UIT ONZE INDIEN. EEN REGENT GESCHORST. De resident van Pekalongan heeft onder nadere goedkeuring van de re geering den regent van Brebes we gens openbare dronkenschap, machts misbruik, vrijheidsberooving en kne velarij geschorst. COMMUNISME. Dekiaji van Tjaringin is op vraag punten gehoord, maar hij ontkent, schuldig te zijn aan het deelnemen aan den opstand. RADIO. De Bandoengsche radiovereeniging heeft duidelijke gesprekken, over en weer, gevoerd met Perth in Australië. Binnenkort zal getracht worden een kruisgesprek te voeren. VERDUISTERING VAN KOFFIE. Tegen J. te Dampit, die beschuldigd was van verduistering van koffie van landen uit het Pasoeroeansche, is voor den raad van justitie alhier drie jaar gevangenisstraf geëischt. INDO-EUROFEESCH VERBOND. De afdeeling van het Indo-Euro- peesch Verbond te Soerabaja sprak zich met een groote meerderheid van stemmen uit voor de voorgestelde wij ziging van de Indische Staatsregeling. COMMUNISTEN VEROORDEELD. De Landraad te Batavia behandelde de laatste zaak. betrekking hebbende op het communistische verzet te Ka ret in November j.l. en veroordeelde drie communisten tot 10 en één com munist tot 7 jaar gevangenisstraf. DE BEWAKING VAN HET INTERNEERINGSKAMP. Besloten is na het vertrek van den kapitein der infanterie Becking van Digoel het interneeringskamp aldaar onder civiel bestuur te stellen met be houd van mijitaire bewaking, waarbij twee luitenants zullen worden inge deeld. DE SAREEAT ISLAM. Het Partij Sarekat Islam-congres besloot: le. zich niet aan te sluiten bij de Liga tegen Imperialisme en Ko loniale overheersching; 2e. tot oprichting van een Departe ment voor de vakarbeidersbeweging en de nationale bedrijven, ten behoe ve van het voeren van propaganda door verschillende werknemersgroe- pen onder leiding van Soerjajranoto. ■3e. tot oprichting van een Kamer v. Koophandel met het doel leiding te ge ven en advies te verschaffen aan in- heemsche handelsorganen. Voorts werd een federatie-comité gevormd, waarin de P.S.I. en de Par tij Nasiöna! Indonesia voorloopig ver tegenwoordig waren. Hadji Salim zette vervolgens de po litiek van de P.S.I. uiteen, waarvan het streven is de eenheid van den Is lam en het welzijn van de Moslims te bevorderen. Volgens spreker bemoeit de P.S.I. zich niet met openbare licha men; hij zeide: „Wij zwaaien niet met de non-coöperatievaan". Wij zoeken toenadering tot het volk om het volk te dienen. De leuze van de P.S.I. is: „zich zelve te helpen". De heer Soekarno hield een propa- gandarede en betoogde, dat het doel v. d. P.S.I. is de vrijheid van Indone sia te bereiken, waarvoor eigen kracht noodig i Door de vreemdelingen, al dus spreker, wordt voortdurend her haald, dat we nog onrijp zijn en niets van ons te verwachcten is. Onderwijl kwam een telegram van de Liga uit Berlijn binnen waarin de wensch werd uitgesproken dat het congres goede vruchten zou afwerpen. Ten slotte uitten verschillende spre kers klachten dat de P.S.I. voortdu rend belemmeringen in den weg wor den gelegd. Hadji Salim. hierna het woord ne mende. betoogde, dat de grenzen van de wet niet overschreden zullen wor den, maar dat de autoriteiten zulks wel doen. T-Tierna werd het congres gesloten. LEESTAFEL. Jules Persynj Dr. Schaepman, Ille deel, 1ste stuk, A. J. Roebert, 's-Gravenhage. Nadat in 1912 het 1ste en in 1916 het 2de deel van dit werk verschenen is, ziet thans het 1ste stuk van het 3de deel het licht. Het