UIT DE OMGEVING. ~r-"r ALKEMADE. In den loop der maand Augustus zqn ter Secretarie aangegeven de vol gende slachtingen. Bedrgfsslachtingen 23 koeien en 21 varkens. Noodslachtin gen: 4 koeien, 4 graskalveren, 2 nuch tere kalveren, 2 paarden, 13 varkens, 3 schapen en 1 lam. Ingevoerd werd uit gemeenten buiten den centrakn keu ringsdienst van vleesch te Leiden 541 K.G. vleesch. Het ontvangen bedrag aan keurloon is f307,25. BOSKOOP. Bjj de politie zijn niet minder dan 3 .portemonnaie's met inhoud gedepo neerd, die als gevonden zijn aangege ven. Alhier heeft een beproeving piaats gehad van de nieuw aan te koopen mo- torbrandspuit. De proef beantwoordde aan aller verwachting. Het stelen van rijwielen, vooral nieuwe alhier, en te Reeuwjjk, is on rustbarend. In 14 dagen tijds zijn er reeds 10 gestolen. De typhus te dezer plaatse is ge lukkig tot staan gekomen. Ten huize van de familie K. aan de S teilen, waar een lid van dat gezin aan die ziekte is bezweken, is volgens geneeskundigever klaring het besmettingsgevaar gewe ken. Op de wedstrijden van het gewest ZuidfoHoiland van 'de Ned. Bona van Vrijw. Burgermachten. behaalde de Boskoopsche Burgerwacht in de afd. Scherp, den 2en prijs, benevens een 7; tal personeele prijzen. DE KAAG. Op 5 September jl. is alhier in den ouderdom van 79 jaar overleden de heer J. van Nieuwkoop, gepensionneerd sergeant van het Ned. Oost-Indisch Le ger. meer bekend onder de naam van Oom Jacob. Sedert begin 1889 neeft hij na zijn terugkeer uit Indië in ons dorp gewoond, en heeft zich een populariteit verworven, die zoo groot was, dat hij als het ware een „stuk Kaag" geworden was. Iedereen, die maar eenigszins op d3 Kaag bekend was kende Oom Jacob. Vooral verwierf hij zich groote bekendheid onder degenen, die hun vacantie of hun vrije uren op ons rustige dorp kwamen doorbrengen en in het dikke boek. waarin hij ~de handt Gekeningen van zijn bezoekers ver zamelde.^ komen de handteekeningien van talrijken uit ons geheele vaderland voor. Met hem is. hoewel hij vanwege zijn ouderdom de laatste jaren niet meer di? vooraanstaande rol van weleer vervulde, een „bijzonderheid" van De Kaag heen gegaan. Hij ruste in vretL. KATWIJK. Dezer dagen werden de besturen der beide Oranjeveitöenigingen alhier nl. „De Oranjevereeniging" als oudste hier bestaande en de Chr. Oranjever eniging „Oranje Getrouw", welke se dert Maart 1923 bestaat, samen geroe pen in „C'asa Cara", ter bespreking van de plannen ter waardige ontvangst van Hare Kon. Hoogheid Juliana. Louise Emma Maria Wilhelmina. Prinses van Oranje, bij hare Hoogstderzelver komst en vestiging te Katwijk aan Ze© op Za terdag 10 September, te ongeveer half vier uur. Dr. J. Eijkelenboom, dis met den HcogWel'geb. Heer Baron Baud (reeds sedsrfc een paar maanden namens H. K. II. de Prinses hier gevestigd) menig maal een gesprek voerde, kwam den juisten datum van vestiging hier te we ten. en_ stelde een vraag aan den Baron of het aan het«Kon. Huis welge vallig zou zijn, wanneer de. bevolking van Katwijk a. Zee een hulde bracht. I11 verband met de on-officieele ves tiging hier, wenschte het Kon. Huis lie ver geen officieels ontvangst en alle huldiging achterwege te laten. Uit de bevolking werd van diverse zijden ech ter aangedrongen „toch iets" te doen, als uiting van sympathie, doch de hul diging moet een eenvoudig karakter dragen en heel kort zijn. Bij