Knagende pijnen srvs?,ïr:,: Sanapirin-tabletten. RECLAME 1/ in gewrichten en ledematen, alsmede hoold- en O t t 1 ii J. R. SNOECK HENKEMANS. „Parlementaire figuren", van ..De Houten Pomp" behandelt ditmaal !den heer Snoeck Henkemans. Een van de kopstukken der C. H. Unie. die veel van wat zij' aan orga nisatie bezit, aan hem dankt. Hij is een harde werker, die voor de partij, welke hij dient, juist 'daarom ook van zoo groote beteekenis is, oml dat zïf door beter en krachtiger orga nisatie. nog veel meer bereiken kón, 'dan zij "bereikte. Een heel ander figuur dan b".v. Dr. de Visser. 1 Dat is de man van de oratie, van! den completen mensch, maar de heer Snoeck Henkemans is veel meer dé man van het politieke vinkentouw. Hij 'spreekt goed. maar is op verre na. geen redenaar als Dr. de Visser. Als hij spreekt, ietwat eentonig, zwaait hij meestal met de eene hand, waarin zijn aanteekeningen. Dan wordt hij wél eens fel bestookt met stekelige interrupties, maar hij gaat door. Zijn groep is in de latere jaren in ons parlement gegroeid' en in de coa litie deed zij zich gelden. Gelden soms ook op een wijze, die de andere coalitie-groepen zeer ver stoorde. „Trouw aan de coalitie tot aan'den politieken bedelzak" is nooit de leuze der Christelijk Historischen geweest. En als we ons niet vergissen, zal ze het wel nooit worden ook. Figuren als de heer Snoeck Henke mans zorgen daar wel voor. Zij zijn politicus, zeker. Als zoodanig hebben ze soms ook) onmiskenbare verdiensten. Maar ze zijn ook partijman. En dat lang niet altijd in den mooi en en breeden zin van het woord. Dan krijgt men het willen eten van twee wallen. Het altijd weer rekenen en bereke nen, het soms gedreven worden door vrees. In één woord: de politiek der be rekening. Die lang niet afgekeurd mag wor den, maar waarin men zich toch ook niet al te veel moet oefenen, anders wordt ze een tweede natuur. De opmerkingen beletten ons ech ter niet, om te erkennen, dat de heer Snoeck Henkemans een figuur is, die in ons parlement zeker wel thuis be hoort. Gelijk gezegd1, is hij een sieraad voor zijn partij, die hij met al zijn krachten' dient. Maar ook in de Kamer geef» hij' meermalen waardevolle adviezen. Vooral over sociale verzekering, ar menzorg, bestrijding van het kwaad! der werkloosheid, enz. spreekt hij met zakenkennis en autoriteit. En op dit gebied wordt meermalen, met instemming naar hem geluisterd. Zoo is hij in zijn fractie een man van gezag. In de Kamer een spreker, wiens zakelijke adviezen meestal meer in stemming op de rechtsche banken vinden ;dan zijn politieke Doch ook hier geldt, dat iedere vo gel nu eenmaal zingt, zooals het beest' je jrebekt is. Dat kan ook absoluut geen kwaad ook hier niet, want in de politiek leert de ervaring dikwijls heel spoedig, wat men aan elkaar heeft en hoe ver 'het „samen uit én samen thuis" in werkelijkheid opgaat en niet alleen 'n mooie term blijft. Als de heer Snoeck Henkemans nogj eens zijn politieke mémoires uitgeeft, moeten deze, dunkt ons, tenminste wel zeer interessant zijn. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Het bestuur der vereen, tot Zie kenliuisverplcging benoemde een com missie tot onderzoek van hetgeen in het belang dar zieken kan worden gedaan, voor ruimer kostelooze behandeling, als bestraling enz. De heer J. Blom werd tot 2 en voor zitter benoemd. BOSKOOP. Burgerlijke stand Geboren: Fre- derik Gijsbertus Gomel is z.v. C. J. v. d. Wolf en T. Nieuwland. Jansie Wil- ihelmina d.v. W. Verweij en W. Klerks. Jan Cornelis z.v. P. C. Hoogsrdijk en |C. v. Tol. Bob z.v. Dl. L. Landsman en E. v. Eergen v. d. Grijp. Dirkje d.v. J'. v. Klaveren en S. Oosterom. Adifiana !d.v. M. P. Loef :en ;A. Kranendonk. Hugo z.v. J. Verkaik en M J. v. d. Boschf. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Ger- rit, z.v. G. Oudshoorn en G. Boclioven; Trijntje d.v. D. Dekker en P. G. Witte; Wlilem Hendrik z.v. H. Kooi 'en N. Wes- èelius; Neeltje d.v. A. van Os en G. 0. Bax; Cornelia Johanna Maria, d.v. Th. Straathof en G. M. J. Ruigrok; Geitrit z.v. P. C. Griekspoor en S. J. Schrfeu, ders: Pi eter z.v. U- M. van der Sar en G. de Ridder; Lucia Thoresia d.v. J. v. d. Helder en M. S. Steur. Overleden: Jacob van Kooten 59 geh. met E. Oussoren; Cornelia. Rood- zant 55 j- geh. met C. Maliepaard. HAZERSWOUDE. Naar wij vernemen is men de daders van den schrijfmachine diefstal, welke alhier onlangs ten nadeel© van ide Fa. K. Wezelenburg en Zn. is ge pleegd, op het spoor. De schrijfmachines zijn t© Rotterdam in beslag genomen. Door bet bestuur der WilheLmina- iVerean. alhier weid van H. M. do Ko ningin een dankbetuiging pntvangen voor de telegrafische gelukwejjsch haar op 31 Augustus gezonden. Burgerlijke stand. Bevallen: M. Windhorst, geb. Strans, d.; D. den Brla- ver geb. Wille, z. r Gehuwd: J. Ravensberg 28 j. en M. v. JClaveren 28 j. HILLEGOM. - Burgerlijke stand Geboren: z.v.M. C. Kleijn en Kramer, d.v. G. Morlaal en Lock. Ondertrouwd: C. J. v. d. Tang en A. E. Krieger. Getrouwd: F. Keur en J. Koper. D. Rijfers en J. Vreeken. Overleden: A. Jansma wed. van H. J. Hylkema 75 j. KATWIJK. Burgerlijke stand. GeborenGijsje d.v. W. Visser en W. Klok. Dirk z.v. H. Houwer en W. Paricvliet. Buns z.v. B. van Dijk en P. van Duijn. Johanna Marie Delia d.v. N. H. Fcnnes en J. Meijer. Aldert Teunes z.v. A. Haasnoot en M. van Duijn. Jaantje Wijntje d.v. H. van der Meij en A. Guijt. Cornelis z.v. IJ. van Rijn en A. Varkevisser. Ca tharine Johanna d.v. P. Kuijt en A. v. Duijn. N eelt je. d.v. G. van Vëlzen en K. van der Marei. Cornelia Helena d.v. A. de Vreugd en C. Hoek. Ondertrouwd: P. Nieuwonhuizen en A. Bnalbergen. H. J. Fennes en C. C. Lange. T. van Beden en G. van Beelen. C. Varkevisser en M. Dijkdrenth. Overleden: Arend de Jong 90 j. wedn van P. van der Toorn. Gerard Willem van Rijn 2 j. z.V. J. van Rijn en A. Kraaijenoord. Margareth'a' Maria de Mos 68 j. echtgen. van A. Krujjt. KATWIJK AAN ZEE. Gisterenmorgen is juist voorbij het station alhier, bij liet passeeren van een wissel een rijtuig van de ©kctrische tram naar Leiden uit de rails geloo- pen. Eerst in den namiddag was de wagen weer in het spoor gebificht. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Geboren: Cristi- 11a d.v. L. Noordevliet on Jetta Valke- nende. Petrus Carolus z.v. C. L. van Egmond.en Petronella Christina Merts Johanna Hendrika d.v. A. Schippers en Jacoba Jch?r\s 1 Groen. Klaas Balten Hendrik z.v. J. Borileman on A. Mol. Jo hannes z.v. B. Schalie nb erg en G. M. Koolmoes. Hermanus z.v. Izaack Selier en Alida Selier. Maria Johanna d.v. W. Jansen en Marijtje Jongeneel. Ondertrouwd: Cornelis van Tol en Aneta van der Mee. Dirk Bilune en Bas- tiana Theodora Kramers. LIS SE Burgerlijke stand. Geboren: Simon Jozef z.v. 0. W. Barnhoorn en W. J. iCaspero. Ondertrouwd: 0. de Jong en C. A. A. Timing. G. H. Hannik en H. C. Smak man. NIEUWVEEN. Aan het telefoonnet is aangesloten onder no. 9, J. Koelman Czn., Langoir- iaar. De Rgksveldwachter P. Nugteren is overgeplaatst naar Den Haag. NIEUWKOOP. Van Gemeentewege zal geen cen trale slachtplaats en ook geen centrale nccdslachtpiaats worden opgericht. In den Raad dezer gemeente-kwam aan de orde vaststelling van de afreke ning (3-jaarlijksche) met de Bijzonde re Scholen. Uit de afrekening blijkt dat de Chr. School alsnog recht heeft cp f 212,721/0, d-e R. K. Jongensschool f85,27, en dat- moet worden ingehou den van d© R. K. Moisjessch. f 12,881/5. Het Gfcen.- Kruis ontvangt f200 uit de Gemeentekas voor een jaar voor het aanstellen van een wijkverpleegster. Aangesloten zijn aan het telefoon net W. de Rooij, 110. 2o- M. J. v. d. Wenden, no. 22; P. Kuijf, no. 23; G. Knol, no. 24. NOORDEN. De R. K. Bchool alhiar heeft nog recht op f 1790,421/2 van de afrekening iderg emeente. - NOORDWIJKERHOUT. De Oranjefeesten namen gisteren een aanvang in onzie gemeente en zui len heden en Donderdag voortgezet worden. Het was .gisteren- hoofdzakelijk voor kinderen. Voorafgegaan door het Chr. Muziekcorps „De Harpe Davids" trok ken de kind-eren der '4 scholen naar het feestterrein, 'waar alle groepen aan ide voor hen bestemde spelen als blok- jssrapen, ballen gooien, beertjes aan- rdceden, stoelendans, stoelenloopen en hardloopen met hindernissen deelnamen Het was een zeer aardig gezicht om1 vele kleuters dikwijls met angstige ge zichten hun best te zien doen om toch ernaar no. 1 te zijn. Gelukkig was er een zeer groot aantal' pilrjzen, zoodat velen met een blij gezicht, na ye-el in- -spanning, doch ook na veel afwisseling en ruime tractatie, met een mooi prfrjsj© huiswaarts te zien gaan 't Weer werkte ook mede om.ide goede stemming bij groot en klein er in te houden. Gisterenmiddag reed op denhoek van de Schippersslootweg en de Schooi laan een luxe auto tegen een met beer geladen wagen aan. Meteen gebroken ruit en deeiflijk' anet beer bespat, kon de automobilist zijn weg vervolgen. 8ASSENHEIM. Chr. Geref. Gem. Vrijdagavond 8 •uur de heer D. L. Aangeenbgug. GEMENGD NIEUWS. Onvoorzichtig. Een motor rijder. afkomstig uit Maastricht, be ging Zondagmiddag de onvoorzichtig* heid, terwijl hif benzine aan het bijvul len was, een sigaret aan te steken. Het gevolg was, dat de benzine in brand vloog. De man wierp de slang der aftap inrichting weg, juist in 'de richting, waar zich eenige kinderen bevonden, wies kleertjes in bi^nd geraakten. Omstanders snelden toe en 'doofden de vlammen. Twee kinderen liepen' ernstige brandwonden op. terwijl dé moeder van een der kinderen en een' der omstanders eveneens brandwon den kregen. I Klachten. De regent van Bre- bes heeft een maand binnenlamdsch' verlof bekomen, meldde het Batavia- sche „Nieuws" midden Augustus. „Aneta" kon in aansluiting op hel' bovenstaande bericht mededeel en. dat' dit verband hield' met een onderzoek naar tallooze klachten over liet be stuursbeleid der Inlandsche ambtena ren in de afdeeling. Brebes en ookl over den regent persoonlijk. De klagers zijn anoniem. De regbnt