PI©3>L PREDIKBEURTEN. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.i» 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. Eringa van Woerden en n.m. 6.30 uur Preeklezen. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Evangel. Dwars-Nieuwstr. v.m. 9.30 en n.m. 6 uur, de heer Dekker uit Bleiswij k. Gebouw „Salvatori", v.m. 9.30 uur de heer de Jonge en 's avonds 6 uur Ds. Israël uit Koudekerk. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Luuring en 's avonds 6.30 uur de Eenv. heer Rijnsburger, ber. Pred. te Polsbroek. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Grolle. Cat. Zondag 50. Bed. H. Doop. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksen. Cat. Zondag 36. Aflossingscollect-e. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Preeklezen. Vrijdag 23 Dee., n.m. 7 uur, Ds. Driessen van 's Gravenzande. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Preeklezen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk vm 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Metering. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Houtzagers, Em. Pred. te Arnhem. Bed. H. A. LISSE. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 uur. Dr. Th. Buys Jr. Maandag 19 Dec., 's avonds 7.30 uur, Prof. Dr. IJ. H. Kuyper, Hoogl. aan de V. U. te Amsterdam. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. de Bruijn van Alphen a. d. Rijn en 'n.m. 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Haspers. NOOR^WIJKERHOUT. Ned. Plerv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. -Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Preeklezen en n.m. 1.30 uur Ds. W. J. Keller van Nieuwkoop. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. G. van Reenen van Woerden en n.m. 1.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.nv 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Kcers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Keik: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. v. Haaften. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. II. P. Fortgens. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Prof. Plooy uit Leiden en n.m. 2.30 uur Ds. Jaarsma uit Den Haag. Bed. H.D. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. G. Mansvelfc uit Amsterdam. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur, Ds. Beekenkamp van Leiden en 's avonds 6.30 uur Ds. Veldhoen van Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: v.m. 9.30.en n.m. 6.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Die/st. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds .6 30 uur Dr. Ubbink. GEMENGD NIEUWS. Een ongeluk, dat nog goed afliep. Woensdagavond is een auto van den heer Van Gelder uit Deventer door de afsluit- boornen gereden van den spoorwegover gang bij de „Laatste Stuiver" te Eefde. Deze overweg in den straatweg Zutphen— Dev-enter was gesloten voor een naar Win terswijk vertrekkenden trein. De auto werd door den trein gegrepen en vernield ter zijde van de spoorbaan geworpen. De drie inzittenden waren bijtijds uit den wagen gesprongen en brachten het er ge lukkig nog goed af. De bestuurder verklaarde, dat hij met gedempt licht had gereden en zoo de ge sloten boomen niet had gezien. Toen hij remde, gleed de wagen door sloeg door RECLAME Winterhanden Wintervoeten f Gesprongen Handen 8 Schrale Lippen J Ruwe Huid ■Reivwzacfdvn gemesi Doos 30 en 60, Tube 80 ct Bij Apoth en Orogisten de boomen heen en kwam met de achter wielen op de rails te staan. Gisteren werd de wagenruine van de spoorbaan verwijderd. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Ongeluk in staatsmijn Emma. In de Staatsmijn Emma heeft Donderdagavond in een doortocht een omvangrijke steen- val plaats gehad. Alle mijnwerkers daar aanwezig kon den zich door een haastige vlucht redden behalve de 26-jarige mijnwerker J. v. d. Leeuw, die onder de steenen bedolven werd. Het duurde geruimen tijd, voordat de ongelukkige onder het puin was van daan gehaald. De geneesheer kon slechts den dood constateeren. De man woonde in het Gezellenhuis te Nuth en was on gehuwd. Een botsing. Bij een botsing tusschen een auto en een veevoederwagen op den straatweg te Abcoude viel een twaalfjari ge jongen van den bok van den wagen en brak zijn been. Het paard schrok he vig, sloeg het lemoen stuk en bekwam een diepe wonde in de achterpooten. De wagen, die zwaar beladen was met vee voeder, gleed van den gladden weg in den Amstel en zakte zoo diep weg, dat. er niets meer van te zien was. De chauffeur bleef ongedeerd. Door een auto aangereden. Donder dagavond is op den Heerenweg onder de gemeente Heemstede, de 15-jarige G. YV., wonende te Hillegom, die zeer waarschijn lijk uit een autobus was gestapt en ach ter die bus om den weg overstak met zijn hoofd geloopen tegen een passeerenden vrachtauto, waardoor hij tegen de straat smakte. Nadat hij bij een bewoner was binnengedragen, is hij op advies van een geneesheer naar de Maria-stichting te Haarlem overgebracht. Waarschijnlijk heeft hij een ernstige schedelbreuk bekomen. Bekneld geraakt. Te Velzen is aan 't Hoogovenbedrijf in den nacht van j.l. Woensdag, op Donderdag een 24-jarige ar beider tusschen een ertsknijper bekneld geraakt, waardoor hij enkele ribben brak. Hij werd naar zijn woning te Beverwijk overgebracht. Oplichting. Ten huize van den arbei der H. te Abcoude vervoegde zich dezer dagen een onbekend persoon, die voorgaf daar werkzaam te zijn aan de Rijkstele graaflijn, en daarom een kosthuis zocht. Toen H. hierop inging vroeg de man te mogen blijven overnachten om den vol genden morgen zijn goederen te gaan ha len. H. vond dit goed. Toen hij den vol genden morgen vertrok, wist hij van I-I. 5 los te krijgen voor een nieuwe deken, doch kwam niet meet terug. Later bleek, dat hij ook nog een nieuwe broek en en kele kleine kleedingstukken had mede genomen. Mijnongeval. In de mijn Julia te Eygelshoven geraakte de mijnwerker N. onder afvallend gesteente. Ernstig gewond werd hij naar het hospitaal gebracht. Zijn mede-arbeider werd licht gewond. Koffie smokkelen. In den laatsten tijd wordt veel koffie van Kerkrade naar Duitschland gesmokkeld. Herhaaldelijk werden auto's met koffie beladen, over de grens in beslag genomen. Woensdagnacht hielden grensbeambten een smokkelben de van drie personen, aan, waarbij een vrouw, die een groote te Kerkrade ge kochte hoeveelheid koffie vervoerden. De smokkelwaar werd in beslag genomen. Ernstige val. Te Venlo viel gistermor gen een 14-jarig meisje, dat sneeuw wilde wegruimen, door een lichtraam op het platdak. Zij maakte een val van 6 meter en kwam in. haar buurmans woning te recht. Met verwondingen aan beide bee- nen en gebroken schouder werd zij naar het gasthuis St. Joseph overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. Branden. Gisternacht heeft een ern stige brand gewoed in de 10 meter hooge graansilo van de N.V. Zwaardemakers Handel en Industrie aan de Oostzijde te Zaandam. De brand brak in het boven gedeelte van de silo uit en verbreidde zich snel, zoodat cok de lager gelegen verdie pingen werden aangetast. Het bovenge deelte van de silo is uitgebrand. De lagere verdiepingen kregen ernstige waterscha de. De brand is vermoedelijk ontstaan door het warm loopen van een machine. Verzekering dekt de schade. Bloedvergiftiging door een rat. Men meldt uit Enkhuizen: De 25-jarige A. B., politie-opziener in N. O. Indië met eenige maanden verlof hier ter plaatse, is door een rat gebeten en tengevolge van de daardoor ontstane bloedvergiftiging gisternacht overleden. De heer B. zou den 20sten dezer maand weer naar Indië vertrekken. Vermist. De 85-jarige weduwnaar H. K. te Abcoude wordt sinds eenige dagen vermist. Dinsdagavond heeft men hem voor het laaist gezien. Aangezien zijn stok in den Amstel dreef, vreest men, dat hem een ongeluk is overkomen. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor1 het examen Steno-typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen slaagde Mej. C. M. J. M. Piek. BOSKOOP. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 20 Dec. 1927 d°s avonds te 7: uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking var nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 4 en 17 November 1927. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten tot verkoop van de Provincie Zuid-Holland van hjt brand- spuithuisje met arrestantenlokaal bij de Ned. Herv. Kérk. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te oesluiten! tot vaststelling van de huren en toewijzing van de 15 een voudige gemeente-woningen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten tot onbewcon- baarverl'laring van het perceel Zuidkade no. 64. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om le besluiter tot verbpferirg van den toegang tot de Achterkade. 9. Advies van Burgemeester en Wethou ders op verzoeken van Bouwvereenigin- gen om toekenning van gemeentelijk voor schot voor den bouw van arbeiderswo ningen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen van 150 voor aanschaffing van twee leeren pakken en twee helmen voor de brand weer. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet van 5000 te verleenen voor verbetering van de Ver lengde Biezen en Zuidwijk. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten'tot verkoop van een perceel bouwgrond aan het Torenpad aan den heer M. de Jong. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten tot aanvulling van het raadsbesluit, waarbij aan de ver- eeniging „Het Plaatselijk Nut" een ren teloos'voorschot is verleend voor uitbrei ding van de bestaande bad- en zwemin richting. 14. Aanbieding doof Burgemeester en Wethouders ter vaststelling van het sup pletoir kohier der Hondenbelasting, dienst 1927. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten tot wijziging van straatnamen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten tót instelling van een raadscommissie van advies i.z. de ontworpen plannen voor den bouw van een nieuw gemeentehuis. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Op de gehouden vergadering van de Coop. Brood- en Verbruiksvëreeniging „Vooruitgang" is door het bestuur mede gedeeld, dat het dividend over het afge- loopen boekjaar zal bedragen 14 procent. HAZERSWOUDE. Op uitnoodiging van de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Eere zij God" trad in het lokaal „Salvatori" voor haar op de WelEerw. heer Ds. de Geus van Waddinx- veen met het onderwerp „De beloften Gods". Spr. behandelde achtereenvolgens de oorzaak, de aard, de kracht, de vast heid en het einde der beloften, welke in Christus Jezus ja en amen zijn. Het ge heel stond in het teeken der adventsda gen en werd door een talrijk gehoor met onverdeelde aandacht gevolgd. Het samenzijn, op de gebruikelijke wij ze geopend, werd door spr. met dankge bed gesloten. In enkele gezinnen in onze gemeen te komt een geval van roodvonk voor. HILLEGOM. In de Geref. Kerk te Lisse zal voor Hillegom, Lisse, Sassenheim op Woens dag 21 Dec. a.s. 