VerzorguwHandenmetPurol opdringende menigte belette hen, bij den vlieger te komen. „Onze tocht van het vliegterrein Tjillitan naar de stad," aldus Koppen. was een ware zegetocht. Maar het belangrijkste is wel, dat ik hier de post onbeschadigd heb afgegeven." Hiermede was het persgesprek af- geloopen, want luitenant Koppen moest per auto naar Bandoeng om zijn moeder, die daar woont, te bezoeken. „Over de Postduif" maak ik mij niet ongerust, want die wordt door Frijns naar Bandoeng overgevlogen, om op Andir grondig te worden schoonge maakt." WIJZIGING RIJWIELBELASTING WET. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot Wijziging van de Rijwielbelastingwet. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: De ervaring heeft geleerd, dat het doen samenvallen van het belasting jaar der rijwielbelasting met het ka lenderjaar aanleiding tot eenige be zwaren geeft. In de eerste plaats zijn de postkantoren, die met den verkoop der rijwielbelastingmerken belast zijn. omstreeks Nieuwjaar met werk over laden, verder is het voor menigeen moeilijk de belasting in den winter op te brengen; ten slotte schept de om standigheid, dat èe aanvang van het belastingjaar niet samenvalt met het begin van het rijseizoen aan verval- schers van rijwielmerken een gunsti ge gelegenheid tot het in omloop bren gen van valsche merken. Als begindatum zou 1 Mei kunnen worden gekozen, ware het niet, dat deze datum voor de administratie der belastingen bezwaren meebracht in verband met de uitreiking van koste- looze belastingmerken. Om deze rede nen acht de Minister van Financiën het raadzaam als datum van aanvang van het belastingjaar 1 Augustus te nemen. De Minister heeft tijdens de openba re behandeling in de Tweede Kamer van de Wegenbelastingwet op 27 en 28 October 1926 toegezegd, dat, zoo de ra ming der autobelasting zou worden overschreden door de opbrengst, het surplus in de eerste plaats zou worden gebruikt tot verlaging van de rijwiel belasting, hetzij in den zin van uitbrei ding der vrijstellingen, hetzij in dien van verlaging van het tarief. Sedert dien is gebleken, dat de autobelasting over een vol belastingjaar ruim 1 millioen méér zal opbrengen dan was geraamd. Daarin heeft de Minister van Financiën aanleiding gevonden al lereerst te onderzoeken de mogelijk- hèid van een verhooging der inkomens grens, beneden welke vrijstelling voor de rijwielbelasting verleend wordt, tot een bedrag van ƒ2000. zooals in een adres gevraagd werd. Er komen thans, naar raming, jaar lijks 79000 aanvragen in ter bekoming van een kosteloos merk. waarvan de behandeling zeer veel werk eischt. Er zijn op een totaal van 1.631,980 aan ge- slagenen in de rijksinkomstenbelas ting, niet minder dan 1.055.559 perso nen, wier inkomen blijft beneden 2000 gld. 's jaars. Als men aanneemt, dat da^"""in de helft hoofden van gezin nen zijn, zou de verhooging der inko mensgrens tot ƒ2000 een uitbreiding meebrengen van het aantal uit te rei ken kostelooze rijwielmerken van '79000 tot 606.779. Het zou niet te ver antwoorden zijn een zoo groote meer dere hoeveelheid werk te doen ver richten. Ook een verhooging van de grens tot 1400 is om deze reden niet te aanvaarden. Eveneens bleken practische bezwa ren te bestaan tegen uitbreiding der bestaande vrijstelling tot de kinderen van het gezinshoofd, dat thans een kosteloos rijwielmerk heeft. De minister is mitsdien te rade ge gaan de* verlichting op eenvoudiger wijze aan te brengen en wel door ver laging van het tarief van 3 op 2.50, met behoud der tegenwoordige rege ling voor kostelooze uitreiking van merken. Deze wijziging is in het ont werp opgenomen. Voorts is de koste looze. uitreiking van merken uitge breid. Tot nu toe is uitreiking alleen mo gelijk aan een gezinshoofd; voorge steld wordt ze ook mogelijk te maken aan een lid van het gezin, indien het gezinshoofd niet voor zijn beroep