RuwLid }PUROL DAG AGENDA. Maandag 21 Nov, -'s ar: arhtuur. Volksgebouw Heerengracht 34: Dr. J. Riemens, over „Rechtsbesef en Socia lisme". Dinsdag 22 Nov., av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Film v. h. Zendings- gebied van Oost-Java. Dinsdag 22 Nov., 's av. acht uur. Graanbeurs: Zangspel „Blonde Geert", door de Chr. Zangver. „L.E.D.G.O.H." Sassenheim. Dinsdag 22 November, 's av, half acht, Concordia Alg. Verg. der A.-R. Kiesver. Spr. Ds. A. M. Boeyinga over „St. Bernardus" Woensdag 23 Nov., 's av. acht uur. Graanbeurs: idem. Donderdag 24 Nov., 's midd. half vijf, Breestraat 27:- Ledenvergadering Leeszaal „Reuvens". Donderdag 24 Nov., 's av. acht uur, „Prediker", Janvossensteeg: Leden- verg. der A.-R. Kiesver. Vrijdag 25 Nove., '9 av. kwart over acht. Stadsgehoorzaal: Concertge bouw Sextett. De avond-, nacht- en Zondagsdienst «Ier apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Novemb. a.s. waargenomen door de apotueek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Te lef. 523. lederen Woensdagavond 8.309.30, Middelweg" 28, Zitting v. h. Bur. v. Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. i—B uitbreiding van het verkeer der gelukstelegrammen. Met ingang van 1 Dec. a.s. wordt de gelegenheid geopend tot wisseling van geluktelegrammen tusschen de Nederlandsche kantoren en: a. Nederlandsche schepen via Duit- sclie kuststations; b. scheepsstations der Deutsche Be- triebsgesellschaft für drahtlose Tele grafie (Debeg) via het Nederlansche Kuststation; c. Debeg-scheepsstations via Duitsche kuststations. Tevens zullen geluktelegrammen kunnen worden gewisseld tusschen Duitsche kantoren en Nederlandsche en Duitsche scheepsstations via het Nederlandsche Kuststation. sneeuw. In Friesland en Groningen is van nacht een dik pak sneeuw gevallen. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. Een verzoek om in 1928 te Berlijn te vergaderen. Naar te Berlijn verluidt, zou Dr. Stre- eemann voornemens zijn den Volken- bondsraad uit te noodigen de vergadering in Juni 1928 te Berlijn te houden. De zittingen zouden dan naar alle waarschijnlijkheid plaats vinden in de historische congreszaal van het paleis van den rijkskanselier. DE A.S. ONTWAPENINGSCONFERENTIE De Russische delegatie. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft een telegram uit Moskou ont vangen, meldende de samenstelling der Russische delegatie naar de zitting der voorbereidende ontwapeningscommissie, welke 30 November onder voorzitterschap van jhr. Loudon te Genève zal bijeenko men. De delegatie omvat niet minder dan dertien personen, welk aantal onevenre dig groot is voor een betrekkelijk korte en weinig belangrijke zitting, die vermoe delijk slechts vijf dagen zal duren! De Russische delegatie staat onder lei ding van Litwinow, plaatsvervangend volkscommissaris van buitenlandsche za ken; verder zijn leden de volkscommis saris van onderwijs Loenatsjarski en Oe- garos, lid van het presidium van den cen- tralen raad van beroepssyndicaten. Secre taris-generaal der delegatie is Boris Stein die ook reeds in Mei te Genève was tij dens de economische wereldconferentie. Voorts zal de delegatie vergezeld zijn van twee vertegenwoordigers van het Russi sche Telegraafagentschap Tass. DE STRIJD OM DE MACHT IN RUSLAND. Een congres der oppositie ln het buitenland. De oppositie der Russische communis tische