De heer DE VISSER (Com.) ziet in dit ontwerp een actie van bemoeiing van particulieren met het overheids bedrijf. Het- is een stap naai V reactie Minister VAN DER VEGTE zegt dat het ontwerp niets te maken heeft met kapitalisme of bourgoisie. De raad moest een adviseerend college blij ven, die een advies van buiten geeft dat niet van binnen moet worden ge vraagd. Daarom kunnen er geen amb tenaren in zitten. De hr. SASSE VAN IJSSELT (R.-K.) licht namens de commissie van Rap porteurs een amendement toe om ambtenaren niet van het lidmaat schap uit te sluiten. De heeren HEEMSKERK (A.-R.) en LANGMAN (C.-H.) bestrijden met den Minister het amendement terwijl de heeren VAN BRAAMBEEK (S.D.) en ÖUD (V.D.) het verdedigen. De MINISTER verklaart dat indien het amendement wordt aangenomen, hij toch niet zal medewerken aan de benoeming van ambtenaren. Het amendement wordt desniette genstaande aangenomen met 41 tegen 34 stemmen. De hr. SASSE VAN IJSSELT (R.-K.) licht nog een amendement toe om den Raad de bevoegdheid te geven ook over personeelszaken te advisee- ren en om niet-leden uit te noodigen de vergaderingen bij te wonen tot het geven van inlichtingen. De heer BOON (V.B.) meent dat de advies-bevoegdheid van den raad on begrensd is, daarom behoeft deze be voegdheid niet op den voorgrond te worien geschoven. De Comm. van Rapporteurs trekt haar amendement in. Het ontwerp wor.it bij zitten en op staan aangenomen. Mevr. DE VRIES—BRUINS (S.D.) vraagt aan' de Kamer verlof eenige vragen te mogen stellen tot den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijver heid over de moeilijkheden, die zich- hebben voorgedaan bij de vaccinatie. Op dit verzoek zal Woensdag wor den beslist. De vergadering wordt hierop ver daagd tot Woensdag. EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag 18 Oct. De VOORZITTER deelt mee, dat bericht van verhindering is gezonden o.a. door den heer Michiels van Kes- senich wegens ongesteldheid. Spr. deelt verder mee, zooals hij reeds eerder de eer had mede te dee- len, dat Woensdag te elf uur de be noeming zal plaats hebben van een commies-griffier, waarna de Kamer in de afdeelingen zal gaan tot onder zoek van het wetsontwerp betreffen de de naamlooze vennootschappen. De vergadering wordt te 8.45 uur verdaagd tot heden 11 uur. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Uit het jaarverslag van de Gei- tenfokvereen. alhier bleek, dat ont vangen was f416,61 Va; uitgegeven f235,74; saldo f 130,671/2. S. D. O. II speelde tegen Nieuw koop II vriendschappelijk, welke wed strijd door Nieuwkoop II met 10 werd gewonnen. BODEGRAVEN. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben goedgekeurd het besluit van den raad dezer gemeente tot ophef fing van de openbare lagere school B, in de buurtschap de Meaje alhier. HAS3RSW0ÜDE. Gemeenteraad. Gisterenmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Burgemees er. De Voorz. opent ti> vergadering met gebed, waarna de notulen worden gele zen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Door Ged. Staten z^jn goedgekeurd teruggezonden enkele compfetbHiteitsbe sluiten. Eveneens zijn door Ged. Staten goedgekeurd de wijzigingen in de in structie van den Gem. Ontvanger. Terugontv. is de verordening tot wij ziging van die van de Vleeschkeuring waarin enkele kleine wijzigingen wor den voorgesteld van redactioneelen aard. Zullen worden aangebracht. Ingekomen is van