of bedrijf een rijwiel noodig heeft, doch een lid van het gezin wel. De periode van 1 Januari 1928 tot en met 31 Juli 1928 zal begrepen worden in het eerste belastingjaar, dat inge volge de gewijzigde wet zal loopen. het geen een tijdelijke verlaging van de belasting beteekent. Men mag slechts gemachtigde zijn voor een persoon. Bij gezinsleden voor twee personen. UIT ONZE INDIEN. HET STEMMEN DOOR HEN, DIE IN HET BUITENLAND VERTOEVEN. Plet Persbureau Vaz Dias verneemt, dat een wetsontwerp gereed is. dienen de om de uitoefening van het kies recht te vergemakkelijken voor hen „wier beroep hen noopt ten tijde van de stemming in het buitenland te ver toeven. Dit wetsontwerp zal binnen kort worden ingediend. Het wetsontwerp berust naar het Persbureau verder verneemt op het beginsel van stemming bij vol macht op de wijze zooals dit in Enge land geschiedt. Zij, die in de termen vallen het kiesrecht volgens deze wet uit te oefenen, kunnen elk jaar voor 1 Februari een verzoek indienen, waar toe formulieren beschikbaar zullen worden gesteld, ter aanwijzing van een gemachtigde. Tusschen 22 Maart en zeven dagen na de candidaatstel- ling kunnen degenen, aan wie het recht is toegekend, persoonlijk hun gemachtigde aanwijzen. Deze ge machtigde kan dan op den dag der stemming na 12 uur voor hen liet stemrecht uitoefenen. EEN VREEMDE BENDE. De correspondent te Makassar van de „Loc." schreef d.d. 31 Augustus: Dezer dagen meldde ik u, dat de rust in Zuid-West-Celebes veel te wen scben liet, en dat er door de militai ren en politie druk gepatrouilleerd werd. Het zoeken was namelijk naar twee Makassaarscke, uit Noesa-Kem- bangan gedroste, gevangenen, die hier op verschillende plaatsen werden ge zien. Eén van ben was een zekere Ba ba van Paririsi, een voormalige aan hanger van den beruchten roover- hoofdman Tolo, welke laatste, zooals bekend, eenige jaren geleden bier da nig heeft huisgehouden, doch geluk kig met al zijn aanhangers, w.o. bo vengenoemde Baba, ingerekend en op geborgen wérd. Een paar weken geleden werden in militaire uniform gekleede en van ge weren voorziene mannen in het dis trict Palombangking. ten Zuiden van Makassar, gezien, welk geval dan aan den regent werd gerapporteerd. Onder de rapporteurs was ook de vader van Baba, die kwam melden, dat zijn zoon hem met een paar gewapende kornui ten had opgezocht, terwijl hij wist, dat diens straf lang niet om was. De va der werd voor verder onderzoek in deze zaak aangehouden, terwijl sedert dien het dictrict Palombangking door soldaten en desa-politie werd platge- loopen, evenwel zonder een spoor van de geheimzinnige bende te vinden. En ook buiten het district werden stren ge maatregelen genomen, auto's wer den ter onderzoek van den inhoud aangehouden. Een paar dagen geleden dook weer een nieuw bericht op, dat tusschen Pangkadjene en Pare Pare, thans in de noordelijker districten dus, een ze vental in het zwart gekleede personen werd gesignaleerd, waarvan de aan- voerder, in officierscostuum gestoken, geld, rijst en andere levensmiddelen van de bevolking opeischte. Ook deze mannen, waarschijnlijk dezelfde, had den geweren bij zich. Thans wordt ook daar minutieus naar de rustverstoorders gezocht, doch tot heden blijft de bende onvindbaar. In de desa's heerscht, ook door het zien van zooveel patrouilleerende mi litairen. eenige nervositeit en versla genheid. Er werd angstvallig gemom peld. dat de verschrikkelijke dagen van Tolo teruggekeerd zijn. Hoe de bende aan geweren en unifor men gekomen is, wordt nog nagegaan. Wat echter het geval met een raadsel achtig waas omgeeft is het feit, dat bericht schijnt ontvangen te zijn, dat de Makassaarsche gestrafte Baba op het oogenblik nog te Noesa-Kemban- gan veilig in zijn hokje zit. EEN SOERABAIASCHE VERKIEZINGSGRAP. Te Soerabaia moest een tusschen- tijdsche verkiezing voor den gemeen teraad plaats vinden