van slooten, enz. Tevens wenschte de commissie meer bezuiniging op de openbare werken enj wees op het groo- te bedrag dat uitgetrokken was voor de wegenverbetering. Dé voorzitter dankt de com missie voor het uitgebrachte rapport, waarna overgegaan wordt tot artikels- gewijze behandeling. Bij art. 102 merkt de heer Uitten- boogaard op, dat de nachtdienst voor de politieagenten z.i. wel eenigs- zins dient verlicht te worden. Spr. zou er voor zijn dat nog een nachtwa ker aangesteld werd en zoodoende de politie geen assistentie behoeft te ver- leenen in den nachtdienst. De Voorzitter kan dit niet aan raden). De dienst is niet te zwaar en Spr. zou heelemaal niet willen dat twee onbevoegden den nachtdienst zouden doen. Dan zou het nog heter zijn om een vierde veldwachter aan te stellen. De heer Uitten boogaard wil hiervan geen voorstel maken maar hoopt toch dat B. en W. het in ge dachten zullen houden. De Voorzitter wijst er op dat dit geheel een zaak is van den Burge meester en dat hij er niets voor voelt hierop in te gaan. De heer Den Ouden vraagt in lichtingen omtrent de verhoogde post voor gebruik van de brandbluschmid- delen. De Voorzitter zegt dat door Ged. St. meer oefeningen met de brandspuit worden geëischt. De heer Uittenboogaard vraagt inlichtingen omtrent de werk wijze' van de schoolartsen. De Voorzitter zegt dat hierom trent nog geen inlichtingen zijn te geven. Die zaak is nog in voorberei ding. De heer Uittenboogaard vraagt of het in de bedoeling ligt van B. en W. om met plannen te komen omtrent de volkshuisvesting. De Voorzitter antwoordt, dat deze zaak een zeer uitgebreide behan deling eischt. Voor men aan deze zaak kan beginnen moet eerst uitgezocht worden of er nood is in de volkshuis vesting. Men zal dan moeten overgaan tot onbewoonbaarverklaring en dat kost al zeer veel tijd. Spr. kan hier dus nog weinig van zeggen. Dat zal allemaal langs den ordelijken weg moeten behandeld worden. Do heer Uittenboogaard zegt dat zoo zijn bedoeling niet is. Spr. ge looft dat er gebrek is aan arbeiders woningen en daarvan is de bouw noodzakelijk. De Voorzitter zegt, dat B. en VV. daar nog lang niet van overtuigd zijn. Verschillende huizen zijn aan menschen van buiten de gemeente verhuurd. Tenslotte zou de gemeente voor deze menischen gaan houwen. De heer Breda gelooft dat dit laatste meer de middenstandswonin gen betreft. Ook spr. is van oordeel, dat er lang geen overcompleet is aan arbeiderswoningen,. De Voorzitter zegt toe deze zaak onder de oogen te zullen zien. De heer Den Ouden vraagt of er voor de werkzaamheden van de plant soenen een accoord getroffen wordt en als dit niet gebeurt zou spr. graag willen dat het werk aanbesteed werd. De Voorzitter zegt dit ,in over weging te nemen. Spr. gelooft echter dat het niet aanbevelingswaardig is. Verschillende andere heeren dringen eveneens op een andere behandeling van dit werk aan. De heer Den Ouden vindt de post voor de vuilverbranding wel wat hoog. Spr. vraagt of er niet een weg op ge vonden kan worden dat dit goedkoo- per geschiedt. Spr. is niet voor ver branding van het vuil. De Voorzitter antwoordt dat over deze zaak al veel gesproken is, maar nooit is een goedkoopere exploi tatie aan de hand gedaan, eer bet te gendeel. De heer Breda vraagt of de leve ring van olie en benzine slechts door één persoon geschiedt. De Voorzitter antwoordt dat door meer dan een ingezetene deze dingen geleverd worden. De heer Bakker vindt de