aan komst in de gemeente op Zaterdag 10 September, te ongeveer 3 uur, zal H. K. H'. de Prinses even hare opwach ting maken aan het Gemeentehuis te Katwijk a. d. Rijn, 0111 te half vier aan te komen te Katwijk aan Zee, al waar de Prinses gaarne een eenvoudi ge korte hulde in ontvangst neemt, waarbij zooveel mogelijk alle schoolkin deren tegenwoordig zijn, evenals inder tijd in Limburg qiet geval was, een korte zang- en muziekuitvoering, een bloemenhulde, hoe eenvoudiger hoe lie ver. Als de mogelijkheid er nog is, sullen pl.m. 2300 schoolkinderen in dubbele rijen zijn opgesteld voor de villa. Het is te begrijpen, vooral bij mooi weer, dat geen vrouw aan het spin newiel blijft, te (minder omdat ook onze Geëerbiedigde Koningin meekomt Burgers van beide Katwijken, draagt zorg, dat ieder huis op den dag van Zaterdag ook vlagt, evenals bij Hare Majestedts verjaardag, en dat iedeïts borst versierd is met Oranje. KATWIJK AAK DEN RIJN. We zouden .er de tuinders en toekomstige tuinders op willen wijzen, dat slechts tot en met a.s. Zaterdag ge legenheid is om zich op te geven voor de te houden Tuinbouw-wintercursus. Dat men nu niet wachtte tot het te laat is. De commissie waar men zich kan opgeven, is nog uitgebreid en be staat uit de heeren J. v. d. Perk. Nic. Boe en Jac. Meijer. De kosten zijn zeer gering. Het nut dat men er van zal kunnen hebben, zeer groot. K0UDEK2RK Het bouwen van een landhuis voor den heer H. Oornet te 'Oegstgesst, is on derhands opgedragen aan de wed. H. van Drie! alhier. NIEUWKOOP. De spertijd van electrische strtoom zal voortaan ingaan als volgt ongeveer: van is Dec.15 Jan. 5 uur; 15 Jan. —15 Febr. 5.30 uur; 15 Febri1 Maart 6 uur; 1 Maart—15 Maart 6.30 uur; 15 Maart1 April 7 uur; 1 April15 April 7.30 uur; 15 AprÜ— 1 Mei 8 luur; 1 Mei—1 Sept. geen spertijd; 1 £ept.—15 Sept. 7.30 uur; 1$ Sept.15 Oct. 6.30 uur; 15 Oct.1 Nov. 6 uur 1 Novi15 Dec. 5.30 uur. Aangezien het nog eenigen tjjd 5*1 duren voor dat de dorpstoren staande vlak bij de O. L\ S. gerestaureerd zal zijn. wordt overwogen, de vacantie te doen eindigen en ae kinderen tijdelijk elders onder te biiengen. De Postduivenvereen. hield een wedvlucht om luxe prijzen vanuit Lu xemburg. ie pr. H. Akerboom; 2e pr. A. v. Houten; 3e pr. H. v. Zanten; 40 pr. G. Voorslujjs; 5 e pr. P. Voorsluijsj 6e pr. J. Voorstuks. Burgerlijke stand. Bevallen: C. 'Powëlsen geb. Dudink, d. A. v. Beek 'geb. Loos. Volgende week zal de Haagsche commissie, welke het plan der yietvel- iden-ophooging in studie heeft, een be- izoek aan onze gemeente brengen in verband met het hernieuwd onderzoek van dit plan. Vermoedelijk zal onze gemeente worden voorzien van water, van de wa terleiding uit Bodegraven. NIEUWVEEN. Alhier waren A. v. Zoest en T. Spekman met paard en driewielige kar bezig keislag te vervoeren, toen in de Kerkstraat het paard op hol' sloeg en v .Z. en S. van de kar vielen. Beiden kwamen er met eenige schrammen en in elkaar gereden klompen goed af. Het paard werd, na een eind geloopen te hebben, gegerepen. - Raad besloot de huur van de Burgemeesterswoning. Raadzaal en Se cretarie van f600 op f400 te brengen. De heer P. Groene weg volgt den heer G. Quelle wegens vertrek als rtaadslid op. De heer P. v. d. Berg. vrjoeger Gc.dsdicnstonderw. bij de Ned. Herv. Evangelisatie alhier, thans te Grijps- kerk (Gr.), is als zoodanig benoemd te