huisgezinnen der betrokkenen waren dikwijls ontzettend. Reeds in de tijden die wij thans gaarne als „normale" jaren aanduiden, was de duur der werkloosheid voor kantoorbedienden veelal opmerkelijk lang, wat verband houdt met den aard van den admini stratieven arbeid. Doch in den malai- setijd dien wij thans beleven is dit nog veel erger geworden. En het groote aanbod voor iedere vacante betrek king heeft tot gevolg dat het peil der bezoldiging van administratieve werk zaamheden op steeds lager niveau zakt, zoodat het bijkans onmogelijk wordt een loon te verdienen waarvan men met God en met eere een gezin kan onderhouden. De gegevens betreffende de werk loosheid, die in het rapport verwerkt zijn, hebben betrekking op een aantal van 609 werkloozen op een groep van ongeveer 2600 bedienden. Is dit op zichzelf reeds van beteekenis, noch tans moet niet vergeten worden dat de enquête alleen ging over de geor- ganiseerden, terwijl het grootste deel der werklooze kantoorbedienden o n- georganiseerd is en bovendien velen, die als kantoorbediende werkloos ge worden zijn naar andere bedrijven zijn afgevloeid, kleine middenstanders ge worden zijn of om andere reden voor de organisatie bedankt hebben. Het beeld, dat de enquête ons van den toe stand teekent, is dus nog in vele op zichten geflatteerd. De werkelijkheid is nog erger. Van de werkloozen waarover de en quête liep, had 2/3 te maken met een werkloosheid langer dan 3 maanden, den maximum-termijn waarover uit- keering uit de werkloosheidskassen wordt verstrekt. Niet minder dan 162 personen, dus meer dan 1/4 was zelfs langer werk loos dan 1 jaar en 84 hunner wisten op het oogenblik. dat het onderzoek werd afgesloten, nog niet, hoe lang hun gedwongen lediggang nog verder zou moeten duren. Hoogst bedenkelijk is ook de lang durige werkloosheid, zelfs van betrek kelijk jeugdige en zeer jeugdige per sonen. In de groep van 15 tot 17-jari- gen toch bevonden zich niet minder dan 42 werkloozen en van deze kna pen, die nauwelijks een plaats in het vak hadden bekomen, waren er 9 lan ger dan een jaar zonder werk. Voorts wordt telkens op ouder leef tijden het percentage werkloozen dat langer dan 1 jaar werkloos is hooger; voor de 40-jarigen en ouder bedraagt het zelfs 44.4 pet., alzoo bijna de helft. De vraag of dezen weer in de gelegen heid zullen zijn, een passende plaats in het bedrijfsleven te herkrijgen, kan zeker niet met groot optimisme bezien worden. Een afzonderlijk staatje betreffende 37 personen die langerdan 2 jaar werkloos waren en van wie er 31 werk loos waren bij het instellen van het onderzoek, doet zien, dat daarbij zelfs voorkomen personen van eerst onge veer 30-jarigen leeftijd, personen met vakkundige opleiding, die belangrijke posities bekleed hebben. Meer dan lange beschouwingen geeft zulk een overzicht blijk van den ernst der werk loosheid, ook van de z.g.n. bona-fide kantoorbedienden, die door de on gunst der tijden hun bestaansmiddel komen te verliezen. Ten slotte was voor de meesten, die na korter of langer tijd den arbeid kon den hervatten, het salaris dat zij gin gen verdienen veel lager, ja meerma len zelfs meer dan de helft lager dan hetgeen zij vóór de werkloosheid ver diend hadden. Deze enquête bewijst wel dat de po sitie van het kantoorpersoneel verre van rooskleurig is. Zij het voor de be dienden een spoorslag zich te organi- seeren in de vakvereeniging waarin zij volgens hun levensovertuiging thuis