weerspreekt de juistheid! der klachten, waaraan aanvankelijk geen aandacht werd geschonken, doch! de groote toename der klagers, die ook persoonlijk-San den Landvoogd! requestreerden, noopten het bestuur tot een nader onderzoek. V o o r d e e 1 i g wachtje. De wachtdoende korporaal Kasmin werdl 19 Aug. in de omgeving van de ka zerne te Semarang aangesproken door een in burger gekleed persoon, die hem verklaarde, dat hij soldaat wilde worden. De korporaal vroe^ hem naar zijn ieren, in antwoord waarop de on- ende hem een biljet van f 20 in de band drukte, vragende: „Is dit goed?" De korporaal pakte het individu on middellijk in den kraag en sleepte hemi naar de wacht. De recherche werd gewaarschuwd! en cle onbekende bleek toen te zijn de beruchte en lang gezochte opruier Doelmanan, lid van de Soediro-partij, en betrokken bij de opstandplannen van Juli j.l. Op zijn aanhouding stond een premie. Doelmanan bleek in het bezit te zijn! van f 650, welke gelden waren inge zameld tusschen Semarang en Solo. De korporaal, die den onruststoker vatte, werd den volgenden dag beloond] met een premie van f 100. Gearresteerd. Het „Boer. Hbld." meldde, dat begin Augustus' te Soerabaia 'n opzienbarende gevan genneming werd gelast van de «4-jan- ge mevr. ,Weintraub, wonende aan Genteng-kali. Reeds een menschenleeftijd woonde ideze vrouw, die een weduwe van een officier is, te dezer stede. Zij heeft voor ongeveer 20 jaar een modezaak' n:e; commensalenhuis gehad op Gen- teng. De laatste jaren begon de zedenpo litie, haar in het oog te houden, in verband met allerlei verhalen, die zich rondom het geheimzinnige doen van deze wedewe sponnen. Veel daarvan behoort tot het rijk der legende. Maar zooveel bleef er toch wel over, dat de politie het huis zoo nu en dan onder geheime bewa king stelde, een enkele keer zelfs op het vermoeden, dat deze oude zich niet ontzag, nog jonge meisjes van de schoolbanken te lokken en zoo ten val te brengen. Was de politie waakzaam, ook van andere zijde bleek, dat de bronnen van inkomsten dezer „dame" niet uit zui veren bodem welden. De fiscus moet hebben ontdekt, dat schuldbekentenissen van verdacht al looi aanwezen, hoe mevr. ,W. geld vor derde voor niet té noemen handelin gen, van derden. Dat de justitie termen heeft gevon den, tegen een vrouw van zoo hoogeni leeftijd een bevel tot inhechtenisne ming uit te vaardigen, toont wel aan, welk een gevaarlijk karakter voor de samenleving de gedragingen van deze „dame" droegen. Dat zij het ongeluk is geweest van vele jonge meisjes, staat dan ook vast, besluit het blad. Was het een ongeval? Be treffende het ongeval onder dén Nul! bij Olst, waarbij de heer De Groot uit Zwolle met de auto, waarin hij zat verbrand werd, vernemen wij nader: De maréchaussees te Wij'he hebben een onderzoek ingesteld, waarbij' aan vankelijk slechts aan een ongeluk ge dacht werd. Naar aanleiding van verschillende omstandigheden, o.a. betreffende cle verhouding tusschen den bestuurder A. ten Koppel en de vrouw van den verbrande, de eenige getuige van hefc ongeluk, zijn deze beiden gistermor- fen gevankelijk naar Wijhe overge- rachi daar er een ernstig vermoeden is, dat het in brand geraken der auto niet aan een ongeluk te wijten is. I 1 i k k e 11 e c t u u r. Een vijftig tai Amerikaansche tijdschriften met