Gemeentelijke Aankondigingen Maatregelen legen hinderlijke stofverspreiding. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gelet op het bepaalde bij artikel 10 van de verordening op de straatpolitie en het bepaalde bij artikel 22bis van de verorde ning op de wateren in de gemeente Lei den; hebben, behoudens nadere aanvulling of afwijking in bijzondere gevallen, vast gesteld de volgende algemeene aanwijzin gen, welke moeten worden in acht geno men bij het vervoeren, laden, lossen, over laden of sorteeren van asch, vuilnis, puin, kalk, of andere stofverspreidende voor werpen of stoffen, op den openbaren weg of in de openbare wateren; lo. het vervoeren mag niet anders ge schieden dan met gebruikmaking van: a. wagens of bakken die, ter beoordee ling van de politie, zoodanig zijn inge richt, of worden gebruikt, dat het storten of wegstuiven van den inhoud wordt voor komen; b. gave en dichtgebonden zakken; 2o. bij het lossen, laden, overladen en sorteeren moet het voertuig of het vaar tuig, waaruit gelost of en waarin geladen, overgeladen of gesorteerd wordt, op zoo danige wijze met zeilen, zakken en d.g.l. zijü afgedekt, dat stofverspreiding wordt voorkomen; 3o. indien wegens ongunstige windrich ting of om andere redenen, voor de omge ving hinderlijke stofverspreiding met in achtneming van het sub lo. of sub 2o. be paalde niet voldoende kan worden voor komen, zal het vervoeren, laden, lossen, overladen en sorteeren niet anders mo gen plaats vinden dan des avonds of des nachts op een nader door de politie vast te stellen tijdstip. Leiden, 22 December 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUY2EN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Wat de kwestie van Saloniki be treft, kan Griekenland geen conventi* teekenen, die zijn souvereine rechten op Saloniki zouden aantasten. De minister van buitenlandsche za ken zeide ten slotte, dat een Balkan- Loc-arno een onmogelijkheid was. HET COMMUNISTISCH CONGRES. Een verklaring der Trotzkisien. Behalve den brief van Zinowjewc.s. omtrent hun capitulatie ontving het congres ook een verklaring der Trotz- kisten, onderteekend door Smilga, Moe- ralow, Rakowski en Radek, waarin zij o.m. zeggen: Ook als uitgeslotenen hlqven wij het partijprogram trcuw. Wij ontkennen. Idat o nze strijd een tegen de sowjet gerichte strekking heeft, dat onze op vattingen mensjewieksch zijn. Wij zijn geen Trotzkisten maai- bolsjewieken. Op ons royement volgt ongetwirjfeld, |de verwijdering van vele duizenden opposanten, waarvan het noodzakelijk gevolg een orienteering der partijpo litiek naar rechts zal zijn. JLten kan niet d e resultaten van October verde digen en tegelijkertijd diegenen er uit werpen, die door de internationale bourgeoisie als hun ergste vijanden worden beschouwd. Daar onze denk beelden historisch juist zijn en de tijd ze zal bevestigen, zullen zij in ae partij blijven leven. Onze uitsluiting kan derhalve slechts tqde ijk zijn. HET NIEUWE VOLKENBONDS- PALEIS. Een basis gevonden. De door de vergadering van den Vol kenbond in September j.l. benoemde commissie van vijf leden om een keu ze te doen uit de bouwplannen voor een nieuw Volkenbondspaleis, heeft thans hare werkzaamheden beëindigd De commissie heeft besloten, den Raad van den Volkenbond het ont werp van de Zwitsersche architecten Flegenheimer en Nenot als basis voor den bouw van het nieuwe Volken bondspaleis aan te bevelen. Deze beide Zwitsersche architecten zulen evenwel in samenwerking met den Franschen architect Lefevre. den Hongaarschen architect Fago en de Iialiaansche architecten Broggi, Vac- caro en Franzi een nieuw ontwerp uit moeten werken, dat dan aan den Vol kenbond ter goedkeuring zal worden voorgelegd. De definitieve goedkeuring van het bouwplan ligt bij den Raad van den Volkenbond, doch zijn beslissing wo'-dt na die van de commissie slechts a's een formeele beschouwd. NOG STEEDS STRENGE VORST IN OOST-EUROPA. In tegenstelling met de weerswisse- in West-Europa duurt in Roeme- ute de intense koude nog voort. Ti' Boedapest wees de thermometer t-.oiiénncktend nog 24 gr. C. onder nu! "clfs s middags nog 15 gr.. •V eerste hulpdiensten moesten in fi:.