ter vervulling van de vacature-Van Galen-Last. Een in handelskringen bekend stad genoot, die over het algemeen niet als geheel „au sérieux" wordt geno men, ontving, naar de N. Soer. Crt. vertelt, onlangs een schrijven namens het I. E. V., om zich voor dit verbond candidaat te stellen voor een raads- zetel. Eenige dagen daarna bereikte hem ook een brief van de Neutrale Partij, waarin ongeveer gelijkwaardig ver zoek werd gedaan. Ofschoon beide brieven voor eiken insider de duidelijke kenmerken droe gen, onecht te zijn, de onderteeke- ning was bovendien onleesbaar wer den de kwaliteiten van den candidaat. in spé daarin dermate opgehemeld, dat de man, blijkbaar sterk met zich zelf ingenomen, aan de echtheid daar van niet kon twijfelen. Beide brieven behelsden verder het verzoek, om, zoo de aangezochte de candidatur wenschte aan te nemen hij zich ter nadere bespreking te wenden had tot bekende rechtsgeleerden, ter plaatse, die bestuursfuncties in de resp. partijen bekleeden. De Soerabajaan in kwestie wendde zich inderdaad tot genoemde rechts geleerden, die hem echter tot zijn groo te verwondering en teleurstelling even eens moesten mededeelen, van een on derzoek niets te weten. Het mooiste van de zaak is, dat de beide partijen elkaar verdenken van de grap. In handelskringen heeft men zich over dit voorval bijzonder vroo- lijk gemaakt. Het Soerabaiasche blad verneemt verder, dat in navolging van het illus- tre voorbeeld, van Had je me maar van Amsterdam een groep kiezers het „slachtoffer" atenog candidaat wilde stellen. RECLAME DE SMOKKELHANDEL IN WAPENS. Op de vraag van den heer G. J. v. Lonkhuyzen. of de regeering de in de scheepvaartkringen heerschende over tuiging. dat meerdere malen buiten- landsche schepen, als er onlangs een is gesignaleerd, pogen langs de kus ten, buiten de havens, op groote schaal wapens binnen te smokkelen, deelt en of in ieder geval de regeering volle aandacht schenkt aan deze aangele genheid en de noodige maatregelen ge nomen heeft om dergelijken smokkel handel langs de kusten krachtig tegen te gaan, heeft de regeering als volgt geantwoord: Tot dusverre zijn geen feiten aan het licht gekomen, waaruit zou kun nen blijken van het bestaan van een smokkelhandel van wapenen op groo te schaal langs de kusten buiten de havens. In de gevallen, waarin de herkomst van clandestiene vuurwapenen kan worden nagegaan, blijken deze meest al stuksgewijze of in kleine hoeveel heden door opvarenden van schepen in de gewone havens te zijn aange bracht. Niettemin heeft deze aangelegen heid de volle aandacht der regeering terwijl de noodige maatregelen ter za ke zijn genomen. GEMENGD NIEUWST Spoorwegongeval1. Men seint uit Amsterdam: Gisterenochtend te ongeveer acht uur is een markttrein, die op Dins dagen van Zaandam naar Purmerend loopt, in de nabijheid van Oostzaan ge derailleerd. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Omtrent de oorzaak van het onge val is nog niets naders bekend^ Van he' Centraal1 Station alh'ier is een werktrein ter assistentie vertrok ken. Omtrent de schade kon men nog geen inlichtingen verstrekken. Aanrijding. Te Delft is gis terenmiddag de 83-jarige winkelier C. H B., wonende Brabantsche Turf markt, op den hoek KanaalstraatJu lia,nalaan' aangereden door een duto van J. L. uit 's-Gravenhage. De man bdkvvam een schede'fractuur en werd in het gasthuis ter verpleging opgeno men. Zijn toestand is zorgwekkend. Botsing. Gisteren kwamen te Yelp twee mot or treinen van de G. T. M. met elkaar in botsing. De mo torwagen, komende van Arnhem, had een goederenwagen a.s voigwagen. 