post voor leermiddelen, ofschoon eenigszins verhoogd, toch nog wat laag. De heer Varekamp (die inmid dels ter vergadering is gekomen) is het daarmede eens. Er moet heel wat nieuw aangeschaft worden voor de gemeentescholen. De Voorzitter zegt dat deze zaak voorzichtig behandeld moet worden. Spr. gelooft dat voor dit jaar de post hoog genoeg gesteld is. De heer Breda vraagt of dë post voor de schoolschoonmaak wel onder gebracht kan worden bij Openbare Werken, daar de schoolschoonmaak- ster het gestelde bedrag nooit geheel heeft ontvangen^ althans niet die van de school aan de Leidsche Buurt. De Voorzitter antwoordt dat deze zaak thans berust bii B. en W.. zoodat dat bezwaar opgelost is. Voor de School aan de Morsch blijft bet zooals het is. De begrooting wordt daarna vast gesteld sluitend met een totaal be drag in ontvangst en uitgaaf vpor den gewonen dienst van 231741.93 Yi. Voor den kapitaaldienst bedragen de ontvangsten 22498,8534, de uitgaven 22050,,'t batig saldo dus 448,85 J4 De hqer Varekamp vraagt of er op de begrooting geen post is uitge trokken voor het gymnastiekonder wijs. De Voorzitter zegt dat deze zaak bij een ander punt van de agen da in behandeling komt. Bij art. 223 wordt besloten aan de R.-K. Geitenfokvereeniging een sub sidie van 25 toe te staan. Daarna komt in behandeling het uitgestelde punt 2 van de agenda: Beantwoording vraag inzake gymnas tiekonderwijs. Op de vraag van Dr. Varekamp in de vorige vergadering over deze zaak antwoorden B. en W. dat haar college geen plannen heeft om met een voorstel in den Raad te komen en de gereglementeerde gym nastiek met werktuigen in te voeren, omdat daarvoor een vakonderwijzer aangesteld moet worden, werktuigen moeten worden aangeschaft en loka len moeteni worden ingericht, wat bijzondere groote kosten met zich zou brengen, vooral ook omdat de bijzon dere scholen met dezelfde eischen kunnen komen. De heer Varekamp verschilt hierover van meening met den Voor zitter. Spr. gelooft dat gereglemen teerde gymnastiek met werktuigen absoluut noodzakelijk ia op de scho len. De lichamelijke oefening die thans gegeven wordt is onvoldoende. Spr. wijst op de urgentie van dit punt. Op alle scholen te Leiden is het inge voerd en spr. gelooft dat de aard van de bevolking van Oegstgeest niet zoo veel verschilt met die van Leiden. De Voorzitter wijst nogmaals op de groote kosten en gelooft biet dat die uitgaven gerechtvaardigd zijn Er zullen bij alle scholen lokalen moe ten worden ingericht. Een centraal lokaal zou storend werken op het on derwijs. De heer Varekamp gelooft dat de hoofden der scholen niets geen be zwaar zouden hebben tegen een cen traal gymnastieklokaal. De heer Bakker kan zich wel indenken, dat B. en W. overwegende bezwaren hebben tegen deze zaak. Spr. vraagt of het niet mogelijk is ad vies in te winnen van de commissie voor het L. O. Overigens is spr. er van overtuigd, dat B. en' W., wanneer de mogelijkheid bestaat, deze zaak niet ongenegen zijn. Nog werd eenigen tijd gesproken over de eventueele bouw van een nieuwe school, waardoor de oude zou kunnen bestemd worden voor gym nastieklokaal, maar de Voorzitter wil de daar niet verder op ingaan omdat het nog' lang niet zeker is dat die nieuwe school er komt. Daarna komt nog in behandeling het Vervolgonderwijs aan de Morsch- school, waarvoor B. en W. voorstel len den Hoofdonderwijzer v. Noort en een onderwijzeres te benoemen. Aangenomen. De Voorzitter brengt daarna nog