tempo wordt alzoo steeds langzamer. We hopen evenwel, dat het schrijver en uitgever moge ge geven worden, ook het verdere van dit grootsch opgezette werk te vol tooien, en dat wel binnen niet al te langen tijd. Het betreft hier een zeer belangrijk boek. Vooreerst omdat het ons het beeld ten voeten uit teekent van den grooten katholieken emancipator, die met Dr. Kuyper en Jhr. de Savornin Lohman ons volk in den schoolstrijd heeft geleid en bezield. Doch tevens, en in verband hiermee, omdat wij hier voor ons hebben de beschrijving van een belangrijk stuk vaderlandsche parlementaire historie. Niet het minst voor de geschiedenis onzer anti-revolutionaire partij zijn hier belangrijke gegevens te vinden* Dit pas verschenen stuk behandelt de» jaren 1880 en 131 en begint met Dr. Schaepman's intrede in de Tweede Kamer. Interessant is de beschrijving van de verschillende mannen tiie in dien tijd op politiek gebied een rol speelden. Als proeve laten we hier de karakteristiek van onzen Mr. b.. W. C. Keuchenius volgen: „Die zat daar, lacie, klein eai ver schrompeld, zijn versukkeld lijfje maar amper gered uit een vroege be roerte en een tragisclien sluipmoord door kwaadwillig vergif. Zoo was hij uit het Java van Multatuli gekomen, met een vertrokken gelaat en een oog dat steeds traande. En dit lichamelijk dutsje was wellicht de geleerdste dei- Kamerleden, de man dien sommigen niet schroomden te zetten nevens Pas cal: wijsgeerig en wiskundig vorscher, theoloog en mysticus, rijklevend, daad vaardig denker. Wat een wilskrachtige geest doorstroomde met profetenbe- zieling dit wankele wrak van de stof! En als uit dit vaal-grijnzend, boete- preekend gelaat, over die half-stram- me, onwillige tong, de kastijdend^ ta le Kanaans daverde door de zaal dan zinderde 't ook door de onwilig- sten, dat Mr. Keuchenius, zoo langs het kerkhof heen, nog even vol en veel échter dan de man uit de woelige we reld te leven vermocht". Merkwaardig is ook het oordeel van Dr. Schaepman over de anti-revolu tionaire partij, die hij „de sterkste partij in de Kamer" noemde, om haar „kordaatheid en waardigheid" (blz. 69 e.v.); zijn standpunt ten opzichte van de DraPkwet van 1881 (blz. 149 e.v.} zijn strijd tegen de „verkwistingen" in het H. O. (blz. 92 e.v.); de oorsprong der coalitie (blz. 139 e.v.). Zoo zouden wij voort kunnen gaan, want overal waar men dit goed gedo cumenteerde boek openslaat, vindt men interessante bijzonderheden over Dr. Schaepman en zijn tijd. Do prijs 1.90) is voor een geschrift van bijna 200 bladz. en zoo keurig uit gegeven, buitengewoon laag. W. B. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Burgerlijke stand. Bevallen: DVL Vork geb. Wol vers, z. Overleden: W. J. Dieben wedr. van H. ,G. Waanders 87 j. Er zal een vergadering worden! gehouden van den Noordeind en Geer- polder, om te spreken over verminde ring jder polderlasten. Tijdens de feestdagen te Langer- aar, betaalde iemand met een waar deloos markstuk. De koopman die het voor een tienguldenstuk had aangezien gaf daarvan geld terug. De politie! maakte procesverbaal op. Zondag was het 40 jaar geleden, dat alhier de Geref. Keitc tot open baring kwam. Ds. G. van Heiningen! hield een gedachtenisrede. Tot Predikant der Ned. Henv. Gem. alhier is beroepen Ds. J. v. 