Ge'J. Staten ver der "een schreven, waarbij ingesloten is een nieuw wegenplan. Zooals het Elandaar ligt, is het van het grootste elangvoor deze gemeente. Het is alles echter nog in voorbereiding en daar om is het beter om hier niet op in te gaan. De onderhandelingen tusschen provincie en gemeente moeten binnen drie jaar zijn afgedaan. .Wanneer d&t niet net geval1 zal zjjln, zal de bijdrage van de gemeente voor de wegen ver hoogd worden. Van den Keuringsdienst van Waren is ingekomen een staat van werkzaam heden over het afgeloopen jaar. Verder is ingekomen het procesver baal van opname van kas en boeken van den gemeenteontvanger. In kas moet zijn f2.347,30. B.en W. bieden aan de gemeente- begrooting 1928. De uitgaven zijn over 't algemeqn niet verhoogd behoe ven te worden. De begrooting sluit met een totaal bedrag van f 126.709,29. De po6t onvoorziene uitgaven is gr:oot 13500,—. De begrooting van de kapi- taalldieiist sluit met een bedrag van f2970,—, de begrooting van het water- ^oidj^Bedrijf met een bedrag van In de commissie tot nazien van de begrooting worden benoemd volgens rooster de heeren M. Jleyker, L. Noor- dam en D. Buitenhuis. B en W. «tellen' voor bi] punt o het aantal opcenten van de persaneele belasting te verhoogen van 50 op *100. Dit voorstel is in verband met het feit, dat in het laatst van het vorig jaar de wet op de personeele be'as ting is gewjj2igd wat betreft de be'as tb are huurwaarden. Daardoor krijgt de ge meente e en vermindering van inkom sten. Waneer nu de gemeente de op centen verhoogt, dan blijven voor haar de inkomsten dezelfde en de inwo ners trekken toch de profij en van de wijziging van de wet. Het was echter moeilik de opcenten thans vast te stel ten, omdat niet precies te zeggen is hoeveel de vermindering van ae be lasting voor de gemeente zal bedragen. Daarom stellen B. en W. voor bij wij ze van proef voor een jaar de opcen ten van 50 te brengen op 100. De heer Buitenhuis denkt dat door deze verhooging de gemeente meer baten zal trekken als tot nog toe. Spr. zou het beter vinden om het een ïaar met dezelfde opcenten te probeeren. De gemeente kan er dan wel' een zeker bedrag mee verliezen maar dan beschikt men na een jaar over alle gegevens. De heer veel'en turf vindt dat geen voorzichtig financieel beleid, vooral omdat B. en W. deze zaak nauwkeurig onder de loupe hebben genomen, en ei van overtuigd zijn dat ae verminderde inkomsten om streeks de helft zullen bedragen. Het bedrag kan voor de gemeente niet ge mist worden, vooral omdat het to:h al' twijfelachtig is of de inkoms enbe- lasting met zal moeten verhoogd wor den Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht, word* aangenomen met a'gem. stemmen. Punt 6 handelt over de al of nie1 geschiktheid ter bewoning van jde percoe'en B No. 58 en 59 ("Rijndijk). Hierover s door tie gezondheids, om issie reeds in 1925 een schrijven in gekomen, waarin op verbetering van deze woningen wordt aangedrongen. Een schuur "die gevaar op'e erde voor de omgeving, is intusschen opnieuw opgebouwd en ook aan woningen zijn eenige verbeteringen aan e ,raohfc. La ter is van de Ge ondhe'dscommiss^ weder een sehrjj en ingekomen, waar in deze commiss e mededeelde dat ze den huidigen toestand niet wil besten digd zien. De ge eeate-opzichtcr heeft daarop de woningen ge nspecteeijd, waarop weder verschillende verbete jingenzijn aangebracht. Er zijn echter nog enkele dingen n