Aan het einde der Week De Tweede Kamer is deze week ge- ïeed gekomen met de algemeene be schouwingen voor de staatsbegroo- ting. Bij do debatten ging het be halve over de oude, doch naar het schijnt steeds frisch blijvende, kwes tie der ambtenaarssalarissen voor namelijk over de kwestie van het her stel der coalitie. Het was verleden week Vrijdag juist twee jaar geleden dat tengevol ge van het afstemmen van het ge zantschap bij den Paus aan de sa menwerking der drie goote rechtsche partijen een einde kwam, en ondanks alle gedane moeite heeft het tot dus ver nog niet mogen gelukken, de drie partijen weer bij elkaar te krijgen. De moeilijkheid zat uiteraard in de te genstelling R.-K. en C.-H., die ook thans, nu de twistappel van de baan is, nog moeilijk te overbruggen valt. Nu moet in dezen de samenwer king niet geforceerd worden. De drie christelijke partijen behooren naar haar beginsel bijeen, en 't is wel niet anders aan te nemen of zij zullen in den loop der jaren weer na elkaar toegroeien. Tenzijer onverhoopt een an dere partijengroepeering mocht ont staan, wat zeker niet in het belang der gezonde parlementaire ontwikkeling zou zijn. en nog veel minder van Christelijk standpunt gewenscht kan worden geacht. Tot welke onnatuurlijke verhou dingen een verkeerde partijen-groe peering kan leiden zien we maar al te duidelijk in de ons omringende lan den. Men heeft daar een toestand die eigenlijk niemand bevredigt en de on derlinge geschillen der gecoaliseer- de partijen dragen daar een ernstiger karakter dan wat Dr. Kuyper noem de „rixae amantium". Zoo heeft deze week de Duitsche Centrumleider von Guerard een scherpen aanval op de Duitsch-natio- nalen gedaan, terwijl in België de so cialisten zich langzamerhand uit het nationale kabinet losmaken en hoe langs zoo meer met hun speciale wen- schen voor den dag komen. In Frank rijk heeft de kwestie van al of niet zitting nemen in de regeering onlangs een scheuring in de radicale partij veroorzaakt en het gelukt Poincaré soms maar alleen door de kwestie van vertrouwen te stellen een meer derheid te krijgen. In Roemenië is nog steeds de kwes tie van de erfopvolging en de verwik kelingen die daarmee samenhangen aan de orde. Merkwaardig is dat de krijgsraad te Boekarest Manoilescu, den man die als afgezant en koerier van den te Parijs vertoevenden Prins Carol in Roemenië was aangehouden, vrijgesproken heeft van de aanklacht, die luidde dat hij een poging had ge daan om de grondwet te wijzigen en zoodoende geageerd had tegen den wettigen koning Michael, het zesjarig zoontje van prins Carol. Deze uitspraak, die bewijst dat er in het Roemeensche leger een sterk Carolistische strooming moet zijn, werd door het publiek met enthou siasme ontvangen. Bratianu, die ongetwijfeld voelt dat de vrijspraak van Manoilescu een slag voor zijn prestige is, heeft dadelijk er na een communiqué laten ver spreiden om mede te deelen dat Ma noilescu vervolgd was „ten einde een precedent vast te stellen en dergelij ke incidenten in de toekomst te ver hinderen". „De vrijspraak van den beklaagde", zoo vervolgt het communiqué, „heeft geen verandering gebracht in het be sluit van de regeering om op te tre den tegen een iegelijk die de openba re orde wil verstoren'. In het verre Oosten wordt de toe stand weer hoe langer hoe verwarder. Er is een tijd geweest, dat er een tweetal machten tegenover elkaar stond, doch thans is het weer zoo, dat tal van generaals elk voor zich vech ten, generaals met voor Westersche ooren onmogelijke namen. Wat er nog eens uit dien heksen ketel te voorschijn zal komen? Het is nog met geen mogelijkheid te voor spellen, doch de tijden van glorie voor het .Hemelsche rijk zijn lang voorbij Leidsche Penkrassen. Amice, 'k Had deze week het voorrecht. Amice, om heel wat vergaderingen bij te wonen. Daaronder waren er, waar