prikkellectuur, waarin misdaden en filinvcih&ien voorkomen, zijn in Ca nada he er een invoerrecht van 25 pet. getroffen, ofschoon ze tot dusver vrij ïh Canaaa konden binnenkomen. j Het desbetreffende voorschrift luidt 'dat tijd set; rijften, die schier geheel uit fiction" bestaan en geen redelijke hoe veelheid critische en beschrijvende ar tikelen, nieuwsberichten of artikelen daarover of over onderwerpen van 'den 'da2" bevatten, niet meer vrij het landi rrtogén binnen komen. De tiei'ndief. De Zaterdag avond te Roosendaal op het station ge arresteerde treindiëf 'de L'^ wonende' aa 1 ae Bleekerslaan te Den Haag, is na. herhaaldelijk verhoor door de rrm- rec h&ussees te Roosendaal tot 'de be kentenis gekomen, ook van verschillen' 'de rijwieldiefstallen, welke te Rotter dam. Amsterdam en Den Haag,werden genipesd IJii is heden naar het huis van Be waring te Breda overgebracht. A an g,e r e«l e n. Gistermorgen is od den Utrechtschenweg bii Arnhem een einslig ongeluk gebeurd, doordat een auto met Verblindend licht reed! 0:1 h?t oogenblik, dat deze een andere auto moest passeeren. Le chauffeur van de tweede auto, verb/md dooi het felle licht, reed te gen twee. wiel rijders aan, die zich vooi; zijn wagen bevonden. Met het gevolg1, dat de een onder den wagen terecht! kwam, doch zonder letsel werd be- vnrcl. en 'de ander met zijn hoofd op de tramrails sloeg en ernstig'verwond werct wéggedragen. Beic.c riiwielen zijn geheel vernield. Kej meer vleesch. De alge- meenc vergadering van den Necl. Sla- gersbona. heeL, op voorstel van de Vaikensslachtersvereeniging Amster dam. waarmede het hoofdbestuur zichi in znn prat-advies kon vereenigen, be sloten hei gebruik van meer vleesch en vet tc propageeren en daartoe een commissie, te benoemen, bestaande uit. vijf leden, welke zal nagaan op welke wijze deze propaganda zal kunnen wor den gemaakt. Bij de bespreking van dit voorstel bleek, dat het verminderde vleeschver- bruik aan den economischen toestand te wijten is. In Amsterdam is, blijkens de statis tiek, het verbruik echter niet vermin derd, zoodat de hoofdstad in dit op zicht bij de meeste andere steden een: gunstige uitzondering maakt. Land- en Tuinbouw. DE TAAK DER RIJKSZUIVEL. CONSULENTEN. Ook het Alg. Zuivel- en Melkhygië- nisch Weekblad oefent critiek op het bekende adres van den F. N. Z. aan den minister van binnenlandsche za ken en landbouw over de taak der rijkszuivelconsulenten. Als vrije men- schen, aldus het blad, geschoold voor hun taak, in het besef van hun verant woordelijkheid en van het algemeen belang stellen zij (d.i. de rijkszuivel consulenten) zich ter beschikking als adviseurs van alle belanghebbenden, groot en kléin. Aan wie hunne dien sten niet wenscht, zullen zij deze niet opdringen; aan wie hun hulp vraagt, wordt deze niet geweigerd en hij kan rekenen op een objectief advies. Het spréékt intusschen vanzelf, dat iedere consulent medeleeft mét den groei der maatschappij. Indien dus in het gebied van een consulent in den loop der jaren een groote en krachti ge organisatie gegroeid is, zal die con sulent daarmede ongetwijfeld reke ning houden, evenals hij rekening houdt met de verandering van de maatschappij in het algemeen, den groei van wetenschap en techniek. I11 welke mate hij al deze factoren doet gelden, hangt bij de vrijheid