behooren. Voor ons is dit de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handels bedienden, waarvan het Hoofdbestuur gevestigd is Prinsengracht 415 te Am sterdam. B. VERGADERINGEN VAN HET CHR. NAT. VAKVERBOND. Door het Chr. Nat. Vakverbond wor den in 'de komende weken een negen tal districtsvergaderingen belegd, met vetegenwoordigers dier 'Christelijke Be sturenbonden. Op Zaterdag 17 September wordt vergaderd te Almelo, Arnhem en Utrecht; v op Zaterdag" 24 September le Groningen, Heerenveen en Middel burg, en op Zaterdag 1 October te Am/ sterdam, 's Gravenhage" en Dordt. Op al deze vergaderingen wordt be raadslaagd over de actie van het C. N. V. in den komenden winter. Vevens worden behandeld verschil lende vraagpunten, die door de Bestu renbonden aan de orde zijn gesteld. RADIO-AVOND DER CHRISTELIJKE VAKBEWEGING. Op 5 /October zal 'door de Néd. Chr. Riadio-vereeniging uitzending plaats hebben van een groote vergadering, die vanwege het Christelijk Nationaal Vakverbond te Utrecht, als inzet der winterpropaganda wordt belegd. Medewerking verleen en Me j. Jean nette G. Molsbergen, zang, terwijl het muzikale gedeelte verzorgd wordt door de heerenB. Renden en Fr. v. d. Meijr den. De heer J. L. Feijten zal declamee- ren. Als sprekers hopen op te treden de heeren: G. Baas Kz„ voorzitter van de Néderi. Vereen, van Christelijke Kantoor en Handelsbedienden; W. Strijbis Pzn., voorzitter van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeider, en D. de Ridder, voorz. van. het Permanent Comité van Chr. Or ganisaties in overheidsdienst. De vergadering zal staan onder lei- 'dKg van fien heer K. Kruithof, voor zitter van het C. N. V., terwijl Ds. Phl. O. v. ld. Vliet, van Utrecht, een slot woord hoopt te spreken. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Voor de alhier op 24 en 26 Dec. a.s. te houden Pluimvee-ten toonstelling is veel animo. Verschillende eer e-pr ijzen w.o. bekers medailles en andere prezen zijn reeds toegezegd Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: .k°°r> 1 doublé bibche, 1 balasting- gqwiehneifxt, eenig geld, 1 tabaksdoos en 1 sigarenpijp. In de vergad Tag van B. en W. is besloten dat dg heer E. Guldemond den Burgemeester zal vervangen bij ziekte of afwezigheid, terwijl zij hunne functies verder als volgt hebben ver deeld: de Burgemeester: Financiën, On derwijs on Algem. Zaken; E. Guldemond (Publieke Werken en Plantsoenen; J. v. Ge klerenGemeen veb edrij ven, V 01 ks - huisvesting en Werkeloosheidbestrij'ding Wegens het ongunstigs weder van do laatste dagen, zal da bad- en zweminrichting a.s. Zaterdag gesloten worden. NIEUWKOOP. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. D. W. Griffioen, slaagde dezer dagen voor het examen ie gcd. krankzinni genverpleging, te Oegstjg.est. De pcsÉduivsnvc-reen. hield een wedvlucht van Mons, België. Prijzen wei den uitgedeeld. Afgetreden zijn de heeren A. Kromwijk en G. v. Geeuwen als be stuurslid van den Po*4=?r Nieuwkoop en ^oorden. OUDE WETERING. Gisteren vergadei<de in het café van den Bosch de afd. itijnzaUrwoude en omstreken vair da Holi. Mg. van Landbouw, onder voorzitterschap van den hear Kempenaar uit Ter Aar. Nadat de notulen van de vorige ver gadering gelezen en onverandena goed gekeurd waren, weifden verschihe-nda rngek .stukken behandeld, p.a. het jaar verslag 1926 van de Holl. Mg. van Landbouw, het jaarverslag 1926 van de Onderlinge Brandverzekering voor do l'cdon der