Het vertrouwen tusschen Nederland en Indië kan worden bevorderd door meer plaatselijk bezoek van de Ka merleden. Dat vertrouwen kan ook worden aangekweekt, door Indië in het werk van den Volkenbond te betrekken. Spr. prijst den minister van Buiten- landsche zaken, omdat hij de denk beelden van het Protocol weer op den voorgrond heeft gebracht. De heer ALBARDA (S. D.) wijst op de abnormale verhouding tusschen Regeërïng en volksvertegenwoordiging De motie-Bulten gaat naar de prul- Iemand en de motie-Suring wordt uit gevoerd op een wijze, die 100.000 kin deren onnoodig schaadt. Men speelt daarmede in de kaart van fascisten en communisten. Spr. veroordeelt het doen verdwij nen van de overschotten door belas- tingverhooging. dat is geen wejvaarts- politiek. Het Kabinet drukt de voet sporen van het Kabinet Colijn. Spre ker meent, dat er geen kapitaalgebrek heerscht zoolang buitenlandsche lee ningen overteekend worden. Spr. vreest, dat de regeering toe geeft aan den drang van de actieve handelspolitiek. Spr. meent, dat de welvaart der industrie daartoe noopt. Het is in strijd met de economische conferentie van Genève. Spr. huldigt ook den Minister van Buitenlandsche Zaken, maar vreest toch, dat de verkiezingen in Duitsch- land en Engeland meer gewicht in de schaal leggen. De Minister van Arbeid schijnt zijn minister-tijdvak te beschouwen als een tijdvak van .studie. Er is slechts politieke' 'stilstand. De regeering heeft misbruik ge maakt van haar machtspositie toen zij dén Minister van Onderwijs be schermde na den misstap inzake het 7de leerjaar. Voor spr. is het niet de hoofdvraag wie heeft het parlementair ministerie ten val gebracht? maar: wie houdt de terugkeer der normale omstandighe den tegen? Het herstel der coalitie zal den rechtschen groepen bij de ver kiezingen op groote verliezen komen te staan. Men heeft niet alleen den Vrijheidsbond in de coalitie willen halen, maar zelfs de vrijzinnig-demo craten! Wie houdt dat voor mogelijk? De heer Marchant met de heeren Schokking en Colijn achter de regee- ringstafel! Bij de Katholieken is 'n toenemende angst voor samenwerking met de S. D. A.. P. Dat doet de S. D. A. P. twijfe len, ciï samenwerking wel mogelijk is. De S. D. A. P. is zich haar plichten bewust en bereid aan de regeering deel te nemen, maar daartoe niet be- geerig. De heer LOVINK (C. H.) meent dat de bezuiniging nog verder gaan moet. Voorts bespreekt hij de financieele ver houding tusschen rijk en gemeenten. Regeling dezer zaak is urgent, omdat de gemeenten in moeilijkheden zitten. "De heer VAN GIJN (V. B.) looft dit Kabinet, ofschoon hij betreurt de nood zakk van zijn optreden. Er moet naar een normalen toestand worden ge streefd. Daarvoor is ons kiesstelsel mede een beletsel. De financieele toestand moge tevre den stemmen, reden tot juichen is er niet. Wij moeten van de bijzondere heffingen af zien te komen. Spr. meent dat het noodig is hard heden in de salarisregeling van hoo- g^re ambtenaren weg te nemen. Spr. hoopt op een spoedige regeling van de financieele verhouding tus schen Rijk en gemeenten. Daarna wordt de vergadering ver daagd tot Woensdag 1 uur. EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 8 November. Ingekomen is een bericht van af wezigheid van den heer de Vos van Steenwijk, wegens lichte ongesteld heid. Onder de ingekomen verzoekschrif ten is er een van de vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers, gevestigd te Amsterdam, met verzoek het wets ontwerp tot regeling der naamlooze vennootschappen te verwerpen. Regeling der werkzaamheden, De VOORZITTER deelt mede, dat overeenkomstig zijn reeds aan de le den medegedeeld voornemen, de Ka mer morgenochtend 11 uur. eerst eeni- ge kleinere wetsontwerpen zal behan delen; vervolgens die inzake overeen komst met de maatschappij De Schel de, terwijl na afloop van de openbare vergadering een 19-tal wetsontwerpen in de afdeelingen zal worden onder- ZQCht. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdagochtend 11 uur. UIT DE OMGEVING. LISSE. Gemeenteraad. Gisterenavond vergaderde de Raad dezer gemeente.Voorzitter de Burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en weth. Tromp leest het .'^bed. De Notulen worden gearresteerd, -i. Beëediging van den heer A. Ver- tiuyn. De heer Verduyn legt de vereischte leeden af in handen van den Voori Deze feliciteert hem met zijn benoe ming. 2. Verzoek van mej. Anderson om eervol ontslag als assistente aan de •Openbare Lagere School en als on bezoldigd vakonderwijzeres aan de 0 U.L.O.-school met ingang van i Nov. 1927. B. en W. stellen voor, overwegende, dat het niet mogelijk is vóór den ien December a.s. in deze vacature t- voorzien, en het derhalve in het be lang van het onderwijs is de voorge schreven opzeggingstermijn van twet maanden in acht fe nemen, aan mej Anderson het gevraagde ontslag met ingang van 10 December eervol te verlcenen. De heer S o b e ls vraagt of dooi B. en W. met het hoofd van de be treffende school is geconfereerd. De heer War merdam antwoordt dat dit niet is gebeurd. De motieven daartoe wil spr. liever in een gehei me vergadering naar voren brengen De heer Sobêls meent, dit die •wel openbaar kunnen behandeld wor- Iden. De heer Warmerdam zegt dan als zijn meening, dat de houding van het Hoofd der Schooltegenover het personeel despotisch is. Het personeel beklaagt zich telkens, en ook mej Anderson is telkens tegengewerkt, zioo- dat B. en W. gedacht hebben, goed te do-en met hier iii te grijpen, eb het gevraagde ontslag te vepleensn tegen den voorgestel dein datum. Sj)E gelooft dat het hoofd der school niet anders doet dan de menschen die de. vrijzinnige richting zijn toegedaan ?f stoeten, en dit is nietin het voor deel van het openbare onderwijs. De heer Sob els vindt dat de be weringen van den heer Warmerdam iniet veel 'hout snijden. En het is spr. niet duidelijk geworden, waar om door B. en W. het hoofd van de school in deze gepasseerd is. De Voorzitter licht de zaak noi, nader- toe. De heer Ve r d u y n meent ook da. het boter geweest was dat het hoofd van de school in dezezaken gehoord was. Overigens ziet spr. het nut van dit debat niet in. Het voorstel wordt daarna aange nomen. 3. Voorstel van B. en W- tot be noeming van den heer H. Exalto als onbezoldigd assistent aan de 0. L. S in da plaats van den heer J. J. Vroljjk. Aangenomen. 4. Benoeming van een lid van de Gascommissie. Benoemd wordt de heer Noor-landt 5. Verzoeken van de heeren P. Dui venvoorden en P. J. van der Hulst, om van de gemeente hét z.g.n Ifruishoorntje te mogen koopen. B. en W. stellen voor op dit ver zoek niet in te gaan, omdat het strookje gvord moeilijk gemist kan worden, en omdat de eventueele op brengst zeer gering zou zijn. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot aan- eo verkoop van grond- langs de Juliana* straat tusschen de gemeente en den heer L. A. Schippers. B. en W. stellen, voor aan voornoem den heer voor. de gemeente vrij van huur en lasten aan te koopen een hoekje grond van het perceel Lisse, kadastraal bekend in sectie P. no. 3172, ter grootte van ongeveer 4 Mi tegen den prijs van fa,per M2.en aan den heer Schippers voornoemd, 1*4 verkoopen een strook grond van het perceel Lisse, kadastraal bekend in sectie D. no. 3173, fcr grootte van -ongeveer 100 M2. tegen den prijs van fi,8o per M2., onder toezegging dat deze grond nimmer voor den operïb& rea dienst zal worden bestemd en kooper met inachtneming van de be staand3 of nog te maken voorschriften vrijheid gelaten wordt omtrent de eventueele bebouwing. Aangenomen. 7. Voorstel- van B. en W. tot aan koop van een gedeelte Essenlaan en een &;f Voor de verbreeding van die laan van mevr. C. M. Baronesse van Lijnden. In verband met de verbreeding van de Essenlaan, welke overigens eigen dom van de gemeente is, achten B en W. het wenschelrjk d.'.t aanban dankbaar te aanvaarden. De prijs van den grond bedraagt fi, Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. om het bestuur der Woning vereeniging Volks belang te machtigen een gedeelte sloot met berm te verkoopen aan den heer T. G. Kersbergen. B. en W. stollen voor, gehoord de mededeeling, dat de heer Kersbergen voornoemd, na aankoop en demping van de sloot daarop een nielkkoelhuis wil bouwen als aanhoorigheid van, zijn perceel Wilhelminastr. no. 39, en over wegende, dat het belang van de Wo ning vereëiiigihg door dezen verkoop niet wordt geschaad en do demping van de sloot tusschen de perceelen Wilhelminastr. no's. 39 en 41 in het belang van de Volksgezondheid is te achten; en dat de prijs van f1,40 per M3 alleszins aannemelijk is; de gevraagde berm en sloot te verkoopen Aangenomen, 9. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging en aanvulling' van de Verorde ning op het beheer van ctó Gas- en Waterleidingbedrijven der gera. Lisse Aangenomen. 10. Aanbieding van de rekeningen van den Keuringsdienst van Vet en Vleesch in den Keuringsdienst,,Lisse" en van den Keuringsdienst van Wa ren te Leiden over 1926. Zullen bij de leden van den Raad circuleeren. 11. Vaststelling* van do rekeningen van de Gas- en Waterleidingbedrijven en voorloopige vaststelling van de Ge meente-rekening over 1926. Wat de gemeenterekening betreft, bedragen de ontvangsten voor den gewonen dienst f 382.170.89, de uit gaven f342.568,64, het batig saldo alzoo f39.602,25. Voor den kapitaal- dienst bedragen deze cijfers respect f329.761,89, f321.742,55 en f 8.019,34 12. Aanbieding van de begrootingen fl?r Gas- en Waterleidingbedrijven en van do Gemeente-begrooting voor 192b .13. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening van f 1S.000 ten b-hieve van uitbreidin gen en verbeteringen van het Gasbe drijf. Aangenomen. Enkele comptabiliteitsbesluiten wer den vastgesteld.1 15. Aanbieding van het Gemeente verslag over 1926. Zal bij de leden van den RaaA circuleeren. 16. Ingekomen stukken en mede- deelingen. In verband met eenige vragen in een vorige vergadering gesteld, dee- len B. en W. mede, dat een beter© verlichting van de- haven tijdens de campagne van 1928 zal overwogen worden. Ingekomen is het verslag' van hel Gas- en Waterleidingbedrijf en het verslag van kasopname van den Ge meente-ontvanger. Verder is ingekomen een adres van do Woningbouwvereenignig, waarin ge vraagd wordt een voorschot van 55 'duizend gulden voor den bouw van 19 woningen, zes in de Nieuwstr., 4 in d? Julianastr. en 9 in een nieuw iaan te leggen