UIT ONZE INDIEN. ERNSTIGE VERKEERSSTREMMING. Zware regens hebben bij den wegaan leg in Glé-Groetee over een afstand van 17 K.M. een 40-tal grondafschuivingen veroorzaakt. Het verkeer is ernstig ge stremd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Bandjirs hebben in het Tapatoeansche bruggen weggeslagen. DE C. E. P. Bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van de C. E. P. is een partijdag georganiseerd, waarop een gezellige bij eenkomst werd gehouden. Mr. van Helsdingen hield een welkomstrede en wierp een terugblik op tie politieke ont wikkeling van de partij, waarna hq de in de toekomst te volgen lijnen uitstip pelde. Op den partijdag van de Christelijk Ethische Partij heeft Mr. van Helsdin gen een zeer uitvoerige inleiding gege ven bij de bespreking van de inland- sche meerderheid in den Volksraad. „Indien wij het vertrouwen van de bevolking niet hebben", aeide Mr. van Helsdingen, „kunnen wij in het lands bestuur geen goed doen. Wij moeten leer en af te zien van de privileges, die ons gegeven werden, omdat wij behoor den tot het overheerschende ras, maar die aan de oorspronkelijke bevolking worden onthouden". Hierna volgden zeer uitvoerige dis cussies. DE AMERIKAANSCHE CONSUL. GENERAAL. De Consul-Generaal van Amerika, de heer Cr. L. Hoover, is- met de „Ta- banan" naar Singapore vertrokken, vanwaar hij zich naar Amerika zal be geven. Daarna vertrekt hij naar Amster dam, zijn nieuwe plaats van bestem ming. Bq ziin vertrek was er zeer groot© be langstelling, de intendant van den Gou verneur-Generaal, Majoor Stoutjesdqk, was aanwezig, evenals veie vertegen woordigers van den handel. MOHAMED HATTA. Omtrent den thans zich in hechtenis bevindenden Indischen student Moha- med Hatta schreef een inlandsch mede werker aan de „Borneo Post": De heer Moh. Hatta, Padanger van ge boorte, vertrok na het afloopen van de Muloschool te Padang en de Handels school te Weltevreden naar Nederland ter voortzetting zijner studiën aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. Zijn vader was een rijke handelaar te Pa dang en kon dus de studie gemakkelijk bekostigen. Nadat Hatta ongeveer een jaar in Nederland was, geraakte zijn vader in staat van faillissement, waardoor hem een verder bekostigen van de studie van zijn zoon onmogelijk was gewerden. Hatta klaagde toen zijn nood bij een toentertijd iuist in Nederland met ver lof zijnden "bekenden handelsvriend. Be- doelde^ heer, die gofivernements-ambte- naar is, besprak het geval met een ander, ook ambtenaar. Gezamenlijk heb ben die heeren een paar mille we meenen vijf mille bij elkaar gebracht en het bedrag Hatta geschonken, op dat hq zijn studies niet hoefde te on derbreken. E *N RAAR HEER. De klachten tegen den wedono van Brebes2 die onlangs met verlof is gezon den, zrin volgens het Soer. Hbl. zeer zwaar. Zoo zou hij te Boemiajoe een huis gebouwd en een tuin aangelegd hebben vrijwel geheel door onbetaalde desa- diensten; tevens heeft hij aanzienlijke groote erven in de buurt van Kaligoea en Brebes, alles in desa-dienst. Voorfe heeft de aangekl.. zich herhaaldelijk in zijn dronkenschap schuldig gemaakt aan beleedi^ing der prqajis, terwijl hij zelfs den patih van Brebes in zijn gezicht zou hebben geslagen. TWEEDE VOORZITTER VAN HET SUIKERSYNDICAAT. Naar het „Soerabajaasch Handelsbl." mededeelt, zijn de onderhandelingen tusschen het suikersyndicaat en den re sident van Soerakarta, den heer van der Jagt. aan wien verzocht was, op te treden als tweede voora. van het syndi caat, en zich tevens beschikbaar testel len voor de benoeming tot lid van den Volksraad, thans definitief afgebroken. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Te I «angeraar heeft men op schit terende wijze het Koninginnefeest ge vierd, uitgaande van de Juliana-vereen. Groote volks- en kinderspelen hadden er plaats om fraaie prijzen. Een prach tig vuurwerk werd tot slot afgestoken. KOUDEKZRK De toestand van den 17-jarigen timmermansknecht W. de J., die ©enige dagen geleden tengevolge van een val zijn been kneusde, is de laatste dagen zoodanig verergerd, dat hij gisteren morgen in ernstigen toestand in het Acaa. Ziekenhuis te Leiden moest wor den opgenomen. Bij de gemeente-politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een gevon den nieuw lint. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Bevallen: G. A. v. d. Zwet gèo. Vink, d. H. F. Kranen burg geb. Visser, d. Ondertrouwd: J. de Wit.te Wilnis 25 j. en N. Baas 28 j.; A. J. J. v. Nuenen te Hengelb 30 j. en R. M. v. d. Zes te Hengelo, onlangs alhier, 33 j. Overleden: J. W. P. Bosdam ech'gien. van P. Bom' 72 1; Levenl. aangegeven 2 kinderen van net vr. gesl. van J. J- Pauken en CL M. v. Egmond. De zangvere-en. „Anïicitia" gaf ©en zanguitvoering jn de muziektent. Eenige mooie nummers werden ten ge- ihoore gebracht. Een wedvlucht werd georganiseerd door de postduivenvereen. „De Vooruit gang", vanaf Mons in België. Een 7-tal prijzen werden hiervoor ge schonken. De damesleden van de Nieuwkoop- sche Gymnastiekvereen. hebben een collecte gehouden voor een Gymnastiek- vere-enigingsvlagwelke opbracht f 63,70 Aan de Nijverheidsschool te Al phen a. d. Rijn, onderafd. van de Leid- sche Vakschool, is tot onderwnzeres be noemd Mej. C. J. A. de Graaft van hier Het aantal dienstplichtigen dat deze gemeente moet leveren, bedraagt 11. Alzoo zal nummer 17 getrokken door J. G. Vroonhof, het laatste num mer zqn dat wordt opgeroepen. NOORDWIJKERHOUT. De Coöperatieve Boerenleenbank vergaderde gisterenavond in „Het Wa pen van Noordwqkerhout". De Voorzitter, de heer P. Verdegaal, opende te ruim acht uur en riep .alle aanwezigen een woord van welkom toe, waarna de secretaris, de heer J. J. v. Noort de notulen der vorige vergade ring voorlas, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. De heer J. Oostdam Jzn. vroeg naar aanleiding der notulen waarom Jnr. Ge- vei*. zijn verkiezing tot commissaris niet heeft aangenomen, en daarna of dit bedanken m verband staat met het be danken der beide andere commissaris sen. De voorzitter antwoordt hierop dat Jhr. Gevers bedankt heeft voor zijn be noeming. doch hij acht het aftreden der beide andere commissarissen, wel ke tusschentijds bed inkten, in strijd met het belang der Bank. Daarna werd overgegaan tot het ver kiezen van 3 leden voor den Raad van Toezicht. Ingeleverd werden 91 stem biljetten, waarvan 4 blanco en 5 van onwaarde werden uitgebracht, zoodat het aantal geldige stemmen 82 bedroeg hiervan verkregen de heeren K. J. Non 49, C. Bouwmeester 9; P. Reijnevrid 26; J. R. Zonneveld 56; G. J. Warmerdam 10; C. P. v. Stijn 14; L. P. Harre 48; P. G. v. Saase 28 en A. W. v. Saase 6 st. Gekozen zqn de heeren K. J. Norj. J. R. Zonneveld en L. P. Harre. Beide laatst genoemden welke aanwezig waren, na men hun benoeming aan, en werden door den voorzitter geluk gewenscht met hun benoeming, waarbij hij 4e hoop uitsprak, dat zij nog lang tot groei der Bank mogen medewerken, en brengt <?