DE KERKEL. STRIJD IN AMERIKA. We lezen ozo schrijft De Stan daard in „De Grondwet", een blad verschijnende in Michigan (Ver. St): „Verklarende dat hij zijn connecties met de Protesteeren de Christ. Geref. Kerk, waarvan Rev. H. Hoeksema de leider is, verbroken had en te kennen gevende dat hij instemde met de drie punten in 1924 aangenomen door de Synode van de Chr. Geref. kerk, te Kalamazoo gehouden, werd Rev. B. J. Danhof, tot kortgeleden leeraar van de Protest. Christ. Geref. kerk te Huil, Icwa, gedurende een zitting van de classis Grand Rapids West weer toe gelaten als een candidaat in de Chr. Geref. kerk en is beroepbaar in dat kerkgenootschap. Mr. Danhof was indertijd een can didaat in de Christ. Geref. kerk en zou door de Classis Grand Rapids West geëxamineerd worden nadat hij een beroep ontvangen had van de Chr. Geref. Gemeente te Coopersville. Hij verscheen op dezelfde zitting waarop Rev. Henry Danhof van Ka lamazoo en Rev. George Ophof van River Bend en hunne kerkeraden be handeld werden voor het weigeren zich aan de drie punten te onderwer pen. Zij werden afgezet en Candidaat Danhof werd de examinatie gewei gerd. Later werd hij bevestigd in de Protesteerende Christ. Geref. kerk te Hull, Iowa. Hij veranderde van over tuiging in verband met de kwestie van de algemeene genade en verzocht de Classis Grand Rapids West hem weer te herstellen. Dit is gebeurd en hij werd met algemeene stemmen aan genomen. Rev. Danhof wordt toegestaan om in alle Christ.- Geref. kerken te predi ken. VARIA. Te Dinteloord wordt per ingezon den stuk in „De Westbrabander" pro paganda gemaakt voor het beroepen van een predikant bij de Nederl. Herv. Gemeente, die Gezangen laat zingen. Als voorbeeld wordt gesteld een pre dikant uit den Ring, o.a. om deze re den, dat., alle menschen in de kerk onder diens prediking wakker blijven! Te Borne zal een Tweede Ned. Herv. Kerk gebouwd worden. UIT ONZE INDIEN. EEN COMPLOT ONDER GEVANGENEN. In de gevangenis op Glodok in de benedenstad is een uitgebreid complot onder de gevangenen ontdekt. Men heeft de schriftelijke bewijzen In handen, dat de gevangenen van plan waren gezamenlijk los te breken en een nieuw oproer te ontketenen. VOORLICHTING VAN DEN VOLKENBOND. De Minister van Koloniën heeft den heer Kat Angelino, het loco-lid in de opium-commissie van den Volkenbond opgedragen, een boek samen te stellen over de bestuursinrichting van Indië, ter voorlichting van den Volkenbond. Hij zal in verband hiermee werk zaam worden gesteld bij het ministe rie van buitenlandsche zaken. Zijn terugkeer naar Indië is voorloo- pig uitgesloten. De mogelijkheid bestaat, dat de heer De Kat Angelino den heer Vpn Wettum zal opvolgen. EEN OUD ZILVEREN BEELD. In de desa Ngemplak Semondan, in het Semarangsche, is een massief zil veren beeld gevonden, dat ten minste elf eeuwen oud is. De hoogte bedraagt 28 c.M., en het weegt 8,25 K.G. Het stelt Bodhisattwa Mandjoeri voor, den verkondiger van de hoogste Boedhistische wijsheid. Een fragment van een inschrift In Nagarischrift geeft een gedeelte van de Boeddhistische geloofsbelijdenis te lezen. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Alhier werd een dochtertje van Bezemer aangereden en in het water geworpen, door een haar tegemoet ko mende auto. Het meisje werd er spoedig uitge haald en had zich vrij ernstig aan hair arm bezeerd' en moest zich onder dok ters behandeling stellen. De politie stelt een onderzoek in. Alhier is een vergadering gehou den om te bespreken den onhoudba- ren toestand', waarin de tuinderij ver keert. Er zullen middelen beraamd worden om hierin verbetering te brengen. Alhier brak brand uit bij de wo ning van A. Esveldi. Een hooiberg brandde geheel af. Gelukkig werd verdere uitbreiding voorkomen. De oorzaak is onbekend. AARLANDERVEEN. De heer B. verloor hier 2 bank biljetten van f 10. Geen vinder meldde zich nog aan. De heer T. v. Leeuwen, bakker, alhier, deelde bij zijn 25-jarige echtver- eeniging aan alle inwoners een pakje bruidsuikers uit. Als student in Üe medicijnen aan de Universiteit te Leiden heeft zich laten inschrijven onze dorpsgenoot, ,C. jW. Ouderkerk. De hofstede „Ora et Labora" van de erven 1. Rodenburg alhier afgesla gen te Aiphen aan den Rijn, en ge- jrtijnd Üoor den heer J. v. Leeuwen Rz., alhier, ia niet gegund. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: Een njwielbelastingmerk, een bos sleuteltjes, een gegaasde palm, een no titieboekje en een kindertaschje. Coop, vereeniging „De Boskoop- sche Veiling". Veiling van 6 Octobei. Rozen, per bos: Ophelia, 5083, Golden Ophelia 647o, Marcel Rov er 5986, Hadley 79—145 Columbia 70—146, Butterfly 52—110, Jules Bou- che 62, .Claudius Pernet 72125, Ro- salandia 4063, iWilh. Kordes 37 75, Mac Keiler 84144, Elle Poulsen 2530, Gemengde rozen 2847 cent. Grysanthen, 1730 cent per stuk. KATWIJK. Stand der werkloosheid: Arbeiders 7, Grondwerkers 2, één straatmaker en 1 opperman, tezamen 11 personen. NIEUWVEEN. Uit het rapport van den Keurings dienst van waren over het le kwartaal 1927 blijkt, Üat, voorzoover deze ge meente betreft, 441 monsters ter plaat se zijn onderzocht, 18 op het laborato rium, en Üat 1 monster is afgekeuild. De heer S. had het ongeluk, toen hij met zjjn gerij op weg was, dat zijn viervoeter schrok en op hol sloeg Met eenige verwondingen liep het af. Door de werkliedenvereeniging „Eigen Hulp" is aan burgemeester Geesink het eere-voorzitterschap aan geboden, hetwelk deze heeft aanvaard. Aangesloten zijn bij het telefoon net no. 10 J. .Vreeken, winkelier en D. Schreuder, hotelhouder. Een gehouden collecte voor de Zending op Solo, in de Geref. kerk, bracht f 28 op. Burgerlijke stand. Bevallen: A. v. d. Hoorn, 3 welken. Overleden: H. H. Smit, 49 j., A. Mj. G. M. de Boer, geb. Meijer, zoon. Tot hoofd van den dezen winter te Boskoop te geven tuinbouwavond cursus is benoemd de heer B. M. Domsdorf, hoofd der R. K. school al hier. Mej. C. J. A. de Graaf, alhier, heeft eervol ontslag gevraagd als -on derwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. school te Zevenhoven. NIEUWKOOP. Het kantongerecht te .Woerden veroordeelde P. K. wegens overtreding der vleeschkeuringswet tot f 60 sub. 20 d.; voor motorrijtuig geen behoor lijke ruimte openlaten J. B tot f 10 subs. 2 d. Burgerlijke stand. Bevallen: M. M. de Jong, geb. v. Koert, d. Overleden: M. J. Wendel, 2 mnd., E. C. v. d. Zwet, 15 mnd. RIJNSBURQ. Aan den he-jr J. H. Steen man. al hier, die gister zijn 25-jarig jubileum in dienst van de Noord Zukl flolland- sche Tram-Mij. mocht