Wiyiy 1 DAG-AGENDA. De avond-, nacht- on Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 September waargenomen door de apotueek van den heer P. du Croïx, Rapenburg, Tel. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. vóórdat de vergadering door den voor zitter is gesloten; 3e. dat de toegang tot het gebouw geopend is van 11 uur af; 4e. dat de toegang voor genoodig- den na 12 uur zal gesloten worden; 5e. dat voor het publiek een be perkt aantal plaatsen beschikbaar is op de tribune. De toegang tot deze tri bune is door d^n Zuidwesttoren (te genover het gebouw der Tweede Ka mer); 6e. dat, aangezien de overigens nog beschikbare ruimte het niet toelaat, aanzoeken om toegangskaarten voor de vergadering onmogelijk kunnen worden ingewilligd; 7e. dat alle doorloopende en andere kaarten, afgegeven tot toegang voor de vergaderingen van de Eerste Ka mer en de Tweede Kamer, voor de Vereenigde Vergadering niet geldig fijn gfrSl y IN AUDI6NTIE. 15e Koningin heeft gistermiddag audiënties verleend aan: Ds. Edgar F. Rpnigh, die gedurende de zomermaanden als predikant bij de Amerikaansche kerk te 's-Graven- hage fungeert. Hij overhandigde Hare Majesteit een schrijven van het Com mittee on the Tercentenary Obser vants of the Founds of the church in New Netherland, waarvan de heer Ronigh voorzitter is. De Amerikaansche gezant, de heer Richard M. Tobin stelde hem aan de Koningin voor. Voorts kwam op audiëntie prof. dr. A. J. Barnouw, hoogleeraar aan de Columbia Universiteit te New-York, die aan die universiteit colleges geeft, bekend als de Queen Wilhelmina lec tures. TWEEDE KAMER. - De leden van de Tweede Kamer der Sttaten-Generaal zijn in openbare vergadering bijeengeroepen op Dins dag 20 September te 3 uur. In leze vergadering is aan de orde gesteld de aanbieding der staatsbe- grooting voor 1928 en het opmaken van de nominatie voor het voorzitter schap. FORENSENBELASTING. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging van de in de Gemeentewet gestelde rege len omtrent plaatselijke belasting. De meeste wijzigingen betreffen de foren senbelastingen. De voornaamste is die, volgens welke de belasting der woonforensen (buitenplaats-bezitters) wordt los gemaakt van de plaatselij ke inkomstenbelasting, en tot een af zonderlijke, facultatieve belasting verheven. De belasting kan worden geheven naar den duur van het ver blijf, naar de huurwaarde der gemeu bileerde woning of naar andere bij de verordening vast te stellen grondsla gen. DE ZAAK-MERTENS. De heer A. M. Mertens, tandarts te 's-Gravenhage, heeft zich tot den raad gewend met het verzoek zijn adres van 6 Januari j.l. opnieuw in behan deling te willen nemen, in welk geval hij verklaart zich gebonden te achten aan de toezeggingen betreffende even- tueele regeling der schadevergoeding, welke hij in zijn adres van 6 Jan. j.l. deed. Het adres van 6 Januari strekte tot het verkrijgen van schadevergoeding wegens onrechtmatige overheidsda- den, begaan door gemeente-ambtena ren. Adressant zegt in zijn nieuwe adres dat, indien de nieuwe raad niet op de beslissing van den vorigen zou willen terugkomen, adressant de eenige weg open zou blijven om tegen de gemeente een procedure tot beta ling van schadevergoeding te begin nen. Naar het adres tenslotte meldt heeft prof. mr. H .van Goudoever te Gronin gen zich bereid verklaard eventueel deel uit te maken van een in te stel len arbitrage-commissie en adressant gemachtigd dit den raad mede te dee- len. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Men meldt ons de oprichting van een voorloopig comité van actie tegen de onbewaakte overwegen, waarvan het secretariaat te Woudenberg (Utr.) is gevestigd. Het comité stelt zich ten doel met wettelijke middelen een ein de te maken aan het gevaar, dat de onbèwaakte overwegen opleveren voor het verkeer. ANTI-REVOLUTIONAIRE STAATKUNDE. De September-aflevering van dit tijdschrift bevat weer een onmisbare, aantrekkelijke hoeveelheid politieke spijs. Mr. G. H. A. Grosheide behandelt het ontwerp van wet op de Naamloo- ze Vennootschap. J. H. de Waal Malefijt, oud-Burge meester van Katwijk, schrijft over het 7e leerjaar, terwijl in de adviezen-ru briek Mr. Noteboom antwoord geeft op de vragen: omtrent ambtseed voor raadsleden in verband met de actie der S.G.P. en art. 36 der Geloofsbelij denis; Wethoudersverkiezingen; Open bare inzamelingen en bedelarij en RECLAME Gewone Zaterdag- prijs V A PO RIS ATE URS groot assortiment pa piermanden. P£Ö groote maat£<?o GEMOLT. ONDER JURKEN in vele kleu ren, D.maat%£- K.maat 5 jaarOfTo BIJPASSENDE DIREC- TOIRE damesmaat K.maat 5 jaar CX>5 GEBREIDE BABY PAKJES van witte wol BABYMANTELS van witte wol....... MANSSPORTHEMDEN nieuwe streepen NACHTZAKKEN m. kinderfig. voorgêteekend 0^5 Speciaal verkoop ih Portiek: Groote partijen Coupons, Mantelstoffen, Popeline's en Sportflanelien Speciaal verkoop in Lichthal2 dubbele stukken Huishoudzeep alleen morgen 10 cent. E,e,STg A AT150-156 prijs 671/, 1.75 67i/2 1.25 571/., 1.45 1.90 1.20 87 Gewone Zaterdag- prijs MOLTONDEKENS m. kleurechte randenOfSo TOCHTDEKENS in vele kleuren 1^20 KEUKENSTOELEN zeer solide 2L^- COURANTENHANGER eiken, met koper D3& PIJPENREKKEN 0^0 EIKEN BLOEM- TAFELS 70 cM. hoog U& ET A MINE, nieuwe ruiten 0^7 LANDHUISSTOF mo derne streepen 0 prijs 57 2.50 1.70 77; 1.32 13 37 handelingen in «trijd met art. 24 der Gemeentewet van raadsleden. Wij kunnen dit tijdschrift onze voor aanstaande partijgenooten niet ge noeg aanbevelen.. PRIJSVRAAG GELUKTELEGRAMMEN. De openbare tentoonstelling der ontwerpen ingekomen op de prijs vraag voor een nieuw formulier Ge- luktelegram, uitgeschreven door het Nederlandsch Jeugdleiders Instituut in samenwerking met het Hoofdbe stuur der Posterijen en Telegrafie, zal gehouden worden van 2030 Septem ber 1927 in het gebouw van het Neder landsch Jeugdleiders Instituut, Plan tage Franschelaan 14 te Amsterdam. De tentoonstelling zal geopend zijn van 1012 en 24 uur. GELUKTELEGRAMMEN. In de maand Juli werden 11732 Ge- luktelegrammen verzonden, bestemd voor het binnenland en 288 voor het buitenland, terwijl vanuit het buiten land en de Scheepsstations 273 geluk- telegram-men verzonden werden. Hiervan waren bestemd voor: Am sterdam 2387; Rotterdam 1110; 's-Gra venhage 1155; Alkmaar 74; Arnhem 292; Breda 112; Deventer 83; Dor drecht 111; Eindhoven 95; Groningen 221; Haarlem 313; 's-Hertogenhosch 129; Hilversum 133; Leeuwarden 117; Leiden 102; Maastricht 119; Middel burg 39; Nijmegen 197; Tilburg 156; Utrecht 313; Zutphen 55; Zwolle 91; overige kantoren in één totaal 4889. CHR. VOLKSUNIVERSITEIT TE ROTTERDAM. Woensdagavond hield de Christe lijke Volksuniversiteit te Rott^dam, die onlangs is opgericht, haar eerste druk bezochte ledenvergadering, on der leiding van mr. P B. Bouman. Het voorloopig bestuur werd bij ac clamatie bestendigd: liet zal nog met zes leden worden uitgebreid. Het ontwerp-programma voor de cursus sen werd goedgekeurd. Prof. dr A. Noordtzij uit Utrecht zal den theolo- gischen cursus leiden. PLAATSELIJKE KEUZE. Men schrijft ons: In het nieuwe zittingjaar van de Kamer zal ook aan de orde komen 't nieuwe Drankwet»-ontwerp van Mi nister Slotemaker de Bruine. Eigenaardig is dat de verwijten van de tegenstanders zich hoofdzakelijk richten tegen dat gedeelte van het ont werp, dat betrekking heeft op de Plaatselijke Keuze. En eveneigenaardig, dat de argu menten daartegen zoo vaak onjuist zijn. Zien we goed, dan zijn die argu menten hoofdzakelijk deze: le. de ervaring in andere landen, waarbij dan telkens twee landen wor den genoemd, n.l. Amerika en Noor wegen. 