Radio-Programma. Wat er van avond te hooren ls. HUIZEN, (N.-H.'t 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. N ederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereen. 5.15 Kinderuurtje. 7.00 Inst.tuut Schoevers. Cursus Stenografie „Groote". 7.30 Lezing. Sprekerde heer Ey- genraam te Ede. Onderwerp: „Het nieuwste op vaccine gebied'*. 8.00 Orgel- en Zangavond in de iBergsingeikerk te Rotterdam. Te ge ven door het Onderst.fonds „Helpt el kander". Uitgaande van de vereeni- 'ging „Zoekt het verlorene", gevestigd te Rotterdam. Met welwillende medewerking van: den heer J. J. de Vos, Organist der Bergsingelkerk. De Mannenzang- vereeniging „Concordia", Dir. de heer H. H. ToDé. Het Dameszangkoor „Vox Angelica", Dir. de heer J7 G. Blok. SprekersDs. J.'A. Tazelaar, Gerei Pred. te Rotterdam. Opening. Max. J. Schreuder voorz. van „Helpt el kander', onderwerp: „Zoekt het ver lorene en helpt elkander". K. de Bloois Dir. der August Hermann Francke- Inrichting te Rotterdam. Onderwerp „Onze jongens". Hierna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.00 Muziek. 0.45 Lezing door W. A. Deenen. OnderwerpMoeder Athletiek". 7.15 Gezondheids-halfuurtje. 7.45 Politieberichten. 8.10 Concert. 8.50 Lezing cyclus van Nederl. O.- en West-Indië. 2de Lezing te houden door Exc. G. J. Staal', Oud-Gouver neur van Suriname en oud Algem. Secretaris van het Gouvernement van Ned. Oost-Iudië. Onderwerp: „Deont- wikkeling van de verhouding tusscheo Nederland en Oost-Indië". 9.50 Verplichte onderbreking voor Norddeich. to.oo Pers- en nieuwsberichten. 10.10 Voortzetting van het concert KöNIGWUSTERH., 1300 M. 4.206.00 Populaire muziek. 7.20 Oostenrjjksche avond. 9.55 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35. Oostenrjjksche avond. Daarna muziek. DAVENTRY, 1604 M. 6.20 Het Daventry Kwartet. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Het Daventry Kwartet. 8.05 Concert. 9.05 Moderne Orgelmuziek. 9.50 Muziek. 11.20 Muziek. PARIJS (Radiol 1750 M. 5.05 Radio-Paris-Concert. 8.50 Radio-Concert. Mussolini gezegd, dat de vorming van een groot Latijnsch blok moest worden bevor derd. Niet alleen de Iberische naties,' doch ook de Latijnsche republieken, aldus Mus solini, houden den blik op Rome en Pa rijs gericht. Door het verbinden van deze menigvuldige krachten en deze volken, die door eenzelfde geloof bezield worden en voor wie dezelfde beschaving een ge meenschappelijk erfdeel is, verzekert men den wereldvrede en beveiligt men zich to gen de bedreiging van het barbarendom. Dat zeg ik, aldus de Duce tot den journa list, tegen alle Franschen die me komen bezoeken. Het zijn er velen en zij behoo- ren tot de ware vrienden van Italië Al les wat nagestreefd zal worden in de rich ting eener nauwere toenadering tusschen ons en tusschen de Latijnsche naties in bet algemeen, verdient aangemoedigd en geprezen te worden. Frankrijk en Italië zijn geschapen om elkaar te verstaan. Laten we niét over Latijnsch bloed spreken; ras is iets zeer vaags; in den loop der eeuwen hebben er zooveel vermengingen plaats gehad; maar de beschaving, de cultuur, welk een prach tig gemeenschappelijk vaderlijk erfdeell Met een Franscbman zijn we dadelijk ver trouwelijk op eenzelfde plan; wij zien in hem een broeder, iemand van ons. Met een Engelschman moeten we ons reeds inspannen om hem te begrijpen en om door hem begrepen te worden; met een Duitscher is het verschil nog sterker en een afgrond scheidt ons van een Rus. Daarom kan, bij oogenblikken, het huis houden van Frankrijk en Italië in een stormachtige atmosfeer baden, tijden van stormvlagen kennen-, maar nooit zullen we zoover gaan, dat we met elkaar in onmin zijn, omdat wij broeders zijn, die dikwijls ruzie maken, maar die ondanks alles van