UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Gisterenavond vergaderde de Raad) dezer Gemeente. .Voorzitter de Burge meester. De Voorzitter opent de vergaderingf met gebed. Alvorens de gewone werkzaamheden te beginnen, spreekt de Voorzitter een enkel woord ter nagedachtenis van den heer Lokhorst, in leven architect in deze gemeente. B. en W. hebben namens den Raad aan de weduwe hun deelneming betuigd en spr. doet voorlezing van het antwoord dat naar aanleiding daarvan van de weduwe ia iincekomen. De Voorzitter doet daarna mede- deelintr van de ingekomen stukken. Ingekomen zijn verschillende missi ves van Ged. Staten, houdende dis posities Raadsbesluiten. Verder is ingekomen het antwoord' van B. en W., op vragen van de hoe ren Wolf en Veltman in een vorigei vergadering. Od de vraag van den heer Wolff of net niet mogelijk is dat ingeze tenen voor de staanplaats in het woon wagenkamp minder betalen, antwoor den B. en W., dat dit haar collega minder gewenscht toeschijnt, omdat het staangeld niet te hoog is, eni omdat op die manier een privilege! geschapen wordt dat in strijd is met ce grondwet. Op de vraag van den heer Velt man over het vrijaf geven op 31 Augustus der ambtenaren van de Wa ter- en Lichtbedrijven, antwoorden B. en W., dat haar college er geen be zwaar teg-n heefc om bedo 1de amb tenaren op dien dag vrijaf te geven vanaf des middags 2 uur. Verder doen B. en W. mededee- ling ^an het feit, dat de adjunct- architect der gemeente de plaats van wijlen den heer Lokhorst in zalnemeo totdat in die functie is voorzien. Ingekomen is het verslag van del Gezondheidscommissie over 1926 en '27. Zal ter visie worden gelegd. Een adres van den heer Bulk om wijziging in de drankwet wordt ge- renvoyeerd naar B. en W. Een adres van het bestuur van de Bewaarschool te Zwammerdam omeeni subsidie voor de leerlingen uit Alphen die deze school bezoeken, zal bij de begrooting worden behandeld. Verder is ingekomen een verzoek van Mej. A. W. v. Willigen, om) entslag uit haar betrekking als on derwijzeres aan de O. L. bchool. B. en W. stellen voor dit ontslag eer vol te verleenen. Aangenomen. De vereeniging voor Tuinbouwonder wijs vraagt voor de wintercursus een lokaal en f50,subsidie. B. en W. stellen voor aan dit verzoek evenals andere jaren te voldoen. Aangenomen. Een verslag van het Grondbedrijf over 1926 zal ter visie worden ge legd. Een verzoek van den heer Niekerk' om ontslag van sommige artikelen van de drankwet, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om prae-advies. 1. Voorstel van B. en W. om aan het bestuur van het departement Al phen a. d. Rijn der Maatschappij to tl Nut van 'ft Algemeen te verhuren vier lokalen van de 0. L. School aan dei Schoolstraat voor zijn ambachtsteeken- school. Aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. inzakes het adres van de Cont. Petr. Cy. tei Rotterdam tegen het besluit van B, en W. d.d. 19 Juli 1927, waarbij af wijzend is beschikt op haar verzoek om vergunning tot het plaatsen van een benzinepompinstallatie voor bet perceel Raaahuisstr. 46. De heer Meyer vraagt of het zoo'n groot bezwaar is dat die pomp* daar geplaatst wordt. De Voorzitter antwoordt dat vol gens ziin meening daar zeker bezwaar tegen bestaat. Het verkeer wordt in gevaar gebracht. Daarna aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. om on bewoonbaar te verklaren de woningi aan de Rjjnsteeg, plaatselijk gemerkt] no. 72. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot het! beschikbaar stellen vaji een credieti voor den aankoop van een brancard. De heer ten Cate Brouwer vraagt of er nog meer dan één firmiat is uitgenoodigd om offerte te leveren. De Voorzitter antwoordt daft zoover hij weet dat de eenige firma is die brancards levert. De heer v. D ij k zou dergelijke pun ten willen behandelen bh de begroo ting, want men heeft zoo geen over zicht over al die dingen. De Voorzitter zegt met dezen wensch rekening te zullen houden. Daarna aangenomen. 