't Hof te Wilnis. BOSKOOP. De heer C. v. d. Beidt, onderwij zer aan de Muloschool Zijdeweg al hier, is benoemd tot hoofd der open bare school te Schagerbrug. Van twee jongelieden, die in de Rozenlaan per rijwiel z.g. aan het hardrijden waren, had een hunner 't ongeluk met zulk een vaart tegen de brug te rijden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wanneer wordt men eens wijzer. Tegen een alhier wonenden jon gen is proces-verbaal opgemaakt we gens diefstal van gelden ten nadeele van C. D. alhier. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand September in gelegd 6176.75 en terugbetaald de som van 7750,04. Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4633 Door burgemeester en wethouders is toestemming verleend tot het hou den eener collecte ten bate van het Leger des Heils in de maand October. Woensdagmorgen werd op de Boskoopsche veiling de begrooting voor het jaar 1927, zijnde 90.000, met een koop rozen, door de firma Ravens- berg en Boer alhier overschreden. Genoemde firma kreeg daarvoor van het veilingbestuur een geldelijke be looning. NIEUWVEEN. Vermeldden wij dezer dagen dat de politie den dader van onzedelijke handelingen met een minderjarig meis je op 't spoor was, thans is verdachte! vanuit Leeuwarden naar hier getran sporteerd, en verder naar Den Haagl overgebracht. Door een defect aan Electra, zati onze gemeente 's avonds in het donker Toen het bedtijd was, kwam Electra! weer opdagen. Vermoedelijk zal alhier |de melk- verkoop op Zondag worden afgeschafti Burgerlijke stand. Bevallen: P. Visser geb. v. d. Schoor. Een. paar knapen hebben bij' den molen van den Buitendijkschen .Wes terpolder een stuk hout in 't schepriald' gestoken, terwijl Üe molen maalde, 'b Gevolg) was materieele schade. NIEUWKOOP. B. en W. maken bekend, dati een verzoek is ingekomen van de Fa. Qebr. Bodegraven, om vergunning tot! het plaatsen van een oliemotor van 8/ —10 P.K. Bevolking. Gevestigtd: A. v. Dom- 'melingen, Religlieuse, van Boxmeer; A. D. C. v. Berk est ij n slager, van» Voorhout; A. D. Broer, dienstb., van Zevenhoven; R. Slump, dienstb. van Den Haag; G- Melchers van den Bosch C. v. HelVoort van Pijnacker; L. C. Berkhouwer van Boskoop; C. Bran denburg van Amsterdam; Vertrokken: D. v. Doorn naar Vleu ten; D. A. Verboom naar Bodegra ven; H. C. Bakker naar Zevenhoven; M. J. Roosendaal naar Waalwijk; M. J. Charmant naar Den Bosch; M. B. Spinrer n. Tilburg; Y. C. C. Teern- strae naar Bodegraven; A. C. Plomp naar Hoenkoop; ,G. C. Kieuwenhuizen, naar Ter Aar. I NOORDWIJKERHOUT. De Coöp. Inkoopvereen. voor Brandstoffen Samenwerking", verga derde Dinsdagavond in café „Dei Zwaan". De voorz., de heer J. Passchier^ opende te Tuim 8 uiutr' <uè vergadering) met de aanwezigen een welkom toei te roepen, waarna hij zijn blijdschap uitsprak dat, hoewel dit jaar feitelijk! te laat begonnen zijnde, de vereenigingf toch heel goed heeft gewerkt en da,c over de verstrekte brandstof geen en kele klacht, 'doch wel blijken van te vredenheid en over de prijs en over de kwaliteit zijn gegeven. Op dieni ingeslagen weg moeten wij voortgaan dan zullen wij nog meer in het belangj der leden kunnen bereiken. De secretaris, Üe heer H. J. v. d. Woerdt, bracht na de lezing der notu len, welke onveranderd werden goed gekeurd, verslag uit over de gevoerde ondier handel i ng en De penningm. Ideelde mede, dat er circa f900 is ontvangen, welk bedragl bijna! geheel is besteed. Alle geleverde! brandstof is betaald, er is nog een klein batig saldo. Inplaats van tien heer T. Bouwmees ter, welke heeft bedankt, werd dei