Op Oud-Eik en Duinen te Den Haag werd gistermorgen door de Int. Unie van den bebouwden eigendom de nagedachtenis van Mr. B. H. Vos, haar oud- Ondervoorzitter gehuldigd. De heer Jean Lariperöux, Voorzitter der Unie, hield een rede en legde een krans op het graf van wijlen Mr. Vos. Mevrouw Vos met X, DAG-AGENDA. Donderdag 15 Sept., 's av. acht uur. Prediker", Janvossenrteeg: Openb. erg. der Ned. Chr. Radio-Ver. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 'er apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 September waargenomen door de apotueek van len heer P. du Croix, Rapenburg, Tel. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Ivempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. Montbretia's en bloeiende herfsttij 1- loozen of Colchicum autumnale. In den linkerhoek heeft de tentoon stellingscommissie zelf een aardige groep Helenium's enz. opgesteld, voor een achtergrond van palmen, door het op het laatste moment wegblijven van den inzender, wien die plaats was toegewezen. De keurige bovenzaal wordt in 't midden grootendeels in beslag geno men door een vareninzending der fa. Lemkes en Zonen te Alphen a. d. Rijn, die met haar prachtwaar een schitte rend geheel heeft gevormd. Behalve een groote Alsophyla australis in keup, zien we er tal van Adiantum gloriosuni Lembesi, de prachtige aan winst dezer firma, evenals de juist door deze fi*-ma in den handel ge brachte A liantum grossum bïcolor, die ook stellig veel opgang zal maken. Voorts zien we hier kerngezonde nest varens, goudvarens, kleinere boom varensoorten, enz. Aan weerszijden hiervan zijn twee mooi© inzendingen bloemwerk, n.l. va-i dei. heer Buurman en van den heer Hosman, heiden alhier. Bij de eerste zijn mooie orchideeën ver werkt, evenals een mooie krans van lichtgroen mos en lijsterbessen en een andere keurig opgewerkt met diep blauwe Asters en de zachtgekleurde roos Golden Ophelia. Bij den heer Buurman zien we o.a. een prachtige Dahlia-mand, de zoo mooi getinte Jersey Beauty, een keurige sierblad- planten-mand, ter wij" hier veel van modern glas- en koperwerk is gebruik gemaakt. Vooral vonden we een vruchtenmand, met druiven en perzi ken hier aardig gesierd door de dah lia Elisabeth Pape. De voorwand is geheel in beslag ge nomen door een groote inzending van den heer Jan Kriest Jzn., alhier, die tevens de geheele leiding der tentoon stelling op zich genomen had. Van het vele en mooie Lier aanwezig noe men we een mooien krans van mos, waarin Crotons, Echeveria's, vlier bessen, elzeproppen er. artisjokken tot een keurig geheel waren verwerkt Onder de vele Dahlia-soorten hier waren als eigen aanwinsten o.a. Pe- tro, die veel overeenkomst vertoont met Emma Groot, en de helroode Isis, die hier heel mooi tot zijn recht kwam, verwerkt in een vaas met Ma- rie Houtman en mevr. Bleeker. Hierop volgt een Dahlia-inzending der fa. Topsvoort te Aalsmeer, aardig opgesteld, waarin vooral oranjekleu rige opvallen, zooals Kokarde, die dien naam ten volle verdient, en de kleurbloemige pompoen Electros, waarin we dito inzendingen aantref fen van den heer J. H. Smit, alhier, en de firma Van der Spek alhier, welke laatste een mooie nieuwe zalmkleu rige verscheidenheid exposeert, die heel mooi van tint is, evenals de nieu we soorten The Faun, lichtrose, en Vulcanus, rood. Tot slot heeft de firma J. G. Balle go en Zonen nog een mooie groep, waarin veel gebruik gemaakt is van z.g. Brouwer's vazen, van zandsteen. In deze inzending vallen tal van Mig non-dahlia's op, die zoo uitnemend geschikt zijn om de geraniums als perkplant te vervangen, zoowel door hun buitengewoon rijken bloei, als door de mindere kosten, die zulke be plantingen