GEMENGD NIEUWS. Het bij Pannerden gezonken schip ge licht. Het turfschip, dat 1 dezer op den Rijn bij Pannerden gezonken is, waarbij de schippersvrouw en drie kinderen het leven verloren, is thans gelicht. In de roef van het schip werden alleen de lijkjes van twee der kinderen gevonden. Men ver moedt dus, dat de vrouw en het derde kind bij het zinken van het schip over boord geraakt en door den stroom zijn meegevoerd. Aan de gevolgen overleden. De heer B., die voor enkele weken in de fabriek Elias te Eindhoven ernstige brandwonden opliep, is aan de gevolgen overleden. Doodelijke val. Te Heiningen is naar het „D. v. N. B." meldt D. de Kok in de schuur van J. de K. van een balk gevallen en dood opgenomen. Te Augsbuurt (Kollum) is de 16-ja rige boerenknecht L. van Houten met een pak stroo van den zolder gestort en zoo danig gewond, dat hij overleden is. Brandstichting. Zaterdagmiddag werd door buren een brandje gebluscht ten hui ze van de B. te Beverwijk. Toen de poli tie een onderzoek instelde kreeg zij ver moeden, dat hier opzet in het spel was. Zij vond dan ook aanleiding den bewoner in arrest te nemen. Naar men ons mededeel de, heeft hij bekend den brand te hebben gesticht. Bloeddorstige hond. Te Andel heeft een hond op één nacht 64 kippen van den landbouwer de Fijter doodgebeten. Gevolgen van een stopverbod voor auto bussen. Een waarschuwend, een bijna beangstigend geval heeft zich voorgedaan ln één'der bussen van de Z.H.A.M., die in Delft geen passagiers mogen opnemen of uitlaten, schrijft de „Delftsche Crt." In den bus. die gisteren omstreeks half tien uit Scheveningen was vertrokken, zat o.a. een reiziger voor Overschie. Toen de bus in Delft was gekomen op den Rotterdam- schen weg, kreeg deze reiziger een aan val van zijn hartkwaal, hartkloppingen, waarbij hij het benauwd had en dringend behoefte aan frissche lucht. Zoodra de passagier de eerste symptomen waarnam, verzocht hij den chauffeur om te stoppen, maar deze zeide, dat hij dit niet mocht doen. En hoe zichtbaar benauwd de man het ook had, hij moest mee en kon in Overschie pas het voertuig verlaten. De passagier heeft bij de justitie een aanklacht ingediend tegen de Z.H.A.M. wegens vrijheidsberooving. Aan twee Hongaren gratie verleend. Naar .De Telegraaf" verneemt, is aan twee der Hongaren, die indertijd veroor deeld zijn, in verband met de bekende bankbil jetlenaffaire, en die hun straftijd uitzaten in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen, n.l. aan Mankovicz en Markovsky, per 20 dezer gpatie verleend. Hun straftijd zou eerst 2 April 1928 geëin digd zijn. Het feit, dat alleen deze twee Hongaren en niet ook de derde, Jankovicz gratie krijgen, Is naar het blad vernam, toe te schrijven aan de volgende omstan- omstandigheid: In ons land geldt de bepaling, dat wan neer een gevangene twee derde gedeelte van zijn straftijd heeft uitgezeten hij het recht heeft, voorwaardelijke invrijheid stelling te vragen, die in vele gevallen verleend wordt. Waar de voorwaardelijke invrijheidstelling op vreemdelingen moei lijk is toe te passen wordt deze voor hen veelal vervangen door kwijtschelding van het restant der straf. Dien weg hiertoe hebben ook Mankovicz en Markovsky, wier straftijd op 2 Augustus j.l. voor twee derde verstreken was, bewandeld met het boven vermelde resultaat. Jankovicz, die tot een langduriger straf werd veroor deeld, yheeft nog geen'twee derde daarvan uitgezeten, zoodat een