5. Voorstel van 5. en W. tot het aangaan eener regeling krachtens art. 114-bis der Gemeentewet voor de be legging en opneming van kasgelden door den gemeenteontvanger. Aangenomen. w 6. Voorstel van B. en W- tot het| beschikbaar stellen van een extra-cre- diet voor het aanschaffen van leer middelen ten behoeve van de 0. L. School aan den Oudshoornsche weg. De heer ten Oate Brou wefn Vraagt of B. en W. bezwaar hebbeni over te leggen de eerste aanvraagl voor de ze leermiddelen en het ant woord van B. en W. daarop. De Voorzitter meent aat er in gestaan heeft dat eerst de zaak onder zocht zou worden. Latir h gebleken dat de leermiddelen noodig waren en (daarom komen B. en W. thans met) dit voorstel. u De heer ten Gate Br0u wer achU de post onderwijs zeer drukkend en acht het noodie daarop zooveel moge lijk te bezuinigen. Spr. zou daarom het beter gevonden hebben wanneer1 deze zaak grondiger onderzocht zoK worden. De Voorzitter zegt dat hij het met de strekking van dit betoog ge heel eens is. Daarna aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een creliei voor betere inrichting; van de dienstkamers van het bureau voor Openbare werken. De heer v. D(j)k zegt dat dit voor stel slechts weinig kost, maar de vraag is, waar moet de conilmissia thans vergaderen, wanneer de kamer daarvoor bij de dienstkamers bijge trokken wordt. Spr. had deze uitbrei ding nog niet noodig gevonden. De Voorzitter antwoordt dat da kamer van den Burgemeester zal dienstl doen als vergaderzaal voor de com missie. De heer v. Dijk heeft geen bezwaar tegen het voorstel als er maar geen kamertje moet gebouwd worden voof de oommissie. De Voorzitter antwoordt dat diti niet de bedoeling is van B. en W. De heer Hern green zegt dat irJ de toelichting op het voorstel, gespro ken wordt van de vroegere commissie kamer. Spr. heeft er geen bezwaar tegen, om indien die kamer te verga deren, mits ze fatsoenlijk ingericht wordt, want dat liet vroeger nog al wat te wenschen over. De Voorzitter zal daar reke ning mede houden. Daarna aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de verordening regelen de de jaarwedden van het Secretarie personeel. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van het Reglement voor het! Algemeen Armbestuur. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan Be sturen van Bijz. Scholen over het jaar 1925. De heer Ten Ca e Brouwer spreekt zijn sijpt uit, dat dit punt zoo laat op de agenda is gekomen. Tengevolge daarvan is het spr. niet mogelijk behoorlijk studie van deze zaak te maken. Echter wil spr. toch naar aanleiding van enkele punten iets vragen. Allereerst waarom de post voor verlichting en verwarming voor een der openbare scholen zoo hoog is. Zoo zijn er meerdere dingen, die spr. niet dui delijk zijn en daarom zou spr. dit punt van de agenda af willen voeren. De voorzitter zegt, dat daartegen geen bezwaar bestaat. Wordt aangehouden. 11. Voorstel van B. en W. om aan de fa. Gustave Depla te Rotterdam onders hands te gunnen de levering van 800 M2 trottoirbanden. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strook grond achter de wonin gen aan de Noordzijde van de Torenstraat aan H. van Vliet e.a. De heer Koren vraagt of de zaak met het overpad nu in orde is. Weth. v. Leeuwen zegt, dat de zaak tot tevredenheid van alle koopers is ge regeld. De heer Koren zegt, dat dit betreft de erven, maar aan de straat hebben de eigenaars daar gezamenlijk een uitgang gekocht. Een van die eigenaars heeft daar niet aan mee betaald, zoodat hij er niet doormag. Spr. verwacht .daar niet veel goeds van. De voorzitter zegt, dat de gemeen te daar niets aan kan doen. Het betreft hier particuliere grond en daarvoor kun nen geen voorwaarden worden gemaakt door de gemeente. Daarna aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de St. Jorisstraat aan de fa. W. van der Bijl q.q. en tot verlenging en verbetering van die straat. De heer Herngreen heeft over dit voorstel wel een beetje vreemd opgezien. Spr. gelooft