Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en. Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene ken- his, dat door hen vergunning is ver leend aan: a. de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen en rechtverkrijgen den, tot het uitbreiden van de fabriek van wollen garens in het perceel 3e Binnenvestgracht Nis 3 en 4, kadas traal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No. 2929 en b. de Continental Petroleum Com pany en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voo:r 2000 Liter benzi ne met aftapinrichting in en op den Morschweg vóór het perceel Morsch- weg 9c, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L. No. 710. Leiden, 26 October 1927. A. VAN DE SANDE BAKHTJYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Landbouw Dr. P. van Hoek; den heer J. de Broek, een man, waaraan de maatschappij bijzonder veel ver schuldigd is; den heer Westbroek1, directeur der gemeentebeplantingen te 's-Gravenhageden heer F. A. des Tombe; 'den heer Mr. H. C. Dresselhuys, voorzitter van den JMe- derlandsohen Tuinbouwbond. .Verschillende commissiën werden ingesteld. Het instituut der vaste Keu- rings-Commissie heeft veel werk ver richt. Er hadden vijf plaatselijke keu ringen plaats. De rrj van tentoonstel lingen werd gesloten door de specia le Chrysanthen-keuring te Utrecht. Op initiatief van de maatschappij is een internationale commissie voor Tuinbouw-congressen in het leven ge roepen. Het onderwijs werd gegeven door 41 onderwijzers met acte Tuin bouw- of Landbouwkunde L. O. en door 68 practici. De voorzitter dankte den secre taris voor zijn uitgebreid erslag. Vanuit de vergadering werd aan gedrongen op een meer commerci- eele boekhouding. De voorzitter zei- de toe in die richting te zullen wer ken. De voorzitter heette welkom den burgemeester van Roterdam, Mr. J. Wytema, en verzekerde dat deze aan wezigheid door de maatschappij op zeer hoogen prijs werd gesteld De burgemeester gat hierna uiting van zijn groote belangstelling en inge nomenheid met de Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde De begrooting werd met algem. stemmen aangenomen. Hierna werd de vergadering tot twee uur geschorst. BE HAAGSCHE CHRYSANTEN-SHOW. Daartoe aangezocht door het, tentoon- stellingsbestuur heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, het beschermheerschap aanvaard van de Chrysanthemum- en najaarsbloementen- toonstelling, welke van 10 tot en met 13 November gehouden wordt. Van het te vormen eere-comité heeft mr. J. A. N. Patijn, burgemeester van 's- Gravenhage het voorzitterschap op zich genomen. Voorts wordt een aantal auto riteiten en vooraanstaande personen op tuinbouwgebied uitgenoodigd daarin zit ting te nemen. Naast de reeds vermelde collectieve in zendingen zal ook nog voor de Groenten- en Fruitveiling „Utrecht en Omstreken*' een fraaie collectie, hoofdzakelijk verpakt Nederlandsch fruit worden ingezonden. De aangevraagde ruimte overtreft thans nog vóór den als sluitings datum voor de inschrijvingen vastgestelden datum van 25 October, ver de daarvoor beschikbare plaats, zoodat thans ook de galerijen er bij getrokken worden en ook deze vrijwel reeds geheel bezet zijn. DE AFZET VAN KOUDBLOED- PAARDEN. In de R.K. Boerenstand, het officieel orgaan van den R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond, schrijft (ir. Jac.) Timfmer- naans), rijksveeteeltconsulent te Roer mond, over het bevorderen van den afzet en de bekendheid van onze koudbloed- paarden. Het is z.i. niet te verwonderen, dat de afzet van onze koudbloedpaarden een soort van wrevel wekt. De bekende uit en invoergetallen van België geven daar toe wel aanleiding. Gedurende de eerst.e zeven maanden van dit jaar zijn uit België geëxporteerd 4177 merries voor de som van 23.