'Van deze tram weid het voorbaicon totaal vernield, terwijl de goederen wagen uit de rails liep. Het voorbai con van de tram, komende van Die ren, werd in mindere mate bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zware mist. Men meldit uit Stavoren: De tramboot naar Zype is alhier tijdens den zwaien mist bjj een ijzeren baken omhoog gevaren. Auto gegrepen. Men meldt uit .Waalwijk d.d. 11 dezer: Gisterenavond is de chauffeur Sch. in dienst bij de fa. Gebr. Teurlings alhier met een vrachtauto bij den spooroverweg te Drunen, door de ge sloten afsluitboomen gereden. Midden op de lijn bleef de auto staan, «die door den uit Waalwijk komenden goederen trein werd gegrepen. De chauffeur is nog uit de auto kunnen springen. De auto werd totaal vernield. Vechtpartij. Voor de Utrecht sche Rechtbank had zich gisteren te verantwoorden terzake van diefstal met inbraak de electro-teChniker E. F., ge boortig uit Duitschland. Tijdens het verhoor door den Presi dent, haalde de verdachte, zonder dat daarvoor eenige aanleiding bestond1, een gillet'te-mesje te voorschijn, waar mede hii ^en polsslagader doorsneed. Het bloed stroomde plotseling over de beklaagdenbank. 2 veldwachters wis ten' oer man te overmeesteren, maar deze begon als een dolleman om zich ne?a te slaan en met het scheermes té zwaaien Er ontstond een formeele vecht cart ij, waarbij verschillende veld wachters met het scheermes aan de handen bloedig verwond werden. Ten slotte werd de woensteling door acht Rijksveldwachters overmeesterd en zvaai geboeid uit de rechtzaal' verwij derd. Botsing. De heer J. Nijhuis te Lutten kwam dezer dagen in botsing mei; een auto te Slagharen. Hij is Maandag aan de bekomen verwondin gen overleden. Ongeluk. Men meldt uit Maas tricht In Calvaiienberg werd opgenomen de arbeider J. B. wonende te Eben Eymaal (Brab.) die bij het lossen van bouwmaterialen voor de cementfabriek op het spoorwegemplacement Bosch- poort met het hoofd bekneld raakte tusschen de buffers van 2 wagons. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Gezonken. Men meldt uit Hansweert: Gisterenmiddag omstreeks half drie is het ongeveer 650 ton metende Rijn schip „Vier Gebroeders", schipper Spoelstra, geladen met ijzer, op de Wester Schelde nabij Walsoorden tij dens dikken mist in aanvaring geweest met een vermoedelijk Engelsch stoom schip. De „Vier Gebroeders" zonk onmid dellijk. De zes opvarenden werden dooi de sleepboot „Fejo" gered. Het Rijn schip „Johanna", dat door dezelfde sleepboot gesleept werd, kreeg lichte schade. De geredden zijn te Hansweert aan land gebracht. Onbewaakte overwegen. Men meldt uit Zwolle aan de Msb.: Gisterenmorgen omstreeks 9 uur ha'i op den onbewaa'kten overweg na- bi' Boschdijk een vrij ernstig ongeval plaats. Vermoedelijk tengevolge van den dichten mist had de vrachtrijder Eerens uit Lemelerveld die op weg was naar Zwolle den sneltrein van Gro ningen niet zien aankomen. Zijn volge laden wagen werd in de flank aange reden. De vrachtrijder werd van den wagen geslingerd en met eenige schrammen en kneuzingen opgenomen Van den wagen en zijn inhoud bleef nagenoeg niets heel. Een aantal kippen werden doodgedrukt. Over een afstand van ruim 200 meter werden de stukken van c'e wagen meegesle u*d. Van de lo comotief werden de beide lampen weg geslagen. De voerman werd naar het Sophia-Ziekenhuis te Zwolle overge bracht. Door het afbreken van hét tuig bleef het paard ongedeerd. Nader meldt men: De toestand van den vrachtrijder Be rends, die gisteren van zijn wagen werd geslingerd, welke op den overweg in de Wipstrik nabij Boschwijk door den snehrein was aangreden, was gisteren middag zeer ernstig. De inwendige kwetsuren van Be rends zijn van ernstiger aard dan aan vankelijk gedacht werd. Een gelukkig man. Tot de meikmaard'ge Londenaars mag zeker gerekend worden de 82-jarige Frederik George Davies. Davis is bijna drie kwart eeuw bij ide elfde firma in betrekking. op 9-jarigen kwam hij daar n.4. reeds in dienst en doet zijn werk nog tot de grootste tevredenheid zijner pa troons. Tot 's mans andere merkwaardig heden, die één der Engelsche bladen, welke altijd bijzonder vindingrijk zijn wanneer