met zich meebrengen. Gok voor de mooie, uitloopende Zonnia- bloemige dahlia Apoldro is hier met recht een eereplaatsje ingeruimd, ter wijl we er ook nog zeer grootbloemige Amerikaansche soorten opmerken. Tegen den achterwand in deze zaal heeft de N.V. Kunstaardewerkfabriek v/h. Willem Brouwer te Leiderdorp een stand, waarin zeer veel kunst- vols is geëxposeerd, als Japansche lan taarns, steenen vazen, z.g. kamer tuintjes, benevens ook vele dingen voor huis- en serre-decoratie. Op de galerij is nog een prachtin- zending van den heer H. Wezelen burg, te Hazerswoude, bestaande uit een collectie van 50 verschillende dwergconifeertjes voor rotsbeplan ting. Allen zien er kerngezond uit en vele soorten, die we hier zién, zijn vrij zeldzaam, zooals de Juniperus com munis l^ybernica compressa, de Cha- maecyparis pisifera nana, de heel mooie Pinus sylvectris argentea com- pacta, enz. Behalve eenige stands der tuin bouwbladen Onze Tuinen en Floralia, treffen we hier tot besluit nog een prachtige cacteeën- en vetplantencol- lectie aan, afkomstig van den Hortus alhier, en geëxposeerd in een klein kasmodel, geheel van centrale ver warming voorzien en kunstig ver vaardigd door den heer Joh. v. Oosten kweekerijchef der fa. Ballego, alhier. Van de plantencollectie, die het be vatte, noemen we mooie cristatavor- men o.a. van Eekinocereus Ehren- bergie en van Echinocactus gibbosus, voorts Euphorbia meloformis en Co tyledon undulata. Zie hier in het kort samengevat een indruk van het vele schoons, dat de tentoonstelling zoowel aan leek als deskundige te genieten geeft. Niemand verzuim© haar een bezoek te brengen; zij is deze geheele week geopend. DE CHR. ORANJE-VEREENIGING EN DE 3-OCTOBER-VIERING. Herhaalde malen is betreurd gewor den, dat onze Christelijke Oranje- Vereeniging aan de herdenking en vie ring van Leidens ontzet de laatste ja ren geen actief deel meer neemt. In- vroeger jaren werd steeds op den 3den October in de Gehoorzaal des avonds een feestelijke samenkomst ge houden, doch het Bestuur is hiermede geëindigd, gezien de afnemende be langstelling van de zijde der leden. Nu echter van verschillende zijden en ook in de pers op. het weder-beleg- gen van een feestavond op den 3deri October door de Christelijke Oranje- Vereeniging wordt aangedrongen, heeft het Bestuur in haar gisteravond gehouden vergadering hiertoe be sloten. Het Bestuur vertrouwt, dat de be langstelling voor deze samenkomst voortaan evenredig zal zijn aan de be geerte, welke voor het houden daar van den laatsten tijd blijkt te bestaan. In een nader bekend te maken loka liteit (de Gehoorzaal is voor de Chris telijke Oranje-Vereeniging op 3 Oct. niet beschikbaar) zal dus onze Leid- sche Chr. Oranje-Ver. op den a.s. ge denkdag van Leidens ontzei een ner- denkingssamenkoms.t beleggen. Als sprekers zullen optreden de heeren: Ds. H. Thomas, voorzitter der Chr. Oranje-Ver., en J. F e y t e n, declamator, te Utrecht. Waar het Bestuur dus alles in het werk stelt, om in eigen kring het groote feit van Leidens Beleg en Ont zet te herdenken, daar mag worden verwacht, dat van onze zijde door ge trouwe opkomst het werk van het Bestuur zal worden gewaardeerd. MILITAIR TEHUIS MORSCRWEG. Gisteravond werd in het Chr. Mili tair Tehuis de aangekondigde schiet en sjoelwedstrijd gehouden, waarvoor een buitengewoon groote belangstel ling bleek te bestaan. Te 8 uur precies heette vader Joos- ten alle kampvechters hartelijk wel kom en opende den avond op de ge bruikelijke wijze. Het werd een geschiet en gesjoel van je welste, zoodat al spoedig de span ning er in zat. Niet minder dan 17 prijzen (kunstvoorwerpen) konden be- kampt worden door de 48 deelnemers. Het