's avonds ten 7 ure een zendingssamenkomst worden gehouden, waar als sprekers hopen op te treden de heer P. A. Colijn, burgemeester van Bos koop en de heer P. de Koning, hoofd der Chr. school te Bandoeng (met verlof hier te lande). Deze samenkomst zal in de plaats tre den voor onze oude Zendingsdag op Oud Poelgeest. Daar de opkomst op die zendingsdag nu niet zoo bijster groot was, wordt deze weg ingeslagen, om te komen tot meer be langstelling en medeleven met- ónze zen ding. Er zal gelegenheid zijn tot gedachte wisseling. Menschen, die Indië kennen, zullen daar spreken, dus is er wat te hooren. Ds. v., Herksen ontving 40 voor de nieuwe kerk en van N. N. voor hetzelfde doel ƒ5. De collecte voor de vereeniging voor Bijbelverspreiding, gehouden op 30 Nov. heeft opgebracht 68.79. De Kerstfeestviering met de kinderen van de Zondagsschool zal gehouden wor den op Zaterdag 24 December en de Bij belbespreking ter voorbereiding tot het Kerstfeest zal gehóuden worden 22 Decem ber. De Kerstfeestviering vangt aan te 6 uur en de samenkomst te 7 uur. De Chr. Nat. Werkmansbond verga dert Woensdag 21 Dec. a.s. des avonds te half acht in de Julianaschool (boven). Inleider van Kooten over een vrij on derwerp. Met 't verbreeden der Asselerbrug is men thans zoo ver gevorderd dat het weg dek en de trottoirs gereed zijn. Met de verdere afwerking wordt goede voortgang gemaakt. Het verkeer is weder opengesteld, wat een zeer groot gemak zal zijn. Wanneer deze brug geheel klaar zal zijn, zal het een sieraad voor de mooie breede Sta tionsweg zijn en een verbetering voor het verkeer. Nu de ophaalbrug nog veranderen in een vaste brug, dan is de Stationsweg in orde. Zeer waarschijnlijk zal de prediking van Zondagmorgen te houden door Ds. Grolle per radio plaatselijk worden uitge zonden. Laat de zieken in onze gemeente zoo veel mogelijk hier van profiteeren. Burg. Stand. Getrouwd: C. van Rijs en H. v. d. Beid. Bevallen: Th. M. de Grootvan Saasse, D.; M. J. PrinsHopman, D. Overleden: G. Elderbroek, m. 63 jaren; W. PlantingJonker, vr. 46 jaren. KATWIJK. Behouden terug. De te Katwijk aan Zee thuisbehoorende zeillogger, die in het algeloopen seizoen aan de haring visscherij hebben deelge nomen, zijn thans alle behouden terugge keerd. LEIMUIDEN. Een dezer dagen overleed alhier na een kort ziekbed in den ouderdom van 63 jaar, de heer C. van Heyningen. Ofschoon hij slechts de lagere school doorloopen had, heeft hij 't ver weten te brengen. Be halve ontvanger der gemeente Rijnzater- woude, en adjunct-boekhouder van de Spaarbank van bet Dep. Rijnzaterwoude, van de maatschappij tot Nut van 't Alge meen, was hij secretaris-penningmeester van vier polders. Met den heer van Hey ningen is een persoon heengegaan, die een werkzaam leven geleid heeft. Vrijdagmiddag werd reeds geschaatst op de breede Kerksloot alhier. In zijn vergadering van 6 October j.l. besloot de Raad dezer gemeente, op voorstel van den heer H. J. Visser, den inspecteur der Directe Belastingen te Al pben aan den Rijn te verzoeken dj gele genheid open te willen stellen, om te Lei- muiden het slachtvee voor de accijns te kunnen aangeven. De Inspecteur heeft hieraan gehoor ge geven, voortaan kunnen genoemde aangif ten geschieden ten postkantore alhier. LISSE. Voor het examen Kantoorstenograaf in de Eng. taal van de Ver. v. Dir. v. Pont- scholen slaagde Mej. A. v. Waveren. NOORDWIJK AAN ZEE. Voor het examen Machineschrljven van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen slaag de Mej. J. M. Keijzer. NOORDWIJKERHOUT. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen slaag de de heer A. H. F. Endema. OEGSTGEEST. Voor het examen Steno-typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen slaagden: De dames J. H. N. Batteljee, P. H. M. J. Bon net, A. J. F. Peiger. Voor machineschrijven: Mej. E. A. Juta. De op Woensdag 21 dezer te houden raadsvergadering des n.m. om 7 uur, zal behandelen: Ingekomen stukken; wijziging gemeen- tebegrooting 1928; benoeming lid commis sie van toezicht L.O.wet; idem leden com missie wering schoolverzuim; voordracht tot het rooien vaa boomen; voorstel aan vulling