pels en Zoon te Driebergen, waren door een begrafenis in de familie ver hinderd, maar lieten zich vertegen woordigen d^or hun beide uitvoerders de heeren Eikelens tam en Nijenhuis Hierna legde de jonge Graaf den eersten steen, en verwijderde zich na de plechtigheid, en na de dank te hebben ontvangen, en de groeten aan, en den wensen van beterschap met zijn vader. Na de plechtigheid sprak Ds. L— pers een korte rede, in verband met •deze handeling. Dit is, aldus spï, •een steen der hulpo, want tot hiet toe heeft de fle^re geholpen, ook in onoeilijke dingen. Ten tweede, een steen der getuigenis, tegenover zoove le gebouwen, zal dit Huis des Heeren zijn, waar rust gevonden wordt enten derde, een steen der hope. We hopen en bidden dat hier enkel het zuivere Woord van God gebracht zal worden en dat ook bij den bouw, als de mu ren al hooger worden opgetrokken, en het gevaar voor de arbeiders gro© ter wordt, dat de Heere ook wil hel pen> en het gevaar afwenden. Hierna verkreeg de Burgemees ter liet woord, welke zijn blijdschap uitsprak over den groei der gemeente, waar van deze bouw een bewijs is, en dan wel de groei in goede richting. Moge ,Gods zegen rusten over dezen arbeid Na deze sprak Ds. van Haaften nog hartelijke woorden van medeleven. Er is, aldus spr., rede i om God te dan ken, en daarom verheugt het Z.Eerw., dat hij op .deze plaatder vreugde met enkele woorden zijn meeleven mag uitdrukken, en des Heeren zegen over dit werk afbidden. Ds. Hospers sprak hierna nog even, ten bracht dank aan den Burgemees ter voor diens woorden en tegenwoor d gheid. Ook werd dank gebracht aan Ds. ■van Haaften, die voor Noordwjjk a Zee geen onbekende is, en in zijn woorden op hartelijke wijze toonde zijn belangstelling ook in ons kerkt, tijk leven. Hiervan is ook wel een bewijs, dat Z.Eenv. met zijn Kerko raad nier aanwezig is. Ten slotte wordt gemeenschappelijk gezongen: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen" enz., waarna Ds. van Haaften voorgaat in dankgebed, en iduze plechtigheid hiermede is go jeindigd. NOORDWIJK. De roofoverval in het Postkantoor. In verband met den roofoverval cenige weken geleden in het postkan te Noord wijk aan Zee, is door de po litie te Voorburg aangehouden en naai Noordwijk aan Zee overgebracht, zeke re D., tot voor kort te V oorburg woon achtig.. OUDEWETERING. Onder voorzitterschap van den heer P. da Pau vergaderde in Hotel Van'den Bosch Vrijdagavond de IJsclub „lAlkemade". De voorzitter oper.dc de vergade ring, en roept alle ieden een hartelijk welkom toe. Spr. zegt, dat het hem spijt, dat. vele leden schitteren door afwezigheid. Voorts meent hij goed te doen een woord van hulde ie bréngen aan .do heeren H. Jonkmam M. van Tol, J. Vujjk, Jac. Schoutei\ P. da Jeu, C. de "Vette en A. Roden burg, die door huisbezoek het ledental met ruim 60 nieuwe leden hebben ver meerderd. Hp hoopt, uat het ledental zich steeds in stijgende lijn zal mo gen bewegen. Spr. hoopt, dat de inwo ners van Oude-Wetering en omgeving het werk der vereeniging meer en mee» aullen waardeeren. De vereeniging is toch steeds in hun belang werkzaam Zoo worden ijsbanen aangelegd op be trouwbaar ijs, zocdat da ouders hun kindaren met een gerust hart daarheen kunnen zenden. Dan wordt er vanwe ge