van zijn beroep mede af van zijn persoon, zijn inzichten en vele andere factoren. Het is nu eenmaal de schaduwzijde van iedere belangrijke positie, dat de wij ze waarop deze vervuld wordt van de personen afhangt en niet in de eerste plaats bepaald wordt door de instruc tie, welke deze persoon heeft. Een be langrijk ambt kan overigens op geen andere wijze vervuld worden. En nu komt de F. N. Z. vertellen, dat enkele zuivelconsulenten de za ken wel eens niet precies zoo behan delden als hij, F. N. Z., het gaarne zou zien en dat daarom die consulenten een nieuwe instructie moeten hebben, waarbij zij, voorzoover de bij de bon den aangesloten coöperatieve fabrie ken betreft, eigenlijk niet anders zou den worden dan ondergeschikten. Het komt ons voor, dat algemeen zal wor den ingezien, dat de F. N. Z. de zaak niet juist stelt. Er mag niet getornd worden aan de zelfstandige en neutra le positie der rijksconsulenten. Wil men van hun diensten geen gebruik maken, dan is ieder daarvan geheel vrij. Wil men de consulenten formeel afhankelijk maken van organisaties, welke dan ook, dan is het beter het instituut als zoodanig op te heffen. AANDUIDING VAN DE HERKOMST VAN BOTER EN EIEREN. De Landbouwkamer voor Sleeswijk- Holstein wijst er in een adres aan den Duitschen Landbouwraad en de Cen trale Pruisische Landbouwkamer op, dat, niettegenstaande de kwaliteit van een groot deel van de Duitsche boter tengevolge van de controle zeer is ver beterd, deze door het publiek nog niet algemeen naar waarde wordt geschat, doordat aan den goeden naam van de Duitsche boter steeds weer afbreuk ge daan wordt. Ongeveer de helft van de ingevoerde boter is volgens de kamer tweede en derde soort. De eerste kwa- lieteit, in hoofdzaak de Deensche, Ne- derlandsche en Zweedsche boter, wordt als zoodanig aangeprezen. Bij andere herkomst, zooals de Poolsche, Siberische of overzeesche, geschiedt zulks niet en voor zoover het product niet voor mengdoeleinden bestemd is, wordt het zonder opgave van de her komst in den handel gebracht. De con sument wordt daardoor in den waan gebracht, dat hij alleen dan buiten- landsche waar koopt, indien de bui- tenlandsche herkomst is aangegeven en beschouwt alle andere boter als Duitsche met het gevolg, dat deze den naam krijgt minderwaardig te zijn. Dit wordt nog in de hand gewerkt door het feit, dat Deensche en Ne- derlandsche boter meestal tegen hoo- geren prijs worden aangeboden. Onder een en ander hebben de- goe de naam van de Duitsche boter en al le pogingen tot verbetering Van de kwaliteit zeer te lijden. De kamer richt daarom tot bovenge noemde organisaties het verzoek stap pen te willen doen, om te komen tot het uitvaardigen van een verordening, volgens welke producenten, groot- en kleinhandelaren, geen boter in den handel mogen brengen zonder opga ve van de herkomst. Deze verplichte declaratie zou niet alleen voor buitenlandsche boter moe ten gelden. De aangifte van de her komst zoude kunnen geschieden op het wikkelpapier en door een plak kaat, dat bij de te verkoopen waar wordt geplaatst of opgehangen. Tenslotte wordt erop gewezen, dat de groote verwarring in den boterhan- del nog wordt bevorderd door de in verschillende steden bestaande en steeds toenemende slechte gewoonte om de boter onder toevoeging van wa ter te kneden en artikelen