partij is, naar uit Moskou wordt gemeld, van plan, binnenkort een congres in het buitenland te houden. Volgens een mededeeling van den cen trale commissie der Russische communis tische partij zijn na de uitsluiting van Trotzki en Zinovjeff nog 350 leden uit de partij gestooten. De uitgeslotenen hadden zich tot de centrale commissie gericht met het ver zoek, hun gelegenheid te geven, zich op het partijcongres te verdedigen, wat ech ter geweigerd is. PRINSES VICTORIA GETROUWD. Op eenvoudige wijze is Zaterdag te Bonn het burgerlijk huwelijk voltrokken tus schen prinses Victoria van Schaumburg Lippe en den Rus Zoubkow. Het kerkelijk huwelijk, volgens den Grieksch-katholieken ritus zal op 21 of 23 Nov. a.s. plaats vinden in de Griek- sche kapel te Wiesbaden. Volgens het Kölner Tageblatt zou de prinses hebben verklaard, haar eigen fa milie niet op de bruiloft te hebben uit- genoodigd. Ze beklaagde er zich voorts over bonderden anonieme trieven te heb ben ontvangen uit alle deelen van Duitachland, zelfs zeer brutale, waarin zij en haar man op de gemeenste wijze wer den beleedigd, men bad zelfs bedreigd ben ten zullen ombrengen. Haar broeder, de gewezen keizer, die hanr éérst, de toe «temming tot hei huwelijk "Pireven hnd trbk deze ternsr onder den druk van de publieke opinïp. DE MAT.A7SE TM Deensc^e ingenieurs, die arbeider woeden. Ook Denemarken lijdt, onder een over productie van de Hoogeschonl. Er lnopen een paar honderd ingenieurs rond, die geen werkkring kunnen vinden. In arren moede heeft thans een 50-tal zich als gewoon arbeider in groote onder nemingen laten aannemen. Er is daartoe een speciale overeenkomst noodig geweest met de vakorganisatie der arbeiders, welke hare toestemming tot de aanstelling der ingenieurs gegeven heeft mits zij niet voor lager loon (sle!) dan de arbeiders zelve werken, lid wor den van de vakvereeniging en de daaruit voortvloeiende verplichtingen op zich nemen De Vereeniging van Inge nieurs heeft zich verantwoordelijk gesteld dat zij deze verplichtingen zullen nako men. DE DREIGENDE KABINETSCRISIS IN BELGIë. De houding der socialisten. Ook Zaterdag bleven te Brussel de ge ruchten over een mogelijke ministercri sis aanhouden. De socialistische leden van het kabinet Jaspar hielden een bijeen komst in het departement van spoorwe gen. Vandervelde, die den vorigen dag naar Parijs was gegaan voor het houden van een lezing over Charles de Coster, was niet aanwezig. Het blijkt, dat de bespreking nagenoeg uitsluitend liep over de houding der so- cilistische ministers ten aanzien van het wetsvoorstel van de Meulebroeck, dat a.s. Dinsdag in de kamerafdeelingen zal te berde worden gebracht, waarbij de mili taire diensttijd op zes maanden gebracht wordt. De socialistische ministers waren het er over eens, dat waar het vroeger aan gekondigde voorstel de Broqueville nog altijd niet ingediend is, niets zich tegen hun aansluiting bij het voorstel van de Meulebroeck verzet. Alles wijst er op, dat de socialisten er niet aan denken het initiatief der breuk te nemen. De vergadering van den ministerraad, die hedenmiddag zou gehouden worden, zal waarschijnlijk in dit verband niet van belang ontbloot zijn. korte berichten. Aan de universiteiten te Boedapest, hebben wederom ernstige anti-semitische relletjes plaats gehad. Naar gemeld wordt, is de universi teit te Athene gesloten, wijl de