UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN'. Het Kerstfeest der Zondagschool zal D.V. plaats hebben 2cn Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk op den ge wonen tijd. Ds. Klomp heeft de leiding. De postdienst voor de a.s. feest dagen is op den ien dag als op Zondag. Den 2en dag voor post ge opend van 89 uur. Telegraaf- en Telefoondienst gesloten. TEH AAR. Het Kerstfeest d?rZondagsschoo" heeft D.V. 2en Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk des avonds plaats. Het Postkantoor is met de feest dagen geopend ien dag als op Zon dag voor correspondentie afhalen. 2en dag geopend van 89 uur voor Post des v.m.; Telegraaf en Telefoon geen dienst. Woensdag 28 Dec. 2 uur n.ra. in de O.L.S. Kostelooze inenting. BOSKOOP. Bij het 1,1. vanwege de vereeni- ging van Leeraren in Boekhouden af genomen practijkexamens, slaagde o.m. ae heer WJ. Stofmeel. Door den heer Jac. Bakhuizen werden dezer dagen onder het ijs 2 vischotters bemachtigd. Het waren 2 pracht-exeniDlaren, waarvoor hij dade lijk 70 gulaen kon krijgen. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zjjn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen 1 portemonnaie met inh., 1 kinder schoen en verschillende dames- en kind er handschoenen. In de gehouden Raadsvergade ring op 20 dezer, is met algem. st. besloten, om den naam van Achter kade" te veranderen in „Burgemees ter Colijnstraat". HILLEGOM. Het nieuwe orgel in de nieuwe GereL kerk. In bovengenoemde kerk is door de be kende Standaard-kerkorgelfabriek een or gel geplaatst, het gebouw „waardig". Het instrument bevat, 16 sprekende stemmen, (dus niet één transmissie), ver deeld over twee manualen met vrij pe daal. De pijpen van 't eerste manuaal zijn ge plaatst tuschen de zware torenkolommen, terwijl die van het tweede manuaal opge steld zijn op een daarachter hooger lig gend gedeelte. Behalve 't genoemde aantal stemmen, bevat bet orgel een 6-tal koppelingen; bo vendien zijn aangebracht 4 knopjes voor vaste combinatie, één voor tongwerken en één voor automaitsch piaro-pedaal met oplossers. Boven het pedaal bevinden zich twee treden, één voor de zwelkast, waarin alle pijpen van 't tweede manuaal geplaatst zijn, en één voor het z.g. generaal-cres- cendo, waarmede men 't geluid van zacht tot krachtig kan doen aanzwellen en om gekeerd. De speeltafel is geplaatst vóór het orgel. In 't front treft men zoowel houten als metalen pijpen aan, welke bijna allen „sprekend" zijn. Moge het schoone instrument vele jaren medewerken tot verheffing van den eere- dienst Tot organist der nieuwe Geref. Kerk alhier is met ingang van 25 Dec. a.s. be noemd, de heer Cor de Koning. LANGERAAR. Het Postkantoor is orengesteïd den ien Kerstdag als op Zondag, voor afhalen correspondentie; 2an Kerst dag geopend van v.m. 89 'uur, al leen voer Post, Telegraaf en Telefoon gesloten. LEIMUIDEN. In de Woensdagavond gehouden vergadering in de Ned. Herv. Kerk werden de heeren H. Roodenburg en P. GrcenveM, resp. herkozen tot ou derling en diaken van de Ned. Herv. Gem. Beide heeren namen hun benoe ming aan. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer C. Treur werd tot diaken gekozen de heer J. de Rijk Lzn. Genoemde heer nam zijn benoeming .in beraad. Donderdagmorgen waren de we gen zoo spiegelglad, dat de autobus onderneming ,Maarse en Kroon" haar dienst op Leiden v.v. eenige uren moest staken. Woensdagavond hield de IJsclub Werkverschaffing, in het café van den heer Snee boer haai' jaarvergadering. Te half acht opende de voorzitter, de heer P. Th. van Geest de verga dering, door de aanwezigen een har telijk welkom toe te roepen. Vervol gens gaf hij het woord aan den secre taris, den heer J. Heenk, voor het lezen der notulen van de vorige ver gadering. Deze werden door de ver gadering onveranderd vastgesteld. Daarna deed de heer C. J. yanBer- kel als penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopen Idienstjaar. Hieruit bleek, dat de in komsten in totaal f324,hadden be dragen, terwijl de uitgaven f37,95 hadden beloopen, zoodat een batig slot aanwezig was van f286,05. De heeren K. Vreeken en de Ren werden door het bestuur aangewezen tot het nazien der rekening. Na accoord bevinding, werd de pen ningmeester over het afgeloopen dienst jaar gedechargeerd. Ter voorziening van een vacature, in het bestuur ontstaan, door vertrek van den heer P. Bartels, werden door het bestuur aanbevolen de heeren C. N. Vermeulen en C. van Vel zen. Uit de gehouden stemming blijkt, dat de heer C. van Velzen gekozen is. Deze verklaart zijn benoeming te aan vaarden. In verband met de vele werkzaam heden wordt besloten, het bestuur met een commissaris uit te breiden. Aanbevolen worden de heeron M. J. Kempenaar en St. Kop. De heer Kop die gekozen wordt, neemt zijn be noeming aan. Daarna volgt de gratis verloting, waarna de voorzitter d? vergadering met een woord van dank voor de trouwe opkomst, sloot. LISSE. Gisteravond vergaderde het Winkel- beurscomité „Lisse Vooruit" met de deel nemers voor de a.s. Winkelbeurs. De voorz. opent de vergadering met een woord van welkom en de mededeeling, dat reeds thans ruim 400 M2 zijn ver huurd; men verwacht ruimte te kort en heeft daarom maar de geheele nieuwe loods van H. B. C gehuurd. Voeling is gezocht met de tentoonstellingscomm. van de afd. Lisse voor Bloembollencultuur, om samenwerking te verkrijgen. De beurs en tentoonstelling zullen tegelijkertijd ge houden worden, hoewel ieder afzonderlijk zal worden beheerd. Een regeling zal ge troffen worden, waardoor de tentoonstel- lingbezóekers zonder bijbetaling ook de beurs kunnen, bezoeken. De zaalcomm. en de technisch comm. zijn als verleden sa mengesteld. B. en W. van Lisse zullen weer het eere-comité vormen; van het gas- en electriciteitsbedrijf zal medewer king worden verzocht. Dezelfde standhuur zal worden gevraagd als verleden jaar (ƒ2.50 per M2); een overschot zal worden verdeeld: 50 pet. aan de deelnemers en de andere 50 pet. zal worden uitgekeerd aan de deelnemende organisaties. De beide loodsen zullen onderling wor den verbonden door een overdekte gang. Van de Nieuwe Eerste Nederlandsche is een aanbieding binnengekomen, om de aan te voeren goederen tegen brand- en inbraakschade te verzekeren, tegen dezelf de premie als verleden jaar; wordt voor- loopig voor kennisgeving aangenomen. De heer Geerdes betreurt het, dat de winkelbeurs nu in twee gebouwen zal worden ondergebracht en vruagt naar de mogelijkheid om de bloemententoonstel ling in de ééne en de beurs in de andere zaal onder te brengen. Dit zal wel niet gaan, maar voor de beurs zal bet beste gezocht worden. De heer v. d. Eerde vraagt, of de recla mekosten alleen door het com. zullen ge dragen worden. Deze vraag wordt bevesti gend