«- minder dan 87 gevallen ingrij- p.-f .arnj- en beenbreuken door de 5 jY V: n .fte nam de koude gïsteroch- - we toe. De temperatuur be- drc.-7 'M <r, onder nul. DOOI IN DUITSCHLAND. De scheepvaart hervat. Nin' uii t'.obleiiz gem.eld wordt trad van den Rijn van Hünin yc naar den Rijn toe de dooi in. H-i i, den Rijn kwam los en •v?u' acide? /oud:fiï de srheepvaart b «m Pjjn lai v, aar eTreLon wor- t'«* \'v ,,p de Mnere: /li rog vast. DE TOESTAND IN CHINA. Een conferentie te Nanking, Naar uit Sjanghai gemeld wordt, heeft de regeering te Nanking een commissie ingesteld voor het bestuur van de Russische eigendommen in Z. China. In Soetsjau heeft een conferentie plaats gevonden met de generaals van Nanking, in welke Maarschalk Ts.iang Kai Sjek een inleiding hield over de militaire operaties De conferentie be sloot uiterlijk de volgende week een nieuw offensief tegen de noordelijke troepen te openen. De toestand in Kan ton is weer ernstiger geworden. Volgens officieuse berichten, be vinden de communistische troepen zich op 86 K.M. afstand van Kanton. Een voor de Russen ccmprimitteerend document? Met betrekking tot het jongste pro test van Tsjitsjerin, den Rushischea Volkscommissaris van Buitenlandbche Zaken, bij de nationalistische rede ring ingebracht tegen de opheffing dér Sovietconsulaten, verklaart men te Sjanghai idat op het Sovjet-consu laat een document werd ontdekt, dat de goedkeuring draagt van de Com munistische Internationale- en de com munistische partij van China gelast de militie en de andere constitutio neel© machten te ontwapenen en de lagere boerenklassen te wapenen tot het vormen van een proletarisch le ger. DE ITALIAANSCHE LIRE GESTABILISEERD. 1 dollar 19 lire. De Italiaansche ministerraad heeft Woensdagavond onder voorzitterschap van Mussolini besloten tot stabilisatie van de lir.e, en wel op deze basis, dat 19 lire papier gelijk zal zijn aan 1 dollar en 92.46 lire papier gelijk aan 1 p.st. De wet is nog in den loop van den nacht door den ko ning onderteêkend en treedt met in gang van heden in werking. Volgens de nieuwe wet zal de Ita liaansche circulatiebank -voortaan pa pier tegen pietaal moeten inwisselen, welke verplichting sedert 1894 opge schort is geweest. Mussolini wees er in den minister raad op, dat hij reeds in 1926 zijn onwrikbaren wil te kennen heeft ge geven om de lire tot het uiterste te verdedigen en dat sedert dien dag het lot van de lire beslist is geweest Sedert is de koers van de lire ook gestadig verbeterd en iedere poging van de baisse-speculatie, om den koers te drukken, is beschaamd gemaakt. Een verdere verhooging van den lire- koers zou mogelijk, doch niet ge- wenseht zijn. De fluctiaties van de lire. In aansluiting op bovenstaand be richt, geven we hieronder nog de fluc tuaties der lire in de laatste jaren: 1920 hoogste 17.75, laagste 10,50: 1921 hoogste 15.70, laagste 10.25; 22 h ogst- 145 laagste 9.85;; 1924 oog s-e i-'*55, -aagsie 10,32Va; 1925 hoog ste 10.933/4, laagste 8.35; 1926 hoogst* 11.471/-, laagste 7.871/2. In dit jaar is het Italiaansche ruil middel gestegen, zelfs tot boven d; 14 cents. De koers, waarop de stabil" satie thans voltrokken is, komt over een met ruim 13 cent. DE STABILISATIE VAN DE ROEMEENSCHE LEU. De Roemeensche Nationale Bank pu bliceert een communique bztieffende de stabihsaxie van de Leu. Om specula tie te voorkomen wordt de datum van de stabilisatie geheim