was ruim half elf, toen het laat ste schot viel en de jury haar moeilij ke taak beginnen en den volgenden uitslag kon vaststellen le prijs dpi. v. d. Veer; 2e prijs serg. Voorbach; 3e prijs serg..Vis; 4e prijs dpi. Lindenberg; 5e prijs dpi. Wijngaarden; 6e prijs dpi. Nijland; 7e prijs dpi. Bliek; 8e prijs dpi. Deitema; 9e prijs dpi. v. d. Does; 10e prijs dpi. v. Schaik; 11e prijs dpi. Verboog; 12c prijs serg. Slegtenhorst; 13e prijs serg. Bakels; 14e prijs dpi. Beukers; 15e prijs dpi. v. d. Hoek; 16e prijs dpi. Ma- fait; 17e prijs dpi. v. Dijk. De overige deelnemers behoefden niet ongetroost heen te gaan, daar de Erven de Wed. van Nelle voor allen de noodige pakken tabak beschikbaar had gesteld, welke begrijpelijkerwijze gretige handen vonden en allen recht voldaan deed kazernewaarts gaan. WERKMANS WILSKRACHT. Op het gisteren te Vlaardingen ge houden concours behaaide het Harm. Gezelschap „Werkmans Wilskracht" een 1st© prijs in de afdeeling B, een gouden krans met zilveren harp in 't midden. Des avonds kwam het gezelschap terug en ging met muziek voorop, ver gezeld van vel© toeschouwers naar het repetitielokaal, waar men nog een tijd gezellig bijeen bleef. OPTREDEN VAN STAKERS. Op de rol van de burgerlijke kamer der Haagsche rechtbank kwam giste ren voor de zaak tusschen J:' Poptie, als eischer, en de firma Gebrs. G. J. v. d. Oord en den Alg. Bond van Arbei ders in het bakkers- enz. bedrijf als gedaagden. De eischer was als gevolg van een bij hem uitgebroken staking -genood zaakt zijn bakkersbedrijf stil te leg gen, hetgeen zijn faillissement tenge volge had. In het optreden van de stakersge zellen en hun organisatie zag hij ech ter een onrechtmatige daad, waarvoor hij thans algeheele schadevergoeding vraagt. De andere gedaagde zou hebben ge poogd. door het afgeven van gratis proefbrooden," de klanten, die Poptie niet. kpii bedienen, tot zich te trekken. .Voof.y;. d. pord stelde zich gisteren als procureur mr. Beets en voor den Alg. Bond mr. J. Weyl. Daarna is op verzoek van den pro cureur van eischer de zaak 8 dagën aangehouden. EEN ONVERLAAT. Zekere F. S., conducteur bij de N.Z.H.T.M., heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat hij gisteravond tus schen de Lairimerbrug en de Steen- schuur is mishandeld door den stu dent F. Deze had bovendien nog een ruit van de tramwagen ingeslagen. Tegen d enonverlaat is proces-verbaal opgemaakt. S. is aan het politiebu reau verbonden. Door P. C. is bij de politie aan gifte gedaan dat door Mej. K .ten zijne nadeele een kaas is verduisterd. Deze dame had n.l. onlangs deze kaas ge vonden en haar als gevonden voor werp aangegeven. Toen nu echter he denmorgen C. zijn eigendom kwam terughalén, was de kaas goeddeels cpgepeuzeld. Ten nadeele van G. A. v. B. is gis teravond in de Roodborststraat een rijwiel ontvreemd. BINNENLAND. SLUITINGSZITTING DER STATEN-GENERAAL. De béide Kamers der Staten-Gene- raal zijn bijeengeroepen in vereenig- de vergadering in het gebouw van de Tweede Kamer op Zaterdag, 's mid dags te kwart voor drie. MINISTER BEELAERTS. De Minister van Buitenlandsche Zalen, jhr. mr. Beelaerts van Blok land, wordt, behoudens onvoorziene omstandigheden, aanstaanden Vrijdag uit Genève te 's-Gravenhage terug verwacht. Nader is bericht ontvangen, dat Mi nister jhr. mr. Beelaerts van Blok land eerst Vrijdag uit Genève vertrekt zoodat hij Zaterdag of Zondag hier terug verwacht kan worden. Dr. M. VAN HAAFTEN. Het anti-revolutionaire raadslid, Dr. M. van Haaften, te Amsterdam, die bij de laatste raadsverkiezing ge kozen is, zal in verband met veran dering van zijn werkzaamheden bin nenkort zijn raadslidmaatschap neer leggen. Hij zal worden opgevolgd