heer J. Padding als bestuurslid geko* zen. Daarna werd het inkoopen van turf besproken, waarvoor verschillende inzendingen waren ingekomen. Het be stuur werd opgedragen verder met een. der inzenders te onderhandelen. Getracht zal worden voortaan uit de le hand te koopen, rechtstreeks) uit de mijnen en veenderijen. De voorzitter wekte nog op om te» trachten het aantal leden van „Samen werking" uit te breiden, en sloot daar na idé vergadering. RIJNSBURG Bij den heer A. Coster Alhier ver gaderde Dinsdagavond de ard. Rijns burg van tie Burgerwacht. De voorzitter, tie heer H. J. Grimber gen. heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder Mevr. Snij1 ders en haar echtgenoot, kapitein Snij ders, Inspecteur van de Burgerwach ten in Zuid-Holland alsmede den ser geant-kampwachter Schouten, tiie tie vergadering als gast bijwoonden. Óp verzoek van den voorz. las ver volgens de secretaris, de heer C. Haas noot, de notulen van de vorige verga dering, die onder dankzegging van den1 voorz. onveranderd werden vastgesteld! Namens het bestuur deelde de voor zitter mede, tiat een nieuwe buks was aangeschaft, die bij de aanstaande» oefeningen in gebruik zal worden ge steld. Tevens deelde de voorz. mede, dat de schietoefeningen in „Flora voorloopig op tien ouden voet kunnen; wonden voortgezet. De heer G. Vos stelt voor, de inza meling tijdens de oefeningen te staken! en daarvoor in de plaats, aan het einde van het einde van het seizoen van de leden een vrijwillige bijdrage te vragen. Hij geeft voorts in overwe ging tiie inzameling in drie klassen te doen plaats hebbben en de opbrengst in üeaere klasse voor de schutter» van dje klas te bestemmen. De voorz., is er voor, het geld dat anders besteed werd voor de z.g. Bak huiswedstrijden, te bestemmen voor onderlinge wedstrijden, omdat de Bak huiswedstrijden toch niet meer aan het doel beantwoorden. Dit laatste vindt algemeene bijval. Bij stemmingi wordt het voorstel van den heer Vosi verworpen. De voorz. deelde nog mede, dat do wisselbeker, het vorig seizoen van Oegstg-eest gewonnen, ter "Secretarie is gedeponeerd. Hierna noodigde tie voorz. kapitein Snijders uit, de bii de schietvaardig heidswedstrijden benaalde diploma's tei willen uitreiken. Alvorens hiertoe over te gaan, Ideelde spr. mede, dat ook naar zijn meeningl de Bakhuiswedstrijden groote teleur stelling geven, en aanleiding tot ani mositeit onder de deelnemende Bur gerwachten, wat niet de bedoeling is geweest van hem die de wedstrijden instelde. Spr. zeide met buitengewoon genoegen met deze Burgerwacht te nebben kennis gemaakt en het zeer op prijs.te stellen, zich in haar midden te bévinden. Hij prijst het in het be stuur, dat tie vêreenigin^ steeds blijk geeft van veel wilskracht, waaraan straks, nu blijkt dat de Regeering, weer plannen heeft, de subsidie te verlagen, wel! eens behoefte kan zijn-. Spr. deelde mede, dat blijkens de in gediende begrooting, tieze subsidie met f150.000 is verminderd tot f 190.000, tegen voor enkele jaren f440.000. Het gevolg hiervan kon wel eens zijn, dat eenige Burgenvachten, waarvan wei nig kracht uitging, zouden worden op gedoekt, waardoor wellicht de verla ging voor de wilskrachtige Burger wachten wat minder kon zijn. Spr. meende, da.t men niet anders kon doen dan het besluit van de Regeering eer biedigen. Naar spr. mededeelde, is het besluit door den Minister slechts noo- de genomen, en met het doel de vrij komende