et geheel in orde. B. en W. hebben daarop aan de Ge zondheidscommissie voorgesteld om haar advies te wnzigen, nl. om niet tot onbewoonbaarverKlaring over te gaan maarden eigenaar van de woningen voor zoovei hij niet voldaan eeftaan ae po'jtie\ ercrdening, strai'reoii e ijk te vervolgen De Ge.iondüe discommissie blijft echter aandringen op onbewoon- baarveiklarinff B. en W. adviseeren aaneen Road niet in te gaan op het advies van de Ge;ondheiascomniis8 e ornd vt de woningen nog zeer geschikt zijn. A»avs wordt besloten. Vastgesteld worden nog eenige wjj- zieingen van de begrooting 1927. Daarna sluiting. NIEUWKOOP. Het kantongerecht te Woerden veroordeelde C. P. wegens het met een motorrijtuig de veiligheid in ge vaar brengen, tot f 15,sabs. 10 d. enC. P. cLe met een motorrijtuig zon der rij- of nummerbewijs reea, tot 2 x f 6,saibs. 2 x 5 d. NOORD WIJK. Onze plaatsgenoot B. had gis terenmorgen het ongeluk met zijn rij wiel door een passeerende auto te worden geg. epen, waardoor hfi nogal werd verwond; zijn fiets werd ver meld. Bij het plaatselijk bureau voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende ingeschreven 11 perso nen, t.w. 3 losse arbeiders, 2 visschers, 2 timmerlieden, 2 opperlieden, 1 hout bewerker en 1 dienstbode. Eenige werklieden, alhier bezig zijnde met het afbreken van hetNea. Herv. Kerkgebouw, vonden aldaar eenige oude Romennsche munten. In de jaren 1647 tot 1829 diende dat grondgebied voor begraafplaats. Men heeft de munten dan ook gevonden bij het lijk van een vermoedelijk ja ren her hier aangespoelden Engel sch- man. NOORDEN. Tot wijkverpleegster van het Groene Kruis is benoemd mej. v. HamGeertsema. Door Ged. Staten is aan de With te Zegveld vergunning verleend tot het oprichten van een autodienst van Nieuwkoop-Noorden-Woerden. WOERDEN. In Idie gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad is o.m. aange nomen een voorstel tot wederinvoe ring der kermis met 7 tegen 6 stem men, echter met dien verstande, idat de kermis inplaats van Maandag ,tot Zaterdag, thans van Maandidg tot Pon derdagavond 12 uur uur zal plaats heb ben, terwijl1 gedurende deze 4 dagen het tapverbod zal gelden, met uitzonde ringvan de beide marktdagen Maan dag en Woensdag tot 's middags 4 uur. Een stap achteruit. Door den gemeenteraad werd met algem. stemmen aangenomen het voor stel om B. en .W. te machtigen in prin cipe hun medewerking te verleenen aan het schoolbestuur aer Wilhelmina- söhool, terzake van het bouwen van een nieuwe school, waarvan 'de kosten geraamd zjjn op pl'.m. f75.0UQ Omtrent de keuze van het terrein zal met het bestuur worden geconfe reerd. iev-ns werd aangenomen het voor stel' voor eleztrifica ie der R.K. scho len, gepaard aan interne verbouwing. ZEVENHOVEN. Als wij nog eens waterleiding krijgen, rekent de N.V. Bodegraafsche Waterleiding op 35 boerderijei h f60 per jaar, 40 Middenstandsvvoningen k f 22 en 70 Arbeiderswoningen k f 12 en 38 Arbeiderswoningen k f10 per jaar. Alhier is een knipcursus voor de dames geopend door mej. Ruis, ten huize van J. Smit. Door de vele regens staat het .wei'and en teelhnd op sommige plaat sen blank, wat het aardappelrooien zeer bemoeilijkt. Onze petatten zullen Üuur en slecht zijn, door de aanhoudende re gens van den laatst-n tijd. Op Zondag 13 November a s. zal het 40 jaar geleden zijd, dat de Eerw. heerC. Müller, Godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Kerk