door prof. dr. R. H. Woltjer, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. EEN VORSTELIJKE GIFT De Vereèniging „Het Zonnehuis", heeft van een echtpaar; dat onbekend wenscht te blijven, door middel van ds. James van Delf shaven,, een geld- scbenking van 200.000 ontvangen. De Vreeniging „Het Zonnehuis", die zich ten doel stelt het oprichten van een tehuis voor clë' verpleging van ongeneeslijke, behoeftige zieken, is door deze vorstelijke gift opeens dicht tot haar doel genaderd, maar zal met het oog op de groote kosten aan de exploitatie van zulk een inrichting verbonden, met groote voorzichtig heid tot de verwezenlijking van haar plannen overgaan. De Vereeniging „Het Zonnehuis" onderscheidt zich van vereenigingen als Zonnegloren, Sonnevanck enz., doordat zij alleen alle soorten van on geneeslijke zieken (natuurlijk met be grenzingen) van alle gezindten op het oog heeft en, hoewel staande op chris- telijken grondslag, interconfessioneel wenscht te blijven. RIJKSWERKVERSCHAFFING. Naar aanleiding van het bericht, dat honderd Utrechtsche werkloozen tus schen Meppel en Zwolle zullen wor den tewerkgesteld bij de droogleg ging en bewoonbaarmaking van gron den, die tot nog toe. een groot deel van het jaar onder water staan, meldt Het Volk, dat deze maatregel 'een uitvloei sel is van de tusschen het Rijk en de vier groote gemeenten gevoerde be sprekingen over Rijkswerkverschaf fing voor de groote steden. Het uitzenden der honderd Utrech tenaren is een proef, die, als zij goed resultaat oplevert, gevolgd zal worden door de uitzending, op ongeveer gelij ke schaal, van Hagenaars, Amster dammers" en Rotterdammers. Aanvankelijk was de opzet, dat elk der vier groote gemeenten 25 werk loozen voor de proef zou beschikbaar stellen. Echter is daarvan afgezien, omdat van een grooter contingent uit één gemeente meer resultaat wordt verwacht. Voor de uitzending kwam toen in de eerste plaats Utrecht in aanmerking, omdat 't het dichtst bij ligt en, naar het' oordeel van het Rijk, de financiëele toestand dezer ge meente het meest nijpt. Intusschen is met de uitzending nog niet begonen. omdat tusschen het Rijk en de gemeente Utrecht nog geen vol ledige overeenstemming is bereikt in zake het aandeel, dat de stad in de kosten zal moeten bijdragen. UIT DE S.D.A.P. Het Volk meldt Te Heerlen is een druk bezochte besturenconferentie ge houden van den Ned. Mijnwerkers- bond. Na een zeer geanimeerde dis cussie is 'mej algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin gecon stateerd wordt, dat, hoewel de vastge stelde maatregelen niet geheel bevre digend zijn, het belang van de arbei dersbevolking in Limburg eischt, dat de eenheid wordt tot stand gebracht in de moderne arbeidersbeweging en de afgp^roken betrekkingen met de S.D.A.P. in Limburg weer worden op gevat, teneinde de vereischte samen werking tusschen de economische en politieke organisatie van de arbeiders te vestigen. Allen, die soc.-dem. zijn en om de geschillen de politieke partij hebben verlaten, wordt bevolen, in de S.D.A.P. terug te keeren,.- terwijl wordt aange spoord, de propaganda voor de moder ne arbeidersbeweging, alsmede voor Het Volk en De Werker met kracht te voeren. Vele leiders in den Ned. Mijnwer- kersbond hebben dadelijk gevolg ge geven aan de resolutie en een aantal van hen, onder wie de dagelijksche bestuurders van den Ned. Mijnwer- kersbond, heeft zich reeds als lid van de partij opgegeven. DE TOESTAND VAN INSPECTEUR PAUL. Naar wij vernemen, blijft de verbe tering in den toestand van Inspecteur Paul te 's-Gravenhage, die, zooals men zich zal herinneren, bij de achtervol ging van op heeterdaad betrapte in brekers, door revolverkogels