het er om gaat extra ordinari- tei en te ontd k ei, opsö r.t behoor, n o.a. deze, dat hij nööit een stijven boord heeft gedragen, behalve in de zeldzame gevallen, dat hij zich lie: fo- togr feeren: dat hij nimmer een weck loon heef moeten derven; nimmer va- cantie heeft genomen, ofschoon ze hem herhaaldelijk is aangeboden en altijd op enkele meters afstand van de St. George-kerk heeft gewoond. Davies is voorts vader var. 19 kin deren, waarvan het jongste (de vier laats'e kinderen zijn ^uit een tweede huwelijk) 5 jaar is. Hij heeft ongeveer 60 kleinkinderen en 10 achterkleinkin deren. „Ik ben altijd tevreden met mijn lot geweest en ïk heb nooit zorg in mijn leven gekend", kon deze geluk kige man aan 'een reporter verklaren. En hij voegde er aan toe: „Mijn groot gezin heeft juist een man van mij ge maakt en heeft mij aangespoord om te werken. Tegen zeeziekte. Prof. H. E. Kerxten te Gelmhausen beschrijft in de Münch, Ned. Wochensohr ft proe ven met een nieuw middel tegen zee ziekte,'een combinatie van hyoscyami- ne en scopolamine; waarvan hij uit stekende uitkomsten heeft waargeno men op een reis naar Amerika, bij hardnekkige gevallen van zeeziekte Het waren menschen, die bij geen en kelen maaltijd aanwezig waren. Een eerste dosis maakte de menschen zoo veel beter dat zij geen tweede meer wilden nemen, en zij aan alle vermake lijkheden aan boord deel konden ne men. Menschen die altijd last had den gehad bij zeereizen, zwoeren bij het nieuwe middel, dat binnenkort in tabletten in den handel zal komen. De schrijver verklaart het gunstige effect uit de verlammende uitwerking die Üe twee middelen op den vagus hebben. Af gekneld. Men meldt uit De venter; In de tapijtweverij van den neer tl. T Feters alhier,kwam een leerling wever. de 14-jarige B. de Kreek, uit nieuwsgierigheid dicht bij een in re paratie zijnd weefgetouw ,dat, in be weging ziind, een mouw van den jon gen greep waardoor hij werd meege sleurd. In een oogenblik was een der armen van den jongen geheel afge klemd De toestand van den jongen is redelijk Ren taaie. Te Sprundel raak te de 7-jarige C. d. J. al spelende on der een vrachtauto. Tot niet geringe verbazing en groote blijdschap der voorbijgangers Icroop hij, toen de wa gen stil stond, er op handen en voeten onder uit en rende op een drafje naar huis. Branden. Te Westerland (Wie- ringen) is de boerenwoning van Weid. J. Takes, bewoond door 2 gezinnen, geheel afgebrand. Ook de inboedels gingen in de vlammen op. Te Zegge onder Oudenbosch brandde de scnuur van F. B. af. De geheele oogst gin verloren; ook het karhuis brandde af. 101-Jarige. De heer Jos. Joh. Veenstra të Surhuizum, herdacht jl. Maandag onder groote belangstelling zijn lOen verjaardag. De jarige mag /ich nog in een uitstekende gezondhe'd verheugen. Diefstallen, inbraken, enz.. Maandagochtend tegen_ 5 uur héb ben zeven Duitsche politiebeambten, geassisteerd door twee rechercheurs van Keikrade. onder de grensgemeen te Herzogenrath van hun bed gelicht en vervolgens naar Aken overgebracht twee mannen, K. en B., die worden verdacht van de talrijke diefstallen met braak, welke den-laatsten tijd te Kerk- rade zijn gepleegd, voornamelijk inwo ningen langs de grens gelegen, en eveneens van diefstallen met braak ge pleegd in Duitsche grensgemeenten. Van een handkar op de De Ruijterkade te Amsterdam is ont vreemd een kistje, inhoudende alucol- table.ten, alucolpoeders, flacons chini- ne en tandpasta, ter waarde van 566,24 gulden. I Land- en Tuinbouw. NEDERL. INVOER VAN GROENTEN, FRUIT ENZ. IN DUITSCHLAND. De invoer van groenten uit Neder land was, zooals van zelf spreekt, in September belangrijk minder dan in het midden van den zomer. In het laatst der maand bedroeg de invoer aan appelen, peren, bloemkool en augurken uit Nederland gemid deld 40 tot 50 wagons per dag. De im port van oesters is eveneens begon nen; dagelijks