gehouden, ter wijl de koers der stabilisatie ter ver mjjding van economische moeilgkhe- den, die van den dag der stabilisa tie zal zijn. KORTE BERICHTEN. Naai- in diplomatieke kringen te Rome verluidt, zullen begin vol gend jaar tussehen Frankrijk en Italië onderhandelingen beginnen over f-en regeling der tv.rzchen beide landen hangende kwesties. Het Engclsch© parlementis met een sluitingsrc de van den koning ver daagd. Het Duitsche rijk en Pruisen zetten een grootscheepscbe steunactie voor Oost-Pruisen op touw. De werkgevers in de West-Duit- sche metaalnijverheid hebben Joesloten de bindend verklaarde uitspraak in het geschil loyaal uit te voeren. In de Londensche ziekenhuizen liggen thans tweeduizend slachtoffers van den ij zei. Het wetsontwerp inzake de vast stelling van de Belgische leger sterkte op 61.000 man is door de Kamer aangenomen. De „Gazetta del Popolo"' meldt dat de verloving van prins Humbert van Piemont, kroonprins van Italië, met prinses Marie-José van België, binnenkort officieel zal worden be kend gemaakt UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 27 Dec., des v.mi. te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Intrekking besluit tot verhooging van het aantel te heffen opcenten op de Personeel© Belasting. 3. Benoeming van twee leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, aanbeveling 1, B. Ofiringa, aftr., E. Bersma; 2. J. van der Meuten aftr.. F. van der Mast. 4. Ondertymdsche verhuring van de tuin ach';e.r de Openbare School. 5. Vaststelling suppk kohter hon- rlcibc testing 1927. 6. lilting 15 obligatie: \anf5c0 7. I'it slag public! e verpachting van lie. vi-chwater langs den toegangsweg naar het station. 8. Yoofloopige bediening van hei' nocdslachtingsgebouw. WASSENAAR. In de Ned. Htv. Kerk op het Dcrp zal 2en Kerstdag des n.m. 3 uur een orgelconcert worden gegeven uitgaande van de vereen. „Kerkelijk lev en" alhier. Burgerlijke stand. Geboren: Cor nelia Maria Sóphia d.v. P. M. v. d. Holst en J. C. v. d. Berg; Johannes Hendrik z.v. A. Groeneveld en M. A. de Roede; Abraham z.v. A. Nieuw- poort en A. P. de Jong; Johanna Hermana d.v. Ph. J. .Idenburg en M. J. J. Kohnstamm. Ondertrouwd: J. de Groot en W. H. Konijnenburg; J. J. Warmenhoven en J. G. G. Alkemade; W. Fr. Pieters en J. Bus; A. W. Doevelaar en A. E. Vesn- stra. Overleden: Gr. Krock 28 j., echt- genoote van C. Groenendal. STADSNIEUWS. INTERCOMMUNALE ARBEIDSBEMIDDELING. Onder leiding van den heer P. C. G. A. Wijkmans heeft gistermiddag ten stadhuize een vergadering plaats ge had van correspondenten, aangesteld bij de arbeidsbemiddeling in het dis trict Leiden, Behalve de directeur van het dis trictsbureau was ook aanwezig de adj. directeur, de heer B. G. H. Me- lot, terwijl tegenwoordig waren de cor respondenten uit Alkemade. Noordwij- kerhout, Nieuwkoop, Koudekerk, Al phen aan den Rijn, Leiderdorp, Oegst- geest, Sassenheim. Voorschoten, Zoe- terwoüde, Noordwijk en Voorhout. In zijn openingswoord wees de heer Wijkmans, op wiens initiatief deze ver gadering was belegd, op het feit, dat dit de eerste keer was, dat een derge lijke bijeenkomst in het district Lei den gehouden werd. Spr. gaf vervolgens een uitvoerig overzicht van de werken der Arbeids beurs te Leiden, waarvan de Arbeids bemiddeling slechts een onderdeel is. Ondanks het zeer vele werk, dat aan den betreffenden dienst wordt opge dragen, en waaraan binnenkort nog grootere uitbreiding zal gegeven wor den, is het gelukt de afdeeling „ar beidsbemiddeling" in niet geringe ma te te ontplooien. In het jaar 1924 werd in 1223 geval len arbeidsbemiddeling verleend e» wel aan 1176 mannen en 47 vrouwen, waarvan resp. 904 en 43 door de gem. arbeidsbeurs en resp. 272 en 4 door de correspondentschappen; in 1926 be droeg het aantal bemiddelingen 