dat de bedoeling voor dezen grond wel eenigszins anders is geweest, met name om er een kaasmarkt van te maken, waarvoor bet prachtig geschikt is. Spr. vindt het bovendien nog niet voor deelig ook om dit voorstel te doen. De voorzitter antwoordt, dat deze zaken grondig onderzocht zijn, en de conclusie is geweest, dat. er van de kaas markt weinig zal komen. Spr. gelooft overigens, dat het gewenscht is deze grond te verkoopen, omdat hij, volgens de commissie voor het grondbedrijf, niet be ter verkocht zal kunnen worden dan door op deze aanbieding in te gaan. De heer Herngreen wil zich er dan niet langer tegen verzetten. De heer Ten Cate Brouwer spreekt de wensch uit, dat de gemeente tegenover de heer Oudejan niet zal trachten zijn eigendom te ontfutselen, maar dat dit goed betaald wordt. De voorzitter zal de heer Oudejan uitnoodigen in de vergadering van B. en W., om over zijn belangen te spreken. De heer Veltman vraagt of de koo- per de grond aan derden mag verkoopen. De voorzitter antwoordt, dat dit heel goed kan, als de verplichtingen maar nagekomen worden. Daarna aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het bouwplan „Bloemhof", gelegen achter de Bloemhofstraat. De heer Ten Cate Brouwer zou graag de straat gehouden hebben op de geprojecteerde breedte. Spr. vindt 8 M. voor een straat te smal. De heer den Ouden is het hier niet mee eens. Het betreft hier een klein ver bindingsstraatje, en daarom acht spr. geen 10 M. noodig. De heer v. D ij k heeft er in dit geval geen bezwaar tegen, omdat er ook nog voortuintjes voor de huizen komen. De voorzitter sluit zich aan bij hetgeen de heer den Ouden heeft gezegd. Er komt daar geen groote verkeersweg van beteekenis, hoe het ook loopt. Daarna aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan den heer C. J. van der Bijl q.q. Aangenomen. 16. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan den heer S. de Jeu. Aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan G. Gesman en C. Zoetemeijer q.q, alhier. Aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Prins Hendrikstraat en Zaalbergstraat aan J. A. Vellekoop q.q. alhier. Aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een hoefslag aan den Aardijk van J. Uittenbroek. Aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een strook grond van de N.V. Ned. Asphaltfabriek voor het Loodgieters- en Fittersbedrijf, welke strook grond deel uitmaakt van den Hoogen Rijndijk en be stemd is voor openbaren weg en tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het in orde brengen van het trottoir ter plaatse. Aangenomen. 21. Benoeming van een lid der Schat tingscommissie als bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting. Benoemd wordt de heer Cocks. 22. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van Mej. L. J. A. Kiers, onderwijze res op wachtgeld te Winschoten, tot on derwijzeres aan de openbare school voor g.l.o. aan den Oudshoornscheweg. Aangenomen. 23. Benoeming van een onderwijzer aan de O.L.school aan de Raadhuisstraat. (De voordracht voor deze benoeming zal na der worden bekend gemaakt). Benoemd wordt de heer Meijer. Op voorstel van B. en W. wordt nog benoemd als onderwijzeres Mej. Kann, onderwijzeres op wachtgeld te Loenen. De heer Ten Cate Brouwer vraagt bij de rondvraag of B. en W. in verband met het Rijkswegenplan niet voeling kun nen houden met het Rijk over de moge lijkheid om een groote verkeersweg om de gemeente Alphen heen te leiden, om dat het spreker gebleken is, dat een der gelijk plan zeker in overweging zou ge nomen worden. De voorzitter, antwoordt, dat de meeningen van B. en W. en den heer Ten Cate Brouwer elkaar volkomen dekken. Men is reeds bezig stappen in die rich ting te doen. De heer Ten Cate Brouwer zou gaarne wijziging hebben in art. 8 van het reglement van orde, n.l. in dien zin, dat en voortaan komt te staan, dat de stuk ken minstens 2 dagen voor de raads vergadering aan de leden van den raad worden