't Behoeft geen betoog, dat men er hier geheel naast is. Want wat de Minister voorstelt, heeft niets te maken met den toestand in Amerika. En wat Noorwegen betreft, daar is het juist de Plaatselijke Keuze, die nu, nadat het verbod is opgeheven, weer wordt ingevoerd, èn dus deugdelijk be vonden is. 2e^ de kosten. Millioenen zal het kosten. Hoe men dat bezwaar nu nog kan noemen, nu het wetsontwerp alle vergunningen, verleénd vóór 1 Mei 1904, uitschakelt, is niet duidelijk. Om de kosten behoeft men er nu waar lijk niet meer tegen te zijn. 3e. de persoonlijke vrijheid. Alsof niet in een geordenden staat, ieder zich in het belang der gemeenschap, zekere beperking ziet opgelegd, en ze kere offers moet getroosten! En hier is bovendien al een heel sterke meer derheid van drie vierden noodig. zal er eenige bepaling in dezen kunnen worden vastgelegd. Vallen bovendien niet 'al deze be zwaren volkomen weg tegenover het groote belang van Plaatselijke Keuze voor onze lichamelijke, economische, zedelijke en geestelijke volkskracht. Niemand zal ontkennen, dat, wanneer althans de publieke drankverleiding, via de Plaatselijke Keuze, langzamer hand tot het verleden zou. gaan be- hooren-, ons volk daardoor ten'zeerste gebaat zou zijh. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De raadsverkiezing. Met groote spanning werd de Vol kenbondsvergadering van gistermid dag tegemoet gezien, daar de verkie zingen voor den Raad op de agenda stonden. Voor de. 3 vrijkomende niet- permanente zeteis stelden zich offici eel 5 staten candidaat. De candida- ten worden voör 3 jaar gekozen. Als stem-opnemers worden Stresëmann en Chamberlain aangewezen; hetgeen ge lach uitlokte. De stemming leverde het volgende resultaat op: geldige'stemmen 49; vol strekte meerderheid 25. Gekozen wer den: Cuba met 40 stemmen; Fin land met 33; Canada met 26. Deze drie staten zijn gekozen. Verder hebben behaald: Grieken land 23 stemmen, Portugal 16. De leider der Perzische delegatie maakte verder aanspraak op een zetel in den Volkenbond voor de Moham- medaansche wereld. De indruk in België. De niet-hërkiezing van België in den volkenbondsraad heeft te Brussel, waar men deze teleurstelling heelë- maal niet verwachtte, eén pijnlijken indruk gemaakt. België was zeker van zijn verkiezing, want Vamjervelde heeft eerst de. eandidatuur vernieuwd na bij verschillende delegaties pools hoogte over zijn kansen te hebben ge nomen. Sommigen trachten zich te troosten ihet te zeggen, dat de stemming niet tegen België gericht was, maar een principieele kwestie betrof, anderen daarentegen beweren, dat het de im populariteit en flaters van Vandervel- de zijn, die België zijn zetel deden ver liezen. Minister Beelaerts van Blokland. Minister Beelaerts van Blokland, die gisteren naar Holland had willen te- rugkeeren, heeft zijn terugreis tot Za terdagavond uitgesteld, omdat de vol kenbondsraad het bekende Hon- gaarsch-^Roemeensch geschil over agrarische kwesties eerst Zaterdag behandelen zal en onze minister er prijs op stelt deze discussies persoon lijk bij te wonen. De voorbereidende ontwapenings commissie. De Volkenbondsraad heeft in beslo ten zitting besloten België uit te noo- digen lid te blijven van de voorberei dende commissie voor de ontwape ningsconferentie ondanks het feit dat België automatisch opgehouden heeft lid te zijn wegéns zijn niet-herkiezing in den Raad. Een nienw ontwapeningspact? Van gezaghebbende zijde te Gen.