herdenken, en deswege in de werkplaatsen onder da gemeente Oegstgeest namens de dirc- tie werd gehuldigd en ook door het1 overig personeel vert geluk wenscben in ontvangst mocht nemen, werd gister avond door zijn collega's van de mu- ziekvereeniging een serenade ge bracht Na afloop werdetn de muzikanten door den jubilaris onthaald. De tijd van de Grysanthen is er en de aanvoer bestaat voor bijna de he'ft uit deze bloemsoort in verschil lende variëteiten. Met de Gladiolussen is het geheel afgeloopen. Dahlia's gaan verminderen, evenzoo de 'Asters. Dahlia's le soort gaan graag weg voor f 33.50, Pompon Dahlia's bren gen van 0,40—0,85 op. Asters hebben door het slechte weer veel (geleiden en er is weinig le kwaliteit. Deze gaan van 0,40—0,6o, Grysanthen komen in vele kleuren en in verschillende leng ten. Wat best is gaat graag weg voor 0,300,55, Actea o—5,50, Herfstastérs Elta 56. Ook in deze gemeente zal de jaarlijksche buscollecte Üe volgende week worden gehouden ten bate van het Ned. Roode Kruis. Bij onderscheidene rampen, die ons land de laatste jaren hebben getrof fen, is het gebleken, welk een krach- tigen steun van dat Roode Kruis uit gaat fcrt lerig'ng van den nood van hen, die door Üie rampen zijn getroffen. Het streven van deze organisatie ver dient Idan ook aller sympathie. Moge dat ook blijken door een milde gave daarvoor af te zonderen. WARMOND. Gisterenavond is brand uitgebro ken op het terrein van de fabriek voor houtbewerkingen Padox te Warmond. De brand, die ontstond in het machine gebouw van het nieuwe fabrieksge- flieelte, werd' spoedig door den nacht waker ontdekt. Met het fabrieksspuit- je werd gepoogd het vuur, dat ruim voedsel vond in de opgeslagen partij chines voor opwekking van electrici krullen en zaagsel, waarmee de ma- teit gestookt worden, te blusschen. Spoedig waren o ok twee handspui ten uit üe gemeente Warmond aan wezig. De bovenverdieping van her machi negebouw is geheel uitgehrand, het benedengedeelte, waarin "Üe machines stonden, is gespaard gebleven; de wa fer schade was echter groot. Het bedrijf behoeft niet te worden stop gezet. Het gebouw en de machines zijn verzekerd. WASSENAAR. In de gister gehouden zitting van den gemeenteraad werd aangeboden de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1928 almede die van de gasfabriek en het Burgerlijk Armbe stuur. Vastgesteld werd Üe vergoeding krachtens art. 101 der L. O.-wet voor de bijzondere scholen over 1925, te weten voor de R. K. Jongensschool op f 4743,85Vo, de R. K. Meisjesschool op 4780,44, Üe Chr. school a.an den Heerenweg op f 3658,50, d e aan den Zijdeweg op f 1707,30, de Kievitschool op f 15:28.44, en de R K. school in Oud-Wassenaar op f 368,56. WOUBRUGGE. Den lOden dezer zal het 45 jaar öeeleden zijn, Üat de heer Pieter Blom alhier, als knaap van 15 jadr, do scheepswerf van Üe firma Boot al hier betrad, om het scheepstimmen- weik te leeren. Met zijn patroons, nu reeds üe derde generatie, heeft hij1 alles meegemaakt, Üagen van voor spoed en vreugde, maar ook 'dagen van droefheid; ook ging hij mede van den houten, tot den ijzeren scheeps bouw, en van de oude tot de nieuwe werf. Ook bewoog hij zich in het vereeni- gingsleven, eerst als jongeling bij ,,Ti- motheus", alhier, later ook op Zon