te nemen. Voor wachtdienst gebruikt men allerlei menschen. Het is ook een voordeel, dat de Directeuren van Dienst niet geheel vrij zijn. Spr. pleit nogmaals voor aanneming van het voorstel-Van Eek. De heer Van Eek (S.D.) zet nog maals uiteen op welke wijze de per- soneels-reserve de arbeidsvreugde kan bevorderen. De bedoeling van Spr.'s voorstel is alleen om menschen, die langen tijd in lossen dienst zijn, in een arbeids reserve op te nemen, niet om leerlin gen en sneeuwruimers daarin op te nemen. De heer Deumer (C.-EL) wü vol strekt niet toegeven dat om hetgeen de heeren van rechts zeiden, t abso luut onmogelijk moet worden geacht tot de instelling in het algemeen van een personeels-reserve te komen. Spr. is voor Leiden er niet voor maar meent dat in het algemeen de instel ling sympathie verdient. De heer Knuttel (Com.) wijst er op, dat voor Amsterdam indertijd de reserve werd ingesteld toen er een groot aantal was. Voor Leiden gaat het gemakkelijk omdat het getal klei ner is. Sub a. van het voorstel, bet request voor kennisgeving aan te nemen, wordt aangenomen met 19 tegen 10 stemmen. Sub b. kan als afgedaan worden beschouwd. Sub c., bet voorstel-Van Eek, wordt daarna in stemming gebracht en ver worpen met 19 tegen 10 stemmen. 45. Interpellatie van den heer Sijts- ma, in zake de exploitatie van het winkelhuis aan de Vischmarkt No. 14, het besproeien van de Vischmarkt en omgeving des Zaterdags en op war me zomerdagen en de regeling van het autoverkeer des Zaterdags op de Vischmarkt. Do heer S ij t s m a (V.-D.) heeft niet bedoeld een lange toelichting te ge ven. Spr. zegt in het kort dat hij meent dat de politiek van de gemeen te er toe leiden zal dat de perceelen niet worden verhuurd aan bona fide huurders. Wanneer eerlang de be stemming wordt gewijzigd dan is het goed. Zoo neen dan moet de ge meente het eerst in orde brengen en daarna aan goede zaken verburen. Wat de tweede vraag aangaat moet de samenwerking van den gemeente dienst van Warenkeuring met de marktbezoekers in de stofbestrijding, ook gesteund worden door den be- sproeiingsdienst, terwijl de vracht auto's moeten geweerd worden. Wethouder Splinter deelt mede dat het gebouw voorloopig niet noo- dig is voor den gemeentedienst. Op 5 Aug. waren er geen geschikte huur ders. De huur zou worden vastgesteld in overleg met de huurders. Op 24 Aug. is een serieus verzoek ingeko men waarop spoedig een beslissing kan worden genomen. Om 8 uur 's morgens wordt ge sproeid. Later kan de wagen er niet meer komen. Inmiddels wordt ook met kleine middelen het noodige ge daan. De Voorzitter deelt nog mede, dat het autoverkeer, noch voor de kramen zelf, noch voor de schepen, geheel kan worden stop gezet. De heer S ij t s m a is het niet eens met het systeem om de huren te laten bepalen door den huurder. Daarna is aan de orde de interpel latie-V an Stralen, inzake huurop- zegging van gemeentewoningen. Interpellant herhaalt zijn vragen en deelt mede gehoord te hebben, dat de eerst gereêdkomende gemeentewonin gen voor deze huurders bestemd wa ren, terwijl deze woningen voor min der gesitueerden waren bestemd. Spr. is voor een dergelijke maatregel over de geheele linie, maar is tegen den maatregel die hier wordt toegepast. Spr. brengt dit in verhand met een uitlating van den Wethouder bij de huur verordening, dat men maar wat meer moest betalen. Spr. heeft vooral bezwaar tegen het onderzoeken van de inkomsten dezer