BENDER Gisterenmorgen bracht de Ital. gezant met verschillende andere autoriteiten een bezoek aan het Ital. watervliegtuig te Schel- lingwoude. Van 1. n. r.Gr. Barbaro (Ital. gezant), Ir. de Vogel (Kon. Ver. v. d. Luchtv.)maj. Giberto Maddalenakap. Aid. del Pretie; mecan. Rampini; consul P. Loob; mr. D. F. Texeira de MattosSmits van de Fokkerfabrieken. DAG-AGENDA. Vrijdag i Nov., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: 3e Ge-woon Concert Y. d. Mij. v. Toonkunst lederen Woensdagavond 8:30—9.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Fur. v. Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Oct. tot en met Zondag 6 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. Frederik Philips te ZaltBommel en door mijn broer, ir. G. L. F. Philips. De laatste had eenige jaren tevoren reeds proeven genomen voor de vervaar diging van kooldraadlampen, welke naar men meende eën groot artikel voor de toekomst zouden worden. De zaken gingen de eerste drie jaren lang niet rooskleurig en veroorzaakten mijn vader, zoowel als mijn broer, zorg wekkende dagen. Bijna was men er toe overgegaan, de fabriek te sluiten, weder om werd beraad en men besloot het be drijf nog één jaar als proef voort te zet ten. Dit jaar, 1894, gelukte het zonder verlies te werken. Spr. zelf werd in de firma opgenomen. In het jaar 1895 maakten wij 500 lam pen per dag; (thans 250.000). Na eenige afschrijvingen werd dat jaar voor het eerst winst gemaakt en wel 14.000 netto. In 1899 ontviel, ons onzen vader, onze oudste firmant, helaas veel te vroeg, ech ter had hij toch nog de voldoening ge had, dat, nadat het kapitaal, dat hij in de zaak had gestoken, was terugbetaald, er ook nog goede winsten waren uitgekeerd. Den grooten bloei heeft echter helaas on ze oudste oprichter niet mogen meema ken. In 1907 werd de metaaldraadlamp Uit gevonden, in 1911 de getrokken-draad lamp. Tot 1915 betrokken wij onze glazen bal lons uit Duitschland en Oostenrijk, omdat deze in Nederland niet werden gefabri ceerd toen plotseling begin 1915 de uit voer naar Nederland werd verboden. Wij besloten toen zelf een glasfabriek te bouwen. De eerste spade ging 15 Au gustus 1915 in den grond en 5 Januari 1916 werden ballons geblazen. Een maand daarna kwam de tweede glasoven in be drijf en waren wij dus voor dat moment van het buitenland geheel onafhankelijk Op het oogenblik wordt door ons gewerkt in de glasfabriek met 12 ovens, die meer dan 300.000 glasballons per dag maken. Voor de fabricage van de met gas ge vulde lampen moesten wij het Argon uit Duitschland betrekken. Ook voor dit gas werd een Duitsch uitvoerverbod uitge vaardigd. Gevolg was, dat mijn broer met zijn uitstekende helpers in 1916 volgens een proces van eigen vinding, Argongas fabriceerde. In 1919 bouwden wij onze eigen carton- nagefabriek, die het golfcarton voor onze emballage levert en sinds 1926 door onze papierfabriek van het hiervoor benoodig- de papier wordt voorzien. Daar onze artikelen een diepgaand we-, tenschappelijk onderzoek eischen, werd op initiatief van ir. G. L. F. Philips, in 1917 benoemd door de Technische Hooge- school in Delft tot doctor honoris causa, in 1922 ons nieuw laboratorium gesticht. Naast electrische gloeilampén werd in 1918 de fabricage van radiolampen ter hand genomen. In dL artikel nemen wij thans de eerste plaats in Europa in. De radio-afdeelingen hebben zich de laatste jaren dusdanig uitgebreid, dat nu reeds 40 pet van ons geheele personeel hierin is te werk gesteld Ten slotte, zeide spr, iets over de so ciaal-economische zijde van het bedrijf en memoreerde achtereenvolgens het pen sioenfonds voor beambten en arbeiders, zoowel als voor weduwen en