dagsschoolgebied, en thans vervult hi'j reeds bijna 30 jaren Üe functie van voorlezer bij jple Herv. Gemeente te Hoogmade, en maakte b«j zich jaren achtereen verdienstelijk als penning meester van het ziekenfonds. Jammer, dat wij hier nog geen Chr. werkliedenvereeniging hebben, een po ging 25 jaren terug, om een afdeeling van Patrimonium op te richten, kon weeens te weinig steun geen werke lijkheid worden. Sedert 1 September hebben de volgende personen zich hier gevestigd: C. Versteegt van Hillegom, F. B. Korsman van Hillegersberg, W. A. de Goeij van Gouda. M. J. Jansen van Wervershoef (N. H en J. J. de Raadt van Leimuiden. Vertrokken zijn: T. Gerdes naar Alphen aan den Rijn G. 'Schijf, idem. A. den Ouden naar laardingen, A. van Griethuijzen naar Reeuwijk. R. Schmidt naar Rijswijk, N. B. en F. de Boer naar Cape 11e aan den IJssel. ZEVENHOVEN. Tot bestuurèleden van den polder ZZevenhoven zijn herkozen de neeren T. Bulk te Nieuwveen en A. P. v. dj. Weijden, alhier. Naar we vernemen, worden de 'kosten voor het wegnemen der hek ken en het afrasteren van den hoogen dijk vanaf Om 't Zigt tot Oskam, ge raamd op omstreeks f 4000. ZOETERWOUDE. Bij het uitgaan der school is gis terenmiddag alhier op het Dorp de 10-jarige scholier A. Slingerland door een auto gegrepen en ernstig ver wond. Volgens ooggetuigen treft den be stuurder der auto, afkomstig uit Den Haag. geen schuld. De bestuurder der auto heeft het ventje dadelijk in zijn auto opgeno men en naar het ziekenhuis te Leiden gebracht. GEMENGD NIEUWS. A u t o gegrepen. Te N aarden is bii het oversteken van de rails een auto door een motortram van de Gooi- sche stoomtram gegrepen. De auto die een eind werd meegesleurd, is totaal vermeld. Persoonlijke ongelukken had den echter niet plaats. Gestikt. Het één-jarig kind van den heer v. G., is in de van Lijnschoo- tenlaan te Naaldwijk in een onbewaakt oogenblik met het hoofd voorover in een put gevallen en gestikt. Binnenbrand. .Vermoedelijk door kwaadwilligheid is gisterenavond te 9 uur in het pand „Decima" hoek Westzeedijk (beneden) etl Schoonder- loostraat te Rotterdam ,toebehoorerud aan de gemeente brand ontstaan. Het pand was Üoor de bewoners verlaten, daar het ontruimd moest worden. Kwa-" jongens hebben waarschijnlijk oude stroozakken e.d. in brand gestoken. Spuit 33 was spoedig ter plaatse en bluschte het vuur met een straal op de waterleiding, onder leiding van brandspuitmeester W. Manifarges, brandmeester H. Henkes en hoofdman A. E. P. M. Driebeek. Noodlanding. Vliegtuig 497 uit Soesterberg maakte wegens een gebrek aan de motor, op het noonder- strand van Vlieland een noodlanding. Door het wegzakken in het strand sloeg het toestel over den kop. Die inzitten den, de sergeant-vlieger Reintjes en mechanicien Burg bleven ongedeerd. Het toestel' liep nogal eenige schade op A u t o-o n g e 1 u k. Gisterenavond is door het breken van een vei^- bindingsbout een vrachtauto met visch toebehoorende aan K. te Katwijk aan Zee, op Üe tramrails gekanteld. K. viel met zijn arm door een zijruit, waar door de polsslagader en een pees wer den doorgesneden. Ernstig bloedende werd hij Üoor de politie naar het Ge meenteziekenhuis te Delft vervoerd. De auto werd Üoor den kraanwagen van A. weggesleept en geborgen, terwijl