beantwoord, omdat de bloementen toonstelling geen bijzondere reclame ver- eischt. Op een desbetreffende vraag van den beer Schouten wordt geantwoord, dat uit sluitend bloemen zullen worden tentoon gesteld in de bloemenshow. De besprekingen gaan nog geruimen tijd door, dóch zijn minder geschikt voor publiciteit, aangezien ze vele intieme aan gelegenheden betreffen. Bij het einde der vergadering blijken er ongeveer 600 M2 verhuurd te zijn. Uiter lijk 7 Jan. worden de opgaven van deel name ingewacht. Uit een en ander blijkt, dat de voorbe reiding in goed handen is en dat wel kan verwacht worden, dat ook deze Beurs weer zal slagen. NIEUWKOOP. Het hulppostkant wi is met 'de Kerstdagen opengesteld, den iendag als gewoon vop Zondag; den 2en dag van v.m. 89 uur voor Post, Telegraaf en Telefoon als op Zondag. Het Kerstfeest der Zondagsschool wordt D.V. 2en Kerstdag des avonds op den gewonen tijd genouden. Ds. Keller, Ned. Herv. Pred., heeft de leiding. Het feest heeft plaats in die Ned. Herv. Kerk. NIEUWVEEN. Het Postkantoor is met de feest dagen geopend: ien Kerstdag als op Zondag; 2en Kerstdag des v.m. van 89 uur, voor Post, Telegraaf en Telefoon gesloten. Het Kerstfeest derZondagssch»o' der Herv.^ Evangolisat'e, en van de Johannesstichting, heeft plaats D. V. 2 en Kerstdag, des avonds te 5 uur. De heer A. P. de Jong heeft de leiding in het Evangel.gebouw, en in de Johannesstichting de Directeur. In de R. K. School zal op 28, 29 en 30 uec. a.s. een tentoonstelling gehouden worden van fraaie hand werken. Het Prov. Kerkbestuur van N.-H. heeft aan Ds. C. J. A. Bosch, Nedi Herv. Pred'. te Lirnmen, op zijn ver zoek eervol emeritaat verleend. Ds. Bosch stond vroeger alhier. NOORDEN. Het Postkantoor is met de feest dagen geopend den ien dag als op Zondag; den 2en dag voor Post van 89 v.m. Telegraaf en Telefoon ge sloten. OEGSTQEEST. Rectificatie. Het slot van het Raaidsverslag in ons blad van giste ren, was niet geheel' in orde. Be sloten werd niet tot den bouw van een 2de, doch van een nieuwe O.L. School, in de plaats der tegenwoordi- die te klein is en niet verbouwd worden. RIJNZATERWOUDE. Ged. Staten diezer provincie heb ben wederom voor den tijd van drie jaren, loopendevan 21 April 1928 tot 21 April1 1931, het veerreoht voor het veer Krjnzaterwoude op Alkemade goed gekeurd Donderdagmiddag werd door het gemeentebestuur een Bezoek gebracht aan het raadslid, den heer M. van der Zwan, om hem en zijn echtgenoot© eluk te wenschen m?t hun 40-jaric uwelrjksfeest. Als blijk van sympa thie werd door de:i Raad een prach tig inkstel aangeboden. RIJNSBURG. Het wordt nog steeds slechter voor de tuljentrekkers. Er worden groote verliezen geleden. En dat in de Kerstweek, waarop in den rege' de hoop gevestigd is. Voor extra Scharlet Due kon Woensdag niet hoo ger dan 1,90 tot 2j 1 o genoteerd wor den. Ook Witte Due Maxi mus gaat in die prjjs. En het bewaren buiten de verwarmde kassen gpat met zulke vorst zoo moeilijk dat vele tulpen van vo rige dagen werden aangeboden niet geheel vrij van vorst. Voor deze wa ren de prijzen nog aanzienlijk lager. SASSENHEIM Namens de N.V. Gebr. Nieuwenhuis te Lisse werd gisteren in café Brinkman te Haarlem, door het Architectenbureau Lohman Ponsen te Sassenheim en Lei den, aanbesteed het bouwen van een bloembollenhuis, met bijbehoorende wer ken aan den Meerweg te Breezand (gem. Anna Paulowna