te Bodegraven zijn ambt als hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. alhier aanving. Paarnd diende hij nog Üe Gemeente Voorst, en nu zijn tegenwoordige gemeente. Dien dag hoopt hij alhier een ge dachtenisredeuit te spieken. Doo/ den Raad dezer gemeente is afwijzend beschikt op een verzoek van de Chr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn, om een bijdrage van f200, Tot secretaris-penningm. van den Buitendi|kschen en Oosterpolder is benoemd de heer F. J. A.' Velt- man alhier. Een schipper welke de Ringsi">ot met zjjn schuit passeerde, raakte met znn mast een electrische draad, welke afknapte. Hierdoor kwam hij in aan raking met den stroom, met rïet ge- vole, dar hri neerv el op de plecht. Ge lukkie bleek de aanraking niet doode lijk De landbouwer G. Domburg.al- her trioor op de maikt te Bodegra ven zgr. port if e ille met f 4QÜ, De eerlijke vinder heeft zich nog niet aangemeld. ZOETERWOUDE. Gisterenmiddag is bij den land- houwer van H. in het Westeinde alhier zijn knecht, de 21-jarige Dirk van Haasteren uit den tot in den top ge vulde hooiberg gevallen. Dr. Kortmans d e ter hulpe was geroepen, constateerde gebroken pols en lichte hersenschudding. In de plaats van den heer A. Hendriksen, wien door vertrek uit de gemeente, eervol ontslag was ver leend als Adjunct-Brandmeester aan 3>uit 5 aan den Rijndijk alhier, is oor B. en .W benoemd ae heer A. H. V olieberg. GEMENGD NIEUWS. Spoorwegongeluk. Gisternacht te on geveer kwart over twee zijn op het sta tions-emplacement te Hoek van Holland van een rangeerenden trein twee wagens ontspoord, 't Spoor werd versperd. Daar door kon de trein voor Bazel, die gereed stond, niet vertrekken, en moest een an dere trein worden samengesteld. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor. De materieele schade is niet aan zienlijk. De moord bij Maastricht. Men meldt uit Maastricht: Naar wij vernemen is een der beide van den moord op den jeugdigen Moer- mans verdachte personen, zekere D. uit de hechtenis ontslagen. De tweede evenwel, zekere C., wordt nog vastgehouden. Doodelijk ongeval. De 18-jarige ar beider J. K., werkzaam aan de fabrieken van de Muinck-Keijser te Zuilen is door een staalblok aan den hals getroffen en Was terstond dood. Boerderij afgebrand. Maandagavond brandde in de nabijheid van Blokzijl een boerderij, toebehoorende aan G. Seefat, tqj den grond toe af. Dertig a veertig duizend kilo hooi gingen verloren, verder ongeveer 1000 aan contanten, terwijl 5 varkens in de vlammen omkwamen. Van den inboedel werd heel weinig gered. Men was laag verzekerd. Branden. Té Eerbeek is Maandag door onbekende oorzaak de woning van den groetenhandelaar J. Meijboom afge brand. Niets werd gered. Letterlijk alles werd een prooi der vlammen, zoomede een bedrag van ƒ400 aan papieren geld. De buren hebben zich over de dakloo- zen ontfermd. De boerderij van H. Oldenziel te Sap- pemeer is gisternacht gedeeltelijk ver brand. Veel koren ging verloren. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Te Wedderklap (gemeente Oudepe- kela) is gisternacht de behuizing van I. de Leeuw, bewoond door het gezin Kam pion afgebrand. De bewoners waren af wezig. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Smokkel-anto aangehouden. Door de Duitsche douane werd onder de gemeen te Herzogenrath dus even onder de Ne- derlandsche grens, een vrachtauto, af komstig uit Eschweiler aangehouden. De auto was beladen met 600 K.G. kof fie, welke frauduleus uit Nederland was ingevoerd. Auto en koffie werden in beslag geno men; de bestuurder werd naar Aken ge transporteerd. Noodlottige botsing. Gistermiddag zijn in de Molenstraat te Enschedé twee wielrijders met elkaar in botsing geko men. Een ervan viel en werd door een passeerenden auto overreden en levens gevaarlijk gewond. Overreden en gedood. Gistermorgen heeft bij de halte Domme Aanleg nabij Aalten een doodelijk auto-ongeval plaats gehad. De ploegbaas der Geldersch-West- phaalsche Stoomtram Mij. Kolste uit het plaatsje Breedevoort, die daar aan het werk was. werd door den uit Lichten voorde komenden auto van den heer O. uit Aalten overreden en op slag gedood. De auto, die van den berm is afgere den toen de bestuurder nog trachtte uit te wijken, werd ineen gedrukt en is door de politie in beslag genomen. Het slachtoffer laat een vrouw en vijf kinderen achter. Aanrijding. De echtgenoote van S. werd op de Nieuwstraat te Bleijerheide door een motorrijder aangereden. De vrouw, die eenige meters werd weggeslin gerd, kwam met het hoofd terecht op de rails der electrische tram en bekwam een schedelfractuur. De motorrijder, die in dronken toestand zijn motor 'bestuurde, en zonder licht reed, is te Kohlscheid door de politie gearresteerd. Lijk opgehaald. Gisterenmiddag is in de Maas onder Roermond nabij de mon ding van de Hambeek het lijk opgehaald van een ongeveer 35-jarig manspersoon. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken faalden. De identiteit van den overledene is nog niet vastgesteld. Moord en zelfmoord. Gisteren zijn in een boschje in de nabijheid van de ge meente Winterswijk, de. lijken gevonden van een man en een vrouw, waarschijnlijk Duitschers. Een door de politie ingesteld onderzoek doet vermoeden, dat de men eerst de vrouw heeft doodgeschoten en daarna zich zelf van het leven heeft be roofd. De revolver werd in de hand van den man gevonden. Delijken werden naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overgebracht. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Nader wordt nog medegedeeld, dat het betreft de heer L. K:, oud 77 jaar, van be roep machinist en van Duitsche origine. De naam van de vrouw is H. K. S. Haar leeftijd is ongeveer 70 iaar. Geheime distilleerderij ontdekt. Door de commiezen te Gouda en Bodegraven is .bij dén landbouwer S. *.e Bodegraven een in volle werkipg zijnde geheime dis tilleerderij ontdekt, welke in een afge legen schuur, die door den landbouwer aan twee personen in bruikleen was af gestaan, was opgesteld. Een groote hoe veelheid grondstoffen en afgewerkt pro duct ber.even9 alle werktuigen werden in beslag genomen. Huwelijkszegen. De landbouwer C. V. te Princenhage deed dezer dagen aan gifte van de geboorte van z'n vijfden tweeling. Noodlanding. Gistermiddag heeft het militair vliegtuig „523" uit Soesterberg in een polder onder de gemeente Schiplui den wegens een^ motordefect een nood landing moeten verrichten. Hierbij kwam het oestel in een sloot te recht. Het landingstoestel werd bescha digd. De schroef is vernield en in de ben- zine-tank ontstond een lek. De twee in zittenden bekwamen geen letsel. Tragisch ongeval op het station D. P. Gisteravond te tien minuten voor acht is een tot nog toe onbekend gebleven man van een der perrons op het station D. P. gevallen, vlak voor een binnenko menden electrischen