de visch naar Katwijk is verzonden. K. kon na in het ziekenhuis te zijn be handeld, huiswaarts keer en. Ongevallen. De 4-jarige C. L. B.,. wonende op den Katendrechtsche Lagedij'k te Rotterdam, is gisteren op dien Dijk, vermoedelijk door eigen on voorzichtigheid door een sleeperswa- gen aangereden. Met eenige schaaf wonden en een ernstig verwonden grooten teen is het kind in de ouder lijke woning Üoor een dokter behan deld. Te water. -Gisterenmiddag te kwart over vier is de 16-jarige fiets- jongen J. G. S., wonende in die Ooievaarstraat te Rotterdam, doordat hij het stuur kwijt raakte, in den Sta tionssingel gereden. Hij kon zichzelf op den kant brengen en is met een passeerenden auto naar huis gegaan. Branden. Gisterenmiddag te ruim half een is een felle brand uit gebroken in de kurkenfabriek van de Wed. L. v. d. Toorn aan de Sohie te Schiedam. Op het oogenblik, dat Üe brand in het benedengedeelte van de fabriek uitbrak was slechts de 20-ja- rige jongen ,C. J. E. in het gebouw aan wezig. Hij ontdekte op de bovenver dieping den brand doordat rookwol ken door het plafond opstegen en waarschuwde telefonisch üe eigenares en haar zoon, die naast de fabriek wo nen. De jongen kon zichzelf slechts in veiligheid brengen door te vluch ten op net dak van het belendend per ceel van Üe Hollandsche Wijnhandel Maatschappij. Toen de brandweer tien minuten later met Üe motor- en de babyspuit verscheen (de stoomspuit was in re paratie) stond het gebouw reeds in lichten laaie. Uit alle vensters sloegen de vlammen naar buiten. Met ongeveer 12 slangen werd het vuur aan alle kanten aangetast. Het blusschingswerk stond onder leiding van Üen commandant van de brandweer Ir. Aikema. Langzamerhand verminderde de vuurzee en kreeg men nog slechts dik ke rookkwolken te zien. Om 2 uur was het gevaar vooi* uit breiding geweken. Tegen 3 uur kon- de de spuiten inrukken en bleef men nog; sllechts nablusschen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De eigenaar vermoedt dat een voorbijganger een brandend eindje sigaar of sigaret naar binnen heeft ge worpen en dat dit tusschen het afval is terecht gekomen. Wel is het ze ker, dat üe brand is ontstaan op de benedenverdieping, waar ongeveer 3 5 4 ton kurk-afval was geborgen. De burgemeester, Üe heer A. J. Gij- sen en de wethouders van Velzen, de Bruin, Houtman en Boddeus waren op het terrein van den brand aanwe zig. lAles is op beurspolis verzekerd. Het gebouw is vrijwel geheel uit gebrand. Van de voorraden kurk enz. is nietsk meer over üat eenige waande heeft. Te Heerde is gisterennacht de bakkerij en winkel van ,G. H. Wagen- voort afgebrand. Bijna de geheele in boedel ging verloren. De schade wordit door verzekering gedekt. Land- en Tuinbouw. DE BLOEMBOLLENMARKT IN 1927- Het „Weekblad voor Bloembollen cultuur is van oordeel, Üat Üle kwee ker, als hij het achterliggende han delsseizoen beschouwt, over het alge meen gesproken niet ontevreden is. Het was een handelsseizoen, dat zich kenmerkte Üoor groote levendig heid. Het verloop van Üen handel bracht groote verrassingen: teleurstel ling en meevallers wisselden elkander gestadig af. De ongekend hooge hyaointhenprij zen staan voor den kweeker aan de creditzijde van Üe balans. Begonnen op het toch reeds hooge niveau van 1926 liepen de prijzen gestadig soms met sprongen op en stegen tot een nimmer gekende hoogte. Alles wat maar een hyacinth was, is zeer gevraagd geweest, en de be hoefte aan blauw was niet te bevre digen. verschillende oorzaken hebben de ze stijging in de hand gewerkt. Nie mand weet te zeggen, wat de voor naamste reden is. 