N.H.) Er waren 18 gegadigden, die als volgt hadden ingeschreven: P. Wildeboer, Schoorl 35700; Doedens Schilder, 't Zand ƒ35253; P. Bot. Heer- hugowaard f33980; F. den Das Schuit, Bergen N.H. 33500; M. Koppe, Nieuw - Vennep 33450; J. van Os, den Helder, ƒ33000.. Gebr. Ran, Den Helder, ƒ32600; H. Balder, Alkmaar ƒ32450; P. den Das Jbzn. ƒ31400; H. de Vos, Nieuw-Vennep, ƒ30921; J. van der Wal Kloppenburg, Bergen N.H. ƒ30868; S. Jonker, Anna Pau lowna ƒ29900; P. Tuin, 't Zand ƒ28390: J. van Harskamp, Öterleek 27900; M. Hoogervorst, Alkmaar ƒ27673; J. Schuit, Egmond a. d. Hoef ƒ27500; J. Kes, IJmui- den ƒ26500. De gunning werd aangehou den. 1 Biljet van onwaarde. VOORSCHOTEN. Gisterenavond te ongeveer half zes, ging plotseling het electrlsch licht in het geheele dorp uit. De storing duurde Dij 11a 1V2 uur; de oorzaak lag niet aan het Voorschotensche net. Tot onderwijzer aan die Chr. School alhier, vac. A. de Vos, is benoemd die heer J. Blaak te Gro ningen. Gisterenavond waren een hon derdtal volwassenen en kinderen op gekomen in de O. L. School Rijndijk, ahvaar de Evangelisatie-Commiss e dii Geref. Kerk een Kerstavond organi seerde. Dr. Wielenga vertelde hier de Kerst geschiedenis, terwijl de heer A. de Vos de aanwezigen wist te boeien met het verhaal Over Jessica's eerste gebed, en de heer J. v. Sontbrink lichtbeelden vertoonde. Aan de kin deren werd ook hier een wandtekst of boek en een versnapering uitge reikt. ZEVENHOVEN. Het Poststation alhier is met de a.s. Kerstdagen geopend als volgt: ien dag van 11.45 tot 12 uur voor af halen correspondentie. Den tweeden dag van v.m. 8 tot 9 uur voor de postzaken. Beide dagen voor de Te legraaf- en Telefoondienst gesloten. Verder beide dagen geen postverzen ding, wel wondt ontvangen. Den een dag v.m. 10 uur slechts 1 bestelling Het Kerstfeest der Zondagsschoo" wondt gehouden op 2en Kerstdag D.V. in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Wolfens- berger heeft de leiding. Te Mijdrecht is opgericht een Kring van Gerei'. Meisjesvereanigin- gen, w.o. ook de afd. aan den Krom me Mijdrecht is aangesloten. Den heer B. S. Wielinga is op zijn verzcek eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim. Voor de lichting 1928 zijn toege wezen 4e Reg. Inf. te Leiden, J. A. v. d. Bosch en H. Th. v. d. Hoort. UIT ONZE INDIEN. DE INDISCHE VOLKSRAAD. In den Volksraad is zonder stemming aangenomen een motie van den heer Meyer Ranneft, waarbij de commissie van overleg uitgenoodigd wordt voorbereiden de maatregelen te treffen tot inperking van den zittingsduur. Een motie-Middendorp tot het ontwer pen van een nieuw plan voor de indeeling van Sumatra en tot instelling van resi dentieraden, waartoe in de voorjaarszit ting het voorstel moet worden gedaan, werd aangenomen met 26 tegen 23 stem men. De Regeeringsgemachtigde voor de be- stuurshervorming de heer Stibbe, zegt, dat de Regeering nu het ontwerp intrekt, waarna hij persoonlijk afscheid neemt van den Volksraad (applaus). De voorzitter, mr. Neytzell de Wilde, wijst er in zijn sluitingsrede op, dat thans herhaaldelijk de staatsrechtelijke positie van den Volksraad op onbevredigende wijze in bet geding is gebracht. Telkens werd de nadruk gelegd op de grenzen en bevoegdheden van den Raad en op de mo gelijkheid, dat Nederland het laatste woord had, terwijl de Regeering er van te voren op gewezen had, dat bij de uit