trein. Zwaar ver minkt werd het lichaam opgenomen; tij dens het vervoer naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is de man overleden. Daar hij geen papieren bij zich had en door de verwondingen nagenoeg onher kenbaar was geworden, is het nog niet gelukt, zijn identiteit vast te stellen. Doodgedrukt. Gistermiddag is in de mijn „Laura" te Eygelshoven de 40-ja- rige mijnwerker _J. Smeets uit Nieuwen- hagen, tusschen een mijnwand en een kolen wagentje bekneld geraakt. De man was bijna onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en zeven kinderen achter. Ongeluk bij een militaire oefening. Bij een oefening met springmiddelen op het fort Vossegat is gistermiddag een gloeiingspatroon ontploft, waarbij luite nant de Wit, een sergeant, een korporaal en eenige soldaten werden gewond. Een voorloopig verband werd aangelegd door geneesheeren in het St. Antonius Gast huis. De gewonden hebben voornamelijk hoofd-, borst- en handwonden. De luitenant is opgenomen in het St. Antonius Gasthuis, de overigen in het militair hospitaal. INGEZONDEN. (BulUn verantwooroelijktteid dar Radactla.) Allen Schippers, die Christelijk On derwijs voor hunne kinderen begee- ren en die kosten voor het verblijf aan den wal niet geheel kunnen betalen, wordt verzocht zich vóór 1 November a,s. op te geven bij onzen Penning meester den heer W. A. de Ridder, Willem Pastoorsstraat 2, Amsterdam- Zuid. In November worden de eventueele uitkeeringen weer vastgesteld. Het Bestuur van de Nationaal Christelijke Onderwijs Vereeniging: Ds. J. L. SCHOUTEN, Voorzitter. H. BOOY THZN., Secretaris. W. A. DE RIDDER, Penningm. Een opheldering. Dit schrijven wil een misverstand weg nemen. 't Is nu het derde jaar dat onze afdeeling cursussen organiseert op aller lei gebied. Herhaaldelijk is het nu voor gekomen, dat bij een gesprek op onze vraag aan belangstellende personen, waarom ze een bepaalden cur9U9 niet volgden, als antwoord kwam: „Maar die cursussen zijn toch alleen voor de S.D.- A.P.er9 en voor de leden van den Leid- 9chen Bestuurdersbond?" Waar deze meening bij velen bestaat, stellen wij er prijs op, te verklaren, dat het „Instituut voor Arbeidersontwikke ling" door de Sociaal-democratische Ar beiderspartij" in Nederland en door het ,.Ned. Verbond van Vakvereenigingen' (N.V.V.) in het leven is geroepen en dat de doel-om8chrijving in artikel 2 der sta tuten als volgt luidt: „Het doel van het Instituut is de bevordering der cultu- reele vorming en geestelijke ontwikke ling der arbeidersklasse". Dus niet alleen van de aangeslotenen bij de genoemde lichamen, maar van de arbeidersklasse in haar gehe*.. omvang. Onze afdeeling heeft dit steeds voor oogen gehouden en haar cursussen voor ieder belangstellende, ongeacht politieke of godsdienstige overtuiging, toeganke lijk gesteld tegen een geringe entree. Men knoope diUin zijn oor en zegge het voort! Met dank aan U, mijnheer de Redac teur, .Namens het bestuur van de afdeeling Leiden v. h. „Instituut v. Arb. Ontwik keling", JAC. TJALSMA, Voorzitter. G. ELKERBOUT, Secretaris. VISSCHEH1JBERICHTEN, IJMUIDEN, 18 October. Heden aan gekomen aan den rijksafslag 12 stoomtreilers en 4 urijfnetvaartuigen. De prijzen waren: 67 kisten tarbot, 1U—67.50, 19 kisten griet 21—46, per 50 Kg.; 1483 gr. tong 2.202.40, 8957 middel tong 1.251.95, 14865 kL tong 1.101.20, alles per Kg.; 6 kis ten gr. schol 45, 4 kisten middel schol 42, 14 kisten zetschol 4045, 603 kisten kleine schol 5.5025, 53 kisten schar 7.5020, alles per kist van 50 Kg.; 16 kisten rog 7.