Senaat, in verband met een actie tot verlaging der inschrijfgelden, relletjes vreest. Naar uit Parijs wordt gemeld, heb ben de autonomistenpartij van Lotharin gen en het oppositieblok in den Elzas zich aaneengesloten tot een regionale on afhankelijkheidspartij. In de nabijheid van Dorsta. een ge meente in Zevenburger zijn een achttal kinderen gedood bij de ontploffing van een granaat, welke daar was blijven lig gen na de Roemeensche leger-manoeu- vres. Na de uitsluiting van Trotzki en Zi novjeff zijn nog 350 leden uit de Rus sische communistische partij gezet. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is plotseling in Duitschland een zeer scherpe koude ingetreden. Verschillende havens van het noordelijke gedeelte der Oostzee zijn reeds toegevrcren. Te Baltimore en te Coffeyville (Kan sas) hebben ontploffingen plaats gehad resp. van een olietank en van een voor raad nitroglycerine. Bij de eerste ontplof fing werd één arbeider gedood; vijf arbei ders werden gewond. De tweede ontploi- fing eischte geen slachtoffers. Volgens een bericht uit Moskou meldden zich 30.000 nieuwe leden voor het lidmaatschap van de communistische partij aan. RECLAME. UIT ONZE INDIEN. MERKWAARDIG BIJGELOOF. De Locomotief vertelt: De uitzwavelingsdienst aan de Kaliba- roe, te Semarang, is er aan gewend, dat vaartuigen met de meest vreemdsoortige lading komen verzoeken om vrijstelling van uitzwaveling omdat de aard of soort dier lading het onnoodig of ongewenscht maakt, dat het vaartuig uitgezwaveld wordt. Manden met levende kippen, dui ven, glatiks, konijnen en marmotten (allemaal lekkernijen voor Chineesche tongen in Singapore) worden geregeld verscheept met Chineesche booten in z.g. wilde vaart. De betreffende bewijzen van inlading moeten dan door den uitzwave- lingsambtenaar voorzien worden van een aanteekening dat de daarop voorkomen de lading vrijstelling heeft verkregen van uitzwaveling. Een dezer dagen echter werd door een Chineeschen afscheper een bewijs van in lading ter afstempeling aangeboden, waarop vermeld stonden 7 kisten 12 stuks levende schildpadden, bestemd voor het s.s. Giang Ann. ter reede liggende. Belangstellend informeerende, waar voor die beestjes bestemd waren, werd den ambtenaar meegedeeld, dat die aan boord van genoemd stoomschip verkocht werden aan vertrekkende passagiers. Deze bevestigen dan met ijzerdraad een mei a len plaats, gewoonlijk van lood of tin. waarop hun naam en «Ie een of andere bede staal vermeld, op den rug van de schildpad en werpen hem dan iu zee. Wijl het land- of rivierschildpadden zijn, «terven zii al spoedre Lu dret: zoute zee water en -de van. het lichaam scheidende 7ïp1 b ren at naam en bede van den offe raar rechtstreeks over naar den Chinee schen hemel. prtvi Vf.T,"? Meermalen is gewezen op het feit, dat communisten onder het personeel van de mailbooten de schakels vormen tusschen de communisten hier en ginds. De Soera- baj&sche bladen doen nu het verhaal van de ontdekking van zoo'n schakel. Het is een stoker aan boord van het s.s. Karimoen, een boot, welke in den z.g. Pa- cific-dienst vaart, d.w.z. communicatie on derhoudt tusschen Nederland, Indië en Amerika. De man bevond zich met zijn schip op \\eg naar Sumatra; bij aankomst te Belawan heeft men een uitgebreid on derzoek ingesteld op de Karimoen. Vol gens het Soer. Ilbld. zijn verschillende papieren bij hem