reglement burgerlijk en H. G. Armbestuur; rapport en voorstel recon structie van enkele wegen; reclames schoolgeld en besprekingen betreffende school Leidsche Buurt. Pe heer J. A. Molenkamp, die in het Elisabethsgasthuis te Leiden was opgeno men terzake bekomen ongeval door aan rijding, is heden weer in zijn woning te ruggekeerd. De toestand van den heer de Leen, die in het Acad. Ziekenhuis wordt verpleegd, is vooruitgaande. Aanrijdingen zijn hier aan de orde van den dag. Ter hoogte van smid Nou- wens alhier reed J. S. uit Amsterdam als bestuurder van een vrachtwagen, komen de vanuit de richting Den Haag, tegen de luxe auto van den 2en secretaris van het Braziliaansche gezantschap te 's-Gra- venhage, komende vanuit de richting Am sterdam. De heer P. van Bourgondien al hier, juist ter plaatse, wist nog bijtijds te ontsnappen. Beide auto's bekwamen nog al schade. De heer T. van Egmond reed met zijn Ford ter hoogte van het Groene Kerkje in de rails. Hij kwam vanuit de richting Haarlem en via de rails stond hij spoedig weer richting Haarlem. Gladheid was de oorzaak van dit ongeval, dat overigens nog goed afliep. In den loop dezer maand hoopt het kinderkoor onder leiding van den heer Bolman een uitvoering te geven in Irene. Datum wordt nader bekend gemaakt. Bij voorbaat kunnen we een bezoek aanbe velen. [In Irene, het Evangelisatiegebouw der Ned. Herv. Kerk zijn thans ook doop bekkens geplaatst, welke keurig zijn uit gevoerd door den heer v. d. Wilk alhier. OUDE WETERING. Gisteravond hadden wij in onze mooie school der vereeniging voor Chr. Natio naal Onderwijs te Oude Wetering den jaarlijkschen ouderavond. En al was het buitèn volop winter, zoodat het tamelijk koud was en veel ouders van ver moes ten komen, toch was het aantal belang stellenden vrij groot. Men kan zoo mer ken, dat zoo'n ouderavond er in wil, de belangstelling wordt steeds grooter en daardoor de toenadering der ouders tot de school meer, wat ook het doel is van zulk een avond. De samenkomst werd geopend door on zen eere-voorzitter, Ds. J. Brouwer, die zijn sporen in dit opzicht heeft verdiend, en veel lief en leed tnet onze school heeft meegemaakt. Zijn vaderlijk openingswoord mochten wij met genoegen hooren, waarna de schoolkinderen der hoogste klas hun be kwaamheid in het zingen deden hooren. Geoefend door hun onderwijzers, kregen wij mooie en leuke stukjes te hooren, ook. werden wij vergast op een mooi stukje vrije en orde oefeningen, wat voor onze plaats iets nieuws was en den onderwij zer, die hét de kinderen heeft geleerd, ze ker veel moeite zal hebben gekost. Onderwijl werd er chocolademelk ge schonken, wat met de koude wel smaakte. Een lid van het bestuur gaf daarna een aardige schets van het kleine kind tot de school en van de school 'iet volle groo te leven in, met al de moeite daaraan verbonden. Hierna zong de vergadering staande: Een vaste Burcht is onze God. In de pauze kregen de heeren sigaren en konden de ouders het we-k hunner kinderen zien, wat veel belangstelling had. Vele ouders spraken met de onder wijzers of onderwijzeressen over hunkin deren en hun werk. Na de pauze kregen wij nog een ver-* rassing, zooals de eere-voorzitter zeide, want voor den eersten keer hoorden wij een der onderwijzeressen, die een keurig opstel voorlas over *e eerste beginselen van het schoolkind. Hoe mooi en gèesiig teekende zij het kind, zoo pas van zijn moedèr nu in de school als in een geheel andere wereld. Hoe dat kind na een korten tijd op zoo'n vertrouwelijken voet komt te staan met de „juf", waar door de juf alles moet weten. Het programma is vlot en juist op tijd afgewerkt; de avond vloog om. Gemeenschappelijk werd nog gezongen, waarna het hoofd der school, de heer den Meere dankte voor de betoonde belang stelling en daarna voorging 