Lijnden. Haarlemmermeer. NOORDWIJK AAN ZEE. Woensdag werd hier het G.janje- feest gevierd. Gelukkig was het .weer vrij goed, niettegenstaande de lucht mee grauwe wolken bedekt was. ïe half negen namen de feestelijkhe den een aanvang met koraalmuziek van den Dorpstoren, hetwelk door liet Muziekcorps „De Harpe Davids" van Noordwjjkerhout gegeven werd. Te negen uur gingen de schoolkinde ren in optocht door het idoifc). waarna zij getracteerd werden. Te half elf werd door meisjes van 12 16 jaar ringgereden op versierde fiet sen in de Hoofdstraat. De uitslag hier van is als volgt: ie pr. Coba \f»edijn; 2e pr. Tina Schild; 3e pr. Nellij de Bes; 4e pr. Rina v. Oostsreïi; 5e pr. Neeltje Passchiep; 6e pr. Jacoba rlug; 7e pr. Pola v. Kan; 8e pr. Grada Plug; 9e pr. Cath. v. d. Niet; 10e .pr. Neeltje Heemskerk; 11e pr. Corry Hoek; 12e pr. Cath. Stij- ger; 130 pr. Mapje Smit; 140 pr. Marry v. Eist; 15e pr. J. Velius; 16e pr. Adifi- ana v. 't Wout; 17e pr. Mies v. d. Broek; 18e pr. Rika v. d. Loo; 19e pr;. pr. Ali Duindam; 20e pr. Corry Admi raal; 21e pr. Marie Redijn; 22e pr. Ada Meuwenoord; 23 e pr. Maait je v. Roon; 24e pr. A. Banck; 25e pr. Rika Beuk; 26e pr. Maaitje v. Boelen; 27e pr. Anny Tomser; 28e pr. Marie v. Venetië. Te een -uur werd door kinderen van de Bewaarschool om den Oranjeboom gevlochten op het autopark. Te half twee werd door heeren en da mes ringgereden in de Hoofdstraat. De uitslag is als volgt: ie pr. T. Put—M. v. d. Pui; 2e pr. A. BeukT. de Groot; 3e pr. Jac. v. Rijn-N. v. Rijn; 4e pr. J. Jufferman-L. v. d. Berg; 5e pr. P. Plug-Lindhout; 6e pr. C. de Ruiter-Schaap; 7e pr. P. L. v. d Deyl-C. Cordal; 8e pr. D. v. Gin- kel-P. Smit; 9e pr. P. Barnhoor(p-C. Ad miraal; ioe pr. C. Barnhoorn-N. Barn- hoorn; 11e pr. J. Kromhout-N. Plug; 12e pr. H. Rjj'n-A. v. Eedc; 13e pr. C. Plug-M. de Jong; 14e pr. J. Zandbergen- T. Zandbergen; 15© pr. P. v. Eede-A. v. Eede; 16e pr. N. v. Beveren-T. Plug. Te halfvjjf uur werd tobbetje gesto ken door jongens van 14 jaar en daar boven. De uitslag is als volgt: ie pr. C. v. Beeveren; 2e pr. F. v. d. Berg; 3e pr. C. Commandeur; 40 pr. C. V. d. Berg; 5e pit- 6e pr. J. de Ruiter; 7e pr. A. Schil'd; 80 pr. J. Plug Dzn.; 9e pr. D. Pas- schier; 10e pr. D. v. Rooqen; 11e pr'. pr. Jac. Plug; 12e pr. A. Meuwenoord 13e pr. Admiraal; 14© pr. K. de Jong; 15e pr. Speelman. Te zeven uur gaven de Chr. Gein. Zangkoren „Zingt den Heere", „SoliDeo Gloria" en „Advendo" ©enige nummers in uitvoering. De feestelijkheden werden besloten met een schitterend vuurwerk. In de Bewaarschool had men giste ren een aitractie-midddag georgani seerd Thee, limonade etc. was verkrüjg- baar. grabbelton enz. was aanwezig. Alles ten verkoop was gekregen waar, zoodat naar we vernemen, deze mid dag bijna f400 heeft opgebracht. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijk estand. Geboren: Frede- ricus Josephus z.v. A. van den Burg en J. van Wieringen. Johannes Wilhelmus z.v. G'. A. van Paridon en Th. Zwetsloot. 