DOORLOOPENDE AGENDA. Oct. 10, Ds. Bieshaar. Oct 17, Oct 24. 11. 18. 25, 12, Zendingssamenk. 19, Orgelconc. Kruithof 26. 13, 20. Vrouwenbond. 27, 14. 21, 28, 15, 22, 29, Oct. 31. Nov. 7, Nov. 14, Nov. 1, 8, 1 15, 2, Dankstond v. gewas n 9, Dr. Dijk, Jeugdorg. 16. 3, 10, 17, 4, 11, Vrouwenbond. n 18. H 5, 12. 19. Nov. 21, Nov. 28, Dec. 5, St. Nicoiaas 22, 29, 6. 23. 30. 7. 24. Dec. 1, 8. 25, Winterlezing. 2, Kunst. v. Allen. 9. 26, 3, 10. Dec. 12, Dec. 19. Dec. 26. 2e kerstaag. 13. 0 20, 27, 14. 21, - 28, 15. 22, -9, 0 16, 23, 30, 17. 24, m 31, Oudejaarsavond. Mag ik nog eens uitdrukkelijk verzoeken mij zoo spoedig mogelijk opgave te doen van vastgestelde vergaderingen, opdat ook anderen daarmede re kening kunnen houden. HUIN1NK, alle winkeliers zal uitnoodigeu hieraan mede te doen. Staande de vergadering tverdea er reeds 30 etalages opgegeven. Indien mogelijk, zal een en ander door muziek worden opgeluisterd. Een jongen, die per rijwiel, gela den met een bos teenden over dien Laag Boskoopschen weg .reed., had heti ongeluk om in.de wetering te rijden. De jongen, die al zinkende was, kon nog juist bijtijds door den heer J. v. Eijk gered worden. Burgerlijke stand. Geboren: Ctir- nelis Franciscus, z.v. G. Moeiings en v. Breukelen. Ondertrouwd: Arie v. Leeuwen en Lena v. Leeuwen. NOORDEN. Tot onderwijzer aan 'de R. K. school te Nieuwkoop is benoemd de heer J. G. Vroonhof alhier. D.e gehouden collecte voor diet Zending op Solo in de Geref. Kerk heeft; f 10,24 opgebracht 1 NIEUWKOOP. Bij h,et dezer dagen ten gemeente huize voltrokken huwelijk tusschen den heer J. A. Boer en Mej. A. C. Plompi trad voor de eerste maal een vrouwe lijke getuige op. ZEVENHOVEN. De heer F. J. A. Veltman, landi bouwonderwijzer alhier, slaagde dezer Idagen te Utrecht voor het examen .Pluimveeteelt. Tot onderwijzeres aan de Nijver heidsschool te Alphen aan d^n Rijn is benoemd Mej. N. dé Graaf, onderwij zeres in de nuttige handwerken aan de 0. L. schooi alnier. De landbouwcursus alhier werd dezer dagen geopend ipet 12 leerlingen! door den Rijkslandbouwconsulent, den heer A. Neeb te Den Haag. De gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft f 7>77 opge bracht. Naar ,men verneemt is het post station ingaande 1 Nov. a:s. slechts ZiVa uur voor den postdienst geopend v.m': 1 uur, nam. 1 uur en 's avonds een half uur. Voor den post- en telegraafdienst van v.m. 8 tot V avonds 8 uur. GEMENGD NIEUWS. Verdronken, Te Hariingen is Zaterdagmiddag door de sleepboot „Theresia" he: lijk aangebracht van den 29:jarigen werkman bij de Zuider zeewerken N. Wouters, wonende te Hariingen De ongelukkige was van een schuitje in zee gevallen en ver dronken Hij is gehuwd en laat diie kindeven achter. Gr 00 te brand. Reuter seint uit Pes jaw ar d.d. Zaterdag. Meer dan duizend huizen, behalve een aantal winkels, zijn geheel dooi den brand vernield, welke gisteren morgen in de dichtst bevolkte wijk der stad uitbrak. Den biand had men eerst hedenmorgen onder de knie, on danks krachtige pogingen van de brandweer, troepen en politie. Men gelooft, dat de brand in een Hindoesch huis door een ongeluk ont staan is. De