gezinnen door den Armenraad. Dat is vernederend. Men heeft nu onrust gewekt en dat onder menschen die 40 jaar in een huisje wonen. Spr. is er niet tegen, dat men de men schen tracht te overtuigen dat zij eigener beweging naar een andere woning moeten uitzien. Maar men moet ze niet dreigen. De Voorzitter deelt mede, dat het College gaarne de volgende ver gadering zal antwoorden omdat niet de gegevens aanwezig zijn. Met betrekking tot de adressen over de cokesprijzen deelt de Wethouder Sanders mede, dat de Directeur onlangs mededeelde, dat de geringe voorraad, wegens onzekere markt, prijsverhooging noodzakelijk maakte. Nader deelde de Directeur schriftelijk mede, dat de voorraad zoo sterk slonk, dat prijsverhooging noodzakelijk wae. De heer Van Stralen (S.D.) ziet geen verband tusschen geringe voor raad en prijsverhooging. Ook veroor deelt Spr. dat de levering naar bui ten doorgaat als in de stad nog ge brek is. De scliaarschte aan cokes is ook ontstaan door een grootere pro ductie van gietcokes ten koste van de huisbrand. Daarmede wordt dan de winstmarge gediend, maar worden de gemeentenaren de dupe. Spr. wenscht dat een breed onderzoek wordt ingesteld, vooral ook omdat er een afspraak bestaat tusschen de Di recteuren. Wethouder Sanders: Dat heeft hier niets mee te maken. De heer Van Stralen wenscht dat niet de verhooging dadelijk in gaat maar nog eenigen tijd tegen den ouden prijs cokes verkrijgbaar zal zijn. De heer Heemskerk (R.-K.) is ook bevreesd dat van deze prijzen-po- litiek de brandstoffenbandelaren zullen profiteeren door ook een toeslag te heffen. Spr. is tegen het voorstel-Van Stra len, omdat daardoor een race op de brandstoffen prijzen zal ontstaan. De heer Eikerbout (A.-R.) merkt op, dat ook de kolenhandelaren de zo- merprijzen tot 1 September handha ven, daarom is het af te keuren, dat de verhooging reeds op 22 Aug. inging Wethouder Sanders is bereid om deze zaak in Comm.-vergadering ter sprake te brengen en dan kan dat tot een mededeeling aan den Raad leiden. Wat de pr ij zen-politiek aangaat die is niet hier uit te vechten. Een tijd stellen ,zou een run ver oorzaakt hebben en dat was nog meer in het nadeel van de economisch zwakkeren. De Voorzitter geeft in overwe ging om de adressen in handen van B. en W. te stellen voor praeadvies. De heer Baart (S.D.) had het noo- dig gevonden instede van 2 dagen een week of 14 dagen tusschenruimte te stellen. Spr. geeft in overweging de adressen in handen te stellen van de Comm. voor de Lichtfabrieken voor het noodige. De Voorzitter meent dat dit steeds mogelijk is. De heer Groeneveld (S.D.) wil dan ook gaarne dat besproken wordt de groote sprong die gemaakt is. Weth. Sanders meent de de sprong niet hooger is dan elders. De heer Van Stralen (S.D.) deelt nog mede, dat de Directeur reeds meedeelde, dat volgend jaar een lan gere termijn zal worden gesteld. Spr. stelt een motie voor om de de Comm. alsnog te doen overwegen de prijsver hooging uit te stellen. De lieer Wilmer (R.-K.) stelt voor, dat B. en W. de motie overne men. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. doen willen wat de motie be doelt. De motie in stemming gebracht wordt verworpen met 16 tegen 13 st. De adressen worden in handen van B. en W. gesteld vopr praeadvies. Wethouder Splinter deelt mede, dat in Juni bij openbare aanbesteding een werk gegund is aan iemand die niet kapitaalkrachtig genoeg is en daarom alleen tegen verhooging ac cepteeren wil. Daarom vragen B. en W. spoedshalve om onderhands het werk aan een ander te gunnen. De heer V e r w e ij (S.D.) is nu te gen behandeling omdat de Raad on voorbereid is. De Wethouder deelt mede dat eerst hedenmorgen deze aangelegen heid bekend was. Daarna wordt besloten conform het voorstel. Een vraag van den heer Baart wordt aangehouden tot de volgende vergadering. m m Alvorens de vergadering te beslui ten wil de voorzitter een woord rich ten tot dezen raad. Het is de laatste zitting van een af- geloopen periode. De Burgerij heeft deze vertegenwoordigers aangewezen om 4 jaar lang de gemeente te bestu- ien. Ongetwijfeld zijn in die periode groote zaken behandeld. Ingrijpende maatregelen zijn genomen. Een ding staat daarbij vast dat ondanks diep gaand verschil van principe ieder naar zijn eigen inzicht het beste heeft ge zocht voor de gemeente. Daarom wil Spr. eindigen met een woord van dank aan den scheidenden raad. Voor de mee sten be teekent het heengaan het straks terug komen. Doch niet voor allen. Het doet Spr. smartelijk aan, dat en kelen hier straks gemist zullen wor den. Onder de scheidenden munt één uit, de heer Van Hamel. Op 6 Septem ber zal het 40 jaar geleden zijn, dat deze zijn intrede deed in den Raad. Dat is een zeldzaam feit op zichzelf. Maar het is ook zeldzaam, omdat het als 't ware twee geschiedenis-tijdvak ken omvat. In de derde plaats is het zeldzaam omdat in die 40 jaren de heer Van Hamel steeds zeer actief deelnam aan de taak van het gemeen tebestuur. Niet minder dan 18 jaar was hij Wethouder. Zijn voortvarend heid en bekwame leiding van het On derwijs w.aren bekend. Ook in de Com- missiën deed men vaak een beroep op hem. Als Wethouder nam hij vaak het Burgemeestersambt waar. Dat al les was mogelijk omdat de heer Van Hamel zoo groote liefde en belang stelling voor Leiden had. Nu hij door hoogen leeftijd genoopt wordt om heen te gaan hoopt Spr. dat de heer Van Hamel nog vele jaren getuige mag zijn, dat de jongeren met even veel ijver en trouw de gemeentebelan gen dienen. De heer Mulder streeft den heer Van Hamel na, die 26 jaar lid van den Raad was. De warme belangstelling van den heer Mulder zijn bekend. Het was zijn ideaal als geboren Leidenaar de gemeente te mogen dienen als Wethouder. 5 jaren heeft hij dat ideaal mogen verwerkelijkt zien. Spr. brengt ook hem warmen dank er nog zijn leedwezen over uitdrukkende, dat de laatste maanden ziekte het onmogelijk maakte om die taak te volbrengen. De heer Sanders is bij die vetera nen vergeleken nog slechts de jeugdi ge knaap, maar die reeds een groot aandeel had in den arbeid. Het wet houderschap heeft de heer Sanders op voorbeeldige wijze gedragen. De lieer Sanders kreeg schier steeds ge lijk als Wethouder, maar ditmaal kan Spr. hem geen gelijk geven, dat hij besloot om heen te gaan. Spr. hoopt dan ook dat na dezen 7-jarigen dienst een nieuwe periode zal aan breken en dat wij eerlang den heer Sanders hier weer terug zullen zien. Ook de dames Mevr. Van Itallie van Embden en Mevr. Dietrichde Rooy hebben getoond dat een vrouw in dit College op haar plaats kan zijn. Spr. hoopt dat ook zij een aangename herinnering aan den Raad zullen be houden. Prof. Eerdmans, wiens helder oor deel over verschillende onderdeelen van de gemeentepolitiek bekend was zal straks ook gemist worden. Moge hij warme belangstelling voor de ge meentezaken blijven koesteren. Nog een tweetal met 9 