elkaar houden. KORTE BERICHTEN. De Amerikaansche oud-minister van oorlog Henry L. Stimsön is tot gouver neur generaal der Philippijnen benoemd. Te Brussel en omstreken heeft het gisteravond fel gesneeuwd; ook in andere deelen van België en vooral, in het hooge Veen en de Ardennen is veel sneeuw ge vallen; in het heele land was het gisteren bijtend koud. Kolonel Lindbergh is gisteren in zijn Spirit of St. Louis hetzelfde vliegtuig waarmeó hij de Oceaan vlucht volbracht bij New York opgestegen voor een non- stof» vlucht van 2Ü00 mijl (3300 K.M.) naar Mexico City. In Oost-Pruisen is de thermometer gedaald lot 22 graden Celsius onder nul, l geen voor dezen tijd van het jaar onge woon koud is. Te Warschau vriest het 13 graden Celsius. Het Letsche kabinet is afgetreden den uirslag der stemming over de clinici ig op de agenda van de Kamerzit ting staande motie van wantrouwen af te wachten. In Frankrijk duurt de polemiek over de mogelijkheid van betere betrekkingen met Italië voort. De regeering zou een rondschrijven aan de mogendheden ge zonden hebben om op de spanning in de betrekkingen te wijzen. In Frankrijk zal waarschijnlijk, ten gunste van de omroepstations, een kleine belasting van de luisteraars geheven wor den. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 13 Dec. Besloten wordt Donderdagavond met de Indische begrooting te beginnen en de behandeling voort te zetten na de afhandeling van de oorlogs- begrooting. Tevens wordt besloten ae algemeenè beschouwingen over de oniderwijsbegrooting te houden na her stel van de gezondheid van den Min. an onderwijs, kunsten en wetenschap pen. De heer MARCHANT (V.DJ, stelt voor het af dealings onder zoe k over de Ziektewet van de agenda af te voeren omdat thans da tijd ontbroken heeft voor studie. Tegen dit voorstel verzetten zich de heeren HEEMSKERK (A.R.), NO- LENS (R.KJ, BEUMER (A.R.) en SNOECK HENKEMANS (C.HJ. Ten slotte wordt aangenomen een voorste, van den Voorzitter om het afdee- lingsonderzoek een week uit te stel len. Aan de orde is de begrooting van oorlog. De heer VAN RAPPARD (VBj, meent, dat de minister op sommige punten te veel bezuinigt. Spr. wijst on de te ver gaande be zuiniging op net luchtwapen, de ca valerie en de oefeningen; hij wenscht meer propaganda voor vrijwillige dienst neming. De heer VAN ZADELHOFF (S D.A P.) zegt, dat het den sociaal-djamo- craten inderdaad te doen is om on rust te verwekken. Het vertrouwen, dat men nog in het leger heeft, moet worden weggenomen, daarmee bewijs» men ons volk een dienst. Als w*j ons inrichten op een oorlogsparaat heid, lokken wij massamoord tiit. Spr behoeft niet meer te zeggen hoe de S.D.A.P. de ontwapening wenscht te bereiken. Hij verwijst naar het voor ste^ dat door zgn fractie werd in gediend, hetwelk echter verworpen werd. Bovendien is instandhouden van het leger geldverspilling. Elke nieuwe techniek eischt nieuwe uitgaven. Spr. zegt dat ook ontwape ning het eenige recept is tegen de luchtaanvallen, waaronder de burger bevolking lijdt. De heer ARTS (R.KJ, zal niet prin cipieel' het vraagstuk behandelen. Hij bespreekt alleen enkele personeelsbe Ijangen. De heer J. J. C. VAN DIJK (A.R.) valt den minister bij in het oordeel dat een weermacht van voldoende sterkte noodzakelijk is. Voorts be spreekt hij de kadervorming. Hg acht onjuist dat beroepsofficieren van de K. M. A. achter staan bg de verlofs officieren. Spr. maakt zich ongerus over de materiaalvoorziening van de vliegdienst. De heer DECKERS (R.K.), zegt da' de heer Van Zadelhoif niets deed voer de internationale beperking. Zijn Belgische partijgenooten doen het te gengestelde wat hij wil. Spr. meent dat de richting van het defensiebe leid juist is. Hij bespreekt voorts ©eni ge kleine personeelsbelangen. Mej. WESTERMAN (V.BJ beveelt aan om voor de» huisvesting van de troepen het advies van huisvrouwen te vragen. De heer DUIJMAER VAN TWIST (A,RJ, bepleit een voldoende weer macht, zoolang niet internationaal oni wapend is. Hg betoogt voorts het be lang van h:t veldleger. Hg meent dat teveel kader is afgevloeid. Hij is tegen de dubbelrangen. Avondvergadering. Aan de orde is de begrooting van Onderwijs. De heer TILANUS (C.H.J en ZIJL- (STRA (A.R.) dringen aan op te rugneming van den post voor onder- wgs-statistiek, waaraan d_* MINISTER voldoet. - De heer BEUMER (A.RJ, bespreekt den verderen afbouw van het Acad. Ziekenhuis te Leiden, ten aanzien waar van hij het beleid, eerst verlagen dan verhoogen, afkeurt. Aan de orde is daarna het voor sbei-Alberda inzake de 7-jarig© leer verplichting. De heer SURING (R.KJ is tegen dit initiatiefvoorstel omdat het regee- ringsvoorstel op spr. motie, daardoor wachten moet. De heer TILANUS (C.Hj acht even eens het ontwerp niet urgent. De heer ZIJLSTRA (A.RJ, hoopt dat het ontwerp verworpen zal wor den, omdat het regeeringsvoorstel dienl afgewacht. Mej. WESTERMAN (V.BJ, zegt dat de Vrijheidsbond steeds voor de 7- jarige leerverplichting is geweest. Spr. vindt het veiliger om maar voor hét voorstel-Albarda te stemmen. De heer VAN WIJNBERGEN (R.K.) wij3t erop dat er meer urgente onderwijsbelan- gen te behartigen zijn. De ouders die wil len, kunnen ook nu bun kinderen bet ze vende jaar onderwijs geven. Toch zal spr. te gelegener tijd voor bet regeeringsvoor stel stemmen. De beer KERSTEN (S.G.P.) noemt elke leerverplichting ontoelaatbaar omdat bet ingrijpt in bet recht der ouders. De beer LINGBEEK (H.G.S.) sluit zich bierbij aan. De beer ALBARDA (S.D.) wil in het al gemeen Üët initiatief aan de regeenng la ten. Alleen wanneer de Regeering nalatig blijft, is ingrijpen noodig. De Regeering is door den nood gedwongen met een voor ste] gekomen, maar te laat om reeds op 1 Jan. 1928 den plicht in te voeren; thans is de minister ziek. Ook het voorstel-Zijlstra tast het initia tief van de Regeering aan. Spr. meent dat ongeacht het verdere lot van dit voorstel de Kamer het ontwerp behoort aan te nemen. Spr. betreurt dat Dr. de Visser niet aanwezig is, omdat deze en zijn partij een eereschuld hebben inzake dit onderwerp. Dr. de Visser werd door den nood gedwongen. Spr. houdt een betoog voor de noodza kelijkheid van de 7-jarige leerverplich ting. Tegenover de heeren die meenen dat ur genter zaken aanwezig zijn merkt hij op, dat deze blijkbaar worden genoemd uit tegenzin tegen dit ontwerp. Spr. wenscht alsnog een beroep te doen op den heer Suring, om het belang van de kinderen te laten voorgaan, hoewel spr. sterk den indruk heeft gekregen, dat de houding van den heer Suring slechts dient om den socialisten het voorrecht van het initiatief niet te gunnen. Spr. waarschuwt den heer Suring en de zijnen echter, dat men een voorstel van een fractie van 24 leden, welke steeds groeit, en met 7 a 800.000 arbeiders achter zich, niet straffeloos meer kan tegen werken. De tijden zijn voorbij, dat men de arbeidersklasse kon oproepen tegen de sociaal-democraten. De heeren van Wijnbergen, Zijlstra, en Kersten repliceeren. In zijn dupliek zegt de heer ALBARDA, nog dat hij in geen geval heropening van den schoolstrijd wil. Daarna wordt de vergadering verdaagd tot Woensdag 1 uur. Over het ontwerp zal Woensdag gestemd worden. Uit het Sociale Leven, HAVENARBEIDERS. De Nederl. Federatie van Transportar beiders had op Zondag 11 December j.l. te Rotterdam een landelijke vergadering van havenarbeiders. Aanwezig waren verte genwoordigers van de afdeelingen Am sterdam, Rotterdam, Zaandam, Delfzijl, Vlissingen en Dordrecht. Door den secre taris der Amsterdamsche Federatie van