breiding van bevoegdheden een ingrijpen van Nederland in gevallen van conflict een ultimum remedium was, neergelegd in de wet, doch de regelen van bet leven de staatsrecht mogen een andere ontwik keling bevorderen. Wanneer samenwer king bestaat, kan de oriëntatie veeleer gericht blijven op verwezenlijking van de grondbeginselen van 1922, dan op een re geling van conflicten. Spreker huldigt den Volksraad voor de manier, waarop de epineuze wijziging van de Staatsregeling behandeld is. (Luid applaus). NATIONALISTISCHE VEREENIGIN- GEN. Een manifest, gericht tot de nationa listen in Indi meldt de oprichting van een federatie van nationalistische vereenigingen. De statut n zijn reeds rondgezonden. MR. DUYFJES LID VAN DEN RAAD VAN INDIë. De procureur-ge eraal van het Hoog gerechtshof, Mr. H. G. P. Duijfje3, is benoemd tot lid van den Raad van Ned.-Inidië. GEMENGD NIEUWS. HET IJS. H-.t verkeer bij Grave. Men meldt uit Grave: De overtocht te Grave over de rivier de Maas is geheel hersteld; dit geldt ook voor auto's en andere voertuigen. De ri vier is nog voor één kwart met ijsschot- sen bedekt. Terschelling en Vlieland geïsoleerd. De stoombootdienst tusschen Terschel ling en het vasteland is gestaakt. De zee is bedekt met drijfijs en er hangt een zwa re mist. Giste: n is opnieuw getracht de verbinding te herstellen. Door ijs en mist is Vlieland sinds Dins dag zonder postverbinding. De ijsgang in den Rijn. Men meldt uit Arnhem: Zooals wij reeds mededeelden, moest de schipbrug te Arnhem tengevolge van den ijsgang in den Rijn worden wegge nomen. Thans wordt gemeld, dat bedoelde brug dit keer niet, zooals gewoonlijk, in de oude haven kan worden opgeborgen, aan gezien de stand van het water voor den ingang te leeg is en de haven momenteel geheel dichtgevroren is. Men wil nu trach ten ze naar de haven nabij Malburgen te sleepen waarvoor echter gisterenmorgen eerst per stoomboot 1» t ijs in die haven moest worden stukgevaren. De daarvoor gebruikte stoomboot raakte defect, zoo dat men voorloopig, bij gebrek aan een andere boot, het werk moest stoppen. In middels liggen de brugstukken la^gs de kade, waar zij bij den ijsgang ernstig ge vaar loopen te worden stukgeslagën. In dien de wind althans van koers verandert waardooi de groote. stukken ijs meer naar den kant van de st:.d komen drij ven, zou het niet onmogelijk zijn, dat de stukken worden vernield, zoodat men te Arnhem toch nog geheel van de schip brug af zou zijn en men wD spoediger met het bouwen van een vaste brug zou beginnen. De Rijn is momenteel voor drie vierde gedeelte met ijs bedekt. Overtocht IJsel voorloopig gestremd. De overtocht over den IJsel nabij het Katerveer is tengevolge van het kruien van het ijs voorloopig ges emd. Ameland nog steeds geïsoleerd. Men meldt uit Hollum d.d. 22 Dec.: Ameland is nog steeds geisoleerd. De postboot kon ook heden niet varen door het ijs, dat zich met den Zuidelijken wind op de kust zette. In drie dagen kregen de bewoners één post. Er kunnen geen passagiers van en naar het vasteland. Door de mist was de ijsgang op het Wad moeilijk te consta- teeren. Het Amelander gat was zoo ver men kon zien vrij van ijs. Langs dezen weg zouden dus ook heden post en passagiers vervoerd kunnen worden. Alleen was biervoor noodig een veilige ligplaats voor een stoomboot op de Zuid-Westelijke kust van het eiland. Het Noordzeekanaal. Teneinde