'Jacobus Petrus z.v. H. S. Warmerdam en Th. G. Blommesteijn. Johannes Pe trus z.v. P. v. d. Klugt- en W'. v. dl Eist Jacobus Philippus z.v. O. v. d. Berg en W. Wijnand3. Ondertrouwd: Mattheus Johannes iSprengers 23 j. en Theodoba M. v. d. Berg 30 j. Getrouwd: Wilhelmus Th. van den Berg 28 j. en Geertitiida v. d. Ploeg 20 jaar. OverledenPetrus Gerard us van Haaster 74 j. echten, van PI. G. v. d. Pans. Wdholnnfia Maria Koudiis 18 j. d.v. A. Kondiis en P. Buiis. Johanna Geerling's 2 j. Cornells Voorfrnd 58 j. te Schiedam. GEMENGD NIEUWS. Rumoerig. In de raadsverga dering van R held-en is het bij d'e wetj hou'dersverkiezinv heet toeeegaan. Verschillende leden achtten de be noeming van een vierden wethouder noodig "met het oog op de vele werk zaamheden der wethouders door de uitbreiding der gemeente, terwijl ook! de strijdwijze bij de veikiezingen ter sprake kwam. De verwijten waren, schrijft men aan. het Hbld.,~niet van de lucht en ko misch was soms de angst van het in tellect, dat, naar sommigen vreesden, met 'de neutralen in 'den raad gekoj men was. Heftig ontkende een der antirevo-' lutionairen, dat de oude raad uit „ja knikkers" had bestaan, dat hij_ een' stelletje lamlendigen was, dat zijd. le den speelgoedsoMaatjes waren en dat hij leed aan chronisch omvallende ziek! te. altemaal 'kwalificaties, 'door Ds„ Posthumus Mevjes gebruikt in een artikelenreeks in "het G elders ch Nieuwsblad. Een enkel trekje uith et 'debat, dat bijkans drie uur duurde, eer het tot stemming over de wethouders komen kon: Ds. Posthumus Mevjes: „Mijn vrij- dat hem thans nog een uitlating ver weten werd, waarvoor hij reeds lang verontschuldigingen had aangeboden. Dit sloeg op zijn vroegere bewering, dat de burgemeester geweten had van het bestaan van dien gewichtigen brief die, naar men zich herinnert, een half jaar lan^ zoek was en toen uit het vloeiboek van den directeur der gas fabriek te voorschijn kwam. „Neen", zei daarop de Voorzitter, „men doelt er op, dat de leugen niet meer te achterhalen was en Eet gan- sche .land is overgegaan". k Ds. Posthumus Meyes: ,>Mijh vrij spraak voor de rechtoank is ook het geheele land overgegaan". Het slot is geweest, dat met 1091 stemmen met de Neutralen stem den twee Chr. Hist, en de V. B.ep der afd. Dieren tegen besloten werd vier wethouders te kiezen. De 'drie afgetredenen werden, con form de onderlinge afspraak, herbe noemd en van de neutralen de heer v. Hille aangewezen. Maar deze bedankte voor de eer, om 'de wijze waarop de benoeming tot stand was gek omen. Toen werd de Vrijheidsbonder vani der Kloot Meyburg aangewezen, die van zijn recht tot beraad gebruik! wenschte te maken. Botsing. Op den onb'ewaakten overweg aan den rijksweg te Onna, tusschen Steenwij'k en Nijeveen, is door een lo^se locomotief, een auto, bestuurd door een heer uit Amster dam, aangereden e.n in een langs den weg loopenden greppel geworpen. De heer bleef vrijwel ongedeerd, de auto werd belangrijk beschadigd. Het uitzicht wordt ter plaatse door struikgewas, enkele arbeiderswonin- fen en het baanwachtershuisje zeer elemmerd. Overreden. .Gistermiddag te omstreeks 5 uur, geraakte het ö-jarig zoontje van den heer Sinnema op den Groninger Straatweg te Leeuwarden bil het spelen onder een sproei-auto van den gemeentelijken reinigings dienst. De wielen gingen den kleine over het hoofd. Hij was onmiddellijk dood Ongeluk. Woensdagmorgen is op het terrein van de Cavalerie-kazer- ne te Haarlem de korporaal R. Speyk man van de motorbrigade bij: Üie <ctaf e» riigen gevallen. Hij' brak daarbij zijn arm en bekwami schaafwonden aan het hoofd'. Hij werd ter verpleging opgenomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Verdronken. Te Veenhuizen verdronk in een onbewaakt oogenblik het driejarig zoontje van