gratieverzoek door hem nog niet kon worden Ingediend. De brand te IJsselmuiden. In ver band met den hevigen brand, welke gis teravond te IJsselmuiden bij Kampen ge woed heeft, kunnen we nog het volgende mededeelen: De brand ontstond te ongeveer acht uur door onbekende oorzaak in de hooiperserij van den heer B. J. Post Greve, welke al spoedig in de asch gelegd was. Het was een geweldige vuurzee, die al heel gauw twee belendenende dubbele woonhuizen, eigendom van den heer A. Diepenveen en bewoond door de gezinnen Wind, Land man, Stoel en Dekker, aantastte. Deze huizen werden ook geheel een prooi der vlammen. De motor-brandspuit uit Kam pen en IJsselmuiden, die spoedig ter plaatse waren, wisten verdere uitbreiding te voorkomen. De hooiperserij van den heer H. v. d. Stouwen, welke aan de ach terzijde van die van den heer Post Greve grenst, kon slechts met groote moeite be houden worden. Alles was verzekerd. Brand. Maandagavond te ongeveer 6 uur brak brand uit in het gebouw van de N.V. Nederlandsche vlóerzeilenfabriek te Huizen (N.H.) Het vuur greep zeer snel om zich heen en vond gretig voedsel in den inventaris. Hoewel tie brandweer al gauw ter plaatse was en de vlammen krachtig aantastte, brandde het fabrieks gebouw uit. Eerst na vier uren van hard werken was men het vuur meester. Door nog te juister tijd een benzine-reservoir af te sluiten, kon erger voorkomen wor den. De schade, die ongeveer 100.000 be draagt, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. Een 30-tal arbei ders is tengevolge ven den brand werk loos geworden. Gisternacht is op den Noorderwal te Culemborg van den heer Koedam een schuur met drie autobussen, een motor fiets en een part'fj hooi verbrand. De oor zaak is onbekend. Niets was verzekerd. Maandagavond werd brand ontdekt in de machinekamer van den zaadhandel „Gebroeders Sluis" in het West-eind van Enkhuizen. Het Vuur is naar men ver moedt, ontstaan door broeiing in de aan wezige brandstoffen, of kortsluiting. Met een slang op de waterleiding werd het vuur bedwongen, zoodat de weldra aan wezige motorspuit geen dienst behoefde te doen. De schade, door verzekering gedekt, is belangrijk. Noodlanding. Gistermiddag om streeks half twee moest het vliegtuig No. D 36 Jager-type te Rotterdam wegens mo torpanne een noodlanding maken. Het vliegtuig, bestuurd door den korporaal- vliegtuigmaker J. M. Zeegers, wonende te Helder, was gistermorgen opgestegen op het vliegveld de Kooi, te Helder, van waar het was gevlogen naar Waalhaven. Daarna is het opniouw opgestegen. Het toestel vloog zeer laag boven Rid derkerk met stilstaanden motor. Een oogenblik later -.iel het neer op een wei land en werd totaal vernield. De bestuur der is ongedeerd. Brand in een wasscnerij te Haarlem. Gistermorgen ongeveer 9 uur is brand uit- gëbroken in de fabriek van de N.V. Eer ste Haarlemsche Stoomververij en Che mische Wasscherij C. Hoeing, firma Schenk, aan den Spaarndammerweg te Haarlem. Het bleek, dat het vuur ontstaan was op den droogzolder in het linkerge deelte van het fabrieksgebouw, waar z.g. gaasjesdoeken gedroogd worden. Dit zijn in benzine gedrenkte doeken, die gebruikt worden voor het schoonmaken van de machines op de plaatdrukkerijen van de firma Joh. Enschede en Zoon, welke fir ma deze doeken altijd in de fabriek van Hoeing laat drogen. Vermoedelijk is een van die doeken bij het afhalen van de droogrekken op een verwarmingsbuis ge vallen en zoo in