©n woord van dank aan de heeren P. P. Verdegaal, B. Langeveld en J. Padding voor hun arbeid als stemopnemers. Bn de rondvraag vraagt de heer G. A. Verae^aal of het niet mogelijk is chè- que's beschikbaar te stellen. JDe voorz. zegt ernstige overweging toe, en gaat daarna over tot sluiting der vergadering NOORDWIJK AAN ZEE. In de vergadering van Dinsdag avond il. gehouden door de .J V. op Geref. Grondsl., werd besloten vijf be stuursleden te kiezen. Als voorzitter werd gekozen A. vSmit; als secr. D. Spaanderman; als penningmeester Jac. Koers* als bibliothecaris M. Hoek en als alg.-aaj. K. Plug. Allen hebben nun benoeming aange komen. OEOSTGEEST. „Agent er ligt een auto in het water, Haal hem der uit, haal hem der uit". Dit liedje kan hier dagelijks worden aangeheven. Ditmaal was de 30-iarige chauffeur G. P. uit Leiden het slacht offer. In dienst der Fa. d Graaf en Co. reed hij met ©en Ghrevrolet-Vachtauto beladen met poetsartikelen, doordat hij voor een hondenkar wilde uitwijken, te water. Oorzaak was een defect© stuur inrichting. Het volgende ongeval sf-elde zich af nabij Endegeest, alwaar de chauffeur C. J. v. d. P. uit Den Haag met zijn auto tegen een boom reed, waardoor de auto ernstig werd beschadigd. De inzittende, J. de K. uit Den Haag, be kwam een hoofdwond, en werd verbon den door Dr. Jelgersma. De auto werd overgebracht naar Fa. van den Ameele. Wij herinneren hierbij bij voorbaat de houders van trekhonden, dat met 1 Jan. 1928 ingevolge de wet, de honden als trekdieren gebezigd, een keuring moeten ondergaan, naast de tot heden gebruikelijke meting. Vender zal het na dien datum verboden zijn, op de kar te zitten, behoudens toestemming van den Burgemeester. ROELOFARENDSVEEN. Oranjefeesten. Woensdagmorgen had de voortzet ting plaats van de viering der jaar- lijksche Oranjefeesten, nadat deze op Dinsdagavond geopend waren met 'n feestrede van Pater Borromeus Idd Greeve. Onder begunstiging van een stralend' Septemberzonretie, zooals we dit jaar nog niet beleefd hadden, stelden de schoolkinderen zich op om eep op tocht door het dorp te houden eri aan den burgemeester, als vertegen woordiger van H. M. de Koningin hul de te gaan brengen. Voorafgegaan door het plaatselijk muziekkorps, stelde de stoet zich in beweging. Het fanfarecorps van Nieuwe We tering was in het midden van den stoet geplaatst. Aan het Raadhuis gekomen, sprak de voorzitter van de Julianavereeni- fing den loco-burgemeester, den heer de Tong Cz., die wegens afwezigheid! van den Burgemeester diens plaats innam, toe, en zeide, dat het vieren der Oranjefeesten niet in de eerste plaats geschiedde om het eigenlijke feestvieren, doch om liefde voor het Oranjehuis aan te kweeken en te ver meerderen. Hij bracht dan den loco-burgemees ter de hulde over van de gansche be volking. 