ter sprake de eventueele aankoop van een stuk grond nabij de Rijsjes onder Rijnsburg, dicht bij den gasketel. B. en W. stellen voor, daar een 15 a 1600 M.2 grond aan te koopen om een einde te maken aan de gevaar lijken bocht. De grond zal het grootste gedeelte 3 per M.2 kosten en. voor het overi ge 1,50. Aangenomen. Tenslotte stellen B. eru W. voor, hun college een blanco crediet te verstrek ken voor een opdracht aan een des kundige tot het maken van een uit breidingsplan voor twee andere ge deelten van de gemeente, n.l. van den Rijksstraatweg tot aan den Rijn en van den Rijksstraatweg tot aan de Haarlemmertrekvaart. Aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Breda of het niet mogelijk is de po litieverordening aan te vullen op dit punt, dat voortaan auto's en andere voertuigen bij een stilstaande tram moeten stoppen zoodat degenen die uitstappen geen gevaar loopen er on der te geraken. De Voorzitter zal dit in over weging nemen. De politieverordening moet toch op verschillende andere punten worden aangevuld. Daarna sluiting. SASSEN HEIM. Dinsld&gavond hield de A. R. Kiesvereniging een. feestelijke jaar vergadering in Concordia. Velen nad ien aan de uitnoodiging gehoor ge geven, waaronder ditmaal ook vele vrouwen. De voorzitter, 'de heer A. War- inaar Jzn., sprak, nadat hij deze ver gadering met gebed had geopend, een welkomstwoord. .Vervolgens gal ihij een overzicht van de gehouden verkiezingen, waarbij met vreugde her dacht werd, dat wij hier onze drie zetels moohten behouden. Ook stem de tot blijdschap de weinige groei der uiterst linksche en uiterst recht- sohe groepen, n.l. S.D.A.P. en St. ,Geref., en daartegenover de gestadige groei onzer Partq en der beide an dere groote groepen. In verband met het gebeurde in bnze Partij hier ter plaatse, wekte de voorzitter op tot eenheid onder el kander, ofschoon wij het niet altijd met elkander ééns behoeven te zijn Is de inwendige kracht wel even redig met de, uitwendige kra,cht, die wij bezitten door ons groot aantal Spr. kan deze vraag niet bevesti gend beantwoorden. Hij verdeelt de leden der vereeniging in drie groe pen': le, de ïauwen en onverschilli gen; 2e, zjj. die op kerkelijk ter rein mee willen leven, maar verder niets, en 3e zij. die meenen dat God op alle terreinen des levens ge diend! moet worden. Deze laatste groep moet worden uitgebreid, waartoe hij ook de vrou wen opwekt en ze aanspoort om meer en meer belangstelling te toonen voor de vraagstukken, die ook voor haar van belang zjjn. Ons leven moet zjjn een dienen met blijdschap tot eer van God. Na dit openingswoord volgde het jaarverslag van den len secretaris, onderwijl eertige dames rondgingen met t-eir welkome tractatie. Uit het jaarverslag werd o.a. ver nomen, dat de vereeniging op één na 200 leden telt. Dit getal werd staande 'de vergadering volgemaa'kt door 'het toetreden van een nieuw lid. Voorts bevatte het verslag een revue over al het gebeurde in het afgeloópen jaar, terwijl het eindig de met een herdenking van het 30- jarig bestaan der Kies vereeniging. Hierna 'kreeghet raadslid, de heer G. van Rhijn, wiens aanwezigheid onder de gegeven omstandigheden, waarin deze verkeert, zeer op prijs werd gesteld, gelegenheid een woord tot de vergadering' te spreken. Spr. besprak daarbij de crit'ek, d'e wel eens op de Raadsleden wordt" uit gebracht, als zij er een èfgen mea ning op na houden. Naar zijn mee ning moest er vrijhed blijven, in dien het