brand geraakt. Toen iemand van het personeel om kwart voor negen op den droogzolder kwam, wilde hij den brandenden doek uit het venster naar buiten werpen. Toen hij zich om draaide zag hij tot zijn grooten schrik, plotseling den geheelen zolder in brand staan. Oogenblikkelijk werd de brandweer ge alarmeerd. De spuit van Haarlem-Noord was het eerst op het terrein aanwezig. Da delijk werd met twee slangen op de wa terleiding water gegeven. Te ongeveer 10 uur was de brand gebluscht. De droogzol der en de benedenverdieping van den lin kervleugel zijn geheel verbrand. Alles was verzekerd. Er zijn echter geen goederen van derden verbrand. Het bedrijf kan over twee a drie weken waarschijnlijk weder worden voortgezet. De Inbraken ln de mijnstreek. De aangehouden Duitscher«heeft bekend zich behalve aan de inbraken te Heerlen, te hebben schuldig gemaakt aan 12 inbra ken te Kerkrade. Verder neemt hij ook voor zijii rekening de inbraken te Bruns- sum en te Vaals gepleegd. Inbraak. Zondagavond, terwijl de be woners naar de kerk waren, werd te Ven- lo ingebroken bij den tuinier B. aan den Keulschen weg. Door indrukken der ruit verschafte de inbreker zich toegang tot de slaapkamer, alwaar hij kasten openbrak en zelfs het bed ondersteboven keerde. Opmerkelijk is dat niets vermist werd. Een zilveren hor loge en eenige gouden ringen, die voor 't grijpen lagen, werden niet aangeroerd. Men denkt, dat de inbreker het alleen op geld gemunt had, wat hij echter niet gevonden heeft. De dader heeft geen spoor achtergelaten. Doodelijke val. De invoeger H. C., uit Bochaltz, was te Kohlscheit aan het uit voeren van voegwerk aan een fabrieks schoorsteen. Door het loslaten van stei gerhout viel hij van een hoogte van 9 me ter en overleed spoedig. Een redder gearresteerd. Te Rome bestaan er naast de automobielen toch nog rijtuigen en juist met deze maakt de kleine man, jde oude „Romano di Roma" het liefste een rit naar Villa Borghese. Zoo stond op een der laatste Zondag avonden zulk een „botticella" z'ooals ze in het Romeinsche dialect worden genoemd, op een plein in de volkswijk Trastevere en wachtte op rijlustigen. De koetsier was in zoeten sluimer, want hij had ter eere van den Zondag meer dan anders aan Bacchus geofferd. Plotseling schrok het paard en de koet sier lag, nog vóór hij tot bezinning kwam, tegen de straat. Het paard rende met het rijtuig achter zich aan op de Ponte Gari baldi toe. Alles nam de vlucht, slechts een jonge man holde op het paard toe, en bracht het tot staan, vóórdat het ongeluk ken gemaakt had, of in de Tiber was te rechtgekomen. Den koetsier bracht men naar het zie kenhuis. Met den redder ging men naar het politiebureau om h<*t geval op te hel deren. Hij werd daar ter belooning met een gearresteerd. Het bleek, dat hij onder politietoezicht stond en op dit uur thuis had moeten zijn, in plaats van op straat op hol geslagen paarden te grijpen. UIT DE OMGEVINGJ AARLANDERVEEN. De vleeschkeuring zal plaats heb ben op Maandag, Donderdag en Za terdag, vanaf heden tot 15 Maart'28 Burgerlijke stand. Gehuwd: D. Falkema jra. 27 j. en M. v. Egmond jd. 26 j. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. W. v. Dam en tot notabelen zgn herkozen de heeren G. v. Dokter, C. Walra ven en J. Blom. Uit de kerkelijke archieven der Ned. Herv. Kerk blijkt, dat men in 1690 tndens Ds. Quint een R. K koster nad. Jammer dat Ds. Ungbeei toen nog niet leefde. De collecte voor de Zending ge houden in de Geref. Kerk voor Solo bracht f 100,op. bodegraven. In de Maandag gehouden Raaids vergadering is, na zeer breedvoeri ge bcspreri :gen, -een voorstel-Jonga- nejl tot wijziging van de ricolbelas ting mot op 3 na algjmeene stemmen verwerpen. Met da gemce to Zwammerdam weK een overeenkomst aang. gaan betreffen de het gemeens:-hapi>elrj:c gebruik van het openbaar shellIhuis. Het tarief van slacht- en keurloo- nen werd gewqzigd. Aangegaan w.ra een overeenkomst betrefier.de hot' in bruikleen afstaan van do motirbrandspuitan aan Lange Ruige Weide. Bi] de rondvraag wees de hoer De Vos op het vastgestelde wegenplan, waarvoor 45 boerderijen in deze ge meente zullen afgebroken moeten wor den; spr. verzoch- B. en W. pogingen aan te wenden, dat deze boeien voor de schade in hun bedrijf schadeloos zullen worden gesteld. HAZERSWOUDE. De collecte, welke in. die Ned. Herv. Kerk gehouden is bij eon spreek beurt ten voordeel© van den Geref Bond, waar Ds. Pott van Bodegra ven in don dienst voorging, heeftop- gebracht f116,57. Als ouderling bij de Ned. Herv. Kerk is dit jaar aan de beurt van periodieke aftreding <le heer* J. Vel- lekoop, en als diaken de heeren Joh. Plaisier en PI. Groen Lzn. koudekerk. Vrijdagavond werd in de Chr. School aan den Rijndijk een Ouder avond gehouden, die door vele leden ouders en belan^stel enden was bezocht Na opening door den voorzitter, de heer Jac. van Leeuwen, stond de leiding der vergadering onder het Hoofd, de heer E. S. Bersma. De navolgende onderwerpen werden ingeleid: „vader en Moeier één''door den heer N. P. Slegtenhorst* „Vriend schap", door den heer IJ. Zintel; „Onze Ouderavond", door den heer Jac. Verbree. Op de onderwerpen volg de een aangename en gezellige be spreking. Vervolgens werden Recita ties gehouden door den heer E. S. Bersma, den heer A. Wezelenburgen mei. Lourens, die zeer in den smaak vielen, terwijl een kwartet, samenge steld uit de heeren C. H. de Bloois, G. van Veen, mej. Batelaan en mej. van Dokkum, eenige keurig uitgevoer de zangstukken ten gehoor© bracht Vóór de vergadericg en tijdens <k pauze, was er gelegenheid het school werk der kinderen na te zien, waar over ni^ts dan groote verwondering was, zoo keurig en practisch er alles uitzag en het onderwijzend personen alle eer aandoet. Ten slotte hield het hoofd der school de heer Bersma, een inleiding oveJ de wijziging van de Leerplichtwet voor alle plattelanders, hetwelk tot breed voerige bespreking aanleiding gaf en als gevaar door allen werd gevoeld en erkend en hoe daartegen krach tig moet worden geageerd. Voor versnaperingen zorgden een aantal meisjes. Alhoewel de gezelli ge en aangename stemming nog enke le uren had kunnen voortduren, dwong het middernachtelijk uur tot scheiden De heer G. van Doornik eindigde met dankzegging. Een collecte voor het blinden-insti tuut „Effatha" bracht op f3L25- Maandagavond vergaderde de A. R. Kiesvereen. „Ned. en Oranje" Op de gewone wijze geopend door den voorzitter, den heer N. P. Sleg tenhorst, werd door den secretaris, den heer Hortensius ingeleid art. 14 van ons Program, „Over de eerbaar heid". Behandeld werd ie, Roeping der Overheid; 2e, Op publiek terrein; 3e. Overheid en Volkszonde. Na een geanimeerde samenspreking werd de vergadering met dankzegging gesloten door Ds. Haspers. nieuwveen. A.s. Donderdagavond te 7 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk een opwekkende rede gehouden, waarin de predikanten v. d. Broek uit Berken- woud© en Spelberg van Egmond a. d. Hoef zullen optreden. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: a.s. Donder dagavond 7 uur, Ds. Joh. Jansen van Leiden. VOORHOUT. De Waterleiding. Ter inleiding van een voorstel van B. en W. met betrekking van het stichten van een waterleiding deelde de voorzitter in de vergadering van den gemeenteraad mede, welke stap pen door B. en W. zijn gedaan, waarbij hij er aan herinnerde, dat noch de Leidsche Duinwatermaatschap pij, noch de gemeente Noord wijk de watervoorziening van_ Voorhout op zicb kunnen nemen, terwijl van het water leidingsbedrijf te Hillegom een voor- loopige aanbieding werd gedaan, waar bij voor waterlevering een prijs be dongen werd van 3 ct. meer per M3. aan de grens der gemeenten dan de reeds aangesloten gemeenten betalen. Daarop hebben zij een onder zoek ingesteld omtrent de waterlei dingen met automatische bediening, en dit met het oog op een eventu- eel'e samenwerking met Noordwijker- hout, dat daartoe wel genegen is. Met het oog daarop wïï men een onderzoek instellen naar een water- winplaats in de duinen van Noordwij- kerhout. De raad verleende daarvoor een crediet van f7000. WASSENAAR Burgerlijke stand. Geboren: Ag nes, <tv. C. Borgsteijn en A. J. Klbek Helena Gerritje d.v. S. v. d. Ham en H. J. Vogels. OndertrouwdW. Fr. Stokhuijzen en E. M. E. de Bordes. Gehuwd: H. Kisrs en M. G. Bents. WOUBRUGGE. De h:er L- alhier passeerde mol zijn auto dsn vlietpolder onder deze gemeente en g raakte plot-eling, ver moedelijk door een defect, in een tocht aldaar. Gelukkig kwam hij en een drietal kinderen er met een nat pak af. 20 December a.s. zal het 25- jarig bestaan van de IJsclub te Hocg- made worden herdacht, onder leiding van den heer C. van Rijn, welke zijn vader, wijlen de heer D. van Rijn als voorzitter opvolgde. Het le dental bestaat thans uit 130 manne lijke en 45 vrouwelijke leden. De hoop is dat ait jaar het ijs niet achterwege zal blijven, opdat het bestuur weer eens z'n activiteit zal kun nen toonen. ZEVENHOVEN. Door do Chr. J. V. „Zjjt Ge trouw", worden pogingen in het werk gesteld tot stichting van een eigen vereenigingsgebouw. Aan den Kromme Mijdrecht L een knipcursus geopend- door mevr. Hendrikse. Een 17-tal leerlingen ne men aan deze cursus deel. De cursus wordt gehouden in het zaaltje van de wed. Groen. Zij, die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwielcelasting- merk voor 1928, kunnen dit ten kantore van den Rijksontvanger te Nieuwkoop aanvragen. Persoonlijke aan melding is noodzakelijk; Door B. en W. der gemeente Mijdrecht, is bouwvergunning verleend aan den heer M. J. Hollestie-xle aan die Kromme Mijdrecht, tot het bou wen eener schilderswerkplaats. Land- en Tuinbouw. UITVOER VAN KAAS NAAR ITALIë. In verband met den uitvoer van kaas naar Italië, is het van belang, dat Italië het reglement ter uitvoering van het decreet betreffende de bestrij ding van de knoeierijen in de berei ding van en den handel in boter en kaas gewijzigd heeft. De aanduiding der kaassoorten moet nu volgens hun vetgehalte geschieden en wel aldus: Formaggio grasso (vette kaas) als het vetgehalte niet minder is dan 42 pet. in de droge stof; formaggio ma- gro (magere kaas) als het vetgehalte in de droge stof minder is dan 20 pet. formaggio semigrazzo (halfvette kaas) of formaggio parzialmento scremato (gedeeltelijk ontroomde kaas) als het vetgehalte