voornaamste slachtoffers zijn Hin doe-;,- ofschoon ook een aantal huizen van Mohammedanen vernield zijn. Drama. Een ontzettende tra gedie heeft zich Vrijdagmiddag te Ber lijn .ffgespee'd. De Duitsch-Amerikaan- sche schrijver Scheffauer stak nl. zijn 28-jarige secretaresse dood, poogde zien daarna met het moordmes den halsslagader door te snijden en sprong tegelijkertijd uit het keukenvenster van zijn dp de derde verdieping gelegen wotifcig. Men nam Scheffauer stervende op en bracht hem naar het ziekenhuis, Jdofch op weg- daarheen overleed1 hij reeds. De politie drong de woning van den schrijver binnen, en vond de 'secreta resse met vier steken in het hart op den grond liggen. Naar verluidt, zou het familieleven van Scheffauer in den laatst en tijd niet gelukkig zijn geweest. De oorzaak van de tragedie is intus- schen onbekend. Scheffauer wordt door zijn buren als een kalm en nuch ter mensch geschilderd. Zijn vrienden kenden hem als iemand, die alles veel te zwaar opnam en zijn van mee ning, dat hij door een volkomen in de war raken van zijn zenuwgestel tot de vreeselijke daad gekomen is. Ook het tweede slachtoffer van dit drama genoot een ongerepte reputatie. Nieuwe wijze van visschen op snoek. In den laatst en tijd wordt door sommigen in de provincie Groningen een wijze van snoekvan- gen toegepast, welke daar tot dusver vreemd was, maar wel reeds hier en daar in het bui ten-lap d in practijk weifd gebracht. Men bindt nl. een snoer, ge aasd met een vischje. aan een blaas en laat deze over het water drijven, terwijl de visscher, die Sfn een boot volgt, spoedig zich naar de blaas begeeft, lóodra deze buitengewone caprioles begint te maken. Onlangs werd zoo uit hét Paterswoldsche meer reeds een snoek van meer dan rijf pond gevan gen, aldus meldt „Onze Zoetwaters"s- schérij", het orgaan der betreffende hoofdiafdeeling van de Ned. Heide Mij. ■Ontsporing. Men meldt uit Doetinchem: Zaterdagmorgen ontspoorde een mo tortram der Geldersche Stoomtram na bij het spoorwegstation. De lijn was eenige uren versperd, zoodat de dienst DoetinchemGendringen tijdelijk met autobussen moest worden gereden. Het ongeluk ontstond doordat de bestuur der Idoor den mist niet kon zien dat de wissel' onveilig was. In kokend vet gevallen. Donderdag viel te Aalten .het 7-jarig zoontje van iden heer G. in een pot met kokend vet. De kleine is Zaterdag aan de bekomen brandwonden overleden. Branden. Gisterenavond is te Geldrop brand uitgebroken in de boer derij van den landbouwer P. Meulendij ker. De brand nam een dusdanigen omvang aan, diat de boerderij in vrij korten tijd in vlammen opging. Van den inboedel' kon zoo goed als niets gered worden. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Bij een brand te Lens, is een loods, waarin twintig personen aanwe zig waren, ingestort. Men heeft twee verkoolde lijken en twee gewonden uit de puinhoopen gehaald, benevens twaaT personen, die ongedeerd bleken. Vier personen worden nog vermist. Men weet niet of zij zjjn omgekomen, of dat zij zich in veiligheid hebben weten te brengen. De schade beloopt 300.000 francs. Botsing. Op een der buitenwe gen te Maassluis, is een taxi in bot sing gekomen met een motorrijwiel. De bestuurder van den motor werd tegen den weg geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. Hij is naar het ziekenhuis te Maassluis vervoerd; zijn toestand is levensgevaarlijk. Motorongeval. De 31-jarige rijwielhandelaar G. van D wonende aan de Da Costakade, reed gisteren morgen op de Na^sau'kade te Amster dam in niet te snelle vaart op zijn mo torfiets, toen plotsehng wegens een defert. waarvan de oorzaak nog niet is opgehelderd de motor over den ko sloe De motorrijder kwam met het hoofd op de straat terecht. Door den Geneeskundigen Dienst werd hij naar bet Wil Helena'raeth'-is vervoerd wnar b'eek d t de man een hersensdhnd ding had bekomen. Aangereden. Zaterdagavond werd de slager A. Ramaekeis uit Roer mond op den Maastrichterweg aldaar, toen hij zich per flets stadwaarts begaf aangereden door een autobus. De man werd in den rug gegrepen en van zijn fiets geslingerd. Hij werd zwaar gewond en is naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Op hol geslagen. De land- bouwei A. Moons, wonende te Bloe- mendaal onder de gemeente Waddinx- veen, begaf zich giscerenochtend met zijn echtgenoote met paard en wagen naar de Kerk te Gouda. Op den Bioe- mendaalschen weg sloeg het paard op hol, waardoor de vrouw zich zoo bang maakte, dat zij uit den wagen sprong, hoewel het paard eenige meters verder tot staan werd gebracht. De vnouw bleef op den weg liggen en 11a bij een der omwonenden te zijn binnenge bracht en voorloopig verbonden, werd zij naar de Wijkverpleging te G. over gebracht. Zii bleek haar schouder ge broken te hebben en had bovendien bloedende wonden aan beenen en ge laat waarvan de lip gescheurd was. Dr. Montagne verleende medische hulp, waarop de vrouw per auto naar haar woning werd vervoerd. Aan den dood ontsnapt. Te Nieuwer-Amstel heeft zich mge- val! voorgedaan, waarbij eer ïen- leven als door een wonder den dood gespaard' is. Een 25-jarige jongeman, woonach tig in Nieuwer-Amstel, reed in volle vaart tegen een neergelaten afsluit boom van den spoorwegovergang aan tie Dorpsstraat te Amstelveen. Door den schok sloeg de motorrijder over den afsluitboom en kwam met een smak op de rails terecht, juist toen de trein naderde. Als door een wonder scheen de motorrijdier echter geen noemenswaardig letsel bekomen te hebben, want hij sprong onmiddellijk overeind, nog voor die trein, die tot óp ongeveer 10 M. af stands genaderd was hem kon grijpen. Hij bleek slechts en- ke'e ontvellingen bekomen te hebben. Het motorrijwiel werd1 zwaar bescha digd. O verredien. Zaterdagmorgen zat een jongen óp een aanhangwagen van een auto, toe hij op den Mid denweg nabij de Linnaeuskade te Am sterdam, eensklaps kwam te vallen. Het gevolg was. dat een der wielen hem over den arm ging, waardoor de knaap vrij ernstig gewond werdk Per auto werd hij naar het Buifgerzieken- hiris gebracht. DeLainaineruptie. De Ghi- leensche vulkaan Laina, 3600 M., die sinds 1864 uitgedoofd scheen, stoot, volgens een telegram uit Santiago de Chili, sterke rookkolommen en lava- stroomen uit, die door korte aardbe vingen onderbroken