de vereeniging bjj gladheid zand gestrooid, en niet op de laatste plaato heeft de vereeniging tan doel in de wintermaanden aan de minder mei aardse he goederen bedeelde inwoners werk te verschaffen. pan worden de notulen gelezen, wel ke" onveranderd worden goedgekeurd De penningmeester, de heer C. de (Vette, doet dan rekening en verant woording van zjjn beheer, waarbij blijKi dat ruim f 400,in kas was. De voorzitter wees ais commissie van onderzoeK dezer rekening aan ae heeren J. J. de Jong, C. van den Berg en J. F. G. B. van Geelen. Alle be scheiden werden nagezien en volkomen in orde bevonden. Dan deelt de voorzitter nog mede, dat door het bestuur drie recidingsha- ken met lijnen zijn aangeschaft, die bij mogelijke ongelukken op hei i>, dienst kunnen doen. Deze reddingsmid delen zullen worden geplaatst bij de heeren H. P. Klein, J. H. Vesseuren L. Spruitenburg. De aftredende bestuursleden worden [herkozen. De vergadering, welke een zeer ge animeerd en preitig verloop had, werd door den voorzitter met ee»i toepasse lijk woord gesloten. OEGSTGEEST. Ter toelichting op ons bericht •voor wat betreft de gehouden aanbe steding door de Woningbouwvereeni ging „Buitenlust", diene nog het vol- Igende. Bedoelde Bouwvereeniging is voor nemens 27 arbeiderswoningen te bou wen met Krjksvoorschot, doch kon tot heden met den Min. van Arbeid niet tot overeenstemming komen voor wat het financieel© gedeelte betreft. In ver band hiermede werd een proefaanbe- steding gehouden, waarbij bepaald werd dat de kosten per woning niethooge; mogen zijn dan f2400,Of de laagste Naschrijver, de heer J. Warnaar uit [Geiden, het werk al of niet zal uit- voeren, hagngt o.m. af van de nader te treffen regeling ia overlig met ge meentebeetuur en Inspecteur Woning' wet, om b.v. door het laten vallen van bepaalde eischen de kosten per wo nine tot f2400,terug te brengen of door den Minister te bewegen voor dit geval, bij uitzondering, af te wi; ken van de bestaande regeling. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeluk op een overweg. Uit Nijmegen meldt men d.d. Zaterdag: Vanavond omstreeks kwart voor zeven is alhier op den overweg van de Groe- nestraat een Quick-autobus door trein nr. 157 uit den Bosch gegrepen. De chauf feur Jansen en alle zeven passagiers zijn per brancard en ziekenwagen vervoerd naar het R.K. Ziekenhuis. De chauffeur is stervende. Vijf passagiers zijn vrij ern stig en twee licht gewond. De boomen waren niet gesloten. De man, die den overwegwachter bij deze post (nr. 61) verving, de wegwerker F. A. v. K., beweert, dat hij geen signalen heeft gehoord en dat de ramp gebeurde op het oogenblik, dat hij den handle greep om den weg af te sluiten. De bus is geheel vernield. De aanrijding bij het Kleine Loo in Den Haag. In verband met de auto-aanrij ding, die onlangs op den Bezuidenhout- schenweg in Den Haag heeft plaats ge had en welke enkele oogenblikken daarna werd gevolgd door een botsing, klaarblij kelijk met denzelfden auto, op den Zij- deweg, terwijl bij bedoelde aanrijding 'n juffrouw verscheidene meters werd mee gesleurd, wordt nog het volgende gemeld: Zoowel op de plaats van het ongeval aan het Bezuidenhout als op den Zijde- weg zijn glasscherven aangetroffen. Het merkwaardige is nu, dat