't Ziek zijn of de ver meerderde vraag van het buitenland, of beide? Zeker is het, dat een goed hyacinthenkweeker, 'die een gezonde kraam had, Üit jaar er heel goed mee gestaan heeft. Net even zeker is het dat menig hyacdnthen-exporteur zijn groote winst op de kweekerij zag weg smelten, toen nij moest gaan bijkoo- ken. De crocusteelt heeft een buitenge woon goed jaar gehad. Nog nooit wa ren de crocussen zoo graag en tot vandaag toe loopen de prijzen gestaag op. Het artikel crocus raakt aardig uit den put, waar het eenige jaren in was gezakt. De vroege tulpen vonden een grage ïnarkt en de meeste soorten raken schoon op van het jaar. De vrij hooge prijzen, waar in het voorjaar mee begonnen werd, zijn ge handhaafd en het middelmatige gewas heeft Üe rest gedaan. De vroege tulpenteelt was ongetwij feld zeer loonend en zal dat blijven voor hem die van dit artikel goed op tie hoogte is. De groote teleurstelling van dit han delsseizoen zijn üe Darwin- en late tulpenprijzen. De pessimistische verwachtingen, aan het slot van het vorig seizoen gekoes terd, zijn niet alleen bewaarheid, ze zijn tegen veler verwachtingen in nog te „optimistisch" gebleken. De prijzen zetten op een laag niveau in, maar konden zich zelfs daarop niet handhaven. Een goed loonende cul tuur is in twee jaar tijds tot een abso luut niet-loonenae teelt geworden. De prijzen zijn dermate ingezakt, dat het artikel ver beneden den laagsten pro ductieprijs meest worden verkocht en dat beteekent veel meer dan een lagen prijs. De teleurstelling is dan ook heel groot en er zullen door eiken Darwinkweeker ingrijpende maatrege 'en moeten worden getroffen om niet ten gronde te gaan. De oorzaken? Deze zijn te bekend, dat ze hier ge schetst behoeven te worden 'tArrikel Darwintulpen heeft stormerderhand de wereldmarkt veroverd, maar toch weer niet zoo snel als de productie er van gaat. Jammer genoeg gold het ook hier, dat het eene artikel het andere meesleept. Zelfs Darwins, waarvan de voorraad maar juist genoeg is om de markt te voorzien, werden meege sleurd in de draaikolk der algemee ne malaise. Er is weinig van te zeg gen hoelang dit duren kan; een statis tiek van vraag en aanbod ontbreekt. Maar dit is zeker, ais men de zaak op zijn beloop laat, wordt er de eer ste jaren aan de Darwintulpenteek ze ker niets verdiend, en zullen deze voor prijzen beneden den productieprijs moeten worden verhandeld. Het Benrsbezoek was zeer druk en de handel er wekenlang levendig. De grafiek van den barometerstand van den gang van zaken in het han delsseizoen 1927 vertoont een zeer grillig beeld. De balans ten slotte op makend, zegt het orgaan, dat het jaar voor de kweekerij een tamelijk be vredigend jaar is geweest. VISSCHERIJBERICHTEN. Gisteren aangekomen aan den rijks afslag te IJmuiden 13 stoomtrawlers, 24 drijfnetvaartuigen en 49 kustvis- 55 kn. tarbot 29102.50, 17 kn. griet 3059, beide per pO kg.; 791 st. groote tong 2.40—3.15, 1281 st. middel tong 2.15—3.10, 24.C07 st. kl. tong 1.70—1.85 alles per kg.; 4 kn. groote schol 50.50, 2 kn. middel 51. 