H. M. van L. Tevens bleek, dat er door een grpot aantal afdeelin- gen adhaesie betuigd was op ons afdee- hngsadres betreffende de wijziging der vetgrens van volvette kaas, gericht aan het hoofdbestuur van de H. M. v. L. Dank zij de actie, o.a. gevoerd door onze afd. en enkele andere', zal voorioo- pig da vetgrens der volvette kaas niet gewijzigd worden. Bij de daarop volgende bestuursv-er* kiezing werden de heerien Jac. van Eg- mond uit Geimuiden en Jac. Visser uit Ter Aar bij acclamatie hei kozen als ]id van het Afdelingsbestuur. Vervolgens werd bespreken deagen- da van ae algem. vergadering te iiou,- iden op 15 September a.s. te Ridder kerk. Besloten werd de candidatuuii Dir. H. JLovink als voorzitter van het Hoofdbestuur en de candidatuur S. v. d. Stoel als lid van het Hoofdbestuur te steunen. Als afgevaardigde naar deze vergadering werfcl de heer J. de Raadt benoemd. De heeren van Tol en Verkley bren gen daarna een uitvoerig verslag uit over de algemeene vergadering jn April ji. te Amsterdam gehouden. In de rondvraag deelde de seciletaris onede, dat het in de bedoeling ligt gö- darenden den aanstaanden winter in lonze afdeeling enkele cursussen te o?- (ganiseeren. Er bestaan nl. plannen te Rijnzaterwoude een cursus in pluimvee teelt en te Geimuiden fen Oude Wetering een algemeene Landbouwcursus te ge ven. kadafc nog. enkele zaken, o.a. do onvoldoende postbestelling op vele plaatsen ten piattenlande, besproken waren, werd de vergadering gesloten. ZEVENHOVEN. Door een gebrek aan dje stuui> inrichting had de heer H. S. het onge luk met zijn auto te \p.ter te geraken. Hij zelf wist door een ruit t?- ontkomen. Het vehikel' werd later op den wal ge sleept! In de. gehouden vergadering „der R. K. Kies vereen, bleek uit liet financi eel verslag, dat er een voor/de dig saldo was van f 19.2,67. Herkozen werden tot bestuursleden de hoeren A. P. v. d. Weijden, A. J. de Groot, F. 41. A. Veltman, W. J. ©lom en J". J. v. d. Bosch, terwijl in do plaats van dsn heer D. v. d. Hulst werd gekozen do heer J. C. Poel'. Tot Heemraad van idei\Nieuwkoop- eehen Polder is gekozen de heer G. Domburg, in de plaats van den heer J. do Groot Azn., t&itwijï de heer B. J. Straathof, eveneens aftredend, weild herkozen als Heemraad. GEMENGD NIEUWS. B oevendemonstratie. On geveer 300 misdadigers: zakkenrol lers, bedriegers, inbrekers en overeen komstige individuen, hielden voor 't Huis van Bewaring te Warschau een demonstratie en eischlen staking van het onderzoek tegen 30 heeren van hun gilde, die zich in bewaring bevin den. De officier van justitie ontving een delegatie van Ide demonstranten en ried: dezen aan hun eischen schriftelijk in te 'dienen. Deeenzaamsteman. De een zaamste man van de wereld is dood. Hij' stierf op of omtrent Nieuwjaars dag 1927 en zijn overlijden is aan de wereld niet voor de tweede week in Augustus bekend geworden. Zijn naam was Hector Pitch forti, van! lonbékenden leeftijd en hij vertegen woordigde de Sab'ellum Trading Com pany te Londen op een geïsoleerde! plaats zonder raam aan de Oostkust-, van Baffin Grand. Het kort- feil van zijn dood is uit' Pond - Inler 'draadloos gemeld door het stoomschip Beothic. dat dit jaar de Pool-expeditie van 'de Canarleesche regeerim naar het Hooge Noord-en had gebracht. Zes en jaar lang had Pitchford opi deze verlaten plek geleefd, diep bin nen den poolcirkel, en op een paari graden van de Pool zelf. Zijn nadstei buren war er eenige honderden 'mijlen ver; zijn eenige vrienden een paar half w'l.