^87.000 frs. 1568 veulens voor de som van 4.039.000 fr., 2846 merries voor de som van 41.549.000 fr. en 483 hengsten voor de som van 3.861 000 fr., in totaal 13.159 paarden voor de som van 73.280.000 fr. Daartegen over staat, dat België in die maanden heeft geimporteerd: 2587 veulens voor de som van 4.039.000 fr., 2846 merries voor de som van 4.546.000 fr., 5313 ruinen voor de som van 8.895.000 fr. en 98 hengsten voor de som van 439.000 fr., intotaal 10.844 paarden voor de som van 17.919.000 fr. Bij deze dieren zullen wel slachtpaar- den zijn geweest. Maar kort en goed, de ze getallen maken toch, versterkt door andere feiten, als de geregelde uitvoer van veulens van Zeeland naar België, dat m*-n zoo den indruk krijgt, dat er een tusschenhandel bestaat en dat er tus- schenpersonen zijn, die er belang bij heb ben. dat de origine en de goede naam van de Nederlandsche koudbloedpaarden wor den weggeveegd. Men kan nu de kwestie van het al of niet bestaan van geknoei met Belgische stamboekpapieren, eens buiten beschou wing laten, maar dan moet toch tegen hst boven aangehaalde euvel met krach tige middelen gestreden worden. Drie middelen liggen voor de hand: lo. Aan de Nederlandsche regeering verzoeken drie merkteekens bij uitvner verplicht te stellen: een voor koudbloed- een voor warmbloed en een voor de rest (ook voor veulens); 2o. Uniformiteit, ook in grootte, bron gen in de stamboekmerken van het Ned Trekpaardenstamboek, en van de regee- ring daarvoor dezelfde rechten verkrij gen als voor het rijksmerk voor onze bo ter. De buitenlandsche voorlichtingsdienst is er, om hieraan dan bekendheid te ge ven in het buitenland: 3o. bevorderen met krachtige middelen, desnoods hard tegen hard, de wederzijd- sche erkenning door de koudblnedstam- boeken in Nederland, België en Duitsch- land van hun stamboekpapieren. runderhorzelbestrijding. Sedert dit voorjaar is in ons land de runderhorzelbestrijding krachtig ter hand genomen. In afwijking met, wat in Dene marken en België geschiedde, is deze be strijding hier niet wettelijk vastgesteld, maar gebeurt vrijwillig in samenwerking met verschillende provinciale en plaatse lijke landbouworganisaties. Daarnaast wordt een uitgebreide recla me-campagne gevoerd. Bovendien zijn al le mogelijke inlichtingen in te winnen bij het secretariaat van de daartoe ingestel de commissie der runderhorzelbestrijding te Utrecht (Biltstr. 168). In het tijdschrift „Voeding en Hygiëne" treffen wij nu een artikel aan over een nieuwe zeer eenvoudige methode, die al in 1925 door den Zwitser Forrer werd toe gepast. Ten einde de horzellarven vroeg tijdig te vernietigen, raadde prof. Spann reeds aan, hen in jeugdig stadium met een houtje in de bulten dood te drukken. Daar dit echter veel moeite kost en bo vendien in een tijd dient te geschieden, dat in het landbouwbedrijf veel werk is, leek het eenvoudiger de larven in een nog jonger stadium als zij bijkans in het geheel geen schade hebben verricht, en als de runderen nog op stal staan, te be strijden. Een zeer goedkoop middel nu is het keukenzout. Dit wordt in Maart op de eerst natgemaakte huid van den rug en de lenden gestrooid, en goed uitgewre ven, zoodat de pekel behoorlijk kan in werken. Spann heeft deze methode zeer nauw gezet in de tweede helft van Maart van dit jaar herhaald, na vooraf de huid op de aangetaste plaatsen geschoren en de steeds bij de bulten verontreinigde huid schoongemaakt te hebben. De bewerking werd eenige malen per week herhaald en wierp als resultaat een vernietiging van driekwart der bulten af. Spann verwacht bij minder sneller opeen volging der behandeling een beter resul taat te kunnen verkrijgen. Een proef met pekelinspuiting met een injectiespuit bleek voor de practijk te omslachtig en bovendien trad aanvanke lijk een zwelling op, die mogelijk nog te ontwijken zal zijn door met geringere concentraties te werken. Naast de voordeelen var. goedkoop en onschadelijk te zijn, is het toch nog als een bezwaar aan te merken, dat men