straat in aansluiting van de Emmastraat, tot \inwilligiiig van welk verzoek de Raad reeds in principe besloten heeft. Wanneer de Raad bij dit besluit big ft, zal de Bouwvereeniging trachten in een vol gende vergadering met een sluiten de exploitatierekening te komen. De neer Ver d u y n vraagt of men niet het gevaar loopt dit er doox steeds maar aanbouw van arbeiders woningen, te veel arbeiders Vjcomen in de gemeente. De heer Segers zegt dat dit een vraag is, die lie el moeilijk kan be antwoord worden. Het is waar, c«i\ er in het afgeloopen seizoen een te veel aan arbeiders was, maar er wer ken zooveel factoren mee, dat het moeilijk is, een conclusie te trekken De heer S c h r a m a is er voor om het verzoek van .de Bouw vereeniging. in te willigen, omdat anders toen particulieren gaan bouwen, en het is in het belang van de arbeiders, dat do vereeniging het doet. In principe wordt besloten op deze zaak in te gaan. Bij de rondvraag geeft de heer \i Kesteren B. en W. in overweging, aan het hoofd van de haven een bord te zetten dat de richting aangeeft naar Hoofddorp, omdat vele automobilisten verkeerd rijden. De Voorzitter zegt dat z.i. wan neer men de regels van den weg houdt, men daar niet verkeerd kan rijden. Spr. zal de zaak evenwel in overweging nemen. Verder leverde de rondvraag wei nig belangrijks op. Volgt sluiting. GEMENGD NIEUWS. Smokkelaar gesnapt. De rijksveld wachters te Chaam hebben zekeren P. B. M. aangehouden die uit België 250 L. je never smokkelde, welke hij op een kar onder ongebluschte kalk verborgen had. Jenever, paard en kar werden in beslag genomen'. Kind overreden. Gistermorgen ging een troepje kinderen uit Graswijk op weg naar de school te Assen. Eenigen klom men op een passeerenden wipkar om zoo naar Assen te rijden. Het zoontje van den heer O. ging daarbij op het platte gedeel te van de kar zitten. Hij wilde een van zijn -schoolmakkers nog iets toeroepen, doch boog zich daarbij te ver voorover, met het gevolg, dat hij van de kar viel en met het hoofd onder een der wielen kwam. De geneesheer constateerde sche delbreuk, de toestand van den jongen is zeer zorgelijk. Auto tegen een boom. Gistermorgen omstreeks 11'uur is de auto van den heer K. uit Rotterdam doordat de bestuurder plotseling moest stoppen op den Rotter- damschen weg te Delft tegen een boom geslingerd. De heer K. bleef ongedeerd, zijn auto werd echter zwaar beschadigd. Branden. Gisteren brak brand uit in een houten schuur staande achter de panden van L. v. Dongen te Made, waarin een café en bierbottelarij zijn gevestigd. Behalve door v. D. werd ze nog door twee andere gezinnen bewoond. De schuur ging met den geheelen inhoud verloren en 14 varkens vonden den dood in de vlammen Door den hevigen wind sloegen de vlam men over naar het café en de woonhui zen, die ondanks het krachtige optreden van de motorspuit grootendeels zijn uit gebrand. Van de meubels werd veel ge red. Verzekering dekt de schade. De mishandeling te Tilburg. Het persbureau Vaz Dias geeft de volgende lezing van het gebeurde: Zondagnacht werd hij den heer P. op het Piusplein te Tilburg een ruit inge gooid. De heer P. loste uit een boven raam een revolverschot, om de daders op de vlucht te jager;. Even later ging zijn broer, de heer J. P. even naar buiten. Hij werd toen aangevallen door twee perso nen, die hem een slag op het hoofd ga ven en hem een bloedende wonde boven het oog toebrachten. De politie bracht den gewonde en de beide aanvallers