1 De kinderen zongen daarna het Wil helmus. De heer De Joqg dankt voor da hulde, die de vereeniging "aan het wet tig gezag heeft gebracht en hij wensch te allen een prettige en aangename feestviering toe. Vervolgens trok de stoet naar den Zuidhoek en dan terug naar de school- localen, waar versnaperingen werdeo uitgereikt. Te 10 uur vonden de wielerwedstrij den plaats van de vereeniging „Heti Stalen Ros".. Voor den wedstrijd over den langen afstand waren 7 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. L. Turk in 11 min. 50 sec., 9. R. Akerboom in 11 min. 56 sec. 3. Koos van der Meer in 12 min. 10 sec., en 4. P. de Koning in 12 min. 27 sec. Tijdens deze rit kwam de winnaar L. Turk, bekneld tusschen een luxe auto en een woonwagen. Hij werdi aaa znn hand verwond. Na door den chet gemeenteveldwachter ie ziin verbon den kor hii weer aan de weds tril den dce.nernen met het resultaat, dat hij het lange afstandnummer won. Bil den wedstrijd over de korte uaau was winnaar Koos van aer Mj:r. 2. G. Hu^iloot 3. E. Rodewiik en 4. W. I.o-s In namiddag hadden verscliei- n-na kYVerspelen plaats, terwin op h-»t srhocltenein bil de Eerw. 'laste *s door u heer M. Iï. van Genne uit 's Gravcnhage, goocheltoeren werdén \£ii i(ht en de poppenkast werd ver toond. es a.< onds te '1 uur was op het 'eest terre'n een openlucht bioscoop-/ert rö- ning, evntcns uitgevoerd door 'd.»a heer M 1? vdu vjenne. Te 1 u. werd 't feestterrein gesloten en ging men opgewekt en voldaan huis waarts'. Donderdagmorgen werd de feest viering voortgezet met een optocht door net dorp. De optocht was ge splitst in twee afdeelingen, n.l. voor kinderen beneden 16 jaar en voor de grooten. Er waren prijzen beschikbaar ge steld voor de moois e groepen en voor de leukste ideeën. De prijzen werden toegekend als volet fxinderen beneden 16 jaar: Mooiste vers ering: 1. KI. Koek. 2. E Koek en 3. J. T. de Koning. Leukste idee: 1. T. J. de Koning, 2 KI. Koek en 3. E. Koek. De heer De Koning had de inkomst van de 6000e inwoner der gemeente ATkemade voorgesteld op zeer aar dige wijze. Voor de grooten werd de eerste prijs toegekend aan de groep: ,',De Revue" en de tweede prijs aan tie» vcctbalciub „D. O. S.". De burgemeester reikte na afloopt van den optocht de prijzen uit. Te 10 uur had een gecostumeeivie voetbalwedstrijd plaats op het terrein in den Veenderpolder. waarbij, we gens de grappige kleedij der deelne- meis, koddige tooneeltjes afspeelden. Het bestuur van D. O. -S. had een traaie beker voor de winnaars be- schikbaai gesteld. Ondei leiding van het bestuur van/ de Zeilvereeniging had vervolgens een zeilwedstrijd plaats van Veensche vaar tuiger. en baggerpramen, terwijl in den namiddag verschillende volksspelen plaats hadden. Hef officieele gedeelte van het feest wem te 9 uur gesloten met een schit terend vuurwerk, bestaande uit 12 af- deelingen en 37 nummers. Dank zij het schitterend weer en da goede verstandhouding van de bewo ners, heeft Roelofarendsveen weer op waardige wijze zijn Oranjefeesten ge vierd. RIJNSEURG De heer Schaap alhier, onderwij zer aan de Kon. Wilhelminaschool, is geslaagd voor de act© Wiskunde L. O. ZEVENHOVEN. De dienstbode van den veehouder G. Kool viel te water. Gelukkig werd dit door den metselaar S. bemerkt, die de drenkelinge redde. De Raad dezer Gemeente besloot de som van f30,bij te dragen in de kosten van het leggen van een zink put op het eigendom van <jen heer C. v. d. Akker Jr.. over de afwatering, van het schoolgebouw irl de Dorpestr. alhier. Alhier