2242 en voor 1927, voorzoover de gegevens reeds binnen zijn, 3230. Ondanks deze vooruitgang is spr. toch van meening, dat op bet gebied van arbeidsbemiddeling nog veel meer te bereiken is, waarvoor in de eerste plaats de volle medewerking der cor respondenten vereischt wordt. Deze correspondenten kunnen geheel zelf standig optreden en kunnen zich ont wikkelen, aldus spr. tot plaatselijke volgens eigen initiatief handelende ar beidsbeurzen. Om dit echter mogelijk te maken, dienen echter in de eerste plaats de verschillende gemeentebe sturen mede te werken, den correspon denten, die meestal gemeente-ambte naren zijn, voldoenden tijd voor de ar beidsbemiddeling ter beschikking te stellen. Maar niet minder dient er voor gezorgd te worden, dat de corres pondent voldoende vergoeding voor zijn werk ontvangt en er dient voor gewaakt te worden, dat de 40 pet. res titutie, die de gemeenten van het rijk ontvangen, ook werkelijk de arbeids bemiddeling ten goede komt en dat de aldus binnenkomende gelden niet ten onrechte door de gemeente worden ge bruikt om voor zichzelf goedkoop ge- meentepersoneel te krijgen. Een voor name factor is ook, dat er voldoende localiteit ter beschikking worde ge steld, om zoowel werkzoekenden als werkgevers behoorlijk te kunnen ont vangen. Uitvoerig stelde spr. vervol gens in het licht, dat aan de samen stelling der commissies van toezicht de grootst mogelijke aandacht moet geschonken worden. Deze dienen te worden gevormd door de werkelijke vertegenwoordigers, zoowel uit werk gevers- als uit werknemerskringen, van in een bepaalde plaats overwegen de industrieën, of land- en tuinbouw bedrijven. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de wijze, waarop te Leiden met grocye werkgevers contact is gezocht. In clit. verband wees spr. op de per soonlijke bezoeken aan grootfabrikan ten gebracht en aan de medewerking, die de vereeniging van buisvrouwen heeft toegezegd. De correspondenten, aldus vervolg de spr., moeten de arbeidsbemiddeling niet te veel uit plaatselijk oogpunt be zien. Het kan o.m .zijn nut hebben, dat bij aanvragen uit het district, de di recte hulp door bet districtsbureau Leiden wordt verleend buiten den correspondent om. Schakelde men den correspondent bij dergelijke aan vragen qt tussehen, dan zou dit te veel tijd kunnen vorderen. Spr acht bet onjuist, als d£ bezoldi ging der correspondenten Afhankelijk gesteld wofdt van hft aantal ijwvo- ners, hetgeen Spr. nader uitvoerig aantoonde. Spr. wees vervolgens op de zeer verantwoordelijken taak van den correspondent; er wordt bij ar beidsbemiddeling op gerekend. ci^J de bemiddelaar den juist en man op de juiste plaats Lvengt, maar daartoe dient deze volkomen cp de hoogte te zijn èn van den man, voor wien hij be middelend optreedt, èn van de plaats, die hij cveniueel te vervullen krijgt. Tenslotte gaf Sj r. den correspon denten in overweging in bun woon plaatsen voor de arbeidsbemiddeling zooveel mogelijk reclame te maken. De hieraan verbonden kosten zouden de verschillende gemeentebesturen voor hunne rekening kunnen nemen, eventueel zou ook bet districtsbureau Leiden kunnen nagaan, welke stap pen in deze waren te nemen. Op deze inleiding volgde een zeer uitvoerige gedachtenwisseling, waar bij zonder uitzondering den heer Wijk mans hulde werd gebracht voor bet door hem genomen initiatief en waar bij de verwachting werd uitgesproken, dat dergelijke besprekingen bet wer ken in bet belang der arbeidsbemid deling zeer ten goede zal komen. Op een desbetreffende vraag, cleelde de voorzitter mede, dat door groote instellingen, zooals het Academisch Ziekenhuis en in meer gevallen dan vroeger ook door het gemeentebestuur de hulp van de Arbeidsbeurs alhier wordt ingeroepen. Het aantal werk zoekenden, dat bij de beurs is inge