naar het politiebureau. Na verbonden te zijn, kon de heèr P. naar huis worden vervoerd, terwijl beide daders G. v. H. en P. O. na het opmaken van proces-verbaal weer op vrije voeten werden gesteld. Gistermorgen is de heer J. P. echter aan de gevolgen van de toegebrachte wonden overleden. De beide daders zijn in verband hiermede weer in arrest en ter beschikking van de justitie te Breda gesteld. Brand. Men meldt uit Middelburg: Gisteravond is brand uilgebroken in de si garenmakers werkplaats van de firma Petiet. De werkplaats en het pakhuis zijn uitgebrand. De woning kreeg veel brand en waterschade. De oorzaak is onbekend. Gistermorgen om ongeveer half acht brak brand uit in de woning van de fami lie Hagenaars, gelegen op den Jankenberg te Halsteren. In de woning vertoefde een vijftal kinderen, terwijl de vader en de moeder afwezig waren. Onmiddellijk kwa men de buren te hulp, waardoor een deel van den inboedel kon worden gered. De woning brandde geheel uit. De lngnbere vondst te Valkenburg. Nader meldt men uit Valkenburg: Het parket uit Maastricht is gistermorgen ter plaatse geweest. De lijken zijn gevon den in het zoogenaamde Keelboschje. Zij waren onder de bladeren nagenoeg geheel tot skelet vergaan. De man heeft een grootte van pl.m. 1.80 M. Uit de op het lijk gevonden papieren blijkt alleen, dat de naam van den man J: H. Fr. is, zon der woonplaats of verdere aanwijzingen. De kleeding bestond uit een grijze overjas met roode voering, blauw colbertcostuum, bruine lage schoenen, lila sokken, gouden regelring, met de letters J. F., gouden re montoir horloge, gouden ketting met me daillon (kinderportret), ledèren portefeuil le, dasspeld met diamanten een vulpen houder merk „Matador'' en aan geld werd 1.56 op den man gevonden. De vrouw is plm. 1.70 M. groot, met ver moedelijk blond polkahaar, mooie tanden geruite mantel, blauwe rok, panamahoèd met band met rozen, bruine schoenen, beige kolisen, twee ringen, waarvan één met diamantjes, handtaschje met toilet- benoodigdheden, gouden bril met groote glazen en hoorn montuur, gouden vulpen houder. Beide lijken hadden schotwonden aan het hoofd. 10.000ste operatie. Men meldt uit Vlissingen: Dr. A. Stiverman. bekepd 'chirurg te Vlissingen, heeft Dinsdag zijn 10.000ste operatie verricht, zulks in 19 jaar tijds. Deze operatie had plaats in het R.K. Zie kenhuis. Een wo Ader-dok teres. Voor het Haag- sche kantongerecht, is een geval behan deld van onbevoegd uitoefenen van. de geneeskunde. Een getrouwde vrouw te 's-Gravenhage stond terecht omdat: zij aan een andere getrouwde vrouw het gebruik van krui den had voorgeschreven ter genezing van een kwaal. Verdachte bekende het haar ten laste gelegde. De verdediger, mr. Donker Curtius, had een aantal getuigen doen dagvaarden, die allen verklaarden genezen te zijn door verdachte. Hun verklaringen kwamen hjerop neer, dat verdachte hen bij den pols vasthield en met de hand voor de oogen meedeelde wat zij zag, hetgeen dan overeenstemde met hun eigen ervaringen en pijngewaarwördirigen. Volgens ver dachte ziet zij, wanneer zij den polsder patiënten vasthoudt het lichaam en, door een lichtje aangegeven de zieke plek, ter wijl haar tevens wordt ingegeven welke kruiden genezing kunnen brengen. Zij vroeg geen betaling doch kreeg wat de patiënten ervoor over hadden. Eenige getuigen verklaarden nog, dat verdachte eenige gevallen geweigerd had en de betrokkenen naar hun geneesheer had verwezen, die dan operatief had