een dezer scher ven, gevonden bij en afkomstig van de lantaarn aan het Bezuidenhout, precies paste tegen een scherf, welke op den Zij- devveg werd opgenomen. Zóó zelfs, dat ook de schilvers, die eenigszlns boogvor mig waren, in elkaar sloten. Hierin wordt een zeer sterke aanwijzing gezien, dat de auto, die de aanrijding aan het Bezuiden hout heeft veroorzaakt, dezelfde is als die van den Zijdeweg, hetgeen, naar men weet, door den betrokken chauffeur v. d. B. werd ontkend. De Justitie heeft deze zaak thans in onderzoek. De getroffene, mej. H. S., wordt nog steeds in het ziekenhuis aan den Zuid- wal verpleegd. Onregelmatigheden in de garnizoens werkplaats te 's-Bosch. Het „Hgz." ver nam hieromtrent nog het volgende: De kwestie, of al dan niet onregelma tigheden hebben plaats gehad, is ont staan doordat een sergeant-schoenmaker gemeend heeft te hebben opgemerkt, dat in 's Rijks tijd door militairen wel eens goederen werden vervaardigd voor par ticulieren. Hij heeft daarop een klacht in gediend, echter niet ter bevoegder plaat se. Omdat hij zijn beschuldiging niet waar kon maken en omdat hij in den vorm informeel was, is hij krijgstuchle- lijk gestraft. In hooger beroep gegaan bij het Hoog Militair Gerechtshof heeft dit college de informaliteit daargelaten en gemeend, dat het mogelijk was dat zijn aanklacht niet geheel en al ongegrond was. Het heeft daarom doorhaling van zijn straf in het zakboekje gelast. Kind verbrand. Te Linde (G.) is een ierjarig kind van den landbouwer K. in een pan met kokend water gevallen, waardoor het zich zoo "deerlijk brandde, dat het na hevig lijden aan de gevolgen is bezweken. Tegen de tram gereden. Door den G. G. en G. D. is naar het Binnengasthuis te Amsterdam een 58-jarige wielrijder ver voerd, die op de Wittenburgergracht al daar tegen een tramwagen" was gereden, tengevolge waarvan hij eenige verwondin gen had bekomen. Vrachtboot gestrand. De stoomvracht- boot Dokkum II van Leeuwarden op Rot terdam kreeg in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, tengevolge van het ruwe weder een defect aan het roer en liep vast op het Enkhuizer Zand. Zaterdag is de E. H. 16, schipper F. de Boer, er op afgegaan en haalde twee matrozen af. De kapitein Hoekstra en de machinist ble ven op het gestrande vaartuig, omdat er geen oogenblikkelijk gevaar was. Men zal pogen het af te sleepen. Lage waterstand. Men meldt uit Hollum (Ameland), d.d. 19 November: Tengevolge van den harden Oostenwind is de waterstand op de Wadden zoo laag dat Ameland reeds twee dagen geisoleerd is. Beide veerbooten „Waddenzee" en „A- meland" zijn op de Wadden vastgeloo- pen. Ook te Lemmer is de 'stand van het zee water buitengewoon laag, n.l. 5 d.M. be neden A. P. De salonboot „Holland" van de Holland-Friesland-Groningenlijn, die Vrijdag om 11 uur van Amsterdam is vertrokken, geraakte omstreeks vier uur slechts op korten afstand van de Lem merhaven aan den grond. De po9t en de 30 passagiers zijn met een binnenstoom- bootje afgehaald. Uit Schiermonnikoog wordt gemeld, dat de Rijksveerdienst, die Vrijdag we gens lagen waterstand den dienst heeft moeten staken, gisteren den dienst heeft hervat. De veerboot kon echter de lan- dingsdam nog niet bereiken, daarom wer den de post en passagiers