schreven dient echter nog veel groo- ter te worden, hegeen slechts moge lijk is, als aan bet werken van de beurs grootere bekendheid wordt ge geven. In antwoord op een desbetreffende vraag van een anderen correspondent verklaarde de beer Wijkmans zich be reid aan alle correspondenten in zijn district wekelijks een opgave te ver strekken van de aanvragen, die bij hem zijn binnengekomen, dit ten einde het samenwerken der corresponden ten onderling te bevorderen. Eenige aanwezigen zouden gaarne in de gele genheid gesteld worden de vergade ringen van directeuren van arbeids beurzen bij te wonen. Hiertegen, al dus de voorzitter, bestaat geen enkel bezwaar. Naar aanleiding van klachten van sommige correspondenten, dat vaak flinke arbeidskrachten gedaan krij gen, die dan plaats moeten maken voor „Katwijkers", deelde de voorzit ter mede, dat hieraan van buitenaf niets te doen is; slechts hechte orga nisatie der arbeiders zelf kan dit •euvel van werken vèr beneden bet standaardloon, bestrijden Van een der correspondenten was het verzoek binnengekomen, advies te willen uitbrengen over: welke houding de arbeidesbemiddeling dient aan te nemen in geval van staking of uitsluiting. De beer Wijkmans deelde als zijn meening mede, dat deze ge vallen geen reden behoeven te zijn, bemiddeling te onthouden, mits aan de daarvoor in aanmerking komende partijen, van den bijzonderen toe stand, mededeeling worde gedaan. Spr. wees er echter op, dat bij de eer lang nieuw in werking tredende wet, waarschijnlijk de bepaling zal ge maakt worden, dat bij staking en uitsluiting de arbeidsbemiddeling automatisch ophoudt. Hierna werd de wenschelijkheid der emigratie in bespreking gebracht. Zoowel vanwege de lage loonstan- daard als voor de moreele gevaren daaraan verbonden, moet Spr. emi gratie naar België ten sterkste ont raden en zeker voor den gehuwde. Voor mannen, waar „pit" in zit, be staan echter in Canada zeer goede vooruitzichten. Emigratie naar dit land, alsmede naar de West acht Spr. een der beste oplossingen van 't werk- loozenvraagstuk. Uitvoerig werd vervolgens gedis cussieerd over het salaris, dat aan de correspondenten werd uitbetaald, dat algemeen als te laag beoordeeld werd. Een der aanwezigen hoopte, dat de „beschermheer dercorrespon denten in dit district", de beer Wijk mans, pogingen in het werk zal wil len stellen, hierin verbetering te krij gen. Over de verschillende wegen, die tot dit doel zouden bunnen leiden, werd uitvoerig van gedachten gewis seld. Waarschijnlijk zullen hiertoe binnenkort nadere voorstellen worden gedaan. Namens de correspondenten bracht de heer A. L. Verhoog uit Sassenheim den heer Wijkmans ten slotte dank voor de buitengewoon aangename leiding der vergadering en voor de zeer leerzame besprekingen, die ge houden waren, waarbij Spr. de hoop uitsprak, dat deze en dergelijke be sprekingen in de toekomst zullen lei den tot ontplooiing der arbeidsbemid deling. (Luid applaus). Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. ACADEMIE NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde de heeren IJ. D. Rodenhuis, te Apeldoorn en P. H. Verspyck, Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde, de heeren J. L. Edixho- ven te Leiden en W. Springer, te Den Haag. Bevorderd is tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Over Prikkel-Therapie" de beer Tb. I. J. M. Deelen, geboren te Tilburg CORRESPONDENTIE. Raadslid te O. Bij nadere informa tie is ons gebleken, dat tot de betreffende zaak toch nog in een openbare vergade ring na afloop der besloten zitting ia be sloten, zulks ingevolge art. 44 van de Gemeentewet. Laatste Berichten. MISLUKTE INBRAAK. Hedennacht omstreek# vier uur boorde de ïoon van den stationchef Udeu, dat er onraad was. Door do ruttau ?.xr kamer. bij dai