den heer S. Branden. Door vonken uit den. schoorsteen is in 'de woning van de wed. H. Harink te Wijthmen, onder, Zwolletkerspel, brand ontstaan. Het vuur vond gretig voedsel in het rieten dak, zoodat in een korten tijd! niet alleen de boerderij, doch ook een hooiberg met ongeveer 35.000 K.G. hooi en een met riet gedekte schuur in lichte laaie stonden. De bewoners, die zich juist ter rusia hadden begeven, konden nog juist liet brandende huis ontvluchten. I Bijna al het meubilair, een groote voorraaa haver en rogge, en het hooi werden een prooi der vlammen. Ook een geil kon niet worden gered. Het verbrande was verzekerd, behai ve de eigendommen van de inwonende dienstbode en de beide knechten. Te Huurnë, gem. Ruurlo, Js da boerderij van 'den landbouwer Eggink afgebrand!. Oorzaak onbekend. RECHTZAKEN. HAAUSCflfi RECHTBANK. Vooi de Haagsche rechtbank had1 zich o.m, te verantwoorden jde chauf feur H. v. D., wegens het veroorzaken' van een aanrijding met d(e N. Z. II. T. M op dèn overweg bij Veur op 1b Juli Verdachte had met een wagen met steenen den overweg gepasseerd, toen hij had kunnen zien, dat er in voilel vaan een tram aankwam uit de rioh- ting Leiden. 1 Halci hij vlug doorgereden, dan zou' de zaak nog goed nfgeiloopen zijn* 'doch hij nam een verkeerde beslis sing en bleef staan, midden op 'de rails. Een aanrijding was onvermij- delifk Gelukkig gebeurden geen ern stige dingen. De Officier Mr. Hermans, oiscïite 1 maand hechtenis tegen den onvoor zichtigen chauffeur. Verder stonden nog terecht'de' Haagsche kooplieden W. A. V., W. K. R„ en den los werkman R. F. v. B H., die met hun drieën op hee- teraaaa betrapt werden, toen zij Pe zig waren een bronzen beeld' van 500 K.G., dat in den tuin van perceel1 Badhuisweg 35 stond1, weg te halen. Tegen 'de eerste verdachten werd) 4 maanden, tegen den laatste, Uie ai eenige veroordeelingen achter den rug] had. 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt. De uitspraken zijn over 14 dagen. Het naspel van een relletje. Voor 'den kantonrechter ie Delft haldjden zich gistermorgen te verant woorden H. B., en T, ,W. 9., laatstge noemde gedetineerd. Od 12 Juni 1.1. hadlden des nachts' te Beikel en Rodenrijs relletjes plaats! tusschen werklieden aan de spoor baan en opzichters aan een werk. Verschillende weiklieden weiger den te werken, gevechten ontstonden met de opzichters, terwijl met stee nen naar passeerende treinen gegooid werd. De beide genoemde personen, waar van S. terzake mishandeling gedeti neerd is, was ten laste gelegd, het zonder daartoe gerechtigd te zijn, loo pen langs de spoorbaan. De verdachten beweerden in dienst der spoorwegen te zijn en vroegen voorts aanhouding van deze zaak, tot dat de rechtbank in de mishandelings zaak uitspraak zou hebben gedaan. De bouwkundige bij de Ned;. Spoor wegen, de heer H. M. Nieuwenhuis, verklaarde als getuige, dat hij' beide mannen ontslagen had, en al waren zij In dienst geweest, nergens anders hakiden mogen loopen dan bij' het weik. Naidat de verbalisant, !die de beide personen verwijderd haia, nog. gehoord was, werd ieder van de verdachten tot f 2 boete subs. 1 dag hechtenis ver oordeeld. Zij Reekenden appèl aan. ,1 INGEZONDEN. (Bulten verantwooroelijkheid der Redactie.) jLAm Ds. SCHILDER EN DE OPEN RRIEF. In mijn antwoord aan Ds. Schilder meen ik met het volgende te kunneni volstaan. Tenzij nog bepaald nieuwe dingen naar voren woraen gebracht, zou ik, wat mij betreft, de correspon dentie hiermede willen sluiten. 