weezen, de polikliniek, de bouw van circa 1300 be ambten- en arbeiderswoningen, hygiënisch ingericht en tegen lage huur verkrijg baar, het sportpark, het studiefonds, waardóór begaafde kinderen van de be ambten en arbeiders in staat wórden ge steld, hun studiën voort te zetten; het Philips de Jongh Wandelpark, de scho len enz. Tusschen directie, ingenieurs, assisten ten, opzichters, bazen en het werkvolk bestaat een groot wederzijdsch vertrou wen. Dank zij de „Kern", een adviseerend instituut, door de arbeiders en de direc tie gekozen, woVden geregeld eventueele klachten" van het personeel onderzocht en ten spoedigste uit den weg geruimd. Te memoreeren is, dat het op 1 Juni van dit jaar een groote gebeurtenis was, dat IIM. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana den wensch te kennen gaven, door den Philips-zender tot de Indische gewesten te spreken. •.Nog enkele cijfers wil ik noemen: In 1891 werd begonnen met 30 arbeiders, in 1895 bedroeg dit getal 42, in 1900 400, in 1915 3100, in 1925 8100, en thans is voor onze industrie het historische moment gekomen, dat de 10.000ste man zijn intrede gedaan heeft in onze fabriek. In al onze dochterondernemingen tezamen ca. 7000, dat maakt 17.000 beambten en arbeiders in totaal. Het cijfer van 10.000 beambten en arbei ders (-sters) in onze fabrieken in Eindho ven zal voor ons allen een spoorslag zijn, op dén ingeslagen weg voort te gaan en wij rekenen dan ook voor de toekomst weer op den steun van ons eigen vader land 1 H. M. DEKONINGIN-MOEDER. H. M. de Koningin-Moeder keert Woensdag 2 November, vergezeld van Haar hofdame, baronesse van Tuyll van Serooskerken, en den groot-offi cier, jhr. mr. Schimmelpenninck, hier te lande terug. H. M. komt dien dag des avonds te RECLAME. Waar hooge eischen gesteld worden... aan de weergave van muziek, moet het instru. ment daaraan kunnen beantwoorden. Sedert jaren behartigen wij de belangen van huizen als STEIN WAY SONS GROTR1AN - STEINWEG STECK - IBACH MANNBORG en het feit, dat uiterst kieskeurige solisten met wereldreputatie juist aan deze merken de voor keur geven, spreekt wel boekdoelen. Laat het ook U Iets zeggen en vraagt zonder verplichting franco toezending van catalogi. VOX-GRAM O FOO NS CrtjjxT N. S. F. RADIO LEIDEN: Moogewoerd 90. A'DAM - ARNHEM - BREDA - ROTTERDAM 20 uur 1U min. te Arnhem aan, air waar H. M. wordt opgewacht door de hofdame, baronesse van Ittersum en den kamerheer, baron Sixma van Heemstra, die H. M. per auto naar Het Loo zullen vergezellen, waar de Koningin-Moeder, alvorens naar Den Haag terug to keeren, ongeveer een week ten Paleize bij H. M. de Konin gin zal logeeren. rival KORT RECHT. Zondagmiddag omstreeks halftwee heeft de los werkman J. de B. in dron kenschap op de Voldersgracht in Den Haag de orde verstoord en een volks oploop veroorzaakt. Een agent van politie gelastte hem zich te verwijde ren en ging, 'toen de man daaraan geen gevolg gaf, tot zijn arrestatie over. De man verzette zich daar he vig tegen, zoodat er nog een andere agent bij te pas moest komen. Hij is tenslotte overgebracht naar het politiebureau aan de Prinsestraat, maar niet nadat hij eerst nog met een der agenten over de straat gerold was. Gistermorgen werd de B. voorge leid voor den Politierechter jhr. mh Feith, om zich te verantwoorden we gens wederspannigheid. De man gaf de ieiten toe. Het gebeurt wel meer, dat hij zoo op Zaterdag of Zondag dronken is. Eisch en vonnis luidden: 1 maand gevangenisstraf. Waar de man verklaarde niet in liooger beroep te gaan, gelastte het O. M. onmiddellijke tenuitvoerlegging der straf. UIT DE S. D. A. P. Wij lezen in „Het Volk", dat de heer Henri Polak aan het partijbe