stagnatie in bet stoompont- veer te Velsen te voorkomen is bet ha- venpolitievaartuig Ingenieur Dirks uit IJmuiden bezig om de opeengehoopte stukken ijs, welke door bet spuien het Noordzeekanaal komen afdrijven, stuk te varen, om zoodoende een vaargeul te hou den voor de stoomponten. Ook een jubileum. Men meldt uit Barneveld: Een der vroegere bewoners van Barne veld, bij ouderen aldaar noe algemeen be kend als Gijs Knolraap, hoopt 1 Jan. a.s. zijn 40-jarig jubileum te berdenken als., landlooper. Dezer dagen, toen bij, na vele lange omzwervingen, zijn geboorteplaats weer bezocht, vertelde hij, aan het spa ren te zijn voor den aankoop van papier en potlood, met het doel een beschrijving van zijn veel bewogen leven te geven. Onbewaakte overwegen. De spoorweg overwegen in de grintwegen van Borculo naar Neede en Ruurlo, zullen binnenkort niet meer bewaakt vorden. Het ligt in de bedoeling, de wachterswoningen, die dicht er bij staan, af te breken en de boutge wassen te snoeien of te rooien, waar zij het uitzicht beperken. Branden. Gisternacht is te Oude Pe- kela de behuizing van Isaac de Levie bij afwezigheid van de bewoners tot den grond afgebrand. Alles was verzekerd. Te Beekbergen is gisternacht, ten gevolge van een brand, door onbekende oorzaak ontstaan, de boerenwoning van den landbouwer De Ronde, aan den Ame- rikaweg, geheel In puin gelegd. Gisternacht is te Noord-Scharwoude de koolschuur van den heer Hemelman afgebrand. Ongeveer 12000 stuks kool gin gen verloren. De oorzaak is vermoedelijk het omvallen van een petroleumkachel. Verzekering dekt de schade. Te Hoogeveen is gistermorgen de boerderij bewoond door de gezinnen Per- fors en Oldejans Schut verbrand. Een paard en koe en eenig huisraad konden gered worden. P. was verzekerd. De brand ontstond, doordat P. met een lantaarn kwam te vallen, waardoor het stroo in brand geraakte. Gisternacht is te 's-Heerenberg het woonhuis en kantoor van den drukker R. totaal afgebrand. De drukkerij bleef ech ter behouden. Vrouwelijke arbeidskrachten in de mijn streek. Te Vaals is ten overstaan van notaris Mostart de akte van stichting ver leden van de Nederlandsche Parasin Fa brieken, de eerste industrie voor vrouwe lijke arbeidskrachten in de mijnstreek. Op de statuten is de Koninklijke goed keuring aangevraagd. De bouw van de fabriek te Amstenrade zal dezer dagin worden aanbesteed. Men verwacht, dat het bedrijf in de eerste helft van 19f8 een aan vang zal kunnen nemen. Tot gedelegeerd commissaris is benoemd M. graaf de Mar- chant d'Ansembourg, burgemeester van Amstenrade. Directeur is de beer J. Wolff. Bestrijding der diphterie. Dinsdag werd te Beilen in tegenwoordigheid van prof. Aldershoff uit Utrecht en den ge neeskundigen inspecteur v. d. volksge zondheid dr. II. H. T. Bekenkamp, te Gro ningen de enting gehouden onder de drie maal tegen diphterie ingeente kinderen om te zien, hoevelen thans immuun zijn, zulks in verband met het nog vrij gere geld voorkomen van diphterie gevallen, waarbij een paar met doodelijken afloop, bij reeds in Juli en Augustus geënte kin deren. Opscheppers. uezer dagen werd mel ding gemaakt van een juffrouw te Am sterdam, die bericht kreeg, dat een harer dochters in het Binnengasthuis was opge nomen. Zij ging kijken, maar bemerkte voor den gek te zijn gehouden. Van baar afwezigheid hadden dieven gebruik ge maakt om een