'in dankge bed. Moge de vrucht van dezen avond dan ook zijn een meer meeleven der ouders met de school, doch ook eer* gebed der ouders voor personeel en testuur. RIJNZATERWOUDE. De Raad dezer gemeente vergadert Maandag a.s. des namiddags te 7>S uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling gemeentebegrooting; dienst 1928. RIJNSBURG. In café „Centraal" werd gisteravond alhier een vergadering gehouden van de Algemeene vereeniging voor Bloembollen cultuur, afdeeling Rijnsburg. De vergadering werd door den afdee- lingsvoorzitter, den heer S. Schoneveld met een woord van welkom geopend. Besloten werd op deze vergadering geen notulen voor te lezen. Na gehouden ballotage werden als nieu we leden toegelaten de heeren C. Glasber gen, C. de Visser en G. van Klaveren. Daarna kwam in behandeling bespre king van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering opa.s. Maandag. Op voorstel van he bestuur werden candidaat gesteld voor leden van het Hoofdbestuur de heeren Bijvoet te Over- veen en Eggink te Voorschoten. Uitvoerig lichtte de voorzitter toe een mededeeling van het Hoofdbestuur dat alsnog een bedrag van ƒ30.000 benoodigd is voor het eigen gebouw, voor ventilatie, centrale verwarming enz. Natuurlijk is op een bedrag, als voor het eigen gebouw uitgetrokken niet pre cies te zeggen, hoeveel er in werkelijkheid noodig is. De leden hebben dit zelf ook gevoeld en een speling gelaten van ruim. 10.000 a 12.000, en dan is er nog wat geld in kas van het Krelr.ge-fonds. Wel zijn er nu enkele stemmen opgegaan te gen deze uitgaaf, maar spr. meent, dat het hoofdbestuur vrij uit gaat en anders zeer terecht aanmerkingen konden wor den gemaakt, wanneer nu het gebouw niet ineens goed ingericht wordt. Boven dien is in alles de uiterste zuinigheid be tracht. Naar spr. meening moet dan ook de mededeeling van het hoofdbestuur zon der critiek worden aanvaard. Na deze toelichting kon zich de verga dering met de mededeeling vereenigen en werd de houding van het hoofdbestuur goedgekeurd. Na eenige bespreking, waarin zoowel het voor als het tegen werd genoemd, sprak de vergadering zich ook uit, vóór het richten van een adres aan de regee ring, waarin beschermende maatregelen worden gevraagd tegen de landen die den invoer van Nederlandsche bloembollen bemoeilijken. De heer van der Ploeg stelde bij de rondvraag eenige vrr.jen betreffende de Beurs-entree en het portret op de bewij zen van toegang, die door den voorzitter werden beantwoord. De heer A. D. den Haan meende dat het 2 cents per R.R. fonds niet altijd werd gehandhaafd en sommige leden het ver schuldigde niet voldeden. De voorzitter zette uitvoerig uiteen, dat daaraan wel degelijk de hand wordt ge houden ei. dat bij niet betaling de uiter ste maatregelen, desnoods royeering. wor den toegepast. Natuurlijk echter wor It' daartoe niet. onmiddellijk overgegaan en zou men liever de leden behouden, maar weldegelijk worden de rechten van het fonds gehandhaafd. 'Iierna sloot de voor zitter de vergadering en werden eenige fraaie prijzen verloot. Ds. A. Altena alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Nunspeet. De berichten van dien bloemen handel zijn voor de kweekers niet bemoedigend. De prijzen der getrok ken talpen zijn op hedea te laag. Ze zijn verliesgevend voor de kwee kers. iste kwaliteit Scharlet Due gaat voor 3,103,70. Witte Due Maximufl brengt van 2,803,50 op. Grysanthen gaan van 0,250,45 per bos. De vorst komt voor de tulpentrek- kers zeer ongelegen, hetgeen wel bij na altijd het geval zal zqn. Het doet direct zijn invloed gelden op deprjj- zen, in verband met de moeilijkhe den voor export. Ook het vervoer in het binnenland geeft moeilijkhe den. En de eerstvolgende dagen zal

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7