ligt tusschen 20 en 42 pet. De aanduidingen voor magere kaas en voor halfvette kaas moeten gesteld worden op de facturen, op de docu menten en op de verpakking volgens de daarvoor geldende, in het regle ment omschreven voorwaarden. Bij afwezigheid van de voorgeschre ven aanduiding wordt aangenomen, dat de kaas in den handel is gebracht als vette kaas. INGEZONDEN. (Buiten verantwooruelijkiieid der Kedaclie.) EEN ADRES TEGEN DE 7-JARIGE LEERVERPLICHTING. Door de Chr Nat. Schoolvereeni- ging te Koudekerk-Hazerswoude is het volgende adres tot de Tv/r-cce Ka mer der Stat. n Generaal gerl d-t: „Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de Vereeniging voor Chr. N. S. te Koudekerk en Hazerswoude Rijndijk in vergadering bijeen op 9 December 1927; dat zij eenparig met leedwezen ver nam de wetsvoorstellen uit regee- ringskringen omtrent het verplichte 7e, en zelfs van een 8e leerjaar voor vele plattelandskinderen; dat zij daarom U Hoogedelgestren ge Heeren beleefd maar ten ernstigste vraagt deze wetsvoorstellen te ver werpen en al Uw invloed aan te wen den om de leerdwang voor het 7e leerjaar met ingang van 1930 eveneens te schrappen; Dat zij zulks vraagt om moreele, paedagogische en practische redenen; dat zij de gelegenheid tot 't 7e leer jaar prijst, zoodat voorstanders 't voor hun kinderen kunnen genieten: dat zij voor anderen en speciaal voor vele groote gezinnen dwang noodlottig vindt, maar daarentegen bij een be staande leerplicht van 6 jaren vrij heid voor de ouders aangaande een 7e leerjaar een bescheiden recht acht; dat zij hulp voor 't onderwijs door verlaging van de schaal /eer profijte lijk vindt en daarom bij de Tweede Kamer dor Staten Generaal met den meesten aandrang vraagt op deze wij ze te helpen." 't Welk doende, enz" Wij hebben hier een noodkreet van een Sckooïvereeniging zooals de heer Zijlstra met zijn voorstel op het oog heeft. Hier dreigt een dwang voor de ouders, die een 7e leerjaar en in veel gevallen een 8e jaar moeten offeren, waarvan het nut niet is aan te wijzen Laat nu door iedere Schoolvereeni- ging die in dezelfde omstandigheden verkeert een adhaesie-adres aan de Kamer worden gezonden. Dan is het mogelijk dat intijds nog zal worden ingezien dat niet alleen in 1928 maar ook in 1930 weder invoering van de 7-jarige leerverplichting c»n ongemo- tiveerden last legt op sommige ouders Laten ook andere A.-R. bladen deze klacht overnemen en verder dragen. RED. weldadigheidszegels. Geachte Redactie! 't Zij ons veroorloofd, om aan den vooravond van den dag. waarop de verkoop der weldadigheids/egels be gint, een enkel woord nog te richten tot Uwe lezers. De verkoop der zegels begint 15 Dec. en eindigt 15 Januari. Zooals reeds enkele jaren, zullen ook nu postze gels worden verkocht voor hoogeren prijs dan de frankeervvaarde. 't Zijn er een viertal. Die van 2 cent komt op 4, die van 5 cent op 8, die van 7J4 cent op 11 en die van 15 cent op 18 cent. 