geen principieele dingen betreft, en mannen met een eigen en sterken wil' moeten wij in den Raad' hebben; De invloed der vrouw spreekt hierbij een groote rol, want onmiskenbaar worden de meeste groo te mannen door hun vrouwen ge vormd. De penningmeester gaf hierna ver slag van zijn beheer, hetgeen de verrassende mededeeling inhield, dat na een druk verkiezingsjaar er nog een batig saldo van f 150,in kas was, 'dank zij de extra bijdragen die Idoor den ijverigen penningmeester waren bijeen verzameld. In de vacatures, ontstaan door het periodiek 'aftreden van den len en 2en secr., de heeren M. Meeldijk en J. Zuilhof, werden gekozen de heeren J. van Leeuwen Lzn. en G. van Tol. Weth. ^Varnaar verkreeg daarna het woord en hield de vergadering een tijd geboeid door een bespreking] van den politïeken toestand in Ka mer, Staten en onzen Raad. Spit ge loofde niet in een spoedig herstel kier coalitie, gelet op de houding der uitersten in de R. K. Partij en een Ideel der C. H. Optrekken onder eigen vaandel zal voorloopig wel het parool' worden. Jlet tegenwoordige kabinet vindt zijn sterkte in zijn zwakheid. Toch mag het oog niet ge sloten worden voor den zegen, dien er nog van het weak der huidige christelijke Ministers uitgaat. Nabe sproken te hebben de laatste werk zaamheden der Z. H. Staten, kwam spr. tot onze eigen gemeente en 'kan hij met blijdschap gewagen, dat de financieele toestand er zeer goed voor staat. Niettegenstaande doorge gaan wordt met de uitvoering van groote werken, kan toch belasting verlaging worden tegemoet gezien. De kwestie van een nieuw. Raadhuis, volgens spr. meer en meer noodig wegens de onvoldoende ruimte in het tegenwoordige, zal aan de orde blijven, en een crediet zal gevraagjd worden pin eens plannen te maken voor nieuwbouw. Ook de kwestie van een zwemplaats zal spoedig haar be slag krijgen, doordat achter- de plaats Ter Leede een geschikte gelegen heid voor dat doel gevonden is. Spr. eindigde met den wensch, dat er on der ons vele .praktiseerende A. R. gevonden ,mogen worden, die staan willen in ware vrijheid en beoefenen willen de dienende liefde, waartoe Christus ons roept. Het Raadslid, de heer H. van Zon neveld, sprak' daarna nog een kort woord, den nadruk 'leggende dat wij naast de materieele ook ideëele be langen in óns gemeentelijk leven heb ben na te jagen. Hoe meer er wordt meegeleefd, des te groot-er zal ook de invloed; zijn, die er ten bate der geestelijke behoeften zal uitgaan Spr. verzocht ten slotte den voort- idiurenden steun der leden, ook in hun gebed, voor de vertegenwoordi gers in dien Raad'. De laatste spreker was Ds. Boeij- inga, die in een geestige speeoh de 3 Raadsleden eens voor het zoeklicht bracht. De heer van Rhijn was van avond bij zijn oud' vak gebleven, eri had mooi door de klippen heen ge zeild. In 'den 'heer Warnaar ziet spr. bij 'het volgen der Raadlsverslagen al tijd de Johannesfiguur, vergeleken bij het optreden van den heer H. van Zonneveld, waarin hij altijd de Petrus-figuur aantreft. Een mooie combinatie alzoo in onze Raadsleden baarheid op het groote percentage Spr. wijst dan ook •- nog met dank- Calvinisten, die wij in onze gemeen te hebben, en dat wij zulke eminente vertegenwoordigers in onzen Raad mogen hebben. Na het zingen van Ps. 86:6 ging Ds. j3oeijinga jn dankzegging voor en sloot de voorzitter ïjeze welge slaagde vergadering. WARMOND. Dinsdagmiddag is alhier door tot 'dusver onbekende oorzaak de kruin