bezoek te brengen aan haar woning. De conclusie lag voor de hand, dat er verband bestond tusschen de bood schap en den diefstal. Gistermiddag lieten een paar jeudige be zoekers van een bioscoop op den Nieu- wendijk zich enkele woorden ontvallen, waaruit men afleidde, dat zij „meer van de zaak afwisten". De politie heeft de jongelieden uit de bioscoop gehaald en ben aan een ver hoor onderworpen. Het is gebleken, dat zij bet bericht over de „truc" in de krant hadden gelezen, maar verder van bet ge val niets afwisten. Zij hadden bet blijk baar gewichtig gevonden, wat geheimzin nig te doen. Zij hebben bereikt de politie wat last te hebben bezorgd. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 22 Dec. Heden aange komen aan den Rijksafslag: alhier de vangsten van 15 stoomtrawlers en 5 kustvisschers. De prijzen -waren voor trawlvisch: tarbot 20100, griet 24 53 p. 50 K.G.; gr. tong 1,50— 1,75, middels, tong 1,301,75, kl. tongi,i5 1,30 p. K.G.; gr. schol 2124, middels, schol 2231, zetschol 24 27, kl. schol 5,5023, schar 4,1c 22,50 p. k. van 50 K.G.; rog 15,50 —23 p. 20 st.; vleet 1,83—2,30 p. st.; pieterman poontjes 3,103,70, gr. schelvisch 2732, middels, schelvisch 2731, kleinmdidldels. schelvisch 16 28, kl. schelvisch 619 p. k. van 50 K.G.; kabeljauw 2641 p. k. van 125 K.G.; gr. gullen 8,5010,50, kl. gut ten 6-^8,50 p. k. van 50 K.G.; leng 1,202,80 p. st.; wijting 1,906 p. k. van 50 K.G.; koolviscn 0,40-1,70 p. stuk. Van de Katwijken haringloggeis waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de ha- iringhaven binnen die KW. 57 met 221 kantjes en K.W. 112 met 53 kantjes pekelharing. De KW. 112 bracht n last xen verkoop aan die markt te IJmuiden. Van de IJmuidier stoomtreiters kwamen er heden 14 aan die markt De besommingen waren: IJM. 107 met 1418, IJM. 67 met 1479, IJM. 184 met 2616, IJM. 158 met 2382, IJM. 197 met 1516, IJM. 106 met 19.47, IJM. 45 met 2326, IJM. 135 met 1985 IJM. 69 met 2502, IJM. 47 met 1889, IJM. 150 met 3044, IJM. 65 met 1999, IJM. 16 met 3293 en UK. 272 met 1744. Heden kwam hier aan de markt de Duitsche stoomtreiler S.D. 49 met 1226 besomming. Heden kwam hier aan de markt de motor-haringlogger KW. 112 met 967 besomming voor pekelharing. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RADNORSHIRE Vancr. n. Rott. 20 v. Taooma. VEENDAM 2 v. N.-York te Rott. LOCHÖOIL Vancr. n. Rott. 21 te Londen. YOLENDAM Rott n. N.-York 21 v. Boulogne. MAASDAM N.-Orl. n. Rott. 21 van Havana, HOLLAND— AFRIKA-LIJN. AALSUM uitr. p. 21 Dakar. KLIPFONTEIN uitr. 22 te Kaapstad. RUPERKERK thr. 22 v. Port Said; SPRINGFONTEIN thr. 22 'te Duink. en vertr. 24 via Antw. GRIJPSKERK 22 v. Amst. n. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND 22 v. Haimb. te Amst. CERES 22 v. Amst. te Hamb. EEMSTROOM uitr. 21 v. Tenariöa. EON. HOLLANDSCHE LLOYD. WATERLAND thr. 25 te Londen ver wacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. iBONDOWOSO Bat. n. Rott. 22 3 n.m. van Pt. Said. ITJERIMAI thr. 22 5. n.m. te Rott verwacht. GAROET thr. p. 21 Oitavos. SITOEBONDO 22 v. Rott. te Hamb. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". iGROTIUS uitr. 20 v. Sabang. (KANGEAN thr. 22 te Amst. KAMBANGAN uitr. 20 te Penang. SINGKEP uitr. 21 v. Sabang. GROTIUS uitr. 21 v. Belawan. KON. FAKETVAART MIJ. HOUTMAN 21, v. Sydney, n.Singapore

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6