ernstig werd verwond, aanhouden. De opera tieve verwijdering der kogels uit de longen had een zeer gunstig verloop, zoodat de volkomen genezing van den zieke nog een kwestie van tijd is. STRATENLIJST VAN DEN HAAG. Bij de N.V. A. W. Segboer's Uitge versmaatschappij is een nieuwe stra tengids van Den Haag en omstreken verschenen. Het handige boekje heeft zich door- dé jareii reeds een plaats veroverd, overal waar men vlug een onbekende straat moet opzoeken. En er zijn wat onbekende straten in Den Haag, sinds deze stad zich met zoo'n vaart uitbreidde. De nieuwe uitgave van den gids zal nog meer gebruikt worden, want het boekje is uitgebreid met een straten- lijst van Wassenaar, een lijst van kiosken en de alarminrichtingen, van de huisartsen (gerangschikt naar de wijken), van de gezantschappen en van de consulaten en ten slotte van de prijzen en de vertrektijden der H. T. M. De uitvoering van de lijsten is eenvoudig en duidelijk. BUITENLAND. NIEUWE RAMP IN JAPAN. Typhoon, gepaard met een vloedgolf. Weer is Japan door een ernstige ramp getroffen. De omgeving van Nagasaki is door een typhoon, die met een vloedgolf gepaard ging, geteisterd en vooral de nabij genoemde stad1 gelegen plaats jes Kojima en Nakamoera hebben zwaar geleden. Het aantal dooden wordt voorloopig op 1000 geschat. De vloedgolf, welke de meeste scha de aanrichtte, werd voorafgegaan door een zwaar geroffel, als van een onder- zeesche aardbeving. Een watermuur van 3 M. hoogte stortte zich vervolgens in de straten van genoemde stadjes en in de aan grenzende velden. Bootjes werdien op het land en in de rijstvelden geslingerd1 en het wrakhout der ingestorte huizen werd door het water mijlen ver. meegevoerd. Te Kojima en Nakamoera zijn 1000 huizen vernield; en te Na'kajima vijf honderd. f De typhoon begon om 10 uur des morgens en duurde met onverminder de kracht voor tot half twaalf. Door de steik gezwollen rivieren is het plat teland onder water gezet en vele boer derijen zijn van de buitenwereld afge sloten. Aan den oogst is zeer groote schade toegebracht. Het district Foekoeoka heeft even eens van den typhoon te lijden gehad. In de stad Omoera staan vijfduizend huizen onder water en vijftien duizend bewoners zijn tijdelijk dakloos. Zij wor den ondergebracht in scholen, tem pels en andere openbare gebouwen. De burgemeester van Kojima heeft gisteravond draadloos om nulp ver zocht. Duizenden bewoners zijn dak loos en hij beschikt niet over de noo dige middelen, om de gewonden af doende te verzorgen. De gouverneur van Koemamoto heeft een aantal hulpbrigades gezonden. Nagasaki heeft eveneens schade ge leden door een stormwind, welke ech ter niet de kracht van een typhoon bereikte. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. B. en W. van Leid n brengen tor al gemeen© kennis, dat cloor hen de b - slissing op hot verzoek van J. C. Oud, iom vergunning tot het oprichten van een "inrichting voor het -bewerken van vleesch in het perceel Janvossenstv-eg No. 30, kadastraal bekend G meent Leiden, Sectie H. No. 1239, is verdaagd Leiden, 12 Sept. 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZE.V, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. DRANKWET. B. en W. van Leiden brengen ter: al gemeen© kennis, dat J. Bruin ink x to Alphen a. d. Riin, een verzoek hcoft in- f d'en I t-T bekeming van verlof voor de verkoop van alcoholhoudenden, an d-ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het ben d n lokaal van het perceel Zuid ungel 30. Leiden, 13 Sept. 1927. A VAN DE SANDE BAKHUYZF.N, Burgemeestér. VAN STRIJEN. Secretaris. "B. en W. van Leiden brengen ter-al gemeen ekennis, dat zij uitsluitend ten aanzien van den verkoop