gelden te doen dienen to tl verhooging van andere subsidies, meest in verband met de landbouw! staande. Bovendien «is de Regeeringj van meening, tiat de Burgerwacht, een orgaan in handen van den Burgemees ter, dus van de gemeente, ook in de eerste plaats daarvan steun moet on dervinden- Dit in tegenstelling met tie Vrijw. Landstorm, welke meer een macht in handen van den Staat is, en daarom ook door den Staat in stand wordt gehouden. Een aanschrijving in dien geest zal door den Min. aan de gemeentebesturen worden gezonden. Met voldoening merkte spr. op, dat in zijn ressort de meeste A schuttel warén, en dat daarin RijnsDurg met IS A schutters weder de kroon spande. Hierna werden met een toepasselijk woord de diploma's uitgereikt. Ven- volgens reikte ook kapitein Snijders aan de prijswinnaars de prijzen uit. De heer Kromhout Dracht hierna als afgevaardigde verslag uit van de algemeene vergadering te Amsterdam, naar aanleiding waarvan kapitein Snij ders nog eenige inlichtingen verstrekte De voorz. dankte den heer Krom hout voor tiiens keurig verzorgd ver slag. Bij de rondvraag gaf de voorz. in overweging over te gaan tot aanschaf fing V£n een derde buks. Wel is de fi- nancieele toestand van de vereeniging niet rooskleurig, maar spr. twijfelde* niet, of tie financiën hiervoor zouden wel gevonden worden. De heer 'Atir. den Heijer raadde aan een collecte in tie gemeente, doch de voorz. verwachtte hier weinig van- De heer Joh. v. d. Gugten stellde voor, een vrije baan in te richten, waar van ieder, tégen betaling van patronen en een kleine vergoeding, gebruik kan maken. De voorz. juichte dit voorstel zeer te, en was van meening dat dan spoe dig het geld voor een nieuwe buks bijeen zou zjjn, terwijl wel iemand in de vereen, bereid zal zijn voorloopig de middelen hiervoor te verschaffen. Na nog enkele besprekingen vani huishoudelijken aard, wees kapitein Snijders nog op het rapport van dei commissie van onderzoék naar 'de Ban tangonlusten, waaruit blijkt, dat nog im' mer waakzaamheid geboden is. Ten slotte bracht spr. nog zijn persoon lijken dank aan sergeant Schouten, voor diens goede zorgen, waardoor het spr. mogelijk was, op zoo aangename) wijze de schietoefeningen te leiden. Op spr. voorstel werd de vergade ring besloten met het zingen van het* Wilhelmus. De voorz. sloot hierop de vergade ring met een wl >rd van dank, nadat! vooraf de heer Schouten tie aanwe zigen had vergast op een zeer luimige voordracht, en nadat aan mevr. Snij ders als blijk van waardeering voor het bijwonen van de vergadering een ruiker prachtige bloemen was over handigd. De uitslag van de schietwedstrijden van de Burgerwacht alhier is als volgt 1. C. van Delft, 2. H. J. Grimbergen, 3. T. van Delft, 4. C. Haasnoot. 5. H. Ravensbergen, 6. J. Kromhout, 7. G. Vos, 8. L. Driebergen, 9. C. v. Klaveren, 10. G. v. Vliet, 11. Joh. Oudwater. 12. J. Oudwater, 13. J. van Rootselaar, 14. P. van Egmond, 15. Joh. van der Gug ten, 16. C. van der Gugten, 17. M. Grim bergen, 18. A. A. de Monije, 19. A. van der Meij, 20. Adr. den Heijer, 21. D. van Rijn, 22. C. van Vliet Wzn., 23. C. van Vliet Jzn., 24. P. van Iterson. 25. A. Zandbergen, 26. J. J. van der Weij- den, 27. J. de Mooij, 28, L. van Eg- mond, 29. J. de Koning. 30. Jac. Zwaan 31. J. Ravensbergen, 32. J. van Iter son. 33. D. van Egmond. Vergadering van den gemeente raad op Vrijdag 7 October, des namid dags te 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1928. 