toegezonden. De voorzitter zal dat in overweging nemen. De heer den Hertog vraagt of het niet mogelijk is, dat in de Ridderbuurt de straatverlichting tot 's morgens twee uur brandt. De v o o r z-i-t-t-e r zal deze zaak in de commissie aanhangig maken. Daarna sluiting. HAARLEMMERMEER. «Burgerlijke stand. GeborenPie- ter z.v. B. van Kuijk en C. Robijn; Neeitje d.v. W. den Haan en A. RoemeiHarmke d.v. J. Dikkeboom en D. Kei zaan. SASSENHEIM. Gisterenavond is in het gebouw Bloemlust een feestavond gehouden ten bate van de ,Ghr. Fröbelschool. De heer J. van Wijk opende del bijeenkomst met gebed, nadat op ver zoek van mevr. Krijkamp, die als) presidente deze vergadering leidde, gezongen was Ps. 150:1. Vervolgens deelde mevr. Krykampl in haar openingswoord mede, wat heti doel van dezen avond was, nl. de kas) der Fröbelschool te versterken. I Medegewerkt werd door het Qhr. Fanfarecorps „Crescendo", terwijl dei avond veraer opgeluisterd werd door een zanguitvoering door de kinderen van de 5 de klas van de School me Cl den Bijbel, onder leiding van den heer van wijk. en het dubbel-kwartet „Po lyhymnia In de pauze werden zeer fraaie prijzen verloot. De bijeenkomst werdl gesloten met het zingen van Ge& 1801, en dankgebed door Ds. Kry- kamp. 1 Sinds 1 Aug. 1927 werden van; hier pl.m. 68.000 kisten bloembollen) geëxporteerd. GEMENGD NIEUWS. Inbraken. In één nacht hebben die ven te Rimburg (L.) een bezoek gebracht aan de hoeve Valkerhofstad, waar geld gestolen werd, aan de winkeliers R. en wed. H., en enslotte hebben zij ingebro ken in den winkel van P., Hier werden groote kwanta koloniale waren gestolen, benevens een som van 50 gulden. Onder de tram geraakt. Gisterenmid dag geraakte bij het rangeeren te Oolt- gensplaat-Steiger, doordat hij struikelde de 21-jarige stoker der Rottërdamsche Tramwegmaatschappij P. v. d. Sluys, wo nende te Sommelsdijk. onder een tramwa gen. Beide beenen werden hem nagenoeg afgereden. Na voorloopig verbonden te zijn, is de ongelukkige per ziekenauto naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Auto ln brand. Gisterenmorgen vloog op den Rijksweg in de nabijheid van Swalmen een vrachtauto, toebehoorend aan de expediteursfirma Maas te Venlo, plotseling in brand. De wagen brandde geheel uit. Een jas, waarin een bedrag van ƒ300 geborgen waS, werd een prooi der vlammen. Met moeite heeft de chauf feur zich kunnen redden. Brand. Te Hoogezand is de woning van den heer Zweed tot den grond afge brand. Ook de inboedel werd een prooi der vlammen. Het huis was verzekerd, de inboedel niet. De woning van den landbouwer P. Zuideveld te Urguert is gisteravond to taal afgebrand. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de schade. De woning van A. CrolveW te Em- mercompascuum is een prooi der vlam men geworden. Er is weinig gered. Ver zekering dekt de schade ten deele. Tragisch. Dezer dagen werd te Acht maal onder Zundert de heer B. begra ven. Toen de familieleden in het sterf huis terugkeerden vonden ze daar de vrouw van den overledene, die door on gesteldheid niet aan de begrafenis kon deelnemen, dood te bed liggen. Mazelen. De Hervormde school te Aagtekerke is gesloten wegens het in ernstige mate heerschen der mazelen. Brandstichting. Te Alteveer is de landbouwer H. B. gisteren als verdacht van brandstichting gearresteerd en in ar rest gesteld. Misdaad in het spel? Men meldt uit Kerkrade: De 39-jarige mijnwerker Jos. Scheeren uit Bleyerheide, is door de electrische tram overreden en gedood. Ofschoon men eerst aannam, dat deze dronken geweest was, helt men nu tot de meening over, dat hier misdaad in het spel is. Het lijk toont namelijk verminkingen, die niet door de tram kunnen zijn toegebracht. Men heeft integendeel reden om aan te nemen, dat men den ongelukkige eerst mishandeld heeft en daarna naar de rails heeft gesleept. De politie meent reeds een spoor te heb ben gevonden. 