§019, per 20 stuks; 114 stuks vleet 1.27— 1.71 per stuk; 63 kisten pieterman poontjes 314, 26 kisten gr. schel- visch 2740, 49 kisten middel schel- visch 15.5031, 148 kisten kleinmid- del schelvisch 1319, 432 kisten kl. sehélvisch 4.9013.50 per kist van 50 Kg.; 28 kisten kabeljauw 3750 per kist van 125 Kg.; 71 kisten gr. gul len 13.5020, 129 kisten kleine gul len 5.5010.50, per kist van 50 Kg.; 72 stuks leng 0.031.60, 3 stuks he51- bot 4.2010.20, beide per stuk; 100 kisten wijting 4.408.50 per kist van 50 Kg.; 672 stuks koolvisch 0.25 1.33 per stuk; 1 kreeft 1.70 per st.; 611 kisten makreel 8.5017, 110 kis ten haring 6.507, per kist van 50 Kg.; 77 kantjes volle haring 17.80 - 18.85, 429 kantjes steurharing 14.30 14.60, per kantje; 560 kisten versche haring 4.707, 200 kisten gezouten haring 3.503.90, per mand van 50 Kg.; 500 kantjes versche haring 7 15 per kist van 50 Kg. Van de Katwijker loggers, waar van de vangsten naai Katwijk wor den verscheept, kwamen in de ha ringhaven binnen de KW 16 met 340, KW 123 met 588, K W62 met 476, KW 8 met 300, KW 66 met 220, KW 3 met 297 en KW 175 met 437 kantjes pekel haring. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 11 aai de markt. De besommingen waren: IJM 134 met 3033, IJM 39 met 4173, IJM 118 m. 2587, IJM 103 met 4569, IJM 316 met 3229, IJM 57 met 3211, IJM 203 met 1724, IJM 130 met 3278, IJM 157 mét 3259, IJM 180 met 2464 en IJM 6 met 3078. Heden kwam hier aan de markt de Duitsche stoomtreiler SD 116 met 8142 besomming. De besommingen der haring schepen waren heden: KW 50 met 8063 voor pekelharing, terwijl En- gelsche haringdriften van 1039tot -ƒ 3151 besomden voor versche haring. Van de versche haringvisscherij kwamen binnen de Engelsche stoom- loggers L. T. 1190 met 330 manden, L. T. 740 met 467 manden en IJ. H. 69 met 520 kisten versche haring. Van de IJmuider haringvloot kwam binnen de stoomlogger IJM 33 met 30 last pekelharing. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. CARDIGANSHIRE, Rott. n. Vancr. 16 v. Cristobal. narenta, 15 V. Vancr n Londen. volendam, Rott. n. N. York, p. 18 Kaap Race. WESTERDIJK, 17 v. Rott. te Phila delphia. NIEUW AMSTERDAM, 18 v. N. York te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN, uitr., 18 v. Zanzi bar. RANDFONTEIN, thuisr., 17 van E. London. VEENDIJK, thuisr., 14 v. Mombassa. HOLLANDWEST-AFRIK A-LIJN. SCHELDESTROOM. uitr,. 17 te Tene- riffe. CERES, 18 v. Amst. n. West-Afrika. ALBIREO, thuisr,, pass. 18 Ouessant. KON. H0LLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, uitr., 18 v. Rot. GAASTERLAND, thuisr., 17 v. Las Palmas. KENNEMERLAND, uitr., 17 te Buenos ORANIA, uitr., 17 v. Bio Jan. GELRIA, thuisr.. 17 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KEDOE, Rott. n. Batavia, 18 v. Port Said. MENADO, 18 v. Batavia te Soerabaia. TOBA. uitr., pass. 17 Finisterre. SAMARINDA, thuisr., 18 te Duinkerk. INDRAPOERA, uitr., 18 te Sabang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU. 17 v, Hamb. n. Amst. prinses Juliana, uitr.. i6 te Bar tavia. RONDO, thuisr., 18 te Amst. verw. SIMALOER, uitr., pass. 18 Gibraltar. MOENA, uitr., 17 Z.W. van Niton. SALAWATI, uitr., 16 Z.W. van Niton, SEMBILAN, gescharterd, 17 te Ma cassar. KON. DER NEDERL., uitr.. 18 van Al giers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6