wordien. De be woners in den omtrek vluchten. Land- en Tuinbouw. GOEDE LEGSTERS. Dr. ter Hennepe schrijft in de „Be drijf spluimveehouder" Óp den legwetistrijd te Auckland in Nieuw-Zeeland hebben eenige toornen eenden weer een wereld-record ge haald. De toornen bestonden uit drie eenden. De legcijfers van toom I en II, beide Witte Loopeenden, waren als volgt: Toom I: 316, 313,,331, totaal dus 960, gemiddeld 320. Toom II: 323, 305, 257, totaal dus 885 gemiddeld 295. Deze wedstrijd duurde slechts 48 weken. De toom-cijfers na een vol jaar gecontroleerd waren resp. 898 en 902 eieren. Toom I legde dus gemid deld 330 eieren een wereld-record toom II 301 eieren. Het wereld-record voor de produc tie van een eend is thans behaald door een Witte Loopeend in Australië. Dit dier legde n.l. op den legwedstrijd te Geelong in Victoria precies 365 eieren in 365 dagen. De eend legde ge durende de eerste 292 dagen 295 eie ren. Gedurende 5 dagen in dit jaar legde zij niet, doch legde op 5 andere dagen 2 eieren per dag en kwam zoo doende tot het enorme bedrag van 365 in 365 dagen. Eigenlijk legde zij 366 eieren, docli één ei was een windei en werd niet meegeteld. Hiermede is nu het wereld-record, dat stond op 363 voor een Witte Loop eend, gebracht op 365. De wereld-record hen „Maizie" van de Universiteit van Britsch Columbia hebben we nu in Ottawa en in haar eigen woning in Vancouver (Britsch Columbia) bewonderd. Zij legde 351 eieren in 365 dagen en een bod van 2400 werd voor haar geweigerd. We vragen ons ai, waar we naar toe gaan met zulke legsters. Van de een den is het gewicht der eieren niet be kend, doch kan zeer hoog zijn, naar ik uit eigen ervaring bij mijn eend, die verleden jaar 239 eieren legde, gezien heb. De eieren wogen gemiddeld dO gram en ook dit jaar halen haar eie ren dit bedrag weer. Met de wereld kampioen-hen is het niet zoo mooi gesteld. De eieren wogen gemiddeld slechts ongeveer 43 gram. Zulke eieren zijn dus als broedeieren niet bruikbaar. Het is mij opgevallen, dat in Canada over bet algemeen de eieren „klein" waren. Meer en meer gaat men inzien dat men er met hooge record-cijfers alleen niet komt, doch dat men wel degelijk op de kwaliteit der eieren moet letten. BOOMZADENOOGST. Uit de oogstberickten voor boom zaden 1927'28 van den directeur van het Rijksboschbouwproefstation te Wageningen blijkt, dat de vruchtzet ting der hoofdhoutsoorten vrij gering is, hetwelk voor eik en grove den groo- tendeels moet worden toegeschreven aan de slechte weersgesteldheid. Ten deele is de bestuiving mislukt door den regen, anderdeels hebben de lage temperaturen en de nachtvorsten veel schade gedaan. Het Zuiden en het Oosten van het land beloven naar verhouding het meeste. Wat den beuk betreft, wordt uit alle streken een misoogst gemeld. KNOEIERIJ MET HET GEWICHT IN DEN TOMATENHANDEL. Uit Engeland zoowel als uit Duitsch- land komen, naar De Tuinderij meldt, klachten over het gewicht in den een- maligen pootjesbak. Er schijnt schan delijk geknoeid tc zijn ten koste van den tuinbouw en den bonafiden han del. Het geknoei betreft den tomaten- handel. Reeds bij het