ève wordt verzekerd, dat Briand en Paul Boncour vóór het einde der Assem- blée een geheel nieuw veiligheidspact zullen voorstellen, behelzende het be ginsel van continentale en régionale afspraken en deelneming aan weder- keerigen bijstand. DE FRANSCH—RUSSISCHE BETREKKINGEN. Verkiezingsrede van Millerand. Millerand, de voormalige president der Fransche republiek, die zich can didaat heeft gesteld voor den Senaai bij de tusschentijdsche verkiezingen in het departement Orne, heeft zijn verkiezingscampagne gisteren te Alen- qon geopend met een heftigen aanva». op het communisme. Hij noemde ae Sovjet-ambassade te Parijs het hoofTl kwartier der revolutie en eischte van de regeering. dat zij den Sovjet-gezant zijn paspoort zal overhandigen en den Franschen gezant te Moskou zal te rugroepen. Dit noemde hij den eenigen maatregel, waardoor men een slag aan het communisme kan toebrengen. Er mag geen sprake zijn, dat een metho de wordt gevolgd, waarvan Frankrijk de dupe wordt, namelijk door de Sov jet-regeering te vragen in plaats van Rakofski een anderen vertegenwoordi ger der derde internationale te zen den, hetgeen de Sovjet-regeering maar al te gaarne zou doen, omdat dit voor haar het gemakkelijkste middel is om uit de moeilijkheden te komen. Er is geen andere oplossing, aldus Millerand. dan een breuk. Het heeft geen zin in prachtige redevoeringen te verklaren, dat het communisme onze vijand is. De daad moet bij het woord gevoegd worden en dat heeft de re geering niet gedaan. Sprekende over het verlangen van het Fransche volk naar ontwapening en handhaving van den vrede, eischte hij, dat niets zal worden nagelaten, wat de vredeskansen kan verhoogen. Uit dit oogpunt bezien heeft de Vol kenbond pnloochenbare diensten be wezen. De verdragen van Locarno, waarbij de buren van Duitschland ga ranties verkrijgen tegen alle aanvallen aan de Oost- en Westgrenzen prees Millerand als zoodanig, doch, zeide hij, die verdragen worden krachteloos gemaakt, doordat Frankrijk ze be schouwt als middel om het nieuwe Europa te consolideeren, terwijl dan Duitschland er een middel in ziet om het nieuwe Europa te wijzigen. De integriteit van de Poolsche gren zen, zooals bij de vredesverdragen is vastgesteld, noemt Millerand even on ontbeerlijk vóór de handhaving van den vréde als eerbiediging der clausu les betreffende Elzas-Lotharingen. Duitschland kan zijn handen niet uitstrekken naar den corridor van Danzig of naar Opper-Silezië zonder de geheele wereld weer in vuur en vlam te zetten. Zoolang de mogelijk heid, dat Duitschland het toch zou kunnen doen, niet geheel naar het land der droomen is verwezen, moet men zich neerleggen bij de noodzake lijkheid om krachtig te blijven, ten einde geëerbiedigd te worden. DE MIDDELLANDSCHE ZEEVLUCHT Pelletfer d'Oisy is op zijn tocht over de Middellandsche Zee te Boekarest aangekomen en beeft daar êen lezing gehouden over den vooruitgang van de luchtvaart. Hij zou gisteren naar Aleppo vertrekken. DE TOESTAND IN CHINA. Cholera aan den Jangtse. Sir Percival Phillips seint aan de „Daily Mail", dat de cholera zich uit breidt in het dal van den Jangtse, met name te Nanking, waar sinds het begin der huidige epidemie 7000 sterf gevallen zijn voorgekomen. De Chineesche autoriteiten toonen volslagen onbekwaam te zijn om een voldoenden geneeskundigen dienst te organiseeren. Men laat de slachtoffers op straat sterven waar ze neervallen. De ziekte is ook toegenomen in de inlandsche wijken van Sjanghai. Tot dusver zijn er zes buitenlanders aan overleden. De nationalistische regeeringen. Gisteren zou te Nanking een confe rentie bijeenkomen ter consolidatie van de in Nanking en Woehan zete lende nationalistische regeering. Zij werd echter uitgesteld tengevolge van het aftreden van Wang Sjoeng Wei als minister van justitie in het kabi net te 'Nanking. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Jeruza lem neemt de emigratie-beweging on der de Mohammedaansche Arabieren vooral in de omgeving van Jeruzalem toe. Het doel der meeste emigranten is Zuid-Amerika. In de 24 uur tusschen Woensdag en gistermiddag is er 66 millioen ton regen op Londen gevallen. In gezaghebbende kringen te Lon den is niets bekend omtrent de moge lijkheid van een ontmoeting tusschen Chamberlain en Mussolini, spoedig na het einde van de volkenbondsvergade ring. Zulk een ontmoeting wordt niet waarschijnlijk geacht. Te Hemelghen (België) heeft een groote brand gewoed, in een opslag plaats van vlas. Er is voor een mil lioen francs schade aangericht. Brock en Schlee, die hun wereld vlucht hebben opgegeven, zullen per boot van Tokio naar Amerika terug- keeren. Henri Barbusse is te Moskou aan gekomen, waar hij een reeks lezingen voor de studenten zal houden. De Italiaansche regeering heeft gisteren twee millioen pond sterling als vierde afrekening volgens de En- gelschItaliaansche overeenkomst in zake de terugbetaling van oorlogs schuld gestort. IJT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Eenige weken geleden is alhier ingebroken in het kantoor van de kwee- kerij van de Fa. K._ Wezelenbui'^ waar bij drie schrijfmachines zijn ontvreemd. ;De politie is er thans in geslaagd do beide daders van dezen diefstal te Rot terdam op te sporten. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer R. de Mooy te Rijnsburg, een der leerlingen van den Rijksveld wachter Bnigd.-tit. Th. te Brake alhier slaagde gisteren te Amsterdam voor het Politie-dtploma. I>e landbouwer J. Sch. Jr., was in zijn schuur in de Pepersteeg zijn vee gaan voederen en is toen zeer waar schijnlijk van den zolder komende, van de trap gevallen. Althans eenigen tijd Gemeentelijke Aankondigingen Overtreding verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. Burgemeester en Wethouders van Leiden; gezien artikel 44 der Verordening van den 27en Maart 1922 (Gemeente blad no. 13) op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch, brengen ter open bare kennis, dat: lo. Cornells Gerardus Joseph Voor ham, wonende Lange Raamsteeg 63 te Leiden, op den 6en Januari 1927 werd bekeurd wegens vleesch dragen op hoofd en schouders, zonder dat deze met zindelijke doeken zijn bedekt en dat hij deswege op den 14en Februari 1927 werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis: 2o. Petrus van der Voort, wonende Haarlemmerstraat 56 te Leiden, op den 22en Januari 1927 werd bekeurd wegens te Leiden ongekeurde inge voerde vleeschwaren in voorraad heb ben en dat hij deswege op den 7en Maart 1927 werd veroordeeld' tot ƒ5. boete of 5 dagen hechtenis; 3o. Johannes Theodorus Anthonius Poelen, wonende Magdalena Moonstr. 