had de beproeving van de brandbluschmiddelen plaats. De spui! bleek in goede conditie te zijn. D© jeugd had pret, er werden nl. centen gestrooid en hadden er een nat pak voor over. De inzameling voor het te hou den Kinderfeest aan den Hoef bracht f84,op. Met algemeen© stemmen is tot aihbtenaar van den Burgerl. Stand be noemd de heer W. J. Bocxe, Burgem. Mej. N. de Graaf, onderwijzeres in de Nuttige Handwerken aan de O.L.S. heeft tegen 1 Oct. eervol ontslag aange vraagd. Op de veetentoonstelling te Woer den verwierf de veehouder Könst met fcijn fok vee een 2-tal 2 e prijzen be staande in 2 zilveren medailles. De gehouden collecte voor de blinden te Wolfheze heeft f45,60 op gebracht. De zoon van onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer J. K. v. Rys, wel ke een 5-tal jaren als machinist de groote wateren heeft bevaren, hoopt de volgende msand met een half jaar verlof naar Ho1 land te komen. Wegéns verlof van den kantoor houder van het Postkantoor, i3 als plaatsvervangster aanges^ld Mej. L. Mur van Nieuwkoop. GEMENGD NIEUWS. Ongeval. In de houtzagerij der N. .V. Tulp te Ede had een ar beider het ongeluk met een hand tus schen de zaagmachine te geraken, waardoor hem drie vingers werden af gesneden. Verdacht. In Ziekenzorg te Wageningen is onder verdachte om standigheden overleden een 18-jarig* dienstmeisje. De commissaris van politie heeft het lijk voor gerechtelijk onderzoek in beslag genomen. Op vrij e voeten. De onder wijzer K., die in verband met de ver dachte verdrinking van een meisje te Tripscompagnie gearresteerd wend, is gisteravond op vrije voeten gesteld. Defect. Tengevolge van het defect geraken van een machine in de gemeentelijke electrische centrale 4te Delft, werd gisteravond omstreeks te ha f rijf de stroomlevering ongeveer 14 minuten onderbroken. Nadat een andere machine was in geschakeld, was het euvel spoedig ver nolpen. Hazard spelers. Als verdacht van het uitoefenen van hazardspel met behulp van drie notendopjes en een balletje is op verzoek van den brigade commandant der Kon. Marechaussee van Weert te 's Hage aangehouden de koopman H. H. van daar. Een drietal medeplichtigen zijn gis teren eveneens te Rotterdam aange houden. Het viertal reisde in een auto het land door en wist op tal van plaatsen slachtoffers te maken. Te Weert hebben zij1 zich bovendien schuldig gemaakt aan diefstal van f 65 uit den zak van een reeds door heru beetgenomen speler Vermist. Te Zaandam wordt sedert Dinsdag vermist de 22-jarige Van der Linden. Gisteravond werd kennis gegeven, dat de aan hem toebehoorenae jas en hoed drijvende in het Noordzeekanaal1 waren gevonden. De politie laat thans in het kanaal dreggen. t Overreden. Men meldt uit Hertogenbosch: Gistermiddag is de 84-jarige J. Hol- stein, wonende aan de Lautsche Poort in aanraking gekomen met een wiel rijder. Beiden vielen op den grond en wer den toen overreden door een passee- renden auto. De heer H. is aan de bekomen ver wondingen bezweken. De wielrijder kwam er goed af. Aan dencrond. Vermoedelijk door het slechte zicht is gisterenmor gen te ongeveer vijf uur het uitgaande s.s. Westerdijk van de Holland Ame- rikalijn, metende 8200 ton, geladen met stukgoederen, dat bestemming heeft voor Boston, Philadelphia, Bal- timore, Neiwport News, en Norfolld in den Nieuwen