van ver schillende herkomst te mengen. Het mengsel wordt dan o.a. als prima ver- sche fabrieksboter of fijna tafelboter aangeprezen. Dit kneden en mèngen zou eveneens moeten worden verbo den. Dezelfde Landbouwkamer bepleitte de wenschelijkheid, van het merken van ingevoerde eieren. Zij wijst er op, dat in andere landen reeds dergelijke voorschriften bestaan. De Centrale Pruisische Landbouwkamer antwoord de, dat hiervoor onder de pluimvee houders in den laatsten tijd steeds meer stemmen opgaan en dat de ka mer de zaak in studie zal nemen. VISSCHERIJBERICHTElf, IJMUIDEN, 13 Sept Heden aangeko men aan den rrjksvischafslag 7 stoom- treilers, 3 kustvisscberie en 1 drifter. Aanvoer en prijzen waiten van trawl- visch: 24 kn. tarbot 2890, 6 kn. griet 2354 Pér 50 KG.; 354 st. gr. tong 2,302,50, 2520 st. middelsoort tong 1,602,20, .12.S55 st. kl. tong 1,25; 1,40 per K.G.; 2 kn. gr. schol 3840, 3 kn. middel dito 35,50, 5 kn. ziet dito 3336, 119 kn. kleine dito 729, 25, kn. schar 3,9016, 7 kn. tongschar 23 4b, alles p. k. van 50 K.G.; 2 kn. rog 21,50 p. 20 st.; 14 st. vleet 1,502^38 ■p. st.; 33 kn. pieterman poontjes 4,10 9,50, 3ö kn. gr. schelvisch 21,50-33t 64 kn. middel dito 17,5023, 196 kn. kl'einmidclel dito 11,5017,30, 408 kn. kl. diito 5,5013, alles p. k. van 50 K.G.; 25" kn. kabeljauw 41-56 p. 1d van 12- K.G.; 45 kn. gr. gullen 720. 63 kn. kl. gullen 4,40S p. k. van 50! KG.; 60 st. leng 65 ct. tot 1,42, 5 st heilbot 8,5031,45 p. st.; 28 kn. wijting 6-8, p, k. van 50 K.G.; 58 st. koolvischl 4092 ct., 2 kreeften 1,73 p. st.; 214 kn. makreel' 10,5019 p. k. van 50 K.G. Haring: 317 kantjes versche haifimg 8,1011 p .k. van 50 K.G. Van de IJm. stoomtreolers kwamen er bedien 7 aan de markt. De besommin gen waren: IJM. 94 met 3028, IJM. 491 'met 5617, IJM. 482 met 571, IJM. 190 met 5997, IJM. 129 met 3392, IJM. 19 met 2791 en IJM. 103 mat 2851. De besommingen der haringsche pen waren heden: IJM. 406 (motoi> logger) 8143, IJM. 268 (dilo) S863, KW. 146 (zeillogfrex) 2038 en K.W. 21 (dito)* 1948. Van de versche haringyisschecijj kwam hier binnen de Engedsche stoom- drifter LT. 119, mat 318 kn. vereehiei haring. S cheeps tij dingen. HOLLAND—AMERI SA-LIJN. SABOP,, Vancouver n.. Rott. 13 v. Cristobal. BINNENDIJK, 13 v. iRott. n. Phila delphia. MAASDAM, Rott. n. N.-Orleans 12 v. Tampico, BEEMSTERDIJK, 12 v. Rott. te Bal timore. LOCHKATRINE, Vancoun/er n. Rott. 9 te San-Fransisco. LOCHGOIL, Rott. n. Vancouver p. 12 Lizard. 'WESTERDIJK, Vancouver n. Rott. 12 v. Hamburg. NICTHEROY, 10 v. Rott. te Vancouver. NIEUW AMSTERDAM. 13 v. N.-York te Rott. NEBRASKA, Vancouver m. Rott. 11 te Glasgow. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK (thuisr.) 13 v. PortSaid. GRIJPSKERK (uitr.) 12 v. Durban. VEENDIJK (uitr.) 12 v. Durban. SUMATRA (thuisr.) p. lg: Gibraltar. HOLLANDWE ST-AF'RIK A-LIJN. DELFLAND (uitr.) 10 te Dakar. KON. HOLLANDSCHi: LLOYD. SALLAND (thuisr.) 12 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMARINDA Üiuisr.) 1£2 v. Padang. TJERIMAI (thuisr.) p. 12 Gibraltar. TAMBORA (uitr.) p. 13 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. N1SDERLAND. PRINSES JULIANA (uitr.) 13 v. Amst. JOH. DE WITT (thuisr.) 12 v. Sabang. KON. PAKETVAA55T MIJ. HOUTMAN 13 v. Batavia n. Singap.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6