worden daarvan 30— 40 vaten geïmporteerd. Zoodra het weer kouder wordt is met een stijging ,van dezen invoer te rekenen, aldus deelt vice-consul Wanke te Bentheim in Handelsberichten mee. ONZE PLUIMVEETEELT. Indertijd hebben prof. Düringer, dr. Romer en dr. Gerriets een reis door ons land gemaakt, teneinde <?nze pluimveeteelt te bestudeeren. Laatst genoemde, zoo lezen wij in de Be- drijfspluimveehouder, heeft thans zijn indrukken neergelegd in een arti- ke in het blad „Landbauw und Tech- xiik' Als voornaamste punten, die er ons boven op hebben geholpen, noemt hij dan de volgende: le. De terugdringing der sport- pluimveeteelt, waarvoor de nutpluim- veeteelt in de plaats trad. 2e. De verbetering der huisvesting en verpleging 3e. Een eenvoudige maar doelmati ge voeding, waarvoor de veeteelt- en pluimveeteelt-consulenten een pluipnp- je krijgen. 4e. Beperking van het aantal ras sen; veredeling op hooge productie. 5e. Een ideale methode van eieraf- zet. Hij stelt ons aan zijn landgenooten ten voorbeeld. Hij beweert, dat de om standigheden in Nederland gunstiger zijn voor een rendabele teelt dan in Duitschland. Als gemiddelde produc tie der hennen in zijn land nöemt hij: 70 eieren per jaar. Hij meent reeds een lichte verbetering te ku.iren con- stateeren. De verbetering dcv voeding is een der zwaartepunten van zijn be toog. Daardoor vooral moet de pro ductie vooruit. Hij meent, dat een opvoering der Duitsche productie tot gemiddeld 120 130140 eieren per hen en per jaar mogelijk is. De heele Duische opzet is, om den invoer van eieren uit 't buitenland on- noodig te maken. Duitschland gooit nu jaarlijks 275 millioen Mark in 't buitenland om den eierimport te be talen VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 11 Oct. Van de IJm. stoomtreilers kwamen er heden 25 aan maikt. De besommingen waren: YM 15 met 3786, YM. 18 met 2447, YM. 48 met 3807, YM. 482 met 2943, .YM. 106 met 4367, YM. 8 met 23H, YM. 23 met 2088. YM. 490 met 3564, YM. 125 met 2687, YM. 109 met 3543, YM. 130 met 2976, YM. 27 met 2535, YM. 38 met 4252, YM. 192 met 4402, YM. 201 met 4358, YM. 501 met 1832, YM. 271 met 5809, YM. 365 met 2163, YM. 189 met 4029, YM. 28 met 3864, YM. 417 met 4688, YM. 238 met 2086, YM. 196 met 786, YM. 9 met 3455 en UK 272 met 2124. Van de Katwijker horingloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden vervoerd, kwamen in de ha ringhaven binnen de KW. 13S met 402 kantjes en KW. 134 met 414 kantjes pekelharing. De besommingen der haringsche pen waren gisteren 59 Eng. stooml'og- gers van 1082 tot 2973 voor versche haring. Van de verschharingvissche- rij kwamen hedenmorgen 6 Engelsche stoomloggers binnen met een aanvoer van 2800 manden versche haring. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NEBRASKA Rott. n. Vancr. 10 te Swansea. VEENDAM 1 V. N. Yotk te Rott. VOLENDAM 11 11 v.,m. v. Rott. n. N.-Yor.k DRECHTDIJK Vancr. n. Rott. 9 te ban Francisco. SABOR Vancr. n. Rott. 11 7 a.m. van Hbg. HOLLANDAFRIK A-LIJN. EDAM Rott. n. N. Orl. 11 te Bilbao,. KLIPFONTEIN thr. 11 v. Pt. Said. RIJPERKERK uitv. p. 10 Dakar. JAGERSFONTEIN tnr. 10 ,e Lissa bon RANDFONTEIN thr. 10 te Durban. RIE'I FONTEIN uitr. 10 v. Mozam- biaue. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. K1LSTROOM thr. 10 te Hamb. SLEELDESTROOM uitr. 9 te Bor deaux TEXEL uitr. 9 v. Bordeaux. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. DRECHTERLAND uitreis 10 11/57 v.m. 40 m. O. v. Niton. MONTFERLAND thr. 10 v. B.-Ayres ROTTERDAMSCHE LLOYD. MERAUKE thr. 10 v. Liverpool. SAMAR1NDA thr. 10 v. Mars., TOSARI 10 v. Hamb. n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RONDO thr. 10 v. Mars. BORNEO uitr. 10 v. Singapore KON. DER NEDERL. 11 v. Amst. n. Batavia. GROTIUS thr. 10 v. Sabang. PRINSES JULIANA uitr. 11 te Sa- bang. KiVRlMATA uitr. 11 te Pt. Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6