Water weg beneden Maassluis aan den grond geloopen. Het schip bevindt zich ongeveer recht tegenover de gezonken IJssel- monde, doch in den Noordwal. Sleepbooten van L. Smit en Co.'si Internationalen Sleepdienst zijn ter assistentie vertrokken. Met hoog water hoopt men het schip vlot te krijgen. De Westerdijk verkeert niet in ge vaar. Nader wordt gemeldt: De gistermorgen in den Nieuwen Waterweg aan den grond geloopen Westerdijk heeft men gisteravond bi) hoog water tevergeefs getracht ■weer vloc te krijgen met dne krachtige sleepbooten van L. Smit. Hedenmorgen bij' hoog water wordt het vlot trekken nogmaals beproefd. Lukt dit weer niet, aan zal' het schim worden gelicht, door een gedeelte van tie lading in lichters te lossen. Schip innood. Men meldt uit Schiermonnikoog Voor het Friesche gat zit een on geveer 1000 ton groote driemastschoe ner aan den grond. De reddingsboot van hier is vertrok ken. De nationaliteit van het schip -s nog niet bekentii. Naar wij nader omtrent het in noodl verkeerende stoomschip vernemen,, is tie driemastschoener, die voor het Friesche gat aan den grond zit. van Duitsche nationaliteit. Het schip zit zeer gevaarlijk en om dat de reddingsboot Insulinde te 'Oostmahorn eveneens aan den grond! zit, is de motorreddingsboot Hilda v. Rottum gewaarschuwd en reeds ver trokken. De sleepboot Stortemelk is in de nabijheid van het schip. Nader wordt vernomen, dat de in nood verkeerende driemastschoener Sisi afkomstig is uit Hamburg. De reddingsboot is teuggekeerrd. De bemanning wilde het schip nog niet verlaten. Mishandeling. Op last van den commissaris van politie te Eind hoven zijn gisteren de Gebrs. J. en P. Z.. wonende te Eindhoven, gear resteerd in verband met mishandeling den dood tengevolge hebbende van den 32-jarigen gehuwden grondwer ker G. J. van der Wal uit Eindhoven. Van der Wal was op den 18den dezer bij een vechtpartij met genoem de twee gebroeders met een mes in den linkerbovenarm gestoken, terwijl zijn onderkaak gebroken bleek te zijn. Hevig bloedend was hij naar het ziekenhuis overgebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, doch gisteroch tend is de man overleden. J. Z., oud 22 jaar, is als vermoede lijke dader gearresteerd. Zijn 21-jarige broer is wegens medeplichtigheid aan gehouden. Vandaag zal de sectie op het lijk worden verricht. Een'oude \eete schijnt de oorzaak van deze .vechtpartij te zijn geweest. Er waren verschillende personen bi betrokken. De vrouw van den verslage- ne moet men bedreigd hebben. M i s h a n d e 1 d. Voorbijgangers hebben Dinsdagavond in een bloedplas aan den weg van Eelde naar de Punt gevonden den landbouwer B. te Eelde woonachtig. Volgens zijn verklaring was hij door zijn piaatsgenooten G. V. en A. v. Bv. lnet een mes gestoken. De heer Koopal, arts te Paterswolde verleende de eerste geneeskundigé hulp. De zaak wordt nader door de politie onderzocht. Het autokerkhof. Woens dagavond omstreeks 7 uur is op den dijk tusschen Haastrecht en Oudewa ter een auto, bestuurd door den mole naar N. H. van Schelven, door een in groote vaart voorbijsnellenden luxe auto van den dijk gereden. De auto van den heer v. S. kwatfi beneden aan den dijk ia de sloot te recht en werd ernstig beschadigd." De bestuurder kreeg geen letsel. De aanrijdende auto reed verder of- er niets gebeurd