stuur der S.D.A.P. schriftelijk heeft medegedeeld, „ingevolge het verzoek van het partijbestuur terug te komen op zijn oorspronkelijk voornemen om reeds nu te bedanken als voorzitter van de partij en zich bereid verklaart als zoodanig aan te blijven tot het a.s. buitengewoon congres". Met betrekking tot het dagblad „Het Volk" werd door het partijbe stuur geconstateerd, dat van eenige koersverandering geen sprake is. Aan gezien het de bedoeling is de nieuwe regeling inzake de leiding van dit blad te laten ingaan met 1 Januari 1928, heeft het partijbestuur besloten een buitengewoon congres bijeen te roepen op 17 en 18 December a.s. Het partijbestuur stelt, behalve dit punt, op dit congres .aan de orde een voorstel tot benoeming van een bezol digd voorzitter en een voorstel tot in voering eener nieuwe contributiere geling. Het congres zal een huishou delijk karakter dragen. PULMANNTREIN NAAR ZWITSER LAND. Naar wij- vernemen zal er mét in gang van de zomerdienstregeling een Pulmanntrein haar Zwitserlani over Keulen ingelegd worden, die des mor gens van Utrecht vertrekt en des avonds op een vroeg uur te Bazel "ankomt. De tegenwoordige dagtrein le en 2e klasse naai Bazel over Keu len, de zoogenaamde FD-trein zal dan een gewone D-trein le, 2e en 3e klas- sa worden. VEREENIGING TOT BESTRIJDING VAN NIEUW-MALTHUSIANISME. Onder presidium van Dr. H. Pink hof te Amsterdam is te Utrecht de al- gemeene vergadering van de vereeni- ging tot bestrijding van het Nieuw- Malthusianisme gehouden. Art. 2 der statuten werd op voor stel. van Dr. Snoeck Henkemans te 's-Gravenhage gewijzigd in dien zin, dat een clausule werd opgenomen, betreffende het optreden tegen maat regelen, die het bestaan van groote gezinnen moeilijk maken. Eesloten werd opnieuw de.goedkeuring- der statuten te vragen.'Tot" "nieuwe be- 4ftuursledeiï-cvverde-n -benoemd' de hee- rerf prof. dr. B. -J. Kouwer, K. Kruit hof, W. Verhoef en W.J.A. te Winkel. Tot leden der commissie, die meer in het bijzonder de propaganda ter hand zal nemen, werden aangewezen behalve den voorzitter; dr. Pinkhof, dem secretaris, dén heer v: Munster cn den pennigmeester, mr. von Briel 'Sasse de heeren W. A. J. te Win kel, te Arnhem en W. H. Vefhoeff, te Utrecht. OMKOOPING DOOR TWEE RAADS LEDEN. De twee raadsleden, G. J. van de Bovenkant en H. Bos, te Veenen- daal, verdacht van omkooping bij de verkiezingen en waaromtrent door den Rechter-Commissaris te Arnhem reeds instructie is gehouden, hebb(en thans'de mededeeiing ontvangen, dat hun zaak voor de Rechtbank aanhan gig zal worden gemaakt. HET SPOORWEGONGELUK BIJ VEUR. Op de algemeene begraafplaats aan dc Kerkhoflaan te 's-Gravenhage is gistermiddag het stpffelijk overschot begraven van den j.l. Donderdag op de 'spoorbaan bij Veur omgekomen wegwerker H. Wierstra. De rouwkoets, die te twaalf uur het Gemeentelijk Ziekenhuis aam den Zuidwai had verlaten en die daarna langs de woningen van het slachtof fer aan de Jacob Catsstraat en van de ouders aan de Falckstraat was ge gaan, bereikte të ruim een uur de be graafplaats. Hier wachtten een paar honderd belangstellenden den stoet op. Namens de Spoorwegen waren aanwezig ir. H. C. Stal, waarnemend ingenieur van den weg en de heer H. M. Nieuwenhuysen, bouwkundige bij de Ned. Spoorwegen. Een vijftal kransen, w.o. van het personeel en van de Lyren dekte de baar. Ir. Stal uitte aan de groeve eenige woorden van troost tot de nagelaten betrekkingen. Toen ik, aldus spr., Woensdag eeri gesprek met Wierstra had, kon ik weinig vermoeden, dat hij reeds den volgenden morgen het slachtoffer van een ongeval zou zijn. Met groot leedwezen hebben wij daar van kennis genomen. Moge het een troost zijn, dat zijn gezin niet onver zorgd achter blijft, het verlies blijft verschrikkelijk. Wierstra was een ijverig werkman en uit naam van de Spoorwegen dankte spr. hem voor den in het be lang der maatschappij verrichten ar beid. Hierna werden bloemen op de kist gestrooid. BUITENLAND. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Rusland wenscht deel te nemen. De secretaris-generaal van dén Volken bond heeft van den -Russischen volkscom missaris van Buitenlandsche Zaken,. Tsjitsjerin, het volgend telegram ontvan gen: Na de ontvangst der nota van den Vol kenbondsraad d.d. 12 December 1925, waarin de Sóvjetunie werd üitgenoodigd, zich in de voorbereidende ontwapenings commissie te doen vertegenwoordigen en na de in deze aangelegenheid gewisselde correspondentie was het voor Rusland niet mogelijk aan de werkzaamheden der commissie deel te nemen, aangezien de bijeenkomst dezer commissie op Zwit.- sersch grondgebied plaats vond. Daar echter door het protocol van 14 April het incident tusschen de Sovjet unie en Zwitserland is .bijgelegd, heb ik de eer u méde te deelen, dat de regeering der Sovjetunie, thans bereid is, aan de werkzaamheden der voorbereidende ont wapeningscommissie deel te nemen. Der halve verzoekt de Russische regeering u, haar in kennis te stellen van het tijdstip van de eerstvolgende bijeenkomst der commissie en van de plaats, waar deze bijeenkomst gehouden zal worden. De wrerkzaamhedén der voorbereidende ontwapeningscommissie, Welke op 30 No vember as bijeenkomt, zullen oa bestaan uit de benoeming van de commissie, wel ke overeenkomstig besluit van de achtste Assemblée "de kWestie van arbitrage en veiligheid 2al moéten bestudeeren. De voorbereidende ontwapeningscom missie komt-vooy-het-eerst in haar nieu we samenstelling bijeen, daar zij Zooals bekend verschillende wijzigingen heeft ondergaan door de veranderde samenstel ling van jjen Raad. Van de drie nieuwe raadsleden, was. Finland reeds lid van de commissie,-d,e twee,and,ere leden,.Canada en Cuba worden door hun benoeming als raadslid automatisch lid der ontwape ningscommissie. De raad en Tsjecho-slo- wakije, üitgenoodigd deel te. blijven uit maken van de ontwapeningscommissie, doch het derde afgetreden lid, Salvador, heeft den wensch te. kennen gegeven om zich uit de commissie terug te trekken. Griekenland is ^eveneens üitgenoodigd aan de werkzaamheden deel te nemen, daar zijn vertegenwoordiger rapporteur is geweest voor de Assemblée van 1924 over de kwestie van arbitrage en veilig heid. DE IN- EN UITVOERCONFERENTIE. Nieuwe vertraging. De conferentie'inzake de in- en uit voerverboden "ondervindt opnieuw ver traging. Deze is veroorzaakt, doordat de Brit- sche delegatie er niet mee aecoord gaat, dat in de öntwerp-conventie een termijn wordt vastgesteld voor de op heffing van de in- en uitvoerverbo den van kleurstoffen, welke zij als van belang voor de landsverdediging be schouwd. REDE VAN DEN DUITSCHEN rijkskanselier. De a.s. verkiezingen. Op een groote vergadering van het centrum te Essen heeft Dr. Marx in een rede de beteekenis van het verkie zingsjaar 1928 voor het politieke leven van Duitschland besproken. De rijkskanselier verdedigde zich o.a. tegen het verwijt op de roepstem van den rijkspresident te hebben ge antwoord met een kabinet te vormen van de Duitsch-nationalen. Maar dit was eerst geschied, herinnerde spr.. nadat door de onverstandige houding van de Soe.. Dem. een minderheids- regeering van het midden onmogelijk was gemaakt. Hij wees er opk dat. als men het her stel van Duitschland wil, men in de eerste plaats politieke crises moet ver mijden en rustigen, verstandigen, suc cesvollen politieken arbeid moet ver richten, een