twaalfponds- kistje was er meermalen reden tot klagen, maar het haalt niet bij wat er nu gebeurt met den eenmaligen poot jesbak, zegt het blad. De eenmalige pootjesbak met toma ten wordt in den regel in het buiten land per bak verkocht. Er wordt dan aangenomen, dat er een bepaald ge wicht in zit. Als er in den laatsten tijd klachten zijn, betreffen deze in ne gen van de tien gevallen het gewicht. De Tuinderij acht het van groot be lang dat er strenge maatregelen wor den getroffen om dergelijke handelin gen onmogelijk te maken. VOOR DE KROKODILLEN GEWORPEN. „De Strijdkreet", die ter gelegenheid van den Moederdag van bet Leger dej Heils, elk jaar een Moedernummer geeft beeft onlangs in zulk een nummer op genomen ten verhaal over de afschuwe lijke wreedheden van het heidendom, waarbij een opperhoofd zich. niet ontziet zrjn eigen moeder voor de krokodillen te werpen. De oudste zoon van oen dorpsopper hoofd, zoo begint het verhaal, was ge storven. Van alle kanten kwamen fa milieleden bij elkaar om rouw te be dreven .Om het effect te verhoogen hadden de vrouwen voor die gelegen heid haar donkere huid mot glimmende witkalk beschilderd. Papagaaienveeren versierden het hoofd van den too ver dokter, van slangenvellon kookte men z.g. duivelssoep, die moest dienen om de menschen in de juiste stemming van verrukking te brengen, een soort too- verdrankje dus. Al de familieleden verzamelden zjch voor den histoiischen doodendans. Zwarte beenen zetten zich in bewe ging, toen het officieole weeklagen be gon. Onderwijl zat de oude too verdokter ter zijde en had het druk met het uiten van allerlei waanzinnige voorspellingen Tegen den morgen had men het hoog cepunt van vermoeidheid en dronken schap bereikt. De wijn deed de zwarte oogen vervaarlijk heen en weer rollen in het geel om de pupillen. De atmoa feer voorspelde niet veel goeds. Een greote voorspelling \zou aan stonds worden uitgesproken. Tenslotte stond het opperhoofd op van de plaats, waar hg, omringd door vijftig vrouwen, had gezeten, en begaf zich naar den tooverdokter. ;,Zeg mij", beval het opperhoofd, „zeg mij ,wie doodde wie betooverde mijn kind net 'zoo lang, totdat het stierf?" 'Nu dient men te weten, dat de in boorlingen van de wildernissen ia Afrika geen enkele manier van ster ven als natuurlijk beschouwen, be halve onmiddellijk bij de geboorte of bij hoogen ouderdom. Alle andere sterf gevallen worden in verband gebracht) met too verg. Deswege naderde het opperhoofd den tooverdokter met deze vraag. Deze hel dm. die tcoverdokters, n.l., zijn de slims! hor. igste menschen van Afri ka. Zij wenden alle mogelgke onheilen af tegen de hoogst mogelijke be taling. „Zeg het mij, ik zal je er een geit voorgeven", bood het opperhoofd aan. Daar in het land, waar schraalhans keukenmeester is, waar iemand een beele maand werkt voor luttele zestig centen, vertegenwoordigt een geit een kapitaal, waar men gedurende een heel jaar voor moet zwoegen en van kan leven. Maar de tooverdokter schudde zijn hoofd „Ik k;n u nog g en antwoord ge* en" zeide hij. „Voor uen enkele geit wil len de groote goden mg niet zeggen* wie den zoon van het groote