't Geen meer betaald wordt, wordt besteed voor 't verwaarloosde, mis deelde. ongelukkige kind over heel ons vaderland. Er is een landelijke organisatie, di© zorgt voor eene zoo eerlijk mogelijke verdeeling van de inkomende gelden, die verdeeld worden over alle vereeni- gingen, van welke kerkelijke of po litieke kleur ook, die zich tot taak stellen de verzorging van verwaar loosde of misdadige kinderen, of wel, die zwakke en ziekelijke kinderen ver plegen. of die achterlijke, blinde, doo-, ve of doofstomme kinderen tot zich nemen. Hier kunnen we nu allen elkaar de hand reiken. Hier kunnen we samen gaan. Hier kan ook arm en rijk iets doen. Men denke nu maar, dat de porto's niet verlaagd, maar voor enkele we ken verhoogd zijn. Zoo werkt men mede aan iets, wat voor vele misdeel- den tot grooten zegen kan zijn en veel leed kan verzachten. Men denke niet gering over 't geen hier nagestreefd en ook inderdaad be reikt kan worden. Verleden jaar bracht deze zegelverkoop op 108.721,11 H. Vele kleinen maken dus ook hier één groote. De postzegels zijn verkrijgbaar aan de postkantoren. In 't Leidsche hoofd postkantoor staat een kiosk aan geboden door de firma Vroom en Dreesmann waar vanwege ons co mité een paar dames of heeren de ze gels ten verkoop zullen aanbieden. Tevens zijn te koop zes prachtige prentbriefkaarten voor 35 ct. per serie. Met vriendelijken dank voor de op name. JOH. W. GROOT ENZERINK. Voorzitter. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 13 Dec. Heden aange komen aan den Rijksafslag 17 stoom trawlers, 1 logger en 3 kustvisschei^ De prijzen voor trawlvisch waren: Tarbot 23—87,50, griet 25—46^1; schol 3136, middel schol 3542 zetschol 4050, kl. schol 9,5038, schar 1020. pieterman Poontjes 10 14, gr. scnelvisch 3050, middel dito 2642, kleinmidael 1928, kh 6—24, gr. gullen 1117,50, kl. dito 611,50, writing 2,607,50, alles p. 50 K.G., gr. tong 1.501,75, mid del tong 1,401,70, kl. tong 1,30— 1,50 p. K.G., rog 16,5029 p. 20 st., vleet 0,783,22, leng 1,206.50 koolvisch 0,692,50, steur 71, alles p. st., kabeljauw 3762 p. k. vao 125 K.G. Van de IJra. stoomtreilers kwa men p heden 16 aan de markt. De besc 9 tegen waren: IJM. 4B2 met 4572, JM. 149 m. 2753; IJM. 120 m. 1038; IJM. 58 m. 4645; IJM. 3 m. 5101; IJM. 36 m. 4761; IJM. 150 m. 2774; IJM. 6i m. 2774; IJM. 50 m. 3319; IJM. 94 m. 4639; IJM. 177 m. 4283; IJM. 26 m. 3983; IJM. 129 m. 4900; IJM. 161 m. 2786; IJM. 417 m. 5320; VL. 10 m. 32I7-, Heden kwam hier binnen de Duitsche stoom treiler Crefeld P.C. 17 met 2814 besomming. Van de treilloggers kwam heden aan den afslag de KW. 178 met466 besomming. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM Rott. n. N.-Orl'. u te Vera Cruz. NOORDERDIJK Vancr. n. Rott. u te Porti. (OJ. DINTELD1JK Vancr. n. Rott. 12 te Porti. (OJ. BINNENDIJK 13 v. Rott. te Boston. MAASDAM 13 v. N.-Orl. n. Rott. SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl. 13n.n1: van Bilbao. NAREN'XA 13 2.30 n.m. v. Vancr. te Londen. HOLLAND— AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK thr. 12 te Mars. ZENADO thr. 11 te Kaapstad. AALSUM uitr. 11 S.38 n.m. 80 m. Z.O. v. Land's End. JAGERSFONTEIN uitr. 13 te Aigoa- baai. NIAS uitrt 1 2 v. Mozambique. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. KILSTROOM uitr. 11 te Dakar. TEXEL thr. via Rott. 12 v. Freetown DELFLAND uitr. p. 13 Dungeneas, VLIELAND 13 v. Amst. n. Haanb. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, MONTFERLAND Hanib. n. Rott. 13 te Antw. AMSXELLAND thr. 13. v. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR uitr. p. 13 Perim. GORONTALO 13 v. Bat. n. Rott. TJER1MAI thr. 16 z v-m- Mars verwacht. KERTOSONO uitr. p. 12 Finisterra STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". gOEMBA uitr. p. 13 Gibraltar. ENGGANO uitr. p. u Dungeness. RRAKATAU uitr. 13 te Sabang. KON. FAKETVAART MIJ. RiANTAUPANDJANG 11 te Bat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6