Heb*: ida \t bureau. Hij wekte zijn vader en hierdoor schijnt de v gestoord Ie zijn. Over het perron wis* "i weg Ie komen. Hij moet een sleutel vuil In t biin.au hebben gehad, daar de deur niet geforceerd was. In d« brandkast waren om het slot twee gaten geboord, doch h;i kon, voordat hij gestoord werd, het slot niet forceeren. Er wordt dan ook nit-ls vermist. De dief schijnt ook een bezoek te heb ben gebracht aan een keet van een ploeg baas in de buurt. Hier was de deur gefor ceerd. De 'iicf die op sokken over zijn schoenen rrioet hebben geloopen een paar sokken >s in de buurt gevonden schijnt in de keet naar gereedschap te hebben gezocht, dat evenwel was opgebor gen en door hem niet werd gevonden. De politie stelt een onderzoek in. NOODLOTTIGE VAL. De 65-jarige landbouwer H. J. Stegeman uit de gemeente Ambt-IIardenberg, die eergisteren van een kar waarvoor een paard was gespannen en welke landbouw producten vervoerde op den hard bevro ren weg was gevallen, is hedenmorgen aan de gevolgen overleden. PASTOOR v. d. GROOD OVERLEDEN. Hedenmorgen is in het St. Ganisius-ge- sticht te Nijmegen overleden de heer G. M. de Grood, pastoor van de O. L. Vrou wenparochie te Nijmegen.g Z.Eerw. 'is Zondag J.l. door de gladheid gevallen en bewusteloos geraakt. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 23 Dec. Veemarkt. Aange voerd 340 runderen, 80 kalveren, 442 schapen, 2 stieren, 70 kalf- en melk koeien, 205'375; 118 vare koeien, 160 —280; 141 ossen, 260—360 (0,6!—1 per Kg.); 4 vette kalveren, 55175 (1,20 1,35 per Kg.); 76 nuchtere kalveren, 1017; 362 vette scaphen, 2645; S0 weide schapen, 2234; 246 magere varkens, 15—4'; 40 Londensche, 0.49 —0,52; 70 zouters, 0,540,57; 227 big gen, 511; 7 bokken of geiten, 210. LEIDEN, 23 Dec. Kaasmarkt. Aan gevoerd 38 partijen Prijs: le soort Goudsche kaas 5558, 2e soort idem 525?; le soort Leidsche kaas 4050, 2e soort idem 4045. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 20 partijen, 778 stuks, 5786 Kg. ZWOLLE, 23 Dec. Botermarkt. Aan gevoerd 430 Kg., waarvan 10 achtste vaten, 2 zestiende vaten, 260 stuks van y% Kg. Prijs: per Kg. 2,402,50; per achtste vat van 20 Kg. prima 45; afwij kende 43; per zestiende vat van 10 Kg. 20,5022,50, handel kalm. -C LEEUWARDEN, 23 Dec. Kaas. Aan? gevoerd 7352 Kg. Prijs: Sleutelkaas 43 53, Nagelkaas 30—40. Goudsche kaas 4576, Edammerkaas 50—73. LEEUWARDEN, 23 Dcc. Boter. Aan voer 7 derde, 20 zesde, vaten. Prijs: weiboter 194193185. Veilingprijs 198—184, Commissienoteering 209, Bondsnoteering 210 LEEUWARDEN, 23 De.\ Veemarkt 20 enterstieren 150300, 22 twen. terstieren 310500, 165 vette koeten 220360, p. K.G. 75100, 227 melk en kalfkoeien 160—430,- 110 pinken 130190, 20 vette kalveren 45—95» 102 nuchtere kalveren 1019, 237 vette schapen 2742, 60 weides.'ha pen 2030, 683 lammeren 1847 p, st., 957 vette varkens 50123, p. K.G 3458, zouters 5254, 90 magere varkens 2250, 374 kleine biggen 7 12, 19 bokken of geiten, 23 paar. den, totaal 3366 stuks. Tclc^ralisch We erbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorol gisch Instituut te De Bi ld t. H. B. 758.3 te Hanmayen. L. B. 727.3 te Helder. Verw. tot den avond van 24 Dec.: Stormachtige tot krachtige, tijdelijk afnemende, meest zuidwestelijke wind betrokken tot zwaar bewolkt, moge lijk met opklaring, aanvankelijk nog regenbuien, weinig verandering in aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 736. LUCii- °ERATUUR. Vrijdag 23 Dec.: 4.13 nam. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Hedenmiddag 3 uur: 7.8 gr. C. Wisselnotearingeo. Amsterda.u'. Berlijn59.11% Londen 12.0."/» New-York 2 47%, Parijs9 73'/, Brussel34.59 Ziirich 47.82 Pra*7.33 Knme13.447 Madrid41.M 'a>o -p«aha£»a i.vkSnlm •o.S/' i M2l t

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3