van ik verkwikt huiswaarts keerde. Andere waarvan ik miizelf een oogen- blik met de hand aan het hoofd ge weld moest doen om een analyse te maken hoe het nu eigenlijk geweest was. Ik was „kapala poesing", zooals de Maleiers zich uitdrukken, 't Was teveel geweest, mijn hoofd was ver ward. Maar dan later, als alles, wat in den eersten indruk verwarrend en overstelpend was, langzaam aan kla re gestalte kreeg en tot mijn bewust zijn begon te spreken, dan kon ik een oordeel vormen over menschen en zaken, over handelende personen en genomen beslissingen. Och, Amice, wat dringt dan tot je door dat wij toch zoo vaak onszelf in den weg staan en de dingen soms op zettelijk moeilijk maken. Ja inder daad opzettelijk moeilijk maken. Ik bedoel niet de moeite opzettelijk ma ken, maar de eenvoudigste vorm vaak niet verkiezen en als bij intuïtie grij pen naar het moeilijke. De Nederlander, en met name de Calvinistische Nederlander, heeft nu eenmaal den naam van polémisch (twistend) te zijn aangelegd. Nu maak ik daar niet gaarne twist ziek van want och dan doe je ook al weer heel wat broeders tekort Maar van pole en zullen vooreerst wel niet terug- keeren. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verduistering. Omtrent het vermelde feit van ver duistering van een bedrag van pl.m. J 20.000 ten nadeele der Ned. Herv. Kerk gepleegd door den penning meester-kerkvoogd de heer D. Parle- vliet Simonsz.. Haringhandel, Val- kenburgscheweg alhier, konden we nog niet alle officieele inlichtingen verkrijgen omreden de zaak nog in onderzoek is bij de Justitie, die door tusschenkomst van Mr. Briët te Lei den reeds Woensdag van een en an der is in kennis gesteld. De heer Par- levliet was sinds voortvluchtig, doch is Vrijdagmiddag door den Inspecteur van Politie te Katwij" H. van der Wijngaard, te Rotterdam gearresteerd en daarna te Katwijk in het Politie bureau in verzekerde bewaring ge steld. Het staat vrijwel vast dat het verduisterde bedrag t:n nadeele der Ned. Herv. Kerk ongeveer 20.000 moet beloopen. Dit bedrag moet voor een groot gedeelte verkregen zijn door verzilvering van effecten, welke ge deponeerd waren bij de Nationale Bank te Katwijk, voor een ander ileel door opname van gelden geplaatst in Rekening-Courant bij dezelfde Bank. Als Penningmeester-Kerkvoogd, aan wien bovendien door het Kerkbestuur een onbegrensd vertrouwen was ge schonken. en die ook in de gemeente als zeer net en' fatsoenlijk mensch hoog stond aangeschreven, was hem zulks mogelijk. -Achteruitgang van zaken moet wel de reden zijn van de ze, de gemeente in opschudding bren gende geschiedenis. Parlevliet heeft ook, zooals in der gelijke gevallen meestal, van parti culieren geld weten los te krengen en den heer v. d. W., zijn collega-kerk voogd, vermoedelijk opgelicht voor 1000. De firma stond den laatsten tijd bekend als niet meer financieel sterk te staan. Dit zal wel de aanlei ding geweest zijn tot de ontdekking van dit tekort. Een treurig geval van misbruik van vertrouwen, waardoor eei zeer gunstig bekend staande fa milie in opspraak wordt gebracht. Bijna alle tuinbouwproducten zijn de laatste dagen in prijs stijgen de hetgeen echter op de totaal uit komsten der bedrijven, van weinig in vloed meer is, omreden de aanvoer aanmerkelijk gaat verminderen. Niet alleen het artikel bloemkool is thans werkelijk duur doch ook roode en ge le kool is in prijs stijgende, evenals de spruiten. Uien blijven in den prijs van gemiddeld 10,20 per 100 Kg. hangen. Ook een beste prijs. Alleen de meest grove producten als kroten en rapen gaan tegen lagen prijs. De om zet is aanzienlijk lager dan andere jaren in dezen tijd. Gelukkig dat men iets voor is. SASSENHEIM. De actie voor de V. U. Gisteravond vergaderde het sub-co mité onder leiding van zijn voorzit ter. den heer A. Warnaar. Rapport werd uitgebracht over de