arbeid, zooals door de hui dige coalitieregeering is geleverd. Na zijn leedwezen te hebben uitge sproken over den vlaggenstrijd, waar schuwde Dr. Marx tegen een komende verkeizingscampagne onder de leuze der beide vlaggen. De staatsvorm is en blijft de republiek. De buitenlandsche politiek is door de toetreding der Duitsch-nationalen tot de regeerng geheel niet veranderd. Vervolgens sprak de heer Marx als zijn overtuiging uit. dat de Fransche regeering haar belofte inzake de ver mindering van het bezettingsleger loy aal zou nakomen. „Waarbij wij steeds opnieuw wijzen op het recht de gehee le ontruiming te verlangen". Opval lend noemde spr. het opzien, hetwelk de rede van Hindenburg te Tannen- burg heeft gewekt, terwijl over de schuld aan den oorlog wellicht nog scherper woorden tegen Duitschland zijn gebruikt. Over het schrijven van den agent- generiaal zeidé hij, dat deze zich uitte over de bedenkingen, welke de fihan- cieele regeling in Duitschland bij hem gewekt heeft, onder de nadrukkelijke verzekering echter, dat hij zich niet wil mengen in de binnenlandsche poli tieke verhoudingen. De wet tot liquidatie der schadever goeding aan burgers is slechts de uit voering van een ons door het vredes verdrag opgelegden plicht. De salaris- verhooging kan althans in het eerste jaar, gedekt worden uit ter beschik king staande middelen of belastingen, Tevens sprak hij de hoop uit, dat de schoolwet geregeld kan worden naar aller wenschen. Tenslotte verklaarde Dr. Marx het mogelijk, dat de verkiezingen spoedig voor de deur staan, maar ook, dat zij pas in het najaar of in den winter van het volgend jaar komen. De politieke verhoudingen zijn nog te zeer in bewe ging dan dat men thans reeds een tijdstip van de verkiezingen zou kun nen voorspellen. Slechts dit eene kan thans reeds met beslistheid worden vastgesteld: het centrum zal na de a.s. verkiezingen, precies als vroeger, zijn krachten den staat ter beschik king stellen, en met die partijen poli tiek; voeren, welke bereid zijn de hui dige politiek in hoofdzaak voort te zetten. HET NIEUWE GEBEDENBOEK DER ENGELSCHE KERK. Een verklaring van den aartsbisschop van Canterbury. Den aartsbisschop van Canterbury is gevraagd een deputatie te ontvangen van een groep geestelijken en leeken om van hem te vernemen; hoe de bisschoppen zul len handelen-- als. het herziene Gebeden boek wet mocht worden. De aartsbisschop heeft zich bereid ver klaard de deputatie te ontvangen, maar tevens schriftelijk de verzekering gege ven, dat' de bisschoppen gehoorzaamheid aan het nieuwe Gebedenboek onvoorwaar delijk zullen eischen als dit de konink lijke goedkeuring- mocht verkrijgen. Hij had zich in samenwerking met den aarts bisschop van York ervan overtuigd, dat alle bisschoppen van beide kerkprovin cies met uitzondering van den bis schop van Norwich daartoe zullen me dewerken. De wijze waarop dit zal ge schieden kan natuurlijk niet van te vo ren worden vastgesteld. KORTE BERICHTEN. Het aantal slachtoffers van den storm bij de Westkust van Ierland be draagt 47. Millerand is weer tot senator geko zen. Bij de treinbotsing te Bari zijn 6 personen gedood en '8U gewond. In éen rede op den Tsjecho-Slowak- schen natiohalen feestdag heeft Masaryk o.a. over de actie tot herziening der vre desverdragen gesproken. De tweede zoon van de gemalin v&n den Duitschën ex-keizer is met zijn. .mo torfiets tegen een wagen gereden. Hij ver keert in levensgevaar. Daladier is tot leider der Fransche radicalen gekozen; een motie tegen de Nationale Eenheid en vóór samenwerking met links werd aangenomen. GEMENGD NIEUWS. Kolendampvergiftiging. Te Zaandatn heeft zich een geval voorgedaan van ver giftiging