-.e Eskimohonden1 Den geheelen vorigen zomer haldi hij' vergeefs op tic stoomboot gewacht, die hem eten en kolen moest brengen, maar zi\ /daagde niet op. De Eskimo's lieten hém op zijn post in dien stede! en men vermoedt, 'dat hij' van koude en gêbrek is gestorven. Weinige mcnschen weten iets viÓ Pitchford, behalve, dat hij' een buil had van een vermaarde Engel sche Uni' versiteic en een autoriteit was op het gebied van sterrenkunde, geologie eni topografie. Sommige van zijn kaarten zijn door. de Britsche admiraliteit overgeno men. 1 In 'den oorlog was hij officier op een Engelschen mijnenveger, die ge torpedeerd wera en bij dit voorval ver loer nij znn gehoor. Ver,eden jaar ontmoette inspecteur WJcex \i. 11 de Canadeesche politie terwijl hij op Baffin Island patrouille- dienst deed, Pitchford op eenige mij' len van rijn huis. H11 leed toen aan sneevvvbliii'Iifcid Ik moe*" ecu en, loopen om warm te blijven, wan ik Jtieb geen brandstof" zeide hij. L'c nsoecleur bood aan, om hem nr.ar aer> naastbnzijnden ooli- 'tienost ie brengen maar daar wilde hij jiiets van iiyoren. Öp Kerstdag 1926 schreef hij de laatste woorden in zijn journaal. Hij: was teen zie'k, en dit bevestigt, naar men meent, de onderstelling, dat hij" alleen in 'de ijswoestenij van den pool nacht bezweken is aan de ge. olgen van koude en ontbering. Mishandeling. Men meldt dld. gisteren uit Delft: Vannacht kwam Üe student R., wo nende Oranje-Plantage te Delft, met! zijn auto thuis. Hij wilde deze achteruit in de gara ge rijden, waarschuwde eenige per sonen, die juist passeerden, dat dit zou febeuren, doch vermoedelijk werd een unner door den a.uto geraakt. De student kreeg althans onver hoeds zoo'n hevigen slag op het hoof dl dat het glas van zijn pince-nez, welke hij droeg, werd verbrijzeld en in het oog drong. De onbekenden namen na, deze heldendaad de vlucht. De student R. werd direct naar de •oogheelkundige kliniek te 's Graven- hage vervoerd, waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Waarschijnlijk zal de heer R. het oog moeten missen. Verdacht van deze mishandeling is zekere C. K. door de politie gearres teerd. E en. drieling. In het huisge zin van den heer Mooy, Breelaan ta (Bergen (N. H.) vferd gisteren een drie ling geboren. Moeder en de jonggeborenen maken het goed. Een onmens ch. Ernstige be schuldigingen aan het adres van een Amerikaaiïsch koopvaardijschip zijn ge uit door een Britsch oud-officier. Tho mas, die verleden jaar te Southamp ton als steward was aangemonsterd op de Amerikaanse he tankboot „Mana- tawny". Toen Thomas wiens beschuldi gingen reedshet onderwerp hebben gevormd 'van nota's, gewisseld tus- schen het Britsche departement van buitenlandsche zaken en Washington tijdens een ruwe zee tegen een stoombuis aan was gevallen, waardoor, zijn hand en benedenarm ernstig^ ver brand waren, zou de kapitein, Crow- lev geheeten, hem, terwijl hij, Thomas, door hevige pijn werd gekweld, uit zijn kooi hebben laten sleepen, hemi hebben laten vastbinden en 20 minu ten lang een warmwaterstraal op hem hebben laten richten, omdat hij met zijn kermen de rust van die overige bemanning verstoorde. Zijn wonden werden verwaarloosd! en tenslotte liét men hem zonder geld) op zak in een ziekenhuis op Curacao achter. De Britsche consul zond hem naar zijn land terug. De kapitein zal zich vermoedelijk! te verantwoorden hebben wegens het misdrijf