in gegrepen. Het O.M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte, hoewel hij overtuigd was van de goede trouw van verdachte ten opzichte der patiënten en van haar menschlievendheicj, 200 boete subs. 20 dagen hechtenis, aangezien overtreding van art. 1 der Wet op de geneeskunst als zeer ernstig beschouwd moet worden, ge zien het bedrog en de oplichting, die veel vuldig door overtreders gepleegd wórden en gezien het feit, dat verdachte reeds eerder voor hetzelfde feit vervolgd ia, zoo dat zij wist, dat/haar optreden strafbaar is. De verdediger, mr. Donker Curtius wees erop, dat verdachte zeer menschlievend is en haar optreden zegenrijke gèvolgen heeft. De gansche vervolging is gebaseerd op niets anders, dan op het afkeuren va.n wat bij den huidigen stand der medische wetenschap niet begrepen wordt. PI. acht te deze vrouw niet gevaarlijk,, want be denkelijke gevallen weigert zij te behan delen. PI. erkende, dat d© theorie van den Hoogen Raad aan de zijde van het O. M. staat, doch betwistte,, dat de wet toe passing van die theorie eischt, zich be roepend op de Mem. van Toelichting tot het oorspronkelijke ontwerp der wet op de geneeskunst, waar sprake is van toe passing der medische wetenschap. Dit is hier z.i. niet hèt geval. De medische me thode wordt niet gevolgd of nagebootst, we zijn hier geheel buiten het terrein der medische wetenschap. PI. vroeg op grond van een en ander vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Zitting van 8 November. De Rechtbank" heeft gisteren veroor deeld: L. van V., kapper te Leiden, gedetineerd wegens diefstal van een kistje met onge veer 2650, tot 1 jaar 'gevangenisstraf. J. H. K., kellnèr te Leiden, recidivisi en gedetineerd, wegens diefstal van een rijwiel, gepleegd te Delft, tot 1 jaar ge vangenisstraf. W. C. van der- M., bankwerker te Lei den, wegens mishandeling van een fami lielid, zwaar lichamelijk letsel ten gevol ge hebbende, tot 3 maanden gevangenis straf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. G. A. M., pensionhouder te Noords ijk aan Zee, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, lot 1 maand gevangenisstraf. Deze verdachte is op 1 Febr. 1927 op den Leidsche straat weg in aanrijding gékómen met een mo torrijder, bij welke aanrijding deze vrij ernstig werd verwond. Briljanten-diefstal. Voortgezet is de behandeling van de zaak tegen J. B., koopman in Den Haag, recidivist en gedetineerd, beschuldigd van diefstal van eenige briljanten uit een perceel aan de Stadhouderslaan. Nadat nog eenige processenverbaal wa ren voorgelezen omtrent de identiteit der gestolen sieraden, eischte het O.M., waar genomen door mr. Rijkens, 4 jaren gevan genisstraf tegen den verdachte, die reeds verscheidene keeren is veroordeeld. De verdediger van verdachte pleitte, vrijspraak en vroeg verdachte's onmid dellijke invrijheidstelling. De Rechtbank wees dit verzoek af. Uitspraak 22 dezer. „DE SCHELDE" CONTRA DEN STAAT. De 3e Kamer der Haagsche Rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in het ge schil tusschen de N.V. de Schelde en den Staat. Het geschil liep over de vraag, aan wien de eigendom toekwam van een res tant eener partij rompstaai welk staal was gebruikt voor den bouw van eenige onderzeebooten. De Schelde beweerde, dat het staal aan den staat toebehoorde en wenschte het bedrag, dat de Staat voor den bouw stelt de verschuldigd te zijn, te verhoogen met den prijs van het overgebleven staal. De Staat daarentegen ontkende -dat hij eigenaar was van het staal en zeide, dat hij met het restant dan ook niets- te ma ken had en dus uit dien hoofde niets aan de Schelde verschuldigd was. De rechtbank heeft thans den Staat toe gelaten om door getuigen te bewijzen, dat de Schelde een veel grootere hoeveel heid staal in Amerika heeft gekoch^ dan voor den bouw der onderhavige onderzee booten noodig was. Het getuigenverhoor zal plaats hebben op Vrijdag 13 Januari om 11 uur ten overstaan van Mr. Kühn. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 8 Nov. Heden aangeko men aan den Rijksafslag 6 stoomtrei? Iers, 2 drijfnetvaartuigen en 7 kust- visschers, Treilvisch: 38 kisten tarbot 2275, 4 Risten griet 2748, beide per 50 Kg.; 700 stuks groote tong 2.10 2.25. 7525 st. middel tong 1.80 2.20, 825^ stuks kleine tong 1.70 1.85, alles per Kg., 5 kisten groote s« hol 3946, 7 kisten niiddel schol I 4046, 27 kisten zetschol 3747, 505 kisten kleine schol 12—27, 16 kisten schar 715, 24 kisten pieter manpoontjes 7.5012, 3 kisten groo te schelvisch 6162 11 kisten mid del schelvisch 42-45, 39 kisten klein- middel schelvisch 26—29, 128 kisten kleine schelvisch 9.5010, 16 kisten groote gullen 1825, 55 kisten klei ne gullen 1115, 77 kisten wijting 4.9010.50, alles per kist van 50 Kg.; II kisten rog 1622 per 20 stuks; 14 kasten kabeljauw 6170 per kist v. 125 Kg.; 22 stuks leng 1.602.08, 12 st. heilbot 2.336.40, beide per stuk; 968 stuks koolvisch 0.551.25 per stuk. Haring: 560 manden versche haring 6—9 per mand van 42 Kg.; 110 man den gezouten haring 5.50—5 90 per mand van 42 Kg. Van de versch-haringvisscherij kwamen hier binnen de Engelsche stoomloggers: L.T. 324 met 628 man den, L.T. 726 met 194 manden, L.T. 264 met 471 manden, L.T. 49 met 354 man den en L.T. 422 met 300 manden ver sche haring. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 6 aan de markt. De besommingen waren: IJM 118 met 4738, IJM 175 met 5007, IJM 126 m. 4341, IJM 133 met 2812, IJM 190 met 5090 en IJM 176 met 4321. De besommingen der haringsche pen waren heden: IJM 33 stoomlogger met 9642 aan pekelharing; Engel sche stoomloggers van 14874529 aan versche haring. Van de Katwijker haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwamen van de haringhaven binnen de KW 45 met 335 kantjes en KW 149 met 340 kant jes pekelharing. Scheepstij dmgen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. CARDIGANSHIRE, 5 v. Vancouver n. Rotterdam. NOORDERDIJK, R'dam n. Vancou ver 4 v. Cura<;ao. NICTHEROY, Vancouver n. R'dam 7 te Londen uitgek. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJPERKERK (uitr.) 7 v. Dorban. BILLITON (thuisr.) 6 te Kilidini. JAGERSFONTEIN, 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. GIEKERK (uitr.) p. 7 Dakar. RANDFONTEIN (thuisr.) p. 7 Dakar. HOLLAND—WEST-AFRIEA-LljN. HELDER, 8 v. Hamburg n. Aarhuui. ALBIREO (uitr.) 8 te Bordeaux. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. ZEELANDIA (uitr.) 7 v. Lissabon. FLANDRIA (uitr.) 7 v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE, R'dam n. Batavia, 8 v. Sin gapore. MERAUKE (uitr.) 8 te Catania. PATRIA (uitr.) 8 (11 v.m.) v. Tanger. BLITAR. 6 v. R'dam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BORNEO (thuisr.) 7 v. Colombo. PRINSES JULIANA (thuisr.) 7 v. Sa- bang. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 8 v. Amsterdam. KON. PAKETVAART MIJ. VAN OUTSHOORN, R'dam n. Batavia Bizerta.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6