niet alle larven doodt en zeker niet die die op andere dan de behandelde plaatsen zitten, zoodat men ook op deze wijze niet tot een algeheele vernietiging zal gera ken. DE IEPZIEKTE. De iepziekte blijft voortwoekeren in Den Haag. De telling van dezen zomer heeft uitgewezen, dat er dit jaar 350 iepen of reeds gestorven of zoo ziek zijn, dat zij binnenkort zullen 9terven. Binnenkort zal wel een voorstel aan den raad verschij nen om al deze boomen te rooien. De ziekte heeft zich nu over vrijwel de ge- heele stad verspreid; ook onder de iepen op de Princessegracht en de Koninginne gracht zijn dit jaar ziektegevallen gecon stateerd. De proeven om de ziekten te bestrijden zijn onder merkwaardige omstandighe den mislukt. Er zijn drie soorten van proeven genomen, t.w. met het preparaat van Walter Ilisch, met zout en met hout- asch. De behandelde boomen staan er niet anders bij dan de boomen, die niet behandeld zijn. De directeur van de ge- meenieplantsoenen, de heer S. G. A. Doo- renbos, laat dan ook geen nieuwe boomen meer aanplanten. MOND- EN KLAUWZEERINSTITUUT. •De Nederl. Vereeniging van Kaashande laren heeft aan den minister van binnen landsche zaken en landbouw op diens vraag betreffende de stichting van een mond- en klauwzeer-instituut geantwoord dat h. i. de kosten hiervan door 's rijks schatkist moeten worden gedragen, daar de stichting van een dergelijk instituut een algemeen landsbelang is en niet het uitsluitend belang van enkele takken van handel en bedrijf. Immer schendt 't mond- en klauwzeer niet slechts de be langen van den producent en van de per sonen en instellingen, die de schakels vormen tusschen dezen en den consument, doch het bedreigt evenzeer het algemeen volksbelang, door de gevaren voor de volksgezondneid, die het oplevert en den ongunstigen invloed, dien het oefent op de voorziening der steden met goede en goedkoope consumptiemelk. BUITENLAND. DE RAMP VAN DE „PRINCIPESSA MAFALDA". Het oogenblik van de ramp. Over den ondergang van het Ita- liaansche stoomschip „Principessa Mafalda" worden nog de volgende bijzonderheden medegedeeld. De catastrofe had plaats tegen 7 uur 's avonds, toen de passagiers aan het diner zaten. Het schip is blijkbaar zeer snel gezonken, zoodat een deel der passagiers niet meer in staat was de reddingsbooten te bereiken. Kort nadat het water begonnen was het schip binnen te dringen, volg de een ontploffing, waardoor het schip nog meer beschadigd moet zijn. Reeds terstond nadat het water begon bin nen te dringen, gaf de bevelvoerende officier den marconist bevel noodsei nen uit te seinen, waarop spoedig vijf stoomschepen ter plaatse verschenen. Tijdens het zinken vvi het schip speelden zich aan boord onbeschrijfe lijke tooneelen van een paniek af. Moeders zochten hun kinderen te red den, mannen hun vrouwen, zoodat het slechts met moeite gelukte de reddingsbooter* voor zinken te be hoeden. Vele passagiers sprongen over boord, alleen van een reddingsgordel voorzien. Het icddingswerk duurde den geheelen nacht en werd bij het aanbreken van den dag nog voortgezet Uit Montevideo wordt nader gemeld, dat de oorzaak van de ramp geweten zou moeten worden aan het feit, dat de Mafalda met een drijvend wrak in aanvaring zou zijn gekomen. Het aantal omgekomenen. De ramp is gelukkig heel wat min der ernstig dan aanvankelijk gevreesd werd, al blijft zij daarom nog tragisch genoeg. Latere telegrammen uit Rio de Ja neiro te Londen ontvangen, behelzen dat reeds 1150 menschen, zoowel pas sagiers als leden der bemanning van de Principressa Mafalda, gered zijn. het aantal slachtoffers kan nog teri hoogste 60 bedragen, rraar zal waar schijnlijk blijken nog geringer te zijn. De eerst gelande passagiers bevesti gen, dat er een heftige ketelontplof- fing heeft plaats gehad, maar of dat vóór of na het stooten op de klip is geschied, is nog niet uitgemaakt. Een bericht uit Montevideo spreekt