van „wreedheid in voile zee". Het ongeluk b ij O 1 s t. De Zwol sche Crt. meldt: Het is ons gebleken, dat het woord „aanhouding" in ons bericht over het onderzoek in de zaak van den bij' Olst verbranden auto aanleiding heeft ge geven tot misverstand. Er zijn lezers, die dit woord zoo op gevat hebben, dat de genoemde per sonen gearresteerd zouden zijn. Wij vinden het daarom gewenscht mede te deelen, dat de beide bedoeL- de personen niet zijn gearresteerd, doch, zooals in dergelijke omstandig heden herhaaldelijk voorkomt, een tweede verhoor hebben ondergaan. Zij zijn eergisteriniddag naar Zwolle terug gekeerd. Het onderzoek wordt voortgezet. Overreden. De lTjarige E. Stap Vie Groningen woonachtig, die haar familie te Zuidhorn wilde bezoe ken is te Slapershil fietsende onder een melkauto geraakt en met verbrij zeld hoofd opgenomen. De idood trad onmiddellijk in. Ongeluk. Te Dalerveen liep het zoontje van den heer I. A. bij' het spelen tegen een mestbak. 'deze viel •om en de iongen geraakte er onder, waardoor hij ernstig gewond werd. Eenige uren later is hij aan de be komen verwondingen overleden. Van kwaad tot erger. Meni meldt uit Nieuwer Amstel aan dé Standaard: Dinsdagmiddag waren twee jongens van ongeveer 13 jaar in de Kalïjes- laan aan het knikkeren, Een hunner, verloor aanhoudend1 en kon vermoede lijk niet tegen zijn verlies, zoodat hij' tenslotte zijn speelkameraad uitmaak te voor een valschen speler en een dief. Deze ontstak in zulk een woede, tiat hij 'zijn klomp nam en zijn metgezel! daarmede zoo'n klap in het gezicht gaf dat liet bloed hern uit den neus spoot Later bleek, dat het neusbeen was ge broken. De vader van den getroffene, bij' zijn thuiskomst het verhaal vernemende,, werd op zijn beurt woedend, en trok gewapend met een stok naar de wo ning van den jeugdigen vechtersbaas, waar hij razende en tierende een paar ruiten insloeg. Onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg van de lijn Vork—Resteren te Eist is gistermorgen een met paard bespan nen wagen door een lossen locomotief gegrepen en over de spoorbaan geslin gerd. Het paard werd gedood. De be stuurder, poldermeester Arissen, werd gewond, doch niet levensgevaarlijk. Land- en Tuinbouw. COUPEEREN VAN PAARDEN. Onder dit opschrift lezen we in het maandblad van den bond voor Daadwerkelijke Dierenbescherming 't voleende: Door den inspecteur der Geldersche Vereeniging van Dierenbescherming! „Niels Holgersson" werd te Eist pro ces-verbaal opgemaakt tegen een hoef smid, wegens het coupeeren van een paard. De smid trachtte zich vrij te pleiten door te zeggen; „Dat gebeurt hier zoo veel". En helaas, het gebeurt zéker nog veel. Nog veel te veel wordt de dom heid begaan het dier te verminken ter wille van winstbejag, gevolg van een modegril. Het is toch in hoofdzaak 'domheidl en gevoelloosheid, die doen besluiten, hel dier een lichaamsdeel te ontnemen althans door verminking onbruikbaar te maken, hetwelk hem door de na tuur is gegeven om zich tegen aanval len van allerlei kleine kwelgeesten, 'de insecten, te verdedigen. I Het coupeeren zelf is een buitenge woon pijnlijke dierenmishandeling. Om 'dat duidelijk te maken, zullen er een beschrijving va,n geven. Het paard' staat in de traval je, of noodstal bij den smid, alsof het moet worden beslagen. Voorbereidende maatregelen zijn ge nomen, 'die zij'n: een ketting achter en een voor het paard langs aan de pos ten van de travalje vast, opdat het dier