gev Dnden, welke vol doende aantoonen, dat men hier te doen heeft met een dier geheimzinnige scha kels, welke de communisten over verschil lende werelddeelen verbinden. De man behoort politiek tot de transportarbeiders- federatie te Amsterdam en is lid van de l(nternationale) R(oode) H(ulp), een zui ver extremistische organisatie. In zijn bezit werd ook een Sinar Indo nesia aangetroffen. De communist werd geboord, maar hij ontkent koeriersdien sten voor de communistische partij te doen. Men heeft hem echter niet gearresteerd; waarom wordt niet verteld. Op de vraag van den officier wat hij toch wel met communistische documenten in zijn bezit deed, antwoordde deze, dat Lij zulk een hartstochtelijk verzamelaar was van al lerlei drukwerken Hij zal nu overal waar het schip heen gaat, worden gesignaleerd. VOLKSGEZONDHEID OP BALI. De commissie die in Bali is geweest om het plan in studie te nemen, tot den bouw van een krankzinnigengesticht een cen trale gevangenis en een leprozerie, is te Batavia teruggekeerd. A n e t a vernam, dat voor deze drie in stellingen een geschikt terrein is gevon den in Zuid-Bali, nabij den Passar. De leprozerie zal in tegenstelling met de andere bestaande leprozerieën waar schijnlijk door het Gouvernement worden geëntameerd, en dan zullen de verschil lende inrichtingen van gélijken aard, die op het eiland Bali naar gebleken is, niet voldoende aan het doel beantwoorden, ko men te vervallen. Een nadere beslissing omtrent deze kwestie en omtrent het groote bouwplan, dat in kosten de som van een millioen zal overschrijden, zal nog worden genomen. De leprozerie zal berekend zijn op op name van ongeveer 200 patiënten, terwijl het krankzinnigengesticht en de centra le gevangenis worden ingericht, respec tievelijk voor ongeveer 500 en 400 perso nen. Verder werd in studie genomen het plan tot aanleg van een drinkwaterlei ding naar Tabanan en Den Pa9sar van af een bron, die boven Tabanan gelegen, ge bleken is van meer dan voldoende capa citeit te zijn, terwijl het absoluut heldere water, aan de eischen voldoet. De kosten van deze waterleiding zijn geschat op 3 ton. DE CODE-BRIEF VAN GLODOK. Van politie-zijde deelt men mede, dat het indertijd bij e<Jn der gevangenen te Glodok gevonden code-briefje, thans na veel moeite ontcijferd is. De inhoud van dit briefje, blijkt van onschuldiger aard, dan men aanvankelijk dacht. SABOTAGE IN HET WATERLEIDING BEDRIJF. Het „A. I. D. Pr. B." weet mede, te dee len, dat een waker van de waterleiding te Soekaboemi op last van een collega bet ventiel van het hoofdreservoir open draaide. 's Morgens werd dit ontdekt. Er was veel water weggeloopen. Enkele ar restaties vonden plaats. Het onderzoek wees uit, dat deze zaak een communisti- schen ondergrond beeft. GEMENGD NIEUWS. Brand. Te Rossum (O.) is door on bekende oorzaak brand ontstaan in de woning van J. H. Het achterste gedeelte van het buis is vernield. Aangehouden. Zooals destijds gemeld werd in den nacht van 3 op 4 November j.l. te Eindhoven ingebroken in den hor logewinkel van den heer van Roy, in de Ter Havestraat, waarbij 60 zilveren hor loges en 50 doublé kettingen werden ge stolen. In verband hiermede is als ver dacht van heling door de Arasterdamsche recherche gearresteerd F. v. d. V., wonen de te Amsterdam, en'ter beschikking van de Justitie te Den Bosch gesteld. Tevens zijn door de