3. Missive Ged. Staten algemeene regeling jaarwedden burgemeesters, secretarissen en ontvangers. 4. Benoeming personeel gemeente bedrijven, t.w.: a. Chef-fitter gasbedrijf. b. Chef-monteur electriciteisbedrijf. c. Administrateur bedrijven gas, elec triciteit, en water. d. Meteropnemer-geidinner voor de drie bedrijven. 5. Voorstel B. en W. inzake voor schriften aanleg electriciteitshuis. aan sluitingen, enz. 6. Voorstel B. en W. betreffende aan sluitingen voor en na 1 November. 7. Verzoek mej. de wed. H. van Eg mond Cz. om ontheffing hondenbe lasting. ZOETERWOUDE. De tuinder P. G. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan, dat bij van nacht ongenoode gasten heeft gehad in zijn druivenkast. Het door de politie gevonden rij wiel en kleedingstukken, langs den Hooge Rijndijk, is, nadat zij zich in verbinding had gesteld met de Bos koopsche politie, gebleken afkomstig te zijn van den 22-jarigen timmermans knecht C. J. Verweij, die komende van het feest te Leiden, alhier aan den H. Rijndijk aan het vechten was geraakt en op de vlucht is geslagen met ach terlating van zijn rijwiel en kleeding. Op zijn kousen was hij des morgens om half acht te Boskoop bij zijn wo ning aangekomen. De prijs der melk is alhier 3 cent verhoogd en gebracht op 15 cent per liter. Land- en Tuinbouw. ENGELANDS PAARDEN- EN VARKENSFOKKERIJ. De fokkerij van het zware paard in Engeland gaat langzaam vooruit en schijnt zich weer eenigszins te her stellen na de slechte jaren 1923 en '24. Het aantal gesubsidieerde hengsten is weliswaar niet veel toegenomen, maar het aantal gedekte merries was be langrijk grooter. In 1925'26 werden 96 hengsten gesubsidieerd, tegen thans 98 en het aantal gedekte merries was in eerstgenoemd jaar 7413 tegen 8165 in 1926—1927. Over het algemeen was het afgeloo- pen jaar gunstig voor de varkensfok kerij. Een stijging der prijzen en een meerdere vraag naar varkensproduc ten deed de fokkerij opleven, waar de ze fokkerij echter veelal als bijzaak wordt beschouwd, bestaat de kans, dat bij een© eventueele daling van de conjunctuur ook de belangstelling voor de varkensfokkerij zal vermin deren. Men hoopt echter, dat de ern stige pogingen om een betere ver standhouding tusschen varkensfok kers eenerzijds en de baconbereiclers en de vleeschhandelaren anderzijds te bevorderen succes zullen hebben, waardoor m endit gevaar za] kunnen afwenden. Het aantal varkensfokver- eenigingen daalde van 57 tot 54, maar het aantal gesubsidieerde beeren ging van 710 tot 844 voo.uit. Hiervan be hoorden 4G2 tot het Groot Wit-York shire en 108 tot het Middel Wit York- hierera.i. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 5 Oct. Heden zijn aan den rij'ksrfslag alhier aangekomen 29 stoomtrawlers, 1 motorkotler, 5 drijf- netvaartuigen en 41 kustvisschers. Do aanvoer en prijzen waren heden voor: Trawlviscii: 73 kn. tarbot 3D97,50 18 kn. griet 31—72 p. 50 K.G., 1240 st. gr. tong 2,953,20, 9417 s:. middel' tong 2,203,10, 27.101 st. kl. tong; 1,802,05, 5 kn. gr. schol 78, 6 kn. middel schol 6277, 24 kn. zetschol. 