Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden, brengen tei algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzooek van: a. deN.V. Leidsch Dagblad omver- gunning tot het uitbreiden van_ de drukkerij in het perceel Witte Singe' no. i, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M. no. 3669 en. b. J. Kleine om vergunning tot het op richten van een fabriek voor het ver vaardigen van matrassen, bedden en bedvloicken in het perceel Stationsweg no. 47a, kadastraal bekend gemeente Leidien, Sectie L. Nis. 320, 32! en 322, is verdaagd. Leiden, 19 Dec. 1927. A. VAN DE SAN UK BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Drankwet. B. e.i W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat H. J. W. Lodia wijks te Amsterdam, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhouiden- den drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Nieuwe Lijn 19. Leiden, 19 Dec. 1927. 9 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. mimi ■■■■li— hier. Het ontbrak hem niet aan be langstelling dien dag. Dea morgens reeds kwam Prins Hen drik namens die Koningin den ju bilaris het eerekruis van verdienste van Oranje-Nassau in zilver op de borst hechten en voegde er de woor den aan toe,, dat deze bijzondere on Idierscheiding maar zeer weinigen t beurt valt; de Prins sprak de hoop uit, dat de jubilaris nog vele jaren met dezelfde toewijding als tot heden b etoond, het eereteek en zou mogen Idragen. "Vervolgens complimenteerden de ad judant van den -Prins, de heer Ter- mijtelen, de jager meester baron Schim melpenninck van der Oye en het ver dere gevolg den jubilaris. Ook va.11 andere zijden ontving de jubilaris veel blijken van belangstel ling, zooals van het bestuur der zen- td-ingsbureaux uit Oegstgeest, dat hem een wandelstok met zoveren knop over handigde. Ook freule schimmelpenninck van der Oye-, hofdame van de Konin- gin-Moeder, kwam den jubilaris ge- ïukwenscben zoodat het voor hem een door al deze fel.citaties een on vergetelijke dag werd. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN Er stonden vanmorgen 68 zaken op de rol. Vanwege de koude waarschijn lijk waren echter maar weinig gedag- vaarden verschenen. H. M. D. te Haarlem was met zijn auto tusschen een koppel schapen ingereden met een tamelijke vaart, waardoor een der schapen het leven liet. Verdachte was niet verschenen en de getuigen, die de schapen hadden geleid, bevestigden het proces-verbaal en verklaarden, dat verdachte slechts weinig zijn vaart had verminderd en gezien, had, dat een tweetal schapen zich van den koppel afscheidden. De ambtenaar vroeg 10 of 5 da gen. Veroordeeling conform. Daarna werd behandeld de zaak van \V. v. R. te Leiden, die in verzet gekomen was tegen het vonnis van den kantonrechter, terzake dat hij zonder vergunning vet en vleesch in voorraad had gehad, terwijl dit boven dien niet voorzien was van het Leid- sche stempelmerk. De getuige Stoelman bevestigde het proces-verbaal en verdachte had wei? nig tot zijn verdediging in te brengen. De ambtenaar vroeg bevestiging van het vonnis, waaraan de Voorzitter zich conformeerde. In de volgende zaken werd verstek gewezen. Fr. v. 't V., te Rietveld, te snel va ren in het water van Rijnland 10 of 5 dagen. T. G. te Katwijk, te Katwijk door een jongen beneden 16 jaar een wagen laten vervoeren, 4 of 4 dagen. A. H. te Katwijk, als bestuurder van een auto bij het veranderen van rich ting geen signaal geven, 3 of 1 dag. F. v. d. M. te Oegstgeest, met een auto rijden zonder voor- en achterlicht, 3 of 1 dag. C. G. te Voorschoten, overtre ding der Arbeidswet, 2 maal 2 of 2 maal 1 dag. J. 