jaren dienst vormen de heeren Dubbeldeman en Knuttel. De heer Dubbeldeman heeft zich menigmaal verdienstelijk ge maakt met zijn heldere betoogen op woninggebied. De heer Knuttel had de moeilijke taak om hier een geheel afwijkende meening te verkondigen en te verdedigen. Al zal hot niet veel moeite gekost hebben aan de andere leden om tengevolge van die verdedi ging eigen meening te behouden, dank kan den heer Knuttel niet wor den onthouden voor de sympathieke wijze waarop hij bier zijn revolutio naire denkbeelden verdedigde. De heeren Schoneveld, Coster, Deu mer en Ebbink. die eveneens niet te- rugkeeren, eveneens een woord van dank voor de wijze waarop ook zij de gemeentebelangen voor korter of lan ger tijd dienden. Deze rede werd telkens door een krachtig applaus onderbroken en ten slotte warm toegejuicht De heer Van Hamel is zeer on der de*i indruk van dit oogenblik.'Het is zeker een 1000-tal vergaderingen die hij meemaakte. Spr. heeft wel eens spijt gehad, dat hij niet veelvul- diger het woord voerde. Vooral de laatste jaren was het echter wel eens moeilijk. Spr zal met genoegen op de jaren hier doorgebracht terugzien en zal met belangstelling de behandeling volgen. Spy. roept den nieuwen Raad reeds bij voorbaat een welkom toe. Hij brengt den Voorzitter, de Wethou ders, den Secretaris en de Ambtena ren dank voor hun trouwe steun. Spr. hoont dat de Voorzitter een goede ge zondheid en een groot uithoudings vermogen moge bezitten om met ver stand en kracht de gemeente te lei den. De heer Mulder dankt cok voor de hartelijke woorden en voor den bijval van den Raad. Het is inderdaad een gevoelig oogenblik thans. Spr. heeft de laatste jaren met zeer veel genoegen het wethoudersambt be kleed. Dat was mogelijk door den steun van Burg., Weth., Secr. en Ambt. Spr. brengt daarvoor ieder een woord van dank. Spr. zal op een andere plaats nog afscheid nemen van het College. Spr. wenscht aan den Burgemeester toe kracht en lust en waardeering. Spr. hoopt dat niet het partijbelang zal overheerschen maar dat steeds het al gemeen belang zal voorgaan. Ook den. nieuwen raad wenscht Spr. allee goeds toe. Nog nimmer zag hij zoo grooten exodus als nu. Moge de komende periode een vruchtbare zijn. Een bijzonder woord van dank aan den heer Splinter, die in Spr.s ziekte zoo bereidwillig was als lid van de Comm. van Fabricage voor Spr. in te vallen. Spr. brengt hem daarvoor dank, maar ook hulde voor de wijze waarop hij dat deed. Vele voorstellen van Spr. nam hij over en verdedigde ze. Spr hoopt dat het tijdelijke Wet houderschap in een definitief zal om gezet worden. Den lieer Sanders heeft het goed gedaan dat een warm woord ten af scheid gesproken werd. Spr. weet niet of hij de taak goed heeft volbracht, maar wel dat hij het met liefde heeft gedaan. Dat was mogelijk omdat in net College van B. en W. steeds zoo'n goede verstandhouding heersclit-e. Spr. brengt daarvoor aan allen dank. Dank ook aan den Secr. voor zijn veelzijdige voorlichting en aan de Ambtenaren voor de voorbeeldige be reidwilligheid om te helpen. Spr. is ook een woord van dank verschuldigd aan zijn mede-firman ten, die het hem mogelijk maakten Wethouder te zijn. Dank bovenal aan Gods genade. De groote achting en liefde voor het ambt heeft Spr. tenslotte genoopt tot heengaan Het Ambt vordert den ge beden persoon. Spr. heeft 4 jaar naast zijn gewone werk het Ambt waarge nomen en meende nu dat het niet lan ger