op de oude wij ze per polderwagen naar en van de booi vervoerd. Op de Wadden is drijf ijs. INGEZONDEN. (Bulten verantwooruelijkheld der Redactie.) Slechts een kwestie van vorm? Geachte redactie, Bij mijn terugkomst uit het buiten land, bemerk ik. dat tijdens mijn af wezigheid in Uw blad een tweetal ma len over mijn ingezonden stuk en over hetgeen ik in „Ons Schild" geschreven had, gesproken is. Gij zult mij wel toe staan, op enkele opmerkingen, ook in uw blad, even in te gaan. Uw'redactie meent, blijkens een drie star. voorkomende in uw blad van Dinsdag 15 November; dat het slechts een kwestie van vorm is. Hiermede nu ben ik het in het ge heel niet eens. Volgens de mij verstrekte inlich tingen door een, die de bedoelde raads zitting heeft meegemaakt, was het niet zoo gezegd, als door u in uw drie star werd geschreven. Volgefts uwe redactie: „maakte de Burgemeester bij de vermelding van het adres ter loops de opmerking, dat dit ver zoekschrift eigenlijk een open deur intrapte, omdat bij B. en W. reeds een voorstel in die richting in bewer king is. Derhalve stelde hij voor het nu ingekomen stuk te voegen bij de stukken tot dat punt dienende". En verder schrijft uwe redactie: „Hij (de burgemeester) deed dit met de woorden „intrappen van een open deur". Hij had ook zonder meer kunnen voorstellen dit verzoek te voegen bij de andere stukken over hetzelfde onderwerp. Naar onze meening is er alleen een verschil in klank in de opmerking". Uwe redactie zal het wel met ons eens zijn, dat het de klank is, die de muziek maakt. Wanneer de Burgemeester had voor gesteld, zonder meer, dit verzoek te voegen bij de andere stukken over het zelfde onderwerp, dan waren wij niet gegriefd geweest en dan hadden Wij geen aanleiding kunnen vinden aan ons bezwaar, ook door middel van uw blad. uiting te geven. Dan zouden wij ook niet verwacht hebben, dat de Chr. raadsleden daarover iets gezegd hadden. Maar, de zaak staat toch wel wat anders. De Burgemeester heeft niet „zonder meer" die enkele formeele op merking gemaakt, en juist daarom meenden wij te moeten schrijven zooals wij deden. •Door de woorden van den Voorzit ter, dat het namelijk ons bekend was. dat binnenkort deze zaak in den raad zou worden behandeld, en dat daarom dit adres niet anders was dan een open deur intrappen, zijn wij gegriefd en dat daartegen niet één der Chr. Raadsleden zijn stem verhief, daar over zijn wij ontstemd. 't Was dus ook hier de klank, die de muziek maakt, t Gaat er toch om hoe en op welke wijze iets gezegd wordt; welke indrukken de gesproken woor den verwekken. Zóó is het niet een kwestie van vorm. Zóó is liet den arbeid, de wijze van optreden en de te voeren tactiek door onze Chr. Vakbeweging te stel len op één lijn met die der socialisten. En dat is voor ons grievend. Dat ont stemt ons zeer, omdat wij als man nen der Chr .Vakbeweging er een eer in stellen dat zóó door ons nimmer wordt opgetreden. Zóó toch worden wij op. één lijn ge steld met de „volksverlakkersen dat wenschen wij niet, omdat dit in strijd met de waariieid is. 