'v. d. L., te Leiden, met een auto rijden zonder nummer en letter, 1 of 1 dag. C. v. 't H. te Nieuw Vennep, met een auto rijden zonder spiegel, 2 of 1 dag. B. H., zwervende, als schipper zonder ver gunning aanleggen, 2 of 2 dagen. II. t. II.. id., id., id. B. K. id., id. id. 1-1. t. S. te Noordwijk. overtreding der Arbeidswet. 3 maal 4 of 3 maal 1 dag \Y. F. d. 1. R., te Leiden, id., 3 of 1 dag. N. d. H., te Rijnsburg. als bestuur der van een auto rijden zonder rijbe wijs, 4 of 1 dag. YV. J. Z., te Katwijk, als bestuurder van een auto rijden zon der rij- en nummerbewijs. 4 of 1 dag L. S.. te Leiden, overtreding der IJk- wet, 2 maal 0,50 of 2 maal 1 dag met verbeurdverklaring. J. C. B. vr. Z., id., id., 0.50 of 1 dag, id. J. C. W. K. id. id., 5 of 2 dagen.id. L. M., id., id., 0.50 of 1 dag. id. A. J. C., id., id. 2 maal 0,50 of 2 maal 1 dag, id. J. B. v. d. W., id., id., 3 of 1 dag, id. W. v R., id., 2 maal C-.o0 of 2 maal 1 dag, id. J. d. Vos. met een rijwiel rijden zon der licht, 3 of 1 dag. P. A. B., met een wagen rijden zonder licht, 5 of 1 dag J. G. v. E. te Wassenaar, te L. niet een rijwiel rijden door een verboden steeg, 1 of 1 dag. II. H. te Leiden. !e L met een wagen rijden door oen ver boden steeg, 1 of 1 dag. M. G. te Rijnsburg, id. id. F. W. J. de J.. te Lei den, te L. zich van een hond bedienen zonder muilkorf, 1 of 1 dag. J. D. te Leiden, te L. op een hondenkar zit ten, 3 of 3 dagen. W. v. N.. met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht 8 of 2 dagen. W. J. v. V., te Oegst geest, id., id. M. D. te Oegstgeest, id., id. M. V. te Amsterdam, met een auto rijden zonder achterlicht, 1 of 1 dag. G. H. B-, te Amsterdam, met een auto rijden zonder rood achterlicht, 5 of 2 dagen. L. J. A. B. H., te Rijswijk, id., id. F K. te Amsterdam, id., id. PI. M. v. d. W., id., id., id. F. M, v. d. W: te Wassenaar' met een rijweil rijden zon der licht, 2 of 1 dag. J. B. B. te Voor schoten, met een auto rijden zonder rood achterlicht 5 of 2 dagen. R. L. te Leiden, varen zonder vergunning in water van Rijnland, 10 of 2 dagen. D. B., te Alphen, te snel varen in wa ter van Rijnland, 10 of 2 dagen. C. L. C. te Noordwijk, op verboden wijze mest vervoeren 1 of 1 dag. J. d. H., vr. d. V., Leiden, met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht, 8 of 2 dagen B, L., zwervende, openbare dronken schap, 2 of 2 dagen. F. R. Leiden, op een treeplank van een tramwagen staan, 0,50 of 1 dag. G. H. B., te Den Haag, met een motor rijden over een rijwielpad 5 of 2 dagen. C. B. te Lei den, openbare dronkenschap, 2 of 2 dagen. J. P. H. B., met een rijwiel door een verboden steeg rijden, 1 of 1 dag. J. M, zwervende, openbare dronken schap, 2 of 2 dagen. Gemeenteraad Leiden. De raadsvergadering hedenmiddag werd om 2 uur door den voorzitter, burgemees ter Mr. A. van de Sande Bakhuijzen ge opend. Afwezig zijn de heeren van Rosmalen, Vallentgoed en Splinter. De laatste op uit drukkelijk advies van zijn g .ïeesheer. t)e voorzitter spreekt zijn leedwezen uit, dat de heer Splinter de vergadering nog niet kan bijwonen. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen: eenige berichten van aan neming van benoemingen. Een verzoek van Ned. fabrieksarbeiders bonden inzake Zondagsrust. In handen van B. en W. om prae-advies. Een verzoek van den Ned. Chr. Landar- beidersbond wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Een tweetal verzoeken van een tweetal belastingschuldigen worden in handen gesteld van den inspecteur der belastin gen ter afdoening. De raad besluit op voorstel van B. en W. om de beslissing op een verzoek van den heer van Ingen Schenau te verdagen. Een adres met adhaesiebetuiging inzake d© stichting van een openbare school in het Haagweg-kwartier, zal worden behan deld gelijktijdig met het desbetreffende verzoek. Daarna is aan de orde: 1. Benoeming van 5 leden der Com missie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3 der verordening, houdende reglement voor de Commissiën van advies, be treffende de arbeids- en dienstvoor- waarden van het personeel in dienst van de gemeente Leiden. Aftredend: de heeren F. Eikerbout, J. Wilbrink, P. Heemskerk, K. Sijtsma en H. J. Baart. Alle af tredenden werden herbenoemd met algemeene (25) stemmen. 2. Benoeming van 5 plaatsvervan gende leden der Commissie inzake dienst- voorwaarden van gemeente-personeel. Aftredend: de heeren D. Parmentier J. A. van der Reijden, Th. M. W. Ber gers, Mr. A. J. Romijn en J. J. Val lentgoed. Alle aftredenden worden herbenoemd, met algemeene stemmen, met uitzonde ring van den heer Parmentier, die wordt benoemd met 24 stemmen. Een stem is uitgebracht op den heer van Es. Twee in blanco. 3. Begrooting, dienst 1928, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Aangenomen. 4. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1926, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. Aangenomen. 5. Rekening, dienst 1926, van het College van Vrouwen-Kraammoeders, Aangenomen. 6. Begrooting, dienst 1928, van het College van Vrouwen-Kraammoeders, Aangenomen. 7. Voorstel tot verhuring van ver schillende perceelen land c.a. Aangenomen. 8. Voorstel inzake het sluiten van kasgeldleeningen, gedurende het eef- ste kwartaal 1928. Aangenomen. 9. Verordening, tot wijziging van de verordening van 2 Augustus 1920 (Gem.blad No. 35), laatstelijk gewij zigd bij verordening van 22 Novem ber 1926 (Gem.blad No. 19), betreffen de het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen toege kend, krachtens de verordening, rege lende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-ambtenaren, en de verordening regelende het ver leenen van pensioen aan weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren. Aangenomen. 10. Voorstel om B. en W. te machti gen de verschillende lokaliteiten der Stadsgehoorzaal en een viertal loka len aan de meisjesschool aan de Rree- straat, gedurende het tijdvak van 414 Juli 1928, kosteloos af te staan, ten behoeve van het te houden Inter nationaal Astronomisch Congres. Aangenonv n. 11. Voorstel inzake het verleenen van een exira ondersteuning in de Kerstweek aan gehuwden, kostwin ners en alleenstaande personen, die door het Burgerlijk Armbestuur of door den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken worden ondersteund. De heer van Stralen (S.D.) vraagt of nu alle geldelijk ondersteunden door het Burg. Armbestuur steun zullen ont vangen. Weth. Goslinga deelt mede, dat het de bedoeling is'. De redactie moest zoo ge kozen worden omdat de Raad de bevoegd heid mist de ondersteuning van het B. A. te verhoogen. Het zal gaan zooals verle den jaar. Daarna wordt het voorstel aangenomen. 