verrichte mische aard, zóó dat het als 't ware vanzelfsprekend is; twistend zijn in het optreden. Heb je het al wel eens opgemerkt dat wij vaak de eenvoudigste zaken bij tegenstelling aangeven. Als wij van iemand een vriendelijkheid begeeren, b.v. een bezoek, hoe vaak zeggen wij dan niet „Bij ons kom je natuurlijk niet". De schertsende tegenstelling ligt in onze gesprekken als 't ware voor 't grijpen. Ook in onze vergader- gesprekken komt maar al te vaak die redeneering bij tegenstelling tot uiting. Hoe vaak dat degene die spreekt soms de eigenlijke zin van zijn betoog zoo inkleedt dat de aan dacht van degene die hem hoort ge bonden wordt aan datgene wat niet het voornaamste is. Natuurlijk komt er dan een betoog dat volmaakt langs het doel heengaat, om daarop weer gevolgd te worden door de verklaring dat dan toch de hoordèr heel mis verstaan heeft. Zoo redeneert men dan een heelen tijd 'langs elkaar heen, waardoor een kostbare tijd verknoeid wordt. Maar dat is nog het ergste niet. Veel erger is dat wij, ook op verga deringen waar dat allerminst thuis boort, veel meer de juristerij op den voorgrond schuiven dan een gezond klaar betoog, recht op het doel af. Hot is vaak een stuksgewijze toegeven, zooals een advocaat voor de recht bank, met de bedoeling oih dès te heler de hoofdzaak voor zich te win nen. Zelfs in zuiver geestelijke zaken f,aat het betc~g soms urer. lans- over werkzaamheden. De uitslag is verblij dend. Niet alleen kon worden gecon stateerd, dat door enkele meer gegoe den reeds voor mooie bedragen was geteekend, maar wat nog meer zegt, ook de kleinste menschen doen vol liefde mee. Er waren wijken waar geen enkele persoon geweigerd had bij te dragen en in alle wijken beperkten de weige ringen zich tot zeer zeldzame uitzon deringen. Ofschoon het werk nog lang niet is afgeloopen, was reeds voor over de 2200 geteekend. Sassenheim zal dus wel weer een mooi bedrag bijeenbrengen en vooral, waar dit jaar toch reeds zooveel gevraagd is met het oog op de kerkverbouwing, stemt dit mooie resultaat tot grooten dank. R1JNSBURO 't Was met de bloemen in 't laatst der week aanmerkêlijk vlugger in den handel als voor dien tijd. De klei nere aanvoer draagt hiertoe wel bij. En met het oog op vermoedelijk ko mende vorst wil men wel iets in voor raad zijn. De gewone soorten boschry- santen varieeren van 0.220.40, ter wijl extra soorten gaan van 0.45 0 (i0. Eenbloemige varieeren van 0.13 0.15. Anjers gaan van 1.251.75. WOUBRUGGE. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier zijn voor den aftredenden ouderling, de heer W. van 't Riet, als dubbeltal gesteld de hteren J. Metse laar en O. C. van Hemessen en voor de aftredende diaken, de heer C. van Egmond, de heeren. A. van den Berg en J. J. Terhorst. Door liét bestuur der Chr. school alhier is voor de- nuttige handwerken benoemd mejuffrouw Van Altena, van Alphen aan den Rijn. Onze voormalig- dorpsgenoote, mejuffrouw Francinh de Graaf, be haalde te Amsterdam het diploma voor ziekenverpleegster. Burgerlijke Stand. Geboren: Jo hannes Theodórus, zoon van J. L. Bakker en M. Hoogenboom Geer- tniida Martina,, dochter van G. J. Ver bij en J. M. van T;oï. Gehuwd: J. Biemont, jm, 26 j en A. L. Los, jd. 31 j. OORDWIJEERHOUT. Da cpbrekgstder Zendingscollacte voor dj? samenwerkende Zendingscor- poraücs in de Ned. Herv. Kerk, was groot f70,78. Het gemeentebestuur heeft een nieuwe motorbrandspuit gekocht, en op verschillende punten in onze ge meente zijn brandtcranen aangebracht Hierdoor is voor onze uitgestrekte ^etneenie in een dringende behoefd voorzien. GEMENGD NIEUWS. Als er brand is in Barneveld. Men schrijft uit Barneveld: Onlangs heeft de Vrijwillige Brandweer te Voorthuizen aan den gemeenteraad al hier een motorspuit aangevraagd. Voor dat doel hadden B. en W. reeds een be drag op de begrooting gebracht, doch de