't Is dus niet slechts een kwestie van vorm, maar een aanklacht tegen onze beweging, waarvoor niet de minste grond aanwezig was. zooals meerde ren onzer raadsleden konden weten, maar waartegen zij hun stem niet heb ben doen hooren. Wij handhaven dus ten volle ons be zwaar. GROTENHUIS. De heer Grotenhuis meent zijn be zwaar te moeten handhaven. Ook wij meenen inderdaad, dat de Burgemees ter niet die bedoeling in zijn woorden heeft gelegd, die de heer Grotenhuis er in leest. YVij zullen nu het stenogra fisch verslag afwachten. Red.. Waarom de A. R. raadsfractie in hoofdzaak? Geachte redactie. Vergun mij nu ook even aan te ge ven, waarom door mij juist de A. R. Raadsfractie in hoofdzaak aansprake lijk werd gesteld. Ik gevoel mij daar toe thans verplicht, omdat de heer Parinentier, blijkens zijn ingezonden stuk in uw blad van 18 dezer, verwon derd staat over hetgeen ik in „Ons Schild" schreef en wel met name over het volgende: „Zoo worden gedane beloften inge lost! Op loyale medewerking mogen wij schijnbaar niet meer hopen. Zóó wordt met de arbeiders gesoldl" Een drietal redenen noopten mij in hoofdzaak de A. R. Raadsfractie aan sprakelijk te stellen. 1. In vergaderingen van de A. R. Kiesvereeniging vóór de verkiezingen, is het een en ander gezegd over de noodzakelijkheid van de erkenning, ook op politiek terrein, van de Chr. vakbeweging.. Ook is op andere wijze tot uiting gekomen, dat de. in onze Chr. Vakbeweging vooraanstaande mannen die erkenning noodzakelijk achtten, en daaraan zullen blijven vast houden, totdat die erkenning een feit is geworden. Ik heb tenslotte er in toegestemd, mijn plaats op de candidatenlijst te blijven innemen, omdat bij mij de in druk was gewekt, dat in de toekomst met onze Chr. Vakbeweging zou wor den rekening gehouden en wij, wan neer noodig, ook in de Raadszaal zou den worden verdedigd. Voldaan waren wij echter allerminst omdat onze beweging geen voldoende invloed gewaarborgd was, een invloed, waarvoor wij zullen blijven pleiten, omdat die, naar onze wijze van zien. noodzakelijk is. Door gedane beloften en toezeggin- DOORLOOPENDE AGENDA. Nov. 21. 22. 23, 24, Klesvereen. 25, Winterlezing, h 26. Dec. 12, De héér Fuykschot Chr, Best. Bond 13, 14, 15, Ds. Schilder, Ring Leiden J.V. op G.G. Jan. 2, o 3, 6, Filmav.Chr.Best,Bond 7, Jan. 23, Nov. 28, Cursusay. Patrim. 29. 30, Dec. 1, 2, Kunst, v. Allen. Cursusav. Patrim. 3. Dec. 19, ft 20, Jan. 9, ft 10. 11. 12. Vrouwenbond. 13. 14. Jan. 30, 31, Febr. 1. Dec. 5, St. Nicolaas 6. 7, Evangelisatie. 8, 9, 10. Dec. 26, 2e Kerstdag, ft 27, 28, 29, Sursum Corda. 30. m 31, Oudejaarsavond. Jan. 16, 17, n 18. 19. 20, Winterlezing. 21, 6, 7, 8, Uitvoer. D. O. S. gen mochten wij, zoo meenden we, er al thans op rekenen, dat onze belangen zouden worden verdedigd. Waar dit nu o.i. niet is geschied, stelden wij in hoofdzaak de A. R. Raadsfractie in gebreke. 2. Een der leden' van de A. R. Raads fractie was, doordat hij zitting had in de Commissie voor Beroepskeuze voorlichting, volmaakt op de hoogte, heeft zelfs dato 1 Juni medegewerkt tot het nemen van een besluti om een adres aan den raad te Verzenden, na dat de Raad in zijn nieuwe samen stelling zou zijn bijeengekomen. Bovendien werd bedoeld raadslid 'n afschrift van het gezonden adres toe gezonden, met een begèleidend schrij ven, waarin werd medegedeeld, dat dit adres was verzonden overeenkomstig het besluit dato 1 Juni genomen. Desondanks bleef de opmerking van den voorzitter, een opmerking, die voor onze beweging zeer compromit- teerend is, onbeantwoord. 