was. Au10-0ngeval. Op den weg van Steen wijk naar Goor (Ov.j is dc poejjer L. Wildeboer uit Steenwijto nabil de Wijk door een defect aan zijn stuur met zijn vrachtauto met kippen in de sloot geraakt. Hij kwam er goed af, doch ongeveer 600 kippen verdronken. VISSOHERIJBERICHTKIV. Gisteren aangekomen aan den rijks afslag 21 stoomtrawlers, 41 kustvis- schers, 4 drifters. De prijzen waren: Tarbot 11534, griet 7324 per 50 kg.; groote tong 3.102.90, middel tong 32.60, kleine tong 2.201.75 per kg.; groote schol 71, middel schol 65, zet schol 6749, kleine schol 4210.50, bot 198.50, schar 213.50; tongschar 50 per kist van 50 kg.; rog ƒ27—17 per 20 stuks; vleet 2.130.84 per stuk; pie terman poontjes 156.50, groote schel- visch 38—26, middel dito 2819.50, kl. middel dito 2013, kleine dito 13—5 per kist van 50 kg.; kabeljauw 6237, per kist van 125 kg.; gr. gullen 15 9.50, kl. gullen 8—6.50, per kist van 50 kg.; leng 30.55, heilbot 217.70 per stuk; wijHing 5—3 per kist van 50 kg.; koolvisch 1.450.60, kreeft 1.02 p. stuk; makreel 17.505.30. haring 8.50 5 per kist van 50 kg. Haring; 762 kisten versche haring. "6.604.90; 265 kisten gezouten haring, 6.305.50 per kist van 50 kg. ■-De besommingen der haringsche pen waren gisteren: IJM 120 met 4378; L.T. 655 met 1870; IJ.H 530 met 1803; en IJ.H 91 met 2355 voor versche ha ring. Van de versche haringvisscherij kwamen te IJmuiden gisteren binnen 4 Engelsche stoomloggers met 1005 kis ten versche haring. Van de Katwijker haringloggers kwam in de haring haven binnen de KW 64 met 402 kantjes pekelharing, welke naar Katwijk verscheept wér den. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 21 aan de markt. De Besommingen waren: IJM 92 met 2953 IJM 417 met 4931, IJM 38 met 3799, IJM 290 met 2468, IJM 60 met 2775, IJM 10 met 3538, IJM 176 met 1941, IJM 28 met 2160. IJM 482 met 2937, IJM 326 met 1969 IJM 244 met 2828, IJ M12 met 2414, IJM 8 met 2630, IJM 108 met 2997, IJM 15 met 5085, IJM 10*9 met 1474, IJM 183 met 2581, IJM 189 met 2957, IJM 271 met 4633, IJM 120 met 4378, en IJM 9 met 3097. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. LOCHKATRINE, Vancr. n. Rott., 29 V. Cristobal. MOERDIJK, Rott. n. Vancr. 24 V. Aca- jutla. ROTTERDAM, Rott. n. N. York, 29 V. Southampton. MAASDAM,N. Orleans n. Rott. 28 van Havana. CARDIGANSHIRE. Rott. n. Vancr., 28 te Plymouth. WESTERDIJK, 29 v. Rott. n. Philadel phia. BLIJDENDIJK, Rott. n. Montreal, 29 (12 's mid.) 630 mijl W. v. Valentia. HOLLAND—AFRIEA-LIJN. RIETFONTEIN, uitr., 29 te kilindini. MELISKERK, thuisr., 28 v. Algoabaai. GRIJPSKERK. uitr., 28 te Delagoabaai RIJPERKERK, 29 v. Amst. te Rott. SPRINGFONTEIN, uitr., 29 van Suez. VEENDIJK, thuisr., 28 v. Beira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITA, thuisr., 29 v. Padang. PALEMBANG, Hamburg n. Rott. 29 te Bremen. PATRIA, thuisr.. p. 29 Perim. INDRAPOERA, uitr.. 29 (1 n.m.) te Marseille. INSULINDE. Batavia n. Rott. 29 (vm.) v. Cowes. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RONDO, thuisr., p. 28 Perim. SALABANGKA, uitr., 29 te Pt. Said. PRINS DER NEDERL. thuisr., 29 van Colombo. MOENA, 29 v. Newcastle te Rott. J. P. COEN, uitr., 27 v. Sabang. BINTANG. uitr., 28 v. Genua. SOEMBA, thuisr., 27 v. Singapore. SALEIER. uitr., 27 v. Pt. Swettenham.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6