1 Ds. Schilder weigert de vraag/ welke ik hem stelde, te^"beantwoorden, terwijl ik hem nog nooit een antwoord op een bepaalde vraag ben schuldig! gebleven. 2. Ondanks alle heen en weer ge schrijf, weet nóch ik, nóch ons Gere formeerde volk, of mijn bezwaren deugdelijk weerlegd zijn. Uit 'de mij bereikte berichten bliik't overigens wat ik ook in mim vorig, antwoord als mogelijk open liet dat er in de acta wel een motiveerend rapport zal worden opgenomen. Hoe: dat zal luiden, zal moeten worden af gewacht. Uit het persverslag valt niet al te leiden, of dit rapport door de Synode officieel is vastgesteld. Wat de Sy node heeft aanvaard wordt ingeleid met 'de woorden: „De Synode besluit aan Mr. Knibbe te berichten", en dan volgen de con clusies. Dat is het eenige antwoord,: dat mij door de Synode zal worden gegeven. Natuurlijk is ook mogelijk, dat het persverslag een onjuisten indruk wekti Aan dat antwoord; der Synode heb ik mij gehouden en daarop heb ik gereageerd. Daartoe had ik volkomen' recht. 1 Als Ds. Schilder iemand wil laken^ dan moet het zijn den opsteller van' het persbericht, die niet mededeelde* dat er een schriftelijk rapport werdj uitgebracht en dat dit door de SyJ node werd aanvaard. Dit laatste ïsi mij trouwens odk nu nog onbekend.' Het schijnt mij toe, dat ons Ge reformeerde volk, dat over het alge meen de Acta niet leest, maar liever niet over mijn bezwaren moet naden ken. Wie heeft over eenige maanden, als de Acta uitkomen, er nog belang stelling voor.'Practisch gesproken kan een bezwaarde zich dan niet meer verdedigen. Ik wil er 'daarom niet meer van zeggen, 'dlan dat ik een der gelijke manier van doen eener Syno de niét geheel en al fair vind1. 1 De bezwaarden hebben toch al geen! recht in de Synodale pers. 3. Over het feit, dat Ds. Schilder het vreemde woord „Acta" wilde ver mijden, en daarom sprak over „no tulen"' zal i'k het zwijgen maar tod doen. Vast staat, dat er geen notulen) gehouden worden. Met dank voor de plaatsing, P. G. KNIBBE. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van een schrijven van Alpnen aan den! Rijn over de Lage Rijndijk. Waarde lezers, deze schrijver heeft niet mis gekeken, de toestand is daaï spannend. Als men alleen maar eens! in oogenschouw neemt de tijd', dia.t al de menschen van hun weik' komen! en er naar toe gaan, vooral in de mid daguren, 'dan laat het veel te wenJ schen over, nu het veikeer daar da gelijks toeneemt. Vooral het snelver-' voer. 1 Maar toch ben ik het slechts ten) 'deele met den schrijVer eens. Als men het publiek eens na gaat, hoe dat loopt, dan ziet men, dat haast alles een kant houid/t, inJ plaats van links en rechts. Waarlijk, het trottoir aan de Oost-' zijde is toch zeker wel breed) genoeg, maar waar zijn de menschen, die en gebruik van maken j De meeste menschen loopen aan| de Westzijde. Als het waar was; dat! de menschen rechts hielden, dan waS het een stuk beter. Hetzelfde geschiedt met het snel- vervoer. Alles houdt daar de WestzijF de, terwijl de gelegenheid daar mooi is om links en rechts te rijden. En wat hij schrijft over de boomenj als we 'die niet hadden, dan waren er] nog meer ongelukken gebeurd, Wanti dan konden ze nog harder rijden. Ziet maar op den Hoogen RijhidijkJ Neen, wij moeten 'de