101-jarige overleden. Te Zandvoort is in den ouderdom van 101 jaren overleden Jan van den Bos. Op 1 Augustus 1926 werd hij 100 jaar. Overreden en gedood. Gisteravond is te Kerkrade de 53-jarige v. d. K. uit Haan- rade door een vrachtauto uit Heerlen aan gereden. Van der K. liep met een oliewa- gentje. De auto reed met groote vaart op hem in. De man werd ernstig gewond, naar het ziekenhuis te Kerkrade overge bracht; bij aankomst aldaar bleek bij te zijn overleden. Winkeldieveggen aangebonden. Men meldt uit Groningen: Ter beschikking van de Justitie zijn gesteld de 57-jarige vrouw M. M. te Men- singeweer en haar 35-jarige gehuwde dochter, wegens een groot aantal dief stallen van heerenpantalons, vesten, los se coupons entc. uit winkels te Gronin gen. Het gestolene werd door de recher che in beider woningen opgespoord. Zij konden worden betrapt, doordat de poli tie zich verdekt had opgesteld in een der winkels. Verdronken. Te Onderdendam is gis teravond zekere T: v. Dam verdronken. Storm. Gistermiddag in in de hoofd stad een vrij hevige storm opgestoken. Op de pleinen der stad hadden de pas- seerenden vaak moeite zich staande te houden, de uithangborden „klepperden", doch van ernstige ongelukken was er ge lukkig, voor zoover tot nog toe bekend is geen sprake. Even over drieën drukte de wind een boograam in van het kleedingmagazijn „Nederland", hoek Nieuwendijk en Dam. Een op dat oogenblik op den Nieuwen dijk passeerende dame werd door de glas schreven gewond en is door omstanders een winkel op den Nieuwendijk binnen gebracht. Bij onderzoek bleek dat zij en kele lichte verwondingen had bekomen, die in het Binnengasthuis zijn gehecht. Zij behoefde niet te worden opgenomen. De directeur der Utrechtsché gasfa briek. Naar het Utr. Nieuwsblad ver neemt, zal den Raad van Utrecht spoedig een voorstel bereiken om den directeur der gemeentelijke gasfabriek, den heer Bruinwold Riedel, tegen 1 Nov. a.s. eer vol ontslag te verleenen. Kapitale hofstede afgebrand. Gis termiddag omstreeks 1 uur werd brand ontdekt in de boerenhofstede ven den heer W. Dam te Ridderkerk. De totale oogst, welke in de schuren was gebor gen, is vernield. De belendende perceelen waaronder de fabriek der N.V. Caout chouc- en Guttaperchafabriek, voorheen Bakker, liepen gevaar. Aan redden was niet meer te denken. Weinig of geen huis raad is uit het huis gekomen. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak is tot he den onbekend. „Verboden toegang". In Valkenburg wilde op een avond van 31 Juli J. V. uit Den Haag met een dame het restaurant in het Rotspark bezoeken. Twee veld wachters opgesteld om te waken dat er op de donkere paden geen ongeoorloofde daden zouden plaats grijpen, lieten bei den passeeren. Toen V. boven vernam, dat hij op een verboden pad was (na don ker i3 er de toegang verboden) en weer bijna tot den grooten weg teruggegaan was, traden de beide, in civiel gekleede politiemannen te voorschijn en een van hen riep op niet veel meer dan fluiste rende toon „politie, blijf staan" of iets dergelijks. V., de twee mannen niet ver trouwend, liep door, maar werd toen door een van hen, M. S. vastgegrepen. V. en zijn dame begonnen om hulp te roepen en wilden naar het licht toe op den grooten weg, om de politie-medailles te zien. Deze zijn hun daarop bij een zaklantaarn ver toond. Voor de rechtbank heeft V. nu te rechtgestaan, wegens wederspannigheid. Doch het O. M. achtte het feit niet bewe zen, keurde het optreden der beide poli tiemannen af en vroeg vrijspraak. De Aardenbargsche verklezingskwesFe. De bekende Aardenburgsche verkie zingskwestie zal 11 November a.s. in het ppenba&r behandeld worden door de rechtbank te Middelburg. Van de vier indertijd verdachte leden van het stembureau is er een als zooda nig gedagvaard, terwijl de drie overigen als getuigen worden opgeroepen. Vermoe delijk zal een 68-tal getuigen gehoord worden. De verdediging zal waarschijnlijk worden opgedragen aan mrs. Mayer en Houben te Breda. Hooge Raad. De ontvanger der be lastingen in de gemeente Delft had een dwangbevel afgegeven tegen den