mocht. Spr. hoopt dat de komen de raad onder degelijke leiding veel zal tot stand brengen. De heer Eerdmans wil zich gaarne tot tolk maken van de anderen als oudste oin namens hen een woord te spreken. De heer Knuttel schu.lt ontkennend. De lieer Eerdmans gedenkt met vol doening dat zelfs onder c.m regen van heftige interrupties nooit een vija.n- Jige stemming heerschtc. Spr. hoopt dat de nieuwe Raad op dat pad zal doorgaan en dat hij het de leiding zoo dragelijk mogelijk zaL maken. De heer Knuttel eindelijk dankt den Voorzitter, dat hij de scheidingslijn duidelijk heeft getrokken. Spr. is per soonlijk blij, dat hij nu is ontslagen van het klein gedoe in den raad. Spr. is moe van dit werk omdat helaas de revolutie-idee nog zoo weinig weer klank vindt. Minder dan Spr. lief was is er van het werk hier naar bui ten doorgedrongen. Voor de zaak der revolutie spijt Spr. zijn heengaan. Het revolutiegeluid zal nu niet meer gehoord worden. Maar zoo roept hij uit wij komen terug, hetzij ik of een ander. Daarna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. GEMENGD NIEUWS. V er dronken. De S-jarige C-. B. uit Londen, die met zijn moeder logeerde aan boord van het in een van de dokken van de firma Wilton te Rotterdam liggende Engelsche stoom schip Marefield], is gistermorgen vanj het dok te water gevallen en verdrort ken. I Het lijk' is opgehaald en naar CrooS wijk vervoert!. i j i ill Ernstig ongeval. De twintigl jarige G. van Uffelen uit d1 gemeen te Barneveld, zou Zaterdagmiddag 'iï tocht op zijn motorfiets maken om' !de?e. te probeeren. Hij reed op den bitumenweg naar Nijkerk met een vaart van 60 a 70 K.M., zonder on den onbewaakten spoorwegovergang, te Harselaar, die hem bekend was, te letten. Van lr. is den sneltrein Amersfoort Apeldoorn, welke kwam aanrijden, in Ide flank gereden. De motorfiets met berijder sloegen achterover en zijn vervolgens nog 'n twintigtal meter meegesleurd. De getroffene was zeer verminkt. Hij was dadelijk-dood. De machinist v£n den sneltrein, die het ongeluk bemerkte, heeft den trein nog doen stoppen, waardoor deze ongeveer een kwartier vertraging hadt Dadelijk waren de burgemeester, po litie, een dokter en verpleegster ter plaatse. De verpleegster iieeft het lijk m een laken gewikkeld. Het werd per brancard naar de moeder, die we duwe is, vervoerd. Dr. van Buuren uit Barneveld, heeft haar op de droevige gebeurtenis voor bereid. Zooals te begrijpen, was zij diep onder den indruk. Op denzelfden overweg zijn reeds meermalen ongelukken met doodelij- ken afloop gebeurd. Auto in de sloot. Zaterdag avond omstreeks 7 uur, is op den Enterschen weg te Goor een autobus van den heer B. ten Dam uit Enter en bestuurd door den chauffeur Slots aldaar, vermoedelijk door een defect ïza-n tie stuurinrichting in een slooö ter rechterzijde van dien weg terecht gekomen. I De bus kantelde hierdoor om en (dompelde bijna geheel onder water. De chauffeur, die alleen in de bus zat, wist zich door de achterdeur uit zijn benarde positie te bevrijden. Nog dienzelfden avond werd de auto bus met takels weer op het droge ge- heschen. Vechtpartij. Vrijdag had te Etten aan den Vaartkant een zeer ern stige vechtpartij plaats onder de ge- noodiglden op de bruiloft ten huize van v. H. Een viertal gasten liep min of ineer ernstige wonden en kneuzingen daar bij op, terwijl den broer der bruid een berucht individu diepe sneden aan hoofd en aangezicht werden toe gebracht, vermoedelijk met een hak bijl. i De oorzaak dezer vechtpartij is niet bekend. De vechtenden verkeerden al len onder den invloed van sterken drank. 