Amsterdamsche politie aan gehouden D. B. en W. v. O., wonende te Amsterdam, als verdacht van diefstal. Ook zij zijn gisteren ter beschikking ge steld van de Justitie te Den Bosch. Door een auto overreden en gedood. De mijnwerker Hanneke uit Harbach, werd Donderdagavond toen het zeer mis tig was. tusschen Kerkrade en Richterich door een vrachtauto aangereden en ter plaatse gedood. Inbraak. In de hoeve Falkerhofstadt bij Rimburg hebben dieven ingebroken, die een groote hoeveelheid geld en waar devolle papieren stalen. De dieven zijn on bekend. Auto-ongeluk. Dr. van Glabbeek te Princenhage is met zijn auto tegen een boom gereden. Hij brak een rib, terwijl zijn echtgenoote den pols brak en lichte snij wouden bekwam. De auto is nagenoeg geheel vernield. H-nd verbiijzeld. De molenaarsknecht vuu Vuel te Havcnetein i* wet zijn band tusschen e^n lcoekhreker gekomen. Ern stig gewond is hii naar het ziekenhuis in* TV»n Bosch overgebracht. Vermoedelijk zal hij de hand moeten missen. Brand in een bioscoop. In een perceel aan den Haarlemmerdijk te Amsterdam, waarin is gevestigd een bioscooptheater, heeft Vrijdagavond in het voorgedeelte der cabine èen kleine brand gewoed, waardoor een tweetal dynamo's en eeni- ge films zijn verbrand. De brand was ont staan, doordat de operateur bij het ont wikkelen van films een cigaret rookte. I-Iij bekwam brandwonden aan beide han den en is door de brandweer verbonden. De brand is gebluscht met een slang op de waterleiding. Een vondeling. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l., is in een portiek in de Kuiperstraat te Amsterdam, een pasgeboren kindje, gewikkeld in een on gemerkt beddelaken te" vondeling gelegd. De vrouw, die dit vermoedelijk deed, was gekleed in een langen bruinachtigen mantel, met lichte kousen en lage bruine schoenen. De commissaris van politie in de 5e sectie verzoekt hun, die inlichtingen over de moeder kunnen verstrekken, zich aan het politiebureau Pieter Aertzstraat, 5, te vervoegen. De Rotterdamsche gemeente-eenden. De methode dit seizoen door den dienst der plantsoenen gevolgd tot verbetering van den eendenstand in de Rotterdam sche stadssingels en vijvers i9 niet zon der succes gebleven. Het bijeenzetten van de korven op beschutte plaatsen heeft tengevolge gehad, dat er niet zooveel van de pijlen aan de ratten en snoeken ten offer zijn gevallen. Bovendien hebben de twaalf Rouaanwoerden, in het voorjaar aangekocht hun woerdenplicht vervuld, met het gevolg, dat het Rotterdamsche stadseendenras reeds nu niet onbelangrijk verbeterd is. De dieren worden, in deze dagen, opgevangen, een paar honderd van de beste exemplaren zullen overwinteren, en de rest wordt van de hand gedaan. Als dan het volgende jaar de eendensta pel nog wat mooie bergeenden, Carolinen enz. wordt aangevuld, hoopt men dat binnen niet te langen tijd de Rotterdam sche gemeentelijke watervogels aan die van alle andere steden in ons vaderland ten voorbeeld zullen kunnen worden ge steld. Kunsthandelaar gearresteerd. Het „Zw.Tel.Ag." seint: De politie te Zürich heeft een Oosten- rijkschen kunsthandelaar gearresteerd, die schilderijen van Hödler verkocht, wel ke vermoedelijk valsch zijn. Het onderzoek naar de echtheid is nog niet geëindigd. Brand aan boord van de „Bandoeng". Bij het lossen der lading van het Ne derlandsche s.s. „Bandoeng", dat zooals gemeld, eenige dagen geleden