boomen juist! behouden. Wij hebben al dikwijls met de bu ren er over gesproken. Maar het klinkt uit één mond: de boomen behouden. Maar dan links en rechts rijden, eni politietoezicht, want dat is daar zeer noodig. I Dankend voor de verleende plaats-1 ruimte, teeken ik W. V. d. WIJNGAARD, Lage Rijndijk 27, Leiiden.' VISSCHEKUBERICHTEN. IJMUIDEN, 8 Sept. Heden aanga, komen aan den Rijksvischafslag 15 stoomtreilers, 1 kotter, 57 kustvis- schers en 1 drifter. Prijzen voor treilvisch: 40 kn. tar bot, 20—82.50; 22 kn. griet, 17—27, per 50 Kg.; 47G stuks groote tong, 2.05 2.30, 6920 stuks middel tong 1.25 2-, 29.540 stuks kleine tong, 0.90 1.15 per Kg.; 35 kn. groote schol, 27 34, 22 kn. middel schol 25.50—30, G5 kn. zetschol 19.5028, 671 kn. kleine schol 3.2018, 134 kn. schar, 3.208.50, per 50 Kg.; 22 kn. rog 10.5017, per 20 stuks; 32 st. vleet, 0.652.10 per stuk; 40 kn. pieterman poontjes, 6—17; 22 kn. groote schel- visch 16.50—19, 51 kn. middel dito, f 1316; 136 kn. kleinmiddel dito 9.50—12.50, 278 kn. kleine dito, 3— 9, per 50 Kg.: 25 kn. kabeljauw, 24 36, p. 125 Kg.: 98 kn. gr. gullen, 6 8.50, 87 kn. kl. dito 2—5.50, per 50 Ivg.; 62 stuks leng, 0.501.30, 3 st. heilbot, 8.80—16.50, per stuk; 51 kn. wijting, 1.702.70, per 50 Kg.; 51 st. koolvisch, 0.301.25; 14 st. kreeft, 0.53—0.78, per stuk; 177 kn. makreel, 715, 646 kn. haring 310, per 50 Kg.; 1 st. steur 1.06 per stuk. 272 manden versche haring, 3.10 4; 43 manden gezouten haring, 3.60 4. per 50 Kg. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. VOLENDAM, R'dam n. New-York 7 (a.m.) v. Southampton. EEMDIJK, R'dam n. Vancouver 8 te Antwerpen. RIJNDAM,. R'dam n. New-York p. 7 Kaap Race. BOSCHDIJK, R'dam n. Newport News 5 te Baltimore. WESTERDIJK, Vancouver n. R'dam via Hamburg, 7 te Londen uitgekl. NEBRASKA, Vancouver n. R'dam 7 te Liverpool. BLIJDENDIJK, Vancouver n. R'dam 7 (3.27 v.m.) 829 mijl Z.W. v. Valent. EDAM, New-Orleans n. R'dam, 6 van Havana. NICTHEROY, R'dam n. Vancouver 6 te San Francisco. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, Hamburg n. A'dam 8 te Antwerpen. NIAS (thuisr.), G v. Algoabaai. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 8 v. Dar es-Salaam. KLIPFONTEIN (tliuisr.) 7 v. Beira. RANDFONTEIN (uitr.) 8 v. Mombassa. SPRINGFONTEIN, 8 v. Hamburg te Amsterdam SUM ATP, (thuisr.) 7 te Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJSTROOM. 8 V. A'dam n. Hamburg. HELDER (uitr) 7 v. Las Palmas. EEMSTP.OOM (uitr.) p. 7 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA (thuisr.) 7 v. Coruna. SALLAND (thuisr.) 7 v. Montevideo. ZAANLAND (uitr.) p. 7 Dungeness. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE (thuisr.) 8(n.m.) v. Co- lombo. KERTOSONO (thuisr) p. 8 (v.m.), Gi braltar. TAB AN AN (uitr.) 7 te Belawan. BANDOENG, 7 v. Macakassa i. Cal cutta. BUITENZORG (thuisr.) 7 v. Colombo. DJEMBER (uitr7 te Belawan. SLAMAT (uitr.) p. 7 Suez. KEDOE (thuisr.) 8 v. Aexandi ie. GARETO (uitr.) p 8 (v.m.) G'bra'tar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P C. HOOFT (thuisrp. 6 Gibraltar. KRAKATAU (thuisr) 6 v. Singaporo. KON. DER NEDERLANDEN (thuisr.) p. 8 Perim. RADJA (uitr.) 8 te Batavia. MAPIA, 8 v. Tegal te Hongkong. itn-'.PAT (uitr.) p. 8 Gibraltar. J. P COEN (uitr.) 8 te Genua KON. PAKETVAART MIJ. OP TEN NOORT, A'dam n. Batavia, p. 8 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6