van den molen in den Broek polder, staande aan de Groote Sloot en bewoond door den molenaar J. v. Leeuwen en zqn gezin, naar be neden gestort. De geheele bovenkap met as en ijzeren roeden, werd tegen den grond fes makt en groote gaten werden in en grond geslagen. Het naast den molen staand zomerhuis liep bescha digingen op. De fam. v. L1., die zich in den molen bevond, kwam met den schrik vrij;. De. schade wordt op f3500 geraamd. GEMENGD NIEUWS. De roofoverval te St. Michielsgestel. De persoon, die enkele weken geleden te St. Michiels-Gestel de vrouw van land bouwer P. van Schijndel onder bedreiging met. een revolver geld afperste, is thans ontdekt en te Eindhoven gearresteerd. Naar St.. Michiels-Gestel overgebracht, heeft hij daar een volledige bekentenis afgelegd. ITef. blijkt, dat, hij zich ook te Vught. aan de berooving eener vrouw heeft schuldig gemaakt en haar een por- temonnaie ontroofde, teTwijl de beroo ving eener andere vrouw mislukte. De dader, zekere J. v. K.. was onlangs uit het krankzinnigengesticht Voorburg te Vught op proef ontslagen* Thans is hij daarheen weer overgebracht. Noodlottige aanrijding. De heer G. Wilting, wilde Maandagavond met zijn echtgenoote als duorijdster per motor van Kloost.erveen naar zijn schoonouders te Oude Molen rijden, omdat de moeder van zijn vrouw jarig was. Onderweg pas seerde hij de uit de richting Assen ko mende tram. die veel rook uitliet, zoo danig, dat daardoor het gezicht op den weg werd belemmerd. Althans de motor rijder, die er door reed, miste het uitzicht waardoor hij niet den wielrijder zag, die hem voorop reed. Hij reed daardoor met zijn motorrijwiel dezen vart achter aan, sloeg omver en werd met een schedel breuk naar het militair hospitaal te As sen vervoerd, waar hij gistermorgen aan de gevolgen is overleden, pe heer W. was 33 jaar en laat een vrouw en vier kinde ren na. Zijn echtgenoote is bijh et ongeval niet ernstig verwond. De wielrijder kwam er ook betrekkelijk goed af, doch zijn rijwiel werd totaal vernield. Het achterwiel werd geheel in elkaar gereden. De motorrijder is volgens de „As9er Ct." vermoedelijk met zijn hoofd voorover op het stuur ge slagen. Hij was boven het oog gewond. De lantaarn was vari het motorrijwiel af gebroken. Auto te water. Toen de chauffeur Andelbeek met den vrachtauto van de Gist- en Spiritusfabriek te Sappenneer gisterenmiddag een autobus zou passee- ren, schoot daarachter een wielrijder van daan. De chauffeur remde uit alle macht göoide het stuur om, met het gevolg, dat de auto over den kop in het Winschoter- diep stortte. Hoewel hij onder den om geslagen wagen lag, wist hij zich uit zijn netelige positie te bevrijden. Wielrijder en chaufeur kwamen er beiden goed af. Van een ladder gevallen. Aan de Thomas Thuessinklaan te Groningen is Dinsdag op een bouwwerk een ladder ge broken, waarbij drie arbeiders naar bene den stortten. Eén kwam er goed af, doch v. Dakkenburg t? Groningen kreeg kneu zingen aan voet en rug, terwijl Snip uit Midwolda aan de borst gewond werd. Overreden ep gedood. Te Montfoort is de 9-jarige D. van een vrachtauto ge vallen, waardoor hij onder een der wie len terecht kwam. Het knaapje was ter stond dood. Overreden, Gistermiddag omstreeks 5 uur is op den Dalemschendijk onder Gor- kum, het 7-jarig jongetje D. H., dat plot seling den weg overstak door een auto, bestuurd doop den chauffeur J. T. uit Dordrecht, overreden. Het knaapje werd zoodanig verwond, dat men