van slechts 32 passagiers, die omge komen zouden zijn. Een groot aantal overlevenden zijn met roeibooten te Bahia aangekomen. Tien stoomsche pen zijn bezig de overlevenden op te pikken. De kapitein van het Fransche stoom schip Formosa heeft draadloos ge seind, dat men op de te hulp geko men schepen hoopt om alle menschen. die aan boord waren van de Mafalda. te kunnen redden. Nu men langzamerhand een beter overzicht heeft kunnen krijgen, blijkt dat zich 1208 personen aan boord van de Mafalda bevonden, waaronder 240 man van de bemanning. De Mafalda bleef nog vier uur drijvend, nadat ze haar noodseinen had verzonden. Het aantal vermisten staat intus- schen nog niet vast en de berichten spreken hierin elkaar nog tegen, de laatste mededeelingen varieerden tus schen de 60 en 30. HET PROCES-SCHWARTZBARD. Vrijgesproken. Schwartzbard, de moordenaar van den Oekrajienschen betman Petljoe- ra, is gisteren te Parijs vrijgesproken na debatten, welke nog korter waren dan den vorigen dag werd verwacht, daar de procureur-generaal en de ad vocaten van de famjlie van Petljoera, die voelden dat de zaak voor hen ver loren was, kort spraken. Het publiek gaf uiting aan zijn vol doening door de uitspraak met ap plaus te ontvangen. Bij het verlaten der zaal werd „Leve de Republiek, leve de Rechtvaardigheid" geroepen. BRAND IN TURKSCHE LOOD- MIJNEN. Een bericht uit Aangora meldt, dat in de loodmijnen van Balia een brand is uitgebroken, die 17 uren duurde en een schade van 500.000 pond veroor zaakte. DE BELGISCHE SOCIALISTEN. Breuk met de regeering-Jaspar? De algemeene socialist sche partij raad kwam gisteren in he: Volks huis te Brussel bijeen, onder voorzit terschap van senator de lisouckère ter bespreking yan den politieken toestand. VanderveMe, Min. van Buitenl. Za ken. hield een Lange rede en be toogde uitvoerig, dat de socialists ^che partij niet lnager meer met het Beperkt programma van het hui dige Kabinet-Jaspar genoegen mag nemen. Thans moet geijverd wonden, zeide hij, voor den zesmaandschen 'diensttijd, voor een nieuwe pacht wet en voor verplichte ziekte- en invaliditeitsverzekering. De heele partijraad vereenigde zich met deze zienswijze. Besloten werd tevens de propaganda voor den 6- maandschen'd enstdjd zooveel moge lijk te versterken. HET HUWELIJK VAN DE ZUSTER VAN EX KEIZER WILHELM. Het huwelijk tusschen de 62-jarige pr.nses von Scha .mburg-Lippe, zuster van den gewezen keizer, en i!e.i 23- jarigen Rus Alexander Soebkof, ge wezen borxdenwas-cher en filmspe ler, zal op een nabij Bonn gelegen paleis tusschen 8 en 12 November worden gesloten. Gewacht wordt al leen nog op de papieren van Soeb kof. Verzekerd wordt, dat de keizer zijn verzet tegen het huwelijk hee t opgegeven. Soebkof verklaarde in een inter vieuw, er van overtuigd te zijn. dat zfjn huwelijk zeer gelukkig zal wor den, daar bruid en bru degom el kander uitstekend verstaan. Verschillende leden van de gewe zen keizerlijke familie, waaionlder prins Heinrich, een broeder, ^en de landgravin van Hessen. ^«.ter van den keizer, zijn met den oruidegom kennis komen maken. Oo't Soebkof's moeder vertoeft reeefs te Bonn. KORTE BERICHTEN. - De In'ern. Kamer van Koop handel beraamt maatregelen voor de beperking van het aan al wereldien toonstellingen en internationale jaar beurzen. Tn "Roemenië heeft zich een coa'rt'e der opposit e partijen gevormd welke een campagne tegen de regee- ring zat inzetten. Alle te'ecoon- en telegramver keer tusschen Roemenië en de om liggende sta en is onderbroken, ze'fs in he»- binnen'and zo -den rolitici en journalisten nie mogen telefonee en Waarschijn'ijk hengt dit samen met een comnlot voor ex-kroonprins Carol Primo de Rivera he'd in den Ministerraad een be'oog, waar'n hij de wenschelijk'-eid aantoonde van het brengen van ve ander ngen in rlei Grondwet. Dit ge'dt wel in Vle eer ste plaats de verhouding tusschen de Wegerende macht en