raad heeft dezen post er weer afgevoerd. de vorm van een zin. over de betee- kenis van een woord, oi over de be doeling van een uitgesproken ge dachte... t Gevolg van dit polemiseeren is, dat een zaak in behandeling uren vor dert, terwijl dan eindelijk, als de tijd dringt, met heete nooiuen en he laas vaak K.oude banen toch nog een besluit genomen moet worden. Hoe vaaK wordt dan een besluit ge nomen waar eigenlijk achteraf me nigeen onvoldaan over is. Veel erger is echter nog vaak dat een besluit genomen wordt onder zul ke nare en laten wij gerust erken nen zondige omstandigheden, dat wij ons menigmaal schamen moeten. Dat alles ging 0111 ja waarom eigen lijk.' HigenujK omdat wij, aanvanke lijk onbewust, maar op den duur tocü ook met opzet, een hcnbenjkneid bot vieren. I11 den grond van ons bart meeiien wij net zoo kwaad niet, maar wij treden veel meer op als ad vocaat, terwijl wij als de ouder ling moesten zijn. Wij moeten het hart hebben. L>e geestelijke zijde. ..mar ons betoog, dat prikkelend werkt, omdat wij als maar zelf de zinnen wendende en op de woorden Vxttende, net goede nart van degenen tegenover ons niet raken, doch enkel to„ zijn verstand doordringen. Vouial te betreuren is dn ui kerke lijke aangelegenheden, kan vooral ueLhen Wij teederneid ill ouzen om gang noodig. Als ledei. van het li chaam van Christu vragen wij niet in de eerste plaats naar net recht; Naar aanleidihg hiervan heeft de Vrij willige Brandweer té Vóorthuizen thans in een ledenvergadering besloten, in ge val van brand, met ingang van 1 Jan. a.s. niet met de bestaande bluschmiddelen uit te rukken, docli het bluschen aan de Vrijw. Brandweer van hier over te laten. Bij boschbrand zal zij échter ook na Lo- vengenoemden datUiïi dienst doen'. Brand. Door een onbekende oorzaak is Donderdag, het woonhuis van. E. y< /l a- melen, te 2w artebroek, gemeente Barne veld, totaal afgebrand. Het verbrande was verzekerd. Verdronken. Te Terwilde is W oens dagavond een zekere J. in het kanaal ge raakt en verdronken.-Zijn lijk werd gis teren gevonden. Hoog water. Ofschoon de Maas weer langzaam vallende was,, is de rivier de laatste regendagen weer sterk gestegen In de laatste 24 uur bedroeg de was te Maastricht 12 CM. en 'te Venlo 68 cM. Mijnbouwschade. In de Drievogel- straat te Spekholzerheide heeft weer-een ernstige verzakking plaats gehad. Het gat had een doorsnee van 2.72 M. De heele straat schijnt ondermijnd te zijn. Brandstichting. De eigenaar van de stoomwasscherij „Blanka" te Castricum, zekere T. uit Amsterdam, heeft vo.or den Officier van Justitie te 'Alkmaar bekend, zich te hebben schuldig gemaakt' aan brandstichting in zijn \vas9cherij,. welke, zooals gemeld, een prooi der vlammen werd. De inbrekersbende in de Mijnstreek. Men meldt uit Vaals: De inbrekersbende, die den Laatsten tijd in de Mijnstreek opereerde, is thans te Vaals beland en heeft 'daar reeds haar slag geslagen. De Justitie is een onderzoek begonnen in verband met den brand, welke in den bekenden Uitzichttoren woedde, men ver moedt brandstichting. Egyptische graven. Berichten uit Cairo melden, dat nieuwe graven uit de oudste tijden zijn ontdekt door den En- gelschen geleerde Firth, te Sakkara. Men meent er vele voorwerpen te zullen vin- den. Familie-drama. Te Neustrelitz heeft een 42-jarig bankbediende zich met zijn 4 zoontjes van 2 tot 1(J jaar door gasver- stikking gedood. Financieele zorgen blij ken de aanleiding te- 2ijn geweest. De man was weduwnaar. Door den mist op een krib. gevaren. Het te Rotterdam thuis behoorend mo torschip „Jacoba Wilhelmina" geladen met 170 ton suikerbieten is tijdens den zwaren mist te Strijensas op een krib ge varen en gezonken. Aan de N.V.: Hooge- boezer en =v. d. Tak s .Bergingsbedrijf is opgedragen schip en lading te bergen. De onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg aan den Dordt- schenstraatweg te Emmen, is gisteren morgen door trein 555 de met paard be spannen wagen van den melkrijder J. R. aangereden. Het paard werd door .den locomotief meegesleurd en vermorzeld. Doordat da wagen achter de hekken-van den overweg vastraakte, bleef; de voer man, een 16-jarige jongen, gespaard. Autobus in een sloót gereden. —-Bij het Liesbosch te Princenhagö is een autobus, waarin een aantalmeisjes van de Hol- landsche Kunstzijdefabriek te Breda naar huis werd vervoerd, in eén sloot gereden. Verschillende meisjes werden min of meer ernstig verwond, meest door glas scherven. De bus vloog, toen dé inzittenden be vrijd waren, in brand en is grootendeels vernield. Overrijden voor 3 kwartjes. Te Delft werd de zwerver O. uit Den Haag, die plotseling den weg overstak, zonder zich te overtuigen of geen rijverkeér naderde, aangereden door een motorrijder. O. krab belde overeind en zag er, in verband mtt clen natten toestand van den weg, ontoon baar uit. De medelijdende motorbestuurder gaf hem 3 kwartjes voor den schrik. Een agent van politie die ter plaatse kwam en hem vroeg of hij', zich had be zeerd, kreeg ten antwoord: „Niks, meneer de liefde, de stichting is vaak het middel om het recht te doen gel den. Vooral ontroerend is dit, Amice, omdat het aantal problemen toch zoo ontzettend groot is, dat wij in zaken waar toch geen verschil moest, xijn, heusch niet ons de weelde kunnen veroorlooven om te disputeeren om het dispuut. Ik hen er van overtuigd, Amice, dat je mij gelijk geeft. Ook ben ik er van overtuigd, dat de meerderheid onzer broeders er net zoo over denken. He laas echter dat we daarmede nog niet het doel bereiken. Ik geloof, Amice, dat we moeten beginnen met nooit het woord te vragen als we niet wat te zeggen hebben. Dat we ook bij al onze redenen steeds moeten trach ten k o r t en w a a r te zijn. Alle fran je kunnen wij missen. Bovenal moet ons betoog stralen, van toegenegenheid van oprechtheiden gematigdheid. Als ieder dat betrachte zou er niet zoo'n tijd noodig zijn om de juiste liefde-steiiuii.hg te «yekken. dan zou het vanzelfsprekend zijn; ieder zou daarvan overtuigd zijn. Ik geloof, Amice, dat onze Dominé's en onze ouderlingen daarin wel eens een lesje mogen nemen. De toon, de manier van spreken bij een huisbe zoek b.v. en in een kerkeraadsverga- L1ering is vaak zoo verschillend. Was het in de Kerkeraadsvergadering ook steeds niet alleen innerlijk maar ook naar de uiterlijke vormen een spre ken uit het hart tot het hart, wat zou dan 0hii massa onheilt vuur uit de voor 3 kwartjes kunnen ze me net' dikwijls overrijden als ze wille", vo l telt het „Vad.". Veerdienst gestaakt. Wegen? flen harden Oostenwind en den lagen wnur.- stand heeft gisteren de Rijksveei boot <lè verbinding van Schiermonnikoog •moi' 4'-ri vasten wal moeten staken. Branden. Te Groesbeek is gisternacht afgebrand de dubbele woning van A B en A. P., Alles ging verloren. .Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de scha ie. D* oorzaak is onbekend. Aan de gevolgen overleden. Dé" óp perman v. d. II., die eenige dagen ft Rhe ctn door de tram wérd aangereden en daarbij tegen een boom werd gesnng-i i is in het ziekenhuis te Velp. aan Je ge volgeii overleden. Clandestiene slachterij. De pblilio heeft te Assen een inval gedaan in. een j.trceel aan de Groningers!raat- Het bleek, dat daar een clandestiene slachterij was ingericht. Een neiital var kens, van welke vermoedelijk eenige aan vlekziekte hadden geleden, was juist- ge slacht. Het vleesch werd waarschijnUjic in Groningen verkocht. Uitgeleverd. Nadat hij zijn straf-il» de gevangenis te Maastricht had «ulae- 2eten, is de 1?S jarige Anton Schm aan de Duitsche justitie uitgeleverd, daar h\j ook in zijn vaderland verschillende strafha+e feiten heeft gepleegd. S. woonde sinds eenigen tijd te