op den lin keroever der Schelde nabij Oostruweel aan den grond liep, werd geconstateerd, dat er rook kwam uit den ventilator van ruim 6, in welk ruim brand door broeiing was ontstaan. De lading in dit ruim be stond uit lijnkoeken. Groningen in donker. Gisteravond wa ren de stad Groningen, de provincie en een groot deel der provincie Drente van kwart over tienen tot elf uur in donker gebuid, ten gevdlge van een storing in de Provinciale Electriscbe Centrale. De oorzaak lag in bet bevriezen van de krooshekken in de centrale, waardoor er gebrek aan koelwater ontstond. In de bioscopen en andere publieke ge legenheden trachtte men zich met kaars licht té behelpen. Ook in Utrecht lichtstoring. Gisteren avond moest ten gevolge van een storing in het electrische net, de stad Utrecht goeddeels in donker zitten. De storing trad het eerst op te ongeveer acht uur, duurde tot bij halfnegen, waarop de lich ten nog even aangingen doch na korten tijd gingen de lampen opnieuw uit en nu tot kwart voor tienen. Vooral de treinen loop ondervond veel stagnatie, daar na tuurlijk ook de signaallichten uitgingen; enkele treinen hadden ongeveer een half uur vertraging. Met kaarsenlampen en fakkels trachtte men de zaak zoo goed mogelijk loopende te houden. N^t alleen te Utrecht, doch ook in de omliggende plaatsen, zooals Biltboven, Maarssen, Baarn, Driebergen, zelfs in de stad Amersfoort zat men in donker. UIT DE OMGEVING. aarlanderveen. Ook bjj d?n heer H. S. ia -rat kreupel geconstateerd onder zqn schapen boskoop. Gedurende de winkelweek, d.i van 23 tot en met 29 Nov. met uitzondering van den Zondag, mo gen de winkels tot des avonfe 11 uur voor het publiek geopend blijven. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn inlichtingen te bo komen. Booraenkist, bij J. v. Lent, Biezen, portemonnaie met inh. F. J. Grooten- dorst, Laag-Boskoon en een belasting- plaatje in etui, politie. Op 23 Nov., zullen in de avond uren de drie muziekcorpsen uit deze gemeente, een rondgang door de ge meente maken. Dinsdag 22 Nov. n.m. 7 uui, hoopt voor ds Vrije Geref. Gem. aan de Nieuwstraat op te treden Ds. E J. Grisnigt uit Waddinxveen. Donderdag 24 Nov. zal door het Boschkoopsch strijkorkest een concert avoid gegeven worden in hotel „Neuf' met medewerking van mevr. J. M. E v. LjOq v. d. Berge, declamatrice te Rotterdam. Burgerlijke stand. Geboren: Alida Martina d.v. A. C. van Dam en N. Kelder; Wilhelmus Lorsna z.r« d« Gemeefitelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende: le. dat het geringe weerstand.svor, mogen van het wegdek van de hier onder sub A genoemde wegen mot het oog op het verkeer met zware mo torrijtuigen het wenschelijk doet voorkomen, om in het belang van hunne instandhouding en bruikbaar heid tot indeeling van die wegen in de 3e klasse, als bedoeld in art. 36. Ie lid van het Motor- en Rijwielregle- ment over te gaan; 2e. dat het voorts wenschelijk is om de hieronder sub B genoemde "brug gen in verband met hare constructie en geringe draagkracht in het belang van hare instandhouding en briiik- baarheid gesloten té verklaren voor die motorrijtuigen en aanhangwa gens, waarvan de grootste wielbelas- ting het daarbij aangegeven maximum overschrijdt; 3e. dat het ten slotte wenschelijk is om voor het rijden met motorrijtui gen of aanhangwagens, waarvan de grootste wielbelasting 1350 Kg. over schrijdt, over