3. Meermalen is tijdens het geschil over de samenstelling van de: candi datenlijst der A. R. Partij,tegenover ons en anderen de opmerking ge maakt, dat op de lijst toch voorkwam en wel op een plaats die verkiezing waarborgde, een der mannen onzer Chr. Vakbeweging. Daartegen is opge merkt dat hij, voor. .wat onze plaat selijke beweging betreft, er geheel.hui ten staat. Zeker hadden wij nu van hem ver wacht, dat hij 't voor de eeren de goede naam van onze Chr. Vakbeweging had opgenomen. W.aar ook dit niet .gedaan is, en hij behoort tot de-A. R. Raads fractie, meenden wij met recht déze fractie in- hoofdzaak in gebreke te mo gen stellen. Met deze enkele opmerkingen, waar toe de heer Parmentier ons. noopte, willen wij voorshands volstaan. GROTENHUIS. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. J. H. H. Barrag Rapenburg 51; B. (D. E. Filz, ZoeterW. Singel 65; T.; C. van Leur, Oegstgees.tériaan 29; Baron H. N. Schimmelpenriinck van der Oyv Mcrschwef 55c; N. Speelman, arts, Oegs tg eesterlaan 31; J. B. Ërepola Kerrstr. 21a H. van Blank enstein, N. Rgn 87a; J. J_. en M. L. W. Baron, Oegstgeesterlaan 12; G. van Dommelen verpleegster, Diaconëssenhuis: G. Th Faes kok, Nieuwe Rtfn; P. Koning,-H. Rijndijk 75; N. van Hooidonk en fam. los werkm.. Ooetdwiarsgracht 27- M. Blonk en tam., vulcahiseerder, Boer- havestraat 12- F. C. Kist, Oude Vest 109a; E. S. Dijkhuis. Rapenburg 131: Wed. E. J. Six Dnkstra-Kropff, Lon danshof 2; R. van Oosterhoua, Verver straat 14a; L. J. vari Eisen, Garen- markt: G. M. Middelkoop en- fanu, Morsen weg 90a; I. van der Laken, kin- der juffrouw, M. Moonstr. 3a; D. Lubach kantoorbed Drie Octoberstr. 22; K. Sender-Bucner en fam.. Hansenstr. 57; E. M. van Rhijn, apotn. ass., 2e Bin- nenvestgr. 14: A. Ravens berg en, Juliar nastraat 19; H. B. Moraal timmerman v. Speykstr. 40; W. J. C. Somerwilen fam., Horlogemaker, Haarl.str. 84; A J. van der Heyden en fam., koop man, Levendaal; E. L. M. v. d. Bie- sen, Noordeinde 50; O. W. Eg tier, Donkerst. 19: L. A. A. Rutgers van der Loeff, Oude Vest 33c; N. B, Teljer en fam., Kort Galgewater 6; P. C. Kooymans, verpleegster, Utr. Jaag pad 20; W. L. van der Horn en fam. aannemer, Lijsterstr. 30; T. Renea. Langebrug 87a; A. de Ronde, Bloem- man. 24; H. B. Goosen, koopman, Ianvocsen3teeg 5* F. J. J. Lambouv, Hooigracht 20; F. F. J. van Horick, Papengracht 22; Thr. O. R. Gerlaciua van Swinderen, Noordeinde;e A. Th Varkevisser, verpl.; Acad. Zieke ïhuis; C. F. Keyser, Rjjnsburgerweg 24; M. C. de Bie, dienstb., Warmonderweg 47; C. van der Bijl, Utr. Veer 6; r. L. Hessing Amt. S. S., Maredjjk 18 L. den Ouden en fam., J. de Wittstr. 37; J. Ph. Mullemeister, Rape»iburg 113; P. K. van der Tak, Röntgen as sistente, Morschsingel 8; E. van Kla veren, dienstb., Stationsweg 27; J.A. E. C. van Bavel, winkeljuffrouw, Bree- straat 28; G. J. Doctor, fabr.arb., Jan- vossensteeg 5; H. Jenne, verpl., Zoe>« berw.sirgel 03; M. Goldman, dienstb., Donkersteeg 19; A. Jansen, dienstb., Donkersteeg 19; I. Detjen, dienstb. •Merelstr. 19. VertJokJtea. A. v. Noort, Veur, Straatw. 128;G. F. v. d Puil, Hillsgom, Vo3sedwars- str. 16; W. A. Taselaar, O.