11 kn. zet 4757, 353 kn kleine 9—36, 38 kn. bot 1318, 275 kn. schar 2.49—14, alles per 50 kg.; 26 kn. rog 17—26 per 20 stuks; 66 st. vleet 1.602.30 per stuk; 40 kn. pieterman poontjes 713.50, 20 kn. groote schel- visch 43—68, 19 kn. middel 3246, 46 kn. kleinmiddel 26.5031, 127 kn. klei ne 5.7020.50, alles per 50 kg.; 10 kn. kabeljauw 5565, per 125 kg.; 24 kn. gr. gullen 15.5026, 39 kn. kl. gullen 8 16. beide per 50 kg.; 21 st. leng 12 per stuk; 104 kn. wijting 4.2010 per 50 kg.; 12 st. koolvisch 82 ct. per stuk; 3 st. kreeft 0.801.90 per stuk; 10 kn. makreel 1620, 188 kn. haring 3.407 beide per 50 kg.; 1178 kantjes versche haring 3.506.20, 543 kantjes gezouten baring 4.905.50 beide per 50 kg.; 1572 kantjes volle haring per mand van 42 kg. 3.90—7.50. Van de versch haringvisscherij kwamen te IJmuiden gisteren binnen de stoomloggers IJM 405 met 487 en VL 205 met 182 kisten en 21 Engelsche stoomloggers met een aanvoer van 9200 manden versche haring. De besommingen der haringsche pen waren gisteren VL 211 met 2061 en 8 Engelsche stoomloggers van 1634 tot 3674 aan versche haring. Van de IJmuider stoomtreiler9 kwamen er gisteren 13 aan de markt. De besommingen waren: IJM 157 met 3278, IJM 405 met 2805, IJM 32 met 2683, IJM 374 met 3685, IJM 74 met 2721, IJM 62 met 2459, IJM 272 met 2593, IJM 26 met 2797, IJM 331 met 2629, IJM 191 met 2863, IJM 316 met 3202, IJM 103 met 3487 en VL 10 met ƒ2220. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM, 5 v. Rott. te N. Orleans. SPAARNDAM. Rott. n. Orleans 5 v. Havana. NOORDERDIJK. Rott. n. Vancr. 6 te Antwerpen. LOCHMONAR, 4 v. Rott. te Vancouver. SABOR, Vancr. n. Rott. 5 v. Glasgow via Hamburg. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BILLITON, uitr., 2 te Algoahaai. JAGERSFONTEIN, thuisr., 5 v. Mar seille. RIETFONTEIN, uitr.. 6 v. Dar es Sa laam. SUMATRA, 4 v. Hamburg n. Rott. vla Antwerpen. VEENDIJK, thuisr., 6 v. Dar es Sa laam. ZAMBESI, uitr., 4 (12.6 v.m.) 20 mijl O. v. Foreland. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. KILSTROOM, thuisr., vertr. 7. van Havre. SCHELDESTROOM, 6 v. Amst. n. W. Afrika. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DRECHTERLAND, 6 v. Amst. n. B.- Ayres. SALLAND, thuisr., p. 5 Ouessant. MAASLAND, thuisr., p. 6 Ouessant. FLANDRIA, thuisr., 5 v. Oporto (9 ver wacht). ROTTERDAMSCHE LLOTD. BUITENZORG, thuisr., 6 (12.5 v.m.) te Londen. TJERIMAI, uitr., p. 6 Beachy Head. PATRIA, thuisr., 8 (11 v.m.) te Mar seille verwacht. TOBA, 5 v. Hamburg n. Rott. GAROET, uitr., 5 te Belawan. TERNATE, uitr., p. 5 Finisterre. MEDAN, uitr., 4 te Sabang. MERAUKE, thuisr., via Liverpool 5 (7.5 v.m.) 130 mijl Z. v. Lands End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT, uitr., 6 te Genua. KRAKATAU, thuisr., p. 5 Gibraltar. PRINS DER NED., thuisr., 5 v. Sabang SEMBILAN, 5 v. Java te Shanghai. MAPIA, 4 v. Shanghai te Vladivostock. KARIMATA, Amst, n. Batavia p. 5 Gi braltar. JOHAN DE WITT, thuisr., 8 (6 v.m.) te IJmuiden en 10 v.m. te Amst. verwacht. KON. PAKETVAART MIJ. VAN SPILBERGEN, 5 te Belawan. OP TEN NOORT, 6. v. Amst. te Bata via.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6