Transportarbeiders, G. Dijkstra, en door den voorzitter der Transportfederatie werd het woord gevoerd over de actie tot wij ziging van de Stuwadoorswet in den zin van den achturendag en de slechte toe standen voor de arbeiders in de havenbe drijven in het algemeen. Uit de mededee- lingen van de afgevaardigden uit de ver schillende plaatsen bleek, dat de toestan den op het gebied van de loon- en ar beidsvoorwaarden in menig opzicht slech ter zijn dan voor den wereldoorlog, toen de Stuwadoorswet tot stand kwam, om de verwilderde toestanden in het haven bedrijf te beteugelen. Besloten werd een actie te voeren ter doorvoering van de volgende eischen, zoo mogelijk in samenwerking met de overige havenarbeidersorganisaties: 1. Wijziging van de Stuwadoorswet in den zin van den achturendag en 45-uri- ge werkweek; toepassing van de Stuwa doorswet op die groepen havenarbeiders, die er thans buiten vallen. 2. Y'erhooging van de loonen. 3. Aan alle bij de H.A.R. ingeschreven losse arbeiders betaling van 1 per stem pel, of verplicht zijn zich te melden, voor het voortdurend beschikbaar zijn voor werk aan de aanneemlokalen. 4. Medezeggenschap der vier bestaande organisaties de arbeidsvoorwaarden be treffende. 5. Wederinvoering van een behoorlijke pensioenregeling voor alle arbeiders in de havenbedrijven. 6. Vacantie met doorbetaling van het loon voor alle havenarbeiders. Geconstateerd werd tenslotte, dat het ledental der Federatie gestadig toeneemt en er werd besloten, dat in Januari 1928 de extra werf maand der Federatie een energieke propaganda zal worden ge voerd ter versterking van de georganiseer de macht van de havenarbeiders, teneinde te bevorderen, dat de actie ter doorvoe ring van de eischen resultaten zal afwer pen. NED. VER. VAN CHR. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. In de plaats van den heer J.Nauta die den heer G. Baas Kzn. als voor zitter der vereeniging is opgevolgd is thans tot secretaris benoemld de heer F. P. Fuykschot te Amsterdam. FUSIE BIJ DEN VRIJZINNIGEN OMROEP. Het is reeds eenigen tijd duide lijk, en ook in de pers al uitgelekt, dat er t°gén 't komend jaar belang rijke g beurterissen op komst zjjj in den vrijzinnigen radio-omroep. Water precies gaande is, werd door deb© trokken organisaties nog niet aanhaar geestverwanten meegedeeld. Er komt een fusie van N.O.V. en A.N.R.O. dat is zeker. Maar hoe de nieuwe organisatie er uit zal zien en of da luisteraars er in gekend zullen wor den, dan wel of de nieuw© organi satie eenvoudig voor een fait accom pli zal stellen en zeggen: „ik ben er, steun mg maar", is nog niet zoo duidelijk. De N.O.V. vertelt in haar officie©' orgaan, diat het Comité van Voorber eiding hard werkt aan de samenstel ling der statuten en dat de gefusion- neerde vereeniging binnen enkele maan den zal worden opgericht. Haar doel zal zijn: „het bevorderen van den radio-omroep zonder voorkeur voor eeni ge godsdienstige of politieke richting De A.N.R.O. licht nader toe, dat de vereeniging zal gaan in de richting, die hg zelf gegaan is en dat elke A.N.R.O.-luisteraar met een gerust gemoed tot d'e ver eniging zal kun non toetreden Hieruit mag n wecon- cludeeren, dat .zonder voorkeur voor ©enige'' practisch zal beteekenen „te gen elke". Trouwens, het kan niet an ders. Twee vol'bbed liberal" organisa ties stichten natuurlijk een dito dorde. Geen plaats zal er mitsdien zijn voor den christelijken luisteraar in de ver eeniging, die komt. De H.D.O. moest in het begin van dit jaar opgeheven worden zooge naamd omdat hij een tijdelijk karak ter droeg. De A.N.R.O. zou perma nent zijn. Daar komt nu wei niet veel van terecht, maar och, dat is de doorsnee-luisteraar immers reeds lang vergeten. Met 1 Jan. worden „Radio-luister- gids" en „Aetherbode" tezamen ver vangen door een nieuw orgaan. Dc N.07V. vertelt, dat dit orgaan f3,- per half jaar zal ko>ten. Den A.N K.O. Lomt het beter in zgn politiek te pas daarover te zwijgen. Niette genstaande het reeds half Decembeï is, laat dit Telegraaf-orgaan zijn le zers rustig in den waan, dat de Aetherbode na 1 Januari zijn onmo gelijk lagen priis zal handhaven. Het. weet heel goeo, dat menigeen de Aetherbode leest om den prijs, ter wijl voor oen nieuwen, redelijken prü? de christelijke luisteraars even goed koop hun eigen orgaan, het Chris- telgk Tijdschrift voor Radio kunnen nemen. De K.R.O. weet er meer van to vertellen, en wij hhebben alle reden om aan te nemen, dat zijn mededee- deelingen juist zg'n. „Handelsblad" en „Telegraaf' heb ben elkaar gevonden. Ze waren te voren in vijandschap tegen elkander Ze hebben vriendschap gesloten. T< oordeelèn naar de artikeien in beid* bladen gedurende den laatsten tijd is het de vriendschap van Pilatua en Herodes, die zich tezamen ke© ren tegen hen, da© opkomen voor Gods eere in het publieke leven. Den Nederlandschen liberalen luis teraar zal1 een nieuw luisterblad wor den thuisgestuurd, hetwelk zal ver schijnen als uitgave van de Exploi tatie-Maatschappij van Radio-bladen en andere uitgaven, bij afkorting genoemd E.M.V.R.A., van wielke maatschappij de heeren Heldring, directeur van hel Handelsblad, en Holdert, van De Te legraaf, tezamen de aandeelen bezit ten. Wij vragen met den K.R.O.: En de Nederlanndsche luisteraars, zullen zij het maar weer slikken? Óch, ver moedelijk wel; van de Holdert-pers heeft ae Nederlandsche liberaal reeds zooveel moeten slikken. Maar wie ho pen toch, voor zoover er nog or thodoxe christenen zijn, die aan de AJtf.R.O. en N.O.V., aan Aetherbo de en Radio-luistergids vast zitten, zij zullen zeggen: Dank U. Hun plaats als luisteraar is in de N.C.R.V., hun liuistetrblad moet zijn het Chr. Tijd schrift voor Radio. Er is in deze fusie reden tot ver heuging, inzooverre het sectarisme bij de liberalen (3 organisaties voor 1 geestverwanten-groep) beperkt wordt. Wanneer de V.P.R.O. nog eens kon samensmelten met de nieuwe veree- niging, kwam er aan dit sectarisme een eind. Dan wist men bg links, evenals nu reeds bg rechts, onmid dellijk bij welke radio-organisatie men zich had aan te sluiten. ACADEMIE -NÏEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid, de heeren: F. P. Guépin (Amsterdam); W. G. Belin- fante (Den Haag); H. A. Soudijn (Den Haag); en J_. Kreemer (R'dam); voor het candidaats-examen wis en natuurkunde (letter E) de heer P. Kettenis (Leiden); canclidaatsexamen wis- en nauurkunde (letter F) de heer E. A. Pauw (Leiden); candilaats-exa- rnen wis en natuurkunde (letter E) de lir, F. L.W.v. Roosmalen (Leiden); voor het doctoraal examen rechten, de heeren H. Nauta (Amsterdam) en O. W. van Ewijk (Leiden). FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: G. Littel. te Lei den, Johan de Wittstraat 27. Rechter commissaris: Mr. C. M. de Kuyper Cu/ator: Mr. C. J. Goudsmit, Leiden Laatste Berichten. GERET. KERKEN IN HERSTELD VERBAND. De Classis Amsterdam van de Geref. Kerk in Hersteld verband vergaderde heden te Amersfoort. Ds. Smelik van Tienhoven opende de bijeenkomst als consulent van A- mersfoort. Het moderamen bestaat uit uit Ds. van Duin, praeses; Dr. C. Kop penaal, scriba en Ds. Aalders, assessor De kerken van Harkema-Opeinde, Makkum en Amsterdam-West werden opgenomen in het kerkverband der Gereformeerde Kerk (in hersteld Ver band). Inzake de predikdiensten wordt een regeling getroffen. De beroepen van Ds. Hasper en Ds. Vermaat, resp te Den Haag en Baarn, geapprobeerd Verschillende rapporten worden uit gebracht. Op de eerstvolgende classis en de daaropvolgende zal door de kerken