vreest voor zijn leven. Den chauffeur treft echter geen schuld. Treinvertraglng. Ter hoogte van Hil versum is gisterochtend de locomotief van den trein uit Twente, welke te 9.43 te Amsterdam pleegt te afrivieeren, onklaar geraakt. De machine werd afgehaakt en de passagiers moesten in een hulptrein overstappen die via een verkeerd spoor naar Bussum werd gedirigeerd en van daar naar Amsterdam vertrok, waar hij met ruim een uur vertraging aankwam. Het verkeer ondervond belangijke ver traging. Aan brandwonden overleden. Te De venter kreeg dezer dagen een éénjarig kind van dé familie K., dat in een kin derstoel zat, een kan kokende koffie over zich heen. De kleine is thans aan de ge volgen daarvan in hét ziekenhuis over leden. Door electrischen stroom gedood. Gis teravond is een 22-jarige smidsknecht in de smederij van de firma, K. te Tiel, toen hij bij werkzaamheden van een electri- sche looplamp gébruik maakte, door den electrischen stroom getroffen en gedood. Brand. Te Aartswoud is de herberg met ruime kolfbaan, bewoond door den heer B., tot den grond afgebrand. Zoo goed als niets kon worden gered. Verze kering dekt de schade. Oorzaak onbe kend. Gisteren werd brand ontdekt in de wagenmakerij van de firma Van Zand te Breda. Het vuur greep snel om zich heen en de brandweer kon niet verhoeden, dat het gebouw uitbrandde. De aangrenzende woning bleef echter behouden. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door assurantie gedekt. De oor zaak van den brand is onbekend. Gisteravond omstreeks half zes is door onbekende oorzaak het groote nieuwe pakhuis van de fa. B. van Zwol, te Waalwijk, totaal afgebrand. De aan wezige voorraad schoenfoumituren, cel luloid, lijm en leder waren een gretig voedsel voor het vuur. Verzekering op beurspolis dekt de vrij aanzienlijke schade. Stranding aan den Hoek van Holland. Het den Nieuwen Waterweg inkomen de 6000 ton groote Engelsche stoomschip Inch Daerne, met ijzererts van Labana naar Rotterdam, is hedennacht om 3 uur nadat het de stoomboot Gaston had aan gevaren, met machineschade in den mond van den Waterdweg ten anker ge komen. De Gaston is tegen den Zuider- pier gedreven. Nader wordt gemeld, dat de sleepbooten Humber en Waterweg in de nabijheid zijn. De Gaston is door de sleepboot Valk naar de berghaven te Hoek van Holland gesleept. Bij hoog water is het schip weder vlot gekomen. Hij wilde een winkeltje beginnen. Bij het verlaten van zijn werkzaamheden is gisteravond door de politie te Tilburg aangehouden de zadelmakersknecht H., die uit het magazijn van zijn patroon en kele stukken leer, twee roskammen en eenige bollen touw had meegenomen. Bij onderzoek in zijn woning werden nog ge vonden een paardendeken, verschillende damestasschen en zooveel zadelmakers- artikelen, dat deze op een handkar moes ten worden vervoerd. De gearresteerde wilde zelf binnenkort een winkel in deze branche openen. Noodlanding der D 991. Gistermid dag heeft het Duitsche vliegtuig D 991 van de Deutsche Luft Hansa, bestuurd door den vliegtirigbestuurder Kommel, wegens een defect aan den linkermotor een noodlading moeten maken bij Wees- perkarspel. Bij het uitrollen is het in een ondiepe sloot geraakt, waarbij, de propellers ge broken zijn. Niemand heeft eenig letsel bekomen. De K. L. M. heeft onmiddellijk eenige wagens met personeel gestuurd, om hulp te verleenen bij het herstellen van de machine en de passagiers en de aan boord zijnde post en goederen naar Schiphol vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De chauf feur W. Achterberg te Veenendaal, die eergisterenavond onder een vrachtauto geraakte en naar de Rijkskliniek te U- trecht werd overgebracht, is aan de beko men verwondingen overleden. Branden. Te Oldeboorn is gisteren door een onbekende oorzaak brand uit gebroken in de boerderij van G. K. Dijk stra. Aan blusschen viel niet meer te denken, de boerderij brandde tot den grond toe af. Een groote partij hooi ging in de vlammen op. Een stier en een var- ken kwamen eveneens in het vuur om. De boerderij was verzekerd. Brandstichting. Gisteren is te Win schoten ook de vrouw van A. O. als ver dacht van brandstichting in voorarrest gesteld. Een nieuwe uitzettingsmethode. Mej. K., te Eemnes, heeft ten gemeentehuize in Den Haag aangifte gedaan, dat er tij dens haar afwezigheid was ingebroken, althans dat alle ramen en luiken finaal uit het door haar bewoonde perceel wa ren verwijderd. Bij onderzoek bleek, dat zoowel uit de beneden- als bovenverdieping alle ramen wargn verdwenen, terwijl ten overvloede alle luiken van het huis waren verwij derd, zoodat elke afsluiting onmogelijk was gemaakt en alle vertrekken wagen wijd open stonden. De op eenigen afstand wonende eige naar van dit perceel, J. H., verklaarde dat van inbraak geen sprake was, en hij persoonlijk dezen maatregel had toege past, teneinde de bewoners te noodzaken, het huis te ontruimenr De bewoners had den hem n.l. reeds ettelijke honderden guldens schade berokkend en wilden nu nog een gerechtelijke uitzetting uitlok ken, teneinde op deze wijze nog eenige weken kosteloos te kunnen blijven wo nen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter Mr. J. Klein heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak tegen A. van Schie, tegen wien het O. M. wegens het in dronken toestand besturen van een auto te Katwijk aan Zee een week prin cipale hechtenis had gevraagd, en ontzeg ging van het recht om een motorrijtuig te besturen gedurende een half jaar. De kantonrechter heeft verdachte thans veroordeeld tot ƒ50 boete subs. 25 dagen hechtenis. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BINNENDIJK Baltimore n. Rott. p. 26 5 'n.m. Lizard. MAASDAM Rott. n. N.-Orl'. 26 te Antvv. SPAARNDAM N. Orl'. n. Rott. 24 te Houst. LOCHGOIL' Vainer, n. Rott. 23 te Seattle. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 24 v. Portland (O.). PARANA ÏVancr. n. Rott. 23 te Ta- coma. BINNENDIJK Baltimore n. Rott. 24 6.15 n.m. 676 m. W. v. Scilly. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. ZENADA uitr. 26 te Kiliüdini. NIAS 25 v. Hamb. n. Amst. NIJKERK uitr. 26 v. Suez. VEENDIJK thr. 25 v. Pt. Saidl. HOLLAND—WE ST-AFRIK A-LI JN. CERES uitr. p. 25 Las Palmas. DELFLAND thr. 21 te Port Gentit. TEXEL uitr. 21 v. Dakar. SUMATRA uitr. p. 24 Daldar. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. WATERLAND uitr. 24 te Monte video. ROTTERDAMSCHE LLOTD. MERAUKE uitr. 26 te 'Antw. SIANTAR thr. p. 26 vjn. Dove®. TABANAN thr. p. 25 njm. Finis- terre. BUITENZORG uitr. g. 25 Oues- sant. 'SLAMAT thr. p. 26 Aden. SITOEBONDO thr. 26 v. Paldaag. TAMBORA 26 v. Bat. n. Rott. MODJOKERTO 25 v. Bat. te Soe- rabaja. ELITAR thr. p. 26 'Sagtes. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RON. DER NEDERD. uitr. 26 y, Suez. BINTANG uitr. 24 v. Penang. 3ATOE 19 v. "Hougfcongj. P. Cl HOOFT uitr. 26 te Sabantf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6