1 Toen de hulp der marechaussee ta Etten werd ingeroepen en deze zich onmiddellijk op weg begaf per auto van een ingezetene, die juist passeer de. daar het tooneel der vechtpartij «ongeveer 3 kwartier gaans van cie ka zerne is gelegen, sprong een der ban den van den auto. waardoor deze met een flinke vaart tegen een paal reed. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Een der marechaussees, de wacht meester Sch. bekwam echter eeni- ge ernstige kneuzingen en kon daar door zijn tocht niet vervolgen. -t Belegerd. Zaterdagavond te «ongeveer elf uur, wilden een twintig tal Overmeersche jongelui, die van een muziekuitvoering te Vreeland huis, waarts keerden, bij den caféhouder J. C. v. R. te Nederhorst den Berg, nog binnen gelaten worden, hoewel het nd sluitingsuur was. Hun verzoek werd niet ingewilligd, waarop de bezoekers zoo in woede ontstaken, dat er een aanval op het café volgde. Het hekwerk rondom het huis werd vernield. Met de losgebroken latten werden de ruiten in scherven gesla- fen. Een dakpan bleek ook een wei- om projectiel te zijn. Een reclame bord, dat voor het café stond, werd' uit den groncl gehaald en in de Vecht geworpen. Gedurende dezen aanval durfde de caféhouder niet buiten komen, uit vrees door de geweldplegers te lijf te worden gegaan. Toen aan de voorzijde van het huis alles stukgeslagen was, toog men naar den achtergevel, waar de ruiten even eens vernield werden. Nadat de Overmeersche jongeling schap ongeveer anderhalf uur op de ze wijze zijn vernielzucht had botge vierd, trok rhen huiswaarts. De caféhouder kon nu naar buiten, komen om het slagveld te overzien. 'Het bleek een toonbeeld van vernie ling. E enige uren, nadat de vernielers van het erf van v. R. verdwenen wa ren, stond eensklaps een twintig meter verder gelegen hooiberg in lichte laaie. Het staat voor de politie vast, dati hier aan brandstichting moet worden gedacht. Of de brooddronken jongelieden hier ook schuld hebben, wordt thans door de Rij'ksveldwacht onderzocht. De eigenaar van het hooi, de vee houder v. B., heeft een schade van f 225. Zondagochtend heeft de majoor der rijks veld wacht te Weesp, op het ge 'meentehuis te Nederhorst den Berg! verschillende verdachten in verhoor genomen. i Eenigen hunner hebben reeds be kend, zich aan de vernieling;, te heb ben schuldig gemaakt. VISSCHERIJBERICHTEN, IJMUIDEN, 29. Aug. Heden aangeko men aan den Rflksvisehafslag. 20 sfcoom- treilers, 1 kott -r, 2 loggers, 3 drijfnet vaartuigen, 5 kustvieschers en 1 drifter. Aanvoer en prijzen waren voortreil- visch Tarbot ,20—105, griet 23—47 per 5° K.G., gr. tong 2,903,10, middel' tong 1,723, kl. tong ï.,351,70, per K.G. gr. schol 39—45 middel schol 3547, zetéchol 3039. kl. schol 4,9018, schar 5.50—17, tongschar 3152 P^r kist van 50 K.G., rog 11—22 per 20 st., vleet 0,83—2,38 p. st., pieterman poontjes 524. (gr. scholviscn 1834, middel schelvisch 10.5018, kleinmid- del schelvisch 712. kl. schelvisch4,30 3. p. k. van 50 K.G., kabeljauw 25 —59 p. k. van 125 K.G, gr gullen 6-12. kl. gullen 3.50—0 per 50 K.G., leng 0.65—1,60, heilbot 2,804,20 p. st. wij ting 3.405,50 p. k. van 50 K.G., kool- visch 0,88—1,25, ki*L-:ft 0,80 p. st., ma kreel 6,5017,50, haring 3,8010 p. k. van 50 K.G. 1 Voor haring: 414 kantjes volle haring 22,40 26.80, 391 