de buiten de bebouwde kom van de gemeente gelegen, bij ha'ar in beheer zijnde Spanjaardsbrug, een maximum-snelheid vast te stellen; Gelet op de artikelen 36, 47 en 48 van het Motor- en Rijwielreglement, alsmede de artikelen 28, 28bis en 29 der Verordening op het Rijden; hebben besloten: A. in de 3e klasse in te deelen: - le. den Morschsingel, vanaf den Morschweg tot aan de Spoórhaven- brug; 2e. den Maresingel, vanaf de Pas teurstraat tot aan den Heerensingel; 3e. den Heerensingel; 4e. den Zijlsingel; 5e. den Zoeterwoudschen Singel; 6e. len Witten Singel vanaf de Jan van Goyenkade tot aan het Nóord- eindsplein; 7e. den Haarlemmerweg, voor zoo ver binnen de bebouwde kom gelegen; 8e. de Jan van Houtkade; 9e. het Plantsoen; 10e. de Plantage; 11e. de Jan van Goyenkade; 12e. de Rijn- en Schiekade; B. de navolgende bruggen te slui ten voor motorrijtuigen en aanhang wagens, waarvan de grootste wielbe lasting het daarachter aangegeven maximum overschrijdt; le. de GrooteHavenbrug, 1500 K.G 2e. de Gepekte brug, 1100 K.G.; 3e. de Morschpoortbrug, 1100 K.G.; 4e. de Alkemadebrug, 900 K.G.; 5e. de Gansoordbrug, 900 K.G.; 6e. de Kerkbrug, 750 K.G.; 7e. de Rijnburg. 750 K.G.; C. voor het rijden met een motor rijtuig of een aanhangwagen met een grootste wielbelasting boven 150 K.G. over de Spanjaardsbrug een maxi mum-snelheid vast te stellen van 6 K.M. per uur. Leiden, 18 November 1927. A VAN DE SANDE BAKHUY2ÊN, Burgemeester. VAN STR1JEN, Secretaris. Frankrijker en E. Zahnweh; Lamber- tus z.v. W. v. Leeuwen en A. y. Tol Overleden: Jan Verboom 64 j. hillegom. - De Chr. J.V. ,Ps. 119:9, houdt op Donderdag 24 Nov. a.s., des avorida om halfacht in ds Ned. Herv. K^rk een propaganda-avond. nieuwkoop. Alhier speelde N. V. V. I een vriendschappelijken wedstrijd op eigen terrein tegen Vivanti II van Ter Aar Eerstgenoemde vereen, wist met 7—0 te wnneni. De IJsclub alhier heeft 40 jaar bestaan. Men denkt er_ over om op de jaarvergadering dit feit feestelijk te heidenken. nieuwveen. Op het dubbeltal voor ouderling ten diaken bij de Gerèf. Kerk alhi-ef rfijn geplaatst de heeren de Haan efl Lnsing; voor Diaken K. Kok en h tëchellingerhout Op Dinsdag 15 Nov. was het 25 jaar geleden, dat de werklieden vei- eeniging „Eigen Hulp"' weEd opgericht Als notabel der Ned. Herv. Kerk is van de aftredenden heeren J. d. Wal en J. Habermehl Azn. herko zen de heer v. d. Wal. Een nieuwe ©temming moet plaats hebben. - «Alnier hield de Geref. J. V. „Da niël" haar jaarvergadering. De ver slagen van secretaris en penningmees ter werdn afgwisseld met felicitaties ten voordrachten. Ds. J. D. Speelman sprak de feestrede uit. De collecte voor alleen staand., (blinden te Wolfheze heeft ruim i 25 opgebracht. noordwijk. Bjj het plaatselijk Arbeidsbenndlj lijnlgsbureau zijn deze week 37 pisc inen als werkzoekende ingeschreven, ui. 4 losse arbeiders, 7 landarbeider" 4 visschers, 5 stucadooris, 2 tunmer- Jieden, 1 opperman, 1 schilder, 1 bai> ketbakker, 1 dienstbode en 11 jon geus beneden de 18 jaar. oemtgeest. De fa. v. d. Ameele alhier werd hedenmorgen telefonisch gewaars^h.iwd dat een vrachtauto van ae fa. Rath en Doodensoever nabq het Groene K r..je door de gladheid van den weg ^egn een boom was gereden. Per kraanv, a gen is de auto ter reparatie naar haar werkplaats vervoerd, i_i - - jSJG-i ,sc,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2