68—78, 545 kn. kl. scho] 8—46, 8 kn. bot 1421, 182 kn. schar 3—19 p. k. van 50 K.G., 19 kn. rög 1729| p. 20 st., 115 st. vleet 1,253,30 p. st, 55 kn. pieterman poontjes 518, 42 kn. gr. schelvisch 3851, 69 middel schelvisch 2938, 186 kn. kleinmid- del 18—25,50, 557 kl. schelvisch 7,10 18 p. kist van 50 K.G., 53 kn. kabel- jauw 4469 p. k. van 125 K.G., 118 kn. gr. gullen 1522 p. k. van 50 K.Gj 119 kn. kl. gullen 614,50 p. k. vaiï •50 K.G., 33 st. leng 1,70—2,10, 3 st. heilbot 8,5010,50 p. st., 202 kn. wij; ting 2,309,50 p. k. van 50 K.G., 25 st. koolvisch 1,0 4p. st., 826 kn. ma kreel 8,502 3p. k. van 50 K.G., 1 kist horsmakreel 4,90 p. k. van 50l stuks. Haring: 1506 kantjes versehe haring! 6,809,50, 1 kantje makreel' 7,50 p. k.* van 50 K.G. I Van de IJm. stoomtreilers kwa men er heden 20 aan de marict. De be sommingen waren IJM. 82 met 4157,, IJM. 82 met 3009, IJM. 7 met 4470, IJM. 119 met 4217, IJM. 143 metj 4877, IJM. 19 met 3304, IJM. 196 met! 4124, IJM. 47 met 2932, ITM. 129 met! 2421, IJM. 70 met 3343, IJM. 65 meft 2582, IJM. 325 met 3518, IJM. 104 met 2120, IJM. 159 met 2132, IJM. 147 met 3391, IJM. 153 met 2676, IJM. 142 met 4448, IJM. 133 met! 2207, IJM. 42 met 2274 en IJM. 193 met 2902. De besommingen der haringschep pen waren heden: K.W. 127 met 2558: aan pekelharing en de Engelsche st. loggers L.F. 740 met 2424, L.F. 211i met 3014, L.F. 1119 met 2412, YH. 875 met 1405 en YH. 174 met 3078 aan versehe haring. Van de Snurrevaaid-visscherljl kwam hier binnen de Deensche motór- treiler L. 115 met 977 besomming. Van tie versch haringvisscnerty kwamen hier heden binnen de stoom- logger VL. 211 met 274 lm. en de En- felsche stoomloggers L.T. 668 metl 14 kn., YH. 103 met 510 kn., en YH. 997 met 300 kn. versehe haring. Van tie Katwijker loggers waar van de vangsten naar Katwijk worden, verscheept, kwamen in de haringha ven binnen 'de KW. 149 met 457. KW! 124 met 203, KW. 37 met 331 kantjes! pekelharing. IJMUIDEN, 5 October. De mo torvrachtlogger „De Hoop" KW. él' bracht hier van Northshiel'ds 974 ton nen haring aan. Er zijn hier drie zeilharing- loggers gereed gemaakt, om ladingen haring van Engeland naar Nederland! te vervoeren. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM, Rotterdam n. N. York, pass 4 Kaap Race. BLIJDENDIJK, Rotterdam n. Montre al, p. 3 Belle Isle. RIJNDAM. Rott. n. N. York. 5 van Boulogne. BURGERDIJK, Baltimore n. Rott.. 4 1130 mijl v. Scilly. WESTERDIJK, Rott. n. Baltimore, 4 Z.W. van Valentia. LOCHMONAR, Rott. n. Vancr., 1 van San Francisco. NOORDERDIJK, 5 v. Rott.n. Vancr. EDAM, Rott. n. New Orleans, 5 te Ant werpen. NICHTEROY, Vancr. n. Rott.. 2 v. Los Angeles. BINNENDIJK. Rott. n. Baltimore. 3 te Philadelphia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIJKERK, 5 v. Hamburg te Amst. RANDFONTEIN, thuisr., 4 te Mer- ZENADA, uitr., p. 4 Gibraltar. KLIPFONTEIN. thuisr., p. 5 Perim. GIEKERK, 4 v. Rot. n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. KILSTROOM, thuisr., 5 te Havre. RIJNLAND, thuisr.. 6 v. Bissao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. WATERLAND, uitr., p. 3 Madeira. FLANDRIA, thuisr., 4 v. Lissabon. GAASTERLAND, thuisr., 4 v. Bahia. GELRIA, uitr., 4 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 4 v. Rio Janeiro BUITENZORG, thuisr p. 4 Ouessant. SAMARINDA, thuisr.. v. Alexandrië INDRAPOERA, uitr., 5 v. Suez. TJERIMAI, uitr., 5 v. Rott. TOSARI, 5 v. Rott. n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SALABANGKA, uitr., p. 4 Perim. ROEPAT, uitr.. 4 v. Belawan (Deli). BATOE, 30 v. Probolingo n. SAPAROEA. 1 te Yokohama. JOH. DE WITT, thuisr., p. 4 Sagres. BINTANG, uitr., 5 v. Suez. GROTIUS, thuisr., 5 v. Batavia. P. C. HOOFT. uitr.. 4 v. Algiers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6