de uitvoe rende mac'f. Het Z lid-Afrikaansrhe narlerhQm heeft gisteren in tweede lezing de vlaggenwet me algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna is het ver- koninkmrtk bezoek aan gelderland. Te Nijmegen. Men schrijft uit Nijmegen aan het Persbureau Vaz Dias: Het. is sinds de .negentiger jare niet voorgekomen, dat. koningin Wilhelmina officieel Nijmegen bezoekt. Tijdens den watersnood voor 1927 bracht H.M. wel een officieus doorgangsbezoek en kwam de toezegging, dat de landvorstinne binnen kort de Keizerstad officieel met een be zoek zou vereeren. Nijmegen had zich feestelijk op de ontvangst der Koningin voorbereid. Heel de stad, waardoor de Koningin komt, is in feesttooi, de eene straat is nog fraaier gepavoiseerd dan de andere. Ofschoon H. M. verzocht had uit de officieele kassen geen gelden te putten voor officieel feestelijk vertoon, heeft de Nijmeegsche burgerij H.M. goed begre pen en geestdriftige spontaniteit getoond in de versiering der stad op eigen kos ten. Zoowel in de betere als in volkswij ken, waardoor de Koninklijke gaste komt zijn eerebogen opgericht. Bovendien heeft Nijmegen groote reden tot feestvieren wijl Donderdag ook het Maas-Waal-kanaal geopend wordt, waardoor Zuid-Nederland en N.-Xederlaiid dichter bij elkaar worden gebracht en Nijmegen in deze verbin ding een yoornaam knooppunt voor han del en nijverheid aan de Waal. De opening van het Maas-Waal-kanaal. H. M. de Koningin kwam hedenmorgen omstreeks 11 uur met haar gevolg te Nij megen aan. Onmiddellijk reed H.M. na een korte begroeting in de versierde sta- sionskamer naar de sluis van het Maas- Waal-kanaal aan den Weustchenweg, welke keurig versierd was. Bij de sluis werd H. M. verwelkomd door den minis ter van waterstaat, der heer Mr. v. d. Vegte, en dr. ir. Wentholt, ontwerper en uitvoerder van het Maas-Waal-kanaal. Minister van der Vegte wees hier op de beteekenis van het kanaal voor de scheep vaart, den handel en nijverheid. Na deze rede bracht H.M. de handle in beweging, waardoor de sluizen, welke het kanaal met de Waal verbinden, geopend konden worden. Daarna voer de Koninklijke boot door het kanaal naar de rivier en sneed het lint door dat van oever tot oever was ge spannen. De muziek speelde hymnen, de stoomfluiten floten. Na deze plechtigheid reed H.M. de Ko ningin met gevolg weer naar de stad, waar zij de lunch gebruikte in haar sa lonrijtuig. Te Nijmegen terug. Omstreeks twee uur reed H.M. de Ko ningin met gevolg onder klokkengelui en door de versierde binnenstad naar het Raadhuis. Onderweg werden Haar in de Molenstraat bij het Oude Burgergasthuis bloemen aangeboden. Op het stadhuis werd H.M. verwel komd door het college van B. en W., ter wijl het kleindochtertje van den burge meester, den heer F. M. A. van Scha eek Maften, aan H.M. de Koningin bloemen aanbood. In de versierde raadszaa. werd H.M. de Koningin begroet dr.or den vol leggen Gemeenteraad en sprak ie bur gemeester het vel komst woord lat^door IJ M. de Koning.?: werd bean?woord. Omstreeks drie ï.ur begor hei lefilé van georganiseerd Nijmegen voor II M. de Iv<<) ingin, die oi-.t Haar gevolg plaats had genomen op hei bordes van het stad b :s Fen koninklijk hu dakijn was boven ■i'ii ingang aangebracht. Dep jt.ar.Se3 van M' lot 300 Nijmeegsche vereenigingen en corporaties, defileerden met viagven c-n vaandels, met muziek en verjenigingsat- inbuten voor H.M., welk defUi wol een uur duurde. Na dit grootsch huldebetoon vtrtr le of ficieel e rijtoer aan, welke ging door du vernieuwde oude -m nieuws stad Overal wa&r de Koningurg kwam, werd zij niet groote geestdrifto invangen. Overal o. k in het volkswijkkwartier, de omgeving van Willemsweg en Groenstraat, was de belangstelling groot. De rijtoer werd aan de Bijleveidsingel onderbroken waar door de Nijmeegsche schooljeugd, een koor van 7000 jongens en meisjes, H.M. werd toegezongen met Willem van