een collecte voor de hulpbe hoevende studenten gestort worden. Met blijdschap verneemt de classis, dat de vrijmaking der kerken voor spoedig voortgaat Het rapport van de deputaten voor de Zending lokt een uitvoerige bespreking uit. In principe gaat de classis met dit rapport mee. Benoemd worden de definitieve zen- dingsdeputaten tot het geven van lei ding en voorlichting. Voorts worden examinatoren voor eventueele kerke lijke examens aangewezen. De kerken worden verzocht plaatselijke commis sies te benoemen voorzoover deze er nog niet zijn en voorzooveel mogelijk alle leden zich te doen verbinden tot het geven van vaste bijdragen voor den zendingsarbeid en geregeld zen dingscollectes te houden. De kerken worden verzocht een collecte te hou den voor de kerk van Harkema-Op einde. Als roepende kerk voor de vol gende classisvergadering wordt aange wezen de kerk van Rotterdam. Deze vergadering zal gehouden worden op Donderdag 13 Maart a.s. ONTSNAPT. Hedennacht werd op Urk de echt- genoote van J. v. d. B. wakker door eenig gestommel. Zij zag, dat zich iemand in de slaapkamer bevond. On middellijk sprong zij het bed uit, doch de dief greep haar bij d 3 keel, waar na een korte worsteling ontstond. De indringer slaagde er ten slotte in zich los te rukken en te ontsnap pen. v. d. B., door het geraas wakker geworden, kon hem nog juist zien vertrekken. Bij onderzoek bleek hij een geldkistje met 110 te hebben meegenomen. Daar hij zijn gelaat zwart had ge maakt, ia omtrent zijn identiteit niets bekend. TELEGRAMMEN. (Dr&adlooza dienst.) LONDEN 14 Dec. V.D. Uit Pre toria wordt gemeld, dat de Brit-che xremier Baldwin voornemens is e?n >ezoek te brengen aan Zuid-Afrika. Het bericht wordt te Londen even wel niet bevestigd'. PARIJS. 14 Deo. V.D. De minis terraad1 heeft op voorstel van het ministerie van binnenlandsche zaken het anti-fascistenblad „Corriere degl Italiani" verboden. De oorzaak van dit verbod zün verschillende artike len, waarvan net laatste op *11 Dec, tegen Mussolini. PARIJS, 14 Deo. V.D. Volgens te legrammen uit Lissabon is men daar op het spoor gekomen van een com plot tot herstel van de monarchie langs revolutionairen weg. De samenzweer ders hadden reeds een groot aantal royalistische vihergen verdeeld, die op de openbare gebouwen moesten wor den geheschen, zoodra het sein tot do revolutie zou zgn gegeven. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 14 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 203 vette kalveren, le kw. 1,08—1.20, 2e kw. 0,94—1,06 H, 3e kw. 0,800.90 per Kg. levend gewicht; 41 nuchtere kalveren 1220 per stuk; 720 1 varkens, Holl., Overz. en Geld. le kw. vleeschvarkens 0,730,74, 1 prima varken boven noteering, Holl. 2e kw. 0.710,72, vette varkens 0,710,72 per Kg. slachtgewicht. WOERDEN, 14 Dec. L-asmarkt. Aangevoerd 138 partven. Priis: le kw. 50—55, met rijksmerk le kw. 5558, 2e kw. 5153, zware 58. Handel vlug. AMSTERDAM, 14 Dec. Oliën. Lijn olie: Jan. 32, 31 tf; Febr. 32 h; Maart- April 32 K; Mei-Aug. 33. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 779.6 te Janmayen. L. B. 747.0 te Valentia. Verw. tot den avond van 15 Dec.: Matige wind, aanvankelijk uit zui delijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets zach ter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 751. LUC HL 7FERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: —0.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Woensdag 14 Dec.: 4.13 nam. W isselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.10 Londen 12.071/. New-York 2.47l,/|* Pams9.7 3'/4 Brunei34.507. Zürich 47.76 I r*a 7.321/» Koroe 13.407* Madrid 41.55 Uslo65.80 Kopenhagen 66.3:7 Stockholm 66.767, Weenen 34.871/.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3