12. Voorstel inzake de afsluiting van de Maria Gijzensteeg. De heer S ij t s m a (V.D.) heeft zich ver wondert, dat deze nette steeg moet afge sloten worden. Spr. zou veel meer voelen voor sluiting van de volgende steeg, de Klimmende Leeuwsteeg; dat is een vies steegje vol met bochten. Spr. heeft eens onderzocht of men zoo'n bezwaar heeft tegen de:.) steeg. Het schijnt of men den pastoor heeft willen ter wille zijn. Spr. meent dat de oorzaken overdreven zijn. De voorzitter deelt mede, dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat inderdaad hier dingen gebeuren, die het daglicht niet verdragen kunnen. De heer S p e n d e 1 (R.K.) merkt op, dat het nemen van een anderen weg zooals de heer Sijtsma zeide, pleit voor het slui ten. De heer Van Stralen (S. D.).heeft bezwaar tegen sluiting op Zon- en feestdagen en b.v. op 3 October, als de optocht voorbijkomt. De Voorzitter merkt op, dat juist op Zon- en feestdagen de ongerechtig heden het veelvuldigst voorkomen. De heer S ij t s m a (V. D.) blijft van meening, dat deze steeg niet meer on gerechtigheden oplevert dan andere. De Voorzitter deelt mede, dat, wanneer er over andere stegen wordt geklaagd, ook daar maatergelen zul len getroffen worden. Daarna wordt het voorstel aange nomen. (De zitting duurt voort). ACADEMIE -NIEUWS. Bevorderd tot doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift, geti teld: „Balamgansch adatrecht", de heer J. W. de Stoppelaar, geboren te Amersfoort. Bevorderd tót doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift, geti teld: „De Pasemah en haar verwant- schapshuwelijks- en erfrecht, de heer W. Hoven, geboren te Batavia. Geslaagd voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde (hoofdvak plantkunde), de heer S. Broekhuizen te Leiden. Geslaagd voor het cand. examen wis- en natuurkunde (j) de heer P. J. van Eek te Oudenbosch. Geslaagd voor het apothekers examen, le ged., de dames B. J. C. de Niet, geb. te Scheveningen; L. E. Gom- perts, geb. te Parimaribo; M. E. A. Rink, geb. te 's Hertogenbosch; H. E. Lambers, geb. te Amsterdam; L. Schirm, geb. te Scheveningen; en de heeren: T. Potjewijd, geb. te Amster dam; H. Radersma, geb. te Medan; P. C van Boxtel, geb. te Breda; J. Knott- nerus, geb. te Vriezénveen. den post-chèque en girodienst. De lo ketten van de afdeeling kwitanties waren nog niet in gebruik. JOURNALISTIEK. De heer W. C. F. Scheps te Den Haag, is benoemd tot Haagsch redac teur van het dagblad De Standaard, waarvan hij reeds 9 jaar correspon dent was. INBRAAK TE LAREN. In den nacht van Vrijdag op Zater dag werd ingebroken in de villa „Ma- taram" te Laren, bewoond door de- fo- milie Weijnschenk. D001* vernieling van een ruit wisten de daders zich toegang te verschaffen tot het achter gedeelte van het groote landhuis. Ver schillende vertrekken werden door zocht. Een hoeveelheid tafelzilver, be nevens enkele massief zilveren voor werpen werden ontvreemd. De op het kantoor staande brandkast werd open gesloten; hierin bevond zich echter geen geld. Uit de garage werd nog een damesrijwiel wegenomen. Van de daders geen spoor. De poli* tie stelt een onderzoek in. VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal examen klassieke letteren: S. v. d. Meer te Amsterdam. WEDSTRIJDEN OP HET IJS. De Kon. Ned. Schtaatsenrijdersbond heeft uitgeschreven op Woensdag 21 Des.., des morgens te 11 uur te Gro ningen, een nationale wedstrijd .voor amateurs om het kampioenschap in het hardrijden voor de provincie Gro ningen. Afstanden 500, 1500 en 5000 M. Te Stadskanaal op hetzelfde tijd stip een nationale wedstrijd voor ama teurs in het schoonrijden voor dames voor heeren en voor paren. Te Deventer op denzelfden dag te 1 uur 's middags een nationale wed strijd voor amateurs om het provin ciaal kampioenschap voor dames in het schoonrijden voor de Provincie Overijsel. Te Heerenveen op Donderdag 22 Dec. te 11 uur 's morgens, hardrijden voor de provincie Friesland, om het provinciaal kampioenschap, nationale wedstrijd voor amateurs in het hard rijden. Afstanden 