Spekholzerheide, en werk te op een der xnijnen. Hij was medejilieh- tig aan nachtelijke diefstallen met braak te Kerkrade. Toen de recherche hem-wil de aanhouden, zag hij kans te vluchten, doch de politie schoot op hem en trof hem in een schouder. Enkele weken tverd S. in het ziekenhuis verpleegd. De Venlosche holbewoner. De 56 ja rige M. V., die naar dezer dagen is*geble ken, in de nabijheid van Venlo in een hol verbleef, is door den politierechter te Roermond veroordeeld tot drie jaar op zending naar Veenhuizen. Aanrijding. Op den Scheveningsche- weg bij de Kerkhoflaan stopte gistermid dag ruim vijf uur een op weg naar Sehe- veningen zijnde auto, waarin, behalve de chauffeur, twee dames en een heer 'geze ten waren. Er was blijkbaar een defect, hetgeen de chauffeur onderzocht, lntua- schen stapten de inzittenden even uit. Een der dames, wonende aan den Poinp- stationsweg, begaf zich op de trambaan, welke daar achter de boomen loopt., /ij werd door een motorwagen van lijn 8 ge grepen en zeer ernstig gewond. De Eerste Hulpdienst heeft de dame, die schedelbreuk had bekomen, naar het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuid- wal overg'bracht. Haar toestand is zóig- wekkend. Van een oud brood en twee gefopte agenten. Het gebeurde dezer dagen m Den Haag, dat tvyêe Wetshandhavérs s morgens vroeg post hadden gevat op een plaats, waar zij 'een achterdeurtje van een bakkerij goed konden bespieden. Nog niet lang stonden zij daar, toen een man aankwam, dn verdween door hetdeur tje, klaarblijkelijk met de verboden be doeling om er straks met een yersch brood weer door te gaan. Het toeval wilde echter dat de inan, wien het inderdaad om een versch brood te doen was, de ambtenaren had gezien, en.... hun bedoeling doorzag. Zijn plan was spoedig gemaakt, en na een kort on derhoud met den bakker, verliet hij de bakkerij weer langs denzelfden weg, in het bezit .van ern tweeponder van eenige dagen oud, zoo hard als een keisteen. Maar deze was zorgvuldig onder* "zijn jas verborgen. Voorzichtig keek hij alle kan ten uit, maar nauwelijks had hij een paar stappen gedaan, of hij zag de twee manneu op zich afkomen. Onmiddellijk zette luj het op een loopen, achtervolgd, door de twee ambtenaren. Op hun geroep: sta, politie! versnelde hij zijn vaart. Maar de ambtenaren ble ken vlugger dan hij, en spoedig hadden zij hem ingehaald. Toen hem gezeg 1 werd waarvoor hij achtervolgd werd, zette hij een hoogst verbaasd gezicht nv overhan digde m-t een: is 't anders nie+? zijn brood aan de zich builen ^dem geloopen hebbende ambtenaren. Het mannetje met zijn keihard brood heeft van zijn list geweldig genoten. vaten verwijderd worden, dat nu op Gods altaar gebracht wordt. Nu weet ik wel, Amice, dat men niet altijd met zachte woorden het doel bereiken kan. Zwart is nu een maal zwart en niet wit. Maar ook dat zwarte kan nog zijn innerlijke lieflijkheid hebben voor Gods aan schijn. Dat op den voorgrond te halen is toch het doel. Ik ben er vast van overtuigd, Ami ce, dat de toon van onze vergaderin gen en de tijdsduur aanmerkelijk verbeteren zou als wij allen hiernaar handelden. Maar dat niet alleen, wij zouden ook tijd winnen voor allerlei dingen waar nu geen tijd voor gevonden kan worden. Ik heb in mijn omzwervingen in mijn leven meermalen gezien. Amice, dat bij tijden en gelegenheden, waar in men van buiten bestreden wordt, of waarin men overstelpt wordt met de problemen van het leven, vanzelf die hebbelijkheid wel afleert. Misschien dat de rust die wij nu genieten ook wel de oorzaak is dat deze misstand bij ons voorkomt. Moge God het verhoeden dat wij door droeve omstandigheden dit kwaad afleeren. Laten wij liever d« hand in den boezem steken en ons onderzoeken voor Gods aangezicht en vooral Hem bidden om leiding ei» hulp. VERITAS

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6