de enorme brand bij de Standard Oil Cy. zich zon uitbreiden. Het aantal slachtoffers is nog onbekend De materieele schade z 1 evenwel meer dan 5U miilioen ol!.. bedragen. De Stan dard Oil Cy. zal aarschijrlijk door dezen brand genoodzaakt zijn, haar werkzaam heden in Noord-China voorloopig stop te zetten. CYCLOON BOVEN NOORD-SPANJE. Vele slachtoffers. Het Parijsche „Journal" verneemt uit Madrid: Een cycloon heeft enorme schade aan gericht in de provincie Burgos. Gchoor- sieenen en daken werden weggeslingerd, boomen ontworteld, in de laaggelegen wij ken van Burgos liepen tal va.t huizen on- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omrcêp. Katholieke Ka die-Omroep. 5.30 Diner-muziek. 7.30 Kerklatijn. 8.00 berde .stede na vond 13 Nijmeg: 11. Hierna persberichten van Vaz bia: HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned Radio-Omroep. 4-4°5-55 Kinderuurtje, ö.oo Muziek. 7.15 Engelsche les. 7.45 Po' ieberichten. 'Ned.1 Omroep-Vereeniging, "8.10 t'.ohcért. Algem. Ned. Radio-Omroep, 9.00 Kamermuziek en Lite.air_- voor drachten. 10.00 Rers- en nicuwsberich'en. 10.10 Voortzet, ing concert. Ned Omroep-Vereeniging. 10.30 Gramofconplaten. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 8.20 Muziek. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Muziek en zang. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Het Daventry Kwartet. 7-35 He grondslagen dier Muziek. 7.45 Zang. 8.05 Muziek. •v.20 Weerbericht, nieuwsberichten. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Radio-Paris-Concert. 8.50 Radio-Concert. der; zij moesten worden ontruimd. In ds provincie overstroomden vele rivieren en beken. Te Valladolid staa'. de spoorweg blank. Vele personen werden ge\ ond en verschei dene zijn. verdronken. De materieele scha de is aanzienlijk. KORTE BERICHTEN. Volgens mededeeling van den Argen- tijnschen minister van buitenlandsche za ken kan een beslissing omtrent bet weer toetreden van Argentinië tot den Volken bond eerst genomen worden, nadat nieu we verkiezingen hebben plaats gehad. Naar verluidt, zullen Briand en Mus solini vóór de volgende vergadering van den volkenbond een samenkomst hebben. De Amerikaansche Senator Borah stélt voor om de besprekingen met Frank rijk inzake hét verdrag tot het buiten de wet stellen van den oorlog tot andere- mo gendheden uit te breiden. Het tramverkeer is in Sjanghai weer hersteld. De immigratie in Canada heeft gedu rende de laatste .acht maanden 124.362 personen bedragen, d.i. 15.742 meer dan dë overeenkomstige periode van het vo rig jaar. Het Belgische indexcijfer dat 8U9 be droeg in November, Su4 in October, 794 in September, 787 in Augustus, is nogmaals met 3 punten gestegen en heeft thans het maximum 812 bereikt. UIT DE OMGEVING. NIEUWKOOP. De landbouwer S. te Zevenhoven had het ongeluk dat er een wiel van zijn wagen liep. Het paard sloeg op hol. S. wist nog van den wagen te springen. Het paard kreeg een bloe dende wond. Over het water wordt, vooral door de -polderbewoners, zoo nu en dan eens geklaagd. Het is zeer slechï te noemen. Met verlangen wordt uitge zien naar waterleiding. Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen verschillende jonge, lieden wegens straatschenderij. NIEUWVEEN. Het kantongerecht veroordeelde C. R. de G. alhier tot f 1subs. 1 'dag, wegens overtreding derijL^e* voor nen, welke in 1909 gebo ren - zijn,- - bestaat gelegenheid zich op te geven voor den Dienstplicht ter Gem. Secretarie op 12 Jan. a.s., des v.m. t|e u uur. De alhier opgerichte vereeni ging „Het Groene Kruis", is alsafd. erkend, zoodat zij dus in het groote Prov. Verband is opgenomen. Alhier is bij den tuinder J. v. Rijn een kalf geboren met 2 koppen. Alhier is een vereen, van- Vrijz. Herv. opgericht. Dezer dagen herdacht P. Kes- ting Wzn., dat hij voor 121/2 jaar bjj den geneesheer Dr. B. Nout in dienst kwam. Hij ontving van zijn- heer een keurig armbandhorloge. Onder leiding van den heer Verleun, reserve-luitenant te Alphen a. d. Rijn, had een schietwedstrijd plaats om speculaas. Een 25-tal dol gelukkigste schutters gingen huiswaarts met een zak van dat lekkers. OEGSTGEEST. Heden is afgekondigd de wiizi ging van art. 34 der Bouw- en Wo- ningverordening der gemeente, waarbij de rooilijnen zijn aangewezen. Deze zijn, gemeten uit het mididen van de kruin van, de straat, bepaald als volgt voor de Noordoostzijde van den Hooge Morschweg op 7_ M.; Lage Moiaohweg aan weerszijden op 10 ,\l oeidschen StraatW|e£ en fieversstr. aan Het roemloos einde van een Fransch oorlogsvliegtuig. dat voor reclamedoel einden door de straten van Den Haag rijdt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2