500, 1500 en 5000 M. Te Wildervank op Vrijdag 23 Dec., te 11 uur 's morgens, een nationale wedstrijd voor amateurs in 't hardrij den. Afstanden 500, 1500 en 3000 M. Te Heiloo op Vrijdag 23 Dec., des namiddags te 12 uur, een nationale wedstrijd voor amateurs om het pro vinciaal kampioenschap schoonrijden voor dames van de provincie Noord- Holland. Te Oud-Karspel op Zaterdag 24 Dec. des morgens te 11 uur een nationale wedstrijd voor amateurs om het pro vinciaal kampioenschap voor de prov. Noord-Holland. Af stónd: 500, 1500 en 5000 M. Te Heiloo op Maandag 26 Dec. een nationale wedstrijd voor amateurs in het hardrijden. Afstand: 500, 1000 en 3000 M. SCHIERMONNIKOOG GEÏSOLEERD. De rijksveerboot van Schiermonnik oog heeft gisteren wegens het vele drijfijs op het Friesche Gat den dienst moeten staken. Schiermonnikoog is thans geïsdïeerd. kens, Hoik, Overzeesclie en Geldersche le kw. 0,730,74. enkele hoven notee ring, 2e kw. 0,720,73, vette varkens, 0,720.73, per Kg. slachtgewicht; 64 paarden, 100230 per stuk. ROTTERDAM. Veemarkt, 19 Dec. Aangevoerd 567 vette runderen, 137 vette kalveren, 1295 schapen of lam meren, 1314 varkens. Prijs: koeien 505214, 4245, 30— 33; ossen 40—50. 41—44, 37 M; kalve ren 82M85, 7075, 5560; schapen 32, 29; lammeren 1825; varkens 33, 32, 31. Overzicht: koeien en ossen tamelij ke handel, prijzen van j.l. Dinsdag; vette kalveren matige handel, weinig veranderd in prijzen; schapen en lam meren zeer slechte handel, prijzen konden niets bedongen worden; var kens zware vlugge handel, overigens traag, prijzen van vorige week. ROTTERDAM, 19 Dec. Aardappelen Brielsche eigenh. 5,756.25, Zeeuw- sche bl. 5,60—6,25, idem eigenheimers 5.505,80, idem bonten 5,756,25, bra- vo's 66,25, Blauwe eigenheimers 5 5,50, Redstar 4,75—5, industrie 4,25— 4,60. drielingen bonte blauwen 3—3.60 drielingen eigenheimers 4,504,75. ROTTERDAM, 19 Dec. Vlasbeurs. Aangevoerd 7030 Kg. Blauw, 1,351.65; 17000 Kg. Gron., 1,46—1.65 Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 December medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.5 te Karl- stemt. Laagste barometerstand 751 teVardo. Verwachting: matige tot zwakke, 00a belijke tot noordoostelijke wind, be trokken tot half bewolkt, weinig sneeuw matige tot lichte vorst. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 12 uur: 770. LUCiia - TIPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 3.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 19 Dec.: 4.19 nam. Wisselnoteerwgen. (Amsterdam). Berlijn 59.09V» Londen 12.07 Vu New-York2.47V* Parijs9.737 Brussel 34.59 Zürioh 47.76 Praag 7.33 Rome 13.41 Madrid 41.27 Oslo65.82*4 Kopenhagen 66.331({ Stockholm 66.80 Weeoen34.92»* Advertentién. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droef heid overleed heden, plotseling, onze ge liefde Zuster en Tante, Mei. EVERDIM MARIA DE BRUYNE, in den ouderdom van 61 jaren. Haar heengaan was vrede. Amsterdam: Fam. DE BRUYNE. Leiderdorp Fam. DE BRUYNE. Goes Fam. FRANKEN. Leiderdorp, 18 Dec. 1927, De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 23 Dec., 1 uur, te Leiderdorp. Kantoorboekhandel vraagt net Persoon, voor het bezoeken van Kantoren en Winkelzaken, op ruime provisiebasis. Goede verkoopkracht en borgstelling vereischL Voor serieus werker succes verzekerd. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 1524 Bureau van dit Blad. STADSNIEUWS. DE IJSBAAN GEOPEND. De Ijsbaan, die gistermorgen te tien uur is geopend, verheugt zich, zooals trouwens altijd, wanneer er ijs is, in een zeer druk bezoek. Honderden en nog eens honderden zweven op het ijzer over de gladde haan en de echt nationale sport van het schaatsenrij den wordt in ónze stad al evenzeer beoefend als ergens elders. Of en wan neer de vorst doorgaat nog wedstrij den worden gehouden is nog niet be kend. Mogelijk dat we daar dezer da gen meer van kunnen melden. Laatste Berichten. ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. Betreffende de algemeene vergade ring der Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, die heden te Haarlem gehou den wordt en waarvan wij in het Bij blad het openingswoord van den voor zitter plaatsten, meldt men ons uit Haarlem nog het volgende: De heeren Chr. Eggink van Voor- schoten en Jac. W. Bijvoet van Over- veen werden tot lid van het Hoofdbe stuur gekozen. Het voorstel van de meerderheid van het Hoofdbestuur om bij de regeering aan te dringen op het voeren eener actieve handelspolitiek, ontlokte zeer breedvoerige discussies. Het standpunt van de minderheid werd krachtig verdedigd door den heer Krelage. Het voorstel van de meerderheid werd tenslotte aangenomen met 144 tegen 46 stemmen. HET NIEUWE POSTKANTOOR. Hedenmorgen is te Amsterdam het nieuwe Postkantoor naast het oude op den hoek van de Kaadhuistraat en N. Z. Voorburgwal in gebruik geno men. In tegenstelling met de hal van het oude kantoor, die zeer hoog is, geeft de ruimte in het nieuwe gebouw, waar langs de loketten zijn gebouwd een zeer gedrukt gevoel. De glazen wan den en de grijze tegelvloer maken het geheel somber. Intusschen zal dit wel geen invloed hebben op de geldzaken, die hier worden afgedaan. Het was altijd vol aan de loketten voor 'de postwissels, zoowel als aan die van GEGREPEN. Het acht-jarig doehtertje van den landbouwer De Visser onder Litthem (Z.) is door een rosmolen gegrepen en onmiddellijk gedood. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) GUATEMALA CITY, 19 Dcc. Y.D Hevige ontploffingen, gevolgd 'door braüd, hebben de Aecituno Kruitfa briek verwoest. Gevreesd woidt, dal een aantal personen is omgekomen. Vijftien gewonden zijn reeds gemeld GROSSWARDEIN, 19 Dec. V.D. Op drie Januari houden de Joden eeü algemeenen treurdag wegens de ver nieling van 48 heilige Joodsche boe ken bij de jongste onlusten. De opper rabbijn verklaarde dat in totaal in d». laatste duizend jaar niet meer dan 22 Joodsche 'heilige boeken waren ver nield. De studenten zullen de volgen de week voor den krijgsraad terecht staan. Alle anti-Joodsche propaganda is verboden. STOCKHOLM, 19 Dec. De weten schappelijke' Zweedsche expeditie naar Cyprus, welke onder leiding vanDr. Einar Gjerstad staat, hqeft zeer veel succes. Te Vrysi werden ongeveer 50 graven uit de jaren 22002000 voor Christus blootgelegd, met ruim 2000 meer of minder kostbare voorwerpen, wapens, gouden munten, ringen, be nevens bronzen en keramische ge bruiksvoorwerpen. Te Kas tros werden dóór de o nderzoekers ruim 20 .gra ven uit de jaren 1000900 voor Chris tus aangetroffen, welke eveneens een groot aantal gouden en andere kost bare voorwerpen bevatten. De types van deze graven zullen waarschijnlijk het probleem van de Grieksche Kolo nisatie op Cyprus tot een oplossing brengen. MARKTBERICHTEN- AMSTERDAM, 19 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 582 vette koeien, 1 kw. 0,96—1,12, 2e kw. 0,80—0,96.- 3e kw. 0,680,80 per Kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien 300400 per st. 100 vette kalveren, le kw. 0.901.10, 2e kw. 0,800,90, per Kg. levend ge wicht; 46 nuchtere kalveren 1018; 126 schapen 3340 per stuk; 840 var-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3