opperhoofd heeft gedood". Het groote opperhoofd hief zgn ge- tatoueerden arm op, die zwaar was van de versierselen, die er aan hingen en die glom van de ransige palmolie. „Ik zal twee geiten geven", kondig) de hij plechtig aan. Andermaal glimlachte de tooverdok ter. „De geden der wetenschap lachen om twee geiten", antwoordde hij. De prijs werd gestadig opgedreven totdat net opperhoofd, zes geiten had aangeboden. Toen stond de tooverdokter op. Hij breidde zijn armen uit naar de sterren en sprak met een stem. die heel ver af klonk. „0 opperhoofd hoor naar mij. Uw moeder, dezelfde, die u het leven heeft geschonken, betooverde uw zoon, zoo dat hg stierf. En nooit zal een uwer kinderen meer veilig door de wouden kunnen dwalen, voordat zij geboet heeft voor haar slechte itooverijen" Daarop hoorde men Hoor de met riet bedekte hutten luide weeklachten1 en dreigementen. Zwarte beenen haastten zich om da moeder van het opperhoofd te vinden. Eindelijk vonden ze haar slapende in een hoek van de armste hut van het geheele dorp. Het was een oud/a Trouw, een verschrompeld lichaam, ver weerde, gesprongen handen van 't harde werken in den tuin van haar echtge noot, en meester, den vader van net jonge opperhoofd. „Dood aan de toovenares. Dood aan mijn moeder, die mijn zoon vermoordde) kondigd het opperhoofd aan. Daarop greep hij de arme, slaperige vrouw beet en zette haar overeind. De mannen uit het dorp schaarden er zich omheen en keken met be wonderen den blik toe; de vrouwen zagen het aan met besrusting. Daarop sleepte het opperhoofd en rijn, helpers naar naar de rivier. Daar aangekomen bleven ze allen wachten en iedereen wist, waaarop ge wacht werd Plotseling verscheen de zon als hef ware om een heek van de wereld, zoo als steeds in Afrika, bij den evenaar, en tegelijkertijd kwam de oude koning van de rivieren aldaar, de krokodil uit zijn slaapplaats in de struiken te voor schijn. De oude vrouw, wier eenig gebrek.' was, dat ze zwak en hulpeloos was, liet. een doordringend, hartverscheurend gei huil hooren. Het volgende oogenblik sperden zich een paar geweldige kaken, men hoorde een toehappen van den bruinen, lek- kenden bek; en het opperhoofd had dert krokodil gevoed met zrjn eigen moeder. De volgelingen van het opperhoofd, mannen en vrouwen, stonden er bij en keurden zrjn handelwijze goed. VISSCHER IJBERICHTEM. IJMUIDEN, 8 October. Heden aan gekomen aan den Rijksafslag 13 stoom trawlers, 8 drijfnetvaartuigen en 65 kustvisschers. 91 kn. tarbot 23112,50 23 kn. griet 23—78 p. 50 K.G.; 1764 st. gr. tong 3—3,30, 13.867 st. middel tong 1,70—2,90, 38.761 st. kL tong 1,351,55 alles p. K.G.; 4 'kn. gr. schol 62, 18 kn. middel schol 3944, 2 7kn .zet 37—48, 785 kn. kL 3,90—27, 69 kn .schar 3—17, alles p. 50 K.G.; 40 kn 'rog 12—22 p. 20 st.; 74 st. vleet 0,80—3,17 p. st.; 2 kn. gr. roode poon 57, 4 kn. mid. 52, 5 kn. kl. 47, 51 km. pieterman poontjes 2,2017, i kn. kleinmiddei schelvisch 33, 3 kn. kl. 202d. alles p. 50 K.G.; 5 kn. kabel jauw 80 p 125 K.G.; 18 kn. gr. gullen 19—26. 