heer Zinsmeester voor de inning van keurloo- nen. Op grond dat voor deze keurloonen geen kohieren worden opgemaakt, ver klaarde de Haagsche rechtbank den heer Zinsmeester goed opposant tegen het dwangbevel en beval zij de staking van de uitvoering van het dwangbevel. De Hooge Raad was op grond van de geschiedenis en de beteekenis der ver schillende op de belasting-inning betrek king hebbende wetten echter een andere meening toegedaan. Dit college vernietigde dan ook het vonnis der rechtbank en verklaarde het verzet tegen het dwangbevel ongegrond. Een kind te vondeling gelegd. De Belgische politie heeft Dinsdag een onge huwde vrouw die haar kind op de Calmpt- houtsche heide (onder Huybergen, aan de Nederlandsche grens) te vondeling had gelegd, in verzekerde bewaring gesteld. Ook de moeder van de jonge vrouw ié, als verdacht van medeplichtigheid, ge vangen genomen. Beide vrouwen zijn naar de gevangenis te Antwerpen gebracht. VISBCHEKIJBBHIOHTBM. IJMUIDEN, 27 October. Heden aan gekomen aan den Rijksafslag 8 stoom treilers, 1 drijfnetvaartuig en 5 kust- visschers. Aanvoer en prijs treilvisch: 67 kn. tarbot 2879, 11 k. griet 30 62 per 50 K.G., 1589 stuks «groote tong 1,802,05, 7971 st. middel 1,652, 13593 st. kleine 1,451,70, per K.G., 3 k. groote schol 65. 4 k. middel 5465, 9 k. zet 42, 224 k. kleine 12,50—35, 24 k. schar 6,5015, 1 k, kleine roode poon 67, 20 k. pieterman poontjes 13 21, 5 k. groote schelvisch 1680, 7 k. middel 5474, 19 k. klein middel 30 47, 92 k. kleine 1431. 23 k. groote gullen 3141, 36 k. kleine 15—19, 76 k. wijting 610 per kist van 50 K.G., 14 k. rog 2235, per 20 stuks, 18 k. vleet 2.50—2,67, 14 st. leng 2,38—4, 14 st. kreeft 0,67 per stuk. 9 k. kabeljauw ss109 per kist van 125 K.G. Haring: 300 manden versche 8,50 9, 23 manden gezouten 3,40 per mand van 42 K.G. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 8 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 175 met 4488, IJM. 70 met 2630, IJM. 153 met 3062, IJM. 26 met 2960, IJM. 42 met 3704, IJM. 13o met 3341, IJM. 110 met 4412. IJM. 32 met 3149. De besommingen der baringsche pen waren heden: LT. 1150 met 1761. LT. 746 met 2262, LT. 655 met 1632, en KY. 232 met 1535 aan versche haring. Van de versch haringvisscherij kwamen heden binnen de Engelscre stoomloggers LT. 1150 met 267 man den en LT. 1160 met 350 manden ver sche haring. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMEltiKA-LlJN. VEENDAM, R'dam n. New-York, p. 28 Kaap Race. VOLENDAM, 25 v. New-York n. Ber muda. GROOTENDIJK, Vancouver n. R'dam 28 v. Cristobal. LOCHMONAR, Vancouver n. R'dam, 23 te San Francisco. LOCHKATRINE, 27 v. Vancouver te Rotterdam. PARANA, Vancouver n. R'dam 25 te Seattle. BINNENDIJK, Newport News naar R'dam 28 (n.m.) verwacht. EDAM, R'dam n. New-Orleans 27 te Havana. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam via Hamburg, 27 v. Glasgow. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIAS, 27 v. Hamburg te A'dam. MELISKERK (thuisr.) 27 te Antw. G1EKERK, 27 v. A'dam te R'dam. HEEMSKERK (uitr.) 28 v. East Lond. NIJKERK (uitr.), 26 v. Suez. RIJPERKERK (uitr.) 26 te Kaapstad. SPRINGFONTEIN (uitr.) 26 te Beira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIANTAR thuisr.) 26 (4 nm.) te Lond. SLAMAT (thuisr.) p. 26 Perim. TOBA (uitr.) 27 (5 v.m.) v. Port Said. TABANAN (thuisr.) 27 v. Cowes, 28 (12 's middags) verwacht. INSULINDE, R'dam n. Batavia 27 (12 's midd.) te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BINTANG, A'dam n. Java, 25 v. Port Swettenham. Pp C. HOOFT, A'dam n. Java, 26 v. Be- lawan. JOH AN DE WITT ,uitr.) 27 v. South. RADJA (thuisr.) p. 27 Suez. SEMBILAN, 27 v. Macassar n. Soerab. BALI (thuisr.) 27 v. Port Said. J. P. COEN (thuisr.) 27 v. Colombo. MAPIA, 26 v. Tetiuhe Baai via Sa- hang n. Europa. MOENA (uitr.) 27 v. Genua. SALAWATI (uitr.) p. 27 Suez. SIMALOER (uitr.) 26 v. Split. EON. PAKETVAART MIJ OMBILIN, 25 te Batavia, -4

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6