-Beüerland. Molendijk 82: F. Olofsen, Hilversüm, H Loosdcrweg 253; P. de Witte, Boskoop Achterkade 157; J. F. Dinnewet, Ai* phen a. d. Rijn, St. Josephgesticht: G. v. Dijk, s-Gravenzande, Lang^- ■straat 193; v. ViersenHoogenbooin, Den Haag, Newtonstr. 369; G. K. Tjen Amsterdam, Leidschekade 92; J. van Drunen, Li:se, Klazina Bebtr. 35; H. P. Ober, Oegstgeest, „Endegeest"; U M. v. Vliet, Den Haag, Daguèrre3tr. 189; S. Winkel, S:hiedam, Sc hie 110, tjgement; M. W. v. Zuidam, Rhoon, Molenhuis; H. J. N. Goddy, Haarlem, Colensostr. 38; M. J. v. Steijn, Den Haag, Bakkers tr. 150; F. G. Sluis, Z'eist. Slotlaan 75; L. A. H. v, d. Ven 'Eindnoven, Hofstr. 25; H. Hamsma, Ensche-de, Dr. Arriënstr. 2; M. Derk- sen, Amsterdam, Talmastr. 20 b- J Vitters geb. Hoppenbrouwer, DenHaa^ Loosd.kade 375; C. Jansen, Balik Pap pan (N.O. lndië); G. A. Broer, Al- phen a. d. Rijn, Hof zich tstr. 30; K M. André de la Porte. Den Haag, Ten Hovestr. 84; E. M. Guldemond, Ijmui den, G. Doustr. 67; M. Dubbeldeman id., id.,; E. M. Sybrom, Oegstgeesv, De Kempenaerstr. 67; L. Ho.l, Am- rterdam, Kanaalstr. 167 bis; A. Kou- wenberg, Amsterdam, 4e Winterstc 13 M. H/da Groot, Dn Haag, Kernstr. 54; A. J. H. v. Clef, Haarlem. Ban- kastr. "6; C. D. W. v. Ammers, Utrecht -J. S. de Rjjk8tr. 6bis; J. Heymar.ii •Den Haag, Drebbelstr. 109; W. U Pannekoek, Aalsmeer, Oosteinde 333; A. v. Houwelingen, Leiderdorp, L. Rijndijk 3; J. v. Klaveren, Hazeis- woude, bij notaris Engelbert; J. de Graaf, Hiliegom, Rpsstr.weg 104; 1L J. Kirsten, Amsterdam, W. de With- straat 184; P. C. F. v. d. Hoeven, Rotterdam, Westerkade 21 G. v.. Mau. rik, Veenendaal, Oudelieaenhuis. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. KIJNDAM Kott. a. N.-York 17 van Halifax. BLIIDENDIJK iS v. Rotit. te Houston. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 17 van Cristobal. GROOTENDIJK Vancr. n. Rott. p. 18 Lizard. KINDERDIJK Rott. n. Vanor. 18 1.24 n.m. 18 m. Z.O. v. Niton. ROTTERDAM 19 v.m. van N.-York n Rótt. VEENDAM Rott. n. Havana 19 3.30 n.m. van Boulogne. LEERDAM Rott. n. N.-Orl. 19 v. Antw. en pass. 19 n.m. Vlissingen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN Hbg. n. Rott. 19 te Antwerpen. RANDFONTEIN thr. 18 te Duinker ken. MELISKERK 19 v. Hamb. te Amst HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO uitr. 18 v. Las Palmas. HELDER thr. 18 te Hamb. RIJNLAND uitr. 18 te Seccondea SIRRAH uitr. 18 te Accra. VLIELAND thr. 18 van Konakry. EEMSTROOM thr. 11.14 n.m. 90' m. Z.O. van Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA thr. 19'te Amst. WATERLAND thr. 18 v. Rosaria ROTTERDAMSCHE LLOTD. TAJIBORA thr. 19 v. Mars. TABANAN uitr. p. 19 Ouessant. JACATRA thr. p. 19 Gravesend naar Londen. SITOEBONDO thr. 19 te Mars. INSULINDE 19 v. Rott. te Bat. TERNATE 18 v. Bat. te Soerabaja. MODJOKERTO thr. 19 v. Belawaï STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. COEN thr. 19 te Amst JOHAN DE WITT uitr. 19 v. Colombo* KANGEAN thr. 18 v. Sabang. MANOERAN thr. 18 v. Marseille. PRINS DER NEDERL. uitr. 18 van Genua. RONDO, Hamb. n. Amst. 18 te Bremen KRAKATAU uitr. p. 18 Gibraltar. KAMBANGAN uitr. p. 18 Gibraltar P. C. HOOFT thr. 17 v. Singapore. KON. PAKETVAART MIJ V. HEIITZ 18 v. Belawan Del

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6