73 kn. kl. 814 beide .j. 50 K.G., 21 st. leng 1,45 p. sc.; 77 kn. wiping 1,7010 p. 50 K.G.; 2 kn. haring 6,50 p. 50 K.G.; 250 kant,es vod3 haring 18,7021, 53 kant jes steur 14 20j5,50, 14 k nt es yle 17 50 18 8 kan.jes maaijes 16.6018, 15 tant es versche haring -4 50-4,90, 50 j kant jes gezouten haring 3 905,20, be de p. 42 K.G.; 851 kun.jes v. haring 4,70 6,20»p 50 K.G. Van de Ymuider stoomtreilers kwamen er heden 13 aan de markt. De besommingen waren: YM. 29 met 34-16 \M. 323 met 3ü3ü, YM. 46 mee 2d39, YM. 232 met 2816, YM. 2ü3 mee 2ó3Ó YM. 154 met 2760, YM. 177 met 3183 YM. 75 met 2441, YM. 50 met 2o8ö, YM. 53 met 2474, YM. 118 met 2716 YM. 84 met 2126 en VL. 9 mee 2317. De besomm.ngen der haringsche pen waren heden: 13 Engelsche stoom- loggers van 10432197 aan versche haring Van de Katwijker haring!oggens waarvan de vangsten naar Kdtwij'k worden verscheept, kwamen in de ha ringhaven binnen de K.W. 167 met 373 kantjes en KW. 56 met 461 kant jes pekelharing. Van de Ym. haringvloot kwam bin nen de logger YM. 217 met 24 last pekelharing. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEfU^ A-LIJN. BURGERDIJK, Baltimore n. R'dam p. 8 (1.15 n.m.) Scilly. BREEDIJK, Baltimore n. R'dam p. 8 (2.45 n.m.) Lizard. NIEUW-AMSTERDAM, 8 (v.m.) v. N.- York n. R'dam. VEENDAM, New-York n. R'dam 8 (12.10 n.m.) 600 mijl v. Plymouth. MAASDAM, Nevv-Orleans n. R'dam 7 (3.14 v.m.) 1150 mijl W. v. Valentia. SABOR, Vancouver n. R'dam 6 (5.2 (n.m.) 15 mijl N. v. Skye. RIJNDAM, R'dam n. New-York 6 (9.56 n.m.) 30 mijl Z.O. v. Land's End. EDAM, R'dam n. New-Orleans 7 (n.m.) v. Antwerpen 8 (v.m./ bij Hans weert geankerd wegens mist. DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam p. 7 Lizard. EEMDIJK, R'dam n. Vancouver 7 van Cristobal. BINNENDIJK, 7 v. R'dam te Balti more. NEBRASKA, 8 v. R'dam 11. Vancouver HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NEBRASKA, 8 v. R'dam n. Vancouver via Swansea. NIJKERK, 8 v. A'dam n. Beira. NIAS (thuisr.) p. 7 (1.48 n.m.) Niton. BILLITON (uitr.) 7 v. East-Londen. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. SCHELDESTROOM (uitr.) 7 (1.23 n.m.) 42 mijl Z.W. v. Niton. ALBIREO (thuisr.) 6 v. Freetown. DELFLAND (uitr.) 5 v. Duala. HAARLEM (thuisr.) 5 v. Lome. HELDER (thuisr.) 7 v. Buruto. KILSTROOM (thuisr.) 7 v. Havre via Hamburg. REGGESTROOM (uitr.) 5 v. Accra. RIJNLAND (thuisr.) p. 7 Las Palmas. VLIELAND (uitr.) 8 te Accra. KON. HOLLANBSCHE LLOYD. GELRIA (uitr.) 7 te B.-Ayres. FLANDRIA (thuisr.) 7 te Cherbourg. MAASLAND (thuisr.) via Hamburg p. 8 Haaks-vuurschip. SALLAND (thuissr.) 8 v. Havre. ROTTERDAMSCKE LLOYD. PATRIA (thuisr.) 8 (3 n.m.) te Mars. TOBA, 8 v. Bremen n. R'dam. TAMBORA (uitr.) 7 te Batavia. TERNATE (uitr.) p. 7 (8 n.m.) Gibralt. SOEKABOEMI (thuisr.) 8 v. Colombo. TJERIMAI (uitr.) p. 8 Ouessant. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT, 8 v. Batavia te Amsterdam. GROTIUS (thuisr.) 7 v. Singapore. BORNEO (uitr.) 8 te Port Swettenham. SEMBILAN, 7 v. Sjanghai n. Macas sar. KRAKATAU (thuisr.) p. 6 Sagres. SIMALOER, 8 v. A'dam n. Londen. KAMBANGAN, 8 v. R'dam te A'dam ROTTI (uitr.) p. 6 Gibraltar. EON. PASETVAART MIJ. VAN O VERSTRATEN, 7 te Belawan- Deli.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6