door kolendamp uit een haard. Toen Zondagmorgen de getrouwde dochter van het echtpaar M. Snijders,, aan het Dampad 18, een bezoek aan haar ouders wilde brengen, vond zij de deür gesloten. Meenende dat haar vadér en moeder uit waren, heeft zij hierop géén acht geslagen, doch toen zij 's middags terug kwam, vond zij nog steeds het huis gesloten. De schoonzoon is toen door een raam naar binnen gegaan en vond beiden nog te bed liggen in bewusteloozen toestand; De ontboden geneesheer constateerde vergiftiging door kolendamp. Bij onderzoek is gebleken, dat de af sluiting van den haard niet goed func tioneerde. De haard was geheel 'gevuld, doch in den loop van den nacht uitge gaan, na eerst vermoedelijk de kamer met kolendamp te hebben gevuld. Beiden zijn direct naar het ziekenhuis overgebracht. Gisteravond waren zij nog bewusteloos, alleen was de polsslag vaii de vrouw tamelijk normaal; zij was ook al even tot bewustzijn gekomen. Men hoopt, dat zij het leven zal behouden. Erger is de heer Snijders er zelf aan toe, die bovendien longontsteking hééft gekregen envoor wiens leven gevreesd wordt. Beiden zijn 46 jaar. Naar gebleken is, moet de echtgenoóte van den heer S. vóór ongeveer drie weken; geleden ook al reeds onwel zijn gewor den en een poos bewusteloos zijn geweest. Opmerkelijk is, dat. toen de schodnzoón in de kamer kwam, geen gaslucht was waar te nemen- Men vermoedt echter, dat in den loop van den nacht en den Zon dag het gas reeds door een rooster in den muur, dat als ventilator dienst doet, is ontsnapt. De inbraken te Doetinchem en omstre ken. Men meldt uit Doetinchem: De gemeente-politie is in samenwer king met die te Terborg een uitgebreide dievenbende op het spoor gekomen. In de laatste maanden was reeds drie> maal ingebroken in de goederenloods der Geldersche stoomtram in Terborg, zonder- dat het mocht gelukken eenig spoor té vinden. Vrijdag evenwel kreeg de politie argwaan omtrent een kist appelen, die door een expediteur met bestemming Am sterdam aan het station was bezorgd. Bij onderzoek bleek deze kist 43 paar schoenen te bevatten, afkomstig van den laasten diefstal. Het voortgezet onderzoek leidde tot de arrestatie van den 73-jarigen D. B. B. te Gaanderen met zijn resp; 27 en 25-jarige zoons. Ofschoon dit zeer ongunstig bekend staand drietal ontkent iets met de inbra ken, uitstaande te hebbeji, hoopt het be wijsmateriaal zich tegen ben op. 0.m. werden ten huize van B. de orïgineeïe "vér- pakkingen der schoenen gevonden. Waar de schoenen bestemd waren voor schoenwinkelier A. te Amsterdam, werd de tusschenkomst der recherche aldaar ingeroepen. A. bleek echter volkomen te^ goeder trouw te zijn. Dit bleek niet het geval met den zich noemenden expedi-, teur S. aldaar, die als de hel-er van het gestolene wordt, beschouwd. Het drama in den auto. Naar de „Zw. Crt." verneemt is mevrouw De G„ die zoo als men weet op last van den rechter-' commissaris in het huis van bewaring te Zwolle was opgesloten, gisteren weder op. vrije voeten gesteld. Goed afgeloopen. Een dienstmeisje', uit Made werd te Terheijden door de as- stang van de dorschmachine gegrepen en - eenige malen rondgeslingerd. Al de klee- ren werden haar van het lijf gerukt. De zoon van dén landbouwer wist haar uil hare netelige positie te bevrijden. Het meisje heeft alleen ernstige beenblessu ren bekomen, terwijl van een der vingers de top werd afgeknepen. Verdronken. De 62-jarige J. Keus, varende óp den Scheveningschen logger SCH 257, schipper D. Keus, van de -ree- derij v. d. Toorn te Scheveningen is ver moedelijk door een stortzee op 53 gr. N. B.> onder de Engelsche kust overbootJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2