niet voor of achteruit kan. De haren van den staart, op de plaats, waar de staartwortel zal wor den afgesneden, zijn weggeknipt. Dwars onder den staart, ter hoogte van de zitbeenderen, wordt een stuk hout bevestigd, opdat het paard straks na de amputatie, niet het stompje te gen het lichaam zal knellen vanwege de pijn. want dan zou de mishandeling niet of voor den s»mid zeer moeilijk, tot hel einde kunnen worden gebracht Op de bovenlip van het paard wordt dan een z.g. praam gezet. De praam is een weiktuig, bestaan de uit een eind hout van omstreeks 25 a 30 c.M. lang, meestal rondhout, waarin aan het eene einde twee gaten zijn geboord, op een onderlingen af stand van 4 a 5 cdM. Door die gaten wordt een sterk! touw gestoken, heen en terug, zoodat een lus gevormd wordt, waarna de einden met een knoop op het hout ko men te liggen. Door 'de lus wordt de bovenlip ge trokken en met de eene hand vast gehouden, terwijl met de andere hand! het hout wordt rondgedraaid, zooda,C de zeer gevoelige bovenlip door het touw wordt bijeen gekneld en het paard hevige pijn voelt. Na het aandraaien, puilt aan de bui tenzijde van het touw de bovenlip als' een steik gespannen bol uit op bar sten af. Het achter het touw gelegen gieideel- te van id© bovenlip wordt ook sterk bijeen getrokken en zit, door het weg trekken van het uitpuilende deel, ge spannen om het tandvleesch. De lippen van het paard bezitten talrijke spieren en zenuwen en zijni daardoor gevoelig en bewegelijk, je gens de gevoeligheid worden zij Idikwijls gebezigd om een paar door middel van een praam pijn te veroor zaken. teneinde daardoor de opmerk zaamheid van andere zaken af te lei den. I> bovenlip is bovendien nog gevoeliger dan de onderlip. Daar hel paard dus ontzettende pijp aan de bovenlip heeft, is al zijn aan dacht daaraan gewijd en denkt hijl niet aan de beulenj, die hem van' achteren te wachten staat. ■Om de pijn nog wat erger te maker* wordt door "hem, die bij het hoofd van het paard dit vasthoudt, de praaml met korte rukjes op en neer getrok ken. Nu wordt de staart in de coupeer- peertang gelegd, de hefboomen sa mengedrukt, even een knarsend ge luid: en1de staartwortel is er voor een gedeelte af. Het paard is vooc zijn geheele leven verminkt. Met 'krom getrokken rug en een houidjng, alsof het moet urineeren, staat hel paard te krimpen van pijn. Hel bloed spuit met straaltjes uit del afgesneden aderen op 'den grond. Maar dat zal men gauw verhelpen.! Met een wit-gloeiend stuk ijzer, nem| door een handlanger aangegeven, schroeit de smid de bloedspuitendel aderen en de geheele afgrijselijke wonl de dicht, wat het paard weer ontzet tende pijn veroorzaakt, en nog zeeil langdurige napijn. Als nu Ide mishandeling tot het! einde is volbracht, worden Ide voor zorgsmaatregelen weggenomen, d<e| praam van de lip en wordt het paard, dat dan van achteren gewoonlijk wijd' beens loopt, weggeleid naar den staj. .Aan der menschen domheid, aan een gril is voldaan ten koste van een enorm lijden van een dier, door ver minking, en het zijn verder leven on mogelijk te maken zich tegen aanval len van insecten te verdedigen, want liet verdedigingsmiddel bjj uitnemend heid heeft men hem ontstolen. Dikwijls is na het coupeeren tevensi liet karakter van het paard voor goed) bedorven. Het laat zich niet meer kalm behandelen bij het optuigen, 1 schoenmaken of wat ook. Het dier heeft maar al te goed begrepen, dat: hij van het zoo hoogstaand wezen, den mensch, niet veel goecls heeft te ver wachten. VISSUHEKIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 14 Sept. Heden aange komen aan den Rijksafslag: 12 stoom trawlers, 1 kotter, 1 kustvisscher en 1 drifter. Aanvoer en prijzen waren: Trawl- visch: 39 kn. tarbot, 31—97.50, 14 kn. griet, 2548, per 50 Kg.; 687 st. groo te tong, 2.40—2.55. 