van artikelen op 13, 16 en 18 dez°r tijdens en op de tentoonstelling van d^ aid. Leiden vhn de afd. Leiden van de Kon. Ned.,Mij. van Tuinbouw- en Plantkund jn de Stadsgehoorzaal, ontheffing hebben ver leend van het sluitingsuur voor winkels. Leiden, 13 Sept. 1927. A. VAN DE SANDE BAKRUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Een groote schoorsteen is ingestort en een aantal arbeiders werd gewond1. In de haven zijn ettelijke booten ge zonken. De tramdienst moest gestaakt worden. In de stad Koemamoto is minder schade aangericht dan in andere plaat sen. Een groot aantal visschersbooten is op zee door den storm overvallen en gevreesd wordt, dat vele visschers 0111 het leven zijn gekomen. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De Commissievergaderingen. Gisteren hebben verschillende com missies van den Volkenbond vergade ringen'gehouden. De eerste commissie, voor juridischs vraagstukken, behandelde de kwestie der ratificatie van overeenkomsten door den Volkenbond of door conté- renties, door Iden bond bijeengeroepen, gesloten. Dé'tweede commissie, die voor de technische organisatie, beraadslaagde over het werk van het instituut vopr intellectueele samenwerking te Parijs Van verschillende zijden werd de wensch uitgesproken, dat het insti tuut in de eerste plaats de werkzaam heden, waarmede het reeds een aan vang heeft gemaakt, zal voltooien, alj vorens een nieuwe taak op zich te ne men. In de derde commissie van den Vol kenbond zet Jhr. Loudon uiteen, wat er volgens de meening der Nederland! sche delegatie thans inzake veiligheid, ontwapening en arbitrage kan worden gedaan. 1 DE LOONACTIE BIJ DE RIJN VAART. Dreigende nieuwe staking. Nauwelijks is 'de korte staking in dé Rijnscheepvaart achter den rug of er dreigt reeds een*nieuwe staking. De Internationale vereeniging van Rijnscheepvaartpersoneel, waarin de- Duitsche, Fransche en Zwitserscha transportarbeidersbonden zich hebben vereenigd', heeft aan de reeders nieu we eischen gesteld. Indien deze niet worden ingewilligd, zal het personeel bij de Rijnscheep vaart een nieuwe staking proclamee- ren. Ook de Fransche lijnschepen zul len in Üeze staking worden betrokken. Het personeel op deze schepen be; staat hoofdzakelijk uit Puitschers. Zij' stonden op grond van een staatsver drag van 1921 dezelfde loonen en ar beidsvoorwaarden te genieten als hun collega's op de Duitsche schepen. De Fransche reeders hebben zich) echter sedert de bezetting van liet 'Rug. land en het Ruhrgebied niet rrieer aan dit verdrag gehouden en 't scftecosi personeel verdient sindsdien dan oole minder dan de bemanning van Duit sche en Zwitsersche schepen. DE STRIJD IN CHINA. Oneenigheid in het kamp van Feng. Reedis eenigen tijd 'deden ger.icni.eri de ronde over oneenigheid in net Kwo mintsjuun. aldus wordt uit Peking ge meld. k Deze geruchten hebben thans vas ten vorm aangenomen doör de verkla ring, in de Chineesche pers. dat drie der generaals van Feng Joe Süangi zich onafhankelijk hebben verklaard; Zi' zouden thans van het zuiden op marsch zijn naar Tsjengtsjau en net* ben geëischt, dat Feng aftreedt. Deze heeft op dezen eisch geant woord 'door het zenden van troenen, die de strijdkrachten van de opstan dige generaals moeten verslaan. De spoorwegverbinding tusschen de plaatsen Tsjengtsjau en Han'kau is ver broken. Terugtocht der Noordelijke legers. Uit Londen wordt draadloos ge meld, dat blijkens bericht uit bi^ng- hai 'de laatste noordelijke Chineesche troepen door 1de Zuidelijke troenén over den Jangtse zijn teruggeworpen. Het noordelijke leger trekt langzaam langs den spoorweg Nanking Tient sin terug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2