15 te Leiden, op den 28en Januari 1927 werd bekeurd wegens te Leiden Ijet bedrijf van vleeschverkooper uitoefe nen, in andere lokalen dan die door Burgemeester en Wethouders zijn goedgekeurd, en dat hij deswege óp den 7en Maart 1927 werd veroordeeld^ tot ƒ1 boète of 1 dag hechtenis; 4o. Martinus Cornelis van der Valk, wonende Veursche weg 82 te Voorscho ten, op den Sen Februari 1927 werd bekeurd, wegens te Leiden ongekeur-" de ingevoerde vleeschwaren in voor raad hebben, en dat hij deswege op den 19en Maart 1927 werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis; 5o. Willem Ciere, wonende Narm- straat 20 te Leiden, op den 18en Fe bruari 1927 werd bekeurd, wegenste Leiden slachtdieren slachten elders, dan in het Openbaar Slachthuis; uit oefenen van het bedrijf van vleesch verkooper in lokalen, welke niet door Burgemeester en Wethouders zijn goedgekeurd, en dat hij deswege op den 22en Juni 1927 werd veroordeeld tot 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hech tenis; 6o. Martinus Cornelis Baan, wonen-, de Levendaal 132 te Leiden, op den 24en Maart 1927 werd bekeurd, we gens te Leiden het bedrijf van vleesch verkooper uitoefenen in lokalen, wel ke niet door Burgemeester en Wethou ders zijn goedgekeurd, en dat hij des wege op den 22en Juni 1927 werd ver oordeeld tot 5 boete of 5 dagen hech tenis; 7o. Jacobus Cornelis Oud, wonende Oude Heerengracht 15 te Leiden, op den 29en Maart 1927 werd bekeurd, wegens te Leiden het bedrijf van vleeschverkooper uitoefenen in loka len, welke niet door Burgemeester en. Wethouders zijn goedgekeurd, en dat hij deswege op den I6en Mei 1927 werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis; 8o. Abraham Antoon den Os. wonen de Clarasteeg 12a te Leiden, op den 5en April 1927 werd bekeurd, wegens te Leiden het bedrijf van vleeschver kooper uitoefenen in lokalen, welke niet door Burgemeester en Wethou ders zijn goedgekeurd, en dat hij des wege op den 16en Mei 1927 werd ver oordeeld tot 3 boete op 3 dagen hech tenis; Leiden, 16 September 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. later wend hij door den slager Jac. R. die eenzelfde werkzaamheid had indien schuur, bewusteloos onder aan de trap gjevonden. Een ontboden geneesheer heeft S. weer tot bewustzijn gebi&cht en zijn wonden ,die hij .tegelijkertijd had opgeloopen, verbonden. Gelukkig flat hij nog .tijdig werd gevonden. K0UDEK2RK Door het bestuur van de Oranje- vereeniging alhier, werd van H. M. de Koningin een dankbetuiging ontvangen voor de telegrafische geiukvvensch Haar op 31 Augustus toegezonden. In deze gemeente doen zich een fcweeetal gevallen van roodvonk voor; gelukkig echter niet van eimstigen aard* Dinsdag werd alhier in de koor- iZiaal der Ned, Herfv. Kerk de 2e ge meenteavond gehouden. De belangstel ling was niet groot. De heer D. Dorrepaal, president-kerk voogd, bracht een uitvoerig verslag uit van de kosten aan de restauumtie van het kerkgebouw in het voifige jaar be steed. Tevens deelde hij mee, wat do kerk voor hare gewone huishouding ,in 1926 uitgegeven, en wat ze ontvangen had. Wat in geen jaren gebeuifi was/ - geschiedide toen; ze eindigde, inplaats van met een tekort, met een batig slót. Voorzeker een verblijdend teeken. De heer Rollema, secr.-kerkvoogd,' - lleverde een keurige bijdrage, waarin hg op de hem eigen wijze een treffende vergelijking maakte tusschen de stich-- ting en lateren toestand èn de restau ratie en den tegenwooifdigen toestand van het kerkgebouw, dat een sieittad voor onze gemeente is. De heer ,J D. de Kort, voorzitter der commissie van Bijstand, gaf een duide lijk sprekend ovetfzicht van hetgeen deze Commissie, sinds haar on'ptaan op den ien gemeenteavond (2 jaar ge leden), onder Gods zegen tot stand heeft mogen brengen, en eindigde met een opwekkend woord. Drie der aanwezigen stelden een vraag of maakten een opmedkurt, en werden door den pres.-kerkvoogd en Ds. Israël beantwoord. Ds. Israël sprak een kort slotwoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2