kantjes maatjes 12,8016,20 per kantje. Van de IJmjuider stoomtreilers kwa me er heden iS aan de marjkt. De bo sommigen waren: IJM. 253 met 3492, IJM. 101 met 2904, IJM. 41 met 1822, IJM. 49 met 2986, IJM. 80 met 2403, IJM. 121 met 2416, IJM. 417 met 4051, IJM. 365. ,met 1886, IJM. 165 met 2377, IJM. 183 met 3899, IJM. 238 met 1889^ IJM. 108 met 2781, IJM. 5 met 1949. I. M. 2 met 3636, IJM. 192 met 2073, IJM. 316 met 3827, IJM. 184 met 2569, en IJM. 20 met 2551. Van de Katwijker haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk wor den verscheept, kwam in de haringi- haven binnen d - logger KW. 64 met 459 kantjes pekelharing. Van de haringvisscherij kwamen heden binnen d© loggers: KW. 132 met 32 last, KW. 123 met 33 last, en IJM. niet 27 last pekelharing. Heden kwam hier binnen de D©en- sche motorbotter E. 321 met 2503 be somming. De besommingen der treilers wa- - ren heden: KW. 129 met 360 en KW. 17S met 439. Van de v ers c hharingvissche r ij kwamen hod n binnen de IJmuider sfcoonitreilers IJM. 271 met 3846 en IJM. 405 met 2293 besomming. S cheepstij dingen. HOLLAND—AMERÏKA-LIJN. BEEM STER DIJK Rott. n. N.-York p. 23 Liznid. LOCHMONAR Relt. n. Vancr. p. 28 Lizard. LEERDAM Rott. n. N.-Orl'. p. 28 Oues- sarit. NARilNTA Vancr. naar Rott. 28 te Londen. J/ii.'hMONAi; Rolt. n. Vancr. 28 te Swansea. NIEÜW-AMSTERDAM 2S v. Rott. te N.-York. VOLENDAM N.-York n. Rott. 29 van Plymouth. MAASDAM Rott. n. N.-Orl. 28 v. Har vana. EDAM 27 v. N.-Orl. n. Rotterdam. GROOTENDIJK Rett. n. Vancr. 25 v. Cristobal. KINDERDIJK 27 v. Rott. te Vancr. LINTEI.DIJK Vancr. n. Rott. 26 te San Franc. BLIJDENDIjK Rott. n. Newport News 28 te Norfolk. MOERDIJK Reit. 11. Vancr. 28 7.55. v.m. 250 in, Z. v. Valentia. BOSCHDIJK Rott. n. Newport News 27, van Boston. WEÖTEKDIJK Vancr. n. Rott. 28 9.10 v.m. 310 m. N. v. Malin Head. 'EDAM N.-Orl n. Rott. 29 v.m. te Gal veston. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN 28 v. Amst. te Antw. Ml LU KERK uiii'. 27 v. Dar-es-Salaam. RANDFONTENI uitr. 28 v. Pt. Sudan. BILLITON 29 v. Antw. te Amst. NIAS thr. 27 v. Lorenzo Marques naar Durban. RIJPERKERK tbr. 2S te Marseille. SUMATRA thr. 27 v. Pt. Sudan. .GIEKERK thr. 28 te Kilindini. HOLLAND—7/EST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM uitr. 27 v. Las Palmas HELDER 29 v. Ilamb. te Amst. KON. HOLLANDSGHE LLOYD. KENNEMEELAND uitr. p. 28 Beachy Head. ZAANLAND Hbg. n. Rott. 29, te Antw. S5EMLAND 27 v. Amst. te B.-Ayres. DRECHTERLAND thr. p. 2S Fern. Nor. ORANIA tbr. p. 28 Fern. Nor. .DELFLAND uitr. p. 26 Beachy Head. BLITAR 29 v. Bat. te Soerabaja. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT uitr. p. 28 Finisterre. PALEMBANG thr. 28 te Londen. TOBA thr. 2 te Alexandrië. 2'OSARI thr. 29 v. Sabang. INDRAPOERA thr. p. 29 Gibraltar. UERNATE thr. 28 v. Mare. PATRIA uitr. 28 te Bat. TABANAN uitr. p. 28 Penim. MENADO uitr. p. 28 Dover. JACRATA uitr. p. 29 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KON. DER NEDERL. thr. 29 v. Sabang. SALEIER uitr. 29 te Genua. SIMALOER thr. 28 v. Colombo. PRINSES JULIANA 28 v. Bat. te Amst. iRIOEPAT 28 v. Bremen te Amst. BORNEO uitr. p. 28 Gibraltar. P. O. HOOFT thr. 29 v. Pt. Said. PRINS DER NEDERL. uitr. 28 v. Co lombo. SALAWATI thr. p. 27 Perim. ROTTI 27 v. Amst. te Hanib. ISEMBILAN 26 v. Shanghai n. Java. KON. PAKETVAART MIJ. STAGEN 28 te Bat f y. OVURSTRATEN 27. V. BeJawao.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6