4194 st. middel tong, J 1.752.30, 23195 st. kleine tong J 1.201.30, per Kg.; 5 kn. middel schol, 48, 4 kn. zet schol, 37, 360 kn. kl. schol 9.50—29, 17 kn. schar, 14 20, per kist van 50 Kg.; 6 kn. rog, 19—34 per 20 st.; 14 st. vleet, 1.17 —1.57 per st.; 20 kn. pieterman poon tjes, 816, 13 kn. groote schelvisch, 3946, 31 kn. middel schelvisch 23.5034, 104 kn. kleinmiddel schel visch, 1623, 300 kn. kleine schel visch, 5.5014«0, per kist van 50 Kg. 20 kn. kabeljauw, 5174. per kist van 125 Kg.; 76 kn. gr. gullen, 16 25, 86 kn. kl. gullen, 6.5015, per k. van 50 Kg.; 39 st. leng, 0.70—1.77, 1 heilbot, 5.40 per st.; 50 kn. wijting, 5.708, per kist van 50 Kg.; 36 st. koolvisch, 0.76—1.43, 22 st. kreeft, J 0.621.78, per stuk; 152 kn. makreel 1419, per kist van 50 Kg. Haring: 300 kantjes versche haring, 11'12.50 per kist van 50 Kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 12 aan de markt. De besommingen waren: IJM 146 met J 3608, IJM 34 met 3277, IJM 316 met 4075, IJM 432 met 2635, IJM 23 met 2387, IJM 110 met 2964, IJM 133 m. 2457, IJM 193 met 2329, IJM 32 m. 2472, IJM 159 met 2572, IJM 81 m. 4745 en Z.K. 6 met 1862. In de week van 8 tot en met 14 September zijn te IJmuiden aan den rijksvischafslag aangevoerd: 743.328 Kg. treilvisch, 18o8 kantjes pekelha ring en 2179 kisten versche haring. De totaal opbrengst bedroeg 257.491. De besommingen der haringsche pen waren heden: L.T. 119 met 2800 aan versche haring. Van de versch-haringvisscherij kwam hier binnen de Engelsche stoomlogger IJH 479 met 300 kisten versche haring. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. SPAARNDA.M, 14 v. Rott naaif N. Orleans. I VEE ND AM, uitr., 14 v. Southamp ton. BOSCHDIJK, 13 v. Newport Newsf n. Rotterdam. KINDERDIJK, Vancr. n. Rott., 12 te San Francisco. GROOTENDIJK, 13 v. Rott. tq Vancouver. I NEBRASKA, .Vancr. n. Rott., 13 van Glasgow. t LOCHGOIL, Rott. n. Vancr., ,12 tel Milford Haven. I HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, .uitr., 14 te Port Said. JAGERSFONTEIN, thuisr., 14 v.' Kilindini. f HEEMSKERK, 14 v. Amst. n. Rofcti BILLITON, uitr., pass. 12 Dakatfi GR1JPSKERK, uitr. 14 v. Kaapstad) NIJKERK, uitr., pass. 14 Quessantl MELIS KERK, thuisr., 14 v. Beiiau HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND, 14 v. Hamburg naai! Amsterdam. I EEMSTROOM, uitr, 13 v. BoN Ideaux. RIJNLAND, thuisr., 13 v. iWinneJ bah. VEE ND IJK, uitr, 13 v. Dar es Sa laam. i KON. EOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA, uitr, 15 v. Amsterdam. DRECHTERLAND, thuisr, pass. 14 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RONDO, thuisr, 14 v. Padang. PRINSES JULÏANA, uitr, 14 tol Southampton. I ROEPAT, uitr, 14 te Port Said, f BORNEO, uitr, 14 v. Port Said- J. P. COEN, uitr, 14 v. Suez. GROTIUS, uitr, .13 v. Sabang. i ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOBA, thuisr, 13 te Liverpool. TJERIMAI, tnuïsr, 13 v. Tanger. KEDOE, thuisr, 14 v. Marseille. KERTOSONO,,'thuisr, 14 te ,Loa- den. KON. PAKETVAART MIJ. OP. TEN NOQRT, uier, 14 v. &uexJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6