Kalmthout s Oranjelied. Hier brachten ook verschillende orga nisaties H.M. de Koningin ook een bloe menhulde. Daarna werd de Koninklijke toer door nieuw-Nijmegen voortgezet. Het vertrek van H.M. de Koningin per extra-trein zal tegen zessen plaats hebben. In Nijmegen blijft de feeststemming heerschen. Op verschillende punten der stad is illuminatie en concert en om acht uur wordt op de Waal een grootsch vuur werk afgestoken. UIT ONZE INDIEN. NIEUWE REGELING VOOR DEN AMBTSEED. Naar het Nieuws meldt, zal binnen af- zienbaren tijd de bijzondere eed voor landsdienaren worden vervangen door den algemeenen eed, éénmaal af te leg gen, n.l. bij het voor het eerst in functie treden. Allen, die in '6 lands vasten of tij- delijken dienst treden, zullen dezen eed moeten afleggen. Een uitzondering zal worden gemaakt ten aanzien van de be- kleeders van onbelangrijke betrekkingen. De bij de wet vastgestelde bepalingen omtrent het afleggen van den eed vóór de aanvaarding van bepaalde ambten of Waardigheden, zullen echter blijven be staan. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BERLIJN, 27 Oct. V. D. Volgens hier ontvangen telegrammen, heeft op den spoorweg tusschen Serajewo en Mos- tar in Herzogowina, een vreeselijki ramp plaats gehad. Een trein is door het instorten vai een spoorwegbrug in een 50 M. diepen afgrond gestort. Naar uit Mostar gemeld wordt, heeft het ongeval zich als volgt toegedra gen: Een door twee locomotieven getrok ken goederentrein is op de spoorbrug tusschen de stations Bradina en Brd- jani, doordat de spoorweg plotseling bezweek, in een afgrond van 51 M. diepte gestort. Behalve de beide loco motieven, bestond de trein uit 11 wa gons. Twee remmers werden onmid dellijk gedood, een stoker werd ern stig gewond. Een spoorwegbeambte wordt nog vermist. De spoorwegdirectie fce Serajewo heeft onmiddellijk een onderzoek doen instellen. De materieele schade is zeer aan zienlijk. daar alle in den trein ver voerde goederen vernietigd zijn. MARKTBERICHTEN. GOUDA, 27 Oct. Veemarkt. Aange voerd totaal 2669 stuks, waarvan 8 vette rundereu, 3 vette en graskalve ren, 681 magere varkens, 371 vette varkens, 36 bokken of geiten, 1338 big gen, 287 schapen en lammeren, 25 nuchtere kalveren. Prijzen: Koeien 225375, vette en graskalveren 5070, magere varkens 3044, allen per stuk; vette varkens 0 31—0.32, Londensche 0.25—0.27, zou ters 0.28—0.30, alles per Kg., levend met 2 pet. korting; bokken of geiten 48, biggen 816, schapen en lam meren 18—24, nuchtere kalveren 12— 18, alles per stuk. GOUDA, 27 Oct. Kaasmarkt. Aan voer 245 partijen. Prijzen: le kw. 51— 56, 2e kw. 49—52, met rijksmerk le kw. 5659, 2e kw. 5055, zware 52. Handel ipatig. GOUDA, 27 Oct. Botermarkt. Aange voerd 581 pond. Prijs: Goeboter 1.10—* 1.25, weiboter 11.10, Handel vlug. AMSTERDAM. Raap- en Lijnolie. 27 October. Noteering per 100 K.G. Raapolie vliegend 52.75, Dec. 49,25, Jan.-April 49,50. Stemming vast. Lijnolie: vliegend 37. Nov. 33.25, 33,50, 33, 33,25. Dec. 34.75, Jan.-April 33, 33,75, Mei-Aug. 34,50. 34. Stemming vast. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 October, medege deeld door het Kou. Ned M»'!r<>n»l•>- giseb Instii uut te De Bit.lt. H. B. 769.4 te Munchen. L. B. 733.7 te Aberdeen. Verw. tot den avond van 28 O to. er; Krachtige tot stormachtige, tijdelijk wellicht afnemende zuidwestelijke tot zuidelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wij/er Stand van gistremiddag 12 uur: 760. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 27 Oct.: 5.09 nam. LUCxi - - TPEEATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 16.7 gr. C. Wisseuioteeringen. (Amsterdam Berlijn 59.28'/, Londen